VD Brom zit met eerste probleemgeval bij KRC Genk

867 stemmen
VD Brom zit met eerste probleemgeval bij KRC Genk

KRC Genk heeft de smaak van het winnen terug te pakken. In de 1-2 zege tegen KV Kortrijk was Carel Eiting één van de lichtpunten en daarmee bevestigt de Nederlander al het goede dat oorspronkelijk over hem verteld en geschreven werd. John van den Brom staat dan weer voor een moeilijke keuze, want in de voorgaande wedstrijden was Patrik Hrosovsky nog de onbetwiste titularis op het centrale middenveld.


EERSTE ZEGE MET EITING

Derde keer goede keer. Na drie competitiewedstrijden zonder zege pakte KRC Genk zaterdag haar eerste driepunter in de nieuwe jaargang. In de eerste twee wedstrijden van het seizoen haalden de Limburgers tegen Standard en KV Oostende amper één punt op zes, hoewel het (aanvallende) spelbeeld telkens van een hoog niveau was. Maar uiteindelijk blijven de resultaten van primordiaal belang en daarom zette John van den Brom alles op alles tegen KV Kortrijk.



“Omdat je niet week na week kan blijven zeggen dat je tevreden en trots bent op de manier waarop er gevoetbald wordt. Het gaat natuurlijk om winnen. We hebben het dit seizoen al telkens zelf laten liggen en dat beseft ook iedereen in de groep”, verklaarde John van den Brom voor de match tegen KV Kortrijk. De nood naar een eerste overwinning was dus hoog bij KRC Genk en zaterdag was het dan eindelijk zover. Een doelpunt van Daniel Munoz in blessuretijd bezorgde de Limburgers de zege in Kortrijk.

VOORSMAAKJE TEGEN STANDARD 

De eerste overwinning in de competitie zorgde aldus voor een grote opluchting bij John van den Brom. De Nederlander zal ongetwijfeld ook tevreden geweest zijn met zijn doorgevoerde wissels in de basiself tegen KV Kortrijk. Zo gaf hij basisspelers Mujaid Sadick, Jhon Lucumi, Patrik Hrosovsky en Mike Trésor wat rust, terwijl in hun plaats John McKenzie, Carlos Cuesta, Kristian Thorstvedt en Carel Eiting mochten opdraven vanaf de start.

Voor Carel Eiting was het zijn eerste basisplaats bij KRC Genk en hij kon zich onderscheiden in het Guldensporenstadion. “Een middenvelder met het Genks DNA in het bloed”, omschreef Het Laatste Nieuws zijn uitstekende prestatie. Op die manier bevestigde Eiting zijn eerdere goede invalbeurt van tegen Standard, hoewel de Nederlandse middenvelder toen slechts 9 minuten in actie kwam, met inbegrip van de blessuretijd.



In die korte invalbeurt tegen Standard was Carel Eiting wél al meteen bepalend voor KRC Genk. Samen met de andere invaller Cyriel Dessers forceerde het duo de gelijkmaker via Theo Bongonda. Daarnaast etaleerde Eiting zijn groot voetballend vermogen, iets trouwens wat te verwachten valt van een opgeleid Ajax-product. “Ik ben blij dat ik het team kon helpen. Ik had veel zin om het veld op te gaan en probeerde iedereen op sleeptouw te nemen”, verklaarde Eiting na zijn debuut.

ONDERSCHEIDING IN KORTRIJK 

En ook in zijn eerste basisplaats tegen KV Kortrijk borduurde Carel Eiting verder op dat elan. Nadat hij zijn ploegmaats al op sleeptouw nam tegen Standard, etaleerde hij in Kortrijk opnieuw zijn winnaarsmentaliteit. Daarnaast onderscheidde Eiting zich wederom via zijn kernkwaliteiten. De Nederlandse centrale middenvelder demonstreerde een zuivere passing en een klare kijk. Aan het eind van de wedstrijd zat hij er wel wat doorheen, wat overigens logisch is na zijn eerste volledige wedstrijd met inzet.

Carel Eiting bewees een waardige vervanger te zijn van Patrik Hrosovsky, de Slowaak die dit seizoen als basisspeler wordt beschouwd op de positie van Eiting. Sterker nog. Na de wedstrijd tegen Kortrijk staat er Hrosovsky ongetwijfeld een zware concurrentieslag te wachten met Eiting. De Nederlander pakte zaterdag uit met enkele heerlijke passes, die zijn grote vista en spelintelligentie verraden. Op die manier voldoet Eiting momenteel volledig aan de oorspronkelijke verwachtingen van Genk, toen de club hem in juli wegpikte bij Ajax.



Carel Eiting stond bij Ajax, en ook vorig seizoen op huurbasis bij Huddersfield, te boek als een snelle denker die zich telkens goed weet te positioneren. Koppel daar ook nog eens een hoge spelintelligentie en tactisch vernuft aan toe, en dan kom je uit tot een speler die een grote impact kan maken bij KRC Genk en in de Jupiler Pro League. Daarnaast kan de polyvalente Eiting ook meerdere posities aan op het centrale middenveld, wat van hem een erg dankbaar profiel maakt voor John van den Brom. 

SCHAKEN MET EITING 

Tegen KV Kortrijk pakte Carel Eiting uit met meerdere sublieme passes, alsof hij zich als het ware over een schaakbord bewoog. Niet voor niets noemde de Nederlander schaker Magnus Carlsen als een inspiratiebron. “De druk die er ligt in de voorbereiding, is gigantisch. Als schakers een partij voorbereiden, weten ze van elkaar alle wedstrijden en alle zetten uit het hoofd. Je moet superintelligent zijn”, verklaarde hij ooit aan NOS.



Carel Eiting pakte tegen KV Kortrijk alvast uit met zeven passes in de box, waarvan er vijf succesvol waren. Via een lob, een verticale grondpass of een lange bal, de Nederlander heeft het allemaal in zijn arsenaal zitten. Per 90 minuten is er ook geen enkele andere Genk-speler die zijn gemiddelde van passes naar de box kan overstijgen. Niet Mike Trésor, niet Theo Bongonda en ook niet Patrik Hrosovsky.

IN DE GATEN HOUDEN

Het is uiteraard nog heel vroeg op het seizoen, en bovendien startte hij nog maar één keer in de basis bij KRC Genk, maar Carel Eiting begint alvast veelbelovend bij Genk. Op basis van zijn gemiddelde per 90 minuten behoort Eiting zelfs al tot de beste spelers in de Jupiler Pro League op het gebied van kansencreatie. Enkel Brecht Capon (KV Kortrijk), Mike Trésor (KRC Genk), Stef Peeters (KAS Eupen), Xavier Mercier (OH Leuven) en Dante Vanzeir (Union) halen op dat gebied voorlopig nog een beter gemiddelde.

En ook op het vlak van kansencreatie bevestigt Carel Eiting de verwachtingen. Vorig seizoen was hij in de Championship bij Huddersfield de op vier na beste centrale middenvelder op het gebied van de kansencreatie. Daarnaast groeide hij in de universiteitsstad uit tot de metronoom van de ploeg. Bij Huddersfield was Eiting namelijk de speler die het meeste passes ontving én het meeste passes verstuurde. In beide onderdelen behoorde hij trouwens tot de beste centrale middenvelders van de Championship.



Zijn voetballende en creatieve kernkwaliteiten kwamen vorig seizoen over Het Kanaal helemaal tot uiting, en die goede evolutie zet Carel Eiting dus verder in de Belgische voetbalcompetitie. Uiteraard moet de Nederlander deze prestaties nog bevestigen op de lange termijn en Patrik Hrosovsky weet alvast dat hij er een te duchten concurrent bij heeft gekregen. Eiting wordt alvast een speler om in de gaten te houden dit seizoen.

LEES OOK: ‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

Wordt Eiting een topper in de JPL?

Meest recent

Arteta ook grootmoedig: "PSG is de beste ter wereld"

De voorbije jaren faalde Arsenal regelmatig in 'money time', maar dit seizoen moest anders worden. ...

9
9
Enorme domper Schotland: ster moet afhaken voor WK

Elf dagen voor de start van het toernooi zijn de meeste WK-deelnemers begonnen aan hun ...

10
10
Luis Enrique schaart zich in bijzonder fraai rijtje

Paris Saint-Germain blijft de primus van Europa. Het heeft zaterdagavond immers zijn titel in de ...

17
17
Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

104
104
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

41
41
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

194
194
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

47
47
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

71
71
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

85
85
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

570
570
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

27
27
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

54
54
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

66
66
'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

Voor Zulte Waregem is de terugkeer op het hoogste niveau een succes geworden. De West-Vlamingen ...

242
242
PSG bestolen in Champions League-finale?

Vorig seizoen won Paris Saint-Germain nog met de vingers in de neus de finale van de Champions ...

117
117
'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket, maar daarvoor zal het zondag in de ...

142
142
'Frans toptalent van 15 miljoen naar JPL'

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog niet helemaal op, maar heel wat clubs zijn toch al bezig met ...

237
237
'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Hij kon uitkomen voor Spanje, Italië en Argentinië, maar Matias Fernandez-Pardo koos er ...

79
79
Zulte Waregem kondigt volgende vertrekker aan

Zulte Waregem slaagde erin om in zijn eerste seizoen terug in de Jupiler Pro League het behoud te ...

133
133
Trossard start bij Arsenal, PSG zoals een jaar geleden

Om 18u staat de apotheose van het Europese voetbalseizoen op het programma, want dan wordt in ...

32
32
Volgend seizoen bij Standard? Witsel schenkt klare wijn

Verschillende Rode Duivels zullen deze zomer nog een transfer maken, of dat nu voor of na het WK zal ...

139
139
De Bruyne rouwt niet om vertrek: “Voor mij moest hij niet blijven”

Kevin De Bruyne wordt tijdens het WK 35 jaar en dus is de kans zeer groot dat het zijn laatste grote ...

152
152
Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

104
104
‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

KRC Genk gaat in de zomer toch de nodige transfers moeten afronden. De Limburgers hebben vooral nood ...

446
446
'Silva verrast aan gaat aan de slag bij Europese grootmacht'

Bernardo Silva heeft Manchester City transfervrij verlaten. De middenvelder kan daardoor gratis bij ...

141
141

Meer sportnieuws