Club Brugge ontvouwt groots offensief met type-Mané

door
Club Brugge ontvouwt groots offensief met type-Mané

Club Brugge neemt ruim de tijd om zich te versterken op de transfermarkt. Woensdag raakte bekend dat de Belgische landskampioen een bod heeft uitgebracht op Mohammed Daramy van FC Kopenhagen. In Denemarken wordt de aanvaller omschreven als een type-Sadio Mané en hij lijkt een veelbelovende aanwinst te worden voor de West-Vlamingen.


PRIJZENSLAG

Nadat er steeds meer geruchten de kop opstaken in de online media, maakte FC Kopenhagen woensdag bekend dat de club een transferbod heeft ontvangen van Club Brugge voor Mohamed Daramy. “Er zijn momenteel onderhandelingen aan de gang tussen de partijen maar er is geen garantie dat er een akkoord zal bereikt worden”, aldus de Deense topclub. “Als er een definitieve overeenkomst gesloten zou worden, zal de club dat gepast mededelen.” 't Is een ongebruikelijke en opmerkelijke werkwijze op de transfermarkt, maar toegegeven: wel een heel transparante.

Het is dan ook geen geheim dat Club Brugge in de zomermercato nog meerdere kwalitatieve transfertargets wil aantrekken en in die optiek wordt ook Owen Otasowie (Wolverhampton Wanderers) hardnekkig gelinkt aan de West-Vlamingen. De 20-jarige Amerikaan is eerder een defensief ingestelde speler, die achterin als op het middenveld uit de voeten kan, maar Club heeft ook nood aan nieuwe offensieve spelers die een grote diepgang kunnen bieden. En die kwaliteit kan Mohammed Daramy probleemloos aanleveren in het Jan Breydelstadion.



Volgens het Deense BT heeft Club Brugge al een eerste bod uitgebracht bij FC Kopenhagen, in een grootorde waarmee Mohammed Daramy één van de duurste uitgaande transfers ooit kan worden in de Deense Superligaen. Voor Club Brugge zou Daramy dan weer de duurste inkomende transfer worden, want het Brugse bod zou ongeveer elf miljoen euro bedragen. Het lijdt sowieso geen twijfel dat Kopenhagen het onderste uit de kan wil halen bij de verkoop van Daramy, want anders zou de club de onderhandelingen met Club Brugge ook niet officieel communiceren.

JONG MET ERVARING

De 19-jarige Mohammed Daramy geldt al enkele seizoenen als een absoluut goudhaantje bij FC Kopenhagen. De veelzijdige aanvaller, hij kan vooraan zowat elke positie bekleden, wordt namelijk een heel grote toekomst toegedicht. Op 16-jarige leeftijd maakte het jeugdproduct van FC Kopenhagen reeds zijn debuut bij het eerste elftal, nadat hij in bijna alle jeugdreeksen gekroond werd tot topschutter. Ondertussen telt Daramy al 88 officiële wedstrijden voor de Deense topclub, waaronder al 11 Europese wedstrijden.

En ook op het internationaal vlak begint Mohammed Daramy stilaan mooie ervaringen bijeen te sprokkelen. Daramy werd geboren in Denemarken en opgevoed door zijn ouders die beide van Sierra Leone afkomstig zijn. In januari vorig jaar vroeg Daramy ook effectief zijn Deense nationaliteit aan, waarna hij al snel een vaste klant werd in de nationale Deense belofteploeg, waarvoor hij ondertussen 7 caps telt. Hoewel Daramy ook een Sierra Leoons paspoort heeft, is het één van zijn grote doelen om zo snel mogelijk uit te groeien tot een A-international voor Denemarken.



Foto Instagram: mohamed.daramy11

Ook voor een eventuele transfer is de EU-nationaliteit belangrijk voor Mohammed Daramy. In eerste instantie niet zozeer voor een overstap naar Club Brugge, maar wel met het oog op een latere transfer naar een grotere Europese competitie. In het geval dat blauw-zwart Daramy daadwerkelijk aankoopt, is de kans op een latere doorverkoop naar pakweg een Engelse club veel groter met een Deens paspoort. Dan komt hij namelijk niet in de problemen met een werkvergunning.

GEWILD IN GANS EUROPA

Maar ook nu heerst er voor Mohammed Daramy al veel belangstelling van meerdere Europese clubs. In de voorbije weken en maanden zou zowat de halve Premier League hem nauwlettend volgen, waarbij de naam van Liverpool al viel. Ook Celtic FC, Olympique Lyon, RC Lens, AC Milan, Sevilla, Bayer Leverkusen, Borussia Dortmund RB Salzburg en RB Leipzig zouden al een oogje laten vallen hebben op het grote talent. Maar vandaag maakte geen enkele van deze genoemde clubs ook daadwerkelijk een concrete stap om Daramy aan te trekken.

Voorlopig heeft Club Brugge aldus de beste kaarten in handen om Mohammed Daramy binnen te halen, al zal dat voor de West-Vlamingen een flinke duit geld kosten. Anderzijds heeft de Deense aanvaller al geruime tijd indruk gemaakt bij FC Kopenhagen en bezit hij met zijn 19 lentes nog een enorme progressiemarge. En Club Brugge bewees al meermaals dat het jonge talenten succesvol kan kneden tot materiaal voor de Europese (sub)top. Daramy zou dus de volgende in dat rijtje moeten worden.



Foto Instagram: mohamed.daramy11

Mohammed Daramy maakte al enkele jaren naam voor zichzelf bij verschillende Europese clubs, en de specialisten ter zake schatten de jonge aanvaller alvast hoog in. Ebbe Sand, de legendarische ex-spits van Schalke 04, omschreef Daramy in Bild als een snelle speler die sterk is in de één-tegen-één-situaties. Daarnaast verklaarde Sand ook dat Daramy “extreem getalenteerd is”. Daramy telt vandaag 32 aangegane dribbels in de Deense Superligaen, waarmee hij voorlopig slechts één speler moet laten voorgaan.

TYPE-MANE

Ook over Het Kanaal werden de kwaliteiten van Mohammed Daramy meermaals uitgebreid besproken. De Deense voetbaljournalist Anders Dehn vertelde bijvoorbeeld aan HITC dat “hij overduidelijk erg getalenteerd is.” Daarnaast is FC Kopenhagen de rijkste en succesvolste club in Denemarken, waardoor de club niet speciaal moet inzetten op eigen jeugdspelers. “Ze spelen alleen maar als ze echt goed zijn. Dus in een Deense context is Daramy een enorm talent die ze op een dag voor veel geld zullen verkopen.”

Anders Dehn volgde de ontwikkeling van Mohammed Daramy op de voet bij Kopenhagen en volgens hem doet de aanvaller qua speelstijl en ruwe kwaliteiten denken aan Sadio Mané. “Als ik hem vergelijk met andere spelers: hij is snel, een goeie dribbelaar en hij zorgt voor dreiging in de box. Hij kan op beide flanken spelen maar ook als centrale aanvaller. Ik wil niet zeggen dat hij de volgende Sadio Mané is, maar hij is wel een gelijkaardig type vind ik.”



Foto Instagram: mohamed.daramy11

Mohammed Daramy is dus een erg veelzijdige aanvaller, iets wat ook in het transferdossier van Owen Otasowie (Wolverhampton Wanderers) een opvallende vaststelling was. De Deense tiener heeft een natuurlijk instinct om doelpunten te scoren en hij bezit een actieradius waar veel spelers alleen maar van kunnen dromen. Daarnaast onderscheidt Daramy zich met flukse en veelvuldige dribbels die hij koppelt aan een grote mate van snelheid. Bovendien zijn Daramy's fysieke kwaliteiten ook van een hoog niveau.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Dubbele jackpot Club, nieuwe ploeg Verschaeren'

Een topprofiel voor Club Brugge?

Meest recent

'Kompany huivert: Liverpool rooft ster weg uit Allianz Arena'

Bayern München wil na de interland-break zij zegereeks heropstarten in de Bundesliga en maakt ...

29
29
TRANSFERUURTJE: 'Dubbele jackpot Club, nieuwe ploeg Verschaeren'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

135
135
'Vuurwerk bij Club Brugge: steunpilaar weg in januari?'

Anderhalve maand voor de opening van de wintermercato wemelt het reeds van de geruchten in de ...

42
42
Vanaken overtuigt Garcia: wie wijkt bij Rode Duivels?

Zaterdag bleven de Rode Duivels steken op een mager 1-1 gelijkspel tegen Kazachstan. Het enige ...

100
100
Sportief mysterie: Welk geheim onthult Marc Coucke vandaag?

Voor Marc Coucke en Anderlecht waren het andermaal woelige weken. In een soort emotionele ...

128
128
Kater in Kazachstan komt Rode Duivels duur te staan

Rudi Garcia en co. likken hun wonden na de kater in Kazachstan. Niet alleen zijn de Rode Duivels ...

142
142
Garcia huivert: in dit scenario missen Rode Duivels het WK

De eerste matchbal is verspeeld. Veel tijd hebben de Rode Duivels echter niet om stil te staan bij ...

230
230
'Waanzin bij Club Brugge: bankzitter levert de jackpot op’

Een bankzitter die de jackpot oplevert? In Jan Breydel kan het: Jorne Spileers wekt opnieuw stevige ...

518
518
Afwezige Duivel winnaar bij België: "Hij is een kaderstuk"

De Belgen toonden bitter weinig op het veld van Kazachstan. Zonder kleppers als Thibaut Courtois, ...

134
134
Vandenbempt ziet twee enorme problemen bij de Duivels

Kazachstan - België 1-1. Dat was de uitslag van deze pot voetbal en een blamage voor de Rode ...

162
162
Na de blamage: keuzes plots makkelijker voor Garcia

België bakte er weinig van tegen Kazachstan. Het werd 1-1 en een aantal Rode Duivels kregen hun ...

263
263
'Knaltransfer Raskin : Rode Duivel hakt knoop door'

Nicolas Raskin kende een sterk 2025, waar hij zich knap in de basisploeg van de Rode Duivels ...

144
144
Bruggeling zwaar vernederd door Garcia: bom barst bijna

Brandon Mechele zat 90 minuten op de bank in Astana terwijl de Belgische defensie opnieuw door het ...

3546
3546
STVV 'verklapt' transfergeheim: "Slagen er alle jaren in"

STVV is een club waar ze al jaren een uitstekend transferbeleid hebben, al sloegen ze in januari de ...

99
99
Na Vanderhaeghe ook Borkelmans terug aan de slag in België?

Vital Borkelmans vertoeft sinds eind oktober weer in België. De coach was aan de slag in Irak. ...

151
151
'Club Brugge wil stunten met 25-voudig Portugees international'

Club Brugge zal in januari wellicht toch wat versterking moeten halen. De kern oogt toch niet al te ...

517
517
Real en Bayern lonken naar JPL-parel: "Volgen hem al 2 jaar"

In de Belgische competitie breken elk seizoen nieuwe spelers door. Het niveau blijft daardoor altijd ...

513
513
Odoi weldra dan toch aan de slag in België?

Denis Odoi is nog steeds nergens aan de slag als profspeler. De voormalige speler van RSC ...

112
112
'Club in schok: Tzolis doet transferrecord sneuvelen'

Club Brugge lijkt in de komende stilaan helemaal te moeten vrezen voor een leegloop. Nadat het in de ...

1275
1275
Lammens krijgt enorm compliment van Sir Alex Ferguson

Bij afwezigheid van Thibaut Courtois was het zaterdag in Kazachstan Matz Sels die nog eens onder de ...

174
174
'Volgende grootmachten dienen zich aan voor De Cat'

Het WK U17 mag dan wel een ontgoocheling geworden zijn voor Nathan De Cat met een snelle ...

144
144
Tzolis & Karetsas zorgen voor thriller, Zwitsers bijna zeker

Er werden zaterdagavond geen extra WK-tickets meer uitgedeeld. Zwitserland is wel zo goed als zeker ...

75
75
Raskin noemt bizarre verklaring voor Duivelse zeperd

De valiezen stonden bijna klaar voor het WK, want de verwachting was dat de Rode Duivels zaterdag in ...

156
156
'Barça dropt ferme transferbom: 120 miljoen'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over de defensie van FC Barcelona, nadat ze eerst op Club ...

142
142
'Alles op het WK: verguisde Duivel maakt wintertransfer'

Na de teleurstellende 1-1 tegen Kazachstan zijn de Rode Duivels nog altijd niet zeker van het WK, ...

196
196

Meer sportnieuws