Dessers in slechte papieren bij KRC Genk

1280 stemmen
Dessers in slechte papieren bij KRC Genk

Na twee speeldagen in de Jupiler Pro League telt Cyriel Dessers twee assists maar nog geen enkel gescoord doelpunt. Nochtans had de spits van KRC Genk vrijdagavond doelrijpe kansen genoeg tegen KV Oostende. Aan 't zeetje verving Dessers de vaste aanvalsleider Paul Onuachu, maar hij deed de ex-Gouden Stier niet vergeten.


UNIEKE KANS VOOR DESSERS

't Was toch even schrikken voor de aanvang van de competitiewedstrijd KV Oostende tegen KRC Genk. Geen Paul Onuachu op het wedstrijdblad van de Limburgers, en dat zorgde uiteraard voor veel vragen. “Paul zit even minder in zijn vel”, verklaarde John van den Brom vrijdagavond de opmerkelijke afwezigheid van zijn topschutter voor de camera's van Eleven Sports. “Ik heb hem deze week niet zien lachen, dan weet je dat het niet goed zit.” 



Omdat Paul Ouachu niet goed in zijn vel zit, stapte John van den Brom donderdag op Paul Onuachu af. “Hij was het met mij eens dat hij de focus mist en dat hij niet klaar was om te spelen. Maar dat kan dinsdag weer helemaal anders zijn. Bovendien moet ik als coach ook fair zijn naar al mijn spelers toe”, aldus de Nederlandse coach van KRC Genk. De vervanger van Onuachu tegen KV Oostende was dan weer geen verrassing: Cyriel Dessers mocht zich aan 't zeetje nog eens bewijzen met een basisplaats.

2 ASSISTS 

Cyriel Dessers was op de vorige speeldag tegen Standard al de grote redder voor KRC Genk, toen hij als invaller van Paul Onuachu een belangrijke rol vervulde bij de late gelijkmaker via Théo Bongonda. “Vraag het de coach, maar ik denk dat ik heb laten zien dat Genk me kan vertrouwen als Paul vertrekt”, klonk het toen bij Dessers. Eén week later kreeg Dessers tegen KV Oostende aldus een nieuwe kans als vervanger van Onuachu en deze keer was het vanaf de start van de wedstrijd.



Cyriel Dessers woog op de verdediging van KV Oostende en hij leverde zoals tegen Standard een assist aan voor Theo Bongonda. In de eerste helft won hij een duel van Jack Hendry waarna Dessers met een versnelling de Oostendse defensie aan brokken liep. Hij leverde Bongonda een doelpunt aan op een schoteltje. “Bij de rust was ik tevreden. Ik had een assist en ik zat lekker in de match”, aldus Dessers na de wedstrijd. Maar in de tweede helft verzuimde hij meermaals om zelf te scoren.

0 GOALS  

Vrijdagavond vergaarde Cyriel Dessers vijf doelpogingen maar daaruit kon hij geen enkel doelpunt puren. In totaliteit bedroegen zijn doelkansen een enorm hoge expected goals-waarde van maar liefst 1,62, waardoor Dessers tegen KV Oostende toch heel ondermaats presteerde op het gebied van afwerken en efficiëntie voor het doel. De expected goals-waarde is uiteraard geen absolute waarheid, maar dit wetenschappelijk model is toch een belangrijke indicator bij het bepalen van de waarschijnlijkheid van doelpogingen naar doelpunten.



“Met Cyriel Dessers hebben we een uitstekend alternatief. Ik ben heel tevreden over zijn prestatie, alleen jammer dat hij zijn verdiende goaltje niet kon meepikken”, was ook John van den Brom ietwat teleurgesteld dat Dessers niet kon scoren tegen KV Oostende. “Van die kansjes in de tweede helft had ik er wel eentje moeten maken. Alleen was de frisheid het laatste half uur wat weg. Wat wil je? Het is lang geleden dat ik nog eens 90 minuten op het veld stond. Dat merk je toch”, gaf Dessers zelf mee na de wedstrijd in Oostende.

ZORGEN OM ONUACHU EN DESSERS

Na twee speeldagen in de Jupiler Pro League zit John van den Brom opgescheept met twee grote problemen. Enerzijds slikt zijn ploeg te gemakkelijk tegendoelpunten, vooral dan via stilstaande fases. Anderzijds is het offensieve spelbeeld wel dik oké maar kampt KRC Genk een flagrant gebrek aan efficiëntie bij de diepe spitsen. Vorige week stond het vizier van Paul Onuachu tegen Standard al niet op scherp en tegen KV Oostende bracht Dessers op dat vlak ook geen beterschap.



Tegen Standard ondernam Paul Onuachu namelijk vijf doelpogingen waarvan er uiteindelijk geen enkele resulteerde in een gescoord doelpunt. Tegen KV Oostende lanceerde Cyriel Dessers eveneens vijf doelpogingen maar ook voor hem lukte het niet om een doelpunt te scoren. Dessers werkte ondertussen al 129 minuten af in de nieuwste editie van de Jupiler Pro League maar het blijft dus nog wachten op zijn eerste competitiedoelpunt. 

DE KEUZE VAN VAN DEN BROM 

De opvallende beslissing van John van den Brom om Paul Onuachu aan de kant te laten tegen KV Oostende lijkt grootmoedig en beschermend naar de Nigeriaan toe, maar de coach van KRC Genk had vrijdagavond ongetwijfeld liever met Onuachu in zijn basiselftal gestart. Onuachu is namelijk dé absolute nummer één als aanvalsleider bij KRC Genk en dat gaf van den Brom vorig seizoen al meermaals aan.



“Ik weet wel dat ik Cyriel Dessers achter de hand heb, maar met Paul (Onuachu, nvdr.) heb ik een jongen die helemaal uit het niets die bal kan binnenschieten en die de wedstrijd kan beslissen”, verklaarde John van den Brom vorig jaar na de wedstrijd tegen KV Mechelen. “Ook al zat hij helemaal niet in de wedstrijd, hé, laten we dat voorop stellen. Maar ik ga niet wisselen om te wisselen, zelfs al mag je vijf vervangingen doorvoeren.”

BELGIË IS NEDERLAND NIET 

Vorig seizoen scoorde Cyriel Dessers slechts 4 doelpunten in 28 competitiewedstrijden en bewees hij soms een nuttige invaller te zijn bij KRC Genk. Maar om de rechtstreekse vervanger te worden van Paul Onuachu, ook al zijn beide spitsen totaal andere types, valt hij (nog) wat te licht uit. Onuachu is voetballend beter, fysiek sterker én hij scoort ook gemakkelijker dan Dessers, die wel over meer overdiepgang beschikt en beter kan uitpakken met een versnelling – zoals hij zaterdag aantoonde tegen KV Oostende.

Cyriel Dessers bewees in Nederland wel over een torinstinct te beschikken, bij NAC Breda en Heracles Almelo vond hij vlotjes de weg naar het doel, maar in de Belgische Jupiler Pro League loopt het toch wat minder voor de aanvaller. Arnar Vidarsson gaf vorig seizoen al aan dat het verschil tussen beide competities niet onderschat mag worden, ook al kroonde Dessers zich in het seizoen 2019/2020 tot de topschutter van de Nederlandse Eredivisie



“Het is wel een goalgetter, maar verder moet je niet te veel van hem verwachten”, verklaarde Arnar Vidarsson vorig jaar in het praatprogramma Extra Time. “Topschutter worden in Nederland is wel gemakkelijker dan topschutter worden in België. Als hij dit seizoen topschutter wil worden, dan zal het toch wat beter moeten. Maar ik gun het die jongen.” De woorden van de IJslander lijken voorlopig dus grond van waarheid te bezitten.

LEES OOK: Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

🚀

Is Dessers de perfecte vervanger van Onuachu?

Meest recent

WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

85
85
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

66
66
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

140
140
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

425
425
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

245
245
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

231
231
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

340
340
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

312
312
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

249
249
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

155
155
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

384
384
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

266
266
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

136
136
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

113
113
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

163
163
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

202
202
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

150
150
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

97
97
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

467
467
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

113
113
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

313
313
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

135
135
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

304
304
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

168
168
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

414
414

Meer sportnieuws