Raman zorgt voor grote verbazing bij Kompany

door
Raman zorgt voor grote verbazing bij Kompany

Benito Raman kreeg zaterdag een ondankbare rol bij RSC Anderlecht. De kleine pocketspits draafde tegen KAS Eupen op als diepe spits, terwijl zijn pure kwaliteiten nochtans beter aansluiten op een iets lagere positie. Bij gebrek aan beter plooide de zomeraanwinst van Sporting zich dubbel in die ongewone rol en hij beantwoordde met zijn hoge intensiteit en werkkracht aan de verwachtingen van Vincent Kompany. Daarnaast kon Raman zelfs een (niet erg moeilijk) doelpunt scoren en hij was bovendien zelfs de best uitvoetballende speler bij Anderlecht. In de onalledaagse rol van nummer negen waren dat alvast grote pluspunten voor Raman. 


DE KRAMP VAN RAMAN

Hoongelach en spot in de 81ste minuut van de wedstrijd KAS Eupen tegen RSC Anderlecht. Invaller Lior Refaelov zette Benito Raman met een splijtende pass op weg naar het doel van Adbul Nurudeen maar de pocketspits van Sporting haalde zelfs de zestienmeter niet van de Panda's. Het was voor Anderlecht dé uitgelezen kans om de wedstrijd in een beslissende plooi te leggen maar Raman ging zonder rechtstreeks contact neer tegen de grasmat Am Kehrweg.

't Was geen onhandigheid of gestuntel. Benito Raman strekte na zijn ongelukkige val meteen zijn rechterbeen en hij probeerde op die manier een pijnlijke kramp weg te werken. Het betekende uiteindelijk het einde van zijn wedstrijd. De zomeraanwinst van Anderlecht werkte zich zaterdagavond te pletter tegen KAS Eupen en hoewel hij geen fantastische wedstrijd afwerkte, Raman speelde toch een verdienstelijke rol in de ploeg van Vincent Kompany.





“Ikzelf moet ook nog naar mijn beste vorm groeien, die mag je binnen twee à drie weken verwachten”, verklaarde Benito Raman na de wedstrijd aan Het Laatste Nieuws. “De automatismen slijpen zal tijd vragen . Maar tijd is er natuurlijk niet.” Het was voor Raman alvast geen cadeau om – samen met Francis Amuzu – als diepe spits te fungeren tegen KAS Eupen. In die rol kan hij namelijk te weinig gebruik maken van zijn echte intrinsieke kwaliteiten.

DE VERWACHTING VAN KOMPANY

Benito Raman is een snelle aanvaller met veel diepgang, pressing en een onverdroten inzet. Met die capaciteiten kan hij de rol van nummer negen wel op zich nemen, zoals tegen KAS Eupen, maar zijn nature ligt eerder op de positie van infiltrerende flankspeler, voluit profiterend van zijn enorme diepgang en snelheid. Raman kon zich Am Kehrweg op aanvallend gebied niet echt onderscheiden maar de 26-jarige blonk wel uit door zijn enorme inzet en ijver. Zaterdagavond telden enkel Michael Amir Murillo en Francis Amuzu namelijk meer aangegane duels dan Raman.

Het is dus geen verrassing dat Benito Raman na 81 speelminuten last kreeg van krampen, want de laatste keer dat hij nog eens een volledige wedstrijd met inzet uitspeelde dateert namelijk al van 5 maart 2021 tijdens de match van Schalke 04 tegen Mainz 05 – ongeveer zo'n vijf maanden geleden dus. Tegen KAS Eupen speelde Raman alvast niet met de handrem op, ook al werd hij door Vincent Kompany niet op zijn natuurlijke positie geposteerd. Raman werkte zich als diepe spits te pletter voor zijn ploeg maar ook hij kon het puntenverlies in Eupen niet voorkomen.



“De reden waarom de club Raman wou aantrekken is zijn intensiteit”, verklaarde Vincent Kompany onlangs nog over de komst van Benito Raman. “Het is een jongen met een ongelooflijke energie, iemand die hard werkt voor de ploeg en iemand die alert is binnen de grote rechthoek. Ik hoop dat we hem weldra in de ploeg kunnen opnemen, Benito zal een belangrijke speler worden”, aldus Kompany. Alle zaken die Kompany hierboven opsomde over Raman, kwamen zaterdag alvast tot uiting en daarmee ligt hij misschien wel stukken voor op schema. 

BETER DAN THELIN 

Benito Raman bracht tegen Eupen de door Vincent Kompany verwachte intensiteit, energie en inzet, en bovendien kon hij zelfs al zijn eerste doelpunt voor Anderlecht scoren. In se bewijst Raman zelfs een betere nummer negen te zijn dan de veelvuldig geflopte Isaac Kiese Thelin, maar de 26-jarige werd echter niet aangetrokken om de rechtstreekse vervanger te worden van de vertrokken Lukas Nmecha. Zoals hierboven vermeld liggen zijn specifieke kwaliteiten namelijk in een andere rol en bovendien is Raman niet meteen de grootste killer in de box. 

Doelpunten scoren is niet echt een kernkwaliteit van Benito Raman en daar zal hij uiteraard niet op afgerekend worden. En maar best ook. Raman scoorde vorig seizoen amper twee competitiedoelpunten voor Schalke 04, terwijl hij daarvoor wel 25 doelpogingen ondernam. Dat is een omzetratio van amper 8%, waarmee Raman vorig seizoen in de Bundesliga bij de slechtst presterende aanvallers behoorde in dat onderdeel. Dat hij zaterdag alvast zijn eerste goal meepikte voor Sporting is dan uiteraard mooi meegenomen.



In een ongewone rol als diepe spits was Benito Raman zelfs ook een grote meerwaarde op het voetballend vlak. Tegen KAS Eupen legde hij namelijk een hoge passing-zuiverheid aan de dag van 94%, waarmee hij tot de drie beste spelers behoorde van de voorbije speeldag. Raman passte zelfs opmerkelijk beter dan Isaac Kiese Thelin in zijn voorbije wedstrijden, die nochtans een zuivere diepe spits is. De Zweed haalde tegen Union SG en KAS Eupen een respectievelijke 57% en 67% passing-zuiverheid, waarmee Thelin telkens tot de minst presterende RSCA'ers behoorde in dat onderdeel. Zelfs in alle spelonderdelen bewees Raman een betere optie te zijn dan de al lang overbodig geachte Thelin.

LEES OOK: Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Deed Raman het beter dan Thelin?

Meest recent

Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

14
14
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

27
27
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

64
64
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

126
126
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

361
361
AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

75
75
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

47
47
'Nieuwe mokerslag bij Genk: vertrek dichterbij'

KRC Genk kon donderdagavond eindelijk nog eens juichen. Het had al sinds 30 november geen wedstrijd ...

132
132
Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Club Brugge heeft zich deze winter tot dusver koest gehouden op de transfermarkt, maar nu lijkt het ...

476
476
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

124
124
Genk bevoordeeld? Utrecht-coach schiet uit krammen

KRC Genk heeft donderdagavond een uitstekende zaak gedaan. Het boekte een zege op het veld van FC ...

197
197
‘Club in paniek: dure stunttransfer gaat compleet fout’

Club Brugge wil uitpakken met een megadeal, maar die “stunttransfer” dreigt uit te ...

752
752
Club blijft verweesd achter: reden vertrek Furo bekend

De geruchtenmolen draait deze winter volop over het vertrek van verschillende sterkhouders bij Club ...

306
306
Breekt Genk eindelijk door? Hayen ziet iets kantelen

De kop is er eindelijk af voor Nicky Hayen. De trainer begon als trainer bij KRC Genk met twee ...

112
112
Opmerkelijke opstootje: Emery geeft Tielemans forse duw

Het was donderdagavond voor verschillende Belgen een bewogen avond in de Europa League. Zo ging ...

131
131
Genk reageert na onlusten met fans en doet mooie geste

KRC Genk deed donderdag een uitstekende zaak. Het boekte eindelijk zijn eerste zege onder Nicky ...

152
152
Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

55
55
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

102
102
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

1290
1290
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

62
62
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

728
728
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

102
102
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

178
178
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

850
850
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

110
110

Meer sportnieuws