Tienkoppig en vernieuwd Essevee graait een punt mee bij OHL

108 stemmen
Tienkoppig en vernieuwd Essevee graait een punt mee bij OHL

Na een aangename wedstrijd hebben OHL en Zulte Waregem billijk de punten gedeeld. De thuisploeg leek het laken naar zich toe te trekken in de slotfase maar met tien man hield Essevee uiteindelijk knap stand. Beide ploegen konden daar uiteindelijk wel vrede mee nemen.

Deze namiddag begonnen ook OHL en Zulte Waregem aan de nieuwe competitie in de Jupiler Pro League. Essevee begon vorig seizoen slecht maar deed het nadien nog prima, bij OHL was het eerder omgekeerd. De promovendus verbaasde en deed lange tijd mee voor de Play-Offs maar kwam met de meet in zicht toch wat tekort. Dury bracht met onder meer Vigen en Sormo heel wat nieuwe namen aan de aftrap, Brys zette debutant Özkaçar in de basis.
Vossen zet onbegrijpelijke misser recht, Henry herstelt de schade
In het begin was het nog wat zoeken voor beide ploegen maar iets voor het kwartier barstte de wedstrijd helemaal los. Eerst knalde Vossen van dichtbij over en aan de overzijde kon ook collega-aanvaller Henry de trekker niet overhalen. Halfweg de eerste periode was het dan toch raak toen Govea de bal perfect op de knikker van Vossen legde en de ex-Genkie kopte fraai raak: 0-1. OHL moest het spel nu even ondergaan maar kwam op slag van rust toch (gelukkig) op gelijke hoogte. Henry ging enorm gemakkelijk neer in de zestien meter maar kreeg toch een strafschop. De Fransman zette zich zelf achter de bal en maakte gelijk: 1-1. Na een aangename eerste helft hingen de bordjes in evenwicht.

Vossen zet de bezoekers op voorsprong maar Henry heeft het slotakkoord van de eerste helft.
OHL beukt in slotfase maar vindt geen gaatje tegen gedecimeerd Essevee
Na de rust was het Essevee dat het meeste aandrong. Na tien minuten spelen trapte Sissako binnen het bereik van Romo en even later schoot Sörmo op de paal. Iets voorbij het uur schoten de bezoekers zichzelf wel in de voet toen Van Aken op korte tijd twee domme gele kaarten pakte, een debuut in mineur voor de Nederlandse nieuwkomer. Ook met tien man kregen de bezoekers nog een dikke kans, Romo moest zich andermaal strekken bij een prima uithaal van Dompé. Aan de overzijde kopte Henry dan weer van dichtbij naast met nog een kwartier op de klok. In de slotfase kreeg het team van Brys terecht geen strafschop na een schwalbe van Tamari en zo bleef het bij een billijk gelijkspel.
Scoreverloop:
0-1 (24') Vossen, 1-1 (42') Henry (p)
Bijzonderheid:
Van Aken krijgt een tweede gele kaart (62')

LEES OOK: 'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

🚀

Terechte uitslag?

Meest recent

Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

59
59
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

100
100
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

87
87
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

115
115
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

133
133
'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

294
294
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

476
476
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

109
109
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

230
230
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

324
324
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

309
309
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

574
574
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

369
369
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

139
139
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

196
196
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

423
423
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

542
542
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

366
366
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

172
172
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

46
46
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

415
415
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

61
61
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

510
510
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

681
681
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

142
142

Meer sportnieuws