VD Brom zit met eerste probleemgeval bij KRC Genk

door
VD Brom zit met eerste probleemgeval bij KRC Genk

KRC Genk heeft de smaak van het winnen terug te pakken. In de 1-2 zege tegen KV Kortrijk was Carel Eiting één van de lichtpunten en daarmee bevestigt de Nederlander al het goede dat oorspronkelijk over hem verteld en geschreven werd. John van den Brom staat dan weer voor een moeilijke keuze, want in de voorgaande wedstrijden was Patrik Hrosovsky nog de onbetwiste titularis op het centrale middenveld.


EERSTE ZEGE MET EITING

Derde keer goede keer. Na drie competitiewedstrijden zonder zege pakte KRC Genk zaterdag haar eerste driepunter in de nieuwe jaargang. In de eerste twee wedstrijden van het seizoen haalden de Limburgers tegen Standard en KV Oostende amper één punt op zes, hoewel het (aanvallende) spelbeeld telkens van een hoog niveau was. Maar uiteindelijk blijven de resultaten van primordiaal belang en daarom zette John van den Brom alles op alles tegen KV Kortrijk.



“Omdat je niet week na week kan blijven zeggen dat je tevreden en trots bent op de manier waarop er gevoetbald wordt. Het gaat natuurlijk om winnen. We hebben het dit seizoen al telkens zelf laten liggen en dat beseft ook iedereen in de groep”, verklaarde John van den Brom voor de match tegen KV Kortrijk. De nood naar een eerste overwinning was dus hoog bij KRC Genk en zaterdag was het dan eindelijk zover. Een doelpunt van Daniel Munoz in blessuretijd bezorgde de Limburgers de zege in Kortrijk.

VOORSMAAKJE TEGEN STANDARD 

De eerste overwinning in de competitie zorgde aldus voor een grote opluchting bij John van den Brom. De Nederlander zal ongetwijfeld ook tevreden geweest zijn met zijn doorgevoerde wissels in de basiself tegen KV Kortrijk. Zo gaf hij basisspelers Mujaid Sadick, Jhon Lucumi, Patrik Hrosovsky en Mike Trésor wat rust, terwijl in hun plaats John McKenzie, Carlos Cuesta, Kristian Thorstvedt en Carel Eiting mochten opdraven vanaf de start.

Voor Carel Eiting was het zijn eerste basisplaats bij KRC Genk en hij kon zich onderscheiden in het Guldensporenstadion. “Een middenvelder met het Genks DNA in het bloed”, omschreef Het Laatste Nieuws zijn uitstekende prestatie. Op die manier bevestigde Eiting zijn eerdere goede invalbeurt van tegen Standard, hoewel de Nederlandse middenvelder toen slechts 9 minuten in actie kwam, met inbegrip van de blessuretijd.



In die korte invalbeurt tegen Standard was Carel Eiting wél al meteen bepalend voor KRC Genk. Samen met de andere invaller Cyriel Dessers forceerde het duo de gelijkmaker via Theo Bongonda. Daarnaast etaleerde Eiting zijn groot voetballend vermogen, iets trouwens wat te verwachten valt van een opgeleid Ajax-product. “Ik ben blij dat ik het team kon helpen. Ik had veel zin om het veld op te gaan en probeerde iedereen op sleeptouw te nemen”, verklaarde Eiting na zijn debuut.

ONDERSCHEIDING IN KORTRIJK 

En ook in zijn eerste basisplaats tegen KV Kortrijk borduurde Carel Eiting verder op dat elan. Nadat hij zijn ploegmaats al op sleeptouw nam tegen Standard, etaleerde hij in Kortrijk opnieuw zijn winnaarsmentaliteit. Daarnaast onderscheidde Eiting zich wederom via zijn kernkwaliteiten. De Nederlandse centrale middenvelder demonstreerde een zuivere passing en een klare kijk. Aan het eind van de wedstrijd zat hij er wel wat doorheen, wat overigens logisch is na zijn eerste volledige wedstrijd met inzet.

Carel Eiting bewees een waardige vervanger te zijn van Patrik Hrosovsky, de Slowaak die dit seizoen als basisspeler wordt beschouwd op de positie van Eiting. Sterker nog. Na de wedstrijd tegen Kortrijk staat er Hrosovsky ongetwijfeld een zware concurrentieslag te wachten met Eiting. De Nederlander pakte zaterdag uit met enkele heerlijke passes, die zijn grote vista en spelintelligentie verraden. Op die manier voldoet Eiting momenteel volledig aan de oorspronkelijke verwachtingen van Genk, toen de club hem in juli wegpikte bij Ajax.



Carel Eiting stond bij Ajax, en ook vorig seizoen op huurbasis bij Huddersfield, te boek als een snelle denker die zich telkens goed weet te positioneren. Koppel daar ook nog eens een hoge spelintelligentie en tactisch vernuft aan toe, en dan kom je uit tot een speler die een grote impact kan maken bij KRC Genk en in de Jupiler Pro League. Daarnaast kan de polyvalente Eiting ook meerdere posities aan op het centrale middenveld, wat van hem een erg dankbaar profiel maakt voor John van den Brom. 

SCHAKEN MET EITING 

Tegen KV Kortrijk pakte Carel Eiting uit met meerdere sublieme passes, alsof hij zich als het ware over een schaakbord bewoog. Niet voor niets noemde de Nederlander schaker Magnus Carlsen als een inspiratiebron. “De druk die er ligt in de voorbereiding, is gigantisch. Als schakers een partij voorbereiden, weten ze van elkaar alle wedstrijden en alle zetten uit het hoofd. Je moet superintelligent zijn”, verklaarde hij ooit aan NOS.



Carel Eiting pakte tegen KV Kortrijk alvast uit met zeven passes in de box, waarvan er vijf succesvol waren. Via een lob, een verticale grondpass of een lange bal, de Nederlander heeft het allemaal in zijn arsenaal zitten. Per 90 minuten is er ook geen enkele andere Genk-speler die zijn gemiddelde van passes naar de box kan overstijgen. Niet Mike Trésor, niet Theo Bongonda en ook niet Patrik Hrosovsky.

IN DE GATEN HOUDEN

Het is uiteraard nog heel vroeg op het seizoen, en bovendien startte hij nog maar één keer in de basis bij KRC Genk, maar Carel Eiting begint alvast veelbelovend bij Genk. Op basis van zijn gemiddelde per 90 minuten behoort Eiting zelfs al tot de beste spelers in de Jupiler Pro League op het gebied van kansencreatie. Enkel Brecht Capon (KV Kortrijk), Mike Trésor (KRC Genk), Stef Peeters (KAS Eupen), Xavier Mercier (OH Leuven) en Dante Vanzeir (Union) halen op dat gebied voorlopig nog een beter gemiddelde.

En ook op het vlak van kansencreatie bevestigt Carel Eiting de verwachtingen. Vorig seizoen was hij in de Championship bij Huddersfield de op vier na beste centrale middenvelder op het gebied van de kansencreatie. Daarnaast groeide hij in de universiteitsstad uit tot de metronoom van de ploeg. Bij Huddersfield was Eiting namelijk de speler die het meeste passes ontving én het meeste passes verstuurde. In beide onderdelen behoorde hij trouwens tot de beste centrale middenvelders van de Championship.



Zijn voetballende en creatieve kernkwaliteiten kwamen vorig seizoen over Het Kanaal helemaal tot uiting, en die goede evolutie zet Carel Eiting dus verder in de Belgische voetbalcompetitie. Uiteraard moet de Nederlander deze prestaties nog bevestigen op de lange termijn en Patrik Hrosovsky weet alvast dat hij er een te duchten concurrent bij heeft gekregen. Eiting wordt alvast een speler om in de gaten te houden dit seizoen.

JOUW MENING TELT:
Wordt Eiting een topper in de JPL?

Meest recent

Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

6
6
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

11
11
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

92
92
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

46
46
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

78
78
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

108
108
Speelminuten voor Penders? Dit zegt Chelsea-trainer

Het WK voor clubs is afgelopen weekend helemaal op gang gekomen. Maandagavond maakt ook Chelsea zijn ...

83
83
Bournemouth haalt speler die nog Rode Duivel kan worden

In de Premier League was AFC Bournemouth afgelopen seizoen één van de aangename ...

44
44
'Napoli koppelt De Bruyne en Lukaku aan Belgisch toptalent'

Napoli zorgde deze zomer al voor een flinke stunt door Kevin De Bruyne binnen te halen. Daardoor ...

141
141
'Leko maakt slachtoffers: Gent stuurt meubelstuk weg'

Bij AA Gent nemen ze na een teleurstellend seizoen deze zomer een nieuwe start. Met Ivan Leko kwam ...

380
380
Standard heeft eindelijk coach: bekende naam keert terug

Het nieuwe Standard begint alsmaar meer vorm te krijgen. CEO Giacomo Angelini haalde met Marc ...

271
271
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod De Cuyper, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

392
392
'Overmars baalt: Eredivisie berooft Antwerp opnieuw'

Net als in de vorige mercato's lijkt ook deze zomer verkopen weer het ordewoord te worden bij ...

196
196
"Wat Michael Verschueren daar deed, tart elke verbeelding…"

Heel wat mensen hebben een afkeer van het vernieuwde WK voor clubs, één landgenoot zit ...

469
469
'Club Brugge haalt belangrijke transferslag thuis'

Club Brugge greep dit seizoen naast de landstitel, maar pakte wel de beker en schopte het in de ...

1235
1235
'Union mag oude bekende van verlanglijstje schrappen'

Het bleef tot dusver nog rustig op het vlak van transfers bij Union, maar daar zal ongetwijfeld nog ...

89
89
Courtois schittert weer… maar zíjn zoon steelt de show

Thibaut Courtois zit momenteel in Amerika, waar hij binnenkort start aan het WK voor clubs met Real ...

110
110
Standard sluit belangrijke deal voor vijf seizoenen

Er is deze zomer nog héél veel werk aan de winkel voor Standard. CEO Giacomo Angelini ...

157
157
Mart Smeets breekt privé: "Spoor van vernieling achtergelaten"

Bij ons heb je Karl Vannieuwkerke die doorgaans te zien is bij de meeste grote sportevenement, in ...

92
92
'Toptransfer nadert: De Cuyper geeft groen licht'

Voorlopig liet Club Brugge deze zomer nog geen spelers vertrekken, maar het lijkt slechts een ...

587
587
'Overbodige pion kan Union aan topaanwinst helpen'

Het zal ongetwijfeld weer een drukke transferzomer worden bij Union. De Brusselaars zullen zich ...

37
37
'Lommel SK plukt ervaren middenvelder weg bij Beerschot'

Bij Beerschot gaat er veel volk vertrekken deze zomer, waardoor een aantal ploegen uiteraard ...

184
184
'Wilmots wil ex-speler aanstellen als coach van Standard'

De zoektocht naar een nieuwe trainer loopt niet alleen moeizaam bij Royal Antwerp FC, maar ook bij ...

288
288
'Rapid Wenen plukt smaakmaker weg bij AA Gent'

AA Gent gaat mogelijk een van zijn aanvallende krachten verliezen. VoetbalNieuws weet dat Rapid ...

383
383
WK Clubs: Messi opgelucht na sensationele fase, Atlético in nesten

In de Verenigde Staten wordt momenteel het gloednieuwe WK voor clubteams afgewerkt. In Groep A kon ...

74
74

Meer sportnieuws