KRC Genk rekent op kandidaat-Duivel om Donetsk te verslaan

door
KRC Genk rekent op kandidaat-Duivel om Donetsk te verslaan

Bij KRC Genk hebben ze een aantal smaakmakers rondlopen. Eén van hen is Theo Bongonda. Hij verkeert al in bloedvorm. Kan hij ook het verschil maken tegen Shakhtar Donetsk? 

Theo Bongonda kende een prachtig seizoen bij KRC Genk. Met 18 goals en 10 assists in 39 wedstrijden deed hij het voortreffelijk. Bongonda zal sowieso meestrijden voor de Gouden Schoen als hij dit niveau weet aan te houden. In de Play-Offs was hij met 2 goals en 3 assists in 6 wedstrijden ook bepalend. Meer zelfs, in 2021 staat de teller voorlopig op 11 doelpunten en 8 assists in 29 wedstrijden. Met een goal en assist zorgde hij ook voor de bekerzege tegen Standard. 



Als Bongonda dit niveau kan aanhouden, kan ook Roberto Martinez stilaan niet meer rondom hem heen. De 25-jarige flankaanvaller is alweer sterk aan het seizoen begonnen met 4 goals in 3 matchen (inclusief supercup). Bongonda dribbelt soms nog iets te vaak, maar hij is o zo dreigend en heeft scorend vermogen. Hij verdient op zijn minst een kans om mee te draaien met de Rode Duivels. Als hij deze vorm weet aan te houden, uiteraard. 

Bij Genk betaalden ze twee jaar geleden 7 miljoen euro, wat weer een goede deal was van Dimitri De Condé. De transfer van Bongonda was een schot in de roos met tot op heden 26 doelpunten en 15 assists in 72 wedstrijden. Zijn marktwaarde bedraagt voorlopig 11 miljoen euro en bij Genk willen ze zijn dure contract graag nog wat opwaarderen. De speler lonkt naar een toptransfer. Een glansprestatie tegen Donetsk kan Bongonda alvast wat dichter bij een terugkeer naar een Europese topcompetitie loodsen én hem in de kijker van Martinez brengen.

CR

Krijgt Bongonda te weinig weerklank voor zijn prestaties?

Meest recent

'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

78
78
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

49
49
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

62
62
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

30
30
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

138
138
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

245
245
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

75
75
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

145
145
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

467
467
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

113
113
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

77
77
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

202
202
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

397
397
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

187
187
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

61
61
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

260
260
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

29
29
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

258
258
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

215
215
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

78
78
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

172
172
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

516
516
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

84
84
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

154
154
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

109
109

Meer sportnieuws