TRANSFERUURTJE: 'Club wil oogsten, bizarre bestemming Alderweireld'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil oogsten, bizarre bestemming Alderweireld'

De start van de competities in binnen- en buitenland komt steeds dichterbij, maar heel wat clubs zijn nog lang niet klaar met hun huiswerk op de transfermarkt. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge is klaar om te oogsten op de mercato. Franse bronnen meldden vrijdag al dat verdediger Stanley Nsoki, die zowel centraal als op de linksbackpositie uit de voeten kan, zijn medische proeven heeft afgelegd. Hij zou voor zo'n 6.5 miljoen euro van OGC Nice overkomen. Daarnaast geraakte bekend dat jeugdproduct Tibo Persyn terugkeert. Volgens Het Laatste Nieuws wordt hij gehuurd (met aankoopoptie) van zijn moederclub Internazionale. Ook een tweede flankaanvaller zou nog volgen, terwijl verdediger Bright Arrey-Mbi (Bayern München) eveneens in beeld zou zijn. Michael Krmencik werd dan weer verhuurd aan Slavia Praag.

Voor een aantal spelers zoekt Antwerp FC nog een uitweg en voor Guy Mbenza lijkt die alvast gevonden te zijn. Volgens La Dernière Heure zou de uitleenbeurt van de Congolese spits aan Seraing volgende week afgerond moeten worden. Dylan Batubinsika trekt dan weer naar het Portugese Famaliçao, dat bevestigde de Great Old vrijdag ook zelf.

Fiorentina blijft maar aandringen voor Daniel Muñoz. La Nazione meldt dat de Italianen navraag gedaan hebben bij KRC Genk en daar te horen kregen dat de vraagprijs voor de rechtsachter 10 miljoen euro bedraagt. Die som vinden ze bij Fiorentina voorlopig nog te hoog, maar het zou toch nog kunnen dat ze de transfergesprekken binnen enkele dagen weer opstarten.

Marian Shved is komend seizoen dan toch weer op de Belgische velden te bewonderen. KV Mechelen meldt op zijn website dat het de Oekraïner definitief overneemt van de Schotse topclub Celtic Glasgow. De 24-jarige aanvaller zette zijn krabbel onder een contract voor drie seizoenen, met optie op een bijkomend jaar.

Promovendus Union SG heeft opnieuw een speler laten gaan. De club laat weten dat ze ook afscheid neemt van Nik Lorbek. De 25-jarige Sloveen keert terug naar zijn thuisland, waar hij bij zijn oude club NS Mura aan de slag gaat. Union had de middenvelder in de zomer van 2019 weggehaald bij Mura, maar hij kon zich nooit doorzetten.

BUITENLAND
Toby Alderweireld wordt al een tijdje gelinkt aan een vertrek bij Tottenham Hotspur. Volgens Het Laatste Nieuws en The Telegraph zou zijn nieuwe bestemming weleens Al Duhail kunnen zijn. De kranten weten namelijk dat Tottenham een bod van 13 miljoen pond aanvaard heeft voor hun 32-jarige centrale verdediger. Volgens het bericht moet Alderweireld wel zelf nog een akkoord zien te vinden met de club uit Qatar.

Volgens La Repubblica heeft Liverpool FC al een poging ondernomen om Federico Chiesa weg te halen bij Juventus. De Italiaanse krant schrijft dat The Reds zelfs een bod hebben uitgebracht van honderd miljoen euro. Maar de nieuwe trainer Massimiliano Allegri vindt echter dat Chiesa onverkoopbaar is.

Jadon Sancho heeft zijn knaltranfer helemaal beet. Manchester United kondigde vrijdagmiddag aan dat de 21-jarige zijn kribbel heeft gezet onder een contract tot medio 2026. Er is ook een optie om die overeenkomst met nog een seizoen te verlengen. Sancho komt over van Borussia Dortmund, de transfersom zou kunnen oplopen tot liefst 95 miljoen euro

LEES OOK: Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Alderweireld kan zeker nog twee seizoenen op het Europese topniveau aan ...

Meest recent

'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

14
14
Brecel ontploft online: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

20
20
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

125
125
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

186
186
'Anderlecht baalt en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal zich in januari ongetwijfeld op de transfermarkt begeven. Er zijn nog wel directe ...

119
119
Verrassende Club-speler is beste uitvoetballer ter wereld

België vergaarde de voorbije jaren een reputatie als een uitstekend opleidingsland. Enkel in de ...

97
97
Leko verrast bij AA Gent: "Het was al even geleden"

AA Gent belandde de laatste weken in een sukkelstraatje in de competitie, maar het liet woensdag ...

36
36
Kompany verbaast met tirade: "Alsof ik nog verdediger was"

Vincent Kompany blijft uitstekend op dreef met Bayern München dit seizoen. Woensdagavond werd ...

36
36
Genk-talent slaat terug: "Dat is helemaal niet zo"

Genk beleefde tot dusver een wisselvallig seizoen, maar met zeges tegen Basel en OHL lijken ze ...

89
89
Pro League vs DAZN: nieuwe sleuteldatum bekend

Het bekervoetbal is deze week gewoon nog te volgen bij DAZN, ondanks de heisa van de afgelopen ...

339
339
'Genk ongerust: verrassende club jaagt op Karetsas'

Genk hoopt donderdag verder te kunnen gaan op zijn elan van de laatste weken door Anderlecht uit de ...

261
261
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

153
153
Doku kan topmaand bekronen met unicum sinds 2018

Jérémy Doku lijkt dit seizoen een nieuwe stap in zijn ontwikkeling gezet te hebben, ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Straf gerucht Benteke, smaakmaker KVM gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

263
263
Oosting-effect: Kerk velt oordeel nieuwe Antwerp-coach

Royal Antwerp FC staat dit seizoen in de gevarenzone en Stef Wils werd na de nederlaag tegen rode ...

316
316
Engeland in de ban van Onana: nieuw Duivels wapen

Aston Villa duwde het Brighton van Maxim De Cuyper woensdagavond in de put. The Villains ...

75
75
Anthuenis sneert: “Wat heeft díé al bewezen bij Anderlecht?”

RSC Anderlecht draait dit seizoen mee bovenin het klassement. Donderdagavond staat de topper in de ...

514
514
Hubert strooit met lof: "Hij is zo belangrijk voor ons"

De topclubs lieten woensdagavond geen steken vallen in de Croky Cup. Ook landskampioen Union bekert ...

40
40
'Knaltransfer Igor Thiago: 3 clubs plannen winters bod'

Bij Club Brugge mogen ze zich tijdens de komende mercato's in de handen wrijven, want er lijken ...

204
204
Tzolis doet boekje open over 'crisis' bij Club Brugge

Club Brugge trok woensdagavond met de nodige druk naar Den Dreef. Sowieso is de beker een toernooi ...

348
348
Courtois verbaast Spaanse pers alweer en wacht beloning

Real Madrid heeft zich woensdagavond herpakt in LaLiga. Na een magere reeks van drie opeenvolgende ...

149
149
Alwéér frustratie bij Cinel: "Deze keer niet de ref..."

Cercle Brugge gaat alweer door een moeilijke periode en is in de competitie weggezakt naar de ...

110
110
WK-koorts stijgt: FIFA kondigt unieke samenwerking aan

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Vrijdag vindt de WK-loting plaats. Het is nu al uitkijken naar ...

21
21
'Puzzelwerken Hayen: termijn afwezigheid Vermant bekend'

Club Brugge wist woensdagavond een verlengstuk te breien aan zijn avontuur in de Croky Cup met een ...

592
592
Anthuenis voorspelt nu al volgende topspeler bij Anderlecht

RSC Anderlecht droomt weer stiekem van een prijs. Ze staan derde in de competitie met vijf punten ...

573
573

Meer sportnieuws