KRC Genk wil schitteren met nieuw gouden trio

966
KRC Genk wil schitteren met nieuw gouden trio

KRC Genk wordt dit seizoen beschouwd als de grootste titeluitdager van Club Brugge. De Limburgers versterkten zich al serieus op de transfermarkt, terwijl er voorlopig nog geen sterkhouders vertrokken. Daarnaast lijkt de komst van Ike Ugbo aanstaande, waardoor Genk straks beschikt over drie van de meest efficiënte en vlotst scorende spitsen in de Belgische competitie.


OFFENSIEVE WEELDE

Geen Champions League dit seizoen voor KRC Genk. De Limburgers waren in de voorrondes niet opgewassen tegen het kwalitatief sterkere Shakhtar Donetsk. En da's zeker geen schande, maar stilletjes hoopte John van den Brom wel op de kwalificatie voor het kampioenenbal. “Nu moeten we ons richten op de Europa League, wat ook een mooie competitie is. Maar het is natuurlijk jammer, want we hebben hier allemaal hard naar toegeleefd", vertelde de Genk-trainer aan Sporza.

John van den Brom en zijn team kunnen zich vanaf nu weer even toeleggen op de Belgische competitie want daarin pakte KRC Genk, weliswaar met mooi en aantrekkelijk voetbal, nog niet bijster veel punten. Met slechts 4 punten op 12 is de balans niet indrukwekkend, maar in de komende weken wil de Nederlandse coach daar verandering in brengen. En daarvoor rekent van den Brom op een nieuw gouden trio vooraan.



Op dit moment heeft John van den Brom al heel wat offensief materiaal tot zijn beschikking met onder andere Theo Bongonda, Junya Ito en Mike Trésor. Centraal voorin kan de Nederlander dan weer rekenen op ex-topschutter Paul Onuachu en Cyriel Dessers. En daar kan straks ook de naam van Ike Ugbo (Chelsea) aan worden toegevoegd. De Engelsman werd vorig seizoen met succes uitgeleend aan Cercle Brugge en daar groeide hij uit tot één van de beste spitsen in België.

IKE UGBO

Volgens Het Belang van Limburg zou KRC Genk 3,5 miljoen euro plus bonussen betalen aan Chelsea, dat Ike Ugbo graag wilde verkopen omdat hij in Londen zijn laatste contractjaar inging. En de eventuele komst van de vlotscorende Ugbo hoeft niet te betekenen dat Onuachu moet vertrekken. “Zoals iedereen weet is het spitsdossier het moeilijkste en we weten niet wat er gaat gebeuren. Zelfs als Paul Onuachu blijft, zal er daar nog iets bijkomen", zei Dimitri de Condé aan Sporza.

Ike Ugbo etaleerde vorig seizoen zijn groot torinstinct bij Cercle Brugge, nadat hij eerder bij Roda JC al vlotjes de weg vond naar het doel. De vereniging had de zestien doelpunten van Ugbo hard nodig om het behoud veilig te stellen en met dat aantal goals was ie de zesde beste spits in de Jupiler Pro League. “Ik wist dat ik ook hier bij Cercle Brugge wel zou ontploffen”, verklaarde Ike Ugbo al in november vorig jaar aan Het Laatste Nieuws.



KRC Genk verwezenlijkt een mooie zaak met de eventuele komst van Ike Ugbo. Niet alleen door zijn specifieke kwaliteiten maar eveneens door de immense concurrentie af te troeven die aasde op zijn handtekening. In de voorbije weken en maanden werden bijvoorbeeld Fulham, Watford, West Ham, Frankfurt, Feyenoord en PSV Eindhoven genoemd als nieuwe bestemmingen voor Ugbo. Daarnaast was ook Cercle – via de kapitaalkrachtige moederclub AS Monaco uiteraard – bereid om de aankoopoptie te lichten van vijf miljoen euro.

CYRIEL DESSERS

Cyriel Dessers kroonde zich in het seizoen 2019/2020 tot de topschutter van de Nederlandse Eredivisie, maar in België werpt hij zich vooralsnog niet op tot een ware scherpschutter. Vorig seizoen scoorde Dessers bijvoorbeeld slechts 5 doelpunten in 28 competitiewedstrijden en bewees hij soms een nuttige invaller te zijn bij KRC Genk. Maar als adequate vervanger voor Paul Onuachu valt hij toch nog wat te licht uit. Anderzijds kan Dessers wel het verschil maken met andere kwaliteiten, zoals zijn versnelling bijvoorbeeld. Die specifieke meerwaarde etaleerde hij onlangs nog in de wedstrijd tegen KV Oostende.



PAUL ONUACHU

't Is stil voorlopig rond Paul Onuachu. Zelf droomt de Nigeriaan hardop van de Premier League, waar Arsenal FC zijn favoriete team is, en met zijn profiel zou hij over Het Kanaal ook wel kunnen slagen. Maar voorlopig werd enkel Olympique Lyon met naam genoemd als mogelijke geïnteresseerde partij in Onuachu. Da's toch wel opvallend voor een spits die vorig seizoen 35 goals scoorde in 41 officiële wedstrijden. “Over Onuachu hoor je niks in het geruchtencircuit”, verklaarde Johan Boskamp onlangs in Het Belang van Limburg. En na zijn tegenvallende start van het nieuwe voetbalseizoen zullen er wellicht weinig andere clubs zich melden in Limburg.



MEEST GEVREESDE TRIO

Vorig seizoen beschikte John van den Brom over een gouden drietand met Paul Onuachu, Junya Ito en Théo Bongonda. En met de nakende komst van Ike Ugbo is Genk centraal voorin ook érg stevig gewapend. Zowel Onuachu, Ugbo en – verrassend genoeg - ook Cyriel Dessers schoten zich vorig seizoen hoog in de offensieve ranglijsten onder de spitsen van de Jupiler Pro League. Met dat indrukwekkende centrale trio beschikt Genk zelfs over één van de meest gevreesde centrale voorhoedes – al kunnen Onuachu, Ugbo en Dessers uiteraard nooit tegelijkertijd opgesteld worden.

ALLE DRIE TOP TIEN IN BELGIË

Vorig seizoen kroonde Paul Onuachu zich met een grote voorsprong tot de Gouden Stier, waarbij hij 33 goals scoorde in 38 competitiewedstrijden. Logischerwijze was de Nigeriaan ook de meest vlotscorende spits in de Jupiler Pro League met een enorm hoog gemiddelde van 0,94 doelpunt per 90 minuten. Daarnaast was Onuachu ook met straatlengte de meest efficiënte spits in de box. Onuachu zette zo'n 31% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt. Da's bijna één goal per drie pogingen, wat een indrukwekkende ratio is.

Paul Onuachu was vorig seizoen dus met voorsprong de best presterende spits in de Belgische competitie, maar ook Ike Ugbo eindigde hoog in deze betreffende lijstjes. De voormalige huurling van Cercle was bijvoorbeeld de runner-up op het gebied van efficiëntie voor doel, Ugbo presteerde in dat onderdeel 3% minder dan Onuachu. Op het gebied van doelpuntenregelmaat eindigde hij dan weer op een twaalfde plaats onder alle spitsen van de Jupiler Pro League.



Een andere opvallende vaststelling is dat Cyriel Dessers, ondanks zijn magere statistieken van 5 doelpunten in 28 competitiewedstrijden, ook hoog prijkt in beide lijstjes. Dessers werd vorig seizoen doorgaans gebruikt als invaller, waardoor hij niet al te veel speelminuten vergaarde. Omgerekend op een gemiddelde per 90 minuten was Dessers goed voor 0,61 doelpunt, waarmee hij vorig jaar de vierde plaats bezette onder alle JPL-spitsen. Daarnaast was Dessers ook de zesde efficiëntste spits bij het omzetten van doelkansen naar doelpunten.

LEES OOK: Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

Wie is de betere spits?

Meest recent

Tolu verovert Ajax: megadeal in de maak?

Tolu Arokodare voelt zich helemaal thuis bij Ajax. De aanvaller, die momenteel op huurbasis actief ...

18
18
Op de radar van Van Bommel? "Mix tussen Witsel en Fellaini"

Gaat Mark van Bommel bij de komende interlandperiode een smaakmaker uit de Eredivisie oproepen bij ...

34
34
De Cuyper verrast in Premier League: "Ik droom ervan"

Maxim De Cuyper trok vorig jaar voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

24
24
Eénvoudig Rode Duivel: "Terug naar Union SG?"

Dante Vanzeir kijkt met een zekere weemoed terug op zijn periode bij Union. De aanvaller beseft dat ...

42
42
Juventus en Man Utd? Conte reageert op geruchten

Juventus en Manchester United zijn twee tenoren van het Europese voetbal, maar beide clubs zijn nog ...

15
15
Simons looft smaakmaker OHL: "Anderen hebben dat niet"

Timmy Simons heeft goed nieuws gekregen bij OH Leuven. Zowel doelman Dani van den Heuvel als ...

23
23
Nilis doet grote plannen na promotie bij Patro uit de doeken

Luc Nilis is voortaan geen assistent-trainer meer bij Patro Eisden, maar maakt deel uit van de ...

30
30
Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Standard. De Limburgers wonnen de afgelopen partijen van KV ...

81
81
Xabi Alonso oordeelt over Penders: "Zoals Courtois"

Bij Chelsea zagen ze Emiliano Martinez vorige week uitvallen met een blessure. De Argentijnse ...

78
78
Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge, RSC Anderlecht, Union SG, STVV en AA Gent hebben tot op heden al goed werk geleverd in ...

79
79
Anderlecht heeft goud in handen: "Ontdekking van het jaar"

Bij RSC Anderlecht werd (veel te vroeg) door bepaalde media al een crisis uitgesproken en sommige ...

115
115
‘Anderlecht stunt: spurtbom offert fortuin op om te tekenen'

Na de bekerblamage op het Kiel zoekt Anderlecht nog altijd naar snelheid op de flanken. Eén ...

416
416
Eden Hazard lyrisch over Rode Duivel: "De beste ooit"

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea, Real Madrid en de Rode ...

340
340
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

371
371
Vader Kompany komt met cruciale update over zoon

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

436
436
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

541
541
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

422
422
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

123
123
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

56
56
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

47
47
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

142
142
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

182
182
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

47
47
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

40
40
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

106
106

Meer sportnieuws