Nieuwe capriolen kunnen Lamkel Zé duur te staan komen

door
Nieuwe capriolen kunnen Lamkel Zé duur te staan komen

Enkele dagen voor de start van het nieuwe seizoen heeft Antwerp FC opnieuw te maken met een relletje en niet toevallig is Didier Lamkel Zé de aanstoker. Zo werd de Kameroener dinsdag op non-actief gezet nadat hij zijn boekje andermaal te buiten is gegaan. Hij dreigt nu om RAFC te verlaten via de 'Wet van '78', maar denkt daar toch best twee keer over na.


Nadat hij zich een onder de vleugels van Frank Vercauteren een halfjaartje koest had gehouden, liep het begin deze voorbereiding opnieuw fout met 'LZ7'. De aanvaller had zijn zinnen gezet op een vertrek en weigerde zijn medische testen af te leggen. Uiteindelijk draaide de Kameroener bij, bevestigde hij via Instagram zijn intenties om toch te blijven en trainde hij weer op individuele basis. Begin deze week escaleerde de situatie andermaal. Na een nieuwe discussie vond Lamkel Zé er niet beter op dan zijn onvrede te uiten door de kleedkamers te bekladden. De club kan dan ook niet anders dan hem op non-actief te zetten.

Vervolgens sloeg Lamkel Zé weer terug via Instagram. Zo deelde hij allerlei screenshots van artikels waarin de befaamde 'Wet van '78' wordt besproken. Via die wet kunnen spelers in principe hun contract eenzijdig verbreken. Maar dat zou Lamkel Zé wel duur te staan kunnen komen. In dat geval moet hij zijn lopende overeenkomst (tot medio 2023) immers afkopen. Wanneer hij dan niet gesteund wordt door een externe partij (lees: andere club), wordt het een erg kostelijke operatie voor hem persoonlijk.

Bovendien liet de Pro League in nasleep van de Balikwisha-soap nog verstaan dat men het gebruik van de 'Wet van '78' formeel afkeurt, iets wat normaal gezien voor alle leden geldt. Een overstap naar een andere Belgische club, Lamkel Zé flirt openlijk met Anderlecht, lijkt in dat geval dan ook uitgesloten.

LEES OOK: 'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

Antwerp moet het contract van Lamkel Zé verscheuren ...

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

19
19
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

7
7
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

34
34
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

32
32
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

76
76
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

101
101
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

107
107
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

81
81
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

76
76
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

73
73
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

366
366
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

95
95
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

53
53
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

194
194
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

220
220
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

300
300
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

157
157
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

207
207
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

445
445
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

109
109
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

633
633
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

354
354
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

149
149
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

168
168

Meer sportnieuws