'Genk grijpt naast gegeerd goudhaantje'

door
'Genk grijpt naast gegeerd goudhaantje'

In de zoektocht naar meer creativiteit haalde Genk onder meer Mike Trésor Ndayishimiye in huis. Daarmee is de honger in de Luminus Arena echter nog niet gestild, want naar verluidt staat ook Gianluca Busio hoog op het verlanglijstje. Al is de concurrentie bijzonder groot.


De 19-jarige Amerikaan, momenteel nog werkzaam voor Kansas City in de MLS, wordt in de Verenigde Staten aanzien als een van de grootste talenten. De tiener kan dan ook op flink wat belangstelling vanuit Europa rekenen. Zo zijn volgens ESPN behalve Genk onder meer Venezia, Spezia, Fiorentina en Sporting CP eveneens geïnteresseerd. Vooral vanuit de Serie A flink wat gegadigden dus, en daarom hoopt Kansas ook de hoofdvogel af te schieten. Naar verluidt wil de Amerikaanse club een som van minstens vier miljoen. Andere bronnen maken dan weer gewag van zes miljoen, wat overeenstemt met Busio zijn geschatte marktwaarde.

UPDATE 17/07
Genk leek een goede kans te maken op de komst van de talentvolle Amerikaan. Maar de Limburgers zouden nu toch naast het net vissen. Volgens de betrouwbare transferspecialist Fabrizio Romano heeft Busio namelijk beslist om op de lokroep vanuit Italië in te gaan. De middenvelder zou persoonlijk rond zijn met Venezia, en ook op clubniveau bestaat er een overeenkomst. Naar verluidt vangt Kansas City vier miljoen euro plus bonussen.

UPDATE 27/07
De overstap van Busio naar Venezia is zo goed als rond, zo melden bronnen uit de entourage van de speler. Inmiddels zou diens prijskaartje mede dankzij zijn prestaties met de VS op de Gold Cup wel fors de hoogte zijn ingeschoten, want volgens Amerikaanse media betaalt de Italiaanse promovendus maar liefst een tiental miljoen. Geen wonder dus dat Genk, waar het gegeerde goudhaantje voorlopig geen noodzakelijk dossier was, naast de tienersensatie grijpt.

LEES OOK: 'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Genk had harder moeten doordrukken voor Busio

Meest recent

'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

5
5
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

20
20
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

10
10
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

117
117
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

107
107
'Transferoorlog los: Club vs Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

151
151
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

149
149
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

84
84
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

170
170
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

675
675
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

83
83
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

44
44
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

112
112
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

531
531
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

223
223
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

573
573
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

180
180
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

236
236
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

41
41
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

53
53
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

679
679
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

838
838
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

153
153
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

314
314
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

409
409

Meer sportnieuws