Club wil uitpakken met 'nieuwe Pogba'

1136
Club wil uitpakken met 'nieuwe Pogba'

Na de komst van Tibo Persyn (Internazionale, huur) en Stanley Nsoki (Paris Saint-Germain) is de transferhonger van Club Brugge nog niet gestild. Owen Otawosie is het recentste transfertarget van de Belgische landskampioen en de 20-jarige Amerikaan van Wolverhampton Wanderers bezit alvast een veelbelovend profiel voor Club.


EXTREME POLYVALENTIE

Philippe Clement houdt van polyvalente spelers. Mats Rits pendelt bijvoorbeeld tussen de posities ‘zes’ en ‘acht’, Stanley Nsoki werd in eerste instantie aangetrokken als centrale verdediger maar Clement ziet voor de Fransman ook mogelijkheden op de linksachter, Charles De Ketelaere vervulde reeds meerdere posities bij Club Brugge, David Okereke werd (onsuccesvol) omgevormd tot flankaanvaller... En dan hebben we het nog niet over de wijzigende tactische nuances bij de 4-2-2-2 en 3-5-2 opstellingen waartussen Clement graag switcht.

Ook op de transfermarkt blijkt een grote polyvalentie een belangrijke maatstaf te zijn voor Club Brugge. Volgens Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad staat Owen Otasowie op de radar van blauw-zwart, en dat is een speler met een buitengewone veelzijdigheid. De 20-jarige speler van Wolverhampton Wanderers speelde vorig seizoen als namelijk nummer zes, een box-to-box-middenvelder en zelfs als valse nummer negen. Daarnaast kan Otasowie ook centraal achterin uit de voeten, een positie die hij oorspronkelijk bekleedde tijdens zijn beginperiode bij de Wolves.



Owen Otasowie gaat zijn laatste contractjaar in bij Wolverhampton Wanderers en de jonge Amerikaan is niet van plan om zijn aflopende contract bij de club te verlengen. Club Brugge zou daarom het transferdossier van de 20-jarige met grote aandacht volgen en volgens verschillende bronnen zouden de West-Vlamingen al een bod hebben uitgebracht voor een slordige vier miljoen euro. Dat openingsbod werd echter geweigerd door de Wolves, maar desondanks blijft Club de vinger aan de pols houden in deze kwestie.

TOPCLUBS IN DE RIJ 

Vorig seizoen maakte Owen Otasowie zijn eerste speelminuten in de Premier League, maar in 2019 maakte hij reeds zijn debuut voor Wolverhampton in de Europa League. In de groepsfase tegen Besiktas kreeg het ruwe talent een invalbeurt van 20 minuten omdat de Wolves toen al zeker waren van de kwalificatie voor de knock-out fase. Voor een 18-jarige jongeling was die ervaring in de Europa League van goudwaarde en tegen Besiktas deed Otasowie het ook meer dan goed. Op die manier kwam hij ook op de radar van verschillende clubs terecht.



Tijdens zijn carrière in de jeugdreeksen stond Owen Otasowie reeds in de belangstelling van verschillende clubs zoals Everton, Juventus, Ajax en Schalke 04. En na zijn debuut in de hoofdmacht van de Wolves nam die interesse grotere proporties aan. Volgens The Guardian stonden Europese topclubs zoals Juventus, Paris Saint-Germain, Real Madrid en Arsenal in de rij om de talentvolle Amerikaan aan te trekken. Desondanks bleef Otasowie de Wolves trouw en tekende hij een nieuw tweejarig contract bij de club. 

TYPE-POGBA 

Owen Otasowie speelde vorig seizoen zes wedstrijden in de Premier League, die gecombineerd goed waren voor een totaal van 215 speelminuten. Maar de talentvolle Amerikaan wil dit seizoen meer speelminuten vergaren om zijn individuele ontwikkeling niet af te remmen. Otasowie was vorig seizoen een veelbelovend talent bij de Wolves en die vooruitgang wil hij uiteraard verder zetten. Het jonkie doorliep alle jeugdafdelingen bij Wolverhampton Wanderers met glans, maar om zijn ware potentieel te ontdekken zal hij misschien wel moeten vertrekken uit het Molineux Stadium. 



Owen Otasowie mikt namelijk op een grote carrière, hij wil onder meer een vaste waarde worden in het Amerikaanse nationale elftal, en die wil hij zo snel mogelijk definitief op de rails krijgen. Ondanks zijn beperkte speelgelegenheid maakte 20-jarige de vorig seizoen een grote indruk toen hij in actie kwam. Otasowie kan het best omschreven worden als een speler die kracht met techniek verenigt, en dat is een opmerkelijke combinatie voor zo'n jonge speler. In die optiek werd Otasowie zelfs al vergeleken, met lichte zin voor overdrijving uiteraard, met Paul Pogba.

POULAIN VAN NUNO 

In december vorig jaar vergaarde Owen Otasowie zijn eerste minuten in de Premier League tegen Chelsea. Hij was in de tweede helft de vervanger van Leander Dendoncker en de Amerikaan liet zich meteen gelden. In 53 speelminuten tijd, blessuretijd inclusief, waren de analisten, waarnemers en fans danig onder de indruk over Otasowie's grote kwaliteiten. Maar na afloop van zijn grote vuurdoop in de Premier League bleef Otasowie opmerkelijk kalm. Stress kent hij niet. “Nee, ik was klaar. Hij (trainer Nuno Espirito Santo, nvdr.) zei dat ik er zou in komen. Maar ik was niet overweldigd of zo, ik was eerder gewoontjes.”

Owen Otasowie was zelfs beslissend in de 2-1 zege tegen Chelsea, want hij was de aangever voor de 1-1 gelijkmaker via Daniel Podence. Daarmee kreeg de Amerikaan grote lof toegezwaaid vanuit alle mogelijke kanten. “Het vertrouwen dat hij aantoonde, is fantastisch”, verklaarde Wolves-aanvoerder Conor Coady. “Hij is goed met de bal aan de voet. En ook zo krachtig. Je ziet hem elke dag verbeteren op training.” Ook coach Nuno Espirito Santo had mooie woorden klaar voor de jongeling. “Hij is erg getalenteerd en krachtig. Wij hebben jonge speler en we moeten ze vertrouwen.”



Owen Otasowie maakte een meer dan geslaagd debuut in de Premier League en daarmee bevestigde hij al het goede dat over hem werd verteld in de jeugdacademie van Wolves. Maar de man die de Amerikaan op het hoogste niveau lanceerde was coach Nuno Espirito Santo, die sinds dit seizoen werkzaam is bij Tottenham Hospurs. Otasowie sprak zich al meermaals lovend uit over zijn vorige coach. “Hij is echt een goeie coach en hij steunde mij ook veel. Want eerlijk gezegd haalde ik veel kattenkwaad uit bij Wolves. Maar hij zette dat allemaal opzij en sprak met mij op een serieus niveau, waarna hij mij een unieke kans aanbood. Hij hielp mij persoonlijk en als speler.”

UNIEK PROFIEL  

“Hij is veelzijdig en zijn fysieke kracht is zijn grootste sterkte”, verklaarde Scott Sellars, de technisch directeur bij Wolves aan de Engelse pers. “Hij kan de bal goed afschermen en is sterk in de één-tegen-één duels. Met of zonder de bal. Je kan hem ook erg moeilijk de bal ontfutselen.” Op 20-jarige leeftijd is Owen Otasowie een erg veelbelovende speler die de juiste kwaliteiten bezit om te slagen in de Premier League. De Amerikaan bezit een erg krachtige speelstijl, die hij combineert met uitstekend voetenwerk, een goeie techniek, een zuivere passing en een hoge intensiteit. Op basis van deze kwaliteiten, alsook het feit dat Otasowie centraal op het middenveld uit de voeten kan, wordt hij dus soms vergeleken met Paul Pogba.


LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Miljoenentransfer STVV, Haaland kiest volgende club'

Moet Club hem halen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Miljoenentransfer STVV, Haaland kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

3
3
Franse media geloven ogen niet: “Eerst dominant, dan onhandig"

Club Brugge heeft weer een glansprestatie in de Champions League achter de rug. In het Jan ...

47
47
Klopp haalt uit naar Kompany: "Hij mag doen wat hij wil, maar..."

Vincent Kompany maakte van Bayern München weer een geoliede machine, maar toch is niet iedereen ...

37
37
Steward gewond tijdens Club-Lens: UEFA én politie grijpen in

Club Brugge won overtuigend met 3-0 van RC Lens, maar de Champions League-clash zindert nog na. De ...

86
86
'Union kruist vingers voor twee sterkhouders'

Union pakte in de Europa League tot dusver een nette vier op zes, met een vlotte zege op het veld ...

24
24
Klopp spreekt zich uit over Tresoldi: "We zijn niet dom"

Tegen Lens stond hij voor één keer niet aan het kanon, maar Nicolo Tresoldi droeg wel ...

75
75
'Crisis compleet bij Man Utd: opvolger Carrick staat klaar'

Het lijkt alleen maar van kwaad naar erger te gaan met Manchester United. De Engelse grootmacht ...

51
51
Seys spreekt over droomtransfer: "Dit is de club waar ik van houd"

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League. Na de stuntzege van vorige week op het ...

360
360
De Ketelaere krijgt waarschuwing: "Vroeg of laat op de bank"

Donderdagavond komen weer vier Belgische teams in actie in Europa, maar ook heel wat andere Belgen. ...

56
56
Mechele en Spileers geloven ogen niet bij Brugse uitblinker

Club Brugge heeft woensdagavond opnieuw een statement gemaakt in de Champions League. Het klopte ...

152
152
STVV wint de jackpot: miljoenentransfer op komst

STVV neemt het vanavond op tegen FC Midtjylland. Dat is een zware opgave voor de Kanaries, maar wel ...

132
132
Transferrapport Anderlecht: twee voltreffers, één groot alarm

Nu de balans bij RSC Anderlecht negatief aan het uitdraaien is, komt ook sportief directeur Antoine ...

323
323
Hubert met fikse waarschuwing: "Geloof me..."

Union-coach David Hubert is op zijn hoede voor Hapoel Be’er Sheva. De Israëlische ...

30
30
Leko ziet 3 uitblinkers: "Hij speelt volgend jaar in Premier League"

Club Brugge is met een zes op negen zeer goed begonnen in de Champions League. Blauw-Zwart won met ...

535
535
De Mil waarschuwt: "Grootste uitdaging voor AA Gent"

AA Gent staat voor een stevige opdracht in Braga. De Portugese tegenstander heeft met een geschatte ...

57
57
Frankrijk witheet: Rode Duivel van Club gaat over de schreef

In Frankrijk zijn ze witheet op een Rode Duivel van Club Brugge. Eén zinnetje over RC Lens ...

665
665
Club tankt vertrouwen: "Dat kunnen we, tegen wie dan ook"

Club Brugge heeft een zes op negen geboekt in de Champions League en lijkt op weg naar een plaats ...

99
99
Biancone laat van zich horen bij Anderlecht: "Dat hoort zo"

RSC Anderlecht speelt vanavond in Polen tegen Jagiellonia. Een partij die de Brusselaars winnend ...

111
111
Grote uitblinker bij Club Brugge: "Ik ga genieten"

Club Brugge won gevleid met 3-0 van RC Lens, maar de zes op negen staat er wel. De ervaren jongens ...

269
269
Leko zag Club Brugge afzien:" Zonder hem was het 0-3"

Club Brugge won met 3-0 van RC Lens, maar die uitslag was niet correct. De Bruggelingen waren ...

218
218
L'Equipe ziet grote held bij Club; ook twee keer 4 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal indruk gemaakt in de Champions League. Ondanks een vrij ...

898
898
Pakkend! Alderweireld bejubelt Club-uitblinker live op TV

Club Brugge heeft woensdag weer een uitstekend resultaat neergezet in de Champions League en won met ...

922
922
UCL: Bayern geeft topzege weg, Vandevoordt in de fout tegen Courtois

In Champions League is Bayern München er niet in geslaagd om dé topaffiche van de avond ...

94
94
6 op 9! Club wervelt ook voorbij Lens in Champions League

Club Brugge heeft woensdagavond opnieuw een grote stap gezet richting de volgende fase van de ...

136
136
"Onaanvaardbaar" - analisten spreken schande bij Club-Lens

Het Jan Breydel-stadion liep woensdagavond weer helemaal vol voor de Champions League-match van Club ...

325
325

Meer sportnieuws