Nieuwe capriolen kunnen Lamkel Zé duur te staan komen

1228 stemmen
Nieuwe capriolen kunnen Lamkel Zé duur te staan komen

Enkele dagen voor de start van het nieuwe seizoen heeft Antwerp FC opnieuw te maken met een relletje en niet toevallig is Didier Lamkel Zé de aanstoker. Zo werd de Kameroener dinsdag op non-actief gezet nadat hij zijn boekje andermaal te buiten is gegaan. Hij dreigt nu om RAFC te verlaten via de 'Wet van '78', maar denkt daar toch best twee keer over na.


Nadat hij zich een onder de vleugels van Frank Vercauteren een halfjaartje koest had gehouden, liep het begin deze voorbereiding opnieuw fout met 'LZ7'. De aanvaller had zijn zinnen gezet op een vertrek en weigerde zijn medische testen af te leggen. Uiteindelijk draaide de Kameroener bij, bevestigde hij via Instagram zijn intenties om toch te blijven en trainde hij weer op individuele basis. Begin deze week escaleerde de situatie andermaal. Na een nieuwe discussie vond Lamkel Zé er niet beter op dan zijn onvrede te uiten door de kleedkamers te bekladden. De club kan dan ook niet anders dan hem op non-actief te zetten.

Vervolgens sloeg Lamkel Zé weer terug via Instagram. Zo deelde hij allerlei screenshots van artikels waarin de befaamde 'Wet van '78' wordt besproken. Via die wet kunnen spelers in principe hun contract eenzijdig verbreken. Maar dat zou Lamkel Zé wel duur te staan kunnen komen. In dat geval moet hij zijn lopende overeenkomst (tot medio 2023) immers afkopen. Wanneer hij dan niet gesteund wordt door een externe partij (lees: andere club), wordt het een erg kostelijke operatie voor hem persoonlijk.

Bovendien liet de Pro League in nasleep van de Balikwisha-soap nog verstaan dat men het gebruik van de 'Wet van '78' formeel afkeurt, iets wat normaal gezien voor alle leden geldt. Een overstap naar een andere Belgische club, Lamkel Zé flirt openlijk met Anderlecht, lijkt in dat geval dan ook uitgesloten.

LEES OOK: Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp moet het contract van Lamkel Zé verscheuren ...

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

4
4
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

15
15
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

119
119
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

98
98
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

176
176
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

243
243
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

109
109
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

513
513
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

167
167
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

451
451
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

139
139
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

692
692
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

223
223
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

707
707
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

517
517
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

192
192
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

362
362
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1204
1204
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

458
458
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

324
324
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

478
478
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

404
404
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

281
281
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

221
221
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

474
474

Meer sportnieuws