Druk bij Anderlecht zorgt voor eerste slachtoffer

1487 stemmen
Druk bij Anderlecht zorgt voor eerste slachtoffer

De terugkeer van het publiek in de voetbaltribunes zorgt voor extra animo en beleving. Anderzijds kunnen de supporters ook terug rechtstreeks hun ongenoegen uiten wanneer hun ploeg ondermaats presteert. Killian Sardella was in die optiek alvast een eerste slachtoffer: de verdediger van Anderlecht werd vorig weekend hard op de korrel genomen door het publiek in het Lotto Park.


MET DE BILLEN BLOOT TEGEN UNION

“Ik lees nu: Anderlecht zal weer meedoen voor de titel. Maar dat is niet hoe ik het zie”, dixit Peter Verbeke in Sport/Voetbalmagazine vorige week. De sportief directeur van Anderlecht mikt dit seizoen niet op de landstitel maar ambieert een gematigde play-off 1 en de kwalificatie voor de Europa League. Voor de fans van Anderlecht is die doelstelling het absolute minimum na een periode vier jaar zonder Belgische landstitel, wat een in termen van de Belgische landskampioen een eeuwigheid lang is.



De algemene externe verwachting voor het nieuwe voetbalseizoen is dat RSC Anderlecht de prestaties en resultaten van tijdens voorgaande jaargang zou overtreffen. Maar vorig weekend ging het al tijdens de eerste speeldag compleet mis voor de ploeg van Vincent Kompany. Sporting ging zondag pijnlijk onderuit tegen promovendus en stadsgenoot Union SG en in het Lotto Park was de achterban uiteraard erg ontevreden met het ondermaatse spel en het schrijnende 1-3 eindresultaat.

LOÏC LAPOUSSIN

Sinds zondag 27 juni mogen de Belgische voetbalclubs opnieuw supporters toelaten in hun stadion, met een maximumcapaciteit van 33%. In de derby tegen Union SG bevolkten er naargelang de bron 8.000, 6.500 of 6.000 fans de tribunes van het Lotto Park. De supporters van Anderlecht waren zondag dus nog niet in grote getale aanwezig, maar ze verstuurden wel een duidelijke boodschap richting Vincent Kompany. De grote zondebok van de avond was overduidelijk Kilian Sardella.



Killian Sardella kende vorig seizoen al een erg wisselvallige jaargang en toen was hij nooit onbesproken of vrij van discussie. En ook in de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe voetbalseizoen was de 19-jarige opnieuw de grote pineut. Tegen Union SG ging Sardella te naïef en onbezonnen in de fout bij de 0-1, iets wat toch vragen oproept bij een profspeler die ondertussen al 38 officiële wedstrijden afwerkte voor de hoofdmacht van Sporting. 

FANS VISEREN SARDELLA 

Killian Sardella was nochtans goed aan de wedstrijd gestart maar na zijn verkeerde inschatting in het duel met kwelduivel Loïc Lapoussin ging zijn prestatie steil bergaf. En begonnen de fans van Anderlecht zich ook te roeren. Bij zowat elk balcontact kreeg Sardella het thuispubliek over zich heen en ook al waren de tribunes niet tot de nok gevuld, dit kwam toch wel hard aan voor de jonge verdediger. Sardella had dan ook nog het ongeluk dat Anderlecht als ploeg een collectief ondermaatse prestatie neerzette en dat hij mede daarom een gemakkelijk doelwit was voor de fans.



Nochtans werkte Killian Sardella vorig seizoen veel mindere wedstrijden af in het shirt van Anderlecht. De youngster had toen het grote voordeel – net zoals meerdere ploegmaats trouwens – dat er vorig jaar nog geen publiek toegelaten werd in de stadions van de Belgische clubs. Nu er terug enkele duizenden supporters aanwezig mogen zijn tijdens de wedstrijden, zorgt dat voor extra beleving in positieve zin maar in sommige gevallen ook op een negatieve wijze. En dat laatste mocht Sardella dus aan den lijve ondervinden.

DRAMATISCH RAPPORT 

Het is al langer duidelijk dat Killian Sardella niet de ideale rechtsachter is voor RSC Anderlecht. En dat is ook niet erg vreemd, want in de jeugdacademie werd hij in eerste instantie opgeleid als een centrale verdediger. Toch krijgt Sardella enorm veel vertrouwen van Vincent Kompany, die hem vorig seizoen zelfs meermaals de voorkeur gaf op Michael Amir Murillo. Sardella zou namelijk meer kwaliteiten bezitten om “de lijnen te breken”, zoals Kompany toen aangaf.



Maar tegen Union SG bevestigde Killian Sardella dat een basisplaats als rechtsachter bij Anderlecht (nog) iets te hoog gegrepen is voor hem. Na zijn opzichtige fout bij de 0-1 en daarna de onvermijdelijke fluitconcerten, liep het voor geen meter meer bij de 19-jarige. In de eerste helft leed Sardella elf keer balverlies (het meeste bij Anderlecht), won hij amper twee duels (samen met Josh Cullen het minste bij Anderlecht) en telde hij drie niet-geslaagd defensieve acties (het meeste bij Anderlecht).

DE STEM VAN HET PUBLIEK 

Killian Sardella is naar verluidt een persoon met een grote mentale sterkte maar nadat Loïc Lapoussin hem aftroefde bij de 0-1, kwam de youngster dat niet mee te boven. Het deed Sardella ongetwijfeld ook geen goed dat ook de kritische supporters van Anderlecht hem daarna openlijk en erg nadrukkelijk viseerden. Vincent Kompany zag zich dan ook genoodzaakt om stevig bij te sturen tijdens de rust en hij liet Sardella vervolgens in de kleedkamer. Michael Amir Murillo was zijn vervanger, maar de Panamees deed het zeker niet beter dan Sardella.

 “Maar ik heb Killian voor alle duidelijkheid niet gewisseld voor de reactie van het publiek”, vertelde Vincent Kompany na de match. “Ik ga hier geen enkele speler isoleren en als ik mijn ploeg bekijk, was hij zelfs niet onze slechtste speler op het veld. Wat de reactie van het publiek betreft: daarmee moet je om kunnen als speler van Anderlecht. Het is niet dat de supporters op dat moment niet meer achter hun ploeg staan, ze hebben gewoon ontzettend hoge verwachtingen en willen dat laten horen.”



Vincent Kompany zal zich in elk geval nooit laten beïnvloeden door de publieke opinie. Hij gelooft rotsvast in zijn eigen filosofie en visie, waarin hij trouwens altijd gesteund wordt door de clubleiding van Anderlecht. Maar in België is er geen enkel publiek dat nog veeleisender is dan dat van Anderlecht. In het verleden bezweken verschillende spelers al onder de immense druk en Killian Sardella kan dus weleens de volgende in dat rijtje worden. 

LEES OOK: Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Was de reactie van het Anderlecht-publiek terecht?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

17
17
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

168
168
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

73
73
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

99
99
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

146
146
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

86
86
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

135
135
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

49
49
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

297
297
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

104
104
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

646
646
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

67
67
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

266
266
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

284
284
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

572
572
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

471
471
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

757
757
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

118
118
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

190
190
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

99
99
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

242
242
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

173
173
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

164
164

Meer sportnieuws