Nieuwe capriolen kunnen Lamkel Zé duur te staan komen

door
Nieuwe capriolen kunnen Lamkel Zé duur te staan komen

Enkele dagen voor de start van het nieuwe seizoen heeft Antwerp FC opnieuw te maken met een relletje en niet toevallig is Didier Lamkel Zé de aanstoker. Zo werd de Kameroener dinsdag op non-actief gezet nadat hij zijn boekje andermaal te buiten is gegaan. Hij dreigt nu om RAFC te verlaten via de 'Wet van '78', maar denkt daar toch best twee keer over na.


Nadat hij zich een onder de vleugels van Frank Vercauteren een halfjaartje koest had gehouden, liep het begin deze voorbereiding opnieuw fout met 'LZ7'. De aanvaller had zijn zinnen gezet op een vertrek en weigerde zijn medische testen af te leggen. Uiteindelijk draaide de Kameroener bij, bevestigde hij via Instagram zijn intenties om toch te blijven en trainde hij weer op individuele basis. Begin deze week escaleerde de situatie andermaal. Na een nieuwe discussie vond Lamkel Zé er niet beter op dan zijn onvrede te uiten door de kleedkamers te bekladden. De club kan dan ook niet anders dan hem op non-actief te zetten.

Vervolgens sloeg Lamkel Zé weer terug via Instagram. Zo deelde hij allerlei screenshots van artikels waarin de befaamde 'Wet van '78' wordt besproken. Via die wet kunnen spelers in principe hun contract eenzijdig verbreken. Maar dat zou Lamkel Zé wel duur te staan kunnen komen. In dat geval moet hij zijn lopende overeenkomst (tot medio 2023) immers afkopen. Wanneer hij dan niet gesteund wordt door een externe partij (lees: andere club), wordt het een erg kostelijke operatie voor hem persoonlijk.

Bovendien liet de Pro League in nasleep van de Balikwisha-soap nog verstaan dat men het gebruik van de 'Wet van '78' formeel afkeurt, iets wat normaal gezien voor alle leden geldt. Een overstap naar een andere Belgische club, Lamkel Zé flirt openlijk met Anderlecht, lijkt in dat geval dan ook uitgesloten.

LEES OOK: Paul Gheysens aan zet: verkoop Antwerp in 2026?

Antwerp moet het contract van Lamkel Zé verscheuren ...

Meest recent

'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

142
142
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

51
51
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

95
95
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

29
29
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

77
77
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

101
101
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

99
99
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

74
74
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

35
35
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

192
192
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

316
316
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

489
489
'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

AA Gent bereikte dinsdag een akkoord met Cercle Brugge omtrent Dante Vanzeir, die mét ...

385
385
'5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Zijn nieuwe bazen winden er geen doekjes om dat Olivier Renard zich in januari moet bewijzen. De ...

359
359
Hrosovsky speelt open kaart over toekomst bij KRC Genk

Een vertrek van een of meerdere sterkhouders leek niet aan de orde, maar als een donderslag bij ...

395
395
Hasi houdt adem in: Anderlecht vreest rampscenario

Met een magere 4 op 12 sloot RSC Anderlecht het jaar op teleurstellende wijze af. Als oorzaak ...

399
399
Tzolis klapt uit de biecht: jackpot voor Club Brugge?

Club Brugge wil de kern bij elkaar houden in januari, al zou dat wel eens gemakkelijker gezegd ...

654
654
'Anderlecht dumpt duo: verrassende comeback op til?'

RSC Anderlecht moet in januari vooral de veel te brede kern zien af te slanken, maar Besnik Hasi ...

611
611
Maarten Breckx en Lies Vandenberghe doen VTM-kijker huiveren

Ze staan vaak langs de zijlijn, scherp van tong en perfect voorbereid. Maar achter de camera, ver ...

140
140
Degryse maakt korte metten met Gouden Schoen: “Echt bizar”

De Gouden Schoen staat voor de deur en de analisten roepen één voor één ...

236
236
Cercle in de wolken met toptransfer: “Grote meerwaarde”

Cercle Brugge hoopt zich na de winterbreak uit de degradatiezorgen te spelen. Groen-Zwart zit ook ...

128
128
Leko duidelijk over Gouden Schoen: “Ik zou in shock zijn…”

Zondag staat het gala van de Gouden Schoen op het programma en de grote favoriet is Christos Tzolis. ...

215
215
‘Bliksemontslag Pocognoli: Russische tiran in Monaco’

Sebastien Pocognoli koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Belgische oefenmeester maakte veel ...

601
601
Harde hand van Leko: Vanaken onthult Club-werkwijze

Club Brugge is momenteel op stage in Marbella en Ivan Leko hoopt de selectie klaar te stomen voor de ...

313
313
Degryse noemt trio voor Gouden Schoen: Union in de kou

De Gouden Schoen-voorspellingen stromen naar buiten. Ook Marc Degryse waagde zich aan uitspraken ...

170
170

Meer sportnieuws