Kompany heeft masterplan klaar met Refaelov

1139 stemmen
Kompany heeft masterplan klaar met Refaelov

Er zijn reeds twee wedstrijden verstreken in de Jupiler Pro League maar Lior Refaelov startte bij RSC Anderlecht nog geen enkele keer in het basiselftal. De Israëliër viel goed in tegen Union SG en KAS Eupen, waardoor de roep om Refaelov te laten starten in de volgende wedstrijden steeds luider klinkt. Met wat geluk zal de ex-speler van Club Brugge en Antwerp FC binnenkort zijn basisdebuut bij Sporting mogen vieren. 


HET VERSCHIL MET CLUB BRUGGE 

“Net als vorige week tegen Club Brugge moesten we veel achter de bal aan rennen”, verklaarde KAS Eupen-verdediger Jens Cools zaterdagavond na de wedstrijd tegen RSC Anderlecht. “Maar tegen Club was dat verticaal, terwijl dat tegen Anderlecht in de breedte was.” Am Kehrweg haalde Sporting een balbezit van 58% maar veel grote doelkansen vloeiden echter niet voort uit dat grote balaandeel. De ploeg van Vincent Kompany lijkt dus weeral in hetzelfde bedje ziek te zijn zoals vorig seizoen.



Vincent Kompany probeerde zaterdag om stevig druk te zetten op de Eupense verdediging met drie kleine, mobiele aanvallers zoals Benito Raman, Francis Amuzu en Sergio Gomez, maar de Panda's waren in de centrale as nauwelijks te verschalken. Daardoor resulteerde het ruime balbezit van Anderlecht nauwelijks in veel of grote doelkansen en was Eupen zelfs de gevaarlijkste ploeg. De expected goals-waarden logen er dan ook niet om met 1,8 voor Anderlecht en 2,6 voor Eupen.

MYSTERIEUZE KOMPANY 

Zaterdag kende enkel invaller Lior Refaelov enkele verdienstelijke pogingen om het spel van Anderlecht dreigender en onvoorspelbaarder te maken. De 35-jarige Israëliër wordt door Vincent Kompany voorlopig nog beschouwd als een (luxe-)invaller, Refaelov kreeg 34 minuten in de stadsderby tegen Union SG en 24 minuten tegen KAS Eupen, maar de Gouden Schoen was vorig weekend zowat de enige Anderlecht-speler die voor extra schwung en offensieve beleving zorgde.

Ook in de oefenwedstrijden voorafgaand op het huidige voetbalseizoen was Lior Refaelov geen basisspeler in de ploeg van Vincent Kompany. “Rafa zal belangrijk zijn, soms met momenten, soms gedurende langere periodes”, klonk het bij de Anderlecht-coach mysterieus voor de aanvang van het nieuwe seizoen. “We spreken veel, we zijn eerlijk naar mekaar toe. Ik heb met Refaelov een speler erbij die de selectie op sleeptouw neemt en zelf gemotiveerd is om het verschil te maken.”



't Blijft toch vreemd dat Vincent Kompany in zijn basiselftal niet teruggrijpt naar Lior Refaelov, terwijl er al sinds de voorbereidingswedstrijden een duidelijk tekort is qua creativiteit en offensieve impulsen. De meest spectaculaire en veelbesproken zomertransfer van Anderlecht werd in het tussenseizoen gratis opgepikt bij Antwerp FC, waar hij in de voorbije drie seizoenen nochtans één van de beste spelers was op de Belgische voetbalvelden.

REFAELOV REDT PUNTJE AM KEHRWEG 

Tijdens zijn korte invalbeurt tegen KAS Eupen was Lior Refaelov een zeldzaam lichtpuntje in een zwalpende paars-witte ploeg. Door zijn rust, balvastheid en ervaring kon Anderlecht beter standhouden tegen de stevige offensieve impulsen van onder meer Julien Ngoy, Konan N'Dri, Smail Prevljak en Stef Peeters. Zonder duidelijke automatismen in de ploeg was Refaelov de geroutineerde gids om Anderlecht veilig naar een gelijkspel te loodsen.

Ook op het aanvallend vlak kon Lior Refaelov zich positief laten opmerken, al verrichtte hij in 24 speelminuten uiteraard ook geen grote wonderen. Hij zonderde Benito Raman bijvoorbeeld alleen af op het doel van Eupen-doelman Abdul Nurudeen, maar net in die actie kreeg 26-jarige aanvaller af te rekenen met stevige krampen. Dergelijke passes en deviaties mankeerden duidelijk in het strijdplan van Anderlecht en die behoefte kan Refaelov dus duidelijk invullen.



Ook Vincent Kompany was tevreden over de invalbeurt van Lior Refaelov tegen KAS Eupen, al focust de coach van Anderlecht liever niet te veel op individuele prestaties van zijn spelers. “Hij heeft ons veel gegeven”, kon La Dernière Heure zaterdagavond citeren. “Hij was zuiver aan de bal (Refaelov haalde een passing-zuiverheid van 95%, nvdr.) en gaf ons oplossingen in situaties waar we eerder in de wedstrijd moeite mee hadden.”

STARTEN MET REFAELOV? 

Nadat Vincent Kompany hem niet als basisspeler gebruikte tegen Union SG en KAS Eupen, waar zijn specifieke kwaliteiten nochtans geen overbodige luxe zouden geweest zijn, zou het dus een grote verrassing zijn mocht hij Lior Refaelov niet opstellen in de eerstvolgende wedstrijden. Am Kehrweg kwam Refaelov pas in de ploeg toen Anderlecht het water aan de lippen stond en een tweede tegendoelpunt bijna onvermijdelijk leek. Het doet luidop afvragen of Kompany de Gouden Schoen niet beter als starter gebruikt had.



“Hij is van leeftijd”, bracht Vincent Kompany duiding zaterdagavond. “Ook ik, na mijn 30 jaar, heb in de voorbereidingen vaak gezegd: 'Vincent, het is voorbij.' Rafa heeft zich voorbereid op het moment wanneer hij er klaar voor moet zijn. We hebben deze week drie wedstrijden en volgende week drie. Hij zal zijn kans krijgen, net als iedereen. Alles op zijn tijd. Ik wil geen spelers verliezen door blessures”, noteerde L'Avenir in de perszaal van KAS Eupen.

INTENSITEIT 

Op het voetballend gebied behoort de 35-jarige Lior Refaelov met voorsprong tot de beste spelers bij Anderlecht, dus kan enkel zijn fysieke paraatheid de grondreden zijn waarom Vincent Kompany hem voorlopig niet inzet als basisspeler. In het tussenseizoen meldde de superprof Refaelov zich in een blakende fysieke conditie aan te Neerpede maar in de vriendschappelijke wedstrijden tijdens de voorbereiding kon de Israëliër naar verluidt niet helemaal overtuigen.



Vincent Kompany houdt ervan om een hoge intensiteit te handhaven in zijn ploeg, zoals in het geval met Benito Raman, en dat kan weleens de reden zijn waarom hij Lior Refaelov nog geen eerste basisplaats gunt in het shirt van Anderlecht. “Laten we niet vergeten dat hij twee maanden niet speelde”, onderstreepte Kompany. “De integratie moet geleidelijk gebeuren.” Maar de tijd is nu eenmaal geen bondgenoot van Anderlecht, iets wat Kompany zelf al meermaals aangaf.

ZIRKZEE 

Als we goed tussen de lijnen lezen, dan lijkt het erop dat Lior Refaelov in de eerstvolgende wedstrijden in de Jupiler Pro League en in de Europa Conference League wellicht meer zijn kans zal krijgen van Vincent Kompany. Anderlecht hoopt ook eerstdaags de transfer af te ronden van Joshua Zirkzee, de huurling van Bayern München die de vacante positie van nummer negen moet invullen. En de komst van deze langverwachte zuivere diepe spits kan ook weleens een breekpunt betekenen voor Refaelov. In zijn carrière kende Lior Refaelov verschillende fantastische periodes toen hij achter een diepe spits speelde zoals Wesley bij Club Brugge of Dieumerci Mbokani bij Antwerp FC. En straks ook met Zirkzee?

LEES OOK: Sterke man Bayern bezorgt Kompany ingrijpend nieuws

Moet Refaelov starten bij Anderlecht?

Meest recent

Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

10
10
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

246
246
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

322
322
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

81
81
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

179
179
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

312
312
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

182
182
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

322
322
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

120
120
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

65
65
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

450
450
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

246
246
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1400
1400
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

68
68
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

121
121
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

56
56
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

465
465
Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

415
415
'Anderlecht hakt volgende week knoop door over transfer'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Sportief directeur Antoine Sibierski gaat ...

321
321
Club Brugge moet opletten: "Kijk naar Union en Anderlecht"

KV Kortrijk opent zijn seizoen vanavond met een duel in en tegen Club Brugge. Dat lijkt een ...

365
365
Jan Vertonghen deelt aangrijpend persoonlijk nieuws

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

66
66
KRC Genk pakt plots uit met komst nieuwe aanvaller

KRC Genk gaat zich deze mercato nog roeren, dat staat vast. De Limburgers hebben ook een nieuwe ...

246
246
STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor

STVV zag met Keisuke Goto een topspits de club verlaten. Via RSC Anderlecht trok hij naar het Duitse ...

118
118
Antwerp haalt twee oude bekenden terug naar de Bosuil

Royal Antwerp FC heeft vandaag officieel nieuws meegedeeld. De Great Old maakt verder werk van de ...

515
515
Straffe ambities KV Kortrijk bekend: “Op onze bek gaan?”

KV Kortrijk staatm meteen voor een moeilijk opdracht op de eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

174
174

Meer sportnieuws