TRANSFERUURTJE: 'Club wil oogsten, bizarre bestemming Alderweireld'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil oogsten, bizarre bestemming Alderweireld'

De start van de competities in binnen- en buitenland komt steeds dichterbij, maar heel wat clubs zijn nog lang niet klaar met hun huiswerk op de transfermarkt. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge is klaar om te oogsten op de mercato. Franse bronnen meldden vrijdag al dat verdediger Stanley Nsoki, die zowel centraal als op de linksbackpositie uit de voeten kan, zijn medische proeven heeft afgelegd. Hij zou voor zo'n 6.5 miljoen euro van OGC Nice overkomen. Daarnaast geraakte bekend dat jeugdproduct Tibo Persyn terugkeert. Volgens Het Laatste Nieuws wordt hij gehuurd (met aankoopoptie) van zijn moederclub Internazionale. Ook een tweede flankaanvaller zou nog volgen, terwijl verdediger Bright Arrey-Mbi (Bayern München) eveneens in beeld zou zijn. Michael Krmencik werd dan weer verhuurd aan Slavia Praag.

Voor een aantal spelers zoekt Antwerp FC nog een uitweg en voor Guy Mbenza lijkt die alvast gevonden te zijn. Volgens La Dernière Heure zou de uitleenbeurt van de Congolese spits aan Seraing volgende week afgerond moeten worden. Dylan Batubinsika trekt dan weer naar het Portugese Famaliçao, dat bevestigde de Great Old vrijdag ook zelf.

Fiorentina blijft maar aandringen voor Daniel Muñoz. La Nazione meldt dat de Italianen navraag gedaan hebben bij KRC Genk en daar te horen kregen dat de vraagprijs voor de rechtsachter 10 miljoen euro bedraagt. Die som vinden ze bij Fiorentina voorlopig nog te hoog, maar het zou toch nog kunnen dat ze de transfergesprekken binnen enkele dagen weer opstarten.

Marian Shved is komend seizoen dan toch weer op de Belgische velden te bewonderen. KV Mechelen meldt op zijn website dat het de Oekraïner definitief overneemt van de Schotse topclub Celtic Glasgow. De 24-jarige aanvaller zette zijn krabbel onder een contract voor drie seizoenen, met optie op een bijkomend jaar.

Promovendus Union SG heeft opnieuw een speler laten gaan. De club laat weten dat ze ook afscheid neemt van Nik Lorbek. De 25-jarige Sloveen keert terug naar zijn thuisland, waar hij bij zijn oude club NS Mura aan de slag gaat. Union had de middenvelder in de zomer van 2019 weggehaald bij Mura, maar hij kon zich nooit doorzetten.

BUITENLAND
Toby Alderweireld wordt al een tijdje gelinkt aan een vertrek bij Tottenham Hotspur. Volgens Het Laatste Nieuws en The Telegraph zou zijn nieuwe bestemming weleens Al Duhail kunnen zijn. De kranten weten namelijk dat Tottenham een bod van 13 miljoen pond aanvaard heeft voor hun 32-jarige centrale verdediger. Volgens het bericht moet Alderweireld wel zelf nog een akkoord zien te vinden met de club uit Qatar.

Volgens La Repubblica heeft Liverpool FC al een poging ondernomen om Federico Chiesa weg te halen bij Juventus. De Italiaanse krant schrijft dat The Reds zelfs een bod hebben uitgebracht van honderd miljoen euro. Maar de nieuwe trainer Massimiliano Allegri vindt echter dat Chiesa onverkoopbaar is.

Jadon Sancho heeft zijn knaltranfer helemaal beet. Manchester United kondigde vrijdagmiddag aan dat de 21-jarige zijn kribbel heeft gezet onder een contract tot medio 2026. Er is ook een optie om die overeenkomst met nog een seizoen te verlengen. Sancho komt over van Borussia Dortmund, de transfersom zou kunnen oplopen tot liefst 95 miljoen euro

LEES OOK: Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Alderweireld kan zeker nog twee seizoenen op het Europese topniveau aan ...

Meest recent

Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

65
65
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

187
187
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

49
49
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

73
73
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

49
49
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

491
491
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

106
106
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

163
163
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

185
185
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

52
52
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

418
418
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

420
420
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

109
109
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

59
59
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

240
240
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

559
559
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

105
105
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

727
727
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

160
160
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

327
327
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

142
142
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

175
175
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

397
397
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

581
581

Meer sportnieuws