Nederlanders fileren Anderlecht: "Club Brugge is mijlenver verwijderd"

door
Nederlanders fileren Anderlecht:

RSC Anderlecht vertoeft momenteel op Albanese bodem, waar donderdagavond de Europese campagne van start gaat. In de voorrondes van de Conference League vormt KF Laçi op papier een meer dan haalbare kaart. Maar om de groepsfase te behalen, zal nog een iets moeilijkere horde genomen moeten worden.


Zo is de kans groot dat RSCA tegen het Nederlandse Vitesse, dat zelf moet zien af te rekenen met het Ierse Dundalk, uitkomt in de laatste voorronde. Naar aanleiding van die potentiële affiche werd Paars-Wit al een keertje gefileerd door de Nederlandse analist Suleyman Öztürk in een videogesprek van Voetbal International. "Bij Anderlecht is al een tijdje een project gaande: het project Vincent Kompany. Dat is een toptrainer in wording en hij wil zoals het City van Guardiola voetballen. Maar ze zijn opnieuw geen kampioen geworden en er is één club die qua niveau mijlenver verwijderd is geraakt: Club Brugge. Ze doen het wel met heel veel jonge jongens. En nu moet Joshua Zirkzee de nieuwe spits worden nadat ze met Lukas Nmecha hun beste speler kwijtraakten", aldus Öztürk.

Naast Nmecha vertrok ook Albert Sambi Lokonga richting Arsenal. Een zoveelste jeugdproduct dat voor een pak miljoenen naar het buitenland vertrekt. "Het is echt een talentenpool. Ze zijn ook continu bezig met leren en beter worden. Daar gaat het ook elke week over. Maar echt een elftal dat klaar is om indruk te maken, dat heeft Anderlecht niet. Toch denk ik dat het voor Vitesse een lastige tegenstander is", besluit Öztürk.

LEES OOK: ‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Is Anderlecht dit seizoen een titelkandidaat volgens u?

Meest recent

Crisis bij Union: "Gelukkig pakken ze 6 op 15, anders..."

Alles blijft dit seizoen zeer dicht bij elkaar in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk leken Union en ...

17
17
Ruben Van Gucht krijgt verdict dat nog lang zal nazinderen

Ruben Van Gucht kwam de voorbije maanden meermaals negatief in het nieuws door ernstige ...

10
10
'Neymar maakt gratis knaltransfer'

Begin 2025 keerde Neymar terug waar het voor hem allemaal begon. De intussen 33-jarige steraanvaller ...

28
28
Conte spreekt duidelijke taal over rentree Lukaku

Vier maanden lang stond Romelu Lukaku aan de kant, nadat hij in augustus tijdens een oefenwedstrijd ...

16
16
Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Rayane Bounida moest in de laatste matchen van Ajax vrede nemen met een rol als invaller nadat hij ...

44
44
'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

137
137
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

259
259
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

149
149
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

145
145
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

149
149
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

50
50
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

1204
1204
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

43
43
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

45
45
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

316
316
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

129
129
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

194
194
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

241
241
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

52
52
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

210
210
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

406
406
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

895
895
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

160
160
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

47
47
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

426
426

Meer sportnieuws