'Laporta hield iedereen voor de gek in Messi-dossier'

336 stemmen
'Laporta hield iedereen voor de gek in Messi-dossier'

Het vertrek van Lionel Messi is nu officieel een feit, met tranen in de ogen nam de Argentijnse superster zondagmiddag afscheid van FC Barcelona. Volgens diverse bronnen gaat hij eerstdaags een contract tekenen bij Paris Saint-Germain. Al had deze soap blijkbaar al sneller kunnen eindigen.


Zo zou Barcelona-voorzitter Joan Laporta al veel eerder geweten hebben dat een contractverlenging onmogelijk was. Hij zou de schijn echter hebben opgehouden om de achterban te paaien. Dat meldt de Spaanse journalist Marçal Llorente. Deze bron beweert dat Laporta en CEO Ferran Reverter een maand geleden al concludeerden dat het economisch niet rendabel was om verder te gaan met der Argentijn.

Daarna deed Laporta volgens de journalist alsof hij met Messi onderhandelde over een verlenging, zodat de supporters niet in opstand zouden komen. Ook werd er zo extra tijd gekocht om alternatieve oplossingen te zoeken. Op zijn persconferentie na de bekendmaking van het vertrek van Messi zei de preses echter dat het minimumsalaris dat de Argentijn wilde accepteren al veel te veel was voor het financieel noodlijdende Barça.

Laporta wist volgens Llorente al heel erg lang dat Barcelona verder zou moeten gaan zonder zijn sterspeler, maar pas aan het einde van de vakantie van Messi durfde hij dit naar buiten te brengen. Al moet er wel een kanttekening geplaatst worden bij deze berichtgeving. Llorent is namelijk goed bevriend met Josep Maria Bartomeu, de ex-voorzitter die moest vertrekken en verantwoordelijk wordt geacht voor de financiële wantoestanden. Mogelijk probeert hij zijn maatje dus op deze manier uit de wind te zetten.

LEES OOK: FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

🚀

Barça had het nieuws veel eerder moeten communiceren ...

Meest recent

Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

10
10
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

16
16
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

100
100
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

120
120
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

148
148
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

94
94
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

115
115
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

257
257
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

264
264
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

195
195
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

168
168
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

262
262
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

220
220
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

82
82
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

54
54
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

491
491
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

232
232
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

367
367
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

173
173
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

138
138
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

248
248
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

120
120
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

483
483
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

204
204
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

374
374

Meer sportnieuws