Genk wuift oudgediende definitief uit

door
Genk wuift oudgediende definitief uit

KRC Genk is er zaterdagavond niet in geslaagd om meteen zijn eerste prijs van het seizoen te pakken, want in de Supercup moest het zijn meerdere erkennen in landskampioen Club Brugge. De Limburgers gingen in het Jan Breydelstadion met 3-2 onderuit. Het werd voor een oudgediende zo een afscheid in mineur, want hij staat op het punt te vertrekken.


De Franse krant Le Télégramme meldt immers dat Genk zondag een akkoord bereikt heeft met Stade Brest over een transfer van Jere Uronen. De Finse linksachter zou verkocht worden voor een transfersom rond de 1 miljoen euro, zonder bonussen. Uronen wordt maandag of dinsdag in Brest verwacht om zijn handtekening te zetten onder een overeenkomst voor drie jaar.

De 27-jarige Uronen was maar liefst 5,5 jaar actief in Genk. Op zijn palmares staan een titel in 2019 en de beker afgelopen seizoen. Hij was vorig seizoen wel zijn basisplaats verloren aan Gerardo Arteaga en aangezien hij nog maar één jaar contract had, mocht Uronen deze zomer vertrekken. Tegen Club speelde hij nog 25 minuten mee als invaller en in blessuretijd scoorde hij nog.

UPDATE 20/07

Het hing al even in de lucht en is nu ook officieel bevestigd op Twitter door KRC Genk: Jere Uronen verhuist naar het Franse Stade Brest. De 27-jarige Fin zwaait Genk na vijf jaar uit en kiest voor een avontuur in de Ligue 1. Uronen kwam destijds over van het Zweedse Helsingborg en voetbalde een mooi palmares bijeen in Limburg. Hij werd er onder meer kampioen en won de beker. Bij Genk wensen ze hem veel succes bij zijn nieuwe club.

LEES OOK: 'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

Mooie transfer voor Uronen?

Meest recent

Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

28
28
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

30
30
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

20
20
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

19
19
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

109
109
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

36
36
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

107
107
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

171
171
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

325
325
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

111
111
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

166
166
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

116
116
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

573
573
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

574
574
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

44
44
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

379
379
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

178
178
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

212
212
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

239
239
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

471
471
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

613
613
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

140
140
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

131
131
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

70
70
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

77
77

Meer sportnieuws