Hoedt meteen in grote problemen bij Anderlecht

door
Hoedt meteen in grote problemen bij Anderlecht

Er werd veel verwacht van de komst van Wesley Hoedt naar RSC Anderlecht, maar na één speeldag in de Jupiler Pro League rijzen er vooral veel vraagtekens rond de Nederlander. In de stadsderby tegen Union SG ging Hoedt mee ten onder met zijn ploegmaats en hij viel enkel op door zijn veelvuldig balverlies, weinig gewonnen duels en een bedenkelijke passing. 


LANGE TERMIJN

RSC Anderlecht focust in de huidige zomermercato op duurzaamheid. Majeed Ashimeru (RB Salzburg 1,5 miljoen euro), Sergio Gomez (Borussia Dortmund 2,25 miljoen euro), Benito Raman (Schalke 04, 3 miljoen euro) en Kristoffer Olsson (FK Krasnodar, 4 miljoen euro) kostten de paars-witte clubkas flink wat geld, maar deze spelers moeten in de volgende seizoenen de basis uitmaken van het vernieuwde Anderlecht. Het zijn stuk voor stuk transfers voor op de lange termijn en da's een vooruitzicht waar Sporting vorig jaar alleen maar kon van dromen.

En ook Wesley Hoedt maakt een groot deel uit van de toekomstplannen bij Anderlecht. De 27-jarige Nederlander ondertekende medio juni een vierjarig contract bij de Belgische recordkampioen en hij moet met zijn ervaring en leiderschapskwaliteiten de jonge garde op sleeptouw nemen. Hoedt verdiende zijn strepen onder meer bij Lazio, Southampton en Antwerp FC, waardoor hij toch een redelijk kwalitatief rugzakje met zich meebrengt naar het Lotto Park. De komst van Hoedt was alvast één van de veelbelovendste zomertransfers in de Belgische competitie.



“Met Wesley Hoedt voegen we leiderschap en ervaring toe aan het team”, gaf Peter Verbeke medio juni mee op de clubwebsite. “Om onze spelers optimaal te laten ontwikkelen én te streven naar resultaat is deze balans noodzakelijk. Wesley is ook goed aan de bal en hij speelt met lef en vertrouwen, wat zeer goed aansluit bij het voetbal dat deze club wil brengen”, aldus de sportief directeur van Anderlecht. Hoedt werd aangetrokken als vervanger van de Amerikaanse huurling Matt Miazga, die terugkeerde naar zijn moederclub Chelsea.

PUUR VOETBALLEND TE BEPERKT

Wesley Hoedt bewees in de voorbije twee seizoenen bij Antwerp FC en Lazio te beschikken over een adequate passing, maar zijn voetballende kwaliteiten zijn echter niet van hetzelfde hoge niveau zoals dat van pakweg Hannes Delcroix of Mark McKenzie (KRC Genk) – de beste uitvoetballende centrale verdedigers in de Jupiler Pro League. Dat gebrek aan pure voetballende kwaliteit van Hoedt kwam zondag pijnlijk aan de oppervlakte in zijn eerste officiële wedstrijd voor Anderlecht. 



Wesley Hoedt acteerde tegen Union SG ondermaats op het gebied van passing en bovendien leek hij ook in andere spelonderdelen niet meer op de kwalitatieve speler die hij twee seizoenen geleden was bij Antwerp. De Nederlander miste zijn debuut voor Anderlecht volledig en hij blonk vooral uit door een grote onzekerheid aan de bal. Die onzekerheid vertaalde zich onder meer in een erg matige passing met veelvuldig balverlies – naar de normen van een centrale verdediger toch.

ANDERE STIJL BIJ ANDERLECHT  

Op de positie van centrale verdediger is balverlies uit den boze, waardoor een degelijke en betrouwbare passing van levensbelang is. Daarom halen centrale verdedigers doorgaans een erg hoge cijfers op het gebied van passing-zuiverheid. Wesley Hoedt behoorde twee seizoenen geleden bij Antwerp FC tot de beste centrale verdedigers in die categorie, maar bij Anderlecht worden er vandaag vooral grote vraagtekens geplaatst rond zijn voetballend vermogen.



Twee seizoenen geleden hanteerde Laszlo Bölöni een erg defensieve aanpak bij Antwerp FC, waardoor het voor een centrale verdediger zoals Wesley Hoedt doorgaans gemakkelijk was om de bal af te spelen. Bij Anderlecht posteert Vincent Kompany zijn manschappen veel hoger op het veld, waardoor het voor een centrale verdediger soms veel moeilijker is om oplossingen te zoeken. Er wordt bij Sporting veel meer geteerd op de pure voetballende kwaliteiten van de spelers, en dat is  dus niet meteen de grote sterkte van Hoedt.

SLECHTE PASSING, WEINIG DUELS GEWONNEN 

Zondag haalde Wesley Hoedt tegen Union SG bijvoorbeeld een passing-zuiverheid van 89%, terwijl zijn compagnon in de centrale verdediging Taylor Harwood-Bellis een opmerkelijk hogere score haalde met 96%. Zelfs meer offensief ingestelde ploegmaats zoals Josh Cullen, Yari Verschaeren, Majeed Ashimeru en Kristoffer Olsson passten in de Brusselse derby heel wat zuiverder dan Hoedt. Bovendien verstuurde Hoedt zijn passes tegen Union SG veeleer in een laterale richting dan in een voorwaartse richting. 



En da's niet zo vreemd: Wesley Hoedt was zondag namelijk niet erg succesvol in zijn voorwaartse passing. De Nederlander verstuurde in totaal elf verkeerde passes tegen Union SG waarvan negen stuks in een voorwaartse richting. De centrale verdediger leed bijgevolg veel balverlies – het meeste bij Anderlecht trouwens – en daarnaast won hij opvallend weinig duels. Zelfs in de lucht won Hoedt (1m88) er maar ééntje, evenveel zoals zijn kleinere ploegmaats Michael Amir Murillo (1m83), Josh Cullen (1m75) en Sergio Gomez (1m71). 

WAAR IS DE HOEDT VAN ANTWERP? 

Wesley Hoedt had zich zijn debuut voor RSC Anderlecht wellicht helemaal anders voorgesteld. Samen met zijn ploegmaats ging hij collectief ten onder in de Brusselse stadsderby tegen Union SG, maar daarnaast leed de Nederlander ook heel wat gezichts- en reputatieverlies. De Wesley Hoedt van bij Antwerp FC was nooit te zien want de Nederlander presteerde ondermaats in de passing en de (lucht)duels, terwijl deze zaken nochtans zijn core business waren op de Bosuil.

Ook ex-bondscoach René Vandereycken heeft zijn twijfels bij Wesley Hoedt, en bij uitbreiding het gevormde duo met Taylor Harwood-Bellis. “Want dat zijn twee grote, niet echt wendbare verdedigers. Ze blonken ook niet uit in de opbouw, want ze speelden vooral lateraal en achteruit - naar oplossingen gingen ze niet op zoek. Ik vraag me af hoe dat rijmt met het offensieve voetbal dat Kompany voor ogen heeft”, aldus Vandereycken in Het Nieuwsblad.



En ook Marc Degryse kon zijn ontgoocheling niet verbergen in Het Laatste Nieuws. Hoedt was niet de Hoedt van bij Antwerp. Oei oei. Hij kwam een paar keer goed weg in duel met Vanzeir. Matt Miazga was vorig jaar de onbetwiste baas van de paarse verdediging. Vooral in luchtduels was Air Force One zeer waardevol. Zijn vertrek laat een leegte achter terwijl Wesley Hoedt hem nog niet heeft kunnen doen vergeten.”

DE STEM VAN HET PUBLIEK 

Niet enkel de analisten en perslieden waren hard voor de eerste prestatie van Wesley Hoedt in een Anderlecht-shirt. Ook op sociale media was de kritiek op de Nederlander nadrukkelijk aanwezig, terwijl ook de fans van Anderlecht zich aan het wedstrijdeinde begonnen te roeren. Zondag was Killian Sardella in het Lotto Park de gebeten hond voor het Anderlecht-publiek, maar in het slot van de wedstrijd werd de publieke sfeer rond Hoedt ook wat negatiever. Bij een volgende tegenvallende  wedstrijd zou het dus zomaar eens de beurt kunnen zijn aan Hoedt. 


LEES OOK: Coosemans in zak en as: "Dit klinkt belachelijk, maar ..."

Zal Hoedt zich verbeteren bij Anderlecht?

Meest recent

CPL: Spectaculaire zege Kortrijk, mooie comeback Beerschot

In de Challenger Pro League heeft KV Kortrijk zich herpakt na de slipper van vorig weekend tegen ...

21
21
Coosemans in zak en as: "Dit klinkt belachelijk, maar ..."

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar zijn eerste competitiezege sinds 13 december. ...

198
198
Crisis bij Anderlecht: fans schreeuwen om dubbel ontslag

De zoveelste crisis bij RSC Anderlecht lijkt compleet. Na de recente 5 op 18 werd zondagmiddag ook ...

256
256
'Coach geeft groen licht: Genk-transfer op de valreep'

KRC Genk beleefde een erg rustige wintermercato tot dusver. Maar daar kan daags voor het verstrijken ...

270
270
Over en uit Hasi? Scherp Standard mept Anderlecht knock-out

Zijn de dagen van Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht geteld? In de match die absoluut ...

324
324
Club Brugge-stunt tegen Atlético: dit zeggen de cijfers

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

66
66
Heldenrol Godts eindigt in nieuwe optater voor Ajax

In de Nederlandse Eredivisie blijft Ajax uiterst wisselvallig presteren. Na een dubbeslag van Mika ...

20
20
Anderlecht in nesten op Sclessin: "Hoe kan hij profvoetballer zijn?!"

Sclessin vormde zondagmiddag het decor van een immer geladen clash tussen aartsrivalen Standard en ...

315
315
'Kompany beloond: Bayern plant eerste zomertransfer'

In de Bundesliga liet Bayern München zaterdag twee punten liggen tegen Hamburg SV. Op bezoek ...

219
219
Sels incasseert mokerslag, extra Belg naar Eredivisie

Het einde van de wintermercato is in zicht en dus worden nog volop deals beklonken. Een aantal van ...

47
47
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over komst Schjelderup'

Club Brugge wil vlak voor het sluiten van de winterse transfermarkt zijn selectie versterken ...

566
566
Opvallende transferdeal Anderlecht: ook bondscoach betrokken

RSC Anderlecht heeft deze week zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd ...

542
542
Hasi verrast met debutant in basis, Standard zonder Epolo

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op Luik gericht. Daar nemen met Standard en ...

159
159
Clement onthult: "Welke Club-speler goede coach zou zijn?"

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

298
298
TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

421
421
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

97
97
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

76
76
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

86
86
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

294
294
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

284
284
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

124
124
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

387
387
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

674
674
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

74
74
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

290
290

Meer sportnieuws