Racing Genk redt in slotfase punt tegen vurige Rouches

253
Racing Genk redt in slotfase punt tegen vurige Rouches

Een jong, enthousiast en na de rust ook sterk Standard heeft in de slotfase nog de zege uit handen gegeven tegen Racing Genk. Pas in de blessuretijd konden de bezoekers nog een punt veilig stellen na een knappe actie van invaller Dessers.

Nog geen twee weken na de EK-finale en ruimschoots voor de meeste Europese landen trok de Jupiler Pro League zich vanavond weer op gang. Dat deed het meteen met een mooie affiche: Standard nam het op Sclessin op tegen de runner-up van vorig seizoen, Racing Genk. De Rouches leken op papier enorm verzwakt, terwijl de Limburgers hun team voorlopig bij mekaar hielden. De 19-jarige Al-Dakhil stond in de basis bij het team van Leye, bij Genk was Onuachu nog steeds van de partij.
Racing Genk domineert tegen enthousiast Standard
De bezoekers begonnen furieus aan de wedstrijd en binnen de eerste vijf minuten al kregen Onuachu en Ito hun pogingen niet gekadreerd. Aan de overzijde lieten ook de Rouches zich niet onbetuigd met een prima actie en dito schot van Bastien, Vandevoordt haalde de bal nog uit de hoek. Standard speelde voornamelijk op enthousiasme maar ontsnapte ook nadien nog een paar keer in de eerste twintig minuten. Vooral Onuachu had het vizier nog niet echt op scherp staan. De Limburgers bleven ook nadien aandringen maar vlak voor de pauze liet Bongonda in een één op één duel met Bodart na om de score te openen. Halfweg stond het nog 0-0 op Sclessin.

Topschutter Onuachu komt voorlopig niet tot scoren bij het team van John van den Brom.
Vurige Rouches laten hel even branden
Ook na de pauze bleven de bezoekers kansen creëren en ermee morsen. Binnen de eerste vijf minuten kreeg Onuachu een vrije schietkans maar zijn te centraal schot werd door Bodart nog gepakt. De thuisploeg bleef echter energiek voetballend en die drive werd halfweg de tweede helft ook beloond met het openingsdoelpunt toen kapitein Laifis na een hoekschop staalhard raak kopte: 1-0 zowaar voor het team van Mbaye Leye. De thuisploeg wettigde nadien die voorsprong en bleef de betere ploeg. Genk rechtte in de blessuretijd nog één keer de rug en in de absolute slotfase kon Bongonda een knappe assist van Dessers nog verzilveren: 1-1. Uiteindelijk een billijke puntendeling na een zeer aangename wedstrijd.
Scoreverloop:
1-0 (69') Leye, 1-1 (90+2') Bongonda

LEES OOK: Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Verdiende puntendeling?

Meest recent

'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

50
50
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

143
143
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

164
164
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

65
65
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

43
43
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

170
170
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

31
31
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

88
88
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

174
174
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

667
667
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

87
87
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

131
131
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

186
186
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

169
169
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

66
66
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

114
114
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

131
131
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

221
221
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

445
445
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

146
146
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

249
249
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

41
41
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

186
186
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

33
33
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

191
191

Meer sportnieuws