TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht strijdt met Genk, Hazard neemt beslissing'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht strijdt met Genk, Hazard neemt beslissing'

De start van de competities in binnen- en buitenland komt steeds dichterbij, maar heel wat clubs zijn nog lang niet klaar met hun huiswerk op de transfermarkt. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Het hing al weken in de lucht en het is eindelijk officieel. Albert Sambi Lokonga is een speler van Arsenal FC. De Engelse club maakte de komst van de middenvelder maandag officieel bekend. RSC Anderlecht zou zo'n 20 miljoen euro verdienen aan zijn transfer, dat bedrag kan nog stijgen via allerlei bonussen en variabelen. Een deel van de opbrengsten zouden gebruik worden om een rechtstreekse vervanger aan te trekken. Daarnaast werken de Brusselaars ook nog aan de komst van een nieuwe spits.

Wat dat betreft mag RSCA de naam van Taiwo Awoniyi alvast schrappen. Volgens BBC zou Liverpool de Nigeriaan aan Union Berlijn verpatsen. Een ander alternatief is Ike Ugbo. Vorig seizoen was hij nog een revelatie bij Cercle Brugge, nu wil zijn moederclub Chelsea FC hem van de hand doen. Paars-Wit hoopt volgens Goal.com om hem naar het Lotto Park te halen, terwijl ook Bologna interesse toont. Het is echter KRC Genk dat over de beste papieren beschikt om met Ugbo aan de haal te gaan.

De Limburgers willen echter ook nog een aantal spelers van de hand doen. Daarbij ook Sébastien Dewaest, die in afwachting van een oplossing in de B-kern werd gezet. Volgens Het Nieuwsblad zou reeksgenoot OH Leuven hem wel eens een reddingsboei kunnen toewerpen. De Leuvenaars beginnen immers met torenhoge ambities aan het nieuwe seizoen en een transfer van Dewaest zou die kracht kunnen bijzetten.

Promovendus Seraing heeft vlak voor de competitiestart nog een nieuwe speler aangetrokken. De aanvallende middenvelder Youssef Maziz wordt gehuurd van moederclub FC Metz. De 23-jarige speler moet dus voor de nodige creativiteit zorgen bij Les Métallos. Het is niet duidelijk of hij zaterdag al meteen kan debuteren tijdens de openingsspeeldag.

Moeskroen lijkt weldra een aantal oude bekenden uit 1A onder contract te leggen. Volgens La Dernière Heure hebben vier testspelers trainer Enzo Scifo weten te overtuigen in de vriendschappelijke wedstrijd tegen KV Oostende (0-0). De kans lijkt zo weer een pak groter geworden dat Frédéric Duplus, Calvin Dekuyper, Manuel Angiulli en Adrien Giunta straks een contract zullen krijgen op Le Canonnier.

BUITENLAND
Ondanks het vertrouwen van nieuwe coach Carlo Ancelotti, overweegt het bestuur van Real Madrid volgens Marca om Eden Hazard van de hand te doen. De Rode Duivel zelf zou inmiddels ook een beslissing hebben genomen, zo melden Engelse bronnen als The Mirror en Football.London. Het liefst zou hij een nieuwe kans willen krijgen bij zijn huidige club. Maar wanneer dit niet mogelijk blijkt, hoopt hij naar verluidt op een terugkeer naar Chelsea FC.

Volgens The Daily Mail mag Youri Tielemans zich bij zijn terugkeer op de club aan een concreet voorstel verwachten om zijn contract bij Leicester City te verlengen. Indien hij ingaat op die aanbieding, zou hij meteen bij de best verdienende spelers uit de clubgeschiedenis horen. Maar bij gebrek aan Champions League-voetbal, zou hij zelf ook een transfer overwegen. Een lastige keuze dus voor het jeugdproduct van Anderlecht. Moest hij toch voor een transfer kiezen, zal Leicester wel de hoofdprijs verlangen.

Liverpool FC zou deze zomer afscheid willen nemen van Divock Origi, maar mogelijk blijft de Rode Duivel in de Premier League actief. Volgens Read Sport zou West Ham United wel iets zien in onze landgenoot. The Hammers zouden hun pijlen wel eerst op Tammy Abraham (Chelsea) richten. Maar als die overgang niet zou doorgaan, dan zou Origi gezien worden als een backup-optie.

Memphis Depay is na zijn vakantie officieel neergestreken bij FC Barcelona. De 27-jarige aanvaller kwam deze zomer transfervrij over van Olympique Lyon en tekende tot 2023. Martin Braithwaite zou alvast plaats maken voor de Nederlander. De Deen is volgens SPORT op weg naar de Premier League, waar Wolverhampton over de beste papieren beschikt. De ruildeal tussen Antoine Griezmann en Saul Niguez zou dan weer definitief van de baan zijn.

Chelsea FC is momenteel nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe spits en dat is slecht nieuws voor Timo Werner. De Londense club zou van hem af willen, om plaats te maken voor een nieuwe naam. The Sun meldt dat de clubleiding zelf zeer bedrijvig is om de Duits international te lozen. Zo zouden ze al weken de Europese top langs zijn gegaan met de vraag of iemand interesse heeft.

LEES OOK: Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

Wat zou u doen als sportieve baas van Real Madrid?

Meest recent

Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

7
7
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

39
39
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

37
37
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

20
20
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

77
77
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

13
13
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

290
290
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

126
126
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

37
37
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

43
43
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

100
100
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

208
208
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

303
303
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

536
536
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

231
231
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

216
216
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

195
195
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

149
149
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

480
480
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

289
289
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

1065
1065
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

620
620
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

80
80
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

530
530
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

155
155

Meer sportnieuws