Onaantastbare Mata valt van zijn voetstuk

door
Onaantastbare Mata valt van zijn voetstuk

Club Brugge start de nieuwe editie van de Jupiler Pro League met een valse noot. De huidige landskampioen raakte in eigen huis niet verder dan een 2-2 gelijkspel tegen KAS Eupen en één van de grote tegenvallers was Clinton Mata. Nochtans was hij een week eerder nochtans in grote doen tijdens de Supercup tegen KRC Genk. 


EERSTE PRIJS

De ene match is de andere niet. Twee weken geleden maakte Club Brugge een serieus statement door KRC Genk te verslaan in de Supercup. De Limburgers worden algemeen beschouwd als de enige serieuze titeluitdager voor de West-Vlamingen, maar in de Supercup bleek Club nog steeds kwalitatief sterker te zijn dan Genk. Bovendien trad Blauw-Zwart in de Supercup aan zonder enige nieuwkomer, terwijl Genk wél al op verschillende versterkingen kon rekenen.



Maar die extra kwaliteitsinjectie bracht de ploeg van John van den Brom uiteindelijk geen voordeel op. De eerste prijs van het seizoen was voor Club Brugge, de kampioen van het voorbije seizoen.  “Uiteraard zijn we blij om deze wedstrijd te winnen en ook een trofee te pakken. Weliswaar niet de grootste trofee, maar het geeft wel een goed gevoel”, verklaarde Philippe Clement na de overwinning op de clubwebsite. “Het is een leuke start van het nieuwe seizoen, maar ook niet meer dan dat.”

MAN VAN DE MATCH 

Eén van de grootste uitblinkers in de Supercup tussen Club Brugge en KRC Genk was Clinton Mata. De Angolese rechtsachter schitterde tegen zijn ex-club en hij kon zelfs een doelpunt scoren waarmee hij Maarten Vandevoordt net niet fusilleerde. Mata's doelpunt zette de 3-1 op het scorebord en zijn kanonskogel bedroeg een indrukwekkende snelheid van maar liefst 131 kilometer per uur. Hoewel hij in de voorbereiding een (lichte) knieblessure opliep, Mata verkeerde in de Supercup duidelijk in bloedvorm.



Verschillende media waren dan ook unaniem in hun keuze voor de Man van de match waardoor Clinton Mata achteraf de gevierde man was. “Clinton Mata lijkt nu al in topvorm te verkeren en liet vooral Juklerod sterretjes zien op de flank. Hij bekroonde zijn sterke wedstrijd met de 3-1”, gaf Sporza bijvoorbeeld aan als duiding. Mata oogde erg hongerig, enthousiast en ambitieus en bezorgde Juklerod, de nieuwe linksachter van Genk, een debuut om snel te vergeten.

BIJNA NAAR SEVILLA 

Met deze nieuwe knalprestatie in de Supercup zette Clinton Mata zijn reputatie kracht bij als één van de beste spelers van de Jupiler Pro League en de Angolees rechtvaardigde bijgevolg zijn status als één van de meest begeerde Club Brugge-spelers op de transfermarkt. Medio juni was het bijvoorbeeld nog erg aannemelijk dat Mata goed op weg was om het Jan Breydelstadion te verlaten. Dit keer kwam de interesse niet vanuit de Duitse Bundesliga, maar wel vanuit de Spaanse LaLiga.



Het Laatste Nieuws meldde toen namelijk de interesse van Sevilla FC, de winnaar van de Europa League vorig seizoen. De Andalusiërs zagen in Clinton Mata de ideale opvolger van Jesus Navas, die op dat moment nog geen nieuw contract had getekend bij de club. Club Brugge eiste een transfersom van 10 miljoen euro voor haar sterkhouder, maar uiteindelijk ondertekende de 35-jarige Navas een nieuw en verlengd driejarig contract bij Sevilla FC.

GROTER VERLIES DAN KOSSOUNOU 

In een interview met Eleven Sports gaf Clinton Mata ook zelf aan dat hij niet per se Club Brugge wil verlaten – ook al bevindt hij zich op 28-jarige stilaan aan de top van zijn kunnen. “Ik concentreer me nu op Club Brugge”, vertelde Mata namelijk voor de camera's van het televisiekanaal. “Aan een eventuele transfer denk ik niet. Maar daar tegenover verstop ik niet dat ik ambitie heb”, sloot hij evenwel niets uit. En die woorden zorgde bij Philippe Clement alvast voor een grote opluchting.

Clinton Mata bezit namelijk een uniek profiel als rechtsachter. Hij kan evengoed aanvallen als verdedigen en dat maakt van hem een erg dankbare en cruciale pion in het elftal van Club Brugge. “Op het sportief vlak kan het verlies van Clinton Mata groter zijn dan dat van Odilon Kossounou”, verklaarde ex-Club-speler Gaëtan Englebert vorig weekend aan La Dernière Heure. “Ze hebben altijd de juiste vervangers kunnen vinden, maar dat zal niet gemakkelijk zijn met Mata.”



Naast Gaëtan Englebert sprak ook ex-bondscoach Aimé Anthuenis zich vorig weekend enorm lovend uit over Clinton Mata. “Het was het EK van de wingbacks, maar heb je Mata gezien in de Supercup?” verklaarde Anthuenis aan Het Laatste Nieuws. “Als ik de man van het geld van Real Madrid of Barcelona ben en ik zie Mata spelen, dan vraag ik direct wat dat kost. Gotverdomme, is dat een sterke beer! En het is natuurlijke kracht, niet van in het krachthonk te zitten … het zou spijtig zijn voor Brugge én voor de competitie als ze Mata zouden kwijtspelen. Speel daar maar tegen, hé.”

N'DRI HEERST  

Clinton Mata startte dus in bloedvorm aan het nieuwe voetbalseizoen en tegen KAS Eupen, een andere ex-club van de Angolees, zou hij die positieve lijn moeten doortrekken. Maar de rechtsachter van Club Brugge maakte geen goede beurt tegen de Panda's en hij moest zelfs constant achter zijn rechtstreekse tegenstander Konan N'Dri aanhollen. De 20-jarige Ivoriaan bezorgde Mata een avond om snel te vergeten tijdens de ouverture van de Jupiler Pro League.

Konan N'Dri maakte indruk met zijn grote snelheid en flukse dribbels waarmee hij Clinton Mata meermaals in grote verlegenheid bracht. De talentvolle speler van KAS Eupen schudde zeven dribbels uit zijn schoenen waarvan er vijf een succesvolle afloop kenden. Mata raakte meermaals het noorden kwijt en hij leed zondagavond maar liefst vijftien keer balverlies: geen enkele speler van Club Brugge of KAS Eupen kon dat aantal overstijgen.



Konan N'Dri zette daarmee zijn kernkwaliteiten van het voorbije seizoen verder, toen hij zichzelf in de schijnwerpers speelde tegen onder andere Beerschot VA en KV Oostende, waar Arthur Theate – nochtans niet de minste in de Jupiler Pro League – ook al sterretjes zag tegen het Ivoriaanse dribbelwonder. En nu dus ook Clinton Mata. “Het is duidelijk dat hij (N'Dri, nvdr.) een zeer goede speler is”, verklaarde Mata zondag aan La Dernière Heure. “Ik blijf een mens en ben geen Marsman. Het was gewoon niet onze dag. Het was een wedstrijd om snel te vergeten.”

LEES OOK: Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

Accident de parcours van Mata of is er meer aan de hand?

Meest recent

Tottenham bereikt bodem: interim-trainer vliegt na 7 matchen

Het dramatische seizoen van Tottenham Hotspur heeft zondag een nieuw dieptepunt bereikt. Zo maakte ...

8
8
Coucke's opvallende deal: Trump en De Wever in complot

Er zijn momenten waarop zelfs drukbezette zakenmannen hun dagelijkse routine achter zich laten. Marc ...

6
6
Rode Duivel zakt door het ijs: Waalse pers deelt buis uit

De Rode Duivels hebben een goed gevoel over gehouden aan de start van hun oefencampagne richting het ...

87
87
'Barça schiet in actie: Europese klepper naar Camp Nou'

FC Barcelona zal na de interland-break een gooi doen naar de Spaanse titel en de eindzege in de ...

26
26
Van Crombrugge en Vanessa laten iedereen speculeren

Het is ondertussen anderhalf jaar geleden dat Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge hun ...

56
56
Shirtjes-catastrofe USA-België: pijnlijke details lekken uit

De oefenwedstrijd tussen België en de Verenigde Staten heeft voor een lawine aan kritiek ...

181
181
Bayern-legende doet openbaring: dít zei Guardiola over Kompany

Vincent Kompany heeft in zijn tweede seizoen aan het roer bij Bayern München heel wat harten ...

164
164
'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'

Antwerp FC hoopt zich zich via de Europe Play-Offs alsnog van een Europees ticket te verzekeren. ...

251
251
'Salah weg bij Liverpool: verrassende nieuwe club wenkt'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

101
101
Mexico-België om 3u 's nachts: VTM komt met mooie geste

Nadat de Verenigde Staten zaterdag over de knie werden gelegd, kruisen de Rode Duivels eerstdaags de ...

811
811
'Transferbom Club in stroomversnelling: gesprekken onderweg'

De sportieve leiding van Club Brugge kan zijn agenda komende zomer best niet te vol plannen. Zo ...

380
380
'Schoktransfer Lewandowksi: Rode Duivel grote pineut'

Robert Lewandowski lijkt bezig aan zijn laatste maanden bij FC Barcelona. Maar de Poolse goalgetter ...

124
124
Titelclash Union en Club: "Zij zijn de te kloppen ploeg"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

294
294
Anderlecht krijgt waarschuwing bekerfinale: "Dan zijn ze gek"

RSC Anderlecht krijgt op 14 mei een uitgelezen kans om zijn eerste prijs sinds 2017 te veroveren. In ...

232
232
Alderweireld keihard voor Duivel: "Ik zet hem níét in basis"

De Rode Duivels hebben hun eerste oefenwedstrijd richting het WK al overtuigend gewonnen. Zo werden ...

910
910
'Bayern onverbiddelijk: Kompany speelt routinier kwijt'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, knaltransfer Keita'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

176
176
Duivel maakt statement in VS: "Rol als blikopener"

De eerste test op de oefenstage werd succesvol afgerond. De Rode Duivels slachtten de Vernenigde ...

82
82
Brusselmans in financiële problemen? Fans geschrokken

Herman Brusselmans blijft één van de meest herkenbare stemmen uit de Lage Landen, met ...

165
165
'Deze Duivel voelt bui al hangen: nieuwe pikorde na VS'

In het Mercedes-Benz Stadium in Atalanta stond er na 90 minuten 2-5 op het scorebord. De Rode ...

177
177
‘Anderlecht schrikt: oude bekende trekt aan mouw Lukaku'

Het spookt de afgelopen dagen rond Romelu Lukaku. De aanvaller zei af bij de Rode Duivels en ging ...

510
510
Garcia hemelt één Duivel op: “Hij is ‘le détonnateur’”

De Rode Duivels wonnen overtuigend van de Verenigde Staten met 2-5. Verschillende spelers grepen hun ...

260
260
Vandenbempt slaat alarm: groot probleem Duivels

De Rode Duivels wonnen overtuigend van gastland VS in Atalanta. Het werd 2-5 na een moeilijk begin. ...

99
99
Titelheld in beeld: Club Brugge ontketent transferstorm

Bij Club Brugge ligt een opvallend Belgisch dossier op tafel. De kampioen wil een titelheld naar Jan ...

370
370
Beslissing Lukaku zet alles op scherp bij Anderlecht

Lukaku is al van Anderlecht in zijn hoofd en in zijn omgeving, maar net dat maakt de spanning in ...

327
327

Meer sportnieuws