Raman zorgt voor grote verbazing bij Kompany

1249
Raman zorgt voor grote verbazing bij Kompany

Benito Raman kreeg zaterdag een ondankbare rol bij RSC Anderlecht. De kleine pocketspits draafde tegen KAS Eupen op als diepe spits, terwijl zijn pure kwaliteiten nochtans beter aansluiten op een iets lagere positie. Bij gebrek aan beter plooide de zomeraanwinst van Sporting zich dubbel in die ongewone rol en hij beantwoordde met zijn hoge intensiteit en werkkracht aan de verwachtingen van Vincent Kompany. Daarnaast kon Raman zelfs een (niet erg moeilijk) doelpunt scoren en hij was bovendien zelfs de best uitvoetballende speler bij Anderlecht. In de onalledaagse rol van nummer negen waren dat alvast grote pluspunten voor Raman. 


DE KRAMP VAN RAMAN

Hoongelach en spot in de 81ste minuut van de wedstrijd KAS Eupen tegen RSC Anderlecht. Invaller Lior Refaelov zette Benito Raman met een splijtende pass op weg naar het doel van Adbul Nurudeen maar de pocketspits van Sporting haalde zelfs de zestienmeter niet van de Panda's. Het was voor Anderlecht dé uitgelezen kans om de wedstrijd in een beslissende plooi te leggen maar Raman ging zonder rechtstreeks contact neer tegen de grasmat Am Kehrweg.

't Was geen onhandigheid of gestuntel. Benito Raman strekte na zijn ongelukkige val meteen zijn rechterbeen en hij probeerde op die manier een pijnlijke kramp weg te werken. Het betekende uiteindelijk het einde van zijn wedstrijd. De zomeraanwinst van Anderlecht werkte zich zaterdagavond te pletter tegen KAS Eupen en hoewel hij geen fantastische wedstrijd afwerkte, Raman speelde toch een verdienstelijke rol in de ploeg van Vincent Kompany.





“Ikzelf moet ook nog naar mijn beste vorm groeien, die mag je binnen twee à drie weken verwachten”, verklaarde Benito Raman na de wedstrijd aan Het Laatste Nieuws. “De automatismen slijpen zal tijd vragen . Maar tijd is er natuurlijk niet.” Het was voor Raman alvast geen cadeau om – samen met Francis Amuzu – als diepe spits te fungeren tegen KAS Eupen. In die rol kan hij namelijk te weinig gebruik maken van zijn echte intrinsieke kwaliteiten.

DE VERWACHTING VAN KOMPANY

Benito Raman is een snelle aanvaller met veel diepgang, pressing en een onverdroten inzet. Met die capaciteiten kan hij de rol van nummer negen wel op zich nemen, zoals tegen KAS Eupen, maar zijn nature ligt eerder op de positie van infiltrerende flankspeler, voluit profiterend van zijn enorme diepgang en snelheid. Raman kon zich Am Kehrweg op aanvallend gebied niet echt onderscheiden maar de 26-jarige blonk wel uit door zijn enorme inzet en ijver. Zaterdagavond telden enkel Michael Amir Murillo en Francis Amuzu namelijk meer aangegane duels dan Raman.

Het is dus geen verrassing dat Benito Raman na 81 speelminuten last kreeg van krampen, want de laatste keer dat hij nog eens een volledige wedstrijd met inzet uitspeelde dateert namelijk al van 5 maart 2021 tijdens de match van Schalke 04 tegen Mainz 05 – ongeveer zo'n vijf maanden geleden dus. Tegen KAS Eupen speelde Raman alvast niet met de handrem op, ook al werd hij door Vincent Kompany niet op zijn natuurlijke positie geposteerd. Raman werkte zich als diepe spits te pletter voor zijn ploeg maar ook hij kon het puntenverlies in Eupen niet voorkomen.



“De reden waarom de club Raman wou aantrekken is zijn intensiteit”, verklaarde Vincent Kompany onlangs nog over de komst van Benito Raman. “Het is een jongen met een ongelooflijke energie, iemand die hard werkt voor de ploeg en iemand die alert is binnen de grote rechthoek. Ik hoop dat we hem weldra in de ploeg kunnen opnemen, Benito zal een belangrijke speler worden”, aldus Kompany. Alle zaken die Kompany hierboven opsomde over Raman, kwamen zaterdag alvast tot uiting en daarmee ligt hij misschien wel stukken voor op schema. 

BETER DAN THELIN 

Benito Raman bracht tegen Eupen de door Vincent Kompany verwachte intensiteit, energie en inzet, en bovendien kon hij zelfs al zijn eerste doelpunt voor Anderlecht scoren. In se bewijst Raman zelfs een betere nummer negen te zijn dan de veelvuldig geflopte Isaac Kiese Thelin, maar de 26-jarige werd echter niet aangetrokken om de rechtstreekse vervanger te worden van de vertrokken Lukas Nmecha. Zoals hierboven vermeld liggen zijn specifieke kwaliteiten namelijk in een andere rol en bovendien is Raman niet meteen de grootste killer in de box. 

Doelpunten scoren is niet echt een kernkwaliteit van Benito Raman en daar zal hij uiteraard niet op afgerekend worden. En maar best ook. Raman scoorde vorig seizoen amper twee competitiedoelpunten voor Schalke 04, terwijl hij daarvoor wel 25 doelpogingen ondernam. Dat is een omzetratio van amper 8%, waarmee Raman vorig seizoen in de Bundesliga bij de slechtst presterende aanvallers behoorde in dat onderdeel. Dat hij zaterdag alvast zijn eerste goal meepikte voor Sporting is dan uiteraard mooi meegenomen.



In een ongewone rol als diepe spits was Benito Raman zelfs ook een grote meerwaarde op het voetballend vlak. Tegen KAS Eupen legde hij namelijk een hoge passing-zuiverheid aan de dag van 94%, waarmee hij tot de drie beste spelers behoorde van de voorbije speeldag. Raman passte zelfs opmerkelijk beter dan Isaac Kiese Thelin in zijn voorbije wedstrijden, die nochtans een zuivere diepe spits is. De Zweed haalde tegen Union SG en KAS Eupen een respectievelijke 57% en 67% passing-zuiverheid, waarmee Thelin telkens tot de minst presterende RSCA'ers behoorde in dat onderdeel. Zelfs in alle spelonderdelen bewees Raman een betere optie te zijn dan de al lang overbodig geachte Thelin.

LEES OOK: Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

Deed Raman het beter dan Thelin?

Meest recent

Union SG geeft statement: sterkhouder verlengt contract

Union SG heeft zijn fans bijzonder goed nieuws meegedeeld. De Belgische bekerwinnaar heeft een van ...

0
0
Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

11
11
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

27
27
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

43
43
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

38
38
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

53
53
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

226
226
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

276
276
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

87
87
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

106
106
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

76
76
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

354
354
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

157
157
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

157
157
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

151
151
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

26
26
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

62
62
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

127
127
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

72
72
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

41
41
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

105
105
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

150
150
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

356
356
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

134
134

Meer sportnieuws