Zulte Waregem-Standard: de match waar het sprookje voor Essevee begon

door
Zulte Waregem-Standard: de match waar het sprookje voor Essevee begon

Zulte Waregem ontvangt namiddag Standard. Voor Francky Dury is het misschien de laatste keer dat hij met Essevee de Luikenaars mag ontvangen. De eerste thuismatch van de fusieclub was in 2005 tegen Standard.

Francky Dury was 16 jaar geleden ook de trainer van Zulte Waregem. Die dag zagen ze aan de Gaverbeek een geweldige pot voetbal. Zulte Waregem startte toen aan het seizoen met een aantal spelers als semi-prof, maar ze speelden een fantastisch eerste seizoen in eerste klasse. Het was al meteen feest die namiddag, toen Stijn Meert na 5 minuten Zulte Waregem op 1-0 bracht. 



De thuisploeg speelde bijzonder sterk, maar in het slot boog Standard – met toppers als Vedran Runje, Eric Deflandre, Sergio Conceiçao, Ivica Dragutinovic en anderen in de rangen - de situatie om. De Luikenaars wisten in minuut 90 de gelijkmaker te scoren via Mémé Tchité en Manuel Garbini scoorde zelfs de 1-2 in de extra tijd. 

Zulte Waregem speelde die dag met Pieter Merlier, Stijn Minne, Stefan Leleu, Tjörven De Brul, Frédéric Dupré, Ludwig Van Nieuwenhuyze, Tony Sergeant, Matthieu Verschuere, Stijn Meert, Nathan D’Haemers en Ibrahim Salou. Het was het begin van een prachtig voetbalsprookje. Zulte Waregem eindigde dat seizoen op een waanzinnig knappe zesde plaats. 



De afgelopen 16 jaar wist Zulte Waregem twee keer de Beker van België te winnen, verloor het één finale en het werd ook één keer tweede. Het verloor twee keer de supercup. Daarnaast pakte het vijf keer een Europees ticket. De club groeide uit tot een vaste kracht in de subtop van het Belgische voetbal.

CR

LEES OOK: Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Knap hoe Zulte Waregem in 16 jaar is geëvolueerd?

Meest recent

Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

5
5
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

71
71
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

60
60
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

287
287
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

208
208
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

67
67
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

23
23
Hasi opgelucht: Sikan lost Anderlecht-knoop in één klap

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

119
119
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

23
23
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

527
527
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

156
156
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

109
109
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

52
52
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

242
242
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

324
324
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

91
91
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

191
191
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

559
559
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

127
127
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

80
80
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

251
251
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

426
426
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

220
220
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

73
73
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

276
276

Meer sportnieuws