Club wil uitpakken met 'nieuwe Pogba'

1136
Club wil uitpakken met 'nieuwe Pogba'

Na de komst van Tibo Persyn (Internazionale, huur) en Stanley Nsoki (Paris Saint-Germain) is de transferhonger van Club Brugge nog niet gestild. Owen Otawosie is het recentste transfertarget van de Belgische landskampioen en de 20-jarige Amerikaan van Wolverhampton Wanderers bezit alvast een veelbelovend profiel voor Club.


EXTREME POLYVALENTIE

Philippe Clement houdt van polyvalente spelers. Mats Rits pendelt bijvoorbeeld tussen de posities ‘zes’ en ‘acht’, Stanley Nsoki werd in eerste instantie aangetrokken als centrale verdediger maar Clement ziet voor de Fransman ook mogelijkheden op de linksachter, Charles De Ketelaere vervulde reeds meerdere posities bij Club Brugge, David Okereke werd (onsuccesvol) omgevormd tot flankaanvaller... En dan hebben we het nog niet over de wijzigende tactische nuances bij de 4-2-2-2 en 3-5-2 opstellingen waartussen Clement graag switcht.

Ook op de transfermarkt blijkt een grote polyvalentie een belangrijke maatstaf te zijn voor Club Brugge. Volgens Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad staat Owen Otasowie op de radar van blauw-zwart, en dat is een speler met een buitengewone veelzijdigheid. De 20-jarige speler van Wolverhampton Wanderers speelde vorig seizoen als namelijk nummer zes, een box-to-box-middenvelder en zelfs als valse nummer negen. Daarnaast kan Otasowie ook centraal achterin uit de voeten, een positie die hij oorspronkelijk bekleedde tijdens zijn beginperiode bij de Wolves.



Owen Otasowie gaat zijn laatste contractjaar in bij Wolverhampton Wanderers en de jonge Amerikaan is niet van plan om zijn aflopende contract bij de club te verlengen. Club Brugge zou daarom het transferdossier van de 20-jarige met grote aandacht volgen en volgens verschillende bronnen zouden de West-Vlamingen al een bod hebben uitgebracht voor een slordige vier miljoen euro. Dat openingsbod werd echter geweigerd door de Wolves, maar desondanks blijft Club de vinger aan de pols houden in deze kwestie.

TOPCLUBS IN DE RIJ 

Vorig seizoen maakte Owen Otasowie zijn eerste speelminuten in de Premier League, maar in 2019 maakte hij reeds zijn debuut voor Wolverhampton in de Europa League. In de groepsfase tegen Besiktas kreeg het ruwe talent een invalbeurt van 20 minuten omdat de Wolves toen al zeker waren van de kwalificatie voor de knock-out fase. Voor een 18-jarige jongeling was die ervaring in de Europa League van goudwaarde en tegen Besiktas deed Otasowie het ook meer dan goed. Op die manier kwam hij ook op de radar van verschillende clubs terecht.



Tijdens zijn carrière in de jeugdreeksen stond Owen Otasowie reeds in de belangstelling van verschillende clubs zoals Everton, Juventus, Ajax en Schalke 04. En na zijn debuut in de hoofdmacht van de Wolves nam die interesse grotere proporties aan. Volgens The Guardian stonden Europese topclubs zoals Juventus, Paris Saint-Germain, Real Madrid en Arsenal in de rij om de talentvolle Amerikaan aan te trekken. Desondanks bleef Otasowie de Wolves trouw en tekende hij een nieuw tweejarig contract bij de club. 

TYPE-POGBA 

Owen Otasowie speelde vorig seizoen zes wedstrijden in de Premier League, die gecombineerd goed waren voor een totaal van 215 speelminuten. Maar de talentvolle Amerikaan wil dit seizoen meer speelminuten vergaren om zijn individuele ontwikkeling niet af te remmen. Otasowie was vorig seizoen een veelbelovend talent bij de Wolves en die vooruitgang wil hij uiteraard verder zetten. Het jonkie doorliep alle jeugdafdelingen bij Wolverhampton Wanderers met glans, maar om zijn ware potentieel te ontdekken zal hij misschien wel moeten vertrekken uit het Molineux Stadium. 



Owen Otasowie mikt namelijk op een grote carrière, hij wil onder meer een vaste waarde worden in het Amerikaanse nationale elftal, en die wil hij zo snel mogelijk definitief op de rails krijgen. Ondanks zijn beperkte speelgelegenheid maakte 20-jarige de vorig seizoen een grote indruk toen hij in actie kwam. Otasowie kan het best omschreven worden als een speler die kracht met techniek verenigt, en dat is een opmerkelijke combinatie voor zo'n jonge speler. In die optiek werd Otasowie zelfs al vergeleken, met lichte zin voor overdrijving uiteraard, met Paul Pogba.

POULAIN VAN NUNO 

In december vorig jaar vergaarde Owen Otasowie zijn eerste minuten in de Premier League tegen Chelsea. Hij was in de tweede helft de vervanger van Leander Dendoncker en de Amerikaan liet zich meteen gelden. In 53 speelminuten tijd, blessuretijd inclusief, waren de analisten, waarnemers en fans danig onder de indruk over Otasowie's grote kwaliteiten. Maar na afloop van zijn grote vuurdoop in de Premier League bleef Otasowie opmerkelijk kalm. Stress kent hij niet. “Nee, ik was klaar. Hij (trainer Nuno Espirito Santo, nvdr.) zei dat ik er zou in komen. Maar ik was niet overweldigd of zo, ik was eerder gewoontjes.”

Owen Otasowie was zelfs beslissend in de 2-1 zege tegen Chelsea, want hij was de aangever voor de 1-1 gelijkmaker via Daniel Podence. Daarmee kreeg de Amerikaan grote lof toegezwaaid vanuit alle mogelijke kanten. “Het vertrouwen dat hij aantoonde, is fantastisch”, verklaarde Wolves-aanvoerder Conor Coady. “Hij is goed met de bal aan de voet. En ook zo krachtig. Je ziet hem elke dag verbeteren op training.” Ook coach Nuno Espirito Santo had mooie woorden klaar voor de jongeling. “Hij is erg getalenteerd en krachtig. Wij hebben jonge speler en we moeten ze vertrouwen.”



Owen Otasowie maakte een meer dan geslaagd debuut in de Premier League en daarmee bevestigde hij al het goede dat over hem werd verteld in de jeugdacademie van Wolves. Maar de man die de Amerikaan op het hoogste niveau lanceerde was coach Nuno Espirito Santo, die sinds dit seizoen werkzaam is bij Tottenham Hospurs. Otasowie sprak zich al meermaals lovend uit over zijn vorige coach. “Hij is echt een goeie coach en hij steunde mij ook veel. Want eerlijk gezegd haalde ik veel kattenkwaad uit bij Wolves. Maar hij zette dat allemaal opzij en sprak met mij op een serieus niveau, waarna hij mij een unieke kans aanbood. Hij hielp mij persoonlijk en als speler.”

UNIEK PROFIEL  

“Hij is veelzijdig en zijn fysieke kracht is zijn grootste sterkte”, verklaarde Scott Sellars, de technisch directeur bij Wolves aan de Engelse pers. “Hij kan de bal goed afschermen en is sterk in de één-tegen-één duels. Met of zonder de bal. Je kan hem ook erg moeilijk de bal ontfutselen.” Op 20-jarige leeftijd is Owen Otasowie een erg veelbelovende speler die de juiste kwaliteiten bezit om te slagen in de Premier League. De Amerikaan bezit een erg krachtige speelstijl, die hij combineert met uitstekend voetenwerk, een goeie techniek, een zuivere passing en een hoge intensiteit. Op basis van deze kwaliteiten, alsook het feit dat Otasowie centraal op het middenveld uit de voeten kan, wordt hij dus soms vergeleken met Paul Pogba.


LEES OOK: Club in de wolken: extra wapens voor clash met Genk

Moet Club hem halen?

Meest recent

City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

17
17
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

54
54
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

160
160
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

154
154
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

31
31
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

221
221
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

47
47
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

209
209
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

76
76
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

98
98
Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

310
310
Razend spannende Ballon d'Or-strijd: dit zijn de topfavorieten

Eind volgende maand wordt de winnaar van de Ballon d'Or bekend gemaakt. Onder meer ter ere van de ...

170
170
Kippenvel op Bosuil: Overmars krijgt pakkend afscheid

Royal Antwerp FC kruist zondagmiddag de degens met vicekampioen Union SG. Die wedstrijd staat in ...

103
103
Valentine Besard slaat Van Gucht met complete verstomming

Het waren spannende dagen voor zowel Ruben Van Gucht als Valentine Besard. De twee zijn ondertussen ...

26
26
Club in de wolken: extra wapens voor clash met Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

422
422
Compper wisselt vier keer, sterkhouders terug bij Union

Union SG wil de interland-periode inzetten als co-leider in de Jupiler Pro League. Maar dan moet het ...

30
30
Hard dilemma Van Bommel: bijrol voor drie grote namen?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

301
301
TRANSFERUURTJE: 'Club wil man van 20 mil; drievoudige jackpot Genk'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

213
213
Grote frustratie Zulte Waregem: Beale slaat op tafel

Zulte Waregem kon tegen RSC Anderlecht geen vuist maken en ging in het Lotto Park met 3-0 onderuit. ...

237
237
Antwerp-pion flirt plots met buitenlandse transfer

Royal Antwerp FC is wisselvallig aan het seizoen begonnen. Onder Mavin Compper was de start goed, ...

214
214
‘KV Mechelen hakt knoop door over ontslag Vanderbiest’

Fred Vanderbiest ligt al een tijdje onder vuur bij KV Mechelen. Na een 3 op 21 is het vijf voor ...

604
604
Onrust bij OHL? Spelers slaan keihard terug

Oud-Heverlee Leuven heeft de eerste driepunter van het seizoen te pakken. Timmy Simons lag zwaar ...

92
92
Zulte Waregem verbaast na Anderlecht: “Intimideren door fans”

Zulte Waregem was sterk aan het seizoen begonnen, maar tegen RSC Anderlecht ging Essevee roemloos ...

643
643
Rampavond Debast bij Sporting: Rode Duivel bijt in het stof

Zeno Debast werd door Mark van Bommel opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de verdediger kende bij ...

65
65
Lommel SK niet ontevreden: "Stap dichter bij ons doel"

Lommel SK mag zeer tevreden zijn over zijn terugkeer naar de Jupiler Pro League. De Limburgers ...

79
79

Meer sportnieuws