Tienkoppig en vernieuwd Essevee graait een punt mee bij OHL

door
Tienkoppig en vernieuwd Essevee graait een punt mee bij OHL

Na een aangename wedstrijd hebben OHL en Zulte Waregem billijk de punten gedeeld. De thuisploeg leek het laken naar zich toe te trekken in de slotfase maar met tien man hield Essevee uiteindelijk knap stand. Beide ploegen konden daar uiteindelijk wel vrede mee nemen.

Deze namiddag begonnen ook OHL en Zulte Waregem aan de nieuwe competitie in de Jupiler Pro League. Essevee begon vorig seizoen slecht maar deed het nadien nog prima, bij OHL was het eerder omgekeerd. De promovendus verbaasde en deed lange tijd mee voor de Play-Offs maar kwam met de meet in zicht toch wat tekort. Dury bracht met onder meer Vigen en Sormo heel wat nieuwe namen aan de aftrap, Brys zette debutant Özkaçar in de basis.
Vossen zet onbegrijpelijke misser recht, Henry herstelt de schade
In het begin was het nog wat zoeken voor beide ploegen maar iets voor het kwartier barstte de wedstrijd helemaal los. Eerst knalde Vossen van dichtbij over en aan de overzijde kon ook collega-aanvaller Henry de trekker niet overhalen. Halfweg de eerste periode was het dan toch raak toen Govea de bal perfect op de knikker van Vossen legde en de ex-Genkie kopte fraai raak: 0-1. OHL moest het spel nu even ondergaan maar kwam op slag van rust toch (gelukkig) op gelijke hoogte. Henry ging enorm gemakkelijk neer in de zestien meter maar kreeg toch een strafschop. De Fransman zette zich zelf achter de bal en maakte gelijk: 1-1. Na een aangename eerste helft hingen de bordjes in evenwicht.

Vossen zet de bezoekers op voorsprong maar Henry heeft het slotakkoord van de eerste helft.
OHL beukt in slotfase maar vindt geen gaatje tegen gedecimeerd Essevee
Na de rust was het Essevee dat het meeste aandrong. Na tien minuten spelen trapte Sissako binnen het bereik van Romo en even later schoot Sörmo op de paal. Iets voorbij het uur schoten de bezoekers zichzelf wel in de voet toen Van Aken op korte tijd twee domme gele kaarten pakte, een debuut in mineur voor de Nederlandse nieuwkomer. Ook met tien man kregen de bezoekers nog een dikke kans, Romo moest zich andermaal strekken bij een prima uithaal van Dompé. Aan de overzijde kopte Henry dan weer van dichtbij naast met nog een kwartier op de klok. In de slotfase kreeg het team van Brys terecht geen strafschop na een schwalbe van Tamari en zo bleef het bij een billijk gelijkspel.
Scoreverloop:
0-1 (24') Vossen, 1-1 (42') Henry (p)
Bijzonderheid:
Van Aken krijgt een tweede gele kaart (62')

LEES OOK: Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Terechte uitslag?

Meest recent

D-Day in JPL: deze drie ploegen vandaag zeker van Play-Off I?

Zondag worden de overige wedstrijden van de voorlaatste speeldag in de reguliere competitie van de ...

5
5
Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

7
7
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

115
115
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

151
151
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

105
105
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

254
254
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

64
64
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

58
58
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

492
492
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

577
577
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

79
79
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

79
79
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

119
119
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1543
1543
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

163
163
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

222
222
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

51
51
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

1322
1322
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

508
508
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

75
75
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

44
44
‘Nieuwe wending na terugkeer De Bruyne’

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

148
148
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

100
100
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

22
22
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

55
55

Meer sportnieuws