Raman zorgt voor grote verbazing bij Kompany

1249 stemmen
Raman zorgt voor grote verbazing bij Kompany

Benito Raman kreeg zaterdag een ondankbare rol bij RSC Anderlecht. De kleine pocketspits draafde tegen KAS Eupen op als diepe spits, terwijl zijn pure kwaliteiten nochtans beter aansluiten op een iets lagere positie. Bij gebrek aan beter plooide de zomeraanwinst van Sporting zich dubbel in die ongewone rol en hij beantwoordde met zijn hoge intensiteit en werkkracht aan de verwachtingen van Vincent Kompany. Daarnaast kon Raman zelfs een (niet erg moeilijk) doelpunt scoren en hij was bovendien zelfs de best uitvoetballende speler bij Anderlecht. In de onalledaagse rol van nummer negen waren dat alvast grote pluspunten voor Raman. 


DE KRAMP VAN RAMAN

Hoongelach en spot in de 81ste minuut van de wedstrijd KAS Eupen tegen RSC Anderlecht. Invaller Lior Refaelov zette Benito Raman met een splijtende pass op weg naar het doel van Adbul Nurudeen maar de pocketspits van Sporting haalde zelfs de zestienmeter niet van de Panda's. Het was voor Anderlecht dé uitgelezen kans om de wedstrijd in een beslissende plooi te leggen maar Raman ging zonder rechtstreeks contact neer tegen de grasmat Am Kehrweg.

't Was geen onhandigheid of gestuntel. Benito Raman strekte na zijn ongelukkige val meteen zijn rechterbeen en hij probeerde op die manier een pijnlijke kramp weg te werken. Het betekende uiteindelijk het einde van zijn wedstrijd. De zomeraanwinst van Anderlecht werkte zich zaterdagavond te pletter tegen KAS Eupen en hoewel hij geen fantastische wedstrijd afwerkte, Raman speelde toch een verdienstelijke rol in de ploeg van Vincent Kompany.





“Ikzelf moet ook nog naar mijn beste vorm groeien, die mag je binnen twee à drie weken verwachten”, verklaarde Benito Raman na de wedstrijd aan Het Laatste Nieuws. “De automatismen slijpen zal tijd vragen . Maar tijd is er natuurlijk niet.” Het was voor Raman alvast geen cadeau om – samen met Francis Amuzu – als diepe spits te fungeren tegen KAS Eupen. In die rol kan hij namelijk te weinig gebruik maken van zijn echte intrinsieke kwaliteiten.

DE VERWACHTING VAN KOMPANY

Benito Raman is een snelle aanvaller met veel diepgang, pressing en een onverdroten inzet. Met die capaciteiten kan hij de rol van nummer negen wel op zich nemen, zoals tegen KAS Eupen, maar zijn nature ligt eerder op de positie van infiltrerende flankspeler, voluit profiterend van zijn enorme diepgang en snelheid. Raman kon zich Am Kehrweg op aanvallend gebied niet echt onderscheiden maar de 26-jarige blonk wel uit door zijn enorme inzet en ijver. Zaterdagavond telden enkel Michael Amir Murillo en Francis Amuzu namelijk meer aangegane duels dan Raman.

Het is dus geen verrassing dat Benito Raman na 81 speelminuten last kreeg van krampen, want de laatste keer dat hij nog eens een volledige wedstrijd met inzet uitspeelde dateert namelijk al van 5 maart 2021 tijdens de match van Schalke 04 tegen Mainz 05 – ongeveer zo'n vijf maanden geleden dus. Tegen KAS Eupen speelde Raman alvast niet met de handrem op, ook al werd hij door Vincent Kompany niet op zijn natuurlijke positie geposteerd. Raman werkte zich als diepe spits te pletter voor zijn ploeg maar ook hij kon het puntenverlies in Eupen niet voorkomen.



“De reden waarom de club Raman wou aantrekken is zijn intensiteit”, verklaarde Vincent Kompany onlangs nog over de komst van Benito Raman. “Het is een jongen met een ongelooflijke energie, iemand die hard werkt voor de ploeg en iemand die alert is binnen de grote rechthoek. Ik hoop dat we hem weldra in de ploeg kunnen opnemen, Benito zal een belangrijke speler worden”, aldus Kompany. Alle zaken die Kompany hierboven opsomde over Raman, kwamen zaterdag alvast tot uiting en daarmee ligt hij misschien wel stukken voor op schema. 

BETER DAN THELIN 

Benito Raman bracht tegen Eupen de door Vincent Kompany verwachte intensiteit, energie en inzet, en bovendien kon hij zelfs al zijn eerste doelpunt voor Anderlecht scoren. In se bewijst Raman zelfs een betere nummer negen te zijn dan de veelvuldig geflopte Isaac Kiese Thelin, maar de 26-jarige werd echter niet aangetrokken om de rechtstreekse vervanger te worden van de vertrokken Lukas Nmecha. Zoals hierboven vermeld liggen zijn specifieke kwaliteiten namelijk in een andere rol en bovendien is Raman niet meteen de grootste killer in de box. 

Doelpunten scoren is niet echt een kernkwaliteit van Benito Raman en daar zal hij uiteraard niet op afgerekend worden. En maar best ook. Raman scoorde vorig seizoen amper twee competitiedoelpunten voor Schalke 04, terwijl hij daarvoor wel 25 doelpogingen ondernam. Dat is een omzetratio van amper 8%, waarmee Raman vorig seizoen in de Bundesliga bij de slechtst presterende aanvallers behoorde in dat onderdeel. Dat hij zaterdag alvast zijn eerste goal meepikte voor Sporting is dan uiteraard mooi meegenomen.



In een ongewone rol als diepe spits was Benito Raman zelfs ook een grote meerwaarde op het voetballend vlak. Tegen KAS Eupen legde hij namelijk een hoge passing-zuiverheid aan de dag van 94%, waarmee hij tot de drie beste spelers behoorde van de voorbije speeldag. Raman passte zelfs opmerkelijk beter dan Isaac Kiese Thelin in zijn voorbije wedstrijden, die nochtans een zuivere diepe spits is. De Zweed haalde tegen Union SG en KAS Eupen een respectievelijke 57% en 67% passing-zuiverheid, waarmee Thelin telkens tot de minst presterende RSCA'ers behoorde in dat onderdeel. Zelfs in alle spelonderdelen bewees Raman een betere optie te zijn dan de al lang overbodig geachte Thelin.

LEES OOK: Raman staat voor immense uitdaging: "3 tegen 1..."

Deed Raman het beter dan Thelin?

Meest recent

Euvrard verrast: toptalent zet stap terug bij Standard

Bij Standard willen ze meer de kaart van de jeugd trekken, maar door het wanbeleid van de ...

9
9
Coucke en Borsato zorgen voor immens vuurwerk in Knokke

Marc Coucke liet zijn volgers opnieuw even meekijken in zijn leven buiten de bestuurskamer. De ...

10
10
'STVV strijkt miljoenen op dankzij PSG'

STVV is financieel een zeer gezonde club. De Kanaries verkochten deze mercato al voor een zevental ...

54
54
'Stassin kan transfer versieren naar de Serie A'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil niet langer in de Ligue 2 ...

17
17
Leko niet zeker van mercato: "Kan nog veel gebeuren"

Club Brugge speelde een degelijk partij tegen KV Kortrijk. Het werd 3-0 in het Jan Breydelstadion. ...

192
192
Union SG legt volgende aanwinst officieel vast

Union SG heeft nog een transfer weten af te ronden. De Brusselaars hebben een buitenlandse speler ...

37
37
'Vader Lionel Messi overleden op 68-jarige leeftijd'

Jorge Messi, de vader van voetbalster Lionel Messi, is op 68-jarige leeftijd overleden. Dat melden ...

0
0
'KRC Genk verrast met komst JPL-smaakmaker'

KRC Genk staat op het punt om zijn derde ingaande transfer af te ronden. De Limburgers zouden ...

274
274
PSV pakt uit met peperdure ingaande transfer

PSV is een club die financieel nog steeds meer middelen heeft dan Club Brugge. De Eindhovenaren ...

40
40
Van Gaal lokt met Instagram-bericht massale smeekbede uit

Louis van Gaal viert vandaag een bijzondere dag, maar het is vooral een heel ander bericht dat ...

27
27
Simons ontdekt ‘nieuwe smaakmaker’ bij OHL

OH Leuven wordt naar jaarlijkse traditie door de ‘experts’ naar voren geschoven als een ...

89
89
'Nieuwe twist Lukaku: topclub knoopt gesprekken aan'

Van Romelu Lukaku was deze week geen spoor te bekennen op het trainingskamp van SSC Napoli. Een ...

170
170
Anderlecht haalt slag thuis: goudhaantje tekent tot 2029

RSC Anderlecht is deze zomer begonnen aan een gloednieuw sportief project. Maar ook daarin zal de ...

352
352
Ophefmakende wending: Play-Offs meteen weer terug in JPL?

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League is vrijdagavond officieel van start gegaan. Het wordt de ...

976
976
Hein Vanhaezebrouck onthult: echte reden van afwezigheid

Hein Vanhaezebrouck blijft een naam die in het Belgische voetbal nooit helemaal verdwijnt. Zelfs ...

159
159
Club dokt zwaar voor opvolger Tzolis: Barcelona viert mee

Club Brugge heeft zijn nieuwe flankaanvaller beet. Voor de komst van Jan Virgili dokte de ...

426
426
TRANSFERUURTJE: 'Club breekt de bank, grote plannen Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

455
455
Cisse Sandra legt vertrek bij Club Brugge haarfijn uit

Cisse Sandra stond in de Supercup tegen Union SG nog in de basis bij Club Brugge, maar niet veel ...

466
466
‘KV Mechelen heeft absolute toptransfer binnen’

KV Mechelen is nog niet klaar op de zomermercato. Malinwa neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro ...

175
175
‘Nieuwe dag, nieuw schandaal: affaire Infantino bij UEFA’

Gianni Infantino komt sinds het WK elke dag in de media. De grote baas van de FIFA werd afgeschoten ...

179
179
‘Jackpot KAA Gent: Europese topclub klopt aan’

De zomermercato loopt nog even door en dan is het ook voor de Belgische clubs zweten. Als ...

336
336
Praet onthult resem aanbiedingen: “Ik was verbaasd”

Dennis Praet maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar KV Mechelen, maar de middenvelder had ...

208
208
Club Brugge pakt ferm uit: miljoenentransfer afgerond

Club Brugge heeft na de competitiezege tegen KV Kortrijk zwaar uitgepakt op de zomermercato. ...

441
441
De Meyer speelt open kaart over in- en uitgaande transfers

Bij STVV zagen ze al een aantal spelers de club verlaten. En niet van de minste spelers. Trainer ...

70
70
Belgische topclubs vrezen: "De schrik van België"

Club Brugge zal met de komst van Jan Virgili weer zwaar uithalen. Hij kost 12 miljoen euro. Daarmee ...

970
970

Meer sportnieuws