Sensatie Mike Trésor: via Genk naar Real Madrid?

900 stemmen
Sensatie Mike Trésor: via Genk naar Real Madrid?

Tijdens de voorbije weken maakte het Belgisch voetbalpubliek aangenaam kennis met Mike Trésor. De 22-jarige aanvaller van KRC Genk werkt zich op tot één van de grootste revelaties van het seizoensbegin en hij wordt nu al genoemd als de beste transfer in de Jupiler Pro League. Vorig seizoen waren de prestaties van Trésor bij Willem II eerder wisselvallig, maar zijn toenmalige coach Zeljko Petrovic dichtte hem toch een enorm grote voetbaltoekomst toe. Petrovic meende toen oprecht dat hij Trésor binnen enkele jaren bij Real Madrid ziet spelen.


NIEUWE ATTRACTIE 

De transferperiode is nog een goeie maand geopend maar Mike Trésor is volgens verschillende waarnemers, analisten en fans nu al de beste transfer in de Jupiler Pro League. De 22-jarige nummer tien was in de Supercup tegen Club Brugge alvast een groot lichtpunt bij KRC Genk en die positieve lijn zet hij alvast verder in de competitie. Zowel tegen Standard als tegen KV Oostende was Trésor bij de Limburgers één van de opvallendste spelers. 

“Ik heb Genk altijd een mooie club gevonden”, verklaarde Mike Trésor onlangs aan Het Laatste Nieuws. “Bij de jeugd (waar hij bij Anderlecht speelde, nvdr.) was het steeds de meest attractieve tegenstrever voor Anderlecht.” Vorig seizoen kon Genk-coach John van den Brom reeds op betoverende spelers rekenen zoals Junya Ito, Paul Onuachu en Theo Bongonda, en nu kan de Nederlander ook nog eens beschikken over de attractie Trésor. 



Mike Trésor bezorgt KRC Genk een serieuze offensieve kwaliteitsinjectie maar in de huidige resultaten is dat surplus vooralsnog niet te merken. De Limburgers tellen na het eerste tweeluik tegen Standard en KV Oostende namelijk nog maar één puntje, maar het (aanvallende) spel was bij momenten om te likkebaarden, en daarin speelt Trésor wel een prominente rol. Het voormalig jeugdproduct van RSC Anderlecht telt bijvoorbeeld al twee assists, waarmee hij samen met ploegmaat Cyriel Dessers en Kenny Rocha Santos de koploper is in die betreffende lijst.

RECHTSVOETIGE ZIYECH 

Mike Trésor is een heerlijke voetballer om naar te kijken en vaak lijkt het alsof hij voeten van goud heeft. De ontdekking van de Jupiler Pro League begint aldus grote naam te maken in België maar in Nederland kennen ze zijn kwaliteiten al veel langer na zijn passages bij NEC Nijmegen en Willem II. Omdat hij graag op een hoger niveau wilde voetballen, zag Trésor de Genkenaars vervolgens als de ideale volgende stap in zijn carrière. En voornamelijk omdat de club in zijn geheel en de manier van spelen erg goed aansluit bij zijn uitmuntende voetballende kwaliteiten. 



Qua profiel past Mike Trésor dan ook helemaal in het profiel van de viervoudige Belgische landskampioen: jong, veelbelovend en érg talentvol. In het seizoen 19-20 omschreef de Nederlandse pers Mike Trésor bijvoorbeeld als de kroonjuweel van Willem II. Ex-Oranje-ster Rafaël van der Vaart vond hem zelfs een rechtsvoetige versie van Hakim Ziyech. Willem II, zijn toenmalige club, droomde oorspronkelijk van een nieuwe uitgaand transferrecord van 7 miljoen euro, waarmee Mounir El Hamdaoui niet langer de duurste vertrekker zou zijn. 

KOOPJE VOOR GENK 

CKSKA Moskou en Atalanta Bergamo toonden eerder interesse in Mike Trésor en ook vanuit België waren er meerdere gegadigden voor zijn handtekening. Standard en AA Gent ondernamen een tevergeefse poging om hem aan te trekken, terwijl ook Club Brugge wel graten zag in zijn komst. Door zijn verminderde prestaties vorig jaar bij Willem II nam de belangstelling echter af en zag de club uit Tilburg zich genoodzaakt om hun vraagprijs te halveren. KRC Genk deed aldus een koopje door Trésor aan te schaffen voor 'slechts' 3,5 miljoen euro. 



De dalende belangstelling in Mike Trésor had veel te maken met zijn neergaande prestaties in het voorgaande seizoen bij Willem II. De 22-jarige aanvaller werkte vorig jaar namelijk een erg wisselvallig seizoen af en na de zege bij Sparta Rotterdam (0-2) werd er Mike Trésor zelfs een grote mate van egoïsme aangewreven. De Belg scoorde weliswaar een belangrijk doelpunt vanop de stip, maar hij had daarna enkel maar oog voor de tv-camera. Die veelbesproken doelpuntenviering werd vervolgens een groot item in de lokale pers en ook Willem II-coach Zeljko Petrovic zag zich daarna genoodzaakt om een individueel gesprek te voeren met zijn jonge sterkhouder.

KAARTJES VOOR REAL MADRID  

Maar als Mike Trésor er zijn kopje kon bijhouden, dan was hij één van de beste spelers in de Nederlandse Eredivisie. En da's alvast iets wat wij in België ook kunnen beamen na zijn eerste wedstrijden voor KRC Genk. Wanneer Trésor de focus in zijn spel houdt, en daarnaast ook een grote dosis werklust aan de dag legt, dan ligt zijn toekomst ongetwijfeld op een hoger niveau dan de Belgische Jupiler Pro League. Vorig seizoen herpakte Trésor zich in Nederland bijvoorbeeld verschillende keren op een positieve wijze en etaleerde hij zijn enorme intrinsieke talent, iets wat bij veel analisten de monden deed openvallen van bewondering.



“Als hij dat blijft doen, dan wordt hij een heel grote speler”, stak Willem II-coach Zeljko Petrovic vorig seizoen openlijk de loftrompet op voor Mike Trésor. “Want als hij hard werkt, accepteert de rest van de ploeg het makkelijker als het een keer niet zo loopt bij hem. Ik heb gezegd dat ik serieus hoop dat ik hem over een paar jaar kan bellen om te vragen of hij een paar kaartjes voor een wedstrijd van Real Madrid voor me kan laten klaarleggen”, citeerde het Brabants Dagblad immers. Het niveau van Real Madrid is wellicht te hoog gegrepen voor Trésor, maar 't is duidelijk dat het vat vol talent zijn volledige potentieel nog niet bereikt heeft. 

UITBLINKEN AAN ZEE 

Tegen KV Oostende bevestigde Mike Trésor zijn uitmuntende skills en positieve vorm van de voorbije weken. Aan 't zeetje bewees hij erg balvast te zijn, bepalend én technisch superieur. Trésor deelde de panna's en uitdagende dribbels uit, soms tot groot ongenoegen van zijn rechtstreekse tegenstander. “Dat ik goed speelde? Dank je wel, maar daar kopen we nu niks mee. Ik speelde een prima wedstrijd en mijn dribbels waren ook efficiënt. Of D'Arpino iets zei nadat ik hem twee keer door de benen speelde? Ja, hij zei dat ik dat niet meer moest doen maar daar ben ik niet mee bezig”, vertelde de uitblinker vrijdagavond voor de camera's van Eleven Sports.

Mike Trésor was bij KRC Genk alomtegenwoordig in het offensieve strijdplan, getuige zijn tien geslaagde aanvallende acties tegen KV Oostende, waarmee hij de absolute primus was bij de Limburgers. Samen met Mark McKenzie en Bryan Heynen won Trésor ook nog eens de meeste duels én telde hij eveneens het meeste geslaagde voorzetten. Maar uiteraard blonk hij het meest uit bij de aangegane dribbels, wat per slot van rekening zijn core quality is. Na twee speeldagen in de Jupiler Pro League heeft Trésor al 20 dribbels tot stand gebracht, waarvan er maar liefst 14 een succesvolle afloop kenden.



Na twee speeldagen in de Jupiler Pro League geniet Mike Trésor aldus een onwaarschijnlijke dribbel-precisie van 70%. Dergelijk gemiddelde valt doorgaans enigszins aan te houden op de korte termijn, maar op basis van een gans seizoen is dat een quasi onhoudbaar gemiddelde. In elk geval heeft Trésor zijn start bij KRC Genk en de Belgische competitie allerminst gemist, en dus wordt het zaak om deze uitstekende vorm zo lang mogelijk aan te houden. Op die manier kan de 22-jarige zijn carrière definitief op de rails zetten, nadat hij in Nederland hoogtes en laagtes met elkaar afwisselde.

LEES OOK: 'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Is Trésor de beste transfer in de JPL?

Meest recent

'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

62
62
"Het is lelijk" - Garcia bijt keihard terug na droomzege

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

51
51
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

129
129
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

476
476
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

323
323
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

113
113
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

616
616
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

206
206
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

145
145
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

210
210
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

141
141
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

53
53
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

49
49
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

74
74
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

152
152
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

127
127
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

548
548
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

104
104
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

189
189
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

374
374
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

69
69
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

1092
1092
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

514
514
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

37
37
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

14
14

Meer sportnieuws