Tienkoppig en vernieuwd Essevee graait een punt mee bij OHL

108 stemmen
Tienkoppig en vernieuwd Essevee graait een punt mee bij OHL

Na een aangename wedstrijd hebben OHL en Zulte Waregem billijk de punten gedeeld. De thuisploeg leek het laken naar zich toe te trekken in de slotfase maar met tien man hield Essevee uiteindelijk knap stand. Beide ploegen konden daar uiteindelijk wel vrede mee nemen.

Deze namiddag begonnen ook OHL en Zulte Waregem aan de nieuwe competitie in de Jupiler Pro League. Essevee begon vorig seizoen slecht maar deed het nadien nog prima, bij OHL was het eerder omgekeerd. De promovendus verbaasde en deed lange tijd mee voor de Play-Offs maar kwam met de meet in zicht toch wat tekort. Dury bracht met onder meer Vigen en Sormo heel wat nieuwe namen aan de aftrap, Brys zette debutant Özkaçar in de basis.
Vossen zet onbegrijpelijke misser recht, Henry herstelt de schade
In het begin was het nog wat zoeken voor beide ploegen maar iets voor het kwartier barstte de wedstrijd helemaal los. Eerst knalde Vossen van dichtbij over en aan de overzijde kon ook collega-aanvaller Henry de trekker niet overhalen. Halfweg de eerste periode was het dan toch raak toen Govea de bal perfect op de knikker van Vossen legde en de ex-Genkie kopte fraai raak: 0-1. OHL moest het spel nu even ondergaan maar kwam op slag van rust toch (gelukkig) op gelijke hoogte. Henry ging enorm gemakkelijk neer in de zestien meter maar kreeg toch een strafschop. De Fransman zette zich zelf achter de bal en maakte gelijk: 1-1. Na een aangename eerste helft hingen de bordjes in evenwicht.

Vossen zet de bezoekers op voorsprong maar Henry heeft het slotakkoord van de eerste helft.
OHL beukt in slotfase maar vindt geen gaatje tegen gedecimeerd Essevee
Na de rust was het Essevee dat het meeste aandrong. Na tien minuten spelen trapte Sissako binnen het bereik van Romo en even later schoot Sörmo op de paal. Iets voorbij het uur schoten de bezoekers zichzelf wel in de voet toen Van Aken op korte tijd twee domme gele kaarten pakte, een debuut in mineur voor de Nederlandse nieuwkomer. Ook met tien man kregen de bezoekers nog een dikke kans, Romo moest zich andermaal strekken bij een prima uithaal van Dompé. Aan de overzijde kopte Henry dan weer van dichtbij naast met nog een kwartier op de klok. In de slotfase kreeg het team van Brys terecht geen strafschop na een schwalbe van Tamari en zo bleef het bij een billijk gelijkspel.
Scoreverloop:
0-1 (24') Vossen, 1-1 (42') Henry (p)
Bijzonderheid:
Van Aken krijgt een tweede gele kaart (62')

LEES OOK: 'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

🚀

Terechte uitslag?

Meest recent

'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

154
154
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

30
30
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

47
47
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

120
120
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

536
536
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

306
306
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

339
339
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

35
35
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

225
225
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

41
41
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

32
32
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

591
591
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

513
513
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

126
126
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

355
355
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

87
87
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

421
421
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

381
381
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

152
152
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

154
154
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

703
703
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

148
148
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

292
292
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

329
329

Meer sportnieuws