Hoedt meteen in grote problemen bij Anderlecht

door
Hoedt meteen in grote problemen bij Anderlecht

Er werd veel verwacht van de komst van Wesley Hoedt naar RSC Anderlecht, maar na één speeldag in de Jupiler Pro League rijzen er vooral veel vraagtekens rond de Nederlander. In de stadsderby tegen Union SG ging Hoedt mee ten onder met zijn ploegmaats en hij viel enkel op door zijn veelvuldig balverlies, weinig gewonnen duels en een bedenkelijke passing. 


LANGE TERMIJN

RSC Anderlecht focust in de huidige zomermercato op duurzaamheid. Majeed Ashimeru (RB Salzburg 1,5 miljoen euro), Sergio Gomez (Borussia Dortmund 2,25 miljoen euro), Benito Raman (Schalke 04, 3 miljoen euro) en Kristoffer Olsson (FK Krasnodar, 4 miljoen euro) kostten de paars-witte clubkas flink wat geld, maar deze spelers moeten in de volgende seizoenen de basis uitmaken van het vernieuwde Anderlecht. Het zijn stuk voor stuk transfers voor op de lange termijn en da's een vooruitzicht waar Sporting vorig jaar alleen maar kon van dromen.

En ook Wesley Hoedt maakt een groot deel uit van de toekomstplannen bij Anderlecht. De 27-jarige Nederlander ondertekende medio juni een vierjarig contract bij de Belgische recordkampioen en hij moet met zijn ervaring en leiderschapskwaliteiten de jonge garde op sleeptouw nemen. Hoedt verdiende zijn strepen onder meer bij Lazio, Southampton en Antwerp FC, waardoor hij toch een redelijk kwalitatief rugzakje met zich meebrengt naar het Lotto Park. De komst van Hoedt was alvast één van de veelbelovendste zomertransfers in de Belgische competitie.



“Met Wesley Hoedt voegen we leiderschap en ervaring toe aan het team”, gaf Peter Verbeke medio juni mee op de clubwebsite. “Om onze spelers optimaal te laten ontwikkelen én te streven naar resultaat is deze balans noodzakelijk. Wesley is ook goed aan de bal en hij speelt met lef en vertrouwen, wat zeer goed aansluit bij het voetbal dat deze club wil brengen”, aldus de sportief directeur van Anderlecht. Hoedt werd aangetrokken als vervanger van de Amerikaanse huurling Matt Miazga, die terugkeerde naar zijn moederclub Chelsea.

PUUR VOETBALLEND TE BEPERKT

Wesley Hoedt bewees in de voorbije twee seizoenen bij Antwerp FC en Lazio te beschikken over een adequate passing, maar zijn voetballende kwaliteiten zijn echter niet van hetzelfde hoge niveau zoals dat van pakweg Hannes Delcroix of Mark McKenzie (KRC Genk) – de beste uitvoetballende centrale verdedigers in de Jupiler Pro League. Dat gebrek aan pure voetballende kwaliteit van Hoedt kwam zondag pijnlijk aan de oppervlakte in zijn eerste officiële wedstrijd voor Anderlecht. 



Wesley Hoedt acteerde tegen Union SG ondermaats op het gebied van passing en bovendien leek hij ook in andere spelonderdelen niet meer op de kwalitatieve speler die hij twee seizoenen geleden was bij Antwerp. De Nederlander miste zijn debuut voor Anderlecht volledig en hij blonk vooral uit door een grote onzekerheid aan de bal. Die onzekerheid vertaalde zich onder meer in een erg matige passing met veelvuldig balverlies – naar de normen van een centrale verdediger toch.

ANDERE STIJL BIJ ANDERLECHT  

Op de positie van centrale verdediger is balverlies uit den boze, waardoor een degelijke en betrouwbare passing van levensbelang is. Daarom halen centrale verdedigers doorgaans een erg hoge cijfers op het gebied van passing-zuiverheid. Wesley Hoedt behoorde twee seizoenen geleden bij Antwerp FC tot de beste centrale verdedigers in die categorie, maar bij Anderlecht worden er vandaag vooral grote vraagtekens geplaatst rond zijn voetballend vermogen.



Twee seizoenen geleden hanteerde Laszlo Bölöni een erg defensieve aanpak bij Antwerp FC, waardoor het voor een centrale verdediger zoals Wesley Hoedt doorgaans gemakkelijk was om de bal af te spelen. Bij Anderlecht posteert Vincent Kompany zijn manschappen veel hoger op het veld, waardoor het voor een centrale verdediger soms veel moeilijker is om oplossingen te zoeken. Er wordt bij Sporting veel meer geteerd op de pure voetballende kwaliteiten van de spelers, en dat is  dus niet meteen de grote sterkte van Hoedt.

SLECHTE PASSING, WEINIG DUELS GEWONNEN 

Zondag haalde Wesley Hoedt tegen Union SG bijvoorbeeld een passing-zuiverheid van 89%, terwijl zijn compagnon in de centrale verdediging Taylor Harwood-Bellis een opmerkelijk hogere score haalde met 96%. Zelfs meer offensief ingestelde ploegmaats zoals Josh Cullen, Yari Verschaeren, Majeed Ashimeru en Kristoffer Olsson passten in de Brusselse derby heel wat zuiverder dan Hoedt. Bovendien verstuurde Hoedt zijn passes tegen Union SG veeleer in een laterale richting dan in een voorwaartse richting. 



En da's niet zo vreemd: Wesley Hoedt was zondag namelijk niet erg succesvol in zijn voorwaartse passing. De Nederlander verstuurde in totaal elf verkeerde passes tegen Union SG waarvan negen stuks in een voorwaartse richting. De centrale verdediger leed bijgevolg veel balverlies – het meeste bij Anderlecht trouwens – en daarnaast won hij opvallend weinig duels. Zelfs in de lucht won Hoedt (1m88) er maar ééntje, evenveel zoals zijn kleinere ploegmaats Michael Amir Murillo (1m83), Josh Cullen (1m75) en Sergio Gomez (1m71). 

WAAR IS DE HOEDT VAN ANTWERP? 

Wesley Hoedt had zich zijn debuut voor RSC Anderlecht wellicht helemaal anders voorgesteld. Samen met zijn ploegmaats ging hij collectief ten onder in de Brusselse stadsderby tegen Union SG, maar daarnaast leed de Nederlander ook heel wat gezichts- en reputatieverlies. De Wesley Hoedt van bij Antwerp FC was nooit te zien want de Nederlander presteerde ondermaats in de passing en de (lucht)duels, terwijl deze zaken nochtans zijn core business waren op de Bosuil.

Ook ex-bondscoach René Vandereycken heeft zijn twijfels bij Wesley Hoedt, en bij uitbreiding het gevormde duo met Taylor Harwood-Bellis. “Want dat zijn twee grote, niet echt wendbare verdedigers. Ze blonken ook niet uit in de opbouw, want ze speelden vooral lateraal en achteruit - naar oplossingen gingen ze niet op zoek. Ik vraag me af hoe dat rijmt met het offensieve voetbal dat Kompany voor ogen heeft”, aldus Vandereycken in Het Nieuwsblad.



En ook Marc Degryse kon zijn ontgoocheling niet verbergen in Het Laatste Nieuws. Hoedt was niet de Hoedt van bij Antwerp. Oei oei. Hij kwam een paar keer goed weg in duel met Vanzeir. Matt Miazga was vorig jaar de onbetwiste baas van de paarse verdediging. Vooral in luchtduels was Air Force One zeer waardevol. Zijn vertrek laat een leegte achter terwijl Wesley Hoedt hem nog niet heeft kunnen doen vergeten.”

DE STEM VAN HET PUBLIEK 

Niet enkel de analisten en perslieden waren hard voor de eerste prestatie van Wesley Hoedt in een Anderlecht-shirt. Ook op sociale media was de kritiek op de Nederlander nadrukkelijk aanwezig, terwijl ook de fans van Anderlecht zich aan het wedstrijdeinde begonnen te roeren. Zondag was Killian Sardella in het Lotto Park de gebeten hond voor het Anderlecht-publiek, maar in het slot van de wedstrijd werd de publieke sfeer rond Hoedt ook wat negatiever. Bij een volgende tegenvallende  wedstrijd zou het dus zomaar eens de beurt kunnen zijn aan Hoedt. 


LEES OOK: Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

Zal Hoedt zich verbeteren bij Anderlecht?

Meest recent

'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

7
7
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

28
28
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

48
48
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

79
79
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

148
148
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

31
31
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

227
227
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

16
16
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

126
126
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

23
23
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

461
461
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

214
214
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

361
361
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

295
295
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

648
648
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

626
626
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

88
88
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

106
106
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

236
236
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

92
92
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

172
172
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

99
99
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

196
196
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

115
115
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

66
66

Meer sportnieuws