Transfer in de lucht: Lukaku wordt duurste voetballer ooit

938 stemmen
Transfer in de lucht: Lukaku wordt duurste voetballer ooit

Vlak voor de start van het EK liet Romelu Lukaku nog duidelijk verstaan dat hij niet van plan was om te vertrekken bij Internazionale, met wie hij net de Italiaanse titel had gepakt. Maar enkele weken later liggen de kaarten helemaal anders. Zo zou de Rode Duivel op punt staan om terug te keren naar Chelsea FC.


De Blues flirten al een tijdje met een comeback van de topspits. Lukaku zelf hield de boot tot dusver echter af, zelfs ondanks het vertrek van zijn geliefde coach Antonio Conte. Maar toen duidelijk werd dat Inter, wegens de financiële problemen, toch bereid was om hem te verkopen, ging ook de speler zijn opties overwegen. Op Stamford Bridge kan hij zich dan ook zowel financieel als sportief verbeteren. Zeker dat laatste is niet onbelangrijk voor een ambitieuze speler als Lukaku: de kans op Champions League-succes is in Londen nu eenmaal groter. Bovendien kan hij eens en voor altijd komaf maken met zijn Engelse criticasters.

Voorlopig is er nog geen akkoord op clubniveau. Diverse bronnen melden echter dat Chelsea weldra een nieuw bod op tafel zal leggen van zo'n 120 à130 miljoen. Iets waar Inter geen 'neen' op kan zeggen. In dat geval zou Lukaku de duurste voetballer ooit kunnen worden, weliswaar met al zijn transfersommen opgeteld. Destijds werd hij voor een slordige 15 miljoen euro van Anderlecht aan Chelsea verkocht. Vervolgens voor 35 miljoen euro aan Everton, dat hem voor 85 miljoen euro doorverkocht aan Manchester United. Inter betaalde dan weer zo'n 75 miljoen euro voor zijn komst en zou nu dus ongeveer 125 miljoen euro verdienen.

Opgeteld is dat zo'n 335 miljoen euro. Momenteel is Neymar Jr nog steeds de speler waar het meest voor betaald werd, de superster van PSG transfereerde in zijn carrière al voor zo'n 310 miljoen euro. Al moet gezegd dat de Braziliaan wel nog maar aan zijn derde club zit, terwijl Lukaku al een zestal profploegen op zijn cv heeft staan.

LEES OOK: 'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Lukaku hoort gewoon thuis in de Premier League ...

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

24
24
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

45
45
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

183
183
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

65
65
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

73
73
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

140
140
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

172
172
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

179
179
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

61
61
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

144
144
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

288
288
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

368
368
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

79
79
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

537
537
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

75
75
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

445
445
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

641
641
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

247
247
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

304
304
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

102
102
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

918
918
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

494
494
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

153
153
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

459
459
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

612
612

Meer sportnieuws