'Laporta hield iedereen voor de gek in Messi-dossier'

door
'Laporta hield iedereen voor de gek in Messi-dossier'

Het vertrek van Lionel Messi is nu officieel een feit, met tranen in de ogen nam de Argentijnse superster zondagmiddag afscheid van FC Barcelona. Volgens diverse bronnen gaat hij eerstdaags een contract tekenen bij Paris Saint-Germain. Al had deze soap blijkbaar al sneller kunnen eindigen.


Zo zou Barcelona-voorzitter Joan Laporta al veel eerder geweten hebben dat een contractverlenging onmogelijk was. Hij zou de schijn echter hebben opgehouden om de achterban te paaien. Dat meldt de Spaanse journalist Marçal Llorente. Deze bron beweert dat Laporta en CEO Ferran Reverter een maand geleden al concludeerden dat het economisch niet rendabel was om verder te gaan met der Argentijn.

Daarna deed Laporta volgens de journalist alsof hij met Messi onderhandelde over een verlenging, zodat de supporters niet in opstand zouden komen. Ook werd er zo extra tijd gekocht om alternatieve oplossingen te zoeken. Op zijn persconferentie na de bekendmaking van het vertrek van Messi zei de preses echter dat het minimumsalaris dat de Argentijn wilde accepteren al veel te veel was voor het financieel noodlijdende Barça.

Laporta wist volgens Llorente al heel erg lang dat Barcelona verder zou moeten gaan zonder zijn sterspeler, maar pas aan het einde van de vakantie van Messi durfde hij dit naar buiten te brengen. Al moet er wel een kanttekening geplaatst worden bij deze berichtgeving. Llorent is namelijk goed bevriend met Josep Maria Bartomeu, de ex-voorzitter die moest vertrekken en verantwoordelijk wordt geacht voor de financiële wantoestanden. Mogelijk probeert hij zijn maatje dus op deze manier uit de wind te zetten.

LEES OOK: Messi blijft verbazen, absolute wereldgoal Suarez als kers

Barça had het nieuws veel eerder moeten communiceren ...

Meest recent

'Anderlecht en Genk strijden om Braziliaanse parel'

De transfermarkt mag dan wel momenteel gesloten zijn, maar de zoektocht naar vers talent stopt ...

32
32
Geweldig debuut voor Hubert: "Ik ben fier"

Er was de voorbije dagen heel wat verbazing over de aanstelling van David Hubert bij Union. De ...

28
28
Maarten Martens dompelt Ajax helemaal in crisis

Het lijkt stilaan helemaal crisis bij Ajax. De Amsterdammers leden zaterdagavond ook hun eerste ...

54
54
Tzolis geeft opvallende reden voor moeizame match Club

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht in de Jupiler Pro League, maar dat kostte wel de ...

111
111
Hubert bewijst zich meteen: Union wint fel duel met Zebra’s

David Hubert heeft zijn debuut als hoofdcoach van Union Saint-Gilloise niet gemist. De kersverse T1 ...

39
39
TD Napoli komt met update over terugkeer Lukaku

Het loopt de laatste weken even wat minder bij Napoli. De Italiaanse titelverdediger kijkt aan tegen ...

56
56
Fraaie remontada van KVK in CPL, Futures vechten knap terug

Wat een comeback van KV Kortrijk! De Kerels leken zaterdagavond in de Ghelamco Arena op weg naar een ...

101
101
Jackers doorbreekt eindelijk de stilte na reeks foutjes

Club Brugge heeft zaterdag drie zakelijke punten gepakt aan Den Dreef. Het klopte OH Leuven met 0-1 ...

91
91
'Standard én Wilmots moeten zware straffen vrezen'

De elfde speeldag van de Jupiler Pro League krijgt maandagnamiddag nog een onverwachte afsluiter. ...

191
191
Opluchting bij Hayen, maar domper dreigt voor Bayern

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen aan Den Dreef. Het pakte de drie punten tegen ...

343
343
Pocognoli ziet droomdebuut bij Monaco nog verpest

Zaterdagavond waren in Frankrijk vele ogen gericht op Sébastien Pocognoli. Onze landgenoot ...

133
133
Trossard matchwinnaar, Kompany wint klassieker, De Bruyne onderuit

Er werden in de vooravond in het buitenland heel wat interessante affiches afgewerkt. Vincent ...

51
51
Oktoberfest aan Den Dreef: Club spartelt voorbij sterk OHL

Club Brugge heeft zich uiteindelijk toch nog kunnen redden in Leuven. Op bezoek bij de voorlaatste ...

105
105
Antwerp dropt bom en dient klacht in na gestaakte match

De wedstrijd tussen Standard en Antwerp is vrijdag uiteindelijk helemaal ontspoord. Scheidsrechter ...

361
361
Charai na pover duel: "Toch ben ik tevreden"

La Louvière en KVC Westerlo bakten er weinig van. Het werd 0-0 na een matige partij. Beide ...

23
23
De Mos maakt Dolberg nu al met de grond gelijk

Aad de Mos is iemand die al altijd graag scoort met spraakmakende quotes. Hij had een groot ...

147
147
Club ziet af tegen OHL: "Zo 11 in het mandje tegen Bayern"

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn match aan Den Dreef in Leuven. Hoe deed Blauw-Zwart het in de ...

152
152
Man Utd heeft eindelijk wereldtopper beet: "Beste niveau"

Manchester United hoopt dit weekend nog eens een statement te maken tegen een topploeg. Ze spelen ...

92
92
Deschacht velt oordeel: "De juiste man voor Anderlecht"

RSC Anderlecht kondigde deze week nog maar eens een (broodnodige) wijziging aan in het organigram. ...

129
129
Haaland de grote held, Witsel frustreert FC Barcelona

Om 16u stonden er heel wat duels op het programma in de Premier League. Zo was het uitkijken naar de ...

54
54
La Louvière en Westerlo stellen teleur, Oyen grote held

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u twee matchen genoteerd. La ...

43
43
Lokonga trefzeker, Bayern en Dortmund onder druk gezet

In de Bundesliga staat vanavond de absolute topper tussen Bayern München en Borussia Dortmund ...

27
27
OHL - Club Brugge: Hayen hakt knoop door

Club Brugge speelt om 18u15 op het veld van OH Leuven. Een wedstrijd die Blauw-Zwart uiteraard ...

154
154
Witsel legt FC Barcelona zwijgen op met deze héérlijke goal

Axel Witsel is dit seizoen een vaste waarde bij Girona. De 36-jarige middenvelder speelt op dit ...

124
124
Extra optie voor Garcia: "Een potentiële topspeler"

Rudi Garcia lijkt zijn WK-kern al grotendeels klaar te hebben. Alleen moet hij nog op een aantal ...

150
150

Meer sportnieuws