Club wil uitpakken met 'nieuwe Pogba'

1136
Club wil uitpakken met 'nieuwe Pogba'

Na de komst van Tibo Persyn (Internazionale, huur) en Stanley Nsoki (Paris Saint-Germain) is de transferhonger van Club Brugge nog niet gestild. Owen Otawosie is het recentste transfertarget van de Belgische landskampioen en de 20-jarige Amerikaan van Wolverhampton Wanderers bezit alvast een veelbelovend profiel voor Club.


EXTREME POLYVALENTIE

Philippe Clement houdt van polyvalente spelers. Mats Rits pendelt bijvoorbeeld tussen de posities ‘zes’ en ‘acht’, Stanley Nsoki werd in eerste instantie aangetrokken als centrale verdediger maar Clement ziet voor de Fransman ook mogelijkheden op de linksachter, Charles De Ketelaere vervulde reeds meerdere posities bij Club Brugge, David Okereke werd (onsuccesvol) omgevormd tot flankaanvaller... En dan hebben we het nog niet over de wijzigende tactische nuances bij de 4-2-2-2 en 3-5-2 opstellingen waartussen Clement graag switcht.

Ook op de transfermarkt blijkt een grote polyvalentie een belangrijke maatstaf te zijn voor Club Brugge. Volgens Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad staat Owen Otasowie op de radar van blauw-zwart, en dat is een speler met een buitengewone veelzijdigheid. De 20-jarige speler van Wolverhampton Wanderers speelde vorig seizoen als namelijk nummer zes, een box-to-box-middenvelder en zelfs als valse nummer negen. Daarnaast kan Otasowie ook centraal achterin uit de voeten, een positie die hij oorspronkelijk bekleedde tijdens zijn beginperiode bij de Wolves.



Owen Otasowie gaat zijn laatste contractjaar in bij Wolverhampton Wanderers en de jonge Amerikaan is niet van plan om zijn aflopende contract bij de club te verlengen. Club Brugge zou daarom het transferdossier van de 20-jarige met grote aandacht volgen en volgens verschillende bronnen zouden de West-Vlamingen al een bod hebben uitgebracht voor een slordige vier miljoen euro. Dat openingsbod werd echter geweigerd door de Wolves, maar desondanks blijft Club de vinger aan de pols houden in deze kwestie.

TOPCLUBS IN DE RIJ 

Vorig seizoen maakte Owen Otasowie zijn eerste speelminuten in de Premier League, maar in 2019 maakte hij reeds zijn debuut voor Wolverhampton in de Europa League. In de groepsfase tegen Besiktas kreeg het ruwe talent een invalbeurt van 20 minuten omdat de Wolves toen al zeker waren van de kwalificatie voor de knock-out fase. Voor een 18-jarige jongeling was die ervaring in de Europa League van goudwaarde en tegen Besiktas deed Otasowie het ook meer dan goed. Op die manier kwam hij ook op de radar van verschillende clubs terecht.



Tijdens zijn carrière in de jeugdreeksen stond Owen Otasowie reeds in de belangstelling van verschillende clubs zoals Everton, Juventus, Ajax en Schalke 04. En na zijn debuut in de hoofdmacht van de Wolves nam die interesse grotere proporties aan. Volgens The Guardian stonden Europese topclubs zoals Juventus, Paris Saint-Germain, Real Madrid en Arsenal in de rij om de talentvolle Amerikaan aan te trekken. Desondanks bleef Otasowie de Wolves trouw en tekende hij een nieuw tweejarig contract bij de club. 

TYPE-POGBA 

Owen Otasowie speelde vorig seizoen zes wedstrijden in de Premier League, die gecombineerd goed waren voor een totaal van 215 speelminuten. Maar de talentvolle Amerikaan wil dit seizoen meer speelminuten vergaren om zijn individuele ontwikkeling niet af te remmen. Otasowie was vorig seizoen een veelbelovend talent bij de Wolves en die vooruitgang wil hij uiteraard verder zetten. Het jonkie doorliep alle jeugdafdelingen bij Wolverhampton Wanderers met glans, maar om zijn ware potentieel te ontdekken zal hij misschien wel moeten vertrekken uit het Molineux Stadium. 



Owen Otasowie mikt namelijk op een grote carrière, hij wil onder meer een vaste waarde worden in het Amerikaanse nationale elftal, en die wil hij zo snel mogelijk definitief op de rails krijgen. Ondanks zijn beperkte speelgelegenheid maakte 20-jarige de vorig seizoen een grote indruk toen hij in actie kwam. Otasowie kan het best omschreven worden als een speler die kracht met techniek verenigt, en dat is een opmerkelijke combinatie voor zo'n jonge speler. In die optiek werd Otasowie zelfs al vergeleken, met lichte zin voor overdrijving uiteraard, met Paul Pogba.

POULAIN VAN NUNO 

In december vorig jaar vergaarde Owen Otasowie zijn eerste minuten in de Premier League tegen Chelsea. Hij was in de tweede helft de vervanger van Leander Dendoncker en de Amerikaan liet zich meteen gelden. In 53 speelminuten tijd, blessuretijd inclusief, waren de analisten, waarnemers en fans danig onder de indruk over Otasowie's grote kwaliteiten. Maar na afloop van zijn grote vuurdoop in de Premier League bleef Otasowie opmerkelijk kalm. Stress kent hij niet. “Nee, ik was klaar. Hij (trainer Nuno Espirito Santo, nvdr.) zei dat ik er zou in komen. Maar ik was niet overweldigd of zo, ik was eerder gewoontjes.”

Owen Otasowie was zelfs beslissend in de 2-1 zege tegen Chelsea, want hij was de aangever voor de 1-1 gelijkmaker via Daniel Podence. Daarmee kreeg de Amerikaan grote lof toegezwaaid vanuit alle mogelijke kanten. “Het vertrouwen dat hij aantoonde, is fantastisch”, verklaarde Wolves-aanvoerder Conor Coady. “Hij is goed met de bal aan de voet. En ook zo krachtig. Je ziet hem elke dag verbeteren op training.” Ook coach Nuno Espirito Santo had mooie woorden klaar voor de jongeling. “Hij is erg getalenteerd en krachtig. Wij hebben jonge speler en we moeten ze vertrouwen.”



Owen Otasowie maakte een meer dan geslaagd debuut in de Premier League en daarmee bevestigde hij al het goede dat over hem werd verteld in de jeugdacademie van Wolves. Maar de man die de Amerikaan op het hoogste niveau lanceerde was coach Nuno Espirito Santo, die sinds dit seizoen werkzaam is bij Tottenham Hospurs. Otasowie sprak zich al meermaals lovend uit over zijn vorige coach. “Hij is echt een goeie coach en hij steunde mij ook veel. Want eerlijk gezegd haalde ik veel kattenkwaad uit bij Wolves. Maar hij zette dat allemaal opzij en sprak met mij op een serieus niveau, waarna hij mij een unieke kans aanbood. Hij hielp mij persoonlijk en als speler.”

UNIEK PROFIEL  

“Hij is veelzijdig en zijn fysieke kracht is zijn grootste sterkte”, verklaarde Scott Sellars, de technisch directeur bij Wolves aan de Engelse pers. “Hij kan de bal goed afschermen en is sterk in de één-tegen-één duels. Met of zonder de bal. Je kan hem ook erg moeilijk de bal ontfutselen.” Op 20-jarige leeftijd is Owen Otasowie een erg veelbelovende speler die de juiste kwaliteiten bezit om te slagen in de Premier League. De Amerikaan bezit een erg krachtige speelstijl, die hij combineert met uitstekend voetenwerk, een goeie techniek, een zuivere passing en een hoge intensiteit. Op basis van deze kwaliteiten, alsook het feit dat Otasowie centraal op het middenveld uit de voeten kan, wordt hij dus soms vergeleken met Paul Pogba.


LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Nieuwe cashbom Club, oude bekende trainer KVK?

Moet Club hem halen?

Meest recent

Europa League op TV: hier kijk je naar Anderlecht en Union

Deze week trekt de League Phase van de Europa League zich op gang met een openingsspeeldag verspreid ...

14
14
AA Gent blijft verbazen: hét verschil met vorig seizoen

Na zes speeldagen is AA Gent zijn maximum van de punten kwijt. Maar ondertussen hebben de Buffalo's ...

189
189
TRANSFERUURTJE: Nieuwe cashbom Club, oude bekende trainer KVK?

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

144
144
Danylo Sikan in shock bij Anderlecht: “Enorm zwaar”

Danylo Sikan komt dit seizoen volledig boven water bij RSC Anderlecht. Zijn eerste jaar in Brussel ...

140
140
Donkere wolken boven KVDO: schokkende details lekken uit

Er hangt een donkere wolk boven amateurclub KV Diksmuide Oostende, de opvolger van KV Oostende. ...

128
128
Bikkelharde oorlog bij KBVB onthuld: “Het is hij of ik”

Het rommelt bij de Koninklijke Belgische Voetbalbond. CEO Peter Willems is vertrokken bij de KBVB en ...

78
78
Standard liet zich na Ambros wéér aftroeven door Anderlecht

Standard is ondanks de nederlaag tegen KVC Westerlo goed begonnen aan het seizoen. De Rouches staan ...

268
268
Ajax pakt weer uit met zeer grote naam

Ajax heeft nog een grote vis aan de haak weten te slaan. De Amsterdammers maakten zopas de komst van ...

54
54
'STVV en AA Gent kregen 'njet' van ex-JPL-smaakmaker'

Ryotaro Ito zit nog altijd zonder club. De Japanse middenvelder zag een transfer naar Blackburn ...

149
149
Nederlandse voetbalwereld rouwt: Koeman met tragisch nieuws

Een bijzonder droevig bericht uit Nederland. Bartina Koeman, de vrouw van voormalig Oranje ...

185
185
Bruno kiest: van basispion tot plots derde keuze?

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen Olympique Lyon. De Brusselaars hopen nog eens ouderwets te ...

222
222
Advocaat Lukaku: "Geen Serie A, La Liga of Premier League"

Romelu Lukaku koos deze zomer voor een nieuwe uitdaging in zijn carrière en tekende bij ...

139
139
Duranville terug naar Anderlecht: van gouden naar eeuwig talent?

RSC Anderlecht heeft een geweldige jeugdopleiding, dat weten ze ondertussen in heel Europa. ...

328
328
Lyon-coach jubelt bij Anderlecht: "Hij zal het ver schoppen"

RSC Anderlecht begint woensdagavond aan zijn campagne in de League Phase van de Europa League. Zo ...

191
191
'Barça zit niet stil: droomopvolger Flick nu al bepaald'

FC Barcelona is denderend aan het nieuwe seizoen begonnen. De club is dan ook dik tevreden over het ...

119
119
'Geen Courtois of Sels: Van Bommel kiest uit deze keepers'

Mark van Bommel maakt vrijdag zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels. Op voorhand ...

735
735
Club-verleden speelt op: Mata deelt sneer uit aan Anderlecht

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht woensdagavond het bezoek van Olympique Lyon. En dus staan ...

391
391
'Code rood in Manchester: transferbom Haaland in 2027'

Met zes doelpunten in de laatste vier wedstrijden is Erling Haaland opnieuw erg doeltreffend bij ...

974
974
‘Vitor Bruno zet vier topaankopen per direct opzij’

Anderlecht haalde op de valreep nog een pak versterking binnen. Vitor Bruno is echter lang niet van ...

467
467
Klopp zorgt voor schok bij Duitsland: Club Brugge loert mee

Niet enkel Mark van Bommel maakt deze week zijn eerste selectie bekend als bondscoach. Donderdag is ...

793
793
Anderlecht-Lyon: Bruno voert cruciale wissels door in basiself

RSC Anderlecht opent woensdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League. Met de ...

254
254
Selectie Van Bommel: verbazingwekkend JPL-duo mag dromen

Aanstaande vrijdag maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van België. ...

372
372
Union doet Belgische ontdekking: "Hij past zich snel aan"

Bij Union is het alweer een drukke transferzomer geweest. Het zag alweer heel wat sterkhouders ...

153
153
Supersub redt het vel van Real tegen rode lantaarn

Het zag er dinsdagavond even slecht uit voor Real Madrid. De Koninklijke leek op het veld van rode ...

85
85
Liverpool bezorgt Spurs nieuwe mokerslag, Arsenal foutloos

Dinsdagavond werd er in Engeland gevoetbald in de League Cup, waarbij enkele topclubs hun intrede ...

75
75

Meer sportnieuws