Sensatie Mike Trésor: via Genk naar Real Madrid?

900 stemmen
Sensatie Mike Trésor: via Genk naar Real Madrid?

Tijdens de voorbije weken maakte het Belgisch voetbalpubliek aangenaam kennis met Mike Trésor. De 22-jarige aanvaller van KRC Genk werkt zich op tot één van de grootste revelaties van het seizoensbegin en hij wordt nu al genoemd als de beste transfer in de Jupiler Pro League. Vorig seizoen waren de prestaties van Trésor bij Willem II eerder wisselvallig, maar zijn toenmalige coach Zeljko Petrovic dichtte hem toch een enorm grote voetbaltoekomst toe. Petrovic meende toen oprecht dat hij Trésor binnen enkele jaren bij Real Madrid ziet spelen.


NIEUWE ATTRACTIE 

De transferperiode is nog een goeie maand geopend maar Mike Trésor is volgens verschillende waarnemers, analisten en fans nu al de beste transfer in de Jupiler Pro League. De 22-jarige nummer tien was in de Supercup tegen Club Brugge alvast een groot lichtpunt bij KRC Genk en die positieve lijn zet hij alvast verder in de competitie. Zowel tegen Standard als tegen KV Oostende was Trésor bij de Limburgers één van de opvallendste spelers. 

“Ik heb Genk altijd een mooie club gevonden”, verklaarde Mike Trésor onlangs aan Het Laatste Nieuws. “Bij de jeugd (waar hij bij Anderlecht speelde, nvdr.) was het steeds de meest attractieve tegenstrever voor Anderlecht.” Vorig seizoen kon Genk-coach John van den Brom reeds op betoverende spelers rekenen zoals Junya Ito, Paul Onuachu en Theo Bongonda, en nu kan de Nederlander ook nog eens beschikken over de attractie Trésor. 



Mike Trésor bezorgt KRC Genk een serieuze offensieve kwaliteitsinjectie maar in de huidige resultaten is dat surplus vooralsnog niet te merken. De Limburgers tellen na het eerste tweeluik tegen Standard en KV Oostende namelijk nog maar één puntje, maar het (aanvallende) spel was bij momenten om te likkebaarden, en daarin speelt Trésor wel een prominente rol. Het voormalig jeugdproduct van RSC Anderlecht telt bijvoorbeeld al twee assists, waarmee hij samen met ploegmaat Cyriel Dessers en Kenny Rocha Santos de koploper is in die betreffende lijst.

RECHTSVOETIGE ZIYECH 

Mike Trésor is een heerlijke voetballer om naar te kijken en vaak lijkt het alsof hij voeten van goud heeft. De ontdekking van de Jupiler Pro League begint aldus grote naam te maken in België maar in Nederland kennen ze zijn kwaliteiten al veel langer na zijn passages bij NEC Nijmegen en Willem II. Omdat hij graag op een hoger niveau wilde voetballen, zag Trésor de Genkenaars vervolgens als de ideale volgende stap in zijn carrière. En voornamelijk omdat de club in zijn geheel en de manier van spelen erg goed aansluit bij zijn uitmuntende voetballende kwaliteiten. 



Qua profiel past Mike Trésor dan ook helemaal in het profiel van de viervoudige Belgische landskampioen: jong, veelbelovend en érg talentvol. In het seizoen 19-20 omschreef de Nederlandse pers Mike Trésor bijvoorbeeld als de kroonjuweel van Willem II. Ex-Oranje-ster Rafaël van der Vaart vond hem zelfs een rechtsvoetige versie van Hakim Ziyech. Willem II, zijn toenmalige club, droomde oorspronkelijk van een nieuwe uitgaand transferrecord van 7 miljoen euro, waarmee Mounir El Hamdaoui niet langer de duurste vertrekker zou zijn. 

KOOPJE VOOR GENK 

CKSKA Moskou en Atalanta Bergamo toonden eerder interesse in Mike Trésor en ook vanuit België waren er meerdere gegadigden voor zijn handtekening. Standard en AA Gent ondernamen een tevergeefse poging om hem aan te trekken, terwijl ook Club Brugge wel graten zag in zijn komst. Door zijn verminderde prestaties vorig jaar bij Willem II nam de belangstelling echter af en zag de club uit Tilburg zich genoodzaakt om hun vraagprijs te halveren. KRC Genk deed aldus een koopje door Trésor aan te schaffen voor 'slechts' 3,5 miljoen euro. 



De dalende belangstelling in Mike Trésor had veel te maken met zijn neergaande prestaties in het voorgaande seizoen bij Willem II. De 22-jarige aanvaller werkte vorig jaar namelijk een erg wisselvallig seizoen af en na de zege bij Sparta Rotterdam (0-2) werd er Mike Trésor zelfs een grote mate van egoïsme aangewreven. De Belg scoorde weliswaar een belangrijk doelpunt vanop de stip, maar hij had daarna enkel maar oog voor de tv-camera. Die veelbesproken doelpuntenviering werd vervolgens een groot item in de lokale pers en ook Willem II-coach Zeljko Petrovic zag zich daarna genoodzaakt om een individueel gesprek te voeren met zijn jonge sterkhouder.

KAARTJES VOOR REAL MADRID  

Maar als Mike Trésor er zijn kopje kon bijhouden, dan was hij één van de beste spelers in de Nederlandse Eredivisie. En da's alvast iets wat wij in België ook kunnen beamen na zijn eerste wedstrijden voor KRC Genk. Wanneer Trésor de focus in zijn spel houdt, en daarnaast ook een grote dosis werklust aan de dag legt, dan ligt zijn toekomst ongetwijfeld op een hoger niveau dan de Belgische Jupiler Pro League. Vorig seizoen herpakte Trésor zich in Nederland bijvoorbeeld verschillende keren op een positieve wijze en etaleerde hij zijn enorme intrinsieke talent, iets wat bij veel analisten de monden deed openvallen van bewondering.



“Als hij dat blijft doen, dan wordt hij een heel grote speler”, stak Willem II-coach Zeljko Petrovic vorig seizoen openlijk de loftrompet op voor Mike Trésor. “Want als hij hard werkt, accepteert de rest van de ploeg het makkelijker als het een keer niet zo loopt bij hem. Ik heb gezegd dat ik serieus hoop dat ik hem over een paar jaar kan bellen om te vragen of hij een paar kaartjes voor een wedstrijd van Real Madrid voor me kan laten klaarleggen”, citeerde het Brabants Dagblad immers. Het niveau van Real Madrid is wellicht te hoog gegrepen voor Trésor, maar 't is duidelijk dat het vat vol talent zijn volledige potentieel nog niet bereikt heeft. 

UITBLINKEN AAN ZEE 

Tegen KV Oostende bevestigde Mike Trésor zijn uitmuntende skills en positieve vorm van de voorbije weken. Aan 't zeetje bewees hij erg balvast te zijn, bepalend én technisch superieur. Trésor deelde de panna's en uitdagende dribbels uit, soms tot groot ongenoegen van zijn rechtstreekse tegenstander. “Dat ik goed speelde? Dank je wel, maar daar kopen we nu niks mee. Ik speelde een prima wedstrijd en mijn dribbels waren ook efficiënt. Of D'Arpino iets zei nadat ik hem twee keer door de benen speelde? Ja, hij zei dat ik dat niet meer moest doen maar daar ben ik niet mee bezig”, vertelde de uitblinker vrijdagavond voor de camera's van Eleven Sports.

Mike Trésor was bij KRC Genk alomtegenwoordig in het offensieve strijdplan, getuige zijn tien geslaagde aanvallende acties tegen KV Oostende, waarmee hij de absolute primus was bij de Limburgers. Samen met Mark McKenzie en Bryan Heynen won Trésor ook nog eens de meeste duels én telde hij eveneens het meeste geslaagde voorzetten. Maar uiteraard blonk hij het meest uit bij de aangegane dribbels, wat per slot van rekening zijn core quality is. Na twee speeldagen in de Jupiler Pro League heeft Trésor al 20 dribbels tot stand gebracht, waarvan er maar liefst 14 een succesvolle afloop kenden.



Na twee speeldagen in de Jupiler Pro League geniet Mike Trésor aldus een onwaarschijnlijke dribbel-precisie van 70%. Dergelijk gemiddelde valt doorgaans enigszins aan te houden op de korte termijn, maar op basis van een gans seizoen is dat een quasi onhoudbaar gemiddelde. In elk geval heeft Trésor zijn start bij KRC Genk en de Belgische competitie allerminst gemist, en dus wordt het zaak om deze uitstekende vorm zo lang mogelijk aan te houden. Op die manier kan de 22-jarige zijn carrière definitief op de rails zetten, nadat hij in Nederland hoogtes en laagtes met elkaar afwisselde.

LEES OOK: 'Club Brugge en KRC Genk naderen: topdeal in de maak'

Is Trésor de beste transfer in de JPL?

Meest recent

Vrancken in nauwe schoentjes: ook rampzalige competitiestart

Wouter Vrancken versierde deze zomer een fraaie uitdaging in het buitenland, want hij verzilverde ...

41
41
'Standard verbaast: toch nog miljoenenaanwinst'

Zaterdag bleek er nog veel werk aan de winkel te zijn voor Standard, want het kreeg in zijn laatste ...

43
43
Meunier reageert persoonlijk na straf gerucht

Thomas Meunier was één van de Rode Duivels die na de uitschakeling op het WK snel een ...

33
33
'infantino-bom barst helemaal: bonden eisen ontslag'

De voorbije dagen stond de internationale voetbalwereld in rep en roer, toen bekend raakte dat ...

168
168
Antwerp en Westerlo houden katers over aan galamatchen

Een week voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League leggen de eersteklassers nog ...

97
97
'Anderlecht haalt uit: transferstunt met tikkende tijdbom'

Anderlecht droomt van een opvallende stunt op de transfermarkt. Paars-wit heeft een speler op de ...

575
575
'Westerlo pakt uit met straffe ingaande transfer'

Het is een bijzonder drukke mercato bij KVC Westerlo. Het einde is nog niet in zicht. De Kemphanen ...

131
131
Van Gucht zorgt voor nieuwe storm met bizar liefdesspektakel

Voor Ruben Van Gucht kwam eind vorige week een einde aan een razend drukke periode. Eerst was hij ...

124
124
Hubert vol lof over smaakmaker: "Een echte winnaar"

Union SG won de supercup van Club Brugge. Pas na de wissels in de tweede helft kwam de bekerwinnaar ...

46
46
Is Club Brugge klaar? Leko met verrassend oordeel

Club Brugge verloor de supercup, toch een tegenvallertje. Coach Ivan Leko sprak na de nederlaag via ...

493
493
Euvrard verrast iedereen met transfernieuws bij Standard

Standard heeft zijn voorbereiding afgesloten met een 1-0-zege tegen het Duitse Bielefeld. Trainer ...

208
208
Tresoldi reageert na alle transferperikelen

Club Brugge verloor zijn eerste officiële match van het seizoen. Union SG won na het nemen van ...

417
417
Godts naar PSG? Cruijff en makelaar spelen open kaart

Trekt Mika Godts naar PSG? De onderhandelingen lijken weldra op te starten. Godts werd alvast gezien ...

99
99
Adriano Bertaccini smelt na hartverwarmend eerbetoon

Adriano Bertaccini kan niet alleen rekenen op de steun van de Anderlecht-fans. Ook naast het veld ...

200
200
Heeft Anderlecht plots twee spelers vastgelegd?

RSC Anderlecht maakt zich klaar voor het treffen met PAOK Saloniki, maar ook RSCA Futures is bezig ...

192
192
'Club Brugge en KRC Genk naderen: topdeal in de maak'

Club Brugge is bezig met een serieus transferoffensief. Het zou zomaar kunnen dat de Bruggelingen de ...

928
928
Van Crombrugge oogst veel kritiek na openhartig verhaal

De carrière van Hendrik Van Crombrugge zit momenteel op een 'dood' spoor. De voormalige ...

248
248
KV Mechelen heeft volgende miljoenendeal helemaal beet

De kassa rinkelt alweer bij KV Mechelen. De Maneblussers hebben vandaag de uitgaande transfer van ...

90
90
Lommel SK flikt het weer en shopt bij Manchester City

Lommel SK schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. De Limburgse eersteklasser ...

56
56
Anderlecht kondigt plotse vertrek van spits aan

Alweer een vertrekker bij RSC Anderlecht. Paars-Wit heeft zopas meegedeeld dat ze een aanvaller van ...

692
692
Versterking op komst bij KRC Genk? Thorup reageert

KRC Genk won een oefenpot van Top Oss met 3-1. Morgen wacht een duel tegen FC Twente. Trainer Jess ...

325
325
STVV maakt volgende uitgaande transfer bekend

STVV heeft de kern nog wat uitgedund. De Truienaars hebben een deal afgesloten met FCV Dender. Ze ...

29
29
RWDM haalt opgelucht adem: oude bekende neemt club over

RWDM zakte door alle problemen naar Eerste Nationale. De Brusselse traditieclub leek op weg naar het ...

84
84
'SK Beveren profiteert van zotte regelgeving in Qatar'

SK Beveren begint los te komen op de transfermarkt. Bob Peeters gaat ongetwijfeld nog versterking ...

360
360
'Anderlecht raast door: onderhandelingen voor international'

Met Oliver Antman heeft RSC Anderlecht zich van een vierde zomeraanwinst verzekerd. Daar blijft het ...

743
743

Meer sportnieuws