Hoedt meteen in grote problemen bij Anderlecht

door
Hoedt meteen in grote problemen bij Anderlecht

Er werd veel verwacht van de komst van Wesley Hoedt naar RSC Anderlecht, maar na één speeldag in de Jupiler Pro League rijzen er vooral veel vraagtekens rond de Nederlander. In de stadsderby tegen Union SG ging Hoedt mee ten onder met zijn ploegmaats en hij viel enkel op door zijn veelvuldig balverlies, weinig gewonnen duels en een bedenkelijke passing. 


LANGE TERMIJN

RSC Anderlecht focust in de huidige zomermercato op duurzaamheid. Majeed Ashimeru (RB Salzburg 1,5 miljoen euro), Sergio Gomez (Borussia Dortmund 2,25 miljoen euro), Benito Raman (Schalke 04, 3 miljoen euro) en Kristoffer Olsson (FK Krasnodar, 4 miljoen euro) kostten de paars-witte clubkas flink wat geld, maar deze spelers moeten in de volgende seizoenen de basis uitmaken van het vernieuwde Anderlecht. Het zijn stuk voor stuk transfers voor op de lange termijn en da's een vooruitzicht waar Sporting vorig jaar alleen maar kon van dromen.

En ook Wesley Hoedt maakt een groot deel uit van de toekomstplannen bij Anderlecht. De 27-jarige Nederlander ondertekende medio juni een vierjarig contract bij de Belgische recordkampioen en hij moet met zijn ervaring en leiderschapskwaliteiten de jonge garde op sleeptouw nemen. Hoedt verdiende zijn strepen onder meer bij Lazio, Southampton en Antwerp FC, waardoor hij toch een redelijk kwalitatief rugzakje met zich meebrengt naar het Lotto Park. De komst van Hoedt was alvast één van de veelbelovendste zomertransfers in de Belgische competitie.



“Met Wesley Hoedt voegen we leiderschap en ervaring toe aan het team”, gaf Peter Verbeke medio juni mee op de clubwebsite. “Om onze spelers optimaal te laten ontwikkelen én te streven naar resultaat is deze balans noodzakelijk. Wesley is ook goed aan de bal en hij speelt met lef en vertrouwen, wat zeer goed aansluit bij het voetbal dat deze club wil brengen”, aldus de sportief directeur van Anderlecht. Hoedt werd aangetrokken als vervanger van de Amerikaanse huurling Matt Miazga, die terugkeerde naar zijn moederclub Chelsea.

PUUR VOETBALLEND TE BEPERKT

Wesley Hoedt bewees in de voorbije twee seizoenen bij Antwerp FC en Lazio te beschikken over een adequate passing, maar zijn voetballende kwaliteiten zijn echter niet van hetzelfde hoge niveau zoals dat van pakweg Hannes Delcroix of Mark McKenzie (KRC Genk) – de beste uitvoetballende centrale verdedigers in de Jupiler Pro League. Dat gebrek aan pure voetballende kwaliteit van Hoedt kwam zondag pijnlijk aan de oppervlakte in zijn eerste officiële wedstrijd voor Anderlecht. 



Wesley Hoedt acteerde tegen Union SG ondermaats op het gebied van passing en bovendien leek hij ook in andere spelonderdelen niet meer op de kwalitatieve speler die hij twee seizoenen geleden was bij Antwerp. De Nederlander miste zijn debuut voor Anderlecht volledig en hij blonk vooral uit door een grote onzekerheid aan de bal. Die onzekerheid vertaalde zich onder meer in een erg matige passing met veelvuldig balverlies – naar de normen van een centrale verdediger toch.

ANDERE STIJL BIJ ANDERLECHT  

Op de positie van centrale verdediger is balverlies uit den boze, waardoor een degelijke en betrouwbare passing van levensbelang is. Daarom halen centrale verdedigers doorgaans een erg hoge cijfers op het gebied van passing-zuiverheid. Wesley Hoedt behoorde twee seizoenen geleden bij Antwerp FC tot de beste centrale verdedigers in die categorie, maar bij Anderlecht worden er vandaag vooral grote vraagtekens geplaatst rond zijn voetballend vermogen.



Twee seizoenen geleden hanteerde Laszlo Bölöni een erg defensieve aanpak bij Antwerp FC, waardoor het voor een centrale verdediger zoals Wesley Hoedt doorgaans gemakkelijk was om de bal af te spelen. Bij Anderlecht posteert Vincent Kompany zijn manschappen veel hoger op het veld, waardoor het voor een centrale verdediger soms veel moeilijker is om oplossingen te zoeken. Er wordt bij Sporting veel meer geteerd op de pure voetballende kwaliteiten van de spelers, en dat is  dus niet meteen de grote sterkte van Hoedt.

SLECHTE PASSING, WEINIG DUELS GEWONNEN 

Zondag haalde Wesley Hoedt tegen Union SG bijvoorbeeld een passing-zuiverheid van 89%, terwijl zijn compagnon in de centrale verdediging Taylor Harwood-Bellis een opmerkelijk hogere score haalde met 96%. Zelfs meer offensief ingestelde ploegmaats zoals Josh Cullen, Yari Verschaeren, Majeed Ashimeru en Kristoffer Olsson passten in de Brusselse derby heel wat zuiverder dan Hoedt. Bovendien verstuurde Hoedt zijn passes tegen Union SG veeleer in een laterale richting dan in een voorwaartse richting. 



En da's niet zo vreemd: Wesley Hoedt was zondag namelijk niet erg succesvol in zijn voorwaartse passing. De Nederlander verstuurde in totaal elf verkeerde passes tegen Union SG waarvan negen stuks in een voorwaartse richting. De centrale verdediger leed bijgevolg veel balverlies – het meeste bij Anderlecht trouwens – en daarnaast won hij opvallend weinig duels. Zelfs in de lucht won Hoedt (1m88) er maar ééntje, evenveel zoals zijn kleinere ploegmaats Michael Amir Murillo (1m83), Josh Cullen (1m75) en Sergio Gomez (1m71). 

WAAR IS DE HOEDT VAN ANTWERP? 

Wesley Hoedt had zich zijn debuut voor RSC Anderlecht wellicht helemaal anders voorgesteld. Samen met zijn ploegmaats ging hij collectief ten onder in de Brusselse stadsderby tegen Union SG, maar daarnaast leed de Nederlander ook heel wat gezichts- en reputatieverlies. De Wesley Hoedt van bij Antwerp FC was nooit te zien want de Nederlander presteerde ondermaats in de passing en de (lucht)duels, terwijl deze zaken nochtans zijn core business waren op de Bosuil.

Ook ex-bondscoach René Vandereycken heeft zijn twijfels bij Wesley Hoedt, en bij uitbreiding het gevormde duo met Taylor Harwood-Bellis. “Want dat zijn twee grote, niet echt wendbare verdedigers. Ze blonken ook niet uit in de opbouw, want ze speelden vooral lateraal en achteruit - naar oplossingen gingen ze niet op zoek. Ik vraag me af hoe dat rijmt met het offensieve voetbal dat Kompany voor ogen heeft”, aldus Vandereycken in Het Nieuwsblad.



En ook Marc Degryse kon zijn ontgoocheling niet verbergen in Het Laatste Nieuws. Hoedt was niet de Hoedt van bij Antwerp. Oei oei. Hij kwam een paar keer goed weg in duel met Vanzeir. Matt Miazga was vorig jaar de onbetwiste baas van de paarse verdediging. Vooral in luchtduels was Air Force One zeer waardevol. Zijn vertrek laat een leegte achter terwijl Wesley Hoedt hem nog niet heeft kunnen doen vergeten.”

DE STEM VAN HET PUBLIEK 

Niet enkel de analisten en perslieden waren hard voor de eerste prestatie van Wesley Hoedt in een Anderlecht-shirt. Ook op sociale media was de kritiek op de Nederlander nadrukkelijk aanwezig, terwijl ook de fans van Anderlecht zich aan het wedstrijdeinde begonnen te roeren. Zondag was Killian Sardella in het Lotto Park de gebeten hond voor het Anderlecht-publiek, maar in het slot van de wedstrijd werd de publieke sfeer rond Hoedt ook wat negatiever. Bij een volgende tegenvallende  wedstrijd zou het dus zomaar eens de beurt kunnen zijn aan Hoedt. 


LEES OOK: Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Zal Hoedt zich verbeteren bij Anderlecht?

Meest recent

Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

24
24
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

106
106
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

20
20
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

150
150
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

28
28
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

346
346
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

138
138
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

149
149
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

56
56
Ruben Van Gucht in shock: 'Bekentenis slaat in als een bom'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

306
306
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

66
66
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

187
187
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

147
147
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

76
76
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

220
220
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

44
44
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

246
246
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

221
221
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

38
38
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

403
403
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

135
135
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

64
64
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

95
95
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

61
61
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

312
312

Meer sportnieuws