Onuachu zet Genk onder zware druk

door
Onuachu zet Genk onder zware druk

20 miljoen, 23 miljoen of toch de absolute jackpot van 25 miljoen? In de voorbije maanden werd er veel gegoocheld met de verwachte verkoopprijs van Paul Onuachu, maar voorlopig heeft de Gouden Stier nog geen gewenste droomtransfer gerealiseerd. En dat zorgt voor een moeilijke situatie bij KRC Genk.


VEEL DOELKANSEN, AMPER 1 PUNT 

Dit seizoen wordt enkel KRC Genk beschouwd als de grootste titeluitdager van Club Brugge. Dat heeft onder meer te maken met het feit dat de bepalende sterkhouders zoals Theo Bongonda, Junya Ito en Paul Onuachu nog niet vertrokken zijn uit Limburg. Bovendien werd de Genkse équipe flink versterkt door de komst van Simen Juklerod (Antwerp FC) Carel Eiting (Ajax), Mike Trésor (Willem II) en Mujaid Sadick (Deportivo La Coruna). “Als club zijn we ervan overtuigd dat we de selectie hebben om mee te strijden voor het hoogste”, verklaarde van den Brom medio juli aan Sporza. “Ik zeg niet dat we kampioen gaan worden, maar je moet wel die ambitie hebben.”

Deze gedurfde woorden van John van den Brom verraden een enorme ambitie en groot enthousiasme met het oog op het nieuwe voetbalseizoen. En gelijk heeft hij ook. In de Supercup tegen Club Brugge bewees KRC Genk alvast een erg kwalitatieve ploeg te bezitten. Eentje die weleens sterker kan zijn dan in de vorige editie van de Jupiler Pro League. Maar in de competitieopener tegen Standard raakten de Limburgers alvast niet verder dan een 1-1 gelijkspel. En dat ondanks meerdere grotere doelkansen dan de Luikenaars. Genk (2,11) telde vrijdagavond namelijk bijna dubbel zoveel expected goals dan Standard (1,19).



Het is uiteraard nog te vroeg om te spreken van een gemiste start, maar om de titel te ambiëren moet het puntenverlies wel tot een minimum beperkt worden. “Ik sta hier met een dubbel gevoel”, verklaarde John van den Brom na het 1-1 gelijkspel tegen Standard. “Omdat ik vind dat we deze wedstrijd hadden kunnen, misschien wel moeten winnen. Aan de andere kant mag je op het einde nog blij zijn met een punt. Ik heb echt genoten van hoe we in de eerste helft speelden, met mooie aanvallen en loopacties, en een aantal kansen om met meer dan 0-0 de rust in te gaan. Maar dat lieten we na. Dat kun je alleen jezelf verwijten.”

ONUACHU – DESSERS 

Dat KRC Genk met 0-0 de rust inging, heeft grotendeels te maken met de inefficiëntie van hun aanvalsleider Paul Onuachu. In de openingsfase miste de Nigeriaan twee gelijkaardige kopkansen, die beiden aangereikt werden door Junya Ito. Net na het openingskwartier besloot Onuachu ook nog eens weinig overtuigend op Standard-doelman Arnaud Bodart vanop de rand van de zestien meter. En na 23 minuten slaagde de Gouden Stier van vorig seizoen er ook niet in om een center van Angelo Preciado tussen de palen te mikken. Vorig seizoen was minstens één van deze vier doelpogingen raak geweest, maar in de openingswedstrijd van het nieuwe voetbalseizoen staat het vizier van Onuachu duidelijk nog niet op scherp.



En ook na de rust blonk Paul Onuachu uit door zijn gebrek aan slagkracht, want kort na de pauze miste het Nigeriaanse goudklompje een dot van een kans voor het Luikse doel. John van den Brom zag zich genoodzaakt om in te grijpen en daarom haalde hij Onauchu al in minuut 62 naar de kant, ten voordele van supersub Cyriel Dessers. En dat bleek uiteindelijk een gouden zet te zijn van de Nederlandse coach. Waar Onuachu totaal niet in de wedstrijd zat, was invaller Dessers een beslissende factor in de 1-1 gelijkmaker van Theo Bongonda. Onuachu de schlemiel van de avond en Dessers de grote held: vorig seizoen was het doorgaans nochtans net andersom …

MAGER RAPPORT 

Het individueel rapport van Paul Onauchu tegen Standard was dan ook erg tegenvallend. De Nigeriaan ondernam vrijdagavond 5 doelpogingen waarvan er uiteindelijk geen enkele resulteerde in een gescoord doelpunt. Dat is een groot contrast in vergelijking met vorig seizoen, toen de boomlange spits gemiddeld 3 doelpogingen per wedstrijd ondernam met gemiddeld 0,94 gescoord doelpunt per wedstrijd. Bovendien lag zijn expected goals-waarde tegen Standard (0,85) op exact hetzelfde niveau als zijn vorig seizoensgemiddelde. Qua efficiëntie en doelgerichtheid zit Onuachu dus duidelijk nog niet op zijn gebruikelijke niveau van vorig jaar.



Hoewel Paul Onuachu een rasechte doelpuntenmachine is, levert de Nigeriaan ook steeds een grote bijdrage in andere spelonderdelen. Ook al meet de Nigeriaan 2 meter 01, hij beschikt immers over érg goeie voetjes. Technisch is Onuachu meer dan onderlegd waardoor hij een grote inbreng heeft in het samenspel bij KRC Genk. Bovendien is hij door zijn imposante verschijning erg sterk in de luchtduels en weet hij in andere duels ook meer dan z'n mannetje te staan. Maar tegen Standard was ook van die kwaliteiten bitter weinig terug te zien. Onuachu verloor vrijdagavond namelijk 15 duels – het meeste van alle Genk-spelers – en hij telde slechts 7 geslaagde offensieve acties, terwijl Dessers in de helft minder speeltijd dan Onuachu al 6 geslaagde acties realiseerde.

OPVALLEND KALM IN HET GERUCHTENCIRCUIT

Het aantrekken van Paul Onuachu is wellicht één van de knapste transferdossiers van Dimitri de Condé. De technisch directeur van KRC Genk betaalde in augustus 2019 zes miljoen euro voor een onbekende Nigeriaanse spits, die bovendien enkel adelbrieven had in een kleinere competitie zoals de Deense Superligaen. Vandaag hopen de Limburgers om hun topschutter voor een veelvoud van die investering te verpatsen. “We zitten in ons hoofd met de grootste uitgaande transfer in de geschiedenis van de club”, verklaarde Dimitri de Condé enkele maanden geleden aan RTBF. Voorlopig staat het Genkse uitgaande transferrecord op naam van Sander Berge (23 miljoen, Sheffield United).

Als technisch directeur zou Dimitri de Condé zijn topspits het liefst zien blijven bij KRC Genk, maar in die hoedanigheid moet hij ook het ijzer smeden wanneer die het heetst is. Genk bezit tot op vandaag – als enige club in België – nog steeds een vzw-structuur, waardoor de Limburgers geen toegang hebben op externe financiering. Zonder eigen kapitaal – lees: transferinkomsten – wordt het bijgevolg onmogelijk om te groeien. Genk moet zelf sparen om hun projecten te financieren, zoals het vernieuwen van de trainingsaccommodatie en het stadion. En dan klinkt een transfersom van minimaal 23 miljoen euro als muziek in de oren van de Genkenaren.



Paul Onuachu droomt zelf hardop van de Premier League, waar Arsenal FC zijn favoriete team is, en met zijn profiel zou hij over Het Kanaal ook wel kunnen slagen. Maar voorlopig werd enkel Olympique Lyon met naam genoemd als mogelijke geïnteresseerde partij in Onuachu. Da's toch wel opvallend voor een spits die vorig seizoen 35 goals scoorde in 41 officiële wedstrijden. “Over Onuachu hoor je niks in het geruchtencircuit”, verklaarde Johan Boskamp vorig weekend in Het Belang van Limburg. En na zijn tegenvallende start van het nieuwe voetbalseizoen zullen er wellicht weinig andere clubs zich melden in Limburg. 

LEES OOK: Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Zal Genk Onuachu kunnen verkopen voor 23 miljoen euro?

Meest recent

'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

12
12
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

15
15
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

17
17
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

332
332
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

209
209
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

100
100
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

326
326
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

116
116
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

200
200
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

166
166
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

116
116
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

87
87
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

100
100
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

117
117
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

66
66
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

279
279
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

85
85
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

147
147
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

145
145
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

492
492
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

370
370
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

513
513
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

454
454
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

382
382
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

415
415

Meer sportnieuws