Druk bij Anderlecht zorgt voor eerste slachtoffer

door
Druk bij Anderlecht zorgt voor eerste slachtoffer

De terugkeer van het publiek in de voetbaltribunes zorgt voor extra animo en beleving. Anderzijds kunnen de supporters ook terug rechtstreeks hun ongenoegen uiten wanneer hun ploeg ondermaats presteert. Killian Sardella was in die optiek alvast een eerste slachtoffer: de verdediger van Anderlecht werd vorig weekend hard op de korrel genomen door het publiek in het Lotto Park.


MET DE BILLEN BLOOT TEGEN UNION

“Ik lees nu: Anderlecht zal weer meedoen voor de titel. Maar dat is niet hoe ik het zie”, dixit Peter Verbeke in Sport/Voetbalmagazine vorige week. De sportief directeur van Anderlecht mikt dit seizoen niet op de landstitel maar ambieert een gematigde play-off 1 en de kwalificatie voor de Europa League. Voor de fans van Anderlecht is die doelstelling het absolute minimum na een periode vier jaar zonder Belgische landstitel, wat een in termen van de Belgische landskampioen een eeuwigheid lang is.



De algemene externe verwachting voor het nieuwe voetbalseizoen is dat RSC Anderlecht de prestaties en resultaten van tijdens voorgaande jaargang zou overtreffen. Maar vorig weekend ging het al tijdens de eerste speeldag compleet mis voor de ploeg van Vincent Kompany. Sporting ging zondag pijnlijk onderuit tegen promovendus en stadsgenoot Union SG en in het Lotto Park was de achterban uiteraard erg ontevreden met het ondermaatse spel en het schrijnende 1-3 eindresultaat.

LOÏC LAPOUSSIN

Sinds zondag 27 juni mogen de Belgische voetbalclubs opnieuw supporters toelaten in hun stadion, met een maximumcapaciteit van 33%. In de derby tegen Union SG bevolkten er naargelang de bron 8.000, 6.500 of 6.000 fans de tribunes van het Lotto Park. De supporters van Anderlecht waren zondag dus nog niet in grote getale aanwezig, maar ze verstuurden wel een duidelijke boodschap richting Vincent Kompany. De grote zondebok van de avond was overduidelijk Kilian Sardella.



Killian Sardella kende vorig seizoen al een erg wisselvallige jaargang en toen was hij nooit onbesproken of vrij van discussie. En ook in de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe voetbalseizoen was de 19-jarige opnieuw de grote pineut. Tegen Union SG ging Sardella te naïef en onbezonnen in de fout bij de 0-1, iets wat toch vragen oproept bij een profspeler die ondertussen al 38 officiële wedstrijden afwerkte voor de hoofdmacht van Sporting. 

FANS VISEREN SARDELLA 

Killian Sardella was nochtans goed aan de wedstrijd gestart maar na zijn verkeerde inschatting in het duel met kwelduivel Loïc Lapoussin ging zijn prestatie steil bergaf. En begonnen de fans van Anderlecht zich ook te roeren. Bij zowat elk balcontact kreeg Sardella het thuispubliek over zich heen en ook al waren de tribunes niet tot de nok gevuld, dit kwam toch wel hard aan voor de jonge verdediger. Sardella had dan ook nog het ongeluk dat Anderlecht als ploeg een collectief ondermaatse prestatie neerzette en dat hij mede daarom een gemakkelijk doelwit was voor de fans.



Nochtans werkte Killian Sardella vorig seizoen veel mindere wedstrijden af in het shirt van Anderlecht. De youngster had toen het grote voordeel – net zoals meerdere ploegmaats trouwens – dat er vorig jaar nog geen publiek toegelaten werd in de stadions van de Belgische clubs. Nu er terug enkele duizenden supporters aanwezig mogen zijn tijdens de wedstrijden, zorgt dat voor extra beleving in positieve zin maar in sommige gevallen ook op een negatieve wijze. En dat laatste mocht Sardella dus aan den lijve ondervinden.

DRAMATISCH RAPPORT 

Het is al langer duidelijk dat Killian Sardella niet de ideale rechtsachter is voor RSC Anderlecht. En dat is ook niet erg vreemd, want in de jeugdacademie werd hij in eerste instantie opgeleid als een centrale verdediger. Toch krijgt Sardella enorm veel vertrouwen van Vincent Kompany, die hem vorig seizoen zelfs meermaals de voorkeur gaf op Michael Amir Murillo. Sardella zou namelijk meer kwaliteiten bezitten om “de lijnen te breken”, zoals Kompany toen aangaf.



Maar tegen Union SG bevestigde Killian Sardella dat een basisplaats als rechtsachter bij Anderlecht (nog) iets te hoog gegrepen is voor hem. Na zijn opzichtige fout bij de 0-1 en daarna de onvermijdelijke fluitconcerten, liep het voor geen meter meer bij de 19-jarige. In de eerste helft leed Sardella elf keer balverlies (het meeste bij Anderlecht), won hij amper twee duels (samen met Josh Cullen het minste bij Anderlecht) en telde hij drie niet-geslaagd defensieve acties (het meeste bij Anderlecht).

DE STEM VAN HET PUBLIEK 

Killian Sardella is naar verluidt een persoon met een grote mentale sterkte maar nadat Loïc Lapoussin hem aftroefde bij de 0-1, kwam de youngster dat niet mee te boven. Het deed Sardella ongetwijfeld ook geen goed dat ook de kritische supporters van Anderlecht hem daarna openlijk en erg nadrukkelijk viseerden. Vincent Kompany zag zich dan ook genoodzaakt om stevig bij te sturen tijdens de rust en hij liet Sardella vervolgens in de kleedkamer. Michael Amir Murillo was zijn vervanger, maar de Panamees deed het zeker niet beter dan Sardella.

 “Maar ik heb Killian voor alle duidelijkheid niet gewisseld voor de reactie van het publiek”, vertelde Vincent Kompany na de match. “Ik ga hier geen enkele speler isoleren en als ik mijn ploeg bekijk, was hij zelfs niet onze slechtste speler op het veld. Wat de reactie van het publiek betreft: daarmee moet je om kunnen als speler van Anderlecht. Het is niet dat de supporters op dat moment niet meer achter hun ploeg staan, ze hebben gewoon ontzettend hoge verwachtingen en willen dat laten horen.”



Vincent Kompany zal zich in elk geval nooit laten beïnvloeden door de publieke opinie. Hij gelooft rotsvast in zijn eigen filosofie en visie, waarin hij trouwens altijd gesteund wordt door de clubleiding van Anderlecht. Maar in België is er geen enkel publiek dat nog veeleisender is dan dat van Anderlecht. In het verleden bezweken verschillende spelers al onder de immense druk en Killian Sardella kan dus weleens de volgende in dat rijtje worden. 

LEES OOK: Hasi met grote verrassing: gouden zet bij Anderlecht?

Was de reactie van het Anderlecht-publiek terecht?

Meest recent

Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

14
14
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

345
345
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

72
72
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

228
228
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

271
271
STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

58
58
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

210
210
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

150
150
Napoli wint topper, Real struikelt tegen Witsel

Zondagavond kwamen in de grote competities nog enkele kleppers in actie. In de Serie A deed Napoli ...

97
97
Llansana reageert verrassend op invallersrol

Anderlecht heeft zondag weer een statement neergezet door Union te kloppen. Nochtans moest Paars-Wit ...

178
178
De Cuyper zorgt voor verrassing: "Zoals in de jeugd"

Maxim De Cuyper kon zich zondag nog eens in de kijker spelen bij Brighton. De Rode Duivel opende op ...

74
74
Hasi stuurt belangrijke waarschuwing na prestigezege

Anderlecht heeft zich zondag weer een beetje meer ontpopt tot titelkandidaat. Nadat het enkele weken ...

476
476
Union likt zijn wonden: "Het was een offday"

De Brusselse derby is zondag een kolfje naar de hand van Anderlecht geworden. Paars-Wit kroonde zich ...

117
117
STVV verbaast weer en duwt AA Gent uit top zes

STVV is halfweg de reguliere competitie dé grote verrassing in de top zes en de Kanaries ...

149
149
Wedstrijd Ajax gestaakt: harde kern zet ArenA in de fik

Het stormt inmiddels al enkele weken bij Ajax en zondagavond is een nieuw hoofdstuk toegevoegd aan ...

284
284
Anderlecht dé grote winnaar: slordig Union onderuit in derby

RSC Anderlecht heeft zich tot de grote winnaar van het weekend gekroond aan de top van de Jupiler ...

327
327
Druk op Hayen stijgt: verklaring voor opvallende opstelling

Club Brugge zit momenteel in de hoek waar de klappen vallen. Na de Europese nederlaag op Sporting ...

529
529
Arsenal niet onklopbaar: tienkoppig Chelsea pakt cruciaal punt

In de Premier League is leider Arsenal FC er niet in geslaagd om nog wat verder uit te lopen. In de ...

34
34
Supporters Anderlecht vervloeken arbitrage: "Schandalig!"

Sinds de grote terugkeer van Union SG op het hoogste niveau, kon RSC Anderlecht zijn Brusselse ...

474
474
Vanaken sakkert: "Waren tien keer beter dan Antwerp"

Club Brugge heeft één van zijn minste weken van het seizoen tot dusver achter de rug. ...

230
230
4 op 42 - bodem bereikt voor kwakkelend Club Nxt

Het gaat van kwaad naar erger met Club Nxt in de Challenger Pro League. De beloften van Club Brugge ...

168
168
Antwerp staat op uit doden: "Dán kan je Club pijn doen"

Van de hel naar de hemel ... in het voetbal kan dat erg snel gaan. Vraag dat maar aan Antwerp FC. ...

377
377
Anderlecht-Union: ontdek de basisploegen in Brusselse derby

In de Jupiler Pro League is het zondagavond reikhalzend uitkijken naar de Brusselse derby. Zowel RSC ...

97
97
Genk komt goed weg: Heymans zorgt voor broodnodige thuiszege

KRC Genk heeft eindelijk weer een competitiewedstrijd in eigen huis gewonnen. Tegen OH Leuven ...

167
167
Scorende De Cuyper held bij Brighton, Liverpool kan weer winnen

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC de crisis ietwat kunnen bezweren. Dankzij een goal ...

92
92

Meer sportnieuws