VD Brom zit met eerste probleemgeval bij KRC Genk

867 stemmen
VD Brom zit met eerste probleemgeval bij KRC Genk

KRC Genk heeft de smaak van het winnen terug te pakken. In de 1-2 zege tegen KV Kortrijk was Carel Eiting één van de lichtpunten en daarmee bevestigt de Nederlander al het goede dat oorspronkelijk over hem verteld en geschreven werd. John van den Brom staat dan weer voor een moeilijke keuze, want in de voorgaande wedstrijden was Patrik Hrosovsky nog de onbetwiste titularis op het centrale middenveld.


EERSTE ZEGE MET EITING

Derde keer goede keer. Na drie competitiewedstrijden zonder zege pakte KRC Genk zaterdag haar eerste driepunter in de nieuwe jaargang. In de eerste twee wedstrijden van het seizoen haalden de Limburgers tegen Standard en KV Oostende amper één punt op zes, hoewel het (aanvallende) spelbeeld telkens van een hoog niveau was. Maar uiteindelijk blijven de resultaten van primordiaal belang en daarom zette John van den Brom alles op alles tegen KV Kortrijk.



“Omdat je niet week na week kan blijven zeggen dat je tevreden en trots bent op de manier waarop er gevoetbald wordt. Het gaat natuurlijk om winnen. We hebben het dit seizoen al telkens zelf laten liggen en dat beseft ook iedereen in de groep”, verklaarde John van den Brom voor de match tegen KV Kortrijk. De nood naar een eerste overwinning was dus hoog bij KRC Genk en zaterdag was het dan eindelijk zover. Een doelpunt van Daniel Munoz in blessuretijd bezorgde de Limburgers de zege in Kortrijk.

VOORSMAAKJE TEGEN STANDARD 

De eerste overwinning in de competitie zorgde aldus voor een grote opluchting bij John van den Brom. De Nederlander zal ongetwijfeld ook tevreden geweest zijn met zijn doorgevoerde wissels in de basiself tegen KV Kortrijk. Zo gaf hij basisspelers Mujaid Sadick, Jhon Lucumi, Patrik Hrosovsky en Mike Trésor wat rust, terwijl in hun plaats John McKenzie, Carlos Cuesta, Kristian Thorstvedt en Carel Eiting mochten opdraven vanaf de start.

Voor Carel Eiting was het zijn eerste basisplaats bij KRC Genk en hij kon zich onderscheiden in het Guldensporenstadion. “Een middenvelder met het Genks DNA in het bloed”, omschreef Het Laatste Nieuws zijn uitstekende prestatie. Op die manier bevestigde Eiting zijn eerdere goede invalbeurt van tegen Standard, hoewel de Nederlandse middenvelder toen slechts 9 minuten in actie kwam, met inbegrip van de blessuretijd.



In die korte invalbeurt tegen Standard was Carel Eiting wél al meteen bepalend voor KRC Genk. Samen met de andere invaller Cyriel Dessers forceerde het duo de gelijkmaker via Theo Bongonda. Daarnaast etaleerde Eiting zijn groot voetballend vermogen, iets trouwens wat te verwachten valt van een opgeleid Ajax-product. “Ik ben blij dat ik het team kon helpen. Ik had veel zin om het veld op te gaan en probeerde iedereen op sleeptouw te nemen”, verklaarde Eiting na zijn debuut.

ONDERSCHEIDING IN KORTRIJK 

En ook in zijn eerste basisplaats tegen KV Kortrijk borduurde Carel Eiting verder op dat elan. Nadat hij zijn ploegmaats al op sleeptouw nam tegen Standard, etaleerde hij in Kortrijk opnieuw zijn winnaarsmentaliteit. Daarnaast onderscheidde Eiting zich wederom via zijn kernkwaliteiten. De Nederlandse centrale middenvelder demonstreerde een zuivere passing en een klare kijk. Aan het eind van de wedstrijd zat hij er wel wat doorheen, wat overigens logisch is na zijn eerste volledige wedstrijd met inzet.

Carel Eiting bewees een waardige vervanger te zijn van Patrik Hrosovsky, de Slowaak die dit seizoen als basisspeler wordt beschouwd op de positie van Eiting. Sterker nog. Na de wedstrijd tegen Kortrijk staat er Hrosovsky ongetwijfeld een zware concurrentieslag te wachten met Eiting. De Nederlander pakte zaterdag uit met enkele heerlijke passes, die zijn grote vista en spelintelligentie verraden. Op die manier voldoet Eiting momenteel volledig aan de oorspronkelijke verwachtingen van Genk, toen de club hem in juli wegpikte bij Ajax.



Carel Eiting stond bij Ajax, en ook vorig seizoen op huurbasis bij Huddersfield, te boek als een snelle denker die zich telkens goed weet te positioneren. Koppel daar ook nog eens een hoge spelintelligentie en tactisch vernuft aan toe, en dan kom je uit tot een speler die een grote impact kan maken bij KRC Genk en in de Jupiler Pro League. Daarnaast kan de polyvalente Eiting ook meerdere posities aan op het centrale middenveld, wat van hem een erg dankbaar profiel maakt voor John van den Brom. 

SCHAKEN MET EITING 

Tegen KV Kortrijk pakte Carel Eiting uit met meerdere sublieme passes, alsof hij zich als het ware over een schaakbord bewoog. Niet voor niets noemde de Nederlander schaker Magnus Carlsen als een inspiratiebron. “De druk die er ligt in de voorbereiding, is gigantisch. Als schakers een partij voorbereiden, weten ze van elkaar alle wedstrijden en alle zetten uit het hoofd. Je moet superintelligent zijn”, verklaarde hij ooit aan NOS.



Carel Eiting pakte tegen KV Kortrijk alvast uit met zeven passes in de box, waarvan er vijf succesvol waren. Via een lob, een verticale grondpass of een lange bal, de Nederlander heeft het allemaal in zijn arsenaal zitten. Per 90 minuten is er ook geen enkele andere Genk-speler die zijn gemiddelde van passes naar de box kan overstijgen. Niet Mike Trésor, niet Theo Bongonda en ook niet Patrik Hrosovsky.

IN DE GATEN HOUDEN

Het is uiteraard nog heel vroeg op het seizoen, en bovendien startte hij nog maar één keer in de basis bij KRC Genk, maar Carel Eiting begint alvast veelbelovend bij Genk. Op basis van zijn gemiddelde per 90 minuten behoort Eiting zelfs al tot de beste spelers in de Jupiler Pro League op het gebied van kansencreatie. Enkel Brecht Capon (KV Kortrijk), Mike Trésor (KRC Genk), Stef Peeters (KAS Eupen), Xavier Mercier (OH Leuven) en Dante Vanzeir (Union) halen op dat gebied voorlopig nog een beter gemiddelde.

En ook op het vlak van kansencreatie bevestigt Carel Eiting de verwachtingen. Vorig seizoen was hij in de Championship bij Huddersfield de op vier na beste centrale middenvelder op het gebied van de kansencreatie. Daarnaast groeide hij in de universiteitsstad uit tot de metronoom van de ploeg. Bij Huddersfield was Eiting namelijk de speler die het meeste passes ontving én het meeste passes verstuurde. In beide onderdelen behoorde hij trouwens tot de beste centrale middenvelders van de Championship.



Zijn voetballende en creatieve kernkwaliteiten kwamen vorig seizoen over Het Kanaal helemaal tot uiting, en die goede evolutie zet Carel Eiting dus verder in de Belgische voetbalcompetitie. Uiteraard moet de Nederlander deze prestaties nog bevestigen op de lange termijn en Patrik Hrosovsky weet alvast dat hij er een te duchten concurrent bij heeft gekregen. Eiting wordt alvast een speler om in de gaten te houden dit seizoen.

LEES OOK: 'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Wordt Eiting een topper in de JPL?

Meest recent

Feest slaat om: horrorscenario treft Rode Duivels

De Rode Duivels mochten na Senegal heel even dromen. De route naar de kwartfinale leek open te ...

9
9
Tielemans redder van België: "Zij maakten het verschil"

Youri Tielemans werd de redder van het vaderland. Met twee goals wist de aanvoerder België naar ...

13
13
Hoe Garcia België stroomstoot gaf met 'geniale' ingeving

België won na verlengingen met 3-2 van Senegal. Het werd een van de meest historische matchen ...

37
37
Lukaku na wéérgaloze pot voetbal: "Heb er genoeg van"

Romelu Lukaku is een fenomeen. Als hij invalt is zijn impact o zo groot. Was al bepalend tegen ...

106
106
Wereldpers smult van België: van puinhoop tot record

WAT EEN WEDSTRIJD! België - Senegal is een van de meest historische WK-matchen ooit en ...

239
239
VS legt Bosnië over de knie en treft Rode Duivels

De Verenigde Staten speelden na de match van België tegen Bosnië en Herzegovina. Het ...

64
64
Punten van VN: kapitein trekt de kar, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels hebben zich ten koste van Senegal geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. ...

759
759
"Wat een circus" - Garcia maakt Duivels-fans horendol

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

136
136
GESCHIEDENIS! Duivels door op WK na penalty in minuut 125

De Rode Duivels hebben zich woensdagavond geplaatste voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Tegen ...

290
290
Ongezien! Trossard en Tielemans vliegen mekaar in de haren

De gemoederen liepen woensdagavond hoog op bij de Rode Duivels. Op een moment dat de ...

192
192
'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

119
119
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

402
402
WK doet koppen rollen: volgende bondscoach vliegt buiten

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

129
129
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

253
253
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

26
26
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

145
145
"Nog niks gedaan" - tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

91
91
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

623
623
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

312
312
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

449
449
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

49
49
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

430
430
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

348
348
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

269
269
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

23
23

Meer sportnieuws