Tienkoppig en vernieuwd Essevee graait een punt mee bij OHL

108
Tienkoppig en vernieuwd Essevee graait een punt mee bij OHL

Na een aangename wedstrijd hebben OHL en Zulte Waregem billijk de punten gedeeld. De thuisploeg leek het laken naar zich toe te trekken in de slotfase maar met tien man hield Essevee uiteindelijk knap stand. Beide ploegen konden daar uiteindelijk wel vrede mee nemen.

Deze namiddag begonnen ook OHL en Zulte Waregem aan de nieuwe competitie in de Jupiler Pro League. Essevee begon vorig seizoen slecht maar deed het nadien nog prima, bij OHL was het eerder omgekeerd. De promovendus verbaasde en deed lange tijd mee voor de Play-Offs maar kwam met de meet in zicht toch wat tekort. Dury bracht met onder meer Vigen en Sormo heel wat nieuwe namen aan de aftrap, Brys zette debutant Özkaçar in de basis.
Vossen zet onbegrijpelijke misser recht, Henry herstelt de schade
In het begin was het nog wat zoeken voor beide ploegen maar iets voor het kwartier barstte de wedstrijd helemaal los. Eerst knalde Vossen van dichtbij over en aan de overzijde kon ook collega-aanvaller Henry de trekker niet overhalen. Halfweg de eerste periode was het dan toch raak toen Govea de bal perfect op de knikker van Vossen legde en de ex-Genkie kopte fraai raak: 0-1. OHL moest het spel nu even ondergaan maar kwam op slag van rust toch (gelukkig) op gelijke hoogte. Henry ging enorm gemakkelijk neer in de zestien meter maar kreeg toch een strafschop. De Fransman zette zich zelf achter de bal en maakte gelijk: 1-1. Na een aangename eerste helft hingen de bordjes in evenwicht.

Vossen zet de bezoekers op voorsprong maar Henry heeft het slotakkoord van de eerste helft.
OHL beukt in slotfase maar vindt geen gaatje tegen gedecimeerd Essevee
Na de rust was het Essevee dat het meeste aandrong. Na tien minuten spelen trapte Sissako binnen het bereik van Romo en even later schoot Sörmo op de paal. Iets voorbij het uur schoten de bezoekers zichzelf wel in de voet toen Van Aken op korte tijd twee domme gele kaarten pakte, een debuut in mineur voor de Nederlandse nieuwkomer. Ook met tien man kregen de bezoekers nog een dikke kans, Romo moest zich andermaal strekken bij een prima uithaal van Dompé. Aan de overzijde kopte Henry dan weer van dichtbij naast met nog een kwartier op de klok. In de slotfase kreeg het team van Brys terecht geen strafschop na een schwalbe van Tamari en zo bleef het bij een billijk gelijkspel.
Scoreverloop:
0-1 (24') Vossen, 1-1 (42') Henry (p)
Bijzonderheid:
Van Aken krijgt een tweede gele kaart (62')

LEES OOK: ‘Knaltransfer Zekri: KV Mechelen vangt nóg meer’

🚀

Terechte uitslag?

Meest recent

'Leko houdt adem in: strijd om Tresoldi barst los'

In het slot van de mercato lijkt er plots nog heel wat te bewegen bij Club Brugge. Op inkomend ...

81
81
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: goudhaantje pakt koffers'

Club Brugge streek deze zomer al zo'n 80 miljoen op aan transferinkomsten, maar in het slot van de ...

137
137
De Bruyne verbaast met straffe uitspraken na glansrol

Kevin De Bruyne (35) kende een moeilijk WK waar hij niet echt zijn stempel kon drukken bij de Rode ...

39
39
Vandenbempt voorspelt JPL-revelatie: “Hij toont lef”

De Jupiler Pro League is drie speeldagen ver en de analisten maken al een eerste (vroege) balans op. ...

115
115
Vanderbiest onder druk bij KV Mechelen: “Labiele omstandigheden”

KV Mechelen is niet goed gestart aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. Malinwa stond ...

139
139
'Last-minute vuurwerk bij Club: megadeal in stroomversnelling'

Club Brugge haalde deze zomer al een riant bedrag op met de verkoop van verschillende spelers. En ...

378
378
'Straffe JPL-comeback Bodart; ook KVM haalt oude bekende'

Het eindspel is stilaan ingezet op de zomerse transferperiode. Maar er zitten nog heel wat ...

232
232
Hard dilemma Van Bommel: grote naam gedumpt bij Duivels?

Eind september vatten de Rode Duivels hun Nations League-campagne aan met een XXL-interlandperiode ...

685
685
Club shopt bij Kompany: opvallende transferdetail lekt uit

Even leek het erop dat Club Brugge na de komst van Matteo Dams klaar was met zijn transferwerk aan ...

524
524
'Liverpool tot uiterste: spectaculaire opvolger Salah nabij'

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag van de Premier League slechts op het nippertje een ...

157
157
Hans Vanaken emotioneel: boodschap Club raakt diep

Hij heeft in Brugge intussen zowat alles meegemaakt. Grote overwinningen, prijzen, moeilijke ...

420
420
Engeland schrikt van bekentenis Tielemans: “Wat?”

Een luchtige uitspraak van Youri Tielemans zorgt plots voor ophef in Engeland. Na de pijnlijke ...

199
199
'Club Brugge zet record scherper: kaap van 50 miljoen'

Vooraf werd al aangekondigd dat Club Brugge wel eens een bijzonder drukke zomer tegemoet kon gaan. ...

730
730
Lardot velt verdict: Antwerp en Club Brugge bevoordeeld?

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag drie op het programma. Zoals gebruikelijk ...

700
700
Sam Kerkhofs bracht Steven Defour op een verrassend pad

Steven Defour heeft door de jaren heen heel wat meegemaakt, zowel op als naast het voetbalveld. De ...

137
137
'Ahoka neemt afscheid: Antwerp all-in voor vervanger'

Terwijl de fans nog altijd aan het bekomen zijn, gaat Antwerp na het knotsgekke 4-4 gelijkspel tegen ...

307
307
'Club Brugge pakt uit: winger Bayern medisch gekeurd'

Ruim een week voor het sluiten van de transfermarkt leek het inkomend huiswerk van Club Brugge al ...

630
630
Marc Coucke verrast iedereen met plotse gezinsuitbreiding

Marc Coucke vierde wederom feest dit weekend. De ondernemer nam de bekende restaurantketen Amadeus ...

269
269
Kwalijk gerucht: 'Trainer kreeg commissie op transfer Club'

Bij Club Brugge lijken ze voorlopig klaar te zijn met hun inkomende transferhuiswerk, tenzij ze ...

330
330
Debast eindelijk weer voetballer: "Het was niet makkelijk"

Rudi Garcia rekende de voorbije dagen af met de voetbalbond na zijn ontslag als bondscoach van de ...

50
50
Doku haalt stevig uit naar Rudi Garcia

De Rode Duivels beginnen in september aan hun nieuwe campagne in de Nations League met Mark van ...

642
642
'Nieuwe twist: Lille krijgt volgende bod op Fernandez-Pardo'

Het is een zeer bewogen zomer voor Matias Fernandez-Pardo. De 21-jarige aanvaller was eerst de grote ...

102
102
Borkelmans heeft zeer straffe uitdaging beet

Sinds zijn passage als assistent van Marc Wilmots bij de Rode Duivels is er in de Belgische ...

88
88
Ruben Van Gucht maandenlang gevolgd: opmerkelijke onthulling

Ruben Van Gucht blijft schijnbaar overal opduiken. Controversieel of niet, aan aandacht ...

84
84
Schotse baas komt met straffe onthulling over Pocognoli

Sébastien Pocognoli heeft deze zomer na zijn vertrek bij AS Monaco snel een nieuwe uitdaging ...

93
93

Meer sportnieuws