Standard heeft 'nieuwe Robben' beet

233 stemmen
Standard heeft 'nieuwe Robben' beet

Standard bevindt zich nog steeds in vieze financiële papieren en daarom konden de Rouches nog maar één zomeraanwinst aantrekken. Voorlopig kwam enkel Aron Donnum (Valerenga) de Luikenaars vervoegen maar anderzijds is de Noorse sensatie ook niet de eerste de beste. 


AANGENAME KENNISMAKING 

Aron Donnum vierde vorig weekend zijn debuut bij Standard op het veld van Zulte Waregem en dat deed hij meteen in stijl. “Hij (Mbaye Leye, nvdr.) zei me gewoon dat ik moest spelen zoals ik altijd deed.”  De Noorse flankspeler had een groot aandeel in de belangrijke 1-2 overwinning, waarmee de Rouches vooralsnog ongeslagen blijven in de Jupiler Pro League en vier punten tellen na twee speeldagen in de nieuwe competitie.

Aron Donnum maakte vorig weekend zijn opwachting in de 76ste minuut van de wedstrijd en hij kreeg in totaliteit 21 minuten (blessuretijd incluis) om zich te tonen bij Standard. En dat deed hij ook. In speelminuut 88 pakte Donnum uit met een een typische en kenmerkende actie. Vanop de rechterflank kneep de international naar binnen richting de box van Zulte Waregem. Daarna besloot hij met een dreigend voorzet/schot dat Abdoul Tapsoba vervolgens tegen de netten kon tikken.



Foto Instagram: aron.donnum

“Was het een schot of een voorzet? Ik ben het gewoon om zo'n acties te maken”, klonk het na de wedstrijd bij Aron Donnum. “En ik vind dat ook leuk. Ik weet dat als je hard voorzet naar de verste paal, dat de kans groot is dat iemand zo'n bal kan binnentikken waardoor het gevaarlijk wordt voor de keeper”, citeerde La Dernière Heure. Voor Donnum was het een typische actie, terwijl het voor het Luikse publiek – en bij uitbreiding ook het Belgische – een aangename kennismaking was.

BEGENADIGDE DRIBBELAAR  

In amper 21 speelminuten maakte Aron Donnum aldus een fantastische eerste indruk bij Standard. In zijn eerste wedstrijd in het rood-witte shirt was de Noorse aanvaller al meteen bepalend tegen Zulte Waregem. Ex-Standard-spits Ole Martin Arst verklaarde eerder al aan onze redactie dat Donnum weleens een topspeler kan worden in België. “Als hij echt in topvorm steekt, dan is het iemand die serieus brokken kan maken. Als hij hetzelfde niveau uit Noorwegen in België kan halen, dan kan hij een attractie worden in de Jupiler Pro League”, klonk het bij Arst.

Aron Donnum is een pure flankspeler die graag naar het centrum snijdt om daarna voor een concrete dreiging te zorgen via een schot of een voorzet. Een winger met diepgang én doelgerichtheid dus. Tegen Zulte Waregem leverde Donnum bijvoorbeeld een puike voorzet af, maar voor hetzelfde geld had hij die actie ook besloten met een harde knal op het doel. Door die grote en constante dreiging die Donnum uitdraagt, werd hij in de Noorse competitie een alom gevreesde tegenstander. De 23-jarige kan de verdedigers in snelheid pakken en hen zowel binnen- en buitenom voorbij dribbelen.



Foto Instagram: aron.donnum

Standard officialiseerde op 23 juli de komst van Aron Donnum, waarbij de Luikenaars een transferbedrag van anderhalf miljoen euro betaalden aan Valerenga. Maar ondanks het feit dat Donnum al twee weken onder contract staat bij de Rouches, is hij vandaag nog steeds de speler die het meeste dribbels aanging in de Noorse Eliteserien. Donnum ondernam 136 dribbels bij Valerenga, waarvan de helft ook effectief slaagden, en daarmee houdt hij de huidige runner-up Kristoffer Velde (Haugesund, 111 dribbels) op een grote afstand. Bij Valerenga ondernam Donnum 15 dribbels per 90 minuten, wat een enorm hoog aantal is.

TYPE ARJEN-ROBBEN 

Via de binnenkant of langs de buitenkant. Voor Aron Donnum maakt het totaal niet uit hoe hij zijn rechtstreekse opponent kan passeren. De aanvaller probeert wél telkens dreigend te acteren in zijn dribbels en acties. Zijn statistieken bij Valerenga liegen er dan ook niet om: in 83 officiële wedstrijden zorgde hij voor 22 doelpunten en 15 assists. Door zijn specifieke manier van dribbelen en doelgerichtheid, waarbij hij doorgaans vanop de flank naar binnen knijpt en naar doel trapt, doet Donnum soms denken aan Arjen Robben, die vroeger ook zo'n manier van spelen hanteerde.

Arjen Robben hing onlangs zijn kicksen aan de wilgen na een prachtige carrière bij Oranje, Chelsea FC, Real Madrid en Bayern München, maar zijn specifieke speelstijl zal nog heel lang in ieders gedachten blijven hangen. De 37-jarige had er een patent op om telkens naar binnen te knijpen en vervolgens af te drukken op het doel. Dergelijke acties worden nog steeds omschreven als een 'typische Robben-goal'. Op 8 april 2017 maakte Robben met Bayern München tegen Borussia Dortmund dergelijk doelpunt (zie hieronder). Op 7 december 2020 scoorde Aron Donnum op quasi dezelfde manier met Valerenga tegen Rosenborg.

De goal van Arjen Robben tegen Borussia Dortmund







De goal van Aron Donnum tegen Rosenborg BK





Door (onder meer) deze kenmerkende speelstijl maakte Arjen Robben grote furore in het mondiale voetbal en kon hij in zijn langgerekte carrière maar liefst 209 doelpunten kon scoren en 166 assists afleveren. Zo'n specifieke manier van voetballen als buitenspeler kan aldus een grote meerwaarde betekenen voor zowat elke club, maar dat wil heus niet zeggen dat Aron Donnum als voetballer kan helemaal vergeleken worden met Robben. Daarvoor gaapt er een te groot verschil tussen de Noor en de Nederlander, en dan doelen we niet enkel op het vlak van pure kwaliteit. Maar vorig weekend konden we bij Donnum al zo'n kenmerkende actie waarnemen tegen Zulte Waregem.

TOPTRANSFER VOOR STANDARD? 

Mbaye Leye omschrijft zijn nieuwe winger als een actiespeler en dat is een correcte schets door de coach van Standard. De Noor is klein van gestalte (hij meet 1 meter 79) en daarom beschikt Aron Donnum bijgevolg over een laag zwaartepunt. Daardoor kan hij met zijn kwieke en snelle acties zijn rechtstreekse tegenstander verschalken op de korte ruimte maar eveneens op volle snelheid. Dat doet Donnum doorgaans met zijn dominante linkervoet, waarmee hij – zoals hierboven vermeld - graag naar naar het centrum van het voetbalveld knijpt.

Aron Donnum houdt er ook van om een uitdagende speelstijl te hanteren en uit te pakken met leuke trucjes en opvallende dribbels. Een 'one-trick pony', zoals hij in Noorwegen weleens wordt omschreven. Maar daarnaast is Donnum ook een grote persoonlijkheid en een geboren winnaar. En da's iets wat in Noorwegen vaak voor opmerkelijke taferelen zorgde op het voetbalveld. “Toegegeven, tijdens een wedstrijd ga ik zo op in de sfeer dat ik soms gek word”, pikte de Noorse nieuwkomer daarop in tijdens zijn persvoorstelling.



Foto Instagram: aron.donnum

Deze veelbelovende combinatie van zijn specifieke voetbalkwaliteiten met mentaliteit, grinta en opzichtigheid zal wellicht erg goed passen bij een ontvlambare club zoals Standard en haar loyale en vurige supporters. En daarom kan Aron Donnum misschien wel één van de beste zomertransfers worden van de Jupiler Pro League. In de Belgische competitie kan hij het verschil maken door zijn doelgerichtheid, dribbels, techniek en dynamiek. Donnum oversteeg al geruime tijd het niveau van de Noorse Eliteserien en daarom is hij klaar om zich te bewijzen in een hoger aangeschreven competitie zoals de Belgische.

LEES OOK: 'Transfergevecht dreigt tussen Anderlecht en Standard'

Wordt Donnum een topper in de JPL?

Meest recent

'Talbi maakt alweer verrassende transfer'

Club Brugge stuurt de laatste jaren alsmaar meer zijn zonen uit, ook uit de eigen jeugdopleiding. ...

24
24
Thorup komt met update over Smets en El Ouahdi

KRC Genk beleefde een lastige voorbereiding, met in de laatste wedstrijden stevige pandoeringen ...

93
93
Ajax-trainer neemt standpunt in over transfer Godts

Het zag er de hele zomer naar uit dat Mika Godts na een knaljaar gewoon bij Ajax zou blijven, maar ...

48
48
Bisiwu spreekt voor eerst bij Barça: "Dat wordt mijn rol"

FC Barcelona heeft deze week de derde Belg uit zijn clubgeschiedenis aangetrokken. De voetsporen van ...

54
54
'Standard wil uitpakken met oud doelwit Anderlecht'

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. De Rouches haalden tot dusver al zeven ...

120
120
Union keihard: grote namen en 4(!) nieuwkomers niet op lijst

Union begon vrijdag goed aan zijn seizoen, want na strafschoppen wist het de Supercup van Club ...

104
104
Cristiano Ronaldo versiert de 'transfer' van zijn leven

Cristiano Ronaldo beleefde een wisselvallig WK met Portugal. De Portugese vedette liet nog geregeld ...

106
106
Olise naar Real Madrid? Eberl komt met statement

Bayern München is voorlopig klaar met zijn transferhuiswerk. Er gaat wel nog volk de club ...

102
102
Probleemdossier bij Anderlecht: "Nog niet over voor hem"

Bij RSC Anderlecht gaat er in- en uitgaand nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt. ...

336
336
Raman staat voor immense uitdaging: "3 tegen 1..."

Benito Raman wil komend seizoen komaf maken met een moeilijke periode. De aanvaller van KV Mechelen ...

128
128
'Transferstunt Anderlecht: ex-Antwerp-ster met monsterloon'

Anderlecht werkt aan een opvallend transferdossier op de Spaanse markt. Paars-wit heeft een ...

504
504
'PSG haalt na Godts ook ex-smaakmaker JPL'

PSG gaat wellicht Mika Godts wegplukken bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is niet de laatste ...

82
82
Kampioen en tweede in JPL gekend? "Zij worden één en twee"

De Jupiler Pro League opent zijn deuren weer. Komend weekend start het nieuwe seizoen. Bij De Zondag ...

379
379
'Transfergevecht dreigt tussen Anderlecht en Standard'

RSC Anderlecht en Standard worden aan heel veel spelers gelinkt. Beide clubs worden ook vaak ...

278
278
'Club ontketent oorlog: miljoenentarget boycot trainingen'

Club Brugge blijft werken aan de komst van een nieuwe flankaanvaller. Die zoektocht loopt behoorlijk ...

969
969
'Grote De Bruyne-schok: spraakmakende transfer op tafel'

Kevin De Bruyne geniet momenteel met volle teugen van zijn vakantieperiode. Ondertussen wordt volop ...

277
277
'Supertransfer Mika Godts: eerste bod van 45 miljoen'

Mika Godts is op weg naar een bijzonder mooie transfer. In de afgelopen dagen raakte bekend dat ...

69
69
Trossard maakt veel emoties los met mysterieuze boodschap

Leandro Trossard kende een sterk WK met de Rode Duivels en is helemaal klaar voor een nieuw ...

114
114
'Club Brugge heeft beet: vierde aanwinst gespot in Brugge'

Club Brugge moest vrijdagavond na strafschoppen zijn meerdere erkennen in de supercup tegen Union ...

989
989
'Antwerp gaat voor stunt: huurbod op Overmars-bekende'

Nu de overname is beklonken, heeft Antwerp FC de inhaalbeweging ingezet op de mercato. Maar de Great ...

598
598
'PSG pakt weer uit: wereldkampioen naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain kroonde zich in de voorbije twee seizoen telkens tot eindwinnaar in de Champions ...

120
120
Antwerp gaat nipt onderuit, extra vertrekker bij Union

Binnen een week trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zich weer op gang. Antwerp FC ...

79
79
'Club krijgt groen licht: peperdure aanwinst onderweg'

Club Brugge heeft zondagmiddag het vertrek van Raphael Onyedika wereldkundig gemaakt. Sportief ...

849
849
Vermeeren (met nieuwe look) verbaast vriend en vijand bij Leipzig

Nu Mark van Bommel het roer heeft overgenomen als bondscoach, mag een aantal kandidaat-Rode Duivels ...

604
604
'Concurrentie gruwt: Arsenal pakt uit met nieuwe sterspeler'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

253
253

Meer sportnieuws