'KRC Genk verdient nog mooie som aan transfer Bailey'

door
'KRC Genk verdient nog mooie som aan transfer Bailey'

Leon Bailey maakte van 2015 tot januari 2017 furore op de Belgische velden bij KRC Genk en toen al werd de pijlsnelle flankaanvaller een grote toekomst voorspelt. Maar de Jamaicaan bleek nukkig en ongeduldig en nadat hij een transfer naar Bayer Leverkusen forceerde beleefde hij in Duitsland hoogtes en laagtes. Op zijn 23ste heeft hij nu wel een transfer naar de Premier League beet.


Vorig seizoen stak Bailey immers weer in goede vorm met vijftien goals en elf assists in alle competities en dat levert hem nu een mooie transfer op. Aston Villa kondigt immers aan dat het een akkoord bereikt heeft met Leverkusen over zijn komst. Bailey moet nu alleen zelf nog een persoonlijk akkoord bereiken met Villa en de medische proeven doorstaan.

Bailey legde de voorbije jaren al een opmerkelijk parcours af. Als minderjarige ging hij al testen bij Ajax en Genk en passeerde hij in Oostenrijk en bij het Slovaakse AS Trencin. Genk haalde hem in 2015 alsnog binnen en kon anderhalf jaar van zijn talent genieten, om hem vervolgens voor 13,5 miljoen euro te verkopen aan Leverkusen. Hoeveel dat nu vangt voor Bailey, is niet duidelijk.

UPDATE 01/08

Leon Bailey verlaat Bayer Leverkusen voor Aston Villa. De Engelse club legt 35 miljoen euro op tafel voor de flankaanvaller. Dat zullen ze zeer graag horen bij KRC Genk, want zij mogen ook nog wat geld innen. Bij de verkoop van Bailey dwong Genk immers een doorverkooppercentage van 10% af. Dat is doorgaans op de meerwaarde en die ligt op 21,5 miljoen euro (35 miljoen euro –  de aankoopprijs van 13,5 miljoen euro). Genk incasseert in dat geval dus 2,15 miljoen euro. Als het 10% is op de totale prijs, krijgt het 3,5 miljoen euro. Een mooie meevaller dus voor de Limburgers.

Knap onderhandeld van De Condé?

Meest recent

'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

12
12
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

284
284
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

44
44
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

17
17
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

41
41
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

47
47
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

232
232
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

56
56
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

49
49
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

360
360
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

430
430
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

333
333
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

446
446
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

653
653
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

853
853
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

559
559
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1343
1343
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

879
879
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

462
462
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1167
1167
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

140
140
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

240
240
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

159
159
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

16
16

Meer sportnieuws