Onaantastbare Mata valt van zijn voetstuk

door
Onaantastbare Mata valt van zijn voetstuk

Club Brugge start de nieuwe editie van de Jupiler Pro League met een valse noot. De huidige landskampioen raakte in eigen huis niet verder dan een 2-2 gelijkspel tegen KAS Eupen en één van de grote tegenvallers was Clinton Mata. Nochtans was hij een week eerder nochtans in grote doen tijdens de Supercup tegen KRC Genk. 


EERSTE PRIJS

De ene match is de andere niet. Twee weken geleden maakte Club Brugge een serieus statement door KRC Genk te verslaan in de Supercup. De Limburgers worden algemeen beschouwd als de enige serieuze titeluitdager voor de West-Vlamingen, maar in de Supercup bleek Club nog steeds kwalitatief sterker te zijn dan Genk. Bovendien trad Blauw-Zwart in de Supercup aan zonder enige nieuwkomer, terwijl Genk wél al op verschillende versterkingen kon rekenen.



Maar die extra kwaliteitsinjectie bracht de ploeg van John van den Brom uiteindelijk geen voordeel op. De eerste prijs van het seizoen was voor Club Brugge, de kampioen van het voorbije seizoen.  “Uiteraard zijn we blij om deze wedstrijd te winnen en ook een trofee te pakken. Weliswaar niet de grootste trofee, maar het geeft wel een goed gevoel”, verklaarde Philippe Clement na de overwinning op de clubwebsite. “Het is een leuke start van het nieuwe seizoen, maar ook niet meer dan dat.”

MAN VAN DE MATCH 

Eén van de grootste uitblinkers in de Supercup tussen Club Brugge en KRC Genk was Clinton Mata. De Angolese rechtsachter schitterde tegen zijn ex-club en hij kon zelfs een doelpunt scoren waarmee hij Maarten Vandevoordt net niet fusilleerde. Mata's doelpunt zette de 3-1 op het scorebord en zijn kanonskogel bedroeg een indrukwekkende snelheid van maar liefst 131 kilometer per uur. Hoewel hij in de voorbereiding een (lichte) knieblessure opliep, Mata verkeerde in de Supercup duidelijk in bloedvorm.



Verschillende media waren dan ook unaniem in hun keuze voor de Man van de match waardoor Clinton Mata achteraf de gevierde man was. “Clinton Mata lijkt nu al in topvorm te verkeren en liet vooral Juklerod sterretjes zien op de flank. Hij bekroonde zijn sterke wedstrijd met de 3-1”, gaf Sporza bijvoorbeeld aan als duiding. Mata oogde erg hongerig, enthousiast en ambitieus en bezorgde Juklerod, de nieuwe linksachter van Genk, een debuut om snel te vergeten.

BIJNA NAAR SEVILLA 

Met deze nieuwe knalprestatie in de Supercup zette Clinton Mata zijn reputatie kracht bij als één van de beste spelers van de Jupiler Pro League en de Angolees rechtvaardigde bijgevolg zijn status als één van de meest begeerde Club Brugge-spelers op de transfermarkt. Medio juni was het bijvoorbeeld nog erg aannemelijk dat Mata goed op weg was om het Jan Breydelstadion te verlaten. Dit keer kwam de interesse niet vanuit de Duitse Bundesliga, maar wel vanuit de Spaanse LaLiga.



Het Laatste Nieuws meldde toen namelijk de interesse van Sevilla FC, de winnaar van de Europa League vorig seizoen. De Andalusiërs zagen in Clinton Mata de ideale opvolger van Jesus Navas, die op dat moment nog geen nieuw contract had getekend bij de club. Club Brugge eiste een transfersom van 10 miljoen euro voor haar sterkhouder, maar uiteindelijk ondertekende de 35-jarige Navas een nieuw en verlengd driejarig contract bij Sevilla FC.

GROTER VERLIES DAN KOSSOUNOU 

In een interview met Eleven Sports gaf Clinton Mata ook zelf aan dat hij niet per se Club Brugge wil verlaten – ook al bevindt hij zich op 28-jarige stilaan aan de top van zijn kunnen. “Ik concentreer me nu op Club Brugge”, vertelde Mata namelijk voor de camera's van het televisiekanaal. “Aan een eventuele transfer denk ik niet. Maar daar tegenover verstop ik niet dat ik ambitie heb”, sloot hij evenwel niets uit. En die woorden zorgde bij Philippe Clement alvast voor een grote opluchting.

Clinton Mata bezit namelijk een uniek profiel als rechtsachter. Hij kan evengoed aanvallen als verdedigen en dat maakt van hem een erg dankbare en cruciale pion in het elftal van Club Brugge. “Op het sportief vlak kan het verlies van Clinton Mata groter zijn dan dat van Odilon Kossounou”, verklaarde ex-Club-speler Gaëtan Englebert vorig weekend aan La Dernière Heure. “Ze hebben altijd de juiste vervangers kunnen vinden, maar dat zal niet gemakkelijk zijn met Mata.”



Naast Gaëtan Englebert sprak ook ex-bondscoach Aimé Anthuenis zich vorig weekend enorm lovend uit over Clinton Mata. “Het was het EK van de wingbacks, maar heb je Mata gezien in de Supercup?” verklaarde Anthuenis aan Het Laatste Nieuws. “Als ik de man van het geld van Real Madrid of Barcelona ben en ik zie Mata spelen, dan vraag ik direct wat dat kost. Gotverdomme, is dat een sterke beer! En het is natuurlijke kracht, niet van in het krachthonk te zitten … het zou spijtig zijn voor Brugge én voor de competitie als ze Mata zouden kwijtspelen. Speel daar maar tegen, hé.”

N'DRI HEERST  

Clinton Mata startte dus in bloedvorm aan het nieuwe voetbalseizoen en tegen KAS Eupen, een andere ex-club van de Angolees, zou hij die positieve lijn moeten doortrekken. Maar de rechtsachter van Club Brugge maakte geen goede beurt tegen de Panda's en hij moest zelfs constant achter zijn rechtstreekse tegenstander Konan N'Dri aanhollen. De 20-jarige Ivoriaan bezorgde Mata een avond om snel te vergeten tijdens de ouverture van de Jupiler Pro League.

Konan N'Dri maakte indruk met zijn grote snelheid en flukse dribbels waarmee hij Clinton Mata meermaals in grote verlegenheid bracht. De talentvolle speler van KAS Eupen schudde zeven dribbels uit zijn schoenen waarvan er vijf een succesvolle afloop kenden. Mata raakte meermaals het noorden kwijt en hij leed zondagavond maar liefst vijftien keer balverlies: geen enkele speler van Club Brugge of KAS Eupen kon dat aantal overstijgen.



Konan N'Dri zette daarmee zijn kernkwaliteiten van het voorbije seizoen verder, toen hij zichzelf in de schijnwerpers speelde tegen onder andere Beerschot VA en KV Oostende, waar Arthur Theate – nochtans niet de minste in de Jupiler Pro League – ook al sterretjes zag tegen het Ivoriaanse dribbelwonder. En nu dus ook Clinton Mata. “Het is duidelijk dat hij (N'Dri, nvdr.) een zeer goede speler is”, verklaarde Mata zondag aan La Dernière Heure. “Ik blijf een mens en ben geen Marsman. Het was gewoon niet onze dag. Het was een wedstrijd om snel te vergeten.”

LEES OOK: Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Accident de parcours van Mata of is er meer aan de hand?

Meest recent

Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

12
12
Gouden Schoen: Philippe Albert zet verrassende naam op één

Binnen een tweetal weken hervat het Belgische voetbalseizoen alweer met de kwartfinales van de Croky ...

18
18
'Barça schiet in actie: transferdeal met Man City'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

12
12
'Donderslag bij Duivels: grote verandering in hiërarchie'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

65
65
'Club Brugge plant winterknaller: powerhouse van 10M'

Club Brugge wil deze winter iets doen waar de fans van wakker schieten. Alleen: de 10 ...

88
88
Meteen opdoffer Hayen bij Genk: "Zo zag ik hem nog nooit"

Nicky Hayen zal zijn handen tijdens de winterstop meer dan vol hebben. Op privévlak moet hij ...

116
116
Analisten maken balans op: grote titelvoorspelling voor 2026

De ploegen uit de Jupiler Pro League zijn begonnen aan hun winterslaap van een drietal weken. ...

211
211
Albert stelt enorm pijnpunt vast bij Anderlecht

Anderlecht is de winterstop ingegaan met een stevige kater. Het liet zich vrijdag in eigen stadion ...

113
113
Probleempositie Club: "Daar moeten ze deze winter ingrijpen"

Met een spectaculaire zege in Genk sloot Club Brugge zijn jaar toch met een goed gevoel af. Het ...

215
215
Chaos op Africa Cup: Broos haalt keihard uit

De groepsfase van de Africa Cup is intussen twee speeldagen ver en de Belgische bondscoaches op het ...

82
82
De Ketelaere baalt dubbel na nederlaag tegen Inter

Atalanta heeft zijn 2025 afgesloten met een nieuwe tegenvaller. De club uit Bergamo kent een ...

26
26
'Anderlecht komt te laat en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal in januari zonder twijfel de transfermarkt optrekken. Paars-Wit heeft op enkele ...

231
231
Club greep naast revelatie: "Het was jammer"

Club Brugge wist de voorbije jaren enkele zeer geslaagde transfers te doen. Ze grepen in enkele ...

222
222
'Club loopt miljoenen mis: transferstrijd helemaal los'

Club Brugge zette de voorbije jaren grote stappen, maar het blijft voor Blauw-Zwart moeilijk om zijn ...

464
464
'Westerlo neemt alweer afscheid van zomeraanwinst'

Westerlo sloot 2025 dan wel af met een nederlaag tegen AA Gent, maar de Kemphanen kunnen toch ...

28
28
Vanhaezebrouck voorspelt nog 2 veranderingen in top zes

De Jupiler Pro League is zijn winterstop ingegaan. De reguliere competitie is intussen ook al twee ...

768
768
'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

In Italië gebeuren er jaarlijks wel vaker vreemde transfers. Boekhoudkundige trucjes, ...

50
50
'JPL-clubs slapen: Belgische smaakmaker versiert transfer'

De Belgische clubs in de Jupiler Pro League moeten op hun centen letten, dus het is speuren naar ...

82
82
België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor ...

194
194
Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

190
190
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

113
113
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

365
365
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

85
85
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

203
203
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

340
340

Meer sportnieuws