Hoedt meteen in grote problemen bij Anderlecht

1372 stemmen
Hoedt meteen in grote problemen bij Anderlecht

Er werd veel verwacht van de komst van Wesley Hoedt naar RSC Anderlecht, maar na één speeldag in de Jupiler Pro League rijzen er vooral veel vraagtekens rond de Nederlander. In de stadsderby tegen Union SG ging Hoedt mee ten onder met zijn ploegmaats en hij viel enkel op door zijn veelvuldig balverlies, weinig gewonnen duels en een bedenkelijke passing. 


LANGE TERMIJN

RSC Anderlecht focust in de huidige zomermercato op duurzaamheid. Majeed Ashimeru (RB Salzburg 1,5 miljoen euro), Sergio Gomez (Borussia Dortmund 2,25 miljoen euro), Benito Raman (Schalke 04, 3 miljoen euro) en Kristoffer Olsson (FK Krasnodar, 4 miljoen euro) kostten de paars-witte clubkas flink wat geld, maar deze spelers moeten in de volgende seizoenen de basis uitmaken van het vernieuwde Anderlecht. Het zijn stuk voor stuk transfers voor op de lange termijn en da's een vooruitzicht waar Sporting vorig jaar alleen maar kon van dromen.

En ook Wesley Hoedt maakt een groot deel uit van de toekomstplannen bij Anderlecht. De 27-jarige Nederlander ondertekende medio juni een vierjarig contract bij de Belgische recordkampioen en hij moet met zijn ervaring en leiderschapskwaliteiten de jonge garde op sleeptouw nemen. Hoedt verdiende zijn strepen onder meer bij Lazio, Southampton en Antwerp FC, waardoor hij toch een redelijk kwalitatief rugzakje met zich meebrengt naar het Lotto Park. De komst van Hoedt was alvast één van de veelbelovendste zomertransfers in de Belgische competitie.



“Met Wesley Hoedt voegen we leiderschap en ervaring toe aan het team”, gaf Peter Verbeke medio juni mee op de clubwebsite. “Om onze spelers optimaal te laten ontwikkelen én te streven naar resultaat is deze balans noodzakelijk. Wesley is ook goed aan de bal en hij speelt met lef en vertrouwen, wat zeer goed aansluit bij het voetbal dat deze club wil brengen”, aldus de sportief directeur van Anderlecht. Hoedt werd aangetrokken als vervanger van de Amerikaanse huurling Matt Miazga, die terugkeerde naar zijn moederclub Chelsea.

PUUR VOETBALLEND TE BEPERKT

Wesley Hoedt bewees in de voorbije twee seizoenen bij Antwerp FC en Lazio te beschikken over een adequate passing, maar zijn voetballende kwaliteiten zijn echter niet van hetzelfde hoge niveau zoals dat van pakweg Hannes Delcroix of Mark McKenzie (KRC Genk) – de beste uitvoetballende centrale verdedigers in de Jupiler Pro League. Dat gebrek aan pure voetballende kwaliteit van Hoedt kwam zondag pijnlijk aan de oppervlakte in zijn eerste officiële wedstrijd voor Anderlecht. 



Wesley Hoedt acteerde tegen Union SG ondermaats op het gebied van passing en bovendien leek hij ook in andere spelonderdelen niet meer op de kwalitatieve speler die hij twee seizoenen geleden was bij Antwerp. De Nederlander miste zijn debuut voor Anderlecht volledig en hij blonk vooral uit door een grote onzekerheid aan de bal. Die onzekerheid vertaalde zich onder meer in een erg matige passing met veelvuldig balverlies – naar de normen van een centrale verdediger toch.

ANDERE STIJL BIJ ANDERLECHT  

Op de positie van centrale verdediger is balverlies uit den boze, waardoor een degelijke en betrouwbare passing van levensbelang is. Daarom halen centrale verdedigers doorgaans een erg hoge cijfers op het gebied van passing-zuiverheid. Wesley Hoedt behoorde twee seizoenen geleden bij Antwerp FC tot de beste centrale verdedigers in die categorie, maar bij Anderlecht worden er vandaag vooral grote vraagtekens geplaatst rond zijn voetballend vermogen.



Twee seizoenen geleden hanteerde Laszlo Bölöni een erg defensieve aanpak bij Antwerp FC, waardoor het voor een centrale verdediger zoals Wesley Hoedt doorgaans gemakkelijk was om de bal af te spelen. Bij Anderlecht posteert Vincent Kompany zijn manschappen veel hoger op het veld, waardoor het voor een centrale verdediger soms veel moeilijker is om oplossingen te zoeken. Er wordt bij Sporting veel meer geteerd op de pure voetballende kwaliteiten van de spelers, en dat is  dus niet meteen de grote sterkte van Hoedt.

SLECHTE PASSING, WEINIG DUELS GEWONNEN 

Zondag haalde Wesley Hoedt tegen Union SG bijvoorbeeld een passing-zuiverheid van 89%, terwijl zijn compagnon in de centrale verdediging Taylor Harwood-Bellis een opmerkelijk hogere score haalde met 96%. Zelfs meer offensief ingestelde ploegmaats zoals Josh Cullen, Yari Verschaeren, Majeed Ashimeru en Kristoffer Olsson passten in de Brusselse derby heel wat zuiverder dan Hoedt. Bovendien verstuurde Hoedt zijn passes tegen Union SG veeleer in een laterale richting dan in een voorwaartse richting. 



En da's niet zo vreemd: Wesley Hoedt was zondag namelijk niet erg succesvol in zijn voorwaartse passing. De Nederlander verstuurde in totaal elf verkeerde passes tegen Union SG waarvan negen stuks in een voorwaartse richting. De centrale verdediger leed bijgevolg veel balverlies – het meeste bij Anderlecht trouwens – en daarnaast won hij opvallend weinig duels. Zelfs in de lucht won Hoedt (1m88) er maar ééntje, evenveel zoals zijn kleinere ploegmaats Michael Amir Murillo (1m83), Josh Cullen (1m75) en Sergio Gomez (1m71). 

WAAR IS DE HOEDT VAN ANTWERP? 

Wesley Hoedt had zich zijn debuut voor RSC Anderlecht wellicht helemaal anders voorgesteld. Samen met zijn ploegmaats ging hij collectief ten onder in de Brusselse stadsderby tegen Union SG, maar daarnaast leed de Nederlander ook heel wat gezichts- en reputatieverlies. De Wesley Hoedt van bij Antwerp FC was nooit te zien want de Nederlander presteerde ondermaats in de passing en de (lucht)duels, terwijl deze zaken nochtans zijn core business waren op de Bosuil.

Ook ex-bondscoach René Vandereycken heeft zijn twijfels bij Wesley Hoedt, en bij uitbreiding het gevormde duo met Taylor Harwood-Bellis. “Want dat zijn twee grote, niet echt wendbare verdedigers. Ze blonken ook niet uit in de opbouw, want ze speelden vooral lateraal en achteruit - naar oplossingen gingen ze niet op zoek. Ik vraag me af hoe dat rijmt met het offensieve voetbal dat Kompany voor ogen heeft”, aldus Vandereycken in Het Nieuwsblad.



En ook Marc Degryse kon zijn ontgoocheling niet verbergen in Het Laatste Nieuws. Hoedt was niet de Hoedt van bij Antwerp. Oei oei. Hij kwam een paar keer goed weg in duel met Vanzeir. Matt Miazga was vorig jaar de onbetwiste baas van de paarse verdediging. Vooral in luchtduels was Air Force One zeer waardevol. Zijn vertrek laat een leegte achter terwijl Wesley Hoedt hem nog niet heeft kunnen doen vergeten.”

DE STEM VAN HET PUBLIEK 

Niet enkel de analisten en perslieden waren hard voor de eerste prestatie van Wesley Hoedt in een Anderlecht-shirt. Ook op sociale media was de kritiek op de Nederlander nadrukkelijk aanwezig, terwijl ook de fans van Anderlecht zich aan het wedstrijdeinde begonnen te roeren. Zondag was Killian Sardella in het Lotto Park de gebeten hond voor het Anderlecht-publiek, maar in het slot van de wedstrijd werd de publieke sfeer rond Hoedt ook wat negatiever. Bij een volgende tegenvallende  wedstrijd zou het dus zomaar eens de beurt kunnen zijn aan Hoedt. 


LEES OOK: Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Zal Hoedt zich verbeteren bij Anderlecht?

Meest recent

Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

28
28
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

102
102
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

80
80
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

116
116
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

170
170
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

31
31
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

125
125
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

334
334
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

194
194
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

84
84
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

265
265
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

90
90
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

330
330
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

112
112
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

71
71
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

18
18
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

47
47
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

102
102
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

529
529
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

110
110
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

87
87
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

246
246
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

107
107
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

88
88
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

149
149

Meer sportnieuws