Dessers in slechte papieren bij KRC Genk

1280
Dessers in slechte papieren bij KRC Genk

Na twee speeldagen in de Jupiler Pro League telt Cyriel Dessers twee assists maar nog geen enkel gescoord doelpunt. Nochtans had de spits van KRC Genk vrijdagavond doelrijpe kansen genoeg tegen KV Oostende. Aan 't zeetje verving Dessers de vaste aanvalsleider Paul Onuachu, maar hij deed de ex-Gouden Stier niet vergeten.


UNIEKE KANS VOOR DESSERS

't Was toch even schrikken voor de aanvang van de competitiewedstrijd KV Oostende tegen KRC Genk. Geen Paul Onuachu op het wedstrijdblad van de Limburgers, en dat zorgde uiteraard voor veel vragen. “Paul zit even minder in zijn vel”, verklaarde John van den Brom vrijdagavond de opmerkelijke afwezigheid van zijn topschutter voor de camera's van Eleven Sports. “Ik heb hem deze week niet zien lachen, dan weet je dat het niet goed zit.” 



Omdat Paul Ouachu niet goed in zijn vel zit, stapte John van den Brom donderdag op Paul Onuachu af. “Hij was het met mij eens dat hij de focus mist en dat hij niet klaar was om te spelen. Maar dat kan dinsdag weer helemaal anders zijn. Bovendien moet ik als coach ook fair zijn naar al mijn spelers toe”, aldus de Nederlandse coach van KRC Genk. De vervanger van Onuachu tegen KV Oostende was dan weer geen verrassing: Cyriel Dessers mocht zich aan 't zeetje nog eens bewijzen met een basisplaats.

2 ASSISTS 

Cyriel Dessers was op de vorige speeldag tegen Standard al de grote redder voor KRC Genk, toen hij als invaller van Paul Onuachu een belangrijke rol vervulde bij de late gelijkmaker via Théo Bongonda. “Vraag het de coach, maar ik denk dat ik heb laten zien dat Genk me kan vertrouwen als Paul vertrekt”, klonk het toen bij Dessers. Eén week later kreeg Dessers tegen KV Oostende aldus een nieuwe kans als vervanger van Onuachu en deze keer was het vanaf de start van de wedstrijd.



Cyriel Dessers woog op de verdediging van KV Oostende en hij leverde zoals tegen Standard een assist aan voor Theo Bongonda. In de eerste helft won hij een duel van Jack Hendry waarna Dessers met een versnelling de Oostendse defensie aan brokken liep. Hij leverde Bongonda een doelpunt aan op een schoteltje. “Bij de rust was ik tevreden. Ik had een assist en ik zat lekker in de match”, aldus Dessers na de wedstrijd. Maar in de tweede helft verzuimde hij meermaals om zelf te scoren.

0 GOALS  

Vrijdagavond vergaarde Cyriel Dessers vijf doelpogingen maar daaruit kon hij geen enkel doelpunt puren. In totaliteit bedroegen zijn doelkansen een enorm hoge expected goals-waarde van maar liefst 1,62, waardoor Dessers tegen KV Oostende toch heel ondermaats presteerde op het gebied van afwerken en efficiëntie voor het doel. De expected goals-waarde is uiteraard geen absolute waarheid, maar dit wetenschappelijk model is toch een belangrijke indicator bij het bepalen van de waarschijnlijkheid van doelpogingen naar doelpunten.



“Met Cyriel Dessers hebben we een uitstekend alternatief. Ik ben heel tevreden over zijn prestatie, alleen jammer dat hij zijn verdiende goaltje niet kon meepikken”, was ook John van den Brom ietwat teleurgesteld dat Dessers niet kon scoren tegen KV Oostende. “Van die kansjes in de tweede helft had ik er wel eentje moeten maken. Alleen was de frisheid het laatste half uur wat weg. Wat wil je? Het is lang geleden dat ik nog eens 90 minuten op het veld stond. Dat merk je toch”, gaf Dessers zelf mee na de wedstrijd in Oostende.

ZORGEN OM ONUACHU EN DESSERS

Na twee speeldagen in de Jupiler Pro League zit John van den Brom opgescheept met twee grote problemen. Enerzijds slikt zijn ploeg te gemakkelijk tegendoelpunten, vooral dan via stilstaande fases. Anderzijds is het offensieve spelbeeld wel dik oké maar kampt KRC Genk een flagrant gebrek aan efficiëntie bij de diepe spitsen. Vorige week stond het vizier van Paul Onuachu tegen Standard al niet op scherp en tegen KV Oostende bracht Dessers op dat vlak ook geen beterschap.



Tegen Standard ondernam Paul Onuachu namelijk vijf doelpogingen waarvan er uiteindelijk geen enkele resulteerde in een gescoord doelpunt. Tegen KV Oostende lanceerde Cyriel Dessers eveneens vijf doelpogingen maar ook voor hem lukte het niet om een doelpunt te scoren. Dessers werkte ondertussen al 129 minuten af in de nieuwste editie van de Jupiler Pro League maar het blijft dus nog wachten op zijn eerste competitiedoelpunt. 

DE KEUZE VAN VAN DEN BROM 

De opvallende beslissing van John van den Brom om Paul Onuachu aan de kant te laten tegen KV Oostende lijkt grootmoedig en beschermend naar de Nigeriaan toe, maar de coach van KRC Genk had vrijdagavond ongetwijfeld liever met Onuachu in zijn basiselftal gestart. Onuachu is namelijk dé absolute nummer één als aanvalsleider bij KRC Genk en dat gaf van den Brom vorig seizoen al meermaals aan.



“Ik weet wel dat ik Cyriel Dessers achter de hand heb, maar met Paul (Onuachu, nvdr.) heb ik een jongen die helemaal uit het niets die bal kan binnenschieten en die de wedstrijd kan beslissen”, verklaarde John van den Brom vorig jaar na de wedstrijd tegen KV Mechelen. “Ook al zat hij helemaal niet in de wedstrijd, hé, laten we dat voorop stellen. Maar ik ga niet wisselen om te wisselen, zelfs al mag je vijf vervangingen doorvoeren.”

BELGIË IS NEDERLAND NIET 

Vorig seizoen scoorde Cyriel Dessers slechts 4 doelpunten in 28 competitiewedstrijden en bewees hij soms een nuttige invaller te zijn bij KRC Genk. Maar om de rechtstreekse vervanger te worden van Paul Onuachu, ook al zijn beide spitsen totaal andere types, valt hij (nog) wat te licht uit. Onuachu is voetballend beter, fysiek sterker én hij scoort ook gemakkelijker dan Dessers, die wel over meer overdiepgang beschikt en beter kan uitpakken met een versnelling – zoals hij zaterdag aantoonde tegen KV Oostende.

Cyriel Dessers bewees in Nederland wel over een torinstinct te beschikken, bij NAC Breda en Heracles Almelo vond hij vlotjes de weg naar het doel, maar in de Belgische Jupiler Pro League loopt het toch wat minder voor de aanvaller. Arnar Vidarsson gaf vorig seizoen al aan dat het verschil tussen beide competities niet onderschat mag worden, ook al kroonde Dessers zich in het seizoen 2019/2020 tot de topschutter van de Nederlandse Eredivisie. 



“Het is wel een goalgetter, maar verder moet je niet te veel van hem verwachten”, verklaarde Arnar Vidarsson vorig jaar in het praatprogramma Extra Time. “Topschutter worden in Nederland is wel gemakkelijker dan topschutter worden in België. Als hij dit seizoen topschutter wil worden, dan zal het toch wat beter moeten. Maar ik gun het die jongen.” De woorden van de IJslander lijken voorlopig dus grond van waarheid te bezitten.

LEES OOK: 'KRC Genk richt pijlen op vermeend target AA Gent'

Is Dessers de perfecte vervanger van Onuachu?

Meest recent

Titularis gooit eigen ruiten in: wissel op til bij RSCA

RSC Anderlecht ging zondag met de billen bloot op bezoek bij Beerschot, waar vooral heel wat ...

98
98
Leko in dubio: twee twijfelgevallen bij Club Brugge

Een week na de stunt tegen Inter wacht er alweer een nieuwe opdracht in de Champions League voor ...

90
90
Bruno maakt brokken: rampscenario voor Anderlecht

Het bekeravontuur zit er na één ronde al op voor RSC Anderlecht, dat in de zestiende ...

101
101
Transfersoap bij AA Gent: pikante details lekken uit

Tegen derdeklasser Rochefort achtte Rik De Mil de tijd rijp om eens grondig te roteren bij AA Gent, ...

182
182
'Racing Genk bezorgt fans plots schok van hun leven'

Voor Racing Genk klaart de lucht stilaan weer helemaal op. De Limburgers vierden afgelopen weekend ...

206
206
Uitspraken Bruno zwáár onder vuur: "Bij de haren getrokken"

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

102
102
AA Gent genekt in Croky cup? Rik De Mil krijgt lik op stuk

Union Rochefortoise heeft zondag voor een bekersprookje gezorgd door zich te plaatsen voor de 1/8ste ...

74
74
Van Bommel onder druk: gloednieuwe naam in selectie Duivels

Nog geen maand na zijn debuut is Mark van Bommel alweer druk in de weer met het vormen van zijn ...

203
203
Portugese soap: Ronaldo krijgt 'ronduit lachwekkende' sanctie

Cristiano Ronaldo zorgde tijdens de voorbije interland-break voor een heuse rol door op eigen houtje ...

53
53
'United op apegapen: nieuwe topcoach geeft groen licht'

Manchester United liet afgelopen weekend andermaal punten liggen in de Premier League. Stilaan komt ...

137
137
Nieuwe Europese stunt bij Club? Leko ziet gigantische troef

Bij Club Brugge werd de knop na de bekerzege tegen KSC Lokeren snel weer omgedraaid. Aanstaande ...

537
537
Alarm in Anderlecht: analisten duiden nieuwe zondebok aan

RSC Anderlecht hoopte zo lang mogelijk op drie fronten actief te blijven, maar na de bekerblamage ...

343
343
'Club Brugge bindt transferstrijd aan met Barcelona'

Club Brugge haalde afgelopen zomer met Wisdom Mike, Samba Coulibaly, Andrej Vasovic en Cheveyo Tsawa ...

312
312
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

417
417
'KRC Genk richt pijlen op vermeend target AA Gent'

AA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League, maar liep wel meteen een blauwtje in de Croky ...

164
164
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten in de rij'

Afgelopen zomer bleef hij nog op post, een keuze die beide partijen zich inmiddels vast niet ...

273
273
Engeland walgt: United-ploegmaat steekt Lammens mes in rug

Bij Manchester United ontploft het op alle fronten, en Senne Lammens staat er middenin. De ploegmaat ...

807
807
Anderlecht afgemaakt: "Al op drie fronten uitgeschakeld"

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België en de messen worden geslepen. Vitor Bruno & co ...

295
295
Vitinha: "Zij zijn de twee beste spelers ter wereld"

Paris Saint-Germain staat deze week voor een van de meest beladen affiches in de Champions League. ...

255
255
Keert voormalig talent van Anderlecht terug naar de JPL?

Belgische ploegen gaan vaak (te) ver kijken in hun zoektocht naar die witte merel. Nog te vaak doen ...

217
217
JPL-topclubs, opgelet: Belgische winger maakt furore

Belgische topclubs die nog een snelle, dribbelvaardige flankaanvaller zoeken: speur eens rond in ...

89
89
OHL wil eindelijk swingen: "Zou seizoen glans geven"

Bij OH Leuven wisten ze een glansloze bekerkwalificatie af te dwingen tegen Francs Borains. ...

39
39
Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

249
249
STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

68
68
Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

112
112

Meer sportnieuws