Dessers in slechte papieren bij KRC Genk

door
Dessers in slechte papieren bij KRC Genk

Na twee speeldagen in de Jupiler Pro League telt Cyriel Dessers twee assists maar nog geen enkel gescoord doelpunt. Nochtans had de spits van KRC Genk vrijdagavond doelrijpe kansen genoeg tegen KV Oostende. Aan 't zeetje verving Dessers de vaste aanvalsleider Paul Onuachu, maar hij deed de ex-Gouden Stier niet vergeten.


UNIEKE KANS VOOR DESSERS

't Was toch even schrikken voor de aanvang van de competitiewedstrijd KV Oostende tegen KRC Genk. Geen Paul Onuachu op het wedstrijdblad van de Limburgers, en dat zorgde uiteraard voor veel vragen. “Paul zit even minder in zijn vel”, verklaarde John van den Brom vrijdagavond de opmerkelijke afwezigheid van zijn topschutter voor de camera's van Eleven Sports. “Ik heb hem deze week niet zien lachen, dan weet je dat het niet goed zit.” 



Omdat Paul Ouachu niet goed in zijn vel zit, stapte John van den Brom donderdag op Paul Onuachu af. “Hij was het met mij eens dat hij de focus mist en dat hij niet klaar was om te spelen. Maar dat kan dinsdag weer helemaal anders zijn. Bovendien moet ik als coach ook fair zijn naar al mijn spelers toe”, aldus de Nederlandse coach van KRC Genk. De vervanger van Onuachu tegen KV Oostende was dan weer geen verrassing: Cyriel Dessers mocht zich aan 't zeetje nog eens bewijzen met een basisplaats.

2 ASSISTS 

Cyriel Dessers was op de vorige speeldag tegen Standard al de grote redder voor KRC Genk, toen hij als invaller van Paul Onuachu een belangrijke rol vervulde bij de late gelijkmaker via Théo Bongonda. “Vraag het de coach, maar ik denk dat ik heb laten zien dat Genk me kan vertrouwen als Paul vertrekt”, klonk het toen bij Dessers. Eén week later kreeg Dessers tegen KV Oostende aldus een nieuwe kans als vervanger van Onuachu en deze keer was het vanaf de start van de wedstrijd.



Cyriel Dessers woog op de verdediging van KV Oostende en hij leverde zoals tegen Standard een assist aan voor Theo Bongonda. In de eerste helft won hij een duel van Jack Hendry waarna Dessers met een versnelling de Oostendse defensie aan brokken liep. Hij leverde Bongonda een doelpunt aan op een schoteltje. “Bij de rust was ik tevreden. Ik had een assist en ik zat lekker in de match”, aldus Dessers na de wedstrijd. Maar in de tweede helft verzuimde hij meermaals om zelf te scoren.

0 GOALS  

Vrijdagavond vergaarde Cyriel Dessers vijf doelpogingen maar daaruit kon hij geen enkel doelpunt puren. In totaliteit bedroegen zijn doelkansen een enorm hoge expected goals-waarde van maar liefst 1,62, waardoor Dessers tegen KV Oostende toch heel ondermaats presteerde op het gebied van afwerken en efficiëntie voor het doel. De expected goals-waarde is uiteraard geen absolute waarheid, maar dit wetenschappelijk model is toch een belangrijke indicator bij het bepalen van de waarschijnlijkheid van doelpogingen naar doelpunten.



“Met Cyriel Dessers hebben we een uitstekend alternatief. Ik ben heel tevreden over zijn prestatie, alleen jammer dat hij zijn verdiende goaltje niet kon meepikken”, was ook John van den Brom ietwat teleurgesteld dat Dessers niet kon scoren tegen KV Oostende. “Van die kansjes in de tweede helft had ik er wel eentje moeten maken. Alleen was de frisheid het laatste half uur wat weg. Wat wil je? Het is lang geleden dat ik nog eens 90 minuten op het veld stond. Dat merk je toch”, gaf Dessers zelf mee na de wedstrijd in Oostende.

ZORGEN OM ONUACHU EN DESSERS

Na twee speeldagen in de Jupiler Pro League zit John van den Brom opgescheept met twee grote problemen. Enerzijds slikt zijn ploeg te gemakkelijk tegendoelpunten, vooral dan via stilstaande fases. Anderzijds is het offensieve spelbeeld wel dik oké maar kampt KRC Genk een flagrant gebrek aan efficiëntie bij de diepe spitsen. Vorige week stond het vizier van Paul Onuachu tegen Standard al niet op scherp en tegen KV Oostende bracht Dessers op dat vlak ook geen beterschap.



Tegen Standard ondernam Paul Onuachu namelijk vijf doelpogingen waarvan er uiteindelijk geen enkele resulteerde in een gescoord doelpunt. Tegen KV Oostende lanceerde Cyriel Dessers eveneens vijf doelpogingen maar ook voor hem lukte het niet om een doelpunt te scoren. Dessers werkte ondertussen al 129 minuten af in de nieuwste editie van de Jupiler Pro League maar het blijft dus nog wachten op zijn eerste competitiedoelpunt. 

DE KEUZE VAN VAN DEN BROM 

De opvallende beslissing van John van den Brom om Paul Onuachu aan de kant te laten tegen KV Oostende lijkt grootmoedig en beschermend naar de Nigeriaan toe, maar de coach van KRC Genk had vrijdagavond ongetwijfeld liever met Onuachu in zijn basiselftal gestart. Onuachu is namelijk dé absolute nummer één als aanvalsleider bij KRC Genk en dat gaf van den Brom vorig seizoen al meermaals aan.



“Ik weet wel dat ik Cyriel Dessers achter de hand heb, maar met Paul (Onuachu, nvdr.) heb ik een jongen die helemaal uit het niets die bal kan binnenschieten en die de wedstrijd kan beslissen”, verklaarde John van den Brom vorig jaar na de wedstrijd tegen KV Mechelen. “Ook al zat hij helemaal niet in de wedstrijd, hé, laten we dat voorop stellen. Maar ik ga niet wisselen om te wisselen, zelfs al mag je vijf vervangingen doorvoeren.”

BELGIË IS NEDERLAND NIET 

Vorig seizoen scoorde Cyriel Dessers slechts 4 doelpunten in 28 competitiewedstrijden en bewees hij soms een nuttige invaller te zijn bij KRC Genk. Maar om de rechtstreekse vervanger te worden van Paul Onuachu, ook al zijn beide spitsen totaal andere types, valt hij (nog) wat te licht uit. Onuachu is voetballend beter, fysiek sterker én hij scoort ook gemakkelijker dan Dessers, die wel over meer overdiepgang beschikt en beter kan uitpakken met een versnelling – zoals hij zaterdag aantoonde tegen KV Oostende.

Cyriel Dessers bewees in Nederland wel over een torinstinct te beschikken, bij NAC Breda en Heracles Almelo vond hij vlotjes de weg naar het doel, maar in de Belgische Jupiler Pro League loopt het toch wat minder voor de aanvaller. Arnar Vidarsson gaf vorig seizoen al aan dat het verschil tussen beide competities niet onderschat mag worden, ook al kroonde Dessers zich in het seizoen 2019/2020 tot de topschutter van de Nederlandse Eredivisie



“Het is wel een goalgetter, maar verder moet je niet te veel van hem verwachten”, verklaarde Arnar Vidarsson vorig jaar in het praatprogramma Extra Time. “Topschutter worden in Nederland is wel gemakkelijker dan topschutter worden in België. Als hij dit seizoen topschutter wil worden, dan zal het toch wat beter moeten. Maar ik gun het die jongen.” De woorden van de IJslander lijken voorlopig dus grond van waarheid te bezitten.

LEES OOK: Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

Is Dessers de perfecte vervanger van Onuachu?

Meest recent

'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

30
30
'Guardiola zet zijn zinnen op sleutelpion Club Brugge'

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

84
84
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

89
89
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

211
211
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

138
138
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

42
42
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

434
434
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

444
444
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

154
154
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

315
315
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

97
97
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

634
634
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

128
128
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

137
137
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

397
397
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

129
129
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

496
496
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

163
163
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

592
592
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

655
655
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

226
226
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

539
539
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

85
85
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

207
207
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

980
980

Meer sportnieuws