'KRC Genk verdient nog mooie som aan transfer Bailey'

509 stemmen
'KRC Genk verdient nog mooie som aan transfer Bailey'

Leon Bailey maakte van 2015 tot januari 2017 furore op de Belgische velden bij KRC Genk en toen al werd de pijlsnelle flankaanvaller een grote toekomst voorspelt. Maar de Jamaicaan bleek nukkig en ongeduldig en nadat hij een transfer naar Bayer Leverkusen forceerde beleefde hij in Duitsland hoogtes en laagtes. Op zijn 23ste heeft hij nu wel een transfer naar de Premier League beet.


Vorig seizoen stak Bailey immers weer in goede vorm met vijftien goals en elf assists in alle competities en dat levert hem nu een mooie transfer op. Aston Villa kondigt immers aan dat het een akkoord bereikt heeft met Leverkusen over zijn komst. Bailey moet nu alleen zelf nog een persoonlijk akkoord bereiken met Villa en de medische proeven doorstaan.

Bailey legde de voorbije jaren al een opmerkelijk parcours af. Als minderjarige ging hij al testen bij Ajax en Genk en passeerde hij in Oostenrijk en bij het Slovaakse AS Trencin. Genk haalde hem in 2015 alsnog binnen en kon anderhalf jaar van zijn talent genieten, om hem vervolgens voor 13,5 miljoen euro te verkopen aan Leverkusen. Hoeveel dat nu vangt voor Bailey, is niet duidelijk.

UPDATE 01/08

Leon Bailey verlaat Bayer Leverkusen voor Aston Villa. De Engelse club legt 35 miljoen euro op tafel voor de flankaanvaller. Dat zullen ze zeer graag horen bij KRC Genk, want zij mogen ook nog wat geld innen. Bij de verkoop van Bailey dwong Genk immers een doorverkooppercentage van 10% af. Dat is doorgaans op de meerwaarde en die ligt op 21,5 miljoen euro (35 miljoen euro –  de aankoopprijs van 13,5 miljoen euro). Genk incasseert in dat geval dus 2,15 miljoen euro. Als het 10% is op de totale prijs, krijgt het 3,5 miljoen euro. Een mooie meevaller dus voor de Limburgers.

Knap onderhandeld van De Condé?

Meest recent

Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

101
101
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

82
82
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

75
75
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

37
37
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

38
38
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

37
37
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

118
118
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

114
114
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

446
446
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

80
80
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

161
161
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

324
324
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

64
64
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

959
959
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

509
509
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

35
35
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

185
185
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

949
949
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

161
161
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

457
457
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

836
836
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

572
572
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

356
356
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

597
597

Meer sportnieuws