Racing Genk redt in slotfase punt tegen vurige Rouches

253 stemmen
Racing Genk redt in slotfase punt tegen vurige Rouches

Een jong, enthousiast en na de rust ook sterk Standard heeft in de slotfase nog de zege uit handen gegeven tegen Racing Genk. Pas in de blessuretijd konden de bezoekers nog een punt veilig stellen na een knappe actie van invaller Dessers.

Nog geen twee weken na de EK-finale en ruimschoots voor de meeste Europese landen trok de Jupiler Pro League zich vanavond weer op gang. Dat deed het meteen met een mooie affiche: Standard nam het op Sclessin op tegen de runner-up van vorig seizoen, Racing Genk. De Rouches leken op papier enorm verzwakt, terwijl de Limburgers hun team voorlopig bij mekaar hielden. De 19-jarige Al-Dakhil stond in de basis bij het team van Leye, bij Genk was Onuachu nog steeds van de partij.
Racing Genk domineert tegen enthousiast Standard
De bezoekers begonnen furieus aan de wedstrijd en binnen de eerste vijf minuten al kregen Onuachu en Ito hun pogingen niet gekadreerd. Aan de overzijde lieten ook de Rouches zich niet onbetuigd met een prima actie en dito schot van Bastien, Vandevoordt haalde de bal nog uit de hoek. Standard speelde voornamelijk op enthousiasme maar ontsnapte ook nadien nog een paar keer in de eerste twintig minuten. Vooral Onuachu had het vizier nog niet echt op scherp staan. De Limburgers bleven ook nadien aandringen maar vlak voor de pauze liet Bongonda in een één op één duel met Bodart na om de score te openen. Halfweg stond het nog 0-0 op Sclessin.

Topschutter Onuachu komt voorlopig niet tot scoren bij het team van John van den Brom.
Vurige Rouches laten hel even branden
Ook na de pauze bleven de bezoekers kansen creëren en ermee morsen. Binnen de eerste vijf minuten kreeg Onuachu een vrije schietkans maar zijn te centraal schot werd door Bodart nog gepakt. De thuisploeg bleef echter energiek voetballend en die drive werd halfweg de tweede helft ook beloond met het openingsdoelpunt toen kapitein Laifis na een hoekschop staalhard raak kopte: 1-0 zowaar voor het team van Mbaye Leye. De thuisploeg wettigde nadien die voorsprong en bleef de betere ploeg. Genk rechtte in de blessuretijd nog één keer de rug en in de absolute slotfase kon Bongonda een knappe assist van Dessers nog verzilveren: 1-1. Uiteindelijk een billijke puntendeling na een zeer aangename wedstrijd.
Scoreverloop:
1-0 (69') Leye, 1-1 (90+2') Bongonda

LEES OOK: Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Verdiende puntendeling?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

35
35
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

31
31
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

167
167
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

129
129
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

37
37
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

341
341
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

141
141
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

443
443
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

55
55
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

108
108
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

44
44
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

330
330
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

682
682
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

511
511
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

149
149
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1105
1105
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

176
176
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

77
77
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

661
661
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

248
248
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

512
512
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

252
252
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

278
278
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1267
1267
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

640
640

Meer sportnieuws