Raman zorgt voor grote verbazing bij Kompany

1249
Raman zorgt voor grote verbazing bij Kompany

Benito Raman kreeg zaterdag een ondankbare rol bij RSC Anderlecht. De kleine pocketspits draafde tegen KAS Eupen op als diepe spits, terwijl zijn pure kwaliteiten nochtans beter aansluiten op een iets lagere positie. Bij gebrek aan beter plooide de zomeraanwinst van Sporting zich dubbel in die ongewone rol en hij beantwoordde met zijn hoge intensiteit en werkkracht aan de verwachtingen van Vincent Kompany. Daarnaast kon Raman zelfs een (niet erg moeilijk) doelpunt scoren en hij was bovendien zelfs de best uitvoetballende speler bij Anderlecht. In de onalledaagse rol van nummer negen waren dat alvast grote pluspunten voor Raman. 


DE KRAMP VAN RAMAN

Hoongelach en spot in de 81ste minuut van de wedstrijd KAS Eupen tegen RSC Anderlecht. Invaller Lior Refaelov zette Benito Raman met een splijtende pass op weg naar het doel van Adbul Nurudeen maar de pocketspits van Sporting haalde zelfs de zestienmeter niet van de Panda's. Het was voor Anderlecht dé uitgelezen kans om de wedstrijd in een beslissende plooi te leggen maar Raman ging zonder rechtstreeks contact neer tegen de grasmat Am Kehrweg.

't Was geen onhandigheid of gestuntel. Benito Raman strekte na zijn ongelukkige val meteen zijn rechterbeen en hij probeerde op die manier een pijnlijke kramp weg te werken. Het betekende uiteindelijk het einde van zijn wedstrijd. De zomeraanwinst van Anderlecht werkte zich zaterdagavond te pletter tegen KAS Eupen en hoewel hij geen fantastische wedstrijd afwerkte, Raman speelde toch een verdienstelijke rol in de ploeg van Vincent Kompany.





“Ikzelf moet ook nog naar mijn beste vorm groeien, die mag je binnen twee à drie weken verwachten”, verklaarde Benito Raman na de wedstrijd aan Het Laatste Nieuws. “De automatismen slijpen zal tijd vragen . Maar tijd is er natuurlijk niet.” Het was voor Raman alvast geen cadeau om – samen met Francis Amuzu – als diepe spits te fungeren tegen KAS Eupen. In die rol kan hij namelijk te weinig gebruik maken van zijn echte intrinsieke kwaliteiten.

DE VERWACHTING VAN KOMPANY

Benito Raman is een snelle aanvaller met veel diepgang, pressing en een onverdroten inzet. Met die capaciteiten kan hij de rol van nummer negen wel op zich nemen, zoals tegen KAS Eupen, maar zijn nature ligt eerder op de positie van infiltrerende flankspeler, voluit profiterend van zijn enorme diepgang en snelheid. Raman kon zich Am Kehrweg op aanvallend gebied niet echt onderscheiden maar de 26-jarige blonk wel uit door zijn enorme inzet en ijver. Zaterdagavond telden enkel Michael Amir Murillo en Francis Amuzu namelijk meer aangegane duels dan Raman.

Het is dus geen verrassing dat Benito Raman na 81 speelminuten last kreeg van krampen, want de laatste keer dat hij nog eens een volledige wedstrijd met inzet uitspeelde dateert namelijk al van 5 maart 2021 tijdens de match van Schalke 04 tegen Mainz 05 – ongeveer zo'n vijf maanden geleden dus. Tegen KAS Eupen speelde Raman alvast niet met de handrem op, ook al werd hij door Vincent Kompany niet op zijn natuurlijke positie geposteerd. Raman werkte zich als diepe spits te pletter voor zijn ploeg maar ook hij kon het puntenverlies in Eupen niet voorkomen.



“De reden waarom de club Raman wou aantrekken is zijn intensiteit”, verklaarde Vincent Kompany onlangs nog over de komst van Benito Raman. “Het is een jongen met een ongelooflijke energie, iemand die hard werkt voor de ploeg en iemand die alert is binnen de grote rechthoek. Ik hoop dat we hem weldra in de ploeg kunnen opnemen, Benito zal een belangrijke speler worden”, aldus Kompany. Alle zaken die Kompany hierboven opsomde over Raman, kwamen zaterdag alvast tot uiting en daarmee ligt hij misschien wel stukken voor op schema. 

BETER DAN THELIN 

Benito Raman bracht tegen Eupen de door Vincent Kompany verwachte intensiteit, energie en inzet, en bovendien kon hij zelfs al zijn eerste doelpunt voor Anderlecht scoren. In se bewijst Raman zelfs een betere nummer negen te zijn dan de veelvuldig geflopte Isaac Kiese Thelin, maar de 26-jarige werd echter niet aangetrokken om de rechtstreekse vervanger te worden van de vertrokken Lukas Nmecha. Zoals hierboven vermeld liggen zijn specifieke kwaliteiten namelijk in een andere rol en bovendien is Raman niet meteen de grootste killer in de box. 

Doelpunten scoren is niet echt een kernkwaliteit van Benito Raman en daar zal hij uiteraard niet op afgerekend worden. En maar best ook. Raman scoorde vorig seizoen amper twee competitiedoelpunten voor Schalke 04, terwijl hij daarvoor wel 25 doelpogingen ondernam. Dat is een omzetratio van amper 8%, waarmee Raman vorig seizoen in de Bundesliga bij de slechtst presterende aanvallers behoorde in dat onderdeel. Dat hij zaterdag alvast zijn eerste goal meepikte voor Sporting is dan uiteraard mooi meegenomen.



In een ongewone rol als diepe spits was Benito Raman zelfs ook een grote meerwaarde op het voetballend vlak. Tegen KAS Eupen legde hij namelijk een hoge passing-zuiverheid aan de dag van 94%, waarmee hij tot de drie beste spelers behoorde van de voorbije speeldag. Raman passte zelfs opmerkelijk beter dan Isaac Kiese Thelin in zijn voorbije wedstrijden, die nochtans een zuivere diepe spits is. De Zweed haalde tegen Union SG en KAS Eupen een respectievelijke 57% en 67% passing-zuiverheid, waarmee Thelin telkens tot de minst presterende RSCA'ers behoorde in dat onderdeel. Zelfs in alle spelonderdelen bewees Raman een betere optie te zijn dan de al lang overbodig geachte Thelin.

LEES OOK: Vanderbiest buiten? Raman zet puntjes op de i

Deed Raman het beter dan Thelin?

Meest recent

Kritiek op keuzes Van Bommel: "Breng Garcia terug"

Mark van Bommel heeft zijn basisploeg meegedeeld voor de match tegen Turkije. Opvallend: ...

38
38
Van Bommel voert wissels door, géén Lukaku in de basis

De Rode Duivels spelen vandaag om 20u45 hun derde match in de Nations League tegen Turkije. Kunnen ...

86
86
Te weinig krediet na sterk WK? Rode Duivel wil zich tonen

De afgelopen dagen kreeg één Rode Duivel toch wel de nodige kritiek na de match tegen ...

26
26
Albert looft Rode Duivel: "Steekt er bovenuit"

België speelt vanavond tegen Turkije, dat al maanden op de dool is. De Rode Duivels zijn dus de ...

23
23
'Toptransfer op til: Barça klopt aan bij Club Brugge'

Naar wat stilaan een jaarlijkse traditie wordt, verbrak Club Brugge deze zomer nog maar eens het ...

222
222
Patro verrast vriend en vijand met opvolger Stijnen

Stijn Stijnen verraste donderdag vriend en vijand door zijn afscheid aan te kondigen als trainer van ...

56
56
RSCA on the road: Anderlecht wacht pittig programma

De wittebroodsweken als trainer van RSC Anderlecht zijn stilaan achter de rug voor Vitor Bruno. Na ...

89
89
Rode Duivel trapt na: Van Bommel heeft zijn zondebok

Eén actie van Michael Olise, en de Rode Duivels hebben hun eerste zondebok onder Mark van ...

266
266
Van Bommel krijgt wind van voren: "Waar is Sabbe?"

Ondanks de nederlaag tegen Frankrijk wist Mark van Bommel al heel wat harten te veroveren. Over de ...

43
43
Anderlecht wint oefenwedstrijd: flops overtuigen Bruno

RSC Anderlecht maakte van de interlandbreak niet alleen gebruik om de jaarlijkse fandag te ...

403
403
Geel gevaar Rode Duivels: volledig middenveld op scherp

Na de drie op zes tegen Italië en Frankrijk mikken de Rode Duivels straks tegen Turkije op een ...

124
124
Anderlecht houdt adem in: opdoffer uit ziekenboeg?

Vlak voor de interlandbreak tankte RSC Anderlecht vertrouwen met een vlotte 3-0 zege tegen Zulte ...

153
153
Klopp briest op 'racisme-aanval' Duitse nationale ploeg

Jürgen Klopp moet Duitsland weer naar hogere sferen zien te brengen na een mislukt WK. De ...

50
50
Rode Duivels en van Bommel gewaarschuwd: grote Turkse hoop

De Rode Duivels nemen het vanavond namens de Nations League op tegen Turkije. In een uitverkocht ...

53
53
Manchester City krijgt plots steun: “Veel meer clubs”

Manchester City zit in het oog van de storm in verband met de Financial Fair Play-regels. De club ...

97
97
Mbappé veroorzaakt rel in Frankrijk: gespot in nachtclub

Kylian Mbappé viel bij Frankrijk geblesseerd uit en de aanvaller heeft het kamp van Zinedine ...

55
55
Turkse heksenketel op Sclessin? Stad Luik grijpt in

Sclessin is het podium voor de clash tussen België en Turkije vanavond. In de Nations League ...

162
162
Real Madrid levert “zwaar bewijs” omkoopschandaal Barça

De rivaliteit tussen Real Madrid en FC Barcelona wordt nog eens extra op scherp gezet. Eind deze ...

161
161
'Genk vreest vertrek goudhaantje: derde club meldt zich'

Bij KRC Genk blijft de eigen jeugdopleiding de grootste goudmijn. Dat bleek afgelopen zomer nog maar ...

357
357
'Mourinho en Perez botsen meteen over deze transfers'

Bij Real Madrid grepen ze afgelopen zomer stevig in na twee seizoenen zonder prijs. José ...

61
61
Man City slaat terug en dient beroep in tegen fraudezaak

De soap rond Manchester City is nog lang niet voorbij. De Engelse grootmacht werd deze week door de ...

66
66
Zorgen bij club: transfer Jonge Duivel wordt nachtmerrie

Het was een zeer drukke zomermercato voor de Belgen, want heel wat landgenoten maakten een transfer. ...

72
72
Lanceert Union eindelijk speler uit eigen jeugd?

Union maakte de voorbije seizoenen op indrukwekkende wijze de aansluiting met de Belgische top. Op ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil ex-ploegmaat, grote naam bij Patro?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

176
176
Witsel emotioneel na afscheid: “Hij was mijn grote idool”

Axel Witsel heeft een punt achter zijn interlandcarrière gezet. De middenvelder was nog ...

255
255

Meer sportnieuws