Onuachu zet Genk onder zware druk

door
Onuachu zet Genk onder zware druk

20 miljoen, 23 miljoen of toch de absolute jackpot van 25 miljoen? In de voorbije maanden werd er veel gegoocheld met de verwachte verkoopprijs van Paul Onuachu, maar voorlopig heeft de Gouden Stier nog geen gewenste droomtransfer gerealiseerd. En dat zorgt voor een moeilijke situatie bij KRC Genk.


VEEL DOELKANSEN, AMPER 1 PUNT 

Dit seizoen wordt enkel KRC Genk beschouwd als de grootste titeluitdager van Club Brugge. Dat heeft onder meer te maken met het feit dat de bepalende sterkhouders zoals Theo Bongonda, Junya Ito en Paul Onuachu nog niet vertrokken zijn uit Limburg. Bovendien werd de Genkse équipe flink versterkt door de komst van Simen Juklerod (Antwerp FC) Carel Eiting (Ajax), Mike Trésor (Willem II) en Mujaid Sadick (Deportivo La Coruna). “Als club zijn we ervan overtuigd dat we de selectie hebben om mee te strijden voor het hoogste”, verklaarde van den Brom medio juli aan Sporza. “Ik zeg niet dat we kampioen gaan worden, maar je moet wel die ambitie hebben.”

Deze gedurfde woorden van John van den Brom verraden een enorme ambitie en groot enthousiasme met het oog op het nieuwe voetbalseizoen. En gelijk heeft hij ook. In de Supercup tegen Club Brugge bewees KRC Genk alvast een erg kwalitatieve ploeg te bezitten. Eentje die weleens sterker kan zijn dan in de vorige editie van de Jupiler Pro League. Maar in de competitieopener tegen Standard raakten de Limburgers alvast niet verder dan een 1-1 gelijkspel. En dat ondanks meerdere grotere doelkansen dan de Luikenaars. Genk (2,11) telde vrijdagavond namelijk bijna dubbel zoveel expected goals dan Standard (1,19).



Het is uiteraard nog te vroeg om te spreken van een gemiste start, maar om de titel te ambiëren moet het puntenverlies wel tot een minimum beperkt worden. “Ik sta hier met een dubbel gevoel”, verklaarde John van den Brom na het 1-1 gelijkspel tegen Standard. “Omdat ik vind dat we deze wedstrijd hadden kunnen, misschien wel moeten winnen. Aan de andere kant mag je op het einde nog blij zijn met een punt. Ik heb echt genoten van hoe we in de eerste helft speelden, met mooie aanvallen en loopacties, en een aantal kansen om met meer dan 0-0 de rust in te gaan. Maar dat lieten we na. Dat kun je alleen jezelf verwijten.”

ONUACHU – DESSERS 

Dat KRC Genk met 0-0 de rust inging, heeft grotendeels te maken met de inefficiëntie van hun aanvalsleider Paul Onuachu. In de openingsfase miste de Nigeriaan twee gelijkaardige kopkansen, die beiden aangereikt werden door Junya Ito. Net na het openingskwartier besloot Onuachu ook nog eens weinig overtuigend op Standard-doelman Arnaud Bodart vanop de rand van de zestien meter. En na 23 minuten slaagde de Gouden Stier van vorig seizoen er ook niet in om een center van Angelo Preciado tussen de palen te mikken. Vorig seizoen was minstens één van deze vier doelpogingen raak geweest, maar in de openingswedstrijd van het nieuwe voetbalseizoen staat het vizier van Onuachu duidelijk nog niet op scherp.



En ook na de rust blonk Paul Onuachu uit door zijn gebrek aan slagkracht, want kort na de pauze miste het Nigeriaanse goudklompje een dot van een kans voor het Luikse doel. John van den Brom zag zich genoodzaakt om in te grijpen en daarom haalde hij Onauchu al in minuut 62 naar de kant, ten voordele van supersub Cyriel Dessers. En dat bleek uiteindelijk een gouden zet te zijn van de Nederlandse coach. Waar Onuachu totaal niet in de wedstrijd zat, was invaller Dessers een beslissende factor in de 1-1 gelijkmaker van Theo Bongonda. Onuachu de schlemiel van de avond en Dessers de grote held: vorig seizoen was het doorgaans nochtans net andersom …

MAGER RAPPORT 

Het individueel rapport van Paul Onauchu tegen Standard was dan ook erg tegenvallend. De Nigeriaan ondernam vrijdagavond 5 doelpogingen waarvan er uiteindelijk geen enkele resulteerde in een gescoord doelpunt. Dat is een groot contrast in vergelijking met vorig seizoen, toen de boomlange spits gemiddeld 3 doelpogingen per wedstrijd ondernam met gemiddeld 0,94 gescoord doelpunt per wedstrijd. Bovendien lag zijn expected goals-waarde tegen Standard (0,85) op exact hetzelfde niveau als zijn vorig seizoensgemiddelde. Qua efficiëntie en doelgerichtheid zit Onuachu dus duidelijk nog niet op zijn gebruikelijke niveau van vorig jaar.



Hoewel Paul Onuachu een rasechte doelpuntenmachine is, levert de Nigeriaan ook steeds een grote bijdrage in andere spelonderdelen. Ook al meet de Nigeriaan 2 meter 01, hij beschikt immers over érg goeie voetjes. Technisch is Onuachu meer dan onderlegd waardoor hij een grote inbreng heeft in het samenspel bij KRC Genk. Bovendien is hij door zijn imposante verschijning erg sterk in de luchtduels en weet hij in andere duels ook meer dan z'n mannetje te staan. Maar tegen Standard was ook van die kwaliteiten bitter weinig terug te zien. Onuachu verloor vrijdagavond namelijk 15 duels – het meeste van alle Genk-spelers – en hij telde slechts 7 geslaagde offensieve acties, terwijl Dessers in de helft minder speeltijd dan Onuachu al 6 geslaagde acties realiseerde.

OPVALLEND KALM IN HET GERUCHTENCIRCUIT

Het aantrekken van Paul Onuachu is wellicht één van de knapste transferdossiers van Dimitri de Condé. De technisch directeur van KRC Genk betaalde in augustus 2019 zes miljoen euro voor een onbekende Nigeriaanse spits, die bovendien enkel adelbrieven had in een kleinere competitie zoals de Deense Superligaen. Vandaag hopen de Limburgers om hun topschutter voor een veelvoud van die investering te verpatsen. “We zitten in ons hoofd met de grootste uitgaande transfer in de geschiedenis van de club”, verklaarde Dimitri de Condé enkele maanden geleden aan RTBF. Voorlopig staat het Genkse uitgaande transferrecord op naam van Sander Berge (23 miljoen, Sheffield United).

Als technisch directeur zou Dimitri de Condé zijn topspits het liefst zien blijven bij KRC Genk, maar in die hoedanigheid moet hij ook het ijzer smeden wanneer die het heetst is. Genk bezit tot op vandaag – als enige club in België – nog steeds een vzw-structuur, waardoor de Limburgers geen toegang hebben op externe financiering. Zonder eigen kapitaal – lees: transferinkomsten – wordt het bijgevolg onmogelijk om te groeien. Genk moet zelf sparen om hun projecten te financieren, zoals het vernieuwen van de trainingsaccommodatie en het stadion. En dan klinkt een transfersom van minimaal 23 miljoen euro als muziek in de oren van de Genkenaren.



Paul Onuachu droomt zelf hardop van de Premier League, waar Arsenal FC zijn favoriete team is, en met zijn profiel zou hij over Het Kanaal ook wel kunnen slagen. Maar voorlopig werd enkel Olympique Lyon met naam genoemd als mogelijke geïnteresseerde partij in Onuachu. Da's toch wel opvallend voor een spits die vorig seizoen 35 goals scoorde in 41 officiële wedstrijden. “Over Onuachu hoor je niks in het geruchtencircuit”, verklaarde Johan Boskamp vorig weekend in Het Belang van Limburg. En na zijn tegenvallende start van het nieuwe voetbalseizoen zullen er wellicht weinig andere clubs zich melden in Limburg. 

LEES OOK: Miljoenenaankoop Genk in vergeetput: bliksemvertrek dreigt

Zal Genk Onuachu kunnen verkopen voor 23 miljoen euro?

Meest recent

Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder zwaar aangepakt

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

56
56
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

19
19
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

107
107
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

26
26
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

34
34
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

112
112
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

36
36
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

113
113
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

318
318
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

45
45
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

474
474
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

95
95
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

221
221
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

99
99
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

475
475
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

168
168
City breekt Arsenal: pareltje Cherki doet titelstrijd kantelen

De Engelse titelstrijd stevent af op een zinderende ontknoping. Manchester City won zondagavond ...

67
67
VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. ...

331
331
Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

303
303
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

160
160
Vanaken naast basiself in titelkraker: Leko geeft verklaring

Club Brugge wil zondagavond beslagen leggen op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Daarvoor ...

171
171
Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Na amper drie speeldagen in de beslissing in de Relegation Play-Offs al gevallen. Zo is FCV Dender ...

116
116
Enorme verrassing: Vanaken op bank in grote titelclash

De strijd om het kampioenschap in de Jupiler Pro League bereikt zondagavond een eerste kookpunt. Zo ...

199
199
In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

In de Premier League ligt de strijd om de Champions League-tickets stilaan in een beslissende plooi. ...

24
24
Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Door de blessure van Mario Stroeykens, mocht Yari Verschaeren zaterdagavond al snel invallend bij ...

428
428

Meer sportnieuws