Sensatie Mike Trésor: via Genk naar Real Madrid?

900 stemmen
Sensatie Mike Trésor: via Genk naar Real Madrid?

Tijdens de voorbije weken maakte het Belgisch voetbalpubliek aangenaam kennis met Mike Trésor. De 22-jarige aanvaller van KRC Genk werkt zich op tot één van de grootste revelaties van het seizoensbegin en hij wordt nu al genoemd als de beste transfer in de Jupiler Pro League. Vorig seizoen waren de prestaties van Trésor bij Willem II eerder wisselvallig, maar zijn toenmalige coach Zeljko Petrovic dichtte hem toch een enorm grote voetbaltoekomst toe. Petrovic meende toen oprecht dat hij Trésor binnen enkele jaren bij Real Madrid ziet spelen.


NIEUWE ATTRACTIE 

De transferperiode is nog een goeie maand geopend maar Mike Trésor is volgens verschillende waarnemers, analisten en fans nu al de beste transfer in de Jupiler Pro League. De 22-jarige nummer tien was in de Supercup tegen Club Brugge alvast een groot lichtpunt bij KRC Genk en die positieve lijn zet hij alvast verder in de competitie. Zowel tegen Standard als tegen KV Oostende was Trésor bij de Limburgers één van de opvallendste spelers. 

“Ik heb Genk altijd een mooie club gevonden”, verklaarde Mike Trésor onlangs aan Het Laatste Nieuws. “Bij de jeugd (waar hij bij Anderlecht speelde, nvdr.) was het steeds de meest attractieve tegenstrever voor Anderlecht.” Vorig seizoen kon Genk-coach John van den Brom reeds op betoverende spelers rekenen zoals Junya Ito, Paul Onuachu en Theo Bongonda, en nu kan de Nederlander ook nog eens beschikken over de attractie Trésor. 



Mike Trésor bezorgt KRC Genk een serieuze offensieve kwaliteitsinjectie maar in de huidige resultaten is dat surplus vooralsnog niet te merken. De Limburgers tellen na het eerste tweeluik tegen Standard en KV Oostende namelijk nog maar één puntje, maar het (aanvallende) spel was bij momenten om te likkebaarden, en daarin speelt Trésor wel een prominente rol. Het voormalig jeugdproduct van RSC Anderlecht telt bijvoorbeeld al twee assists, waarmee hij samen met ploegmaat Cyriel Dessers en Kenny Rocha Santos de koploper is in die betreffende lijst.

RECHTSVOETIGE ZIYECH 

Mike Trésor is een heerlijke voetballer om naar te kijken en vaak lijkt het alsof hij voeten van goud heeft. De ontdekking van de Jupiler Pro League begint aldus grote naam te maken in België maar in Nederland kennen ze zijn kwaliteiten al veel langer na zijn passages bij NEC Nijmegen en Willem II. Omdat hij graag op een hoger niveau wilde voetballen, zag Trésor de Genkenaars vervolgens als de ideale volgende stap in zijn carrière. En voornamelijk omdat de club in zijn geheel en de manier van spelen erg goed aansluit bij zijn uitmuntende voetballende kwaliteiten. 



Qua profiel past Mike Trésor dan ook helemaal in het profiel van de viervoudige Belgische landskampioen: jong, veelbelovend en érg talentvol. In het seizoen 19-20 omschreef de Nederlandse pers Mike Trésor bijvoorbeeld als de kroonjuweel van Willem II. Ex-Oranje-ster Rafaël van der Vaart vond hem zelfs een rechtsvoetige versie van Hakim Ziyech. Willem II, zijn toenmalige club, droomde oorspronkelijk van een nieuwe uitgaand transferrecord van 7 miljoen euro, waarmee Mounir El Hamdaoui niet langer de duurste vertrekker zou zijn. 

KOOPJE VOOR GENK 

CKSKA Moskou en Atalanta Bergamo toonden eerder interesse in Mike Trésor en ook vanuit België waren er meerdere gegadigden voor zijn handtekening. Standard en AA Gent ondernamen een tevergeefse poging om hem aan te trekken, terwijl ook Club Brugge wel graten zag in zijn komst. Door zijn verminderde prestaties vorig jaar bij Willem II nam de belangstelling echter af en zag de club uit Tilburg zich genoodzaakt om hun vraagprijs te halveren. KRC Genk deed aldus een koopje door Trésor aan te schaffen voor 'slechts' 3,5 miljoen euro. 



De dalende belangstelling in Mike Trésor had veel te maken met zijn neergaande prestaties in het voorgaande seizoen bij Willem II. De 22-jarige aanvaller werkte vorig jaar namelijk een erg wisselvallig seizoen af en na de zege bij Sparta Rotterdam (0-2) werd er Mike Trésor zelfs een grote mate van egoïsme aangewreven. De Belg scoorde weliswaar een belangrijk doelpunt vanop de stip, maar hij had daarna enkel maar oog voor de tv-camera. Die veelbesproken doelpuntenviering werd vervolgens een groot item in de lokale pers en ook Willem II-coach Zeljko Petrovic zag zich daarna genoodzaakt om een individueel gesprek te voeren met zijn jonge sterkhouder.

KAARTJES VOOR REAL MADRID  

Maar als Mike Trésor er zijn kopje kon bijhouden, dan was hij één van de beste spelers in de Nederlandse Eredivisie. En da's alvast iets wat wij in België ook kunnen beamen na zijn eerste wedstrijden voor KRC Genk. Wanneer Trésor de focus in zijn spel houdt, en daarnaast ook een grote dosis werklust aan de dag legt, dan ligt zijn toekomst ongetwijfeld op een hoger niveau dan de Belgische Jupiler Pro League. Vorig seizoen herpakte Trésor zich in Nederland bijvoorbeeld verschillende keren op een positieve wijze en etaleerde hij zijn enorme intrinsieke talent, iets wat bij veel analisten de monden deed openvallen van bewondering.



“Als hij dat blijft doen, dan wordt hij een heel grote speler”, stak Willem II-coach Zeljko Petrovic vorig seizoen openlijk de loftrompet op voor Mike Trésor. “Want als hij hard werkt, accepteert de rest van de ploeg het makkelijker als het een keer niet zo loopt bij hem. Ik heb gezegd dat ik serieus hoop dat ik hem over een paar jaar kan bellen om te vragen of hij een paar kaartjes voor een wedstrijd van Real Madrid voor me kan laten klaarleggen”, citeerde het Brabants Dagblad immers. Het niveau van Real Madrid is wellicht te hoog gegrepen voor Trésor, maar 't is duidelijk dat het vat vol talent zijn volledige potentieel nog niet bereikt heeft. 

UITBLINKEN AAN ZEE 

Tegen KV Oostende bevestigde Mike Trésor zijn uitmuntende skills en positieve vorm van de voorbije weken. Aan 't zeetje bewees hij erg balvast te zijn, bepalend én technisch superieur. Trésor deelde de panna's en uitdagende dribbels uit, soms tot groot ongenoegen van zijn rechtstreekse tegenstander. “Dat ik goed speelde? Dank je wel, maar daar kopen we nu niks mee. Ik speelde een prima wedstrijd en mijn dribbels waren ook efficiënt. Of D'Arpino iets zei nadat ik hem twee keer door de benen speelde? Ja, hij zei dat ik dat niet meer moest doen maar daar ben ik niet mee bezig”, vertelde de uitblinker vrijdagavond voor de camera's van Eleven Sports.

Mike Trésor was bij KRC Genk alomtegenwoordig in het offensieve strijdplan, getuige zijn tien geslaagde aanvallende acties tegen KV Oostende, waarmee hij de absolute primus was bij de Limburgers. Samen met Mark McKenzie en Bryan Heynen won Trésor ook nog eens de meeste duels én telde hij eveneens het meeste geslaagde voorzetten. Maar uiteraard blonk hij het meest uit bij de aangegane dribbels, wat per slot van rekening zijn core quality is. Na twee speeldagen in de Jupiler Pro League heeft Trésor al 20 dribbels tot stand gebracht, waarvan er maar liefst 14 een succesvolle afloop kenden.



Na twee speeldagen in de Jupiler Pro League geniet Mike Trésor aldus een onwaarschijnlijke dribbel-precisie van 70%. Dergelijk gemiddelde valt doorgaans enigszins aan te houden op de korte termijn, maar op basis van een gans seizoen is dat een quasi onhoudbaar gemiddelde. In elk geval heeft Trésor zijn start bij KRC Genk en de Belgische competitie allerminst gemist, en dus wordt het zaak om deze uitstekende vorm zo lang mogelijk aan te houden. Op die manier kan de 22-jarige zijn carrière definitief op de rails zetten, nadat hij in Nederland hoogtes en laagtes met elkaar afwisselde.

LEES OOK: Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Is Trésor de beste transfer in de JPL?

Meest recent

Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

22
22
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

61
61
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

120
120
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

25
25
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

40
40
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

50
50
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

93
93
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

76
76
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

32
32
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

167
167
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

206
206
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

448
448
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

209
209
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

320
320
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

33
33
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

44
44
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

182
182
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

213
213
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

28
28
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

510
510
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

190
190
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

48
48
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

45
45
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

34
34
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

137
137

Meer sportnieuws