Nieuwe capriolen kunnen Lamkel Zé duur te staan komen

door
Nieuwe capriolen kunnen Lamkel Zé duur te staan komen

Enkele dagen voor de start van het nieuwe seizoen heeft Antwerp FC opnieuw te maken met een relletje en niet toevallig is Didier Lamkel Zé de aanstoker. Zo werd de Kameroener dinsdag op non-actief gezet nadat hij zijn boekje andermaal te buiten is gegaan. Hij dreigt nu om RAFC te verlaten via de 'Wet van '78', maar denkt daar toch best twee keer over na.


Nadat hij zich een onder de vleugels van Frank Vercauteren een halfjaartje koest had gehouden, liep het begin deze voorbereiding opnieuw fout met 'LZ7'. De aanvaller had zijn zinnen gezet op een vertrek en weigerde zijn medische testen af te leggen. Uiteindelijk draaide de Kameroener bij, bevestigde hij via Instagram zijn intenties om toch te blijven en trainde hij weer op individuele basis. Begin deze week escaleerde de situatie andermaal. Na een nieuwe discussie vond Lamkel Zé er niet beter op dan zijn onvrede te uiten door de kleedkamers te bekladden. De club kan dan ook niet anders dan hem op non-actief te zetten.

Vervolgens sloeg Lamkel Zé weer terug via Instagram. Zo deelde hij allerlei screenshots van artikels waarin de befaamde 'Wet van '78' wordt besproken. Via die wet kunnen spelers in principe hun contract eenzijdig verbreken. Maar dat zou Lamkel Zé wel duur te staan kunnen komen. In dat geval moet hij zijn lopende overeenkomst (tot medio 2023) immers afkopen. Wanneer hij dan niet gesteund wordt door een externe partij (lees: andere club), wordt het een erg kostelijke operatie voor hem persoonlijk.

Bovendien liet de Pro League in nasleep van de Balikwisha-soap nog verstaan dat men het gebruik van de 'Wet van '78' formeel afkeurt, iets wat normaal gezien voor alle leden geldt. Een overstap naar een andere Belgische club, Lamkel Zé flirt openlijk met Anderlecht, lijkt in dat geval dan ook uitgesloten.

LEES OOK: 'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Antwerp moet het contract van Lamkel Zé verscheuren ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

100
100
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

107
107
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

70
70
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

140
140
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

65
65
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

91
91
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

53
53
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

132
132
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

33
33
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

64
64
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

217
217
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1271
1271
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

131
131
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

66
66
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

186
186
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

376
376
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

74
74
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

143
143
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

47
47
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

195
195
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

98
98
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

365
365
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

79
79
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

95
95

Meer sportnieuws