'Laporta hield iedereen voor de gek in Messi-dossier'

336 stemmen
'Laporta hield iedereen voor de gek in Messi-dossier'

Het vertrek van Lionel Messi is nu officieel een feit, met tranen in de ogen nam de Argentijnse superster zondagmiddag afscheid van FC Barcelona. Volgens diverse bronnen gaat hij eerstdaags een contract tekenen bij Paris Saint-Germain. Al had deze soap blijkbaar al sneller kunnen eindigen.


Zo zou Barcelona-voorzitter Joan Laporta al veel eerder geweten hebben dat een contractverlenging onmogelijk was. Hij zou de schijn echter hebben opgehouden om de achterban te paaien. Dat meldt de Spaanse journalist Marçal Llorente. Deze bron beweert dat Laporta en CEO Ferran Reverter een maand geleden al concludeerden dat het economisch niet rendabel was om verder te gaan met der Argentijn.

Daarna deed Laporta volgens de journalist alsof hij met Messi onderhandelde over een verlenging, zodat de supporters niet in opstand zouden komen. Ook werd er zo extra tijd gekocht om alternatieve oplossingen te zoeken. Op zijn persconferentie na de bekendmaking van het vertrek van Messi zei de preses echter dat het minimumsalaris dat de Argentijn wilde accepteren al veel te veel was voor het financieel noodlijdende Barça.

Laporta wist volgens Llorente al heel erg lang dat Barcelona verder zou moeten gaan zonder zijn sterspeler, maar pas aan het einde van de vakantie van Messi durfde hij dit naar buiten te brengen. Al moet er wel een kanttekening geplaatst worden bij deze berichtgeving. Llorent is namelijk goed bevriend met Josep Maria Bartomeu, de ex-voorzitter die moest vertrekken en verantwoordelijk wordt geacht voor de financiële wantoestanden. Mogelijk probeert hij zijn maatje dus op deze manier uit de wind te zetten.

LEES OOK: ‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

🚀

Barça had het nieuws veel eerder moeten communiceren ...

Meest recent

Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

21
21
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

193
193
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

52
52
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

284
284
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

105
105
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

570
570
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

153
153
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

484
484
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

486
486
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

158
158
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

297
297
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

942
942
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

392
392
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

297
297
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

424
424
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

365
365
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

266
266
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

195
195
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

449
449
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

356
356
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

149
149
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

128
128
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

203
203
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

236
236
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

177
177

Meer sportnieuws