Druk bij Anderlecht zorgt voor eerste slachtoffer

door
Druk bij Anderlecht zorgt voor eerste slachtoffer

De terugkeer van het publiek in de voetbaltribunes zorgt voor extra animo en beleving. Anderzijds kunnen de supporters ook terug rechtstreeks hun ongenoegen uiten wanneer hun ploeg ondermaats presteert. Killian Sardella was in die optiek alvast een eerste slachtoffer: de verdediger van Anderlecht werd vorig weekend hard op de korrel genomen door het publiek in het Lotto Park.


MET DE BILLEN BLOOT TEGEN UNION

“Ik lees nu: Anderlecht zal weer meedoen voor de titel. Maar dat is niet hoe ik het zie”, dixit Peter Verbeke in Sport/Voetbalmagazine vorige week. De sportief directeur van Anderlecht mikt dit seizoen niet op de landstitel maar ambieert een gematigde play-off 1 en de kwalificatie voor de Europa League. Voor de fans van Anderlecht is die doelstelling het absolute minimum na een periode vier jaar zonder Belgische landstitel, wat een in termen van de Belgische landskampioen een eeuwigheid lang is.



De algemene externe verwachting voor het nieuwe voetbalseizoen is dat RSC Anderlecht de prestaties en resultaten van tijdens voorgaande jaargang zou overtreffen. Maar vorig weekend ging het al tijdens de eerste speeldag compleet mis voor de ploeg van Vincent Kompany. Sporting ging zondag pijnlijk onderuit tegen promovendus en stadsgenoot Union SG en in het Lotto Park was de achterban uiteraard erg ontevreden met het ondermaatse spel en het schrijnende 1-3 eindresultaat.

LOÏC LAPOUSSIN

Sinds zondag 27 juni mogen de Belgische voetbalclubs opnieuw supporters toelaten in hun stadion, met een maximumcapaciteit van 33%. In de derby tegen Union SG bevolkten er naargelang de bron 8.000, 6.500 of 6.000 fans de tribunes van het Lotto Park. De supporters van Anderlecht waren zondag dus nog niet in grote getale aanwezig, maar ze verstuurden wel een duidelijke boodschap richting Vincent Kompany. De grote zondebok van de avond was overduidelijk Kilian Sardella.



Killian Sardella kende vorig seizoen al een erg wisselvallige jaargang en toen was hij nooit onbesproken of vrij van discussie. En ook in de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe voetbalseizoen was de 19-jarige opnieuw de grote pineut. Tegen Union SG ging Sardella te naïef en onbezonnen in de fout bij de 0-1, iets wat toch vragen oproept bij een profspeler die ondertussen al 38 officiële wedstrijden afwerkte voor de hoofdmacht van Sporting. 

FANS VISEREN SARDELLA 

Killian Sardella was nochtans goed aan de wedstrijd gestart maar na zijn verkeerde inschatting in het duel met kwelduivel Loïc Lapoussin ging zijn prestatie steil bergaf. En begonnen de fans van Anderlecht zich ook te roeren. Bij zowat elk balcontact kreeg Sardella het thuispubliek over zich heen en ook al waren de tribunes niet tot de nok gevuld, dit kwam toch wel hard aan voor de jonge verdediger. Sardella had dan ook nog het ongeluk dat Anderlecht als ploeg een collectief ondermaatse prestatie neerzette en dat hij mede daarom een gemakkelijk doelwit was voor de fans.



Nochtans werkte Killian Sardella vorig seizoen veel mindere wedstrijden af in het shirt van Anderlecht. De youngster had toen het grote voordeel – net zoals meerdere ploegmaats trouwens – dat er vorig jaar nog geen publiek toegelaten werd in de stadions van de Belgische clubs. Nu er terug enkele duizenden supporters aanwezig mogen zijn tijdens de wedstrijden, zorgt dat voor extra beleving in positieve zin maar in sommige gevallen ook op een negatieve wijze. En dat laatste mocht Sardella dus aan den lijve ondervinden.

DRAMATISCH RAPPORT 

Het is al langer duidelijk dat Killian Sardella niet de ideale rechtsachter is voor RSC Anderlecht. En dat is ook niet erg vreemd, want in de jeugdacademie werd hij in eerste instantie opgeleid als een centrale verdediger. Toch krijgt Sardella enorm veel vertrouwen van Vincent Kompany, die hem vorig seizoen zelfs meermaals de voorkeur gaf op Michael Amir Murillo. Sardella zou namelijk meer kwaliteiten bezitten om “de lijnen te breken”, zoals Kompany toen aangaf.



Maar tegen Union SG bevestigde Killian Sardella dat een basisplaats als rechtsachter bij Anderlecht (nog) iets te hoog gegrepen is voor hem. Na zijn opzichtige fout bij de 0-1 en daarna de onvermijdelijke fluitconcerten, liep het voor geen meter meer bij de 19-jarige. In de eerste helft leed Sardella elf keer balverlies (het meeste bij Anderlecht), won hij amper twee duels (samen met Josh Cullen het minste bij Anderlecht) en telde hij drie niet-geslaagd defensieve acties (het meeste bij Anderlecht).

DE STEM VAN HET PUBLIEK 

Killian Sardella is naar verluidt een persoon met een grote mentale sterkte maar nadat Loïc Lapoussin hem aftroefde bij de 0-1, kwam de youngster dat niet mee te boven. Het deed Sardella ongetwijfeld ook geen goed dat ook de kritische supporters van Anderlecht hem daarna openlijk en erg nadrukkelijk viseerden. Vincent Kompany zag zich dan ook genoodzaakt om stevig bij te sturen tijdens de rust en hij liet Sardella vervolgens in de kleedkamer. Michael Amir Murillo was zijn vervanger, maar de Panamees deed het zeker niet beter dan Sardella.

 “Maar ik heb Killian voor alle duidelijkheid niet gewisseld voor de reactie van het publiek”, vertelde Vincent Kompany na de match. “Ik ga hier geen enkele speler isoleren en als ik mijn ploeg bekijk, was hij zelfs niet onze slechtste speler op het veld. Wat de reactie van het publiek betreft: daarmee moet je om kunnen als speler van Anderlecht. Het is niet dat de supporters op dat moment niet meer achter hun ploeg staan, ze hebben gewoon ontzettend hoge verwachtingen en willen dat laten horen.”



Vincent Kompany zal zich in elk geval nooit laten beïnvloeden door de publieke opinie. Hij gelooft rotsvast in zijn eigen filosofie en visie, waarin hij trouwens altijd gesteund wordt door de clubleiding van Anderlecht. Maar in België is er geen enkel publiek dat nog veeleisender is dan dat van Anderlecht. In het verleden bezweken verschillende spelers al onder de immense druk en Killian Sardella kan dus weleens de volgende in dat rijtje worden. 

LEES OOK: "Niet meer terug naar RSCA" - Goto reageert na heftige opstoot

Was de reactie van het Anderlecht-publiek terecht?

Meest recent

Anderlecht na ‘vertrek’ Hazard: ‘volgende sterkhouder volgt’

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

6
6
'Salah, Casemiro én Neymar in dezelfde competitie'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

3
3
RSCA zorgt voor transferommekeer: keert succesrecept terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

21
21
Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

35
35
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

8
8
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

97
97
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

36
36
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

79
79
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

31
31
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

139
139
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

62
62
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

320
320
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

52
52
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

34
34
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

34
34
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

45
45
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

37
37
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

651
651
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

163
163
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

151
151
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

146
146
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

108
108
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

113
113
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

201
201
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

59
59

Meer sportnieuws