Raman zorgt voor grote verbazing bij Kompany

1249 stemmen
Raman zorgt voor grote verbazing bij Kompany

Benito Raman kreeg zaterdag een ondankbare rol bij RSC Anderlecht. De kleine pocketspits draafde tegen KAS Eupen op als diepe spits, terwijl zijn pure kwaliteiten nochtans beter aansluiten op een iets lagere positie. Bij gebrek aan beter plooide de zomeraanwinst van Sporting zich dubbel in die ongewone rol en hij beantwoordde met zijn hoge intensiteit en werkkracht aan de verwachtingen van Vincent Kompany. Daarnaast kon Raman zelfs een (niet erg moeilijk) doelpunt scoren en hij was bovendien zelfs de best uitvoetballende speler bij Anderlecht. In de onalledaagse rol van nummer negen waren dat alvast grote pluspunten voor Raman. 


DE KRAMP VAN RAMAN

Hoongelach en spot in de 81ste minuut van de wedstrijd KAS Eupen tegen RSC Anderlecht. Invaller Lior Refaelov zette Benito Raman met een splijtende pass op weg naar het doel van Adbul Nurudeen maar de pocketspits van Sporting haalde zelfs de zestienmeter niet van de Panda's. Het was voor Anderlecht dé uitgelezen kans om de wedstrijd in een beslissende plooi te leggen maar Raman ging zonder rechtstreeks contact neer tegen de grasmat Am Kehrweg.

't Was geen onhandigheid of gestuntel. Benito Raman strekte na zijn ongelukkige val meteen zijn rechterbeen en hij probeerde op die manier een pijnlijke kramp weg te werken. Het betekende uiteindelijk het einde van zijn wedstrijd. De zomeraanwinst van Anderlecht werkte zich zaterdagavond te pletter tegen KAS Eupen en hoewel hij geen fantastische wedstrijd afwerkte, Raman speelde toch een verdienstelijke rol in de ploeg van Vincent Kompany.





“Ikzelf moet ook nog naar mijn beste vorm groeien, die mag je binnen twee à drie weken verwachten”, verklaarde Benito Raman na de wedstrijd aan Het Laatste Nieuws. “De automatismen slijpen zal tijd vragen . Maar tijd is er natuurlijk niet.” Het was voor Raman alvast geen cadeau om – samen met Francis Amuzu – als diepe spits te fungeren tegen KAS Eupen. In die rol kan hij namelijk te weinig gebruik maken van zijn echte intrinsieke kwaliteiten.

DE VERWACHTING VAN KOMPANY

Benito Raman is een snelle aanvaller met veel diepgang, pressing en een onverdroten inzet. Met die capaciteiten kan hij de rol van nummer negen wel op zich nemen, zoals tegen KAS Eupen, maar zijn nature ligt eerder op de positie van infiltrerende flankspeler, voluit profiterend van zijn enorme diepgang en snelheid. Raman kon zich Am Kehrweg op aanvallend gebied niet echt onderscheiden maar de 26-jarige blonk wel uit door zijn enorme inzet en ijver. Zaterdagavond telden enkel Michael Amir Murillo en Francis Amuzu namelijk meer aangegane duels dan Raman.

Het is dus geen verrassing dat Benito Raman na 81 speelminuten last kreeg van krampen, want de laatste keer dat hij nog eens een volledige wedstrijd met inzet uitspeelde dateert namelijk al van 5 maart 2021 tijdens de match van Schalke 04 tegen Mainz 05 – ongeveer zo'n vijf maanden geleden dus. Tegen KAS Eupen speelde Raman alvast niet met de handrem op, ook al werd hij door Vincent Kompany niet op zijn natuurlijke positie geposteerd. Raman werkte zich als diepe spits te pletter voor zijn ploeg maar ook hij kon het puntenverlies in Eupen niet voorkomen.



“De reden waarom de club Raman wou aantrekken is zijn intensiteit”, verklaarde Vincent Kompany onlangs nog over de komst van Benito Raman. “Het is een jongen met een ongelooflijke energie, iemand die hard werkt voor de ploeg en iemand die alert is binnen de grote rechthoek. Ik hoop dat we hem weldra in de ploeg kunnen opnemen, Benito zal een belangrijke speler worden”, aldus Kompany. Alle zaken die Kompany hierboven opsomde over Raman, kwamen zaterdag alvast tot uiting en daarmee ligt hij misschien wel stukken voor op schema. 

BETER DAN THELIN 

Benito Raman bracht tegen Eupen de door Vincent Kompany verwachte intensiteit, energie en inzet, en bovendien kon hij zelfs al zijn eerste doelpunt voor Anderlecht scoren. In se bewijst Raman zelfs een betere nummer negen te zijn dan de veelvuldig geflopte Isaac Kiese Thelin, maar de 26-jarige werd echter niet aangetrokken om de rechtstreekse vervanger te worden van de vertrokken Lukas Nmecha. Zoals hierboven vermeld liggen zijn specifieke kwaliteiten namelijk in een andere rol en bovendien is Raman niet meteen de grootste killer in de box. 

Doelpunten scoren is niet echt een kernkwaliteit van Benito Raman en daar zal hij uiteraard niet op afgerekend worden. En maar best ook. Raman scoorde vorig seizoen amper twee competitiedoelpunten voor Schalke 04, terwijl hij daarvoor wel 25 doelpogingen ondernam. Dat is een omzetratio van amper 8%, waarmee Raman vorig seizoen in de Bundesliga bij de slechtst presterende aanvallers behoorde in dat onderdeel. Dat hij zaterdag alvast zijn eerste goal meepikte voor Sporting is dan uiteraard mooi meegenomen.



In een ongewone rol als diepe spits was Benito Raman zelfs ook een grote meerwaarde op het voetballend vlak. Tegen KAS Eupen legde hij namelijk een hoge passing-zuiverheid aan de dag van 94%, waarmee hij tot de drie beste spelers behoorde van de voorbije speeldag. Raman passte zelfs opmerkelijk beter dan Isaac Kiese Thelin in zijn voorbije wedstrijden, die nochtans een zuivere diepe spits is. De Zweed haalde tegen Union SG en KAS Eupen een respectievelijke 57% en 67% passing-zuiverheid, waarmee Thelin telkens tot de minst presterende RSCA'ers behoorde in dat onderdeel. Zelfs in alle spelonderdelen bewees Raman een betere optie te zijn dan de al lang overbodig geachte Thelin.

LEES OOK: Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Deed Raman het beter dan Thelin?

Meest recent

Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

25
25
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

42
42
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

105
105
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

72
72
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

91
91
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

98
98
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

685
685
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1018
1018
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

61
61
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

480
480
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

148
148
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

286
286
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

592
592
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

152
152
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

140
140
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

330
330
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

207
207
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

211
211
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

248
248
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

753
753
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

509
509
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

600
600
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

276
276
Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

296
296

Meer sportnieuws