KRC Genk wil schitteren met nieuw gouden trio

door
KRC Genk wil schitteren met nieuw gouden trio

KRC Genk wordt dit seizoen beschouwd als de grootste titeluitdager van Club Brugge. De Limburgers versterkten zich al serieus op de transfermarkt, terwijl er voorlopig nog geen sterkhouders vertrokken. Daarnaast lijkt de komst van Ike Ugbo aanstaande, waardoor Genk straks beschikt over drie van de meest efficiënte en vlotst scorende spitsen in de Belgische competitie.


OFFENSIEVE WEELDE

Geen Champions League dit seizoen voor KRC Genk. De Limburgers waren in de voorrondes niet opgewassen tegen het kwalitatief sterkere Shakhtar Donetsk. En da's zeker geen schande, maar stilletjes hoopte John van den Brom wel op de kwalificatie voor het kampioenenbal. “Nu moeten we ons richten op de Europa League, wat ook een mooie competitie is. Maar het is natuurlijk jammer, want we hebben hier allemaal hard naar toegeleefd", vertelde de Genk-trainer aan Sporza.

John van den Brom en zijn team kunnen zich vanaf nu weer even toeleggen op de Belgische competitie want daarin pakte KRC Genk, weliswaar met mooi en aantrekkelijk voetbal, nog niet bijster veel punten. Met slechts 4 punten op 12 is de balans niet indrukwekkend, maar in de komende weken wil de Nederlandse coach daar verandering in brengen. En daarvoor rekent van den Brom op een nieuw gouden trio vooraan.



Op dit moment heeft John van den Brom al heel wat offensief materiaal tot zijn beschikking met onder andere Theo Bongonda, Junya Ito en Mike Trésor. Centraal voorin kan de Nederlander dan weer rekenen op ex-topschutter Paul Onuachu en Cyriel Dessers. En daar kan straks ook de naam van Ike Ugbo (Chelsea) aan worden toegevoegd. De Engelsman werd vorig seizoen met succes uitgeleend aan Cercle Brugge en daar groeide hij uit tot één van de beste spitsen in België.

IKE UGBO

Volgens Het Belang van Limburg zou KRC Genk 3,5 miljoen euro plus bonussen betalen aan Chelsea, dat Ike Ugbo graag wilde verkopen omdat hij in Londen zijn laatste contractjaar inging. En de eventuele komst van de vlotscorende Ugbo hoeft niet te betekenen dat Onuachu moet vertrekken. “Zoals iedereen weet is het spitsdossier het moeilijkste en we weten niet wat er gaat gebeuren. Zelfs als Paul Onuachu blijft, zal er daar nog iets bijkomen", zei Dimitri de Condé aan Sporza.

Ike Ugbo etaleerde vorig seizoen zijn groot torinstinct bij Cercle Brugge, nadat hij eerder bij Roda JC al vlotjes de weg vond naar het doel. De vereniging had de zestien doelpunten van Ugbo hard nodig om het behoud veilig te stellen en met dat aantal goals was ie de zesde beste spits in de Jupiler Pro League. “Ik wist dat ik ook hier bij Cercle Brugge wel zou ontploffen”, verklaarde Ike Ugbo al in november vorig jaar aan Het Laatste Nieuws.



KRC Genk verwezenlijkt een mooie zaak met de eventuele komst van Ike Ugbo. Niet alleen door zijn specifieke kwaliteiten maar eveneens door de immense concurrentie af te troeven die aasde op zijn handtekening. In de voorbije weken en maanden werden bijvoorbeeld Fulham, Watford, West Ham, Frankfurt, Feyenoord en PSV Eindhoven genoemd als nieuwe bestemmingen voor Ugbo. Daarnaast was ook Cercle – via de kapitaalkrachtige moederclub AS Monaco uiteraard – bereid om de aankoopoptie te lichten van vijf miljoen euro.

CYRIEL DESSERS

Cyriel Dessers kroonde zich in het seizoen 2019/2020 tot de topschutter van de Nederlandse Eredivisie, maar in België werpt hij zich vooralsnog niet op tot een ware scherpschutter. Vorig seizoen scoorde Dessers bijvoorbeeld slechts 5 doelpunten in 28 competitiewedstrijden en bewees hij soms een nuttige invaller te zijn bij KRC Genk. Maar als adequate vervanger voor Paul Onuachu valt hij toch nog wat te licht uit. Anderzijds kan Dessers wel het verschil maken met andere kwaliteiten, zoals zijn versnelling bijvoorbeeld. Die specifieke meerwaarde etaleerde hij onlangs nog in de wedstrijd tegen KV Oostende.



PAUL ONUACHU

't Is stil voorlopig rond Paul Onuachu. Zelf droomt de Nigeriaan hardop van de Premier League, waar Arsenal FC zijn favoriete team is, en met zijn profiel zou hij over Het Kanaal ook wel kunnen slagen. Maar voorlopig werd enkel Olympique Lyon met naam genoemd als mogelijke geïnteresseerde partij in Onuachu. Da's toch wel opvallend voor een spits die vorig seizoen 35 goals scoorde in 41 officiële wedstrijden. “Over Onuachu hoor je niks in het geruchtencircuit”, verklaarde Johan Boskamp onlangs in Het Belang van Limburg. En na zijn tegenvallende start van het nieuwe voetbalseizoen zullen er wellicht weinig andere clubs zich melden in Limburg.



MEEST GEVREESDE TRIO

Vorig seizoen beschikte John van den Brom over een gouden drietand met Paul Onuachu, Junya Ito en Théo Bongonda. En met de nakende komst van Ike Ugbo is Genk centraal voorin ook érg stevig gewapend. Zowel Onuachu, Ugbo en – verrassend genoeg - ook Cyriel Dessers schoten zich vorig seizoen hoog in de offensieve ranglijsten onder de spitsen van de Jupiler Pro League. Met dat indrukwekkende centrale trio beschikt Genk zelfs over één van de meest gevreesde centrale voorhoedes – al kunnen Onuachu, Ugbo en Dessers uiteraard nooit tegelijkertijd opgesteld worden.

ALLE DRIE TOP TIEN IN BELGIË

Vorig seizoen kroonde Paul Onuachu zich met een grote voorsprong tot de Gouden Stier, waarbij hij 33 goals scoorde in 38 competitiewedstrijden. Logischerwijze was de Nigeriaan ook de meest vlotscorende spits in de Jupiler Pro League met een enorm hoog gemiddelde van 0,94 doelpunt per 90 minuten. Daarnaast was Onuachu ook met straatlengte de meest efficiënte spits in de box. Onuachu zette zo'n 31% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt. Da's bijna één goal per drie pogingen, wat een indrukwekkende ratio is.

Paul Onuachu was vorig seizoen dus met voorsprong de best presterende spits in de Belgische competitie, maar ook Ike Ugbo eindigde hoog in deze betreffende lijstjes. De voormalige huurling van Cercle was bijvoorbeeld de runner-up op het gebied van efficiëntie voor doel, Ugbo presteerde in dat onderdeel 3% minder dan Onuachu. Op het gebied van doelpuntenregelmaat eindigde hij dan weer op een twaalfde plaats onder alle spitsen van de Jupiler Pro League.



Een andere opvallende vaststelling is dat Cyriel Dessers, ondanks zijn magere statistieken van 5 doelpunten in 28 competitiewedstrijden, ook hoog prijkt in beide lijstjes. Dessers werd vorig seizoen doorgaans gebruikt als invaller, waardoor hij niet al te veel speelminuten vergaarde. Omgerekend op een gemiddelde per 90 minuten was Dessers goed voor 0,61 doelpunt, waarmee hij vorig jaar de vierde plaats bezette onder alle JPL-spitsen. Daarnaast was Dessers ook de zesde efficiëntste spits bij het omzetten van doelkansen naar doelpunten.

LEES OOK: ‘Penders krijgt groot nieuws: toekomstplan bekend’

Wie is de betere spits?

Meest recent

De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

19
19
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

1
1
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

30
30
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

171
171
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

259
259
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

125
125
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

88
88
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

30
30
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

40
40
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

221
221
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

73
73
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

148
148
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

225
225
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

145
145
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

16
16
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

485
485
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

22
22
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

106
106
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

151
151
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

56
56
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

247
247
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

291
291
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

48
48
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

155
155
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

89
89

Meer sportnieuws