Hoedt meteen in grote problemen bij Anderlecht

1372
Hoedt meteen in grote problemen bij Anderlecht

Er werd veel verwacht van de komst van Wesley Hoedt naar RSC Anderlecht, maar na één speeldag in de Jupiler Pro League rijzen er vooral veel vraagtekens rond de Nederlander. In de stadsderby tegen Union SG ging Hoedt mee ten onder met zijn ploegmaats en hij viel enkel op door zijn veelvuldig balverlies, weinig gewonnen duels en een bedenkelijke passing. 


LANGE TERMIJN

RSC Anderlecht focust in de huidige zomermercato op duurzaamheid. Majeed Ashimeru (RB Salzburg 1,5 miljoen euro), Sergio Gomez (Borussia Dortmund 2,25 miljoen euro), Benito Raman (Schalke 04, 3 miljoen euro) en Kristoffer Olsson (FK Krasnodar, 4 miljoen euro) kostten de paars-witte clubkas flink wat geld, maar deze spelers moeten in de volgende seizoenen de basis uitmaken van het vernieuwde Anderlecht. Het zijn stuk voor stuk transfers voor op de lange termijn en da's een vooruitzicht waar Sporting vorig jaar alleen maar kon van dromen.

En ook Wesley Hoedt maakt een groot deel uit van de toekomstplannen bij Anderlecht. De 27-jarige Nederlander ondertekende medio juni een vierjarig contract bij de Belgische recordkampioen en hij moet met zijn ervaring en leiderschapskwaliteiten de jonge garde op sleeptouw nemen. Hoedt verdiende zijn strepen onder meer bij Lazio, Southampton en Antwerp FC, waardoor hij toch een redelijk kwalitatief rugzakje met zich meebrengt naar het Lotto Park. De komst van Hoedt was alvast één van de veelbelovendste zomertransfers in de Belgische competitie.



“Met Wesley Hoedt voegen we leiderschap en ervaring toe aan het team”, gaf Peter Verbeke medio juni mee op de clubwebsite. “Om onze spelers optimaal te laten ontwikkelen én te streven naar resultaat is deze balans noodzakelijk. Wesley is ook goed aan de bal en hij speelt met lef en vertrouwen, wat zeer goed aansluit bij het voetbal dat deze club wil brengen”, aldus de sportief directeur van Anderlecht. Hoedt werd aangetrokken als vervanger van de Amerikaanse huurling Matt Miazga, die terugkeerde naar zijn moederclub Chelsea.

PUUR VOETBALLEND TE BEPERKT

Wesley Hoedt bewees in de voorbije twee seizoenen bij Antwerp FC en Lazio te beschikken over een adequate passing, maar zijn voetballende kwaliteiten zijn echter niet van hetzelfde hoge niveau zoals dat van pakweg Hannes Delcroix of Mark McKenzie (KRC Genk) – de beste uitvoetballende centrale verdedigers in de Jupiler Pro League. Dat gebrek aan pure voetballende kwaliteit van Hoedt kwam zondag pijnlijk aan de oppervlakte in zijn eerste officiële wedstrijd voor Anderlecht. 



Wesley Hoedt acteerde tegen Union SG ondermaats op het gebied van passing en bovendien leek hij ook in andere spelonderdelen niet meer op de kwalitatieve speler die hij twee seizoenen geleden was bij Antwerp. De Nederlander miste zijn debuut voor Anderlecht volledig en hij blonk vooral uit door een grote onzekerheid aan de bal. Die onzekerheid vertaalde zich onder meer in een erg matige passing met veelvuldig balverlies – naar de normen van een centrale verdediger toch.

ANDERE STIJL BIJ ANDERLECHT  

Op de positie van centrale verdediger is balverlies uit den boze, waardoor een degelijke en betrouwbare passing van levensbelang is. Daarom halen centrale verdedigers doorgaans een erg hoge cijfers op het gebied van passing-zuiverheid. Wesley Hoedt behoorde twee seizoenen geleden bij Antwerp FC tot de beste centrale verdedigers in die categorie, maar bij Anderlecht worden er vandaag vooral grote vraagtekens geplaatst rond zijn voetballend vermogen.



Twee seizoenen geleden hanteerde Laszlo Bölöni een erg defensieve aanpak bij Antwerp FC, waardoor het voor een centrale verdediger zoals Wesley Hoedt doorgaans gemakkelijk was om de bal af te spelen. Bij Anderlecht posteert Vincent Kompany zijn manschappen veel hoger op het veld, waardoor het voor een centrale verdediger soms veel moeilijker is om oplossingen te zoeken. Er wordt bij Sporting veel meer geteerd op de pure voetballende kwaliteiten van de spelers, en dat is  dus niet meteen de grote sterkte van Hoedt.

SLECHTE PASSING, WEINIG DUELS GEWONNEN 

Zondag haalde Wesley Hoedt tegen Union SG bijvoorbeeld een passing-zuiverheid van 89%, terwijl zijn compagnon in de centrale verdediging Taylor Harwood-Bellis een opmerkelijk hogere score haalde met 96%. Zelfs meer offensief ingestelde ploegmaats zoals Josh Cullen, Yari Verschaeren, Majeed Ashimeru en Kristoffer Olsson passten in de Brusselse derby heel wat zuiverder dan Hoedt. Bovendien verstuurde Hoedt zijn passes tegen Union SG veeleer in een laterale richting dan in een voorwaartse richting. 



En da's niet zo vreemd: Wesley Hoedt was zondag namelijk niet erg succesvol in zijn voorwaartse passing. De Nederlander verstuurde in totaal elf verkeerde passes tegen Union SG waarvan negen stuks in een voorwaartse richting. De centrale verdediger leed bijgevolg veel balverlies – het meeste bij Anderlecht trouwens – en daarnaast won hij opvallend weinig duels. Zelfs in de lucht won Hoedt (1m88) er maar ééntje, evenveel zoals zijn kleinere ploegmaats Michael Amir Murillo (1m83), Josh Cullen (1m75) en Sergio Gomez (1m71). 

WAAR IS DE HOEDT VAN ANTWERP? 

Wesley Hoedt had zich zijn debuut voor RSC Anderlecht wellicht helemaal anders voorgesteld. Samen met zijn ploegmaats ging hij collectief ten onder in de Brusselse stadsderby tegen Union SG, maar daarnaast leed de Nederlander ook heel wat gezichts- en reputatieverlies. De Wesley Hoedt van bij Antwerp FC was nooit te zien want de Nederlander presteerde ondermaats in de passing en de (lucht)duels, terwijl deze zaken nochtans zijn core business waren op de Bosuil.

Ook ex-bondscoach René Vandereycken heeft zijn twijfels bij Wesley Hoedt, en bij uitbreiding het gevormde duo met Taylor Harwood-Bellis. “Want dat zijn twee grote, niet echt wendbare verdedigers. Ze blonken ook niet uit in de opbouw, want ze speelden vooral lateraal en achteruit - naar oplossingen gingen ze niet op zoek. Ik vraag me af hoe dat rijmt met het offensieve voetbal dat Kompany voor ogen heeft”, aldus Vandereycken in Het Nieuwsblad.



En ook Marc Degryse kon zijn ontgoocheling niet verbergen in Het Laatste Nieuws. Hoedt was niet de Hoedt van bij Antwerp. Oei oei. Hij kwam een paar keer goed weg in duel met Vanzeir. Matt Miazga was vorig jaar de onbetwiste baas van de paarse verdediging. Vooral in luchtduels was Air Force One zeer waardevol. Zijn vertrek laat een leegte achter terwijl Wesley Hoedt hem nog niet heeft kunnen doen vergeten.”

DE STEM VAN HET PUBLIEK 

Niet enkel de analisten en perslieden waren hard voor de eerste prestatie van Wesley Hoedt in een Anderlecht-shirt. Ook op sociale media was de kritiek op de Nederlander nadrukkelijk aanwezig, terwijl ook de fans van Anderlecht zich aan het wedstrijdeinde begonnen te roeren. Zondag was Killian Sardella in het Lotto Park de gebeten hond voor het Anderlecht-publiek, maar in het slot van de wedstrijd werd de publieke sfeer rond Hoedt ook wat negatiever. Bij een volgende tegenvallende  wedstrijd zou het dus zomaar eens de beurt kunnen zijn aan Hoedt. 


LEES OOK: 'Anderlecht schakelt door: JPL-transfer(s) op til?'

Zal Hoedt zich verbeteren bij Anderlecht?

Meest recent

'Vuurwerk bij Antwerp: drie aanwinsten in pijplijn'

Antwerp schoot verrassend goed uit de startblokken, maar na de 1-4 nederlaag tegen STVV staan Marvin ...

86
86
'Anderlecht schakelt door: JPL-transfer(s) op til?'

Op inkomend vlak staan er nog een aantal transfers op til, maar in de late uurtjes van de ...

105
105
'Vermant klopt op tafel: bom barst bij Club Brugge'

Club Brugge mocht de afgelopen maanden al maar liefst zo'n 94 miljoen bijschrijven op de sowieso ...

192
192
'Plottwist in Anderlecht: recordaankoop van de baan'

Tot dusver gaf RSC Anderlecht al bijna 20 miljoen uit aan zes nieuwkomers, maar daarmee blijkt de ...

330
330
Jan Mulder trekt alle registers open over nieuwe bondscoach

Jan Mulder is tegenwoordig nog maar zelden op de Vlaamse televisie te zien, maar wie dacht dat de ...

254
254
Nieuwe transferonthulling Tresoldi: Club de waanzin voorbij

Club Brugge verdiende deze transferperiode al bijna 100 miljoen euro met de verkoop van spelers. Die ...

404
404
'Deadline-vuurwerk: City zet Premier League in vuur en vlam'

De Engelse ploegen waren ook deze transferzomer weer toonaangevend. Maar vlak voor het verstrijken ...

99
99
Puur ongeloof na Brughmans-deal: "Voetbal is gek geworden"

KRC Genk staat op punt om voor de tweede keer deze zomer zijn transferrecord te verbreken. Zo is ...

608
608
'Arsenal vol voor Rode Duivel als opvolger Martinelli'

Enkele Rode Duivels komen vlak voor het sluiten van de zomermercato nog in aanmerking voor een mooie ...

100
100
Witte rook in Brugge: Club kondigt transferdeal aan

Dinsdagavond sluit de transfermarkt in de meeste grote Europese voetballanden. De Jupiler Pro ...

658
658
'Anderlecht tot alleruiterste: dríé last-minute aanwinsten'

RSC Anderlecht werd zondag stevig met de voeten op de grond gezet door Union SG. De selectie van ...

765
765
Verhaeghe blaast megadeal Club Brugge zelf op: 45 miljoen

Club Brugge kon deze zomer een absolute megasom opstrijken, maar Bart Verhaeghe wilde van geen ...

1043
1043
'Genk zoekt doelman: oude bekende bovenaan shortlist'

Een stunt van formaat is in de maak bij KRC Genk, dat op het punt staat om een recordbedrag te ...

612
612
'AA Gent neemt afscheid: prijskaartje Dean bekend'

Terwijl de fans nog met volle teugen nagenieten van de zege tegen aartsrivaal Club Brugge, gaat AA ...

350
350
Play4 lanceert Zondag Matchdag en fans reageren massaal

Gert Verheyen was zondag plots niet alleen analist, maar ook het gezelschap waarmee Carl Dircksens ...

291
291
'Bruno baalt: transferplan Anderlecht valt in duigen'

In de late uurtjes van de transfermarkt is het plots drummen aan de uitgang bij RSC Anderlecht, dat ...

819
819
Lardot spreekt klare taal: rode kaart Forbs onterecht?

Club Brugge leed op het veld van AA Gent zondag zijn eerste competitienederlaag van het seizoen. ...

768
768
“Vitor Bruno neemt alles op zich”: X gaat helemaal los

Vitor Bruno wilde na de zoveelste pijnlijke nederlaag van Anderlecht tegen Union duidelijk niets aan ...

315
315
Anderlecht laat winger naar Spanje verhuizen

Bij RSC Anderlecht gaat er nog het nodige volk vertrekken. Paars-Wit maakte vandaag al de transfer ...

184
184
Einde van een tijdperk: Lionel Messi stopt als international

Het voetbal neemt afscheid van Lionel Messi op het internationale podium. De Argentijn stopt als ...

85
85
Waarom RSCA toch (een beetje) hoopvoller is na Union SG

RSC Anderlecht verloor met 3-0 van Union SG. Op de zege viel werkelijk niets af te dingen. De ...

393
393
AA Gent kraait victorie: "Of ik een goede transfer ben?"

Bij AA Gent niets dan tevreden gezichten na de knappe 2-1-zege tegen Club Brugge. De Buffalo’s ...

308
308
'Atlético Madrid en Juventus sluiten zéér opvallende deals'

Jonathan David verlaat Juventus en trekt naar Atlético Madrid, terwijl Nick Woltemade de ...

72
72
Vertrek bij Anderlecht: speler verlaat de club na elf jaar

Bij RSC Anderlecht gaan er nog de nodige spelers de club verlaten. Paars-Wit ziet alvast ...

265
265
'Fernandez-Pardo heeft transfer beet, AA Gent viert feest'

Matias Fernandez-Pardo staat voor een absolute toptransfer. De Belgische aanvaller verkast voor een ...

248
248

Meer sportnieuws