'Laporta hield iedereen voor de gek in Messi-dossier'

door
'Laporta hield iedereen voor de gek in Messi-dossier'

Het vertrek van Lionel Messi is nu officieel een feit, met tranen in de ogen nam de Argentijnse superster zondagmiddag afscheid van FC Barcelona. Volgens diverse bronnen gaat hij eerstdaags een contract tekenen bij Paris Saint-Germain. Al had deze soap blijkbaar al sneller kunnen eindigen.


Zo zou Barcelona-voorzitter Joan Laporta al veel eerder geweten hebben dat een contractverlenging onmogelijk was. Hij zou de schijn echter hebben opgehouden om de achterban te paaien. Dat meldt de Spaanse journalist Marçal Llorente. Deze bron beweert dat Laporta en CEO Ferran Reverter een maand geleden al concludeerden dat het economisch niet rendabel was om verder te gaan met der Argentijn.

Daarna deed Laporta volgens de journalist alsof hij met Messi onderhandelde over een verlenging, zodat de supporters niet in opstand zouden komen. Ook werd er zo extra tijd gekocht om alternatieve oplossingen te zoeken. Op zijn persconferentie na de bekendmaking van het vertrek van Messi zei de preses echter dat het minimumsalaris dat de Argentijn wilde accepteren al veel te veel was voor het financieel noodlijdende Barça.

Laporta wist volgens Llorente al heel erg lang dat Barcelona verder zou moeten gaan zonder zijn sterspeler, maar pas aan het einde van de vakantie van Messi durfde hij dit naar buiten te brengen. Al moet er wel een kanttekening geplaatst worden bij deze berichtgeving. Llorent is namelijk goed bevriend met Josep Maria Bartomeu, de ex-voorzitter die moest vertrekken en verantwoordelijk wordt geacht voor de financiële wantoestanden. Mogelijk probeert hij zijn maatje dus op deze manier uit de wind te zetten.

LEES OOK: ‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Barça had het nieuws veel eerder moeten communiceren ...

Meest recent

Gheysens ziet gigantische ommekeer bij Antwerp

Royal Antwerp FC maakte de afgelopen jaren stevig verlies. De club heeft zijn jaarrekening ...

3
3
‘Anderlecht beeft: Tomasson duwt meteen richting drama’

Anderlecht zoekt koortsachtig naar een opvolger voor Besnik Hasi, en plots duikt een opvallende naam ...

83
83
Alles of niets: zo starten Antwerp en Anderlecht

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC maken vanavond onderling uit wie van de twee Union SG zal ...

33
33
‘Anderlecht breekt alle regels: JPL-coachdeal ontploft’

Anderlecht wilde deze keer géén coach wegkapen en vooral geen afkoopsom betalen. Maar ...

77
77
Anderlecht zet mes in kern: 8 koppen rollen?

RSC Anderlecht gaat komende zomer weer aan de bak moeten. Maar is er ook een héél ...

86
86
Union SG gaat voor droomseizoen: "Dé ambitie!"

Union SG blijft een bijzonder straffe ploeg. Ze plaatsten zich ten koste van Sporting Charleroi voor ...

18
18
Cruijff verdedigt omstreden Ajax-beslissing

Ajax zorgde voor een enorme verrassing door Oscar Garcia aan te stellen als nieuwe trainer van Jong ...

14
14
'Anderlecht raast door: deal met Antwerp nakende'

Bij RSC Anderlecht is het bestuur heel erg bezig met het invullen van cruciale posities. De ...

279
279
'Witte rook: Anderlecht heeft grote naam als coach bijna beet'

RSC Anderlecht gaat eerstdaags wellicht een nieuwe trainer voorstellen. De Brusselaars zijn volop ...

291
291
'Bommetje Anderlecht: ex-coach Club óf oud-topspits nieuwe T1'

RSC Anderlecht hoopt eind deze week zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. De shortlist is ...

311
311
Hubert reageert: finale liefst tegen Anderlecht of Antwerp?

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

105
105
Hoofdrol Vandevoordt in bekerzege Bayern, City wint na dol kwartier

Vincent Kompany blijft voorlopig op koers om als eerste Belgische trainer de treble te winnen. Zijn ...

73
73
Coucke compléét afgemaakt: "Meer influencer dan voorzitter"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

333
333
Union naar Heizel! Charleroi krijgt 4 goals én rood om de oren

Landskampioen Union SG heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van de Croky Cup. Ondanks een ...

73
73
Antwerp in bekerfinale? Eén groot struikelblok tegen RSCA

Donderdagavond wordt het tweede ticket voor de bekerfinale uitgedeeld. Antwerp FC beschikt daarbij ...

242
242
Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

267
267
Nieuwe coach gezocht: twee pistes voor Anderlecht

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

457
457
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

135
135
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

24
24
'Cadeau voor Kompany: topaanwinst richting München'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

164
164
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

526
526
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

40
40
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

52
52
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

112
112
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

130
130

Meer sportnieuws