TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht strijdt met Genk, Hazard neemt beslissing'

554 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht strijdt met Genk, Hazard neemt beslissing'

De start van de competities in binnen- en buitenland komt steeds dichterbij, maar heel wat clubs zijn nog lang niet klaar met hun huiswerk op de transfermarkt. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Het hing al weken in de lucht en het is eindelijk officieel. Albert Sambi Lokonga is een speler van Arsenal FC. De Engelse club maakte de komst van de middenvelder maandag officieel bekend. RSC Anderlecht zou zo'n 20 miljoen euro verdienen aan zijn transfer, dat bedrag kan nog stijgen via allerlei bonussen en variabelen. Een deel van de opbrengsten zouden gebruik worden om een rechtstreekse vervanger aan te trekken. Daarnaast werken de Brusselaars ook nog aan de komst van een nieuwe spits.

Wat dat betreft mag RSCA de naam van Taiwo Awoniyi alvast schrappen. Volgens BBC zou Liverpool de Nigeriaan aan Union Berlijn verpatsen. Een ander alternatief is Ike Ugbo. Vorig seizoen was hij nog een revelatie bij Cercle Brugge, nu wil zijn moederclub Chelsea FC hem van de hand doen. Paars-Wit hoopt volgens Goal.com om hem naar het Lotto Park te halen, terwijl ook Bologna interesse toont. Het is echter KRC Genk dat over de beste papieren beschikt om met Ugbo aan de haal te gaan.

De Limburgers willen echter ook nog een aantal spelers van de hand doen. Daarbij ook Sébastien Dewaest, die in afwachting van een oplossing in de B-kern werd gezet. Volgens Het Nieuwsblad zou reeksgenoot OH Leuven hem wel eens een reddingsboei kunnen toewerpen. De Leuvenaars beginnen immers met torenhoge ambities aan het nieuwe seizoen en een transfer van Dewaest zou die kracht kunnen bijzetten.

Promovendus Seraing heeft vlak voor de competitiestart nog een nieuwe speler aangetrokken. De aanvallende middenvelder Youssef Maziz wordt gehuurd van moederclub FC Metz. De 23-jarige speler moet dus voor de nodige creativiteit zorgen bij Les Métallos. Het is niet duidelijk of hij zaterdag al meteen kan debuteren tijdens de openingsspeeldag.

Moeskroen lijkt weldra een aantal oude bekenden uit 1A onder contract te leggen. Volgens La Dernière Heure hebben vier testspelers trainer Enzo Scifo weten te overtuigen in de vriendschappelijke wedstrijd tegen KV Oostende (0-0). De kans lijkt zo weer een pak groter geworden dat Frédéric Duplus, Calvin Dekuyper, Manuel Angiulli en Adrien Giunta straks een contract zullen krijgen op Le Canonnier.

BUITENLAND
Ondanks het vertrouwen van nieuwe coach Carlo Ancelotti, overweegt het bestuur van Real Madrid volgens Marca om Eden Hazard van de hand te doen. De Rode Duivel zelf zou inmiddels ook een beslissing hebben genomen, zo melden Engelse bronnen als The Mirror en Football.London. Het liefst zou hij een nieuwe kans willen krijgen bij zijn huidige club. Maar wanneer dit niet mogelijk blijkt, hoopt hij naar verluidt op een terugkeer naar Chelsea FC.

Volgens The Daily Mail mag Youri Tielemans zich bij zijn terugkeer op de club aan een concreet voorstel verwachten om zijn contract bij Leicester City te verlengen. Indien hij ingaat op die aanbieding, zou hij meteen bij de best verdienende spelers uit de clubgeschiedenis horen. Maar bij gebrek aan Champions League-voetbal, zou hij zelf ook een transfer overwegen. Een lastige keuze dus voor het jeugdproduct van Anderlecht. Moest hij toch voor een transfer kiezen, zal Leicester wel de hoofdprijs verlangen.

Liverpool FC zou deze zomer afscheid willen nemen van Divock Origi, maar mogelijk blijft de Rode Duivel in de Premier League actief. Volgens Read Sport zou West Ham United wel iets zien in onze landgenoot. The Hammers zouden hun pijlen wel eerst op Tammy Abraham (Chelsea) richten. Maar als die overgang niet zou doorgaan, dan zou Origi gezien worden als een backup-optie.

Memphis Depay is na zijn vakantie officieel neergestreken bij FC Barcelona. De 27-jarige aanvaller kwam deze zomer transfervrij over van Olympique Lyon en tekende tot 2023. Martin Braithwaite zou alvast plaats maken voor de Nederlander. De Deen is volgens SPORT op weg naar de Premier League, waar Wolverhampton over de beste papieren beschikt. De ruildeal tussen Antoine Griezmann en Saul Niguez zou dan weer definitief van de baan zijn.

Chelsea FC is momenteel nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe spits en dat is slecht nieuws voor Timo Werner. De Londense club zou van hem af willen, om plaats te maken voor een nieuwe naam. The Sun meldt dat de clubleiding zelf zeer bedrijvig is om de Duits international te lozen. Zo zouden ze al weken de Europese top langs zijn gegaan met de vraag of iemand interesse heeft.

LEES OOK: Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Wat zou u doen als sportieve baas van Real Madrid?

Meest recent

'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

0
0
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

57
57
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

30
30
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

30
30
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

270
270
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

33
33
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

210
210
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

568
568
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

354
354
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

114
114
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

910
910
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

169
169
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

68
68
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

570
570
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

209
209
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

461
461
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

225
225
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

262
262
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1153
1153
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

602
602
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

326
326
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

287
287
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

148
148
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

166
166
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

658
658

Meer sportnieuws