'KRC Genk verdient nog mooie som aan transfer Bailey'

509 stemmen
'KRC Genk verdient nog mooie som aan transfer Bailey'

Leon Bailey maakte van 2015 tot januari 2017 furore op de Belgische velden bij KRC Genk en toen al werd de pijlsnelle flankaanvaller een grote toekomst voorspelt. Maar de Jamaicaan bleek nukkig en ongeduldig en nadat hij een transfer naar Bayer Leverkusen forceerde beleefde hij in Duitsland hoogtes en laagtes. Op zijn 23ste heeft hij nu wel een transfer naar de Premier League beet.


Vorig seizoen stak Bailey immers weer in goede vorm met vijftien goals en elf assists in alle competities en dat levert hem nu een mooie transfer op. Aston Villa kondigt immers aan dat het een akkoord bereikt heeft met Leverkusen over zijn komst. Bailey moet nu alleen zelf nog een persoonlijk akkoord bereiken met Villa en de medische proeven doorstaan.

Bailey legde de voorbije jaren al een opmerkelijk parcours af. Als minderjarige ging hij al testen bij Ajax en Genk en passeerde hij in Oostenrijk en bij het Slovaakse AS Trencin. Genk haalde hem in 2015 alsnog binnen en kon anderhalf jaar van zijn talent genieten, om hem vervolgens voor 13,5 miljoen euro te verkopen aan Leverkusen. Hoeveel dat nu vangt voor Bailey, is niet duidelijk.

UPDATE 01/08

Leon Bailey verlaat Bayer Leverkusen voor Aston Villa. De Engelse club legt 35 miljoen euro op tafel voor de flankaanvaller. Dat zullen ze zeer graag horen bij KRC Genk, want zij mogen ook nog wat geld innen. Bij de verkoop van Bailey dwong Genk immers een doorverkooppercentage van 10% af. Dat is doorgaans op de meerwaarde en die ligt op 21,5 miljoen euro (35 miljoen euro –  de aankoopprijs van 13,5 miljoen euro). Genk incasseert in dat geval dus 2,15 miljoen euro. Als het 10% is op de totale prijs, krijgt het 3,5 miljoen euro. Een mooie meevaller dus voor de Limburgers.

Knap onderhandeld van De Condé?

Meest recent

'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

21
21
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

145
145
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

222
222
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

166
166
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

49
49
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

72
72
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

130
130
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

74
74
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

70
70
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

162
162
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

147
147
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

116
116
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

237
237
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

441
441
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

291
291
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

153
153
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

31
31
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

31
31
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

136
136
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

38
38
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

168
168
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

170
170
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

813
813
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

232
232
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

137
137

Meer sportnieuws