Kompany heeft masterplan klaar met Refaelov

1139
Kompany heeft masterplan klaar met Refaelov

Er zijn reeds twee wedstrijden verstreken in de Jupiler Pro League maar Lior Refaelov startte bij RSC Anderlecht nog geen enkele keer in het basiselftal. De Israëliër viel goed in tegen Union SG en KAS Eupen, waardoor de roep om Refaelov te laten starten in de volgende wedstrijden steeds luider klinkt. Met wat geluk zal de ex-speler van Club Brugge en Antwerp FC binnenkort zijn basisdebuut bij Sporting mogen vieren. 


HET VERSCHIL MET CLUB BRUGGE 

“Net als vorige week tegen Club Brugge moesten we veel achter de bal aan rennen”, verklaarde KAS Eupen-verdediger Jens Cools zaterdagavond na de wedstrijd tegen RSC Anderlecht. “Maar tegen Club was dat verticaal, terwijl dat tegen Anderlecht in de breedte was.” Am Kehrweg haalde Sporting een balbezit van 58% maar veel grote doelkansen vloeiden echter niet voort uit dat grote balaandeel. De ploeg van Vincent Kompany lijkt dus weeral in hetzelfde bedje ziek te zijn zoals vorig seizoen.



Vincent Kompany probeerde zaterdag om stevig druk te zetten op de Eupense verdediging met drie kleine, mobiele aanvallers zoals Benito Raman, Francis Amuzu en Sergio Gomez, maar de Panda's waren in de centrale as nauwelijks te verschalken. Daardoor resulteerde het ruime balbezit van Anderlecht nauwelijks in veel of grote doelkansen en was Eupen zelfs de gevaarlijkste ploeg. De expected goals-waarden logen er dan ook niet om met 1,8 voor Anderlecht en 2,6 voor Eupen.

MYSTERIEUZE KOMPANY 

Zaterdag kende enkel invaller Lior Refaelov enkele verdienstelijke pogingen om het spel van Anderlecht dreigender en onvoorspelbaarder te maken. De 35-jarige Israëliër wordt door Vincent Kompany voorlopig nog beschouwd als een (luxe-)invaller, Refaelov kreeg 34 minuten in de stadsderby tegen Union SG en 24 minuten tegen KAS Eupen, maar de Gouden Schoen was vorig weekend zowat de enige Anderlecht-speler die voor extra schwung en offensieve beleving zorgde.

Ook in de oefenwedstrijden voorafgaand op het huidige voetbalseizoen was Lior Refaelov geen basisspeler in de ploeg van Vincent Kompany. “Rafa zal belangrijk zijn, soms met momenten, soms gedurende langere periodes”, klonk het bij de Anderlecht-coach mysterieus voor de aanvang van het nieuwe seizoen. “We spreken veel, we zijn eerlijk naar mekaar toe. Ik heb met Refaelov een speler erbij die de selectie op sleeptouw neemt en zelf gemotiveerd is om het verschil te maken.”



't Blijft toch vreemd dat Vincent Kompany in zijn basiselftal niet teruggrijpt naar Lior Refaelov, terwijl er al sinds de voorbereidingswedstrijden een duidelijk tekort is qua creativiteit en offensieve impulsen. De meest spectaculaire en veelbesproken zomertransfer van Anderlecht werd in het tussenseizoen gratis opgepikt bij Antwerp FC, waar hij in de voorbije drie seizoenen nochtans één van de beste spelers was op de Belgische voetbalvelden.

REFAELOV REDT PUNTJE AM KEHRWEG 

Tijdens zijn korte invalbeurt tegen KAS Eupen was Lior Refaelov een zeldzaam lichtpuntje in een zwalpende paars-witte ploeg. Door zijn rust, balvastheid en ervaring kon Anderlecht beter standhouden tegen de stevige offensieve impulsen van onder meer Julien Ngoy, Konan N'Dri, Smail Prevljak en Stef Peeters. Zonder duidelijke automatismen in de ploeg was Refaelov de geroutineerde gids om Anderlecht veilig naar een gelijkspel te loodsen.

Ook op het aanvallend vlak kon Lior Refaelov zich positief laten opmerken, al verrichtte hij in 24 speelminuten uiteraard ook geen grote wonderen. Hij zonderde Benito Raman bijvoorbeeld alleen af op het doel van Eupen-doelman Abdul Nurudeen, maar net in die actie kreeg 26-jarige aanvaller af te rekenen met stevige krampen. Dergelijke passes en deviaties mankeerden duidelijk in het strijdplan van Anderlecht en die behoefte kan Refaelov dus duidelijk invullen.



Ook Vincent Kompany was tevreden over de invalbeurt van Lior Refaelov tegen KAS Eupen, al focust de coach van Anderlecht liever niet te veel op individuele prestaties van zijn spelers. “Hij heeft ons veel gegeven”, kon La Dernière Heure zaterdagavond citeren. “Hij was zuiver aan de bal (Refaelov haalde een passing-zuiverheid van 95%, nvdr.) en gaf ons oplossingen in situaties waar we eerder in de wedstrijd moeite mee hadden.”

STARTEN MET REFAELOV? 

Nadat Vincent Kompany hem niet als basisspeler gebruikte tegen Union SG en KAS Eupen, waar zijn specifieke kwaliteiten nochtans geen overbodige luxe zouden geweest zijn, zou het dus een grote verrassing zijn mocht hij Lior Refaelov niet opstellen in de eerstvolgende wedstrijden. Am Kehrweg kwam Refaelov pas in de ploeg toen Anderlecht het water aan de lippen stond en een tweede tegendoelpunt bijna onvermijdelijk leek. Het doet luidop afvragen of Kompany de Gouden Schoen niet beter als starter gebruikt had.



“Hij is van leeftijd”, bracht Vincent Kompany duiding zaterdagavond. “Ook ik, na mijn 30 jaar, heb in de voorbereidingen vaak gezegd: 'Vincent, het is voorbij.' Rafa heeft zich voorbereid op het moment wanneer hij er klaar voor moet zijn. We hebben deze week drie wedstrijden en volgende week drie. Hij zal zijn kans krijgen, net als iedereen. Alles op zijn tijd. Ik wil geen spelers verliezen door blessures”, noteerde L'Avenir in de perszaal van KAS Eupen.

INTENSITEIT 

Op het voetballend gebied behoort de 35-jarige Lior Refaelov met voorsprong tot de beste spelers bij Anderlecht, dus kan enkel zijn fysieke paraatheid de grondreden zijn waarom Vincent Kompany hem voorlopig niet inzet als basisspeler. In het tussenseizoen meldde de superprof Refaelov zich in een blakende fysieke conditie aan te Neerpede maar in de vriendschappelijke wedstrijden tijdens de voorbereiding kon de Israëliër naar verluidt niet helemaal overtuigen.



Vincent Kompany houdt ervan om een hoge intensiteit te handhaven in zijn ploeg, zoals in het geval met Benito Raman, en dat kan weleens de reden zijn waarom hij Lior Refaelov nog geen eerste basisplaats gunt in het shirt van Anderlecht. “Laten we niet vergeten dat hij twee maanden niet speelde”, onderstreepte Kompany. “De integratie moet geleidelijk gebeuren.” Maar de tijd is nu eenmaal geen bondgenoot van Anderlecht, iets wat Kompany zelf al meermaals aangaf.

ZIRKZEE 

Als we goed tussen de lijnen lezen, dan lijkt het erop dat Lior Refaelov in de eerstvolgende wedstrijden in de Jupiler Pro League en in de Europa Conference League wellicht meer zijn kans zal krijgen van Vincent Kompany. Anderlecht hoopt ook eerstdaags de transfer af te ronden van Joshua Zirkzee, de huurling van Bayern München die de vacante positie van nummer negen moet invullen. En de komst van deze langverwachte zuivere diepe spits kan ook weleens een breekpunt betekenen voor Refaelov. In zijn carrière kende Lior Refaelov verschillende fantastische periodes toen hij achter een diepe spits speelde zoals Wesley bij Club Brugge of Dieumerci Mbokani bij Antwerp FC. En straks ook met Zirkzee?

LEES OOK: Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Moet Refaelov starten bij Anderlecht?

Meest recent

'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

61
61
'De Bruyne doet ogen openen: Allegri grijpt in bij Napoli'

In de Serie A wil SSC Napoli zich zondagavond herpakken. Na twee opeenvolgende nederlagen moet er op ...

36
36
Opstellingen: Club zónder Vanaken; Antwerp met debutant

Club Brugge wil zondagmiddag voor eigen volk iets recht zetten na de Europese slipper tegen Aston ...

135
135
RAFC-fan Kim Huybrechts beleeft dubbel drama in Antwerpen

Voor Kim Huybrechts draaide een weekend dat zoveel kon brengen uit op een dubbel drama. De ...

21
21
Titanenduel in Genk-Gent: Thorup zet Burgess op zijn plek

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

419
419
TRANSFERUURTJE: 'Real grijpt in met Courtois, transferschok Stankovic'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

137
137
OHL incasseert nieuwe mokerslag: Timmy Simons grijpt in

Oud-Heverlee Leuven heeft in de Jupiler Pro League een nieuwe pokerslag geïncasseerd. OHL leek ...

176
176
Westerlo stunt tegen Standard: Charaï looft reactie

Westerlo won met 4-2 van Standard Luik. De Rouches waren nochtans goed aan het seizoen begonnen, ...

23
23
Michèle Lacroix doet aangrijpend verhaal: “Drie maanden superzwaar”’

Voor Kevin De Bruyne en zijn gezin kwam er de voorbije maanden een hoofdstuk tot een einde dat ...

83
83
Hubert briest ondanks forfaitzege: “Absoluut niet zien”

Union SG boekte een 5-0 zege tegen Lommel en de vicekampioen draait weer mee bovenin het klassement. ...

87
87
Verstraete houdt zich niet in: “Goed bij ons kloten”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar de klappen vallen. Tegen Cercle Brugge leken Timmy Simons en ...

119
119
"Pure zelfverheerlijking"-BV gooit bom onder imago Van Gucht

Ruben Van Gucht krijgt opnieuw een bijzonder stevige tik te verwerken. Een bekende BV heeft de ...

105
105
Zorgen bij Union SG: sterkhouder lang buiten strijd?

Union SG won met 5-0 van Lommel SK en raast momenteel doorheen de Jupiler Pro League. Toch kregen de ...

91
91
Ontslag Hayen lonkt: "Moet je niet aan mij vragen"

Nicky Hayen moet vrezen voor een ontslag. Burnley verloor met 3-1 van Swansea City en blijft zo ...

304
304
Alarmbel rond Lukaku bij Fenerbahçe: "Hij is daarvan de dupe"

De kritiek op Romelu Lukaku is al hard. Ook in België. Vlaamse analisten spraken al over een ...

118
118
Degryse waarschuwt Club: "Hij is al behoorlijk nerveus"

Club Brugge kende een moeilijke competitiestart, maar volgens analist Marc Degryse is er geen reden ...

399
399
Burgess looft AA Gent-pion: "Ronduit indrukwekkend"

Christian Burgess is bijzonder onder de indruk gekomen van Josué Vergara. De aanwinst liet ...

205
205
‘Verhaeghe dumpt kampioenenmaker voor spotprijs’

Club Brugge weigerde deze zomer tientallen miljoenen voor een van zijn absolute kampioenenmakers. ...

452
452
Vanhaezebrouck: "Hij moet kansen blijven krijgen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht geven ze elk seizoen de nodige kansen aan spelers van Neerpede. Ook dit seizoen ...

355
355
Club Brugge ziet onverwachte pion Tzolis zijn rol overnemen

Bij Club Brugge vertrok Christos Tzolis naar Arsenal. Er wordt naar Mamdou Diakhon en Jan Virgili ...

506
506
Anderlecht maakt progressie: twee spelers laten sector floreren

Bij RSC Anderlecht boekten ze een zuinige op het veld van KV Mechelen. Het is duidelijk dat RSCA nog ...

343
343
Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

116
116
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

96
96
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

48
48
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

202
202

Meer sportnieuws