KRC Genk wil schitteren met nieuw gouden trio

966
KRC Genk wil schitteren met nieuw gouden trio

KRC Genk wordt dit seizoen beschouwd als de grootste titeluitdager van Club Brugge. De Limburgers versterkten zich al serieus op de transfermarkt, terwijl er voorlopig nog geen sterkhouders vertrokken. Daarnaast lijkt de komst van Ike Ugbo aanstaande, waardoor Genk straks beschikt over drie van de meest efficiënte en vlotst scorende spitsen in de Belgische competitie.


OFFENSIEVE WEELDE

Geen Champions League dit seizoen voor KRC Genk. De Limburgers waren in de voorrondes niet opgewassen tegen het kwalitatief sterkere Shakhtar Donetsk. En da's zeker geen schande, maar stilletjes hoopte John van den Brom wel op de kwalificatie voor het kampioenenbal. “Nu moeten we ons richten op de Europa League, wat ook een mooie competitie is. Maar het is natuurlijk jammer, want we hebben hier allemaal hard naar toegeleefd", vertelde de Genk-trainer aan Sporza.

John van den Brom en zijn team kunnen zich vanaf nu weer even toeleggen op de Belgische competitie want daarin pakte KRC Genk, weliswaar met mooi en aantrekkelijk voetbal, nog niet bijster veel punten. Met slechts 4 punten op 12 is de balans niet indrukwekkend, maar in de komende weken wil de Nederlandse coach daar verandering in brengen. En daarvoor rekent van den Brom op een nieuw gouden trio vooraan.



Op dit moment heeft John van den Brom al heel wat offensief materiaal tot zijn beschikking met onder andere Theo Bongonda, Junya Ito en Mike Trésor. Centraal voorin kan de Nederlander dan weer rekenen op ex-topschutter Paul Onuachu en Cyriel Dessers. En daar kan straks ook de naam van Ike Ugbo (Chelsea) aan worden toegevoegd. De Engelsman werd vorig seizoen met succes uitgeleend aan Cercle Brugge en daar groeide hij uit tot één van de beste spitsen in België.

IKE UGBO

Volgens Het Belang van Limburg zou KRC Genk 3,5 miljoen euro plus bonussen betalen aan Chelsea, dat Ike Ugbo graag wilde verkopen omdat hij in Londen zijn laatste contractjaar inging. En de eventuele komst van de vlotscorende Ugbo hoeft niet te betekenen dat Onuachu moet vertrekken. “Zoals iedereen weet is het spitsdossier het moeilijkste en we weten niet wat er gaat gebeuren. Zelfs als Paul Onuachu blijft, zal er daar nog iets bijkomen", zei Dimitri de Condé aan Sporza.

Ike Ugbo etaleerde vorig seizoen zijn groot torinstinct bij Cercle Brugge, nadat hij eerder bij Roda JC al vlotjes de weg vond naar het doel. De vereniging had de zestien doelpunten van Ugbo hard nodig om het behoud veilig te stellen en met dat aantal goals was ie de zesde beste spits in de Jupiler Pro League. “Ik wist dat ik ook hier bij Cercle Brugge wel zou ontploffen”, verklaarde Ike Ugbo al in november vorig jaar aan Het Laatste Nieuws.



KRC Genk verwezenlijkt een mooie zaak met de eventuele komst van Ike Ugbo. Niet alleen door zijn specifieke kwaliteiten maar eveneens door de immense concurrentie af te troeven die aasde op zijn handtekening. In de voorbije weken en maanden werden bijvoorbeeld Fulham, Watford, West Ham, Frankfurt, Feyenoord en PSV Eindhoven genoemd als nieuwe bestemmingen voor Ugbo. Daarnaast was ook Cercle – via de kapitaalkrachtige moederclub AS Monaco uiteraard – bereid om de aankoopoptie te lichten van vijf miljoen euro.

CYRIEL DESSERS

Cyriel Dessers kroonde zich in het seizoen 2019/2020 tot de topschutter van de Nederlandse Eredivisie, maar in België werpt hij zich vooralsnog niet op tot een ware scherpschutter. Vorig seizoen scoorde Dessers bijvoorbeeld slechts 5 doelpunten in 28 competitiewedstrijden en bewees hij soms een nuttige invaller te zijn bij KRC Genk. Maar als adequate vervanger voor Paul Onuachu valt hij toch nog wat te licht uit. Anderzijds kan Dessers wel het verschil maken met andere kwaliteiten, zoals zijn versnelling bijvoorbeeld. Die specifieke meerwaarde etaleerde hij onlangs nog in de wedstrijd tegen KV Oostende.



PAUL ONUACHU

't Is stil voorlopig rond Paul Onuachu. Zelf droomt de Nigeriaan hardop van de Premier League, waar Arsenal FC zijn favoriete team is, en met zijn profiel zou hij over Het Kanaal ook wel kunnen slagen. Maar voorlopig werd enkel Olympique Lyon met naam genoemd als mogelijke geïnteresseerde partij in Onuachu. Da's toch wel opvallend voor een spits die vorig seizoen 35 goals scoorde in 41 officiële wedstrijden. “Over Onuachu hoor je niks in het geruchtencircuit”, verklaarde Johan Boskamp onlangs in Het Belang van Limburg. En na zijn tegenvallende start van het nieuwe voetbalseizoen zullen er wellicht weinig andere clubs zich melden in Limburg.



MEEST GEVREESDE TRIO

Vorig seizoen beschikte John van den Brom over een gouden drietand met Paul Onuachu, Junya Ito en Théo Bongonda. En met de nakende komst van Ike Ugbo is Genk centraal voorin ook érg stevig gewapend. Zowel Onuachu, Ugbo en – verrassend genoeg - ook Cyriel Dessers schoten zich vorig seizoen hoog in de offensieve ranglijsten onder de spitsen van de Jupiler Pro League. Met dat indrukwekkende centrale trio beschikt Genk zelfs over één van de meest gevreesde centrale voorhoedes – al kunnen Onuachu, Ugbo en Dessers uiteraard nooit tegelijkertijd opgesteld worden.

ALLE DRIE TOP TIEN IN BELGIË

Vorig seizoen kroonde Paul Onuachu zich met een grote voorsprong tot de Gouden Stier, waarbij hij 33 goals scoorde in 38 competitiewedstrijden. Logischerwijze was de Nigeriaan ook de meest vlotscorende spits in de Jupiler Pro League met een enorm hoog gemiddelde van 0,94 doelpunt per 90 minuten. Daarnaast was Onuachu ook met straatlengte de meest efficiënte spits in de box. Onuachu zette zo'n 31% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt. Da's bijna één goal per drie pogingen, wat een indrukwekkende ratio is.

Paul Onuachu was vorig seizoen dus met voorsprong de best presterende spits in de Belgische competitie, maar ook Ike Ugbo eindigde hoog in deze betreffende lijstjes. De voormalige huurling van Cercle was bijvoorbeeld de runner-up op het gebied van efficiëntie voor doel, Ugbo presteerde in dat onderdeel 3% minder dan Onuachu. Op het gebied van doelpuntenregelmaat eindigde hij dan weer op een twaalfde plaats onder alle spitsen van de Jupiler Pro League.



Een andere opvallende vaststelling is dat Cyriel Dessers, ondanks zijn magere statistieken van 5 doelpunten in 28 competitiewedstrijden, ook hoog prijkt in beide lijstjes. Dessers werd vorig seizoen doorgaans gebruikt als invaller, waardoor hij niet al te veel speelminuten vergaarde. Omgerekend op een gemiddelde per 90 minuten was Dessers goed voor 0,61 doelpunt, waarmee hij vorig jaar de vierde plaats bezette onder alle JPL-spitsen. Daarnaast was Dessers ook de zesde efficiëntste spits bij het omzetten van doelkansen naar doelpunten.

LEES OOK: Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Wie is de betere spits?

Meest recent

Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

35
35
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

55
55
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

24
24
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

120
120
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

67
67
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

160
160
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

139
139
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

215
215
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

58
58
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

54
54
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

384
384
Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Bij OH Leuven moet het dringend beter. De ploeg van Timmy Simons pakte nog geen enkel punt en ze ...

35
35
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

79
79
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

49
49
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

159
159
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

71
71
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

84
84
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

26
26
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

83
83
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

88
88
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

62
62
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

183
183
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

352
352
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

123
123
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

371
371

Meer sportnieuws