Standard heeft 'nieuwe Robben' beet

door
Standard heeft 'nieuwe Robben' beet

Standard bevindt zich nog steeds in vieze financiële papieren en daarom konden de Rouches nog maar één zomeraanwinst aantrekken. Voorlopig kwam enkel Aron Donnum (Valerenga) de Luikenaars vervoegen maar anderzijds is de Noorse sensatie ook niet de eerste de beste. 


AANGENAME KENNISMAKING 

Aron Donnum vierde vorig weekend zijn debuut bij Standard op het veld van Zulte Waregem en dat deed hij meteen in stijl. “Hij (Mbaye Leye, nvdr.) zei me gewoon dat ik moest spelen zoals ik altijd deed.”  De Noorse flankspeler had een groot aandeel in de belangrijke 1-2 overwinning, waarmee de Rouches vooralsnog ongeslagen blijven in de Jupiler Pro League en vier punten tellen na twee speeldagen in de nieuwe competitie.

Aron Donnum maakte vorig weekend zijn opwachting in de 76ste minuut van de wedstrijd en hij kreeg in totaliteit 21 minuten (blessuretijd incluis) om zich te tonen bij Standard. En dat deed hij ook. In speelminuut 88 pakte Donnum uit met een een typische en kenmerkende actie. Vanop de rechterflank kneep de international naar binnen richting de box van Zulte Waregem. Daarna besloot hij met een dreigend voorzet/schot dat Abdoul Tapsoba vervolgens tegen de netten kon tikken.



Foto Instagram: aron.donnum

“Was het een schot of een voorzet? Ik ben het gewoon om zo'n acties te maken”, klonk het na de wedstrijd bij Aron Donnum. “En ik vind dat ook leuk. Ik weet dat als je hard voorzet naar de verste paal, dat de kans groot is dat iemand zo'n bal kan binnentikken waardoor het gevaarlijk wordt voor de keeper”, citeerde La Dernière Heure. Voor Donnum was het een typische actie, terwijl het voor het Luikse publiek – en bij uitbreiding ook het Belgische – een aangename kennismaking was.

BEGENADIGDE DRIBBELAAR  

In amper 21 speelminuten maakte Aron Donnum aldus een fantastische eerste indruk bij Standard. In zijn eerste wedstrijd in het rood-witte shirt was de Noorse aanvaller al meteen bepalend tegen Zulte Waregem. Ex-Standard-spits Ole Martin Arst verklaarde eerder al aan onze redactie dat Donnum weleens een topspeler kan worden in België. “Als hij echt in topvorm steekt, dan is het iemand die serieus brokken kan maken. Als hij hetzelfde niveau uit Noorwegen in België kan halen, dan kan hij een attractie worden in de Jupiler Pro League”, klonk het bij Arst.

Aron Donnum is een pure flankspeler die graag naar het centrum snijdt om daarna voor een concrete dreiging te zorgen via een schot of een voorzet. Een winger met diepgang én doelgerichtheid dus. Tegen Zulte Waregem leverde Donnum bijvoorbeeld een puike voorzet af, maar voor hetzelfde geld had hij die actie ook besloten met een harde knal op het doel. Door die grote en constante dreiging die Donnum uitdraagt, werd hij in de Noorse competitie een alom gevreesde tegenstander. De 23-jarige kan de verdedigers in snelheid pakken en hen zowel binnen- en buitenom voorbij dribbelen.



Foto Instagram: aron.donnum

Standard officialiseerde op 23 juli de komst van Aron Donnum, waarbij de Luikenaars een transferbedrag van anderhalf miljoen euro betaalden aan Valerenga. Maar ondanks het feit dat Donnum al twee weken onder contract staat bij de Rouches, is hij vandaag nog steeds de speler die het meeste dribbels aanging in de Noorse Eliteserien. Donnum ondernam 136 dribbels bij Valerenga, waarvan de helft ook effectief slaagden, en daarmee houdt hij de huidige runner-up Kristoffer Velde (Haugesund, 111 dribbels) op een grote afstand. Bij Valerenga ondernam Donnum 15 dribbels per 90 minuten, wat een enorm hoog aantal is.

TYPE ARJEN-ROBBEN 

Via de binnenkant of langs de buitenkant. Voor Aron Donnum maakt het totaal niet uit hoe hij zijn rechtstreekse opponent kan passeren. De aanvaller probeert wél telkens dreigend te acteren in zijn dribbels en acties. Zijn statistieken bij Valerenga liegen er dan ook niet om: in 83 officiële wedstrijden zorgde hij voor 22 doelpunten en 15 assists. Door zijn specifieke manier van dribbelen en doelgerichtheid, waarbij hij doorgaans vanop de flank naar binnen knijpt en naar doel trapt, doet Donnum soms denken aan Arjen Robben, die vroeger ook zo'n manier van spelen hanteerde.

Arjen Robben hing onlangs zijn kicksen aan de wilgen na een prachtige carrière bij Oranje, Chelsea FC, Real Madrid en Bayern München, maar zijn specifieke speelstijl zal nog heel lang in ieders gedachten blijven hangen. De 37-jarige had er een patent op om telkens naar binnen te knijpen en vervolgens af te drukken op het doel. Dergelijke acties worden nog steeds omschreven als een 'typische Robben-goal'. Op 8 april 2017 maakte Robben met Bayern München tegen Borussia Dortmund dergelijk doelpunt (zie hieronder). Op 7 december 2020 scoorde Aron Donnum op quasi dezelfde manier met Valerenga tegen Rosenborg.

De goal van Arjen Robben tegen Borussia Dortmund







De goal van Aron Donnum tegen Rosenborg BK





Door (onder meer) deze kenmerkende speelstijl maakte Arjen Robben grote furore in het mondiale voetbal en kon hij in zijn langgerekte carrière maar liefst 209 doelpunten kon scoren en 166 assists afleveren. Zo'n specifieke manier van voetballen als buitenspeler kan aldus een grote meerwaarde betekenen voor zowat elke club, maar dat wil heus niet zeggen dat Aron Donnum als voetballer kan helemaal vergeleken worden met Robben. Daarvoor gaapt er een te groot verschil tussen de Noor en de Nederlander, en dan doelen we niet enkel op het vlak van pure kwaliteit. Maar vorig weekend konden we bij Donnum al zo'n kenmerkende actie waarnemen tegen Zulte Waregem.

TOPTRANSFER VOOR STANDARD? 

Mbaye Leye omschrijft zijn nieuwe winger als een actiespeler en dat is een correcte schets door de coach van Standard. De Noor is klein van gestalte (hij meet 1 meter 79) en daarom beschikt Aron Donnum bijgevolg over een laag zwaartepunt. Daardoor kan hij met zijn kwieke en snelle acties zijn rechtstreekse tegenstander verschalken op de korte ruimte maar eveneens op volle snelheid. Dat doet Donnum doorgaans met zijn dominante linkervoet, waarmee hij – zoals hierboven vermeld - graag naar naar het centrum van het voetbalveld knijpt.

Aron Donnum houdt er ook van om een uitdagende speelstijl te hanteren en uit te pakken met leuke trucjes en opvallende dribbels. Een 'one-trick pony', zoals hij in Noorwegen weleens wordt omschreven. Maar daarnaast is Donnum ook een grote persoonlijkheid en een geboren winnaar. En da's iets wat in Noorwegen vaak voor opmerkelijke taferelen zorgde op het voetbalveld. “Toegegeven, tijdens een wedstrijd ga ik zo op in de sfeer dat ik soms gek word”, pikte de Noorse nieuwkomer daarop in tijdens zijn persvoorstelling.



Foto Instagram: aron.donnum

Deze veelbelovende combinatie van zijn specifieke voetbalkwaliteiten met mentaliteit, grinta en opzichtigheid zal wellicht erg goed passen bij een ontvlambare club zoals Standard en haar loyale en vurige supporters. En daarom kan Aron Donnum misschien wel één van de beste zomertransfers worden van de Jupiler Pro League. In de Belgische competitie kan hij het verschil maken door zijn doelgerichtheid, dribbels, techniek en dynamiek. Donnum oversteeg al geruime tijd het niveau van de Noorse Eliteserien en daarom is hij klaar om zich te bewijzen in een hoger aangeschreven competitie zoals de Belgische.

LEES OOK: Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Wordt Donnum een topper in de JPL?

Meest recent

'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

5
5
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

40
40
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

30
30
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

37
37
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

575
575
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

143
143
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

228
228
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

94
94
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

83
83
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

329
329
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

129
129
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

175
175
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

521
521
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

31
31
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

59
59
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

227
227
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

181
181
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

96
96
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

194
194
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

434
434
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

23
23
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

34
34
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

157
157
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

37
37
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

241
241

Meer sportnieuws