'Genk grijpt naast gegeerd goudhaantje'

door
'Genk grijpt naast gegeerd goudhaantje'

In de zoektocht naar meer creativiteit haalde Genk onder meer Mike Trésor Ndayishimiye in huis. Daarmee is de honger in de Luminus Arena echter nog niet gestild, want naar verluidt staat ook Gianluca Busio hoog op het verlanglijstje. Al is de concurrentie bijzonder groot.


De 19-jarige Amerikaan, momenteel nog werkzaam voor Kansas City in de MLS, wordt in de Verenigde Staten aanzien als een van de grootste talenten. De tiener kan dan ook op flink wat belangstelling vanuit Europa rekenen. Zo zijn volgens ESPN behalve Genk onder meer Venezia, Spezia, Fiorentina en Sporting CP eveneens geïnteresseerd. Vooral vanuit de Serie A flink wat gegadigden dus, en daarom hoopt Kansas ook de hoofdvogel af te schieten. Naar verluidt wil de Amerikaanse club een som van minstens vier miljoen. Andere bronnen maken dan weer gewag van zes miljoen, wat overeenstemt met Busio zijn geschatte marktwaarde.

UPDATE 17/07
Genk leek een goede kans te maken op de komst van de talentvolle Amerikaan. Maar de Limburgers zouden nu toch naast het net vissen. Volgens de betrouwbare transferspecialist Fabrizio Romano heeft Busio namelijk beslist om op de lokroep vanuit Italië in te gaan. De middenvelder zou persoonlijk rond zijn met Venezia, en ook op clubniveau bestaat er een overeenkomst. Naar verluidt vangt Kansas City vier miljoen euro plus bonussen.

UPDATE 27/07
De overstap van Busio naar Venezia is zo goed als rond, zo melden bronnen uit de entourage van de speler. Inmiddels zou diens prijskaartje mede dankzij zijn prestaties met de VS op de Gold Cup wel fors de hoogte zijn ingeschoten, want volgens Amerikaanse media betaalt de Italiaanse promovendus maar liefst een tiental miljoen. Geen wonder dus dat Genk, waar het gegeerde goudhaantje voorlopig geen noodzakelijk dossier was, naast de tienersensatie grijpt.

LEES OOK: 'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

Genk had harder moeten doordrukken voor Busio

Meest recent

Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

24
24
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

25
25
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

120
120
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

57
57
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

109
109
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

101
101
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

200
200
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

445
445
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

95
95
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

197
197
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

52
52
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

171
171
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

83
83
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

138
138
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

291
291
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

268
268
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

137
137
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

306
306
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

225
225
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

245
245
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

846
846
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

263
263
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

687
687
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

138
138
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

89
89

Meer sportnieuws