Club Brugge ontvouwt groots offensief met type-Mané

door
Club Brugge ontvouwt groots offensief met type-Mané

Club Brugge neemt ruim de tijd om zich te versterken op de transfermarkt. Woensdag raakte bekend dat de Belgische landskampioen een bod heeft uitgebracht op Mohammed Daramy van FC Kopenhagen. In Denemarken wordt de aanvaller omschreven als een type-Sadio Mané en hij lijkt een veelbelovende aanwinst te worden voor de West-Vlamingen.


PRIJZENSLAG

Nadat er steeds meer geruchten de kop opstaken in de online media, maakte FC Kopenhagen woensdag bekend dat de club een transferbod heeft ontvangen van Club Brugge voor Mohamed Daramy. “Er zijn momenteel onderhandelingen aan de gang tussen de partijen maar er is geen garantie dat er een akkoord zal bereikt worden”, aldus de Deense topclub. “Als er een definitieve overeenkomst gesloten zou worden, zal de club dat gepast mededelen.” 't Is een ongebruikelijke en opmerkelijke werkwijze op de transfermarkt, maar toegegeven: wel een heel transparante.

Het is dan ook geen geheim dat Club Brugge in de zomermercato nog meerdere kwalitatieve transfertargets wil aantrekken en in die optiek wordt ook Owen Otasowie (Wolverhampton Wanderers) hardnekkig gelinkt aan de West-Vlamingen. De 20-jarige Amerikaan is eerder een defensief ingestelde speler, die achterin als op het middenveld uit de voeten kan, maar Club heeft ook nood aan nieuwe offensieve spelers die een grote diepgang kunnen bieden. En die kwaliteit kan Mohammed Daramy probleemloos aanleveren in het Jan Breydelstadion.



Volgens het Deense BT heeft Club Brugge al een eerste bod uitgebracht bij FC Kopenhagen, in een grootorde waarmee Mohammed Daramy één van de duurste uitgaande transfers ooit kan worden in de Deense Superligaen. Voor Club Brugge zou Daramy dan weer de duurste inkomende transfer worden, want het Brugse bod zou ongeveer elf miljoen euro bedragen. Het lijdt sowieso geen twijfel dat Kopenhagen het onderste uit de kan wil halen bij de verkoop van Daramy, want anders zou de club de onderhandelingen met Club Brugge ook niet officieel communiceren.

JONG MET ERVARING

De 19-jarige Mohammed Daramy geldt al enkele seizoenen als een absoluut goudhaantje bij FC Kopenhagen. De veelzijdige aanvaller, hij kan vooraan zowat elke positie bekleden, wordt namelijk een heel grote toekomst toegedicht. Op 16-jarige leeftijd maakte het jeugdproduct van FC Kopenhagen reeds zijn debuut bij het eerste elftal, nadat hij in bijna alle jeugdreeksen gekroond werd tot topschutter. Ondertussen telt Daramy al 88 officiële wedstrijden voor de Deense topclub, waaronder al 11 Europese wedstrijden.

En ook op het internationaal vlak begint Mohammed Daramy stilaan mooie ervaringen bijeen te sprokkelen. Daramy werd geboren in Denemarken en opgevoed door zijn ouders die beide van Sierra Leone afkomstig zijn. In januari vorig jaar vroeg Daramy ook effectief zijn Deense nationaliteit aan, waarna hij al snel een vaste klant werd in de nationale Deense belofteploeg, waarvoor hij ondertussen 7 caps telt. Hoewel Daramy ook een Sierra Leoons paspoort heeft, is het één van zijn grote doelen om zo snel mogelijk uit te groeien tot een A-international voor Denemarken.



Foto Instagram: mohamed.daramy11

Ook voor een eventuele transfer is de EU-nationaliteit belangrijk voor Mohammed Daramy. In eerste instantie niet zozeer voor een overstap naar Club Brugge, maar wel met het oog op een latere transfer naar een grotere Europese competitie. In het geval dat blauw-zwart Daramy daadwerkelijk aankoopt, is de kans op een latere doorverkoop naar pakweg een Engelse club veel groter met een Deens paspoort. Dan komt hij namelijk niet in de problemen met een werkvergunning.

GEWILD IN GANS EUROPA

Maar ook nu heerst er voor Mohammed Daramy al veel belangstelling van meerdere Europese clubs. In de voorbije weken en maanden zou zowat de halve Premier League hem nauwlettend volgen, waarbij de naam van Liverpool al viel. Ook Celtic FC, Olympique Lyon, RC Lens, AC Milan, Sevilla, Bayer Leverkusen, Borussia Dortmund RB Salzburg en RB Leipzig zouden al een oogje laten vallen hebben op het grote talent. Maar vandaag maakte geen enkele van deze genoemde clubs ook daadwerkelijk een concrete stap om Daramy aan te trekken.

Voorlopig heeft Club Brugge aldus de beste kaarten in handen om Mohammed Daramy binnen te halen, al zal dat voor de West-Vlamingen een flinke duit geld kosten. Anderzijds heeft de Deense aanvaller al geruime tijd indruk gemaakt bij FC Kopenhagen en bezit hij met zijn 19 lentes nog een enorme progressiemarge. En Club Brugge bewees al meermaals dat het jonge talenten succesvol kan kneden tot materiaal voor de Europese (sub)top. Daramy zou dus de volgende in dat rijtje moeten worden.



Foto Instagram: mohamed.daramy11

Mohammed Daramy maakte al enkele jaren naam voor zichzelf bij verschillende Europese clubs, en de specialisten ter zake schatten de jonge aanvaller alvast hoog in. Ebbe Sand, de legendarische ex-spits van Schalke 04, omschreef Daramy in Bild als een snelle speler die sterk is in de één-tegen-één-situaties. Daarnaast verklaarde Sand ook dat Daramy “extreem getalenteerd is”. Daramy telt vandaag 32 aangegane dribbels in de Deense Superligaen, waarmee hij voorlopig slechts één speler moet laten voorgaan.

TYPE-MANE

Ook over Het Kanaal werden de kwaliteiten van Mohammed Daramy meermaals uitgebreid besproken. De Deense voetbaljournalist Anders Dehn vertelde bijvoorbeeld aan HITC dat “hij overduidelijk erg getalenteerd is.” Daarnaast is FC Kopenhagen de rijkste en succesvolste club in Denemarken, waardoor de club niet speciaal moet inzetten op eigen jeugdspelers. “Ze spelen alleen maar als ze echt goed zijn. Dus in een Deense context is Daramy een enorm talent die ze op een dag voor veel geld zullen verkopen.”

Anders Dehn volgde de ontwikkeling van Mohammed Daramy op de voet bij Kopenhagen en volgens hem doet de aanvaller qua speelstijl en ruwe kwaliteiten denken aan Sadio Mané. “Als ik hem vergelijk met andere spelers: hij is snel, een goeie dribbelaar en hij zorgt voor dreiging in de box. Hij kan op beide flanken spelen maar ook als centrale aanvaller. Ik wil niet zeggen dat hij de volgende Sadio Mané is, maar hij is wel een gelijkaardig type vind ik.”



Foto Instagram: mohamed.daramy11

Mohammed Daramy is dus een erg veelzijdige aanvaller, iets wat ook in het transferdossier van Owen Otasowie (Wolverhampton Wanderers) een opvallende vaststelling was. De Deense tiener heeft een natuurlijk instinct om doelpunten te scoren en hij bezit een actieradius waar veel spelers alleen maar van kunnen dromen. Daarnaast onderscheidt Daramy zich met flukse en veelvuldige dribbels die hij koppelt aan een grote mate van snelheid. Bovendien zijn Daramy's fysieke kwaliteiten ook van een hoog niveau.

LEES OOK: Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

Een topprofiel voor Club Brugge?

Meest recent

Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

1
1
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

28
28
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

53
53
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

61
61
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

144
144
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

105
105
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

144
144
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

260
260
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

30
30
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

120
120
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

88
88
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

126
126
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

519
519
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

274
274
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

151
151
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

312
312
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

372
372
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

120
120
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

352
352
Rode Duivel krijgt mokerslag: definitief streep door WK?

Rudi Garcia moet stilaan beginnen nadenken over zijn selectie voor het WK 2026. Vanavond staat de ...

74
74
Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

226
226
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

497
497
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

181
181
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

321
321
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

159
159

Meer sportnieuws