Zulte Waregem-Standard: de match waar het sprookje voor Essevee begon

105 stemmen
Zulte Waregem-Standard: de match waar het sprookje voor Essevee begon

Zulte Waregem ontvangt namiddag Standard. Voor Francky Dury is het misschien de laatste keer dat hij met Essevee de Luikenaars mag ontvangen. De eerste thuismatch van de fusieclub was in 2005 tegen Standard.

Francky Dury was 16 jaar geleden ook de trainer van Zulte Waregem. Die dag zagen ze aan de Gaverbeek een geweldige pot voetbal. Zulte Waregem startte toen aan het seizoen met een aantal spelers als semi-prof, maar ze speelden een fantastisch eerste seizoen in eerste klasse. Het was al meteen feest die namiddag, toen Stijn Meert na 5 minuten Zulte Waregem op 1-0 bracht. 



De thuisploeg speelde bijzonder sterk, maar in het slot boog Standard – met toppers als Vedran Runje, Eric Deflandre, Sergio Conceiçao, Ivica Dragutinovic en anderen in de rangen - de situatie om. De Luikenaars wisten in minuut 90 de gelijkmaker te scoren via Mémé Tchité en Manuel Garbini scoorde zelfs de 1-2 in de extra tijd. 

Zulte Waregem speelde die dag met Pieter Merlier, Stijn Minne, Stefan Leleu, Tjörven De Brul, Frédéric Dupré, Ludwig Van Nieuwenhuyze, Tony Sergeant, Matthieu Verschuere, Stijn Meert, Nathan D’Haemers en Ibrahim Salou. Het was het begin van een prachtig voetbalsprookje. Zulte Waregem eindigde dat seizoen op een waanzinnig knappe zesde plaats. 



De afgelopen 16 jaar wist Zulte Waregem twee keer de Beker van België te winnen, verloor het één finale en het werd ook één keer tweede. Het verloor twee keer de supercup. Daarnaast pakte het vijf keer een Europees ticket. De club groeide uit tot een vaste kracht in de subtop van het Belgische voetbal.

CR

LEES OOK: Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Knap hoe Zulte Waregem in 16 jaar is geëvolueerd?

Meest recent

Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

14
14
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

65
65
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

341
341
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

51
51
Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

145
145
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

117
117
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

70
70
Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

64
64
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

171
171
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

603
603
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

51
51
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

66
66
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

405
405
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

449
449
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

558
558
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

1038
1038
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

121
121
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

558
558
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

109
109
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

150
150
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

113
113
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

163
163
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

472
472
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

769
769
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

340
340

Meer sportnieuws