'Directe oorzaken gekend voor vertrek Messi'

door
'Directe oorzaken gekend voor vertrek Messi'

Na 778 wedstrijden, 672 doelpunten en 288 assists, heeft Lionel Messi definitief afscheid genomen van FC Barcelona. De club maakte donderdagavond bekend dat zijn aflopende contract uiteindelijk niet verlengd zal worden. Nochtans leek een akkoord lange tijd in de maak.


Maar donderdagavond zou het helemaal fout zijn gelopen. Naar verluidt hadden vertegenwoordigers van beide kampen een etentje waar de laatste hand zou worden gelegd aan het akkoord. De betrokken raakten er echter niet uit, met de breuk tot gevolg. Barça liet weten dat de financiële perikelen aan de basis lagen van deze drastische beslissing. Maar er speelden nog andere zaken een rol.

Volgens RAC1 kon Messi zich immers niet vinden in het sportieve project en was hij niet tevreden met de huidige selectie van Blaugrana, die zou in zijn ogen onvoldoende gewapend zijn om de hoofdprijzen binnen te halen. Bij Mundo Deportivo weet men dan weer dat de gemiste transfer van Cristian Romero een doorn in zijn oog was.

Messi had zijn landgenoot graag zien komen, maar Barça ondernam nooit echt een concrete poging om de verdediger van Atalanta binnen te halen. Tot onvrede van de superster. Desondanks lijken vooral de economische beslommeringen de doorslag te hebben gegeven. Naar verluidt had Barça simpelweg onvoldoende salarisbudget om hem opnieuw vast te leggen, ook al toonde de Argentijn zich bereid om fors in te leveren.

LEES OOK: Droomweek FC Barcelona, Talbi held in Tyne-Wear derby

Had u deze breuk zien aankomen?

Meest recent

Rode Duivel stuurde Anderlecht wandelen

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

5
5
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met Engelse knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

9
9
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

53
53
Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

RSC Anderlecht laat zich niet opjagen in de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas. Maar goed ook, ...

106
106
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

188
188
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

66
66
AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Voor het tweede jaar op rij kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs, waarin het dit ...

59
59
Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

339
339
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

89
89
Italianen zorgen voor woede: pikante beelden na kwalificatie

Donderdagavond werden de halve finales van de WK-barrages afgewerkt. Daarin zette onder meer ...

120
120
'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

KRC Genk greep vorige week naast de top zes en dat maakte heel wat los. Heel wat analisten toonden ...

280
280
Rode Duivels schrikken op na nieuwe update uit Iran

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten met het oog op het WK van komende zomer. ...

210
210
'Antwerp hakt knoop door: flop moet beschikken'

Bij Antwerp zullen ze in de Europe Play-Off de komende weken nog alles uit de kast halen om het ...

199
199
'Vuurwerk op Sclessin: transferplannen Standard bekend'

De voorbije jaren werden de Europe Play-Offs doorgaans een sof voor Standard. Dit seizoen willen de ...

198
198
WK-barrages: geen stunts voor Suriname en Nieuw-Caledonië

In de komende dagen worden de laatste tickets voor het WK van deze zomer nog uitgedeeld. ...

68
68
Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

In de jaren '80 en '90 was Mike Verstraeten één van de meest gevreesde verdedigers op ...

0
0
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

101
101
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

169
169
Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

129
129
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

563
563
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

334
334
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

75
75
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

147
147
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

381
381
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

510
510

Meer sportnieuws