Standard heeft 'nieuwe Robben' beet

door
Standard heeft 'nieuwe Robben' beet

Standard bevindt zich nog steeds in vieze financiële papieren en daarom konden de Rouches nog maar één zomeraanwinst aantrekken. Voorlopig kwam enkel Aron Donnum (Valerenga) de Luikenaars vervoegen maar anderzijds is de Noorse sensatie ook niet de eerste de beste. 


AANGENAME KENNISMAKING 

Aron Donnum vierde vorig weekend zijn debuut bij Standard op het veld van Zulte Waregem en dat deed hij meteen in stijl. “Hij (Mbaye Leye, nvdr.) zei me gewoon dat ik moest spelen zoals ik altijd deed.”  De Noorse flankspeler had een groot aandeel in de belangrijke 1-2 overwinning, waarmee de Rouches vooralsnog ongeslagen blijven in de Jupiler Pro League en vier punten tellen na twee speeldagen in de nieuwe competitie.

Aron Donnum maakte vorig weekend zijn opwachting in de 76ste minuut van de wedstrijd en hij kreeg in totaliteit 21 minuten (blessuretijd incluis) om zich te tonen bij Standard. En dat deed hij ook. In speelminuut 88 pakte Donnum uit met een een typische en kenmerkende actie. Vanop de rechterflank kneep de international naar binnen richting de box van Zulte Waregem. Daarna besloot hij met een dreigend voorzet/schot dat Abdoul Tapsoba vervolgens tegen de netten kon tikken.



Foto Instagram: aron.donnum

“Was het een schot of een voorzet? Ik ben het gewoon om zo'n acties te maken”, klonk het na de wedstrijd bij Aron Donnum. “En ik vind dat ook leuk. Ik weet dat als je hard voorzet naar de verste paal, dat de kans groot is dat iemand zo'n bal kan binnentikken waardoor het gevaarlijk wordt voor de keeper”, citeerde La Dernière Heure. Voor Donnum was het een typische actie, terwijl het voor het Luikse publiek – en bij uitbreiding ook het Belgische – een aangename kennismaking was.

BEGENADIGDE DRIBBELAAR  

In amper 21 speelminuten maakte Aron Donnum aldus een fantastische eerste indruk bij Standard. In zijn eerste wedstrijd in het rood-witte shirt was de Noorse aanvaller al meteen bepalend tegen Zulte Waregem. Ex-Standard-spits Ole Martin Arst verklaarde eerder al aan onze redactie dat Donnum weleens een topspeler kan worden in België. “Als hij echt in topvorm steekt, dan is het iemand die serieus brokken kan maken. Als hij hetzelfde niveau uit Noorwegen in België kan halen, dan kan hij een attractie worden in de Jupiler Pro League”, klonk het bij Arst.

Aron Donnum is een pure flankspeler die graag naar het centrum snijdt om daarna voor een concrete dreiging te zorgen via een schot of een voorzet. Een winger met diepgang én doelgerichtheid dus. Tegen Zulte Waregem leverde Donnum bijvoorbeeld een puike voorzet af, maar voor hetzelfde geld had hij die actie ook besloten met een harde knal op het doel. Door die grote en constante dreiging die Donnum uitdraagt, werd hij in de Noorse competitie een alom gevreesde tegenstander. De 23-jarige kan de verdedigers in snelheid pakken en hen zowel binnen- en buitenom voorbij dribbelen.



Foto Instagram: aron.donnum

Standard officialiseerde op 23 juli de komst van Aron Donnum, waarbij de Luikenaars een transferbedrag van anderhalf miljoen euro betaalden aan Valerenga. Maar ondanks het feit dat Donnum al twee weken onder contract staat bij de Rouches, is hij vandaag nog steeds de speler die het meeste dribbels aanging in de Noorse Eliteserien. Donnum ondernam 136 dribbels bij Valerenga, waarvan de helft ook effectief slaagden, en daarmee houdt hij de huidige runner-up Kristoffer Velde (Haugesund, 111 dribbels) op een grote afstand. Bij Valerenga ondernam Donnum 15 dribbels per 90 minuten, wat een enorm hoog aantal is.

TYPE ARJEN-ROBBEN 

Via de binnenkant of langs de buitenkant. Voor Aron Donnum maakt het totaal niet uit hoe hij zijn rechtstreekse opponent kan passeren. De aanvaller probeert wél telkens dreigend te acteren in zijn dribbels en acties. Zijn statistieken bij Valerenga liegen er dan ook niet om: in 83 officiële wedstrijden zorgde hij voor 22 doelpunten en 15 assists. Door zijn specifieke manier van dribbelen en doelgerichtheid, waarbij hij doorgaans vanop de flank naar binnen knijpt en naar doel trapt, doet Donnum soms denken aan Arjen Robben, die vroeger ook zo'n manier van spelen hanteerde.

Arjen Robben hing onlangs zijn kicksen aan de wilgen na een prachtige carrière bij Oranje, Chelsea FC, Real Madrid en Bayern München, maar zijn specifieke speelstijl zal nog heel lang in ieders gedachten blijven hangen. De 37-jarige had er een patent op om telkens naar binnen te knijpen en vervolgens af te drukken op het doel. Dergelijke acties worden nog steeds omschreven als een 'typische Robben-goal'. Op 8 april 2017 maakte Robben met Bayern München tegen Borussia Dortmund dergelijk doelpunt (zie hieronder). Op 7 december 2020 scoorde Aron Donnum op quasi dezelfde manier met Valerenga tegen Rosenborg.

De goal van Arjen Robben tegen Borussia Dortmund







De goal van Aron Donnum tegen Rosenborg BK





Door (onder meer) deze kenmerkende speelstijl maakte Arjen Robben grote furore in het mondiale voetbal en kon hij in zijn langgerekte carrière maar liefst 209 doelpunten kon scoren en 166 assists afleveren. Zo'n specifieke manier van voetballen als buitenspeler kan aldus een grote meerwaarde betekenen voor zowat elke club, maar dat wil heus niet zeggen dat Aron Donnum als voetballer kan helemaal vergeleken worden met Robben. Daarvoor gaapt er een te groot verschil tussen de Noor en de Nederlander, en dan doelen we niet enkel op het vlak van pure kwaliteit. Maar vorig weekend konden we bij Donnum al zo'n kenmerkende actie waarnemen tegen Zulte Waregem.

TOPTRANSFER VOOR STANDARD? 

Mbaye Leye omschrijft zijn nieuwe winger als een actiespeler en dat is een correcte schets door de coach van Standard. De Noor is klein van gestalte (hij meet 1 meter 79) en daarom beschikt Aron Donnum bijgevolg over een laag zwaartepunt. Daardoor kan hij met zijn kwieke en snelle acties zijn rechtstreekse tegenstander verschalken op de korte ruimte maar eveneens op volle snelheid. Dat doet Donnum doorgaans met zijn dominante linkervoet, waarmee hij – zoals hierboven vermeld - graag naar naar het centrum van het voetbalveld knijpt.

Aron Donnum houdt er ook van om een uitdagende speelstijl te hanteren en uit te pakken met leuke trucjes en opvallende dribbels. Een 'one-trick pony', zoals hij in Noorwegen weleens wordt omschreven. Maar daarnaast is Donnum ook een grote persoonlijkheid en een geboren winnaar. En da's iets wat in Noorwegen vaak voor opmerkelijke taferelen zorgde op het voetbalveld. “Toegegeven, tijdens een wedstrijd ga ik zo op in de sfeer dat ik soms gek word”, pikte de Noorse nieuwkomer daarop in tijdens zijn persvoorstelling.



Foto Instagram: aron.donnum

Deze veelbelovende combinatie van zijn specifieke voetbalkwaliteiten met mentaliteit, grinta en opzichtigheid zal wellicht erg goed passen bij een ontvlambare club zoals Standard en haar loyale en vurige supporters. En daarom kan Aron Donnum misschien wel één van de beste zomertransfers worden van de Jupiler Pro League. In de Belgische competitie kan hij het verschil maken door zijn doelgerichtheid, dribbels, techniek en dynamiek. Donnum oversteeg al geruime tijd het niveau van de Noorse Eliteserien en daarom is hij klaar om zich te bewijzen in een hoger aangeschreven competitie zoals de Belgische.

LEES OOK: Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Wordt Donnum een topper in de JPL?

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

35
35
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

97
97
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

209
209
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

69
69
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

331
331
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

84
84
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

590
590
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

211
211
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

182
182
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

405
405
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

64
64
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

245
245
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

69
69
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

88
88
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

70
70
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

120
120
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

475
475
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

275
275
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

361
361
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

826
826
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

154
154
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

665
665
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

376
376

Meer sportnieuws