'Genk grijpt naast gegeerd goudhaantje'

door
'Genk grijpt naast gegeerd goudhaantje'

In de zoektocht naar meer creativiteit haalde Genk onder meer Mike Trésor Ndayishimiye in huis. Daarmee is de honger in de Luminus Arena echter nog niet gestild, want naar verluidt staat ook Gianluca Busio hoog op het verlanglijstje. Al is de concurrentie bijzonder groot.


De 19-jarige Amerikaan, momenteel nog werkzaam voor Kansas City in de MLS, wordt in de Verenigde Staten aanzien als een van de grootste talenten. De tiener kan dan ook op flink wat belangstelling vanuit Europa rekenen. Zo zijn volgens ESPN behalve Genk onder meer Venezia, Spezia, Fiorentina en Sporting CP eveneens geïnteresseerd. Vooral vanuit de Serie A flink wat gegadigden dus, en daarom hoopt Kansas ook de hoofdvogel af te schieten. Naar verluidt wil de Amerikaanse club een som van minstens vier miljoen. Andere bronnen maken dan weer gewag van zes miljoen, wat overeenstemt met Busio zijn geschatte marktwaarde.

UPDATE 17/07
Genk leek een goede kans te maken op de komst van de talentvolle Amerikaan. Maar de Limburgers zouden nu toch naast het net vissen. Volgens de betrouwbare transferspecialist Fabrizio Romano heeft Busio namelijk beslist om op de lokroep vanuit Italië in te gaan. De middenvelder zou persoonlijk rond zijn met Venezia, en ook op clubniveau bestaat er een overeenkomst. Naar verluidt vangt Kansas City vier miljoen euro plus bonussen.

UPDATE 27/07
De overstap van Busio naar Venezia is zo goed als rond, zo melden bronnen uit de entourage van de speler. Inmiddels zou diens prijskaartje mede dankzij zijn prestaties met de VS op de Gold Cup wel fors de hoogte zijn ingeschoten, want volgens Amerikaanse media betaalt de Italiaanse promovendus maar liefst een tiental miljoen. Geen wonder dus dat Genk, waar het gegeerde goudhaantje voorlopig geen noodzakelijk dossier was, naast de tienersensatie grijpt.

LEES OOK: 'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Genk had harder moeten doordrukken voor Busio

Meest recent

Coosemans roept straffe taal na nieuw contract Anderlecht

RSC Anderlecht kwam gisteren met heuglijk nieuws. Paars-Wit heeft het contract van doelman en ...

45
45
Club Brugge slaat slag: “Belgische én buitenlandse talenten”

Club Brugge heeft geschiedenis geschreven in de Youth League. De jonkies van Club NXT dartelde door ...

109
109
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

39
39
Vrancken geeft duiding over pittig transfergerucht

Er duiken steeds meer geruchten op over de toekomst van Wouter Vrancken. Dat is de logica zelve bij ...

62
62
Taraval haalt vergeten transfer terug: "Interessante speler'

Bij RSC Anderlecht hebben ze een heel onevenwichtige spelerskern. Dat zorgt er ook voor dat ...

175
175
'Club gaat voor jackpot: transferwending rond Tzolis'

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

163
163
Historisch! De waanzinnige stats achter superseizoen Beveren

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

105
105
‘Anderlecht pakt uit: Nederland siddert voor toptransfer’

Anderlecht bekijkt opnieuw een profiel dat in Nederland stevig opvalt. Paars-wit ziet in die ...

192
192
Leko moet schuiven: grote verrijzenis bij Club Brugge?

Club Brugge staat zondagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

273
273
'Real grijpt drastisch in: sensationele naam topt trainerslijst'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, dreigt Real Madrid af te stevenen op een ...

153
153
Eindelijk doorbraak: 'Anderlecht heeft zijn nieuwe TD beet'

RSC Anderlecht strijdt momenteel volop voor een top 4-notering in de Champions' Play-Offs en is ...

433
433
Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

41
41
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

82
82
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

81
81
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

223
223
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

192
192
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

83
83
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

374
374
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

181
181
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

359
359
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

294
294
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

315
315
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

217
217
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

68
68
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

227
227

Meer sportnieuws