Club wil uitpakken met 'nieuwe Pogba'

1136
Club wil uitpakken met 'nieuwe Pogba'

Na de komst van Tibo Persyn (Internazionale, huur) en Stanley Nsoki (Paris Saint-Germain) is de transferhonger van Club Brugge nog niet gestild. Owen Otawosie is het recentste transfertarget van de Belgische landskampioen en de 20-jarige Amerikaan van Wolverhampton Wanderers bezit alvast een veelbelovend profiel voor Club.


EXTREME POLYVALENTIE

Philippe Clement houdt van polyvalente spelers. Mats Rits pendelt bijvoorbeeld tussen de posities ‘zes’ en ‘acht’, Stanley Nsoki werd in eerste instantie aangetrokken als centrale verdediger maar Clement ziet voor de Fransman ook mogelijkheden op de linksachter, Charles De Ketelaere vervulde reeds meerdere posities bij Club Brugge, David Okereke werd (onsuccesvol) omgevormd tot flankaanvaller... En dan hebben we het nog niet over de wijzigende tactische nuances bij de 4-2-2-2 en 3-5-2 opstellingen waartussen Clement graag switcht.

Ook op de transfermarkt blijkt een grote polyvalentie een belangrijke maatstaf te zijn voor Club Brugge. Volgens Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad staat Owen Otasowie op de radar van blauw-zwart, en dat is een speler met een buitengewone veelzijdigheid. De 20-jarige speler van Wolverhampton Wanderers speelde vorig seizoen als namelijk nummer zes, een box-to-box-middenvelder en zelfs als valse nummer negen. Daarnaast kan Otasowie ook centraal achterin uit de voeten, een positie die hij oorspronkelijk bekleedde tijdens zijn beginperiode bij de Wolves.



Owen Otasowie gaat zijn laatste contractjaar in bij Wolverhampton Wanderers en de jonge Amerikaan is niet van plan om zijn aflopende contract bij de club te verlengen. Club Brugge zou daarom het transferdossier van de 20-jarige met grote aandacht volgen en volgens verschillende bronnen zouden de West-Vlamingen al een bod hebben uitgebracht voor een slordige vier miljoen euro. Dat openingsbod werd echter geweigerd door de Wolves, maar desondanks blijft Club de vinger aan de pols houden in deze kwestie.

TOPCLUBS IN DE RIJ 

Vorig seizoen maakte Owen Otasowie zijn eerste speelminuten in de Premier League, maar in 2019 maakte hij reeds zijn debuut voor Wolverhampton in de Europa League. In de groepsfase tegen Besiktas kreeg het ruwe talent een invalbeurt van 20 minuten omdat de Wolves toen al zeker waren van de kwalificatie voor de knock-out fase. Voor een 18-jarige jongeling was die ervaring in de Europa League van goudwaarde en tegen Besiktas deed Otasowie het ook meer dan goed. Op die manier kwam hij ook op de radar van verschillende clubs terecht.



Tijdens zijn carrière in de jeugdreeksen stond Owen Otasowie reeds in de belangstelling van verschillende clubs zoals Everton, Juventus, Ajax en Schalke 04. En na zijn debuut in de hoofdmacht van de Wolves nam die interesse grotere proporties aan. Volgens The Guardian stonden Europese topclubs zoals Juventus, Paris Saint-Germain, Real Madrid en Arsenal in de rij om de talentvolle Amerikaan aan te trekken. Desondanks bleef Otasowie de Wolves trouw en tekende hij een nieuw tweejarig contract bij de club. 

TYPE-POGBA 

Owen Otasowie speelde vorig seizoen zes wedstrijden in de Premier League, die gecombineerd goed waren voor een totaal van 215 speelminuten. Maar de talentvolle Amerikaan wil dit seizoen meer speelminuten vergaren om zijn individuele ontwikkeling niet af te remmen. Otasowie was vorig seizoen een veelbelovend talent bij de Wolves en die vooruitgang wil hij uiteraard verder zetten. Het jonkie doorliep alle jeugdafdelingen bij Wolverhampton Wanderers met glans, maar om zijn ware potentieel te ontdekken zal hij misschien wel moeten vertrekken uit het Molineux Stadium. 



Owen Otasowie mikt namelijk op een grote carrière, hij wil onder meer een vaste waarde worden in het Amerikaanse nationale elftal, en die wil hij zo snel mogelijk definitief op de rails krijgen. Ondanks zijn beperkte speelgelegenheid maakte 20-jarige de vorig seizoen een grote indruk toen hij in actie kwam. Otasowie kan het best omschreven worden als een speler die kracht met techniek verenigt, en dat is een opmerkelijke combinatie voor zo'n jonge speler. In die optiek werd Otasowie zelfs al vergeleken, met lichte zin voor overdrijving uiteraard, met Paul Pogba.

POULAIN VAN NUNO 

In december vorig jaar vergaarde Owen Otasowie zijn eerste minuten in de Premier League tegen Chelsea. Hij was in de tweede helft de vervanger van Leander Dendoncker en de Amerikaan liet zich meteen gelden. In 53 speelminuten tijd, blessuretijd inclusief, waren de analisten, waarnemers en fans danig onder de indruk over Otasowie's grote kwaliteiten. Maar na afloop van zijn grote vuurdoop in de Premier League bleef Otasowie opmerkelijk kalm. Stress kent hij niet. “Nee, ik was klaar. Hij (trainer Nuno Espirito Santo, nvdr.) zei dat ik er zou in komen. Maar ik was niet overweldigd of zo, ik was eerder gewoontjes.”

Owen Otasowie was zelfs beslissend in de 2-1 zege tegen Chelsea, want hij was de aangever voor de 1-1 gelijkmaker via Daniel Podence. Daarmee kreeg de Amerikaan grote lof toegezwaaid vanuit alle mogelijke kanten. “Het vertrouwen dat hij aantoonde, is fantastisch”, verklaarde Wolves-aanvoerder Conor Coady. “Hij is goed met de bal aan de voet. En ook zo krachtig. Je ziet hem elke dag verbeteren op training.” Ook coach Nuno Espirito Santo had mooie woorden klaar voor de jongeling. “Hij is erg getalenteerd en krachtig. Wij hebben jonge speler en we moeten ze vertrouwen.”



Owen Otasowie maakte een meer dan geslaagd debuut in de Premier League en daarmee bevestigde hij al het goede dat over hem werd verteld in de jeugdacademie van Wolves. Maar de man die de Amerikaan op het hoogste niveau lanceerde was coach Nuno Espirito Santo, die sinds dit seizoen werkzaam is bij Tottenham Hospurs. Otasowie sprak zich al meermaals lovend uit over zijn vorige coach. “Hij is echt een goeie coach en hij steunde mij ook veel. Want eerlijk gezegd haalde ik veel kattenkwaad uit bij Wolves. Maar hij zette dat allemaal opzij en sprak met mij op een serieus niveau, waarna hij mij een unieke kans aanbood. Hij hielp mij persoonlijk en als speler.”

UNIEK PROFIEL  

“Hij is veelzijdig en zijn fysieke kracht is zijn grootste sterkte”, verklaarde Scott Sellars, de technisch directeur bij Wolves aan de Engelse pers. “Hij kan de bal goed afschermen en is sterk in de één-tegen-één duels. Met of zonder de bal. Je kan hem ook erg moeilijk de bal ontfutselen.” Op 20-jarige leeftijd is Owen Otasowie een erg veelbelovende speler die de juiste kwaliteiten bezit om te slagen in de Premier League. De Amerikaan bezit een erg krachtige speelstijl, die hij combineert met uitstekend voetenwerk, een goeie techniek, een zuivere passing en een hoge intensiteit. Op basis van deze kwaliteiten, alsook het feit dat Otasowie centraal op het middenveld uit de voeten kan, wordt hij dus soms vergeleken met Paul Pogba.


LEES OOK: Vanaken eerlijk na speciale wedstrijd tegen Lommel

Moet Club hem halen?

Meest recent

Lille stampt hard na en maakt Meunier compleet af

Thomas Meunier vertrok afgelopen zomer transfervrij van Lille naar Sunderland. De Rode Duivel was ...

29
29
Vanaken eerlijk na speciale wedstrijd tegen Lommel

Club Brugge kreeg vorige speeldag een mokerslag te verwerken met de nederlaag tegen KAA Gent, maar ...

33
33
Thorup overweegt drastische Brughmans-keuze

De grote transferverrassing van afgelopen zomermercato was de uitgaande deal van Lucca Brughmans. De ...

98
98
Basispion Club Brugge: "Ben geen 15 miljoen waard"

Club Brugge had nog véél meer geld kunnen vangen op de transfermarkt, maar ze ...

109
109
Smaakmaker voor Union: "Explosief, stevig en prima schot"

In het Belgische voetbal worden er héél veel transfers gedaan. Elke zomer worden de ...

41
41
Nostalgie voor Kompany: "Krijgen steun uit België"

Bayern München is uitstekend begonnen aan het seizoen. Vincent Kompany & co wonnen drie ...

49
49
Leko onthult: deze harde boodschap kreeg falende Diakhon

Club Brugge pakte vrijdagavond de drie punten mee uit het Soevereinstadion, maar maakte tegen Lommel ...

288
288
Selectie Van Bommel: eerste grote slachtoffers al bekend?

Eind deze maand maakt Mark van Bommel zijn officiële debuut als Belgisch bondscoach. De ...

1326
1326
Anderlecht bikkelhard: kaakslag voor Stroeykens/Bertaccini

RSC Anderlecht heeft een razend drukke mercato achter de rug. De Brusselaars haalden een elftal aan ...

487
487
Verhaeghe voorspelt complete Club Brugge-ramp

Bart Verhaeghe waarschuwde zelf al voor het enorme financiële risico dat Club Brugge liep met ...

494
494
"Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

486
486
UCL-koorts: dramatische start PSG, eerste uitschuiver Real

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. Maar enkele van de Europese ...

51
51
Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

126
126
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

147
147
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

488
488
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

208
208
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

206
206
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

148
148
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

176
176
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

127
127
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

286
286
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

686
686
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

64
64
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

243
243
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

176
176

Meer sportnieuws