'KRC Genk verdient nog mooie som aan transfer Bailey'

door
'KRC Genk verdient nog mooie som aan transfer Bailey'

Leon Bailey maakte van 2015 tot januari 2017 furore op de Belgische velden bij KRC Genk en toen al werd de pijlsnelle flankaanvaller een grote toekomst voorspelt. Maar de Jamaicaan bleek nukkig en ongeduldig en nadat hij een transfer naar Bayer Leverkusen forceerde beleefde hij in Duitsland hoogtes en laagtes. Op zijn 23ste heeft hij nu wel een transfer naar de Premier League beet.


Vorig seizoen stak Bailey immers weer in goede vorm met vijftien goals en elf assists in alle competities en dat levert hem nu een mooie transfer op. Aston Villa kondigt immers aan dat het een akkoord bereikt heeft met Leverkusen over zijn komst. Bailey moet nu alleen zelf nog een persoonlijk akkoord bereiken met Villa en de medische proeven doorstaan.

Bailey legde de voorbije jaren al een opmerkelijk parcours af. Als minderjarige ging hij al testen bij Ajax en Genk en passeerde hij in Oostenrijk en bij het Slovaakse AS Trencin. Genk haalde hem in 2015 alsnog binnen en kon anderhalf jaar van zijn talent genieten, om hem vervolgens voor 13,5 miljoen euro te verkopen aan Leverkusen. Hoeveel dat nu vangt voor Bailey, is niet duidelijk.

UPDATE 01/08

Leon Bailey verlaat Bayer Leverkusen voor Aston Villa. De Engelse club legt 35 miljoen euro op tafel voor de flankaanvaller. Dat zullen ze zeer graag horen bij KRC Genk, want zij mogen ook nog wat geld innen. Bij de verkoop van Bailey dwong Genk immers een doorverkooppercentage van 10% af. Dat is doorgaans op de meerwaarde en die ligt op 21,5 miljoen euro (35 miljoen euro –  de aankoopprijs van 13,5 miljoen euro). Genk incasseert in dat geval dus 2,15 miljoen euro. Als het 10% is op de totale prijs, krijgt het 3,5 miljoen euro. Een mooie meevaller dus voor de Limburgers.

LEES OOK: 'Union SG verrast: bankzitter op weg naar Bundesliga'

Knap onderhandeld van De Condé?

Meest recent

AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

3
3
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

38
38
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

29
29
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

81
81
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

47
47
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

52
52
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

35
35
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

81
81
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

152
152
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

44
44
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

349
349
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

62
62
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

216
216
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

158
158
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

81
81
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

108
108
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

92
92
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

66
66
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

356
356
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

321
321
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

294
294
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

63
63
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

72
72
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

62
62

Meer sportnieuws