KRC Genk wil schitteren met nieuw gouden trio

door
KRC Genk wil schitteren met nieuw gouden trio

KRC Genk wordt dit seizoen beschouwd als de grootste titeluitdager van Club Brugge. De Limburgers versterkten zich al serieus op de transfermarkt, terwijl er voorlopig nog geen sterkhouders vertrokken. Daarnaast lijkt de komst van Ike Ugbo aanstaande, waardoor Genk straks beschikt over drie van de meest efficiënte en vlotst scorende spitsen in de Belgische competitie.


OFFENSIEVE WEELDE

Geen Champions League dit seizoen voor KRC Genk. De Limburgers waren in de voorrondes niet opgewassen tegen het kwalitatief sterkere Shakhtar Donetsk. En da's zeker geen schande, maar stilletjes hoopte John van den Brom wel op de kwalificatie voor het kampioenenbal. “Nu moeten we ons richten op de Europa League, wat ook een mooie competitie is. Maar het is natuurlijk jammer, want we hebben hier allemaal hard naar toegeleefd", vertelde de Genk-trainer aan Sporza.

John van den Brom en zijn team kunnen zich vanaf nu weer even toeleggen op de Belgische competitie want daarin pakte KRC Genk, weliswaar met mooi en aantrekkelijk voetbal, nog niet bijster veel punten. Met slechts 4 punten op 12 is de balans niet indrukwekkend, maar in de komende weken wil de Nederlandse coach daar verandering in brengen. En daarvoor rekent van den Brom op een nieuw gouden trio vooraan.



Op dit moment heeft John van den Brom al heel wat offensief materiaal tot zijn beschikking met onder andere Theo Bongonda, Junya Ito en Mike Trésor. Centraal voorin kan de Nederlander dan weer rekenen op ex-topschutter Paul Onuachu en Cyriel Dessers. En daar kan straks ook de naam van Ike Ugbo (Chelsea) aan worden toegevoegd. De Engelsman werd vorig seizoen met succes uitgeleend aan Cercle Brugge en daar groeide hij uit tot één van de beste spitsen in België.

IKE UGBO

Volgens Het Belang van Limburg zou KRC Genk 3,5 miljoen euro plus bonussen betalen aan Chelsea, dat Ike Ugbo graag wilde verkopen omdat hij in Londen zijn laatste contractjaar inging. En de eventuele komst van de vlotscorende Ugbo hoeft niet te betekenen dat Onuachu moet vertrekken. “Zoals iedereen weet is het spitsdossier het moeilijkste en we weten niet wat er gaat gebeuren. Zelfs als Paul Onuachu blijft, zal er daar nog iets bijkomen", zei Dimitri de Condé aan Sporza.

Ike Ugbo etaleerde vorig seizoen zijn groot torinstinct bij Cercle Brugge, nadat hij eerder bij Roda JC al vlotjes de weg vond naar het doel. De vereniging had de zestien doelpunten van Ugbo hard nodig om het behoud veilig te stellen en met dat aantal goals was ie de zesde beste spits in de Jupiler Pro League. “Ik wist dat ik ook hier bij Cercle Brugge wel zou ontploffen”, verklaarde Ike Ugbo al in november vorig jaar aan Het Laatste Nieuws.



KRC Genk verwezenlijkt een mooie zaak met de eventuele komst van Ike Ugbo. Niet alleen door zijn specifieke kwaliteiten maar eveneens door de immense concurrentie af te troeven die aasde op zijn handtekening. In de voorbije weken en maanden werden bijvoorbeeld Fulham, Watford, West Ham, Frankfurt, Feyenoord en PSV Eindhoven genoemd als nieuwe bestemmingen voor Ugbo. Daarnaast was ook Cercle – via de kapitaalkrachtige moederclub AS Monaco uiteraard – bereid om de aankoopoptie te lichten van vijf miljoen euro.

CYRIEL DESSERS

Cyriel Dessers kroonde zich in het seizoen 2019/2020 tot de topschutter van de Nederlandse Eredivisie, maar in België werpt hij zich vooralsnog niet op tot een ware scherpschutter. Vorig seizoen scoorde Dessers bijvoorbeeld slechts 5 doelpunten in 28 competitiewedstrijden en bewees hij soms een nuttige invaller te zijn bij KRC Genk. Maar als adequate vervanger voor Paul Onuachu valt hij toch nog wat te licht uit. Anderzijds kan Dessers wel het verschil maken met andere kwaliteiten, zoals zijn versnelling bijvoorbeeld. Die specifieke meerwaarde etaleerde hij onlangs nog in de wedstrijd tegen KV Oostende.



PAUL ONUACHU

't Is stil voorlopig rond Paul Onuachu. Zelf droomt de Nigeriaan hardop van de Premier League, waar Arsenal FC zijn favoriete team is, en met zijn profiel zou hij over Het Kanaal ook wel kunnen slagen. Maar voorlopig werd enkel Olympique Lyon met naam genoemd als mogelijke geïnteresseerde partij in Onuachu. Da's toch wel opvallend voor een spits die vorig seizoen 35 goals scoorde in 41 officiële wedstrijden. “Over Onuachu hoor je niks in het geruchtencircuit”, verklaarde Johan Boskamp onlangs in Het Belang van Limburg. En na zijn tegenvallende start van het nieuwe voetbalseizoen zullen er wellicht weinig andere clubs zich melden in Limburg.



MEEST GEVREESDE TRIO

Vorig seizoen beschikte John van den Brom over een gouden drietand met Paul Onuachu, Junya Ito en Théo Bongonda. En met de nakende komst van Ike Ugbo is Genk centraal voorin ook érg stevig gewapend. Zowel Onuachu, Ugbo en – verrassend genoeg - ook Cyriel Dessers schoten zich vorig seizoen hoog in de offensieve ranglijsten onder de spitsen van de Jupiler Pro League. Met dat indrukwekkende centrale trio beschikt Genk zelfs over één van de meest gevreesde centrale voorhoedes – al kunnen Onuachu, Ugbo en Dessers uiteraard nooit tegelijkertijd opgesteld worden.

ALLE DRIE TOP TIEN IN BELGIË

Vorig seizoen kroonde Paul Onuachu zich met een grote voorsprong tot de Gouden Stier, waarbij hij 33 goals scoorde in 38 competitiewedstrijden. Logischerwijze was de Nigeriaan ook de meest vlotscorende spits in de Jupiler Pro League met een enorm hoog gemiddelde van 0,94 doelpunt per 90 minuten. Daarnaast was Onuachu ook met straatlengte de meest efficiënte spits in de box. Onuachu zette zo'n 31% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt. Da's bijna één goal per drie pogingen, wat een indrukwekkende ratio is.

Paul Onuachu was vorig seizoen dus met voorsprong de best presterende spits in de Belgische competitie, maar ook Ike Ugbo eindigde hoog in deze betreffende lijstjes. De voormalige huurling van Cercle was bijvoorbeeld de runner-up op het gebied van efficiëntie voor doel, Ugbo presteerde in dat onderdeel 3% minder dan Onuachu. Op het gebied van doelpuntenregelmaat eindigde hij dan weer op een twaalfde plaats onder alle spitsen van de Jupiler Pro League.



Een andere opvallende vaststelling is dat Cyriel Dessers, ondanks zijn magere statistieken van 5 doelpunten in 28 competitiewedstrijden, ook hoog prijkt in beide lijstjes. Dessers werd vorig seizoen doorgaans gebruikt als invaller, waardoor hij niet al te veel speelminuten vergaarde. Omgerekend op een gemiddelde per 90 minuten was Dessers goed voor 0,61 doelpunt, waarmee hij vorig jaar de vierde plaats bezette onder alle JPL-spitsen. Daarnaast was Dessers ook de zesde efficiëntste spits bij het omzetten van doelkansen naar doelpunten.

LEES OOK: 'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Wie is de betere spits?

Meest recent

'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

7
7
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

48
48
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

851
851
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

102
102
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

183
183
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

87
87
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

215
215
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

121
121
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

65
65
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

66
66
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

635
635
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

136
136
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

398
398
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

109
109
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

511
511
Antwerp luidt alarmbel: rampscenario voor Overmars

Dankzij een negen op negen, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de Croky Cup, ...

239
239
'Leko drukt stempel: wissel van de wacht bij Club Brugge'

Ivan Leko heeft zijn competitiestart bij Club Brugge niet gemist, want ondanks een barslechte eerste ...

704
704
Met De Cat naar WK? Garcia geeft selectiehint

De voorbije maanden is Nathan De Cat op indrukwekkende wijze ontbolsterd bij Anderlecht. Na zijn ...

185
185
JPL-smaakmaker brengt Club en Anderlecht transferboodschap

Binnen een tweetal weken gaat de wintermercato van start. Zowel bij Club Brugge als Anderlecht ...

219
219
'Club Brugge gruwelt: Barça wil toptalent wegkapen'

Club Brugge zette de voorbije jaren enorme stappen in zijn jeugdopleiding en plukt daar alsmaar meer ...

446
446
'Guardiola dropt toekomstbom: City kiest opvolger'

Nadat het vorig seizoen plots helemaal instortte, lijkt Manchester City dit seizoen weer herrezen te ...

78
78
Uithaal Garcia naar Club: bond neemt standpunt in

Intussen is Rudi Garcia een jaar aan de slag als bondscoach van de Rode Duivels. In die periode liet ...

401
401
Bom onder Vandaag Inside: Derksen haalt vernietigend uit

Eén van de meest scherpe analisten van Nederland is zonder enige twijfel Johan Derksen. Onze ...

37
37
'Club en Anderlecht willen gratis slag slaan bij PSV'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en het lijkt erop dat we zowel bij Anderlecht als Club ...

159
159
'Deze job bij topclub wees Thomas Vermaelen af'

Intussen zijn al een aantal Rode Duivels uit de gouden generatie in het trainersvak gestapt. Vincent ...

122
122

Meer sportnieuws