Kompany heeft masterplan klaar met Refaelov

1139 stemmen
Kompany heeft masterplan klaar met Refaelov

Er zijn reeds twee wedstrijden verstreken in de Jupiler Pro League maar Lior Refaelov startte bij RSC Anderlecht nog geen enkele keer in het basiselftal. De Israëliër viel goed in tegen Union SG en KAS Eupen, waardoor de roep om Refaelov te laten starten in de volgende wedstrijden steeds luider klinkt. Met wat geluk zal de ex-speler van Club Brugge en Antwerp FC binnenkort zijn basisdebuut bij Sporting mogen vieren. 


HET VERSCHIL MET CLUB BRUGGE 

“Net als vorige week tegen Club Brugge moesten we veel achter de bal aan rennen”, verklaarde KAS Eupen-verdediger Jens Cools zaterdagavond na de wedstrijd tegen RSC Anderlecht. “Maar tegen Club was dat verticaal, terwijl dat tegen Anderlecht in de breedte was.” Am Kehrweg haalde Sporting een balbezit van 58% maar veel grote doelkansen vloeiden echter niet voort uit dat grote balaandeel. De ploeg van Vincent Kompany lijkt dus weeral in hetzelfde bedje ziek te zijn zoals vorig seizoen.



Vincent Kompany probeerde zaterdag om stevig druk te zetten op de Eupense verdediging met drie kleine, mobiele aanvallers zoals Benito Raman, Francis Amuzu en Sergio Gomez, maar de Panda's waren in de centrale as nauwelijks te verschalken. Daardoor resulteerde het ruime balbezit van Anderlecht nauwelijks in veel of grote doelkansen en was Eupen zelfs de gevaarlijkste ploeg. De expected goals-waarden logen er dan ook niet om met 1,8 voor Anderlecht en 2,6 voor Eupen.

MYSTERIEUZE KOMPANY 

Zaterdag kende enkel invaller Lior Refaelov enkele verdienstelijke pogingen om het spel van Anderlecht dreigender en onvoorspelbaarder te maken. De 35-jarige Israëliër wordt door Vincent Kompany voorlopig nog beschouwd als een (luxe-)invaller, Refaelov kreeg 34 minuten in de stadsderby tegen Union SG en 24 minuten tegen KAS Eupen, maar de Gouden Schoen was vorig weekend zowat de enige Anderlecht-speler die voor extra schwung en offensieve beleving zorgde.

Ook in de oefenwedstrijden voorafgaand op het huidige voetbalseizoen was Lior Refaelov geen basisspeler in de ploeg van Vincent Kompany. “Rafa zal belangrijk zijn, soms met momenten, soms gedurende langere periodes”, klonk het bij de Anderlecht-coach mysterieus voor de aanvang van het nieuwe seizoen. “We spreken veel, we zijn eerlijk naar mekaar toe. Ik heb met Refaelov een speler erbij die de selectie op sleeptouw neemt en zelf gemotiveerd is om het verschil te maken.”



't Blijft toch vreemd dat Vincent Kompany in zijn basiselftal niet teruggrijpt naar Lior Refaelov, terwijl er al sinds de voorbereidingswedstrijden een duidelijk tekort is qua creativiteit en offensieve impulsen. De meest spectaculaire en veelbesproken zomertransfer van Anderlecht werd in het tussenseizoen gratis opgepikt bij Antwerp FC, waar hij in de voorbije drie seizoenen nochtans één van de beste spelers was op de Belgische voetbalvelden.

REFAELOV REDT PUNTJE AM KEHRWEG 

Tijdens zijn korte invalbeurt tegen KAS Eupen was Lior Refaelov een zeldzaam lichtpuntje in een zwalpende paars-witte ploeg. Door zijn rust, balvastheid en ervaring kon Anderlecht beter standhouden tegen de stevige offensieve impulsen van onder meer Julien Ngoy, Konan N'Dri, Smail Prevljak en Stef Peeters. Zonder duidelijke automatismen in de ploeg was Refaelov de geroutineerde gids om Anderlecht veilig naar een gelijkspel te loodsen.

Ook op het aanvallend vlak kon Lior Refaelov zich positief laten opmerken, al verrichtte hij in 24 speelminuten uiteraard ook geen grote wonderen. Hij zonderde Benito Raman bijvoorbeeld alleen af op het doel van Eupen-doelman Abdul Nurudeen, maar net in die actie kreeg 26-jarige aanvaller af te rekenen met stevige krampen. Dergelijke passes en deviaties mankeerden duidelijk in het strijdplan van Anderlecht en die behoefte kan Refaelov dus duidelijk invullen.



Ook Vincent Kompany was tevreden over de invalbeurt van Lior Refaelov tegen KAS Eupen, al focust de coach van Anderlecht liever niet te veel op individuele prestaties van zijn spelers. “Hij heeft ons veel gegeven”, kon La Dernière Heure zaterdagavond citeren. “Hij was zuiver aan de bal (Refaelov haalde een passing-zuiverheid van 95%, nvdr.) en gaf ons oplossingen in situaties waar we eerder in de wedstrijd moeite mee hadden.”

STARTEN MET REFAELOV? 

Nadat Vincent Kompany hem niet als basisspeler gebruikte tegen Union SG en KAS Eupen, waar zijn specifieke kwaliteiten nochtans geen overbodige luxe zouden geweest zijn, zou het dus een grote verrassing zijn mocht hij Lior Refaelov niet opstellen in de eerstvolgende wedstrijden. Am Kehrweg kwam Refaelov pas in de ploeg toen Anderlecht het water aan de lippen stond en een tweede tegendoelpunt bijna onvermijdelijk leek. Het doet luidop afvragen of Kompany de Gouden Schoen niet beter als starter gebruikt had.



“Hij is van leeftijd”, bracht Vincent Kompany duiding zaterdagavond. “Ook ik, na mijn 30 jaar, heb in de voorbereidingen vaak gezegd: 'Vincent, het is voorbij.' Rafa heeft zich voorbereid op het moment wanneer hij er klaar voor moet zijn. We hebben deze week drie wedstrijden en volgende week drie. Hij zal zijn kans krijgen, net als iedereen. Alles op zijn tijd. Ik wil geen spelers verliezen door blessures”, noteerde L'Avenir in de perszaal van KAS Eupen.

INTENSITEIT 

Op het voetballend gebied behoort de 35-jarige Lior Refaelov met voorsprong tot de beste spelers bij Anderlecht, dus kan enkel zijn fysieke paraatheid de grondreden zijn waarom Vincent Kompany hem voorlopig niet inzet als basisspeler. In het tussenseizoen meldde de superprof Refaelov zich in een blakende fysieke conditie aan te Neerpede maar in de vriendschappelijke wedstrijden tijdens de voorbereiding kon de Israëliër naar verluidt niet helemaal overtuigen.



Vincent Kompany houdt ervan om een hoge intensiteit te handhaven in zijn ploeg, zoals in het geval met Benito Raman, en dat kan weleens de reden zijn waarom hij Lior Refaelov nog geen eerste basisplaats gunt in het shirt van Anderlecht. “Laten we niet vergeten dat hij twee maanden niet speelde”, onderstreepte Kompany. “De integratie moet geleidelijk gebeuren.” Maar de tijd is nu eenmaal geen bondgenoot van Anderlecht, iets wat Kompany zelf al meermaals aangaf.

ZIRKZEE 

Als we goed tussen de lijnen lezen, dan lijkt het erop dat Lior Refaelov in de eerstvolgende wedstrijden in de Jupiler Pro League en in de Europa Conference League wellicht meer zijn kans zal krijgen van Vincent Kompany. Anderlecht hoopt ook eerstdaags de transfer af te ronden van Joshua Zirkzee, de huurling van Bayern München die de vacante positie van nummer negen moet invullen. En de komst van deze langverwachte zuivere diepe spits kan ook weleens een breekpunt betekenen voor Refaelov. In zijn carrière kende Lior Refaelov verschillende fantastische periodes toen hij achter een diepe spits speelde zoals Wesley bij Club Brugge of Dieumerci Mbokani bij Antwerp FC. En straks ook met Zirkzee?

LEES OOK: Kompany slaat iedereen met verstomming: “Nooit gezien”

Moet Refaelov starten bij Anderlecht?

Meest recent

Tzolis krijgt al meteen ijskoude douche bij Arsenal

Christos Tzolis heeft zijn droomtransfer naar Arsenal beet. Alleen krijgt de voormalige Club-ster ...

58
58
Anderlecht op rozen in Hammarby: dit zeggen de fans

RSC Anderlecht is om 19u begonnen aan zijn voorrondematch van de Europa League tegen Hammarby. De ...

80
80
'Dortmund drukt zwaar door: Genk weigert ook dit bod'

KRC Genk gaat een absolute monstersom incasseren voor Konstantinos Karetsas. Borussia Dortmund drukt ...

149
149
Wat met Kanga bij AA Gent? De Mil verrast iedereen

Bij AA Gent leek Wilfried Kanga op weg naar de uitgang. De aanvaller kreeg het vorig seizoen aan de ...

63
63
Christos Tzolis laat ex-ploegmaten met verstomming achter

Volgend seizoen is Christos Tzolis te bewonderen in de Premier League. De Griek heeft sinds vandaag ...

160
160
Sportief directeur Napoli zet De Bruyne zeer stevig op zijn plaats

Kevin De Bruyne zal dit seizoen uit de verf moeten komen bij Napoli. Er waait een nieuwe wind ...

83
83
Union SG verrast met komst ex-doelman van KRC Genk

Union SG heeft een volgende aanwinst voorgesteld aan de pers. De Belgische bekerwinnaar heeft een ...

44
44
Bruno verrast compleet met basisploeg van Anderlecht

RSC Anderlecht speelt om 19u op het veld vna Hammarby. Dat is een match die enorm cruciaal is voor ...

336
336
FIFA in nauwe schoentjes: onderzoek naar matchfixing op WK

Tijdens het afgelopen WK maakte de FIFA alweer geen al te beste beurt. Schandalen, corruptie en ...

868
868
Anderlecht haalt slag thuis en ontloopt zware sanctie

De zenuwen staan strakgespannen bij RSC Anderlecht, dat in de tweede voorronde van de Europa League ...

250
250
'Leko krijgt zin: transfervuurwerk bij Club Brugge'

Club Brugge vertrok met drie nieuwkomers richting het oefenkamp in Frankrijk, maar de komende weken ...

632
632
'Van Bommel wordt bondscoach: ex-Rode Duivel als T2'

De laatste details moeten nog worden uitgeklaard, maar behoudens een onverwachte wending wordt Mark ...

379
379
'Genk zet zich schrap: Club duwt door voor opvolger Tzolis'

Nu de recordtransfer van Christos Tzolis naar Arsenal officieel in kannen en kruiken is, lijkt de ...

746
746
AA Gent op glad ijs: De Mil stoot fans tegen de borst

In de tweede voorronde van de Conference League neemt AA Gent het straks in Polen op tegen FK LNZ ...

214
214
'Club Brugge kruist vingers: plottwist rond Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel op zomerstage in Rennes, waar Ivan Leko zijn troepen verder ...

490
490
'Bruno hakt knopen door: Anderlecht mist sterkhouder'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Zweden, waar het in de tweede voorronde van de Europa League ...

224
224
Aster Nzeyimana en Lize Feryn delen enorm heuglijk nieuws

Na een lange periode vol hoop, verdriet en opnieuw hoop is het geluk eindelijk compleet. Lize Feryn ...

53
53
'Club Brugge mag kruis maken over groot talent'

Club Brugge heeft de komende weken nog het nodige transferhuiswerk voor de boeg. Met Yann Sommer, ...

436
436
'Tonnen werk voor Sibierski: nog 7 vertrekkers?'

Anderlecht trapt zijn seizoen om 19u af tegen Hammarby, dat meteen een pittige tegenstander belooft ...

451
451
Daar is het record: Tzolis heeft transfer naar Arsenal beet

De voorbije jaren liet Club Brugge al regelmatig het Belgische transferrecord sneuvelen, vorige ...

258
258
'Union gaat overstag: sterkhouder op weg naar uitgang'

Union schoot deze zomer heel snel in actie op de transfermarkt. Het rondde al vroeg een pak ...

114
114
'Hayen plukt volgende pion weg bij Genk'

KRC Genk kende een woelige voorbereiding op het nieuwe seizoen, met onder meer een gedwongen ...

277
277
'Droomtransfer De Ketelaere: nieuwe info duikt op'

Nu het WK voorbij is, schieten de Europese grootmachten in actie op de transfermarkt. Dat heeft ook ...

252
252
Barça heeft tweede aanwinst beet, met gevolgen voor Karetsas

FC Barcelona veroverde vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Spaanse titel, maar in de ...

217
217
'AZ heeft eerste deal in Jupiler Pro League beet'

AZ pakte vorig seizoen de Nederlandse beker dankzij een klinkende 5-1 in de finale tegen NEC, maar ...

83
83

Meer sportnieuws