Transfer in de lucht: Lukaku wordt duurste voetballer ooit

door
Transfer in de lucht: Lukaku wordt duurste voetballer ooit

Vlak voor de start van het EK liet Romelu Lukaku nog duidelijk verstaan dat hij niet van plan was om te vertrekken bij Internazionale, met wie hij net de Italiaanse titel had gepakt. Maar enkele weken later liggen de kaarten helemaal anders. Zo zou de Rode Duivel op punt staan om terug te keren naar Chelsea FC.


De Blues flirten al een tijdje met een comeback van de topspits. Lukaku zelf hield de boot tot dusver echter af, zelfs ondanks het vertrek van zijn geliefde coach Antonio Conte. Maar toen duidelijk werd dat Inter, wegens de financiële problemen, toch bereid was om hem te verkopen, ging ook de speler zijn opties overwegen. Op Stamford Bridge kan hij zich dan ook zowel financieel als sportief verbeteren. Zeker dat laatste is niet onbelangrijk voor een ambitieuze speler als Lukaku: de kans op Champions League-succes is in Londen nu eenmaal groter. Bovendien kan hij eens en voor altijd komaf maken met zijn Engelse criticasters.

Voorlopig is er nog geen akkoord op clubniveau. Diverse bronnen melden echter dat Chelsea weldra een nieuw bod op tafel zal leggen van zo'n 120 à130 miljoen. Iets waar Inter geen 'neen' op kan zeggen. In dat geval zou Lukaku de duurste voetballer ooit kunnen worden, weliswaar met al zijn transfersommen opgeteld. Destijds werd hij voor een slordige 15 miljoen euro van Anderlecht aan Chelsea verkocht. Vervolgens voor 35 miljoen euro aan Everton, dat hem voor 85 miljoen euro doorverkocht aan Manchester United. Inter betaalde dan weer zo'n 75 miljoen euro voor zijn komst en zou nu dus ongeveer 125 miljoen euro verdienen.

Opgeteld is dat zo'n 335 miljoen euro. Momenteel is Neymar Jr nog steeds de speler waar het meest voor betaald werd, de superster van PSG transfereerde in zijn carrière al voor zo'n 310 miljoen euro. Al moet gezegd dat de Braziliaan wel nog maar aan zijn derde club zit, terwijl Lukaku al een zestal profploegen op zijn cv heeft staan.

LEES OOK: Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Lukaku hoort gewoon thuis in de Premier League ...

Meest recent

Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

24
24
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

43
43
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

48
48
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

82
82
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

172
172
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

102
102
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

96
96
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

128
128
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

187
187
‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

125
125
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

86
86
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

258
258
'Anderlecht plots genoemd: Lionel Messi baalt'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

198
198
Antwerp ontdekt in de schaduw plots nieuwe diamant

Vincent Janssen en Gyrano Kerk vormen een zeer goed duo en de twee Nederlanders doen het zeer goed ...

368
368
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

65
65
Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

84
84
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

51
51
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

223
223
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

67
67
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

108
108
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

268
268
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

252
252
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

55
55
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

203
203
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

536
536

Meer sportnieuws