Club Brugge ontvouwt groots offensief met type-Mané

door
Club Brugge ontvouwt groots offensief met type-Mané

Club Brugge neemt ruim de tijd om zich te versterken op de transfermarkt. Woensdag raakte bekend dat de Belgische landskampioen een bod heeft uitgebracht op Mohammed Daramy van FC Kopenhagen. In Denemarken wordt de aanvaller omschreven als een type-Sadio Mané en hij lijkt een veelbelovende aanwinst te worden voor de West-Vlamingen.


PRIJZENSLAG

Nadat er steeds meer geruchten de kop opstaken in de online media, maakte FC Kopenhagen woensdag bekend dat de club een transferbod heeft ontvangen van Club Brugge voor Mohamed Daramy. “Er zijn momenteel onderhandelingen aan de gang tussen de partijen maar er is geen garantie dat er een akkoord zal bereikt worden”, aldus de Deense topclub. “Als er een definitieve overeenkomst gesloten zou worden, zal de club dat gepast mededelen.” 't Is een ongebruikelijke en opmerkelijke werkwijze op de transfermarkt, maar toegegeven: wel een heel transparante.

Het is dan ook geen geheim dat Club Brugge in de zomermercato nog meerdere kwalitatieve transfertargets wil aantrekken en in die optiek wordt ook Owen Otasowie (Wolverhampton Wanderers) hardnekkig gelinkt aan de West-Vlamingen. De 20-jarige Amerikaan is eerder een defensief ingestelde speler, die achterin als op het middenveld uit de voeten kan, maar Club heeft ook nood aan nieuwe offensieve spelers die een grote diepgang kunnen bieden. En die kwaliteit kan Mohammed Daramy probleemloos aanleveren in het Jan Breydelstadion.



Volgens het Deense BT heeft Club Brugge al een eerste bod uitgebracht bij FC Kopenhagen, in een grootorde waarmee Mohammed Daramy één van de duurste uitgaande transfers ooit kan worden in de Deense Superligaen. Voor Club Brugge zou Daramy dan weer de duurste inkomende transfer worden, want het Brugse bod zou ongeveer elf miljoen euro bedragen. Het lijdt sowieso geen twijfel dat Kopenhagen het onderste uit de kan wil halen bij de verkoop van Daramy, want anders zou de club de onderhandelingen met Club Brugge ook niet officieel communiceren.

JONG MET ERVARING

De 19-jarige Mohammed Daramy geldt al enkele seizoenen als een absoluut goudhaantje bij FC Kopenhagen. De veelzijdige aanvaller, hij kan vooraan zowat elke positie bekleden, wordt namelijk een heel grote toekomst toegedicht. Op 16-jarige leeftijd maakte het jeugdproduct van FC Kopenhagen reeds zijn debuut bij het eerste elftal, nadat hij in bijna alle jeugdreeksen gekroond werd tot topschutter. Ondertussen telt Daramy al 88 officiële wedstrijden voor de Deense topclub, waaronder al 11 Europese wedstrijden.

En ook op het internationaal vlak begint Mohammed Daramy stilaan mooie ervaringen bijeen te sprokkelen. Daramy werd geboren in Denemarken en opgevoed door zijn ouders die beide van Sierra Leone afkomstig zijn. In januari vorig jaar vroeg Daramy ook effectief zijn Deense nationaliteit aan, waarna hij al snel een vaste klant werd in de nationale Deense belofteploeg, waarvoor hij ondertussen 7 caps telt. Hoewel Daramy ook een Sierra Leoons paspoort heeft, is het één van zijn grote doelen om zo snel mogelijk uit te groeien tot een A-international voor Denemarken.



Foto Instagram: mohamed.daramy11

Ook voor een eventuele transfer is de EU-nationaliteit belangrijk voor Mohammed Daramy. In eerste instantie niet zozeer voor een overstap naar Club Brugge, maar wel met het oog op een latere transfer naar een grotere Europese competitie. In het geval dat blauw-zwart Daramy daadwerkelijk aankoopt, is de kans op een latere doorverkoop naar pakweg een Engelse club veel groter met een Deens paspoort. Dan komt hij namelijk niet in de problemen met een werkvergunning.

GEWILD IN GANS EUROPA

Maar ook nu heerst er voor Mohammed Daramy al veel belangstelling van meerdere Europese clubs. In de voorbije weken en maanden zou zowat de halve Premier League hem nauwlettend volgen, waarbij de naam van Liverpool al viel. Ook Celtic FC, Olympique Lyon, RC Lens, AC Milan, Sevilla, Bayer Leverkusen, Borussia Dortmund RB Salzburg en RB Leipzig zouden al een oogje laten vallen hebben op het grote talent. Maar vandaag maakte geen enkele van deze genoemde clubs ook daadwerkelijk een concrete stap om Daramy aan te trekken.

Voorlopig heeft Club Brugge aldus de beste kaarten in handen om Mohammed Daramy binnen te halen, al zal dat voor de West-Vlamingen een flinke duit geld kosten. Anderzijds heeft de Deense aanvaller al geruime tijd indruk gemaakt bij FC Kopenhagen en bezit hij met zijn 19 lentes nog een enorme progressiemarge. En Club Brugge bewees al meermaals dat het jonge talenten succesvol kan kneden tot materiaal voor de Europese (sub)top. Daramy zou dus de volgende in dat rijtje moeten worden.



Foto Instagram: mohamed.daramy11

Mohammed Daramy maakte al enkele jaren naam voor zichzelf bij verschillende Europese clubs, en de specialisten ter zake schatten de jonge aanvaller alvast hoog in. Ebbe Sand, de legendarische ex-spits van Schalke 04, omschreef Daramy in Bild als een snelle speler die sterk is in de één-tegen-één-situaties. Daarnaast verklaarde Sand ook dat Daramy “extreem getalenteerd is”. Daramy telt vandaag 32 aangegane dribbels in de Deense Superligaen, waarmee hij voorlopig slechts één speler moet laten voorgaan.

TYPE-MANE

Ook over Het Kanaal werden de kwaliteiten van Mohammed Daramy meermaals uitgebreid besproken. De Deense voetbaljournalist Anders Dehn vertelde bijvoorbeeld aan HITC dat “hij overduidelijk erg getalenteerd is.” Daarnaast is FC Kopenhagen de rijkste en succesvolste club in Denemarken, waardoor de club niet speciaal moet inzetten op eigen jeugdspelers. “Ze spelen alleen maar als ze echt goed zijn. Dus in een Deense context is Daramy een enorm talent die ze op een dag voor veel geld zullen verkopen.”

Anders Dehn volgde de ontwikkeling van Mohammed Daramy op de voet bij Kopenhagen en volgens hem doet de aanvaller qua speelstijl en ruwe kwaliteiten denken aan Sadio Mané. “Als ik hem vergelijk met andere spelers: hij is snel, een goeie dribbelaar en hij zorgt voor dreiging in de box. Hij kan op beide flanken spelen maar ook als centrale aanvaller. Ik wil niet zeggen dat hij de volgende Sadio Mané is, maar hij is wel een gelijkaardig type vind ik.”



Foto Instagram: mohamed.daramy11

Mohammed Daramy is dus een erg veelzijdige aanvaller, iets wat ook in het transferdossier van Owen Otasowie (Wolverhampton Wanderers) een opvallende vaststelling was. De Deense tiener heeft een natuurlijk instinct om doelpunten te scoren en hij bezit een actieradius waar veel spelers alleen maar van kunnen dromen. Daarnaast onderscheidt Daramy zich met flukse en veelvuldige dribbels die hij koppelt aan een grote mate van snelheid. Bovendien zijn Daramy's fysieke kwaliteiten ook van een hoog niveau.

LEES OOK: 'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Een topprofiel voor Club Brugge?

Meest recent

Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

18
18
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

5
5
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

107
107
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

9
9
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

83
83
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

149
149
Ruben Van Gucht gespot op Tinder en dat verrast velen

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

16
16
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

35
35
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

15
15
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

304
304
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

148
148
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

183
183
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

59
59
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

205
205
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

220
220
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

106
106
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

97
97
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

122
122
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

360
360
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

97
97
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

473
473
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

277
277
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

54
54
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

73
73
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

217
217

Meer sportnieuws