Club wil uitpakken met 'nieuwe Pogba'

1136
Club wil uitpakken met 'nieuwe Pogba'

Na de komst van Tibo Persyn (Internazionale, huur) en Stanley Nsoki (Paris Saint-Germain) is de transferhonger van Club Brugge nog niet gestild. Owen Otawosie is het recentste transfertarget van de Belgische landskampioen en de 20-jarige Amerikaan van Wolverhampton Wanderers bezit alvast een veelbelovend profiel voor Club.


EXTREME POLYVALENTIE

Philippe Clement houdt van polyvalente spelers. Mats Rits pendelt bijvoorbeeld tussen de posities ‘zes’ en ‘acht’, Stanley Nsoki werd in eerste instantie aangetrokken als centrale verdediger maar Clement ziet voor de Fransman ook mogelijkheden op de linksachter, Charles De Ketelaere vervulde reeds meerdere posities bij Club Brugge, David Okereke werd (onsuccesvol) omgevormd tot flankaanvaller... En dan hebben we het nog niet over de wijzigende tactische nuances bij de 4-2-2-2 en 3-5-2 opstellingen waartussen Clement graag switcht.

Ook op de transfermarkt blijkt een grote polyvalentie een belangrijke maatstaf te zijn voor Club Brugge. Volgens Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad staat Owen Otasowie op de radar van blauw-zwart, en dat is een speler met een buitengewone veelzijdigheid. De 20-jarige speler van Wolverhampton Wanderers speelde vorig seizoen als namelijk nummer zes, een box-to-box-middenvelder en zelfs als valse nummer negen. Daarnaast kan Otasowie ook centraal achterin uit de voeten, een positie die hij oorspronkelijk bekleedde tijdens zijn beginperiode bij de Wolves.



Owen Otasowie gaat zijn laatste contractjaar in bij Wolverhampton Wanderers en de jonge Amerikaan is niet van plan om zijn aflopende contract bij de club te verlengen. Club Brugge zou daarom het transferdossier van de 20-jarige met grote aandacht volgen en volgens verschillende bronnen zouden de West-Vlamingen al een bod hebben uitgebracht voor een slordige vier miljoen euro. Dat openingsbod werd echter geweigerd door de Wolves, maar desondanks blijft Club de vinger aan de pols houden in deze kwestie.

TOPCLUBS IN DE RIJ 

Vorig seizoen maakte Owen Otasowie zijn eerste speelminuten in de Premier League, maar in 2019 maakte hij reeds zijn debuut voor Wolverhampton in de Europa League. In de groepsfase tegen Besiktas kreeg het ruwe talent een invalbeurt van 20 minuten omdat de Wolves toen al zeker waren van de kwalificatie voor de knock-out fase. Voor een 18-jarige jongeling was die ervaring in de Europa League van goudwaarde en tegen Besiktas deed Otasowie het ook meer dan goed. Op die manier kwam hij ook op de radar van verschillende clubs terecht.



Tijdens zijn carrière in de jeugdreeksen stond Owen Otasowie reeds in de belangstelling van verschillende clubs zoals Everton, Juventus, Ajax en Schalke 04. En na zijn debuut in de hoofdmacht van de Wolves nam die interesse grotere proporties aan. Volgens The Guardian stonden Europese topclubs zoals Juventus, Paris Saint-Germain, Real Madrid en Arsenal in de rij om de talentvolle Amerikaan aan te trekken. Desondanks bleef Otasowie de Wolves trouw en tekende hij een nieuw tweejarig contract bij de club. 

TYPE-POGBA 

Owen Otasowie speelde vorig seizoen zes wedstrijden in de Premier League, die gecombineerd goed waren voor een totaal van 215 speelminuten. Maar de talentvolle Amerikaan wil dit seizoen meer speelminuten vergaren om zijn individuele ontwikkeling niet af te remmen. Otasowie was vorig seizoen een veelbelovend talent bij de Wolves en die vooruitgang wil hij uiteraard verder zetten. Het jonkie doorliep alle jeugdafdelingen bij Wolverhampton Wanderers met glans, maar om zijn ware potentieel te ontdekken zal hij misschien wel moeten vertrekken uit het Molineux Stadium. 



Owen Otasowie mikt namelijk op een grote carrière, hij wil onder meer een vaste waarde worden in het Amerikaanse nationale elftal, en die wil hij zo snel mogelijk definitief op de rails krijgen. Ondanks zijn beperkte speelgelegenheid maakte 20-jarige de vorig seizoen een grote indruk toen hij in actie kwam. Otasowie kan het best omschreven worden als een speler die kracht met techniek verenigt, en dat is een opmerkelijke combinatie voor zo'n jonge speler. In die optiek werd Otasowie zelfs al vergeleken, met lichte zin voor overdrijving uiteraard, met Paul Pogba.

POULAIN VAN NUNO 

In december vorig jaar vergaarde Owen Otasowie zijn eerste minuten in de Premier League tegen Chelsea. Hij was in de tweede helft de vervanger van Leander Dendoncker en de Amerikaan liet zich meteen gelden. In 53 speelminuten tijd, blessuretijd inclusief, waren de analisten, waarnemers en fans danig onder de indruk over Otasowie's grote kwaliteiten. Maar na afloop van zijn grote vuurdoop in de Premier League bleef Otasowie opmerkelijk kalm. Stress kent hij niet. “Nee, ik was klaar. Hij (trainer Nuno Espirito Santo, nvdr.) zei dat ik er zou in komen. Maar ik was niet overweldigd of zo, ik was eerder gewoontjes.”

Owen Otasowie was zelfs beslissend in de 2-1 zege tegen Chelsea, want hij was de aangever voor de 1-1 gelijkmaker via Daniel Podence. Daarmee kreeg de Amerikaan grote lof toegezwaaid vanuit alle mogelijke kanten. “Het vertrouwen dat hij aantoonde, is fantastisch”, verklaarde Wolves-aanvoerder Conor Coady. “Hij is goed met de bal aan de voet. En ook zo krachtig. Je ziet hem elke dag verbeteren op training.” Ook coach Nuno Espirito Santo had mooie woorden klaar voor de jongeling. “Hij is erg getalenteerd en krachtig. Wij hebben jonge speler en we moeten ze vertrouwen.”



Owen Otasowie maakte een meer dan geslaagd debuut in de Premier League en daarmee bevestigde hij al het goede dat over hem werd verteld in de jeugdacademie van Wolves. Maar de man die de Amerikaan op het hoogste niveau lanceerde was coach Nuno Espirito Santo, die sinds dit seizoen werkzaam is bij Tottenham Hospurs. Otasowie sprak zich al meermaals lovend uit over zijn vorige coach. “Hij is echt een goeie coach en hij steunde mij ook veel. Want eerlijk gezegd haalde ik veel kattenkwaad uit bij Wolves. Maar hij zette dat allemaal opzij en sprak met mij op een serieus niveau, waarna hij mij een unieke kans aanbood. Hij hielp mij persoonlijk en als speler.”

UNIEK PROFIEL  

“Hij is veelzijdig en zijn fysieke kracht is zijn grootste sterkte”, verklaarde Scott Sellars, de technisch directeur bij Wolves aan de Engelse pers. “Hij kan de bal goed afschermen en is sterk in de één-tegen-één duels. Met of zonder de bal. Je kan hem ook erg moeilijk de bal ontfutselen.” Op 20-jarige leeftijd is Owen Otasowie een erg veelbelovende speler die de juiste kwaliteiten bezit om te slagen in de Premier League. De Amerikaan bezit een erg krachtige speelstijl, die hij combineert met uitstekend voetenwerk, een goeie techniek, een zuivere passing en een hoge intensiteit. Op basis van deze kwaliteiten, alsook het feit dat Otasowie centraal op het middenveld uit de voeten kan, wordt hij dus soms vergeleken met Paul Pogba.


LEES OOK: Verhaeghe dropt hint: opvolger bij Club Brugge al bekend?

Moet Club hem halen?

Meest recent

Verhaeghe dropt hint: opvolger bij Club Brugge al bekend?

Daags voor de start van een nieuwe campagne in de Champions League liet Bart Verhaeghe zijn licht ...

20
20
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

139
139
Gouden transferzet Genk: analisten halen loftrompet boven

Met 8 op 15 kan de competitiestart van KRC Genk niet bepaald als een groot succes bestempeld worden. ...

56
56
Titel nu al utopie? Drie échte concurrenten voor Anderlecht

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

148
148
Villa-coach Emery fileert Club: straffe Vanaken-uitspraak

Club Brugge opent dinsdagavond zijn campagne in de Champions League met een thuiswedstrijd. Aston ...

393
393
Champions League TV-gids! Kijkers Club Brugge-Villa opgelet

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de League Phase van de Champions League zich op gang. De eerste ...

61
61
AA Gent heeft nieuwe lieveling: "Geen magie, maar ..."

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

249
249
‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’

Youri Tielemans begint onder Mark van Bommel met een gevoelige vraag boven zijn hoofd. De eerste ...

450
450
Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer speeldag vijf op het programma. Ook nu laat ...

155
155
Naam te koop: Verhaeghe verklapt bouwplannen Club Brugge

Aan de vooravond van een nieuwe Champions League-campagne ging Bart Verhaeghe nog eens rond de tafel ...

419
419
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

113
113
Bruno maakt statement: revelatie RSCA plots in tribune

Nu zijn wittebroodsweken bij RSC Anderlecht achter de rug zijn, ligt de aanpak van Vitor Bruno ...

366
366
Leko kiest CL-selectie: nieuwe naam bij Club Brugge

Club Brugge begint dinsdag aan een nieuw avontuur in de Champions League. Daags voor de thuismatch ...

331
331
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

84
84
Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League lijkt nu al stilaan zijn vorm te krijgen. Volgens analist ...

390
390
Degryse en Vandenbempt scherp voor dure Club Brugge-aanwinst

Lee Han-beom kende een veelbelovende start bij Club Brugge, maar volgens analisten Peter Vandenbempt ...

371
371
Bentayeb velt verrassend oordeel over Jupiler Pro League

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars verdienden als enige ploeg de overwinning. ...

506
506
Zorgwekkende situatie voor Duivel: "Heeft er niets te zoeken"

Philippe Albert heeft geen goed woord over voor de huidige situatie van Nicolas Raskin bij Rangers ...

93
93
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

282
282
Transferoffensief Anderlecht heeft gevolgen voor één speler

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars waren de betere in het veldspel en hadden ...

344
344
Sterkhouder bleef bij Genk: "Ik ben nog niet klaar"

Bij KRC Genk kende ze een héél lucratieve zomermercato. De Limburgers incasseerden net ...

233
233
Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Standard won oververdiend met 1-0 van een matig Royal Antwerp FC. Met een elf op vijftien kennen ze ...

163
163
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

223
223
Nog niet het beste Club: Leko velt verrassend oordeel

Club Brugge is zijn seizoen al bij al goed begonnen. Het ging wel onderuit in de topper op het veld ...

212
212
'Na dramatische start: KVM beslist over lot Vanderbiest'

Na amper vijf speeldagen loert er bij enkele teams in de Jupiler Pro League al een stevige crisis om ...

506
506

Meer sportnieuws