'Genk grijpt naast gegeerd goudhaantje'

316
'Genk grijpt naast gegeerd goudhaantje'

In de zoektocht naar meer creativiteit haalde Genk onder meer Mike Trésor Ndayishimiye in huis. Daarmee is de honger in de Luminus Arena echter nog niet gestild, want naar verluidt staat ook Gianluca Busio hoog op het verlanglijstje. Al is de concurrentie bijzonder groot.


De 19-jarige Amerikaan, momenteel nog werkzaam voor Kansas City in de MLS, wordt in de Verenigde Staten aanzien als een van de grootste talenten. De tiener kan dan ook op flink wat belangstelling vanuit Europa rekenen. Zo zijn volgens ESPN behalve Genk onder meer Venezia, Spezia, Fiorentina en Sporting CP eveneens geïnteresseerd. Vooral vanuit de Serie A flink wat gegadigden dus, en daarom hoopt Kansas ook de hoofdvogel af te schieten. Naar verluidt wil de Amerikaanse club een som van minstens vier miljoen. Andere bronnen maken dan weer gewag van zes miljoen, wat overeenstemt met Busio zijn geschatte marktwaarde.

UPDATE 17/07
Genk leek een goede kans te maken op de komst van de talentvolle Amerikaan. Maar de Limburgers zouden nu toch naast het net vissen. Volgens de betrouwbare transferspecialist Fabrizio Romano heeft Busio namelijk beslist om op de lokroep vanuit Italië in te gaan. De middenvelder zou persoonlijk rond zijn met Venezia, en ook op clubniveau bestaat er een overeenkomst. Naar verluidt vangt Kansas City vier miljoen euro plus bonussen.

UPDATE 27/07
De overstap van Busio naar Venezia is zo goed als rond, zo melden bronnen uit de entourage van de speler. Inmiddels zou diens prijskaartje mede dankzij zijn prestaties met de VS op de Gold Cup wel fors de hoogte zijn ingeschoten, want volgens Amerikaanse media betaalt de Italiaanse promovendus maar liefst een tiental miljoen. Geen wonder dus dat Genk, waar het gegeerde goudhaantje voorlopig geen noodzakelijk dossier was, naast de tienersensatie grijpt.

LEES OOK: De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Genk had harder moeten doordrukken voor Busio

Meest recent

Bom bij Antwerp: Marc Overmars vertrekt per direct

Een bom is ontploft bij Royal Antwerp FC. Sportieve baas Marc Overmars is per direct weg. De ...

75
75
Afscheid van een icoon: KRC Genk eert clubheld

Bij KRC Genk nemen ze komend weekend officieel afscheid van één van de absolute ...

15
15
"Club Brugge het Bayern van België? Gaat niet gebeuren"

Club Brugge gaat vanaf 2029 wellicht in een nieuw stadion van ruim 40.000 plaatsen voetballen. ...

105
105
(Un)Happy Hour? Van Gucht verwerkt ferme VTM-shock

Ruben Van Gucht krijgt een stevige realitycheck met zijn nieuwe talkshow Happy Hour. Het programma ...

24
24
Anderlecht komt met verrassend nieuws voor de fans

RSC Anderlecht heeft belangrijk nieuws meegedeeld voor de fans. Nadat ze de afgelopen maanden de ...

98
98
'Club Brugge ving bot bij FC Barcelona en Arsenal'

Club Brugge haalde Yann Sommer gratis naar het Jan Breydelstadion. De Zwitser kreeg al veel lof, ...

165
165
Hatenboer: "Hij was de beste bij Anderlecht"

RSC Anderlecht haalde anderhalf jaar geleden Cedric Hatenboer voor de neus van PSV weg bij ...

289
289
Geurtje aan dure tegengoal Club: "Het was geen fairplay"

Het is Club Brugge niet gelukt om zijn Champions League-campagne op gang te trappen met een goed ...

259
259
Champions League-droom al in gevaar? Vanaken en co reageren

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

80
80
Karl Vannieuwkerke deelt privénieuws dat iedereen raakt

Karl Vannieuwkerke lijkt een nieuwe, mooie fase in zijn leven te zijn ingegaan. De bekende ...

76
76
Pijnlijke avond Club Brugge: Alderweireld pakt zondebok aan

Club Brugge is in zijn eerste Champions League-wedstrijd meteen onderuit gegaan. Tegen Aston Villa ...

278
278
Mourinho en co lyrisch: "Courtois is beste ter wereld"

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

131
131
Engelse pers spaart 'zwak' Club Brugge niet na Villa-slipper

Club Brugge heeft in de Champions League niet de start genomen waar het op hoopte. In de eerste ...

460
460
Verhaeghe laat bom barsten bij Club Brugge: “Echt op”’

Bart Verhaeghe trekt hard aan de alarmbel over Jan Breydel. Club Brugge moet nog drie seizoenen ...

351
351
Leider Gent vloekt: transfervrije topdeal valt in water

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

258
258
Genadeloze 3 op 10: kranten messcherp voor 'puinhoop' bij Club

Club Brugge is met een valse noot aan zijn Champions League-campagne begonnen. Tegen Aston Villa ...

416
416
Courtois dropt bommetje: géén Nations League met Duivels

Thibaut Courtois speelde dinsdag opnieuw een puike wedstrijd in de Champions League met Real Madrid. ...

211
211
Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

332
332
'Standard met handen in haar na uitvallen sterkhouder'

Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De ...

186
186
Vanaken komt met uitleg voor verrassende wissel

Club Brugge is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Champions League te beginnen met ...

187
187
Real krijgt zege cadeau van Inter, Haaland verlost City

Er stonden dinsdagavond nog vier wedstrijden op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

54
54
CL-debuut voor Bisiwu? Flick spreekt duidelijke taal

Dinsdag en woensdag wordt de Champions League afgetrapt en daarbij kunnen ook heel wat Belgen in ...

90
90
Grote zorgen om Karetsas: CL-debuut eindigt snel in mineur

Na de nederlaag van Club Brugge tegen Aston Villa staan er dinsdagavond nog de nodige wedstrijden op ...

107
107
Sommer slaat mea culpa na enorme blunder

Club Brugge kreeg in de Champions League een zeer pittige loting voorgeschoteld en dus was het erop ...

225
225
Charleroi en Cercle bezorgen fans alsnog goed nieuws

Eerder op de dag kregen Charleroi en Cercle slecht nieuws te horen, want hun onderlinge confrontatie ...

30
30

Meer sportnieuws