Nieuwe capriolen kunnen Lamkel Zé duur te staan komen

door
Nieuwe capriolen kunnen Lamkel Zé duur te staan komen

Enkele dagen voor de start van het nieuwe seizoen heeft Antwerp FC opnieuw te maken met een relletje en niet toevallig is Didier Lamkel Zé de aanstoker. Zo werd de Kameroener dinsdag op non-actief gezet nadat hij zijn boekje andermaal te buiten is gegaan. Hij dreigt nu om RAFC te verlaten via de 'Wet van '78', maar denkt daar toch best twee keer over na.


Nadat hij zich een onder de vleugels van Frank Vercauteren een halfjaartje koest had gehouden, liep het begin deze voorbereiding opnieuw fout met 'LZ7'. De aanvaller had zijn zinnen gezet op een vertrek en weigerde zijn medische testen af te leggen. Uiteindelijk draaide de Kameroener bij, bevestigde hij via Instagram zijn intenties om toch te blijven en trainde hij weer op individuele basis. Begin deze week escaleerde de situatie andermaal. Na een nieuwe discussie vond Lamkel Zé er niet beter op dan zijn onvrede te uiten door de kleedkamers te bekladden. De club kan dan ook niet anders dan hem op non-actief te zetten.

Vervolgens sloeg Lamkel Zé weer terug via Instagram. Zo deelde hij allerlei screenshots van artikels waarin de befaamde 'Wet van '78' wordt besproken. Via die wet kunnen spelers in principe hun contract eenzijdig verbreken. Maar dat zou Lamkel Zé wel duur te staan kunnen komen. In dat geval moet hij zijn lopende overeenkomst (tot medio 2023) immers afkopen. Wanneer hij dan niet gesteund wordt door een externe partij (lees: andere club), wordt het een erg kostelijke operatie voor hem persoonlijk.

Bovendien liet de Pro League in nasleep van de Balikwisha-soap nog verstaan dat men het gebruik van de 'Wet van '78' formeel afkeurt, iets wat normaal gezien voor alle leden geldt. Een overstap naar een andere Belgische club, Lamkel Zé flirt openlijk met Anderlecht, lijkt in dat geval dan ook uitgesloten.

LEES OOK: Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp moet het contract van Lamkel Zé verscheuren ...

Meest recent

'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

18
18
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

206
206
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

60
60
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

29
29
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

288
288
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

99
99
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

105
105
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

271
271
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

80
80
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

99
99
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

149
149
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

36
36
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

180
180
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

218
218
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

79
79
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1133
1133
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

142
142
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

334
334
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

404
404
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

256
256
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

328
328
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

126
126
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

94
94
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

575
575
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

91
91

Meer sportnieuws