TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht strijdt met Genk, Hazard neemt beslissing'

554
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht strijdt met Genk, Hazard neemt beslissing'

De start van de competities in binnen- en buitenland komt steeds dichterbij, maar heel wat clubs zijn nog lang niet klaar met hun huiswerk op de transfermarkt. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Het hing al weken in de lucht en het is eindelijk officieel. Albert Sambi Lokonga is een speler van Arsenal FC. De Engelse club maakte de komst van de middenvelder maandag officieel bekend. RSC Anderlecht zou zo'n 20 miljoen euro verdienen aan zijn transfer, dat bedrag kan nog stijgen via allerlei bonussen en variabelen. Een deel van de opbrengsten zouden gebruik worden om een rechtstreekse vervanger aan te trekken. Daarnaast werken de Brusselaars ook nog aan de komst van een nieuwe spits.

Wat dat betreft mag RSCA de naam van Taiwo Awoniyi alvast schrappen. Volgens BBC zou Liverpool de Nigeriaan aan Union Berlijn verpatsen. Een ander alternatief is Ike Ugbo. Vorig seizoen was hij nog een revelatie bij Cercle Brugge, nu wil zijn moederclub Chelsea FC hem van de hand doen. Paars-Wit hoopt volgens Goal.com om hem naar het Lotto Park te halen, terwijl ook Bologna interesse toont. Het is echter KRC Genk dat over de beste papieren beschikt om met Ugbo aan de haal te gaan.

De Limburgers willen echter ook nog een aantal spelers van de hand doen. Daarbij ook Sébastien Dewaest, die in afwachting van een oplossing in de B-kern werd gezet. Volgens Het Nieuwsblad zou reeksgenoot OH Leuven hem wel eens een reddingsboei kunnen toewerpen. De Leuvenaars beginnen immers met torenhoge ambities aan het nieuwe seizoen en een transfer van Dewaest zou die kracht kunnen bijzetten.

Promovendus Seraing heeft vlak voor de competitiestart nog een nieuwe speler aangetrokken. De aanvallende middenvelder Youssef Maziz wordt gehuurd van moederclub FC Metz. De 23-jarige speler moet dus voor de nodige creativiteit zorgen bij Les Métallos. Het is niet duidelijk of hij zaterdag al meteen kan debuteren tijdens de openingsspeeldag.

Moeskroen lijkt weldra een aantal oude bekenden uit 1A onder contract te leggen. Volgens La Dernière Heure hebben vier testspelers trainer Enzo Scifo weten te overtuigen in de vriendschappelijke wedstrijd tegen KV Oostende (0-0). De kans lijkt zo weer een pak groter geworden dat Frédéric Duplus, Calvin Dekuyper, Manuel Angiulli en Adrien Giunta straks een contract zullen krijgen op Le Canonnier.

BUITENLAND
Ondanks het vertrouwen van nieuwe coach Carlo Ancelotti, overweegt het bestuur van Real Madrid volgens Marca om Eden Hazard van de hand te doen. De Rode Duivel zelf zou inmiddels ook een beslissing hebben genomen, zo melden Engelse bronnen als The Mirror en Football.London. Het liefst zou hij een nieuwe kans willen krijgen bij zijn huidige club. Maar wanneer dit niet mogelijk blijkt, hoopt hij naar verluidt op een terugkeer naar Chelsea FC.

Volgens The Daily Mail mag Youri Tielemans zich bij zijn terugkeer op de club aan een concreet voorstel verwachten om zijn contract bij Leicester City te verlengen. Indien hij ingaat op die aanbieding, zou hij meteen bij de best verdienende spelers uit de clubgeschiedenis horen. Maar bij gebrek aan Champions League-voetbal, zou hij zelf ook een transfer overwegen. Een lastige keuze dus voor het jeugdproduct van Anderlecht. Moest hij toch voor een transfer kiezen, zal Leicester wel de hoofdprijs verlangen.

Liverpool FC zou deze zomer afscheid willen nemen van Divock Origi, maar mogelijk blijft de Rode Duivel in de Premier League actief. Volgens Read Sport zou West Ham United wel iets zien in onze landgenoot. The Hammers zouden hun pijlen wel eerst op Tammy Abraham (Chelsea) richten. Maar als die overgang niet zou doorgaan, dan zou Origi gezien worden als een backup-optie.

Memphis Depay is na zijn vakantie officieel neergestreken bij FC Barcelona. De 27-jarige aanvaller kwam deze zomer transfervrij over van Olympique Lyon en tekende tot 2023. Martin Braithwaite zou alvast plaats maken voor de Nederlander. De Deen is volgens SPORT op weg naar de Premier League, waar Wolverhampton over de beste papieren beschikt. De ruildeal tussen Antoine Griezmann en Saul Niguez zou dan weer definitief van de baan zijn.

Chelsea FC is momenteel nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe spits en dat is slecht nieuws voor Timo Werner. De Londense club zou van hem af willen, om plaats te maken voor een nieuwe naam. The Sun meldt dat de clubleiding zelf zeer bedrijvig is om de Duits international te lozen. Zo zouden ze al weken de Europese top langs zijn gegaan met de vraag of iemand interesse heeft.

LEES OOK: Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Wat zou u doen als sportieve baas van Real Madrid?

Meest recent

Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

16
16
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

5
5
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

90
90
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

49
49
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

131
131
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

53
53
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

45
45
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

190
190
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

47
47
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

84
84
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

46
46
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

232
232
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

51
51
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

87
87
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

204
204
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

139
139
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

76
76
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

224
224
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

208
208
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

33
33
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

272
272
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

158
158
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

240
240
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

331
331
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

324
324

Meer sportnieuws