Racing Genk redt in slotfase punt tegen vurige Rouches

253 stemmen
Racing Genk redt in slotfase punt tegen vurige Rouches

Een jong, enthousiast en na de rust ook sterk Standard heeft in de slotfase nog de zege uit handen gegeven tegen Racing Genk. Pas in de blessuretijd konden de bezoekers nog een punt veilig stellen na een knappe actie van invaller Dessers.

Nog geen twee weken na de EK-finale en ruimschoots voor de meeste Europese landen trok de Jupiler Pro League zich vanavond weer op gang. Dat deed het meteen met een mooie affiche: Standard nam het op Sclessin op tegen de runner-up van vorig seizoen, Racing Genk. De Rouches leken op papier enorm verzwakt, terwijl de Limburgers hun team voorlopig bij mekaar hielden. De 19-jarige Al-Dakhil stond in de basis bij het team van Leye, bij Genk was Onuachu nog steeds van de partij.
Racing Genk domineert tegen enthousiast Standard
De bezoekers begonnen furieus aan de wedstrijd en binnen de eerste vijf minuten al kregen Onuachu en Ito hun pogingen niet gekadreerd. Aan de overzijde lieten ook de Rouches zich niet onbetuigd met een prima actie en dito schot van Bastien, Vandevoordt haalde de bal nog uit de hoek. Standard speelde voornamelijk op enthousiasme maar ontsnapte ook nadien nog een paar keer in de eerste twintig minuten. Vooral Onuachu had het vizier nog niet echt op scherp staan. De Limburgers bleven ook nadien aandringen maar vlak voor de pauze liet Bongonda in een één op één duel met Bodart na om de score te openen. Halfweg stond het nog 0-0 op Sclessin.

Topschutter Onuachu komt voorlopig niet tot scoren bij het team van John van den Brom.
Vurige Rouches laten hel even branden
Ook na de pauze bleven de bezoekers kansen creëren en ermee morsen. Binnen de eerste vijf minuten kreeg Onuachu een vrije schietkans maar zijn te centraal schot werd door Bodart nog gepakt. De thuisploeg bleef echter energiek voetballend en die drive werd halfweg de tweede helft ook beloond met het openingsdoelpunt toen kapitein Laifis na een hoekschop staalhard raak kopte: 1-0 zowaar voor het team van Mbaye Leye. De thuisploeg wettigde nadien die voorsprong en bleef de betere ploeg. Genk rechtte in de blessuretijd nog één keer de rug en in de absolute slotfase kon Bongonda een knappe assist van Dessers nog verzilveren: 1-1. Uiteindelijk een billijke puntendeling na een zeer aangename wedstrijd.
Scoreverloop:
1-0 (69') Leye, 1-1 (90+2') Bongonda

LEES OOK: Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Verdiende puntendeling?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

73
73
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

14
14
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

109
109
De Ketelaere-blunder kan hem WK kosten

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

51
51
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

37
37
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

55
55
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

53
53
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

99
99
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

599
599
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

127
127
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

244
244
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

89
89
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

684
684
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

143
143
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

168
168
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

198
198
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

67
67
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

213
213
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

1042
1042
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

94
94
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

349
349
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

908
908
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

135
135
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

756
756
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

389
389
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

310
310

Meer sportnieuws