TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht strijdt met Genk, Hazard neemt beslissing'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht strijdt met Genk, Hazard neemt beslissing'

De start van de competities in binnen- en buitenland komt steeds dichterbij, maar heel wat clubs zijn nog lang niet klaar met hun huiswerk op de transfermarkt. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Het hing al weken in de lucht en het is eindelijk officieel. Albert Sambi Lokonga is een speler van Arsenal FC. De Engelse club maakte de komst van de middenvelder maandag officieel bekend. RSC Anderlecht zou zo'n 20 miljoen euro verdienen aan zijn transfer, dat bedrag kan nog stijgen via allerlei bonussen en variabelen. Een deel van de opbrengsten zouden gebruik worden om een rechtstreekse vervanger aan te trekken. Daarnaast werken de Brusselaars ook nog aan de komst van een nieuwe spits.

Wat dat betreft mag RSCA de naam van Taiwo Awoniyi alvast schrappen. Volgens BBC zou Liverpool de Nigeriaan aan Union Berlijn verpatsen. Een ander alternatief is Ike Ugbo. Vorig seizoen was hij nog een revelatie bij Cercle Brugge, nu wil zijn moederclub Chelsea FC hem van de hand doen. Paars-Wit hoopt volgens Goal.com om hem naar het Lotto Park te halen, terwijl ook Bologna interesse toont. Het is echter KRC Genk dat over de beste papieren beschikt om met Ugbo aan de haal te gaan.

De Limburgers willen echter ook nog een aantal spelers van de hand doen. Daarbij ook Sébastien Dewaest, die in afwachting van een oplossing in de B-kern werd gezet. Volgens Het Nieuwsblad zou reeksgenoot OH Leuven hem wel eens een reddingsboei kunnen toewerpen. De Leuvenaars beginnen immers met torenhoge ambities aan het nieuwe seizoen en een transfer van Dewaest zou die kracht kunnen bijzetten.

Promovendus Seraing heeft vlak voor de competitiestart nog een nieuwe speler aangetrokken. De aanvallende middenvelder Youssef Maziz wordt gehuurd van moederclub FC Metz. De 23-jarige speler moet dus voor de nodige creativiteit zorgen bij Les Métallos. Het is niet duidelijk of hij zaterdag al meteen kan debuteren tijdens de openingsspeeldag.

Moeskroen lijkt weldra een aantal oude bekenden uit 1A onder contract te leggen. Volgens La Dernière Heure hebben vier testspelers trainer Enzo Scifo weten te overtuigen in de vriendschappelijke wedstrijd tegen KV Oostende (0-0). De kans lijkt zo weer een pak groter geworden dat Frédéric Duplus, Calvin Dekuyper, Manuel Angiulli en Adrien Giunta straks een contract zullen krijgen op Le Canonnier.

BUITENLAND
Ondanks het vertrouwen van nieuwe coach Carlo Ancelotti, overweegt het bestuur van Real Madrid volgens Marca om Eden Hazard van de hand te doen. De Rode Duivel zelf zou inmiddels ook een beslissing hebben genomen, zo melden Engelse bronnen als The Mirror en Football.London. Het liefst zou hij een nieuwe kans willen krijgen bij zijn huidige club. Maar wanneer dit niet mogelijk blijkt, hoopt hij naar verluidt op een terugkeer naar Chelsea FC.

Volgens The Daily Mail mag Youri Tielemans zich bij zijn terugkeer op de club aan een concreet voorstel verwachten om zijn contract bij Leicester City te verlengen. Indien hij ingaat op die aanbieding, zou hij meteen bij de best verdienende spelers uit de clubgeschiedenis horen. Maar bij gebrek aan Champions League-voetbal, zou hij zelf ook een transfer overwegen. Een lastige keuze dus voor het jeugdproduct van Anderlecht. Moest hij toch voor een transfer kiezen, zal Leicester wel de hoofdprijs verlangen.

Liverpool FC zou deze zomer afscheid willen nemen van Divock Origi, maar mogelijk blijft de Rode Duivel in de Premier League actief. Volgens Read Sport zou West Ham United wel iets zien in onze landgenoot. The Hammers zouden hun pijlen wel eerst op Tammy Abraham (Chelsea) richten. Maar als die overgang niet zou doorgaan, dan zou Origi gezien worden als een backup-optie.

Memphis Depay is na zijn vakantie officieel neergestreken bij FC Barcelona. De 27-jarige aanvaller kwam deze zomer transfervrij over van Olympique Lyon en tekende tot 2023. Martin Braithwaite zou alvast plaats maken voor de Nederlander. De Deen is volgens SPORT op weg naar de Premier League, waar Wolverhampton over de beste papieren beschikt. De ruildeal tussen Antoine Griezmann en Saul Niguez zou dan weer definitief van de baan zijn.

Chelsea FC is momenteel nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe spits en dat is slecht nieuws voor Timo Werner. De Londense club zou van hem af willen, om plaats te maken voor een nieuwe naam. The Sun meldt dat de clubleiding zelf zeer bedrijvig is om de Duits international te lozen. Zo zouden ze al weken de Europese top langs zijn gegaan met de vraag of iemand interesse heeft.

LEES OOK: 'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Wat zou u doen als sportieve baas van Real Madrid?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

10
10
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

45
45
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

101
101
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

24
24
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

145
145
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

88
88
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

89
89
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

72
72
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

169
169
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

70
70
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

131
131
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1140
1140
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

64
64
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

75
75
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

500
500
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

228
228
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

121
121
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

150
150
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

136
136
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1044
1044
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

129
129
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

61
61
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

384
384
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

879
879

Meer sportnieuws