Druk bij Anderlecht zorgt voor eerste slachtoffer

door
Druk bij Anderlecht zorgt voor eerste slachtoffer

De terugkeer van het publiek in de voetbaltribunes zorgt voor extra animo en beleving. Anderzijds kunnen de supporters ook terug rechtstreeks hun ongenoegen uiten wanneer hun ploeg ondermaats presteert. Killian Sardella was in die optiek alvast een eerste slachtoffer: de verdediger van Anderlecht werd vorig weekend hard op de korrel genomen door het publiek in het Lotto Park.


MET DE BILLEN BLOOT TEGEN UNION

“Ik lees nu: Anderlecht zal weer meedoen voor de titel. Maar dat is niet hoe ik het zie”, dixit Peter Verbeke in Sport/Voetbalmagazine vorige week. De sportief directeur van Anderlecht mikt dit seizoen niet op de landstitel maar ambieert een gematigde play-off 1 en de kwalificatie voor de Europa League. Voor de fans van Anderlecht is die doelstelling het absolute minimum na een periode vier jaar zonder Belgische landstitel, wat een in termen van de Belgische landskampioen een eeuwigheid lang is.



De algemene externe verwachting voor het nieuwe voetbalseizoen is dat RSC Anderlecht de prestaties en resultaten van tijdens voorgaande jaargang zou overtreffen. Maar vorig weekend ging het al tijdens de eerste speeldag compleet mis voor de ploeg van Vincent Kompany. Sporting ging zondag pijnlijk onderuit tegen promovendus en stadsgenoot Union SG en in het Lotto Park was de achterban uiteraard erg ontevreden met het ondermaatse spel en het schrijnende 1-3 eindresultaat.

LOÏC LAPOUSSIN

Sinds zondag 27 juni mogen de Belgische voetbalclubs opnieuw supporters toelaten in hun stadion, met een maximumcapaciteit van 33%. In de derby tegen Union SG bevolkten er naargelang de bron 8.000, 6.500 of 6.000 fans de tribunes van het Lotto Park. De supporters van Anderlecht waren zondag dus nog niet in grote getale aanwezig, maar ze verstuurden wel een duidelijke boodschap richting Vincent Kompany. De grote zondebok van de avond was overduidelijk Kilian Sardella.



Killian Sardella kende vorig seizoen al een erg wisselvallige jaargang en toen was hij nooit onbesproken of vrij van discussie. En ook in de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe voetbalseizoen was de 19-jarige opnieuw de grote pineut. Tegen Union SG ging Sardella te naïef en onbezonnen in de fout bij de 0-1, iets wat toch vragen oproept bij een profspeler die ondertussen al 38 officiële wedstrijden afwerkte voor de hoofdmacht van Sporting. 

FANS VISEREN SARDELLA 

Killian Sardella was nochtans goed aan de wedstrijd gestart maar na zijn verkeerde inschatting in het duel met kwelduivel Loïc Lapoussin ging zijn prestatie steil bergaf. En begonnen de fans van Anderlecht zich ook te roeren. Bij zowat elk balcontact kreeg Sardella het thuispubliek over zich heen en ook al waren de tribunes niet tot de nok gevuld, dit kwam toch wel hard aan voor de jonge verdediger. Sardella had dan ook nog het ongeluk dat Anderlecht als ploeg een collectief ondermaatse prestatie neerzette en dat hij mede daarom een gemakkelijk doelwit was voor de fans.



Nochtans werkte Killian Sardella vorig seizoen veel mindere wedstrijden af in het shirt van Anderlecht. De youngster had toen het grote voordeel – net zoals meerdere ploegmaats trouwens – dat er vorig jaar nog geen publiek toegelaten werd in de stadions van de Belgische clubs. Nu er terug enkele duizenden supporters aanwezig mogen zijn tijdens de wedstrijden, zorgt dat voor extra beleving in positieve zin maar in sommige gevallen ook op een negatieve wijze. En dat laatste mocht Sardella dus aan den lijve ondervinden.

DRAMATISCH RAPPORT 

Het is al langer duidelijk dat Killian Sardella niet de ideale rechtsachter is voor RSC Anderlecht. En dat is ook niet erg vreemd, want in de jeugdacademie werd hij in eerste instantie opgeleid als een centrale verdediger. Toch krijgt Sardella enorm veel vertrouwen van Vincent Kompany, die hem vorig seizoen zelfs meermaals de voorkeur gaf op Michael Amir Murillo. Sardella zou namelijk meer kwaliteiten bezitten om “de lijnen te breken”, zoals Kompany toen aangaf.



Maar tegen Union SG bevestigde Killian Sardella dat een basisplaats als rechtsachter bij Anderlecht (nog) iets te hoog gegrepen is voor hem. Na zijn opzichtige fout bij de 0-1 en daarna de onvermijdelijke fluitconcerten, liep het voor geen meter meer bij de 19-jarige. In de eerste helft leed Sardella elf keer balverlies (het meeste bij Anderlecht), won hij amper twee duels (samen met Josh Cullen het minste bij Anderlecht) en telde hij drie niet-geslaagd defensieve acties (het meeste bij Anderlecht).

DE STEM VAN HET PUBLIEK 

Killian Sardella is naar verluidt een persoon met een grote mentale sterkte maar nadat Loïc Lapoussin hem aftroefde bij de 0-1, kwam de youngster dat niet mee te boven. Het deed Sardella ongetwijfeld ook geen goed dat ook de kritische supporters van Anderlecht hem daarna openlijk en erg nadrukkelijk viseerden. Vincent Kompany zag zich dan ook genoodzaakt om stevig bij te sturen tijdens de rust en hij liet Sardella vervolgens in de kleedkamer. Michael Amir Murillo was zijn vervanger, maar de Panamees deed het zeker niet beter dan Sardella.

 “Maar ik heb Killian voor alle duidelijkheid niet gewisseld voor de reactie van het publiek”, vertelde Vincent Kompany na de match. “Ik ga hier geen enkele speler isoleren en als ik mijn ploeg bekijk, was hij zelfs niet onze slechtste speler op het veld. Wat de reactie van het publiek betreft: daarmee moet je om kunnen als speler van Anderlecht. Het is niet dat de supporters op dat moment niet meer achter hun ploeg staan, ze hebben gewoon ontzettend hoge verwachtingen en willen dat laten horen.”



Vincent Kompany zal zich in elk geval nooit laten beïnvloeden door de publieke opinie. Hij gelooft rotsvast in zijn eigen filosofie en visie, waarin hij trouwens altijd gesteund wordt door de clubleiding van Anderlecht. Maar in België is er geen enkel publiek dat nog veeleisender is dan dat van Anderlecht. In het verleden bezweken verschillende spelers al onder de immense druk en Killian Sardella kan dus weleens de volgende in dat rijtje worden. 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

Was de reactie van het Anderlecht-publiek terecht?

Meest recent

OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

2
2
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

9
9
'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

70
70
Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Club Brugge heeft voor een serieuze bom in het Belgische voetbal gezorgd met het ontslag van Nicky ...

160
160
'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

133
133
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

150
150
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

277
277
Van Gucht in de clinch op VRT-sportredactie: "Hij lag nog in bed"

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

107
107
Fink betrapt op grove uitschuiver: "Een no-brainer"

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

162
162
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

176
176
'Leko verlekkert zich: Club pakt zwaar uit op transfermarkt'

De sportieve leiding van Club Brugge zorgde deze week voor een schokgolf door een trainerswissel ...

529
529
'Nieuwe trainer AA Gent: Buffalo's op weg naar stunt'

Met achtereenvolgens Antwerp FC, Club Brugge en KVC Westerlo, staat KAA Gent voor een nog een pittig ...

809
809
‘Leko-shock bij Club Brugge: kleedkamer staat op springen’

In de kleedkamer van Club Brugge voelt iedereen dat er iets staat te gebeuren. Spelers die Leko nog ...

420
420
'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

244
244
'Anderlecht verbaast met drastische transferbeslissing'

RSC Anderlecht staat voor een pittig einde van 2025 met duels tegen achtereenvolgens STVV, Antwerp ...

390
390
Union gelooft eigen ogen niet: "Mijn voetbalhart bloedt"

De eerste Champions League-campagne van Union SG dreigt te gaan stranden in de League Phase. De ...

134
134
Eerste basiself Leko: twee cruciale wissels bij Club Brugge

Na alle commotie van de voorbije dagen, moet Club Brugge woensdagavond weer vol aan de bak. In de ...

617
617
Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

189
189
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

64
64
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

66
66
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

76
76
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

150
150
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

343
343
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

261
261
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

406
406

Meer sportnieuws