Druk bij Anderlecht zorgt voor eerste slachtoffer

door
Druk bij Anderlecht zorgt voor eerste slachtoffer

De terugkeer van het publiek in de voetbaltribunes zorgt voor extra animo en beleving. Anderzijds kunnen de supporters ook terug rechtstreeks hun ongenoegen uiten wanneer hun ploeg ondermaats presteert. Killian Sardella was in die optiek alvast een eerste slachtoffer: de verdediger van Anderlecht werd vorig weekend hard op de korrel genomen door het publiek in het Lotto Park.


MET DE BILLEN BLOOT TEGEN UNION

“Ik lees nu: Anderlecht zal weer meedoen voor de titel. Maar dat is niet hoe ik het zie”, dixit Peter Verbeke in Sport/Voetbalmagazine vorige week. De sportief directeur van Anderlecht mikt dit seizoen niet op de landstitel maar ambieert een gematigde play-off 1 en de kwalificatie voor de Europa League. Voor de fans van Anderlecht is die doelstelling het absolute minimum na een periode vier jaar zonder Belgische landstitel, wat een in termen van de Belgische landskampioen een eeuwigheid lang is.



De algemene externe verwachting voor het nieuwe voetbalseizoen is dat RSC Anderlecht de prestaties en resultaten van tijdens voorgaande jaargang zou overtreffen. Maar vorig weekend ging het al tijdens de eerste speeldag compleet mis voor de ploeg van Vincent Kompany. Sporting ging zondag pijnlijk onderuit tegen promovendus en stadsgenoot Union SG en in het Lotto Park was de achterban uiteraard erg ontevreden met het ondermaatse spel en het schrijnende 1-3 eindresultaat.

LOÏC LAPOUSSIN

Sinds zondag 27 juni mogen de Belgische voetbalclubs opnieuw supporters toelaten in hun stadion, met een maximumcapaciteit van 33%. In de derby tegen Union SG bevolkten er naargelang de bron 8.000, 6.500 of 6.000 fans de tribunes van het Lotto Park. De supporters van Anderlecht waren zondag dus nog niet in grote getale aanwezig, maar ze verstuurden wel een duidelijke boodschap richting Vincent Kompany. De grote zondebok van de avond was overduidelijk Kilian Sardella.



Killian Sardella kende vorig seizoen al een erg wisselvallige jaargang en toen was hij nooit onbesproken of vrij van discussie. En ook in de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe voetbalseizoen was de 19-jarige opnieuw de grote pineut. Tegen Union SG ging Sardella te naïef en onbezonnen in de fout bij de 0-1, iets wat toch vragen oproept bij een profspeler die ondertussen al 38 officiële wedstrijden afwerkte voor de hoofdmacht van Sporting. 

FANS VISEREN SARDELLA 

Killian Sardella was nochtans goed aan de wedstrijd gestart maar na zijn verkeerde inschatting in het duel met kwelduivel Loïc Lapoussin ging zijn prestatie steil bergaf. En begonnen de fans van Anderlecht zich ook te roeren. Bij zowat elk balcontact kreeg Sardella het thuispubliek over zich heen en ook al waren de tribunes niet tot de nok gevuld, dit kwam toch wel hard aan voor de jonge verdediger. Sardella had dan ook nog het ongeluk dat Anderlecht als ploeg een collectief ondermaatse prestatie neerzette en dat hij mede daarom een gemakkelijk doelwit was voor de fans.



Nochtans werkte Killian Sardella vorig seizoen veel mindere wedstrijden af in het shirt van Anderlecht. De youngster had toen het grote voordeel – net zoals meerdere ploegmaats trouwens – dat er vorig jaar nog geen publiek toegelaten werd in de stadions van de Belgische clubs. Nu er terug enkele duizenden supporters aanwezig mogen zijn tijdens de wedstrijden, zorgt dat voor extra beleving in positieve zin maar in sommige gevallen ook op een negatieve wijze. En dat laatste mocht Sardella dus aan den lijve ondervinden.

DRAMATISCH RAPPORT 

Het is al langer duidelijk dat Killian Sardella niet de ideale rechtsachter is voor RSC Anderlecht. En dat is ook niet erg vreemd, want in de jeugdacademie werd hij in eerste instantie opgeleid als een centrale verdediger. Toch krijgt Sardella enorm veel vertrouwen van Vincent Kompany, die hem vorig seizoen zelfs meermaals de voorkeur gaf op Michael Amir Murillo. Sardella zou namelijk meer kwaliteiten bezitten om “de lijnen te breken”, zoals Kompany toen aangaf.



Maar tegen Union SG bevestigde Killian Sardella dat een basisplaats als rechtsachter bij Anderlecht (nog) iets te hoog gegrepen is voor hem. Na zijn opzichtige fout bij de 0-1 en daarna de onvermijdelijke fluitconcerten, liep het voor geen meter meer bij de 19-jarige. In de eerste helft leed Sardella elf keer balverlies (het meeste bij Anderlecht), won hij amper twee duels (samen met Josh Cullen het minste bij Anderlecht) en telde hij drie niet-geslaagd defensieve acties (het meeste bij Anderlecht).

DE STEM VAN HET PUBLIEK 

Killian Sardella is naar verluidt een persoon met een grote mentale sterkte maar nadat Loïc Lapoussin hem aftroefde bij de 0-1, kwam de youngster dat niet mee te boven. Het deed Sardella ongetwijfeld ook geen goed dat ook de kritische supporters van Anderlecht hem daarna openlijk en erg nadrukkelijk viseerden. Vincent Kompany zag zich dan ook genoodzaakt om stevig bij te sturen tijdens de rust en hij liet Sardella vervolgens in de kleedkamer. Michael Amir Murillo was zijn vervanger, maar de Panamees deed het zeker niet beter dan Sardella.

 “Maar ik heb Killian voor alle duidelijkheid niet gewisseld voor de reactie van het publiek”, vertelde Vincent Kompany na de match. “Ik ga hier geen enkele speler isoleren en als ik mijn ploeg bekijk, was hij zelfs niet onze slechtste speler op het veld. Wat de reactie van het publiek betreft: daarmee moet je om kunnen als speler van Anderlecht. Het is niet dat de supporters op dat moment niet meer achter hun ploeg staan, ze hebben gewoon ontzettend hoge verwachtingen en willen dat laten horen.”



Vincent Kompany zal zich in elk geval nooit laten beïnvloeden door de publieke opinie. Hij gelooft rotsvast in zijn eigen filosofie en visie, waarin hij trouwens altijd gesteund wordt door de clubleiding van Anderlecht. Maar in België is er geen enkel publiek dat nog veeleisender is dan dat van Anderlecht. In het verleden bezweken verschillende spelers al onder de immense druk en Killian Sardella kan dus weleens de volgende in dat rijtje worden. 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

Was de reactie van het Anderlecht-publiek terecht?

Meest recent

Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

3
3
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

17
17
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

70
70
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

197
197
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

185
185
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

81
81
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

211
211
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

237
237
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

1013
1013
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

459
459
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

133
133
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

563
563
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

324
324
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

303
303
Revelatie Club Brugge verrast: "4 op 10 voor mijn seizoen"

Er waren heel wat twijfels rond Club Brugge in de zomer, want heel wat sterkhouders vertrokken toen. ...

223
223
Smaakmaker KV Mechelen spreekt duidelijk over transfer

Zes speeldagen voor het einde van de reguliere competitie mag KV Mechelen nog altijd dromen van een ...

275
275
Waanzinnige prestatie Anderlecht: "Had 0-9 kunnen zijn"

De bekerfinale wordt een Brusselse derby, want na Union plaatste donderdagavond ook Anderlecht zich. ...

311
311
'Club Brugge pakt uit met nieuw megaproject'

Club Brugge is in het voorbije decennium uitgegroeid tot de nummer één in België, ...

435
435
Deschacht uit zijn dak: "Geef hem contract voor 5 jaar!"

Anderlecht heeft zich donderdagavond op sensationele wijze geplaatst voor de bekerfinale. Het veegde ...

498
498
'Club Brugge gaat all-in voor 10M-Italiaan'

Club Brugge heeft een Italiaanse middenvelder hoog op het lijstje staan voor de zomer. Volgens ...

248
248
WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Donderdagavond werd er in Brussel geloot voor de volgende campagne van de Nations League. Met ...

99
99
Taravel onthult hét geheim achter straffe verrijzenis

Wie had dit zien aankomen? Anderlecht leek een vogel voor de kat nadat het vorige week al in eigen ...

500
500
Stevige kater voor Antwerp: "Het was gewoon shit"

Antwerp is vrijdagochtend ontwaakt met een stevige kater. Het leek de bekerfinale voor het grijpen ...

188
188
'Anderlecht pakt door en gaat vol voor deze trainer'

Anderlecht gaat door een moeilijke periode, maar kreeg donderdag wel een flinke opsteker. Dankzij ...

888
888
Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

596
596

Meer sportnieuws