TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht strijdt met Genk, Hazard neemt beslissing'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht strijdt met Genk, Hazard neemt beslissing'

De start van de competities in binnen- en buitenland komt steeds dichterbij, maar heel wat clubs zijn nog lang niet klaar met hun huiswerk op de transfermarkt. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Het hing al weken in de lucht en het is eindelijk officieel. Albert Sambi Lokonga is een speler van Arsenal FC. De Engelse club maakte de komst van de middenvelder maandag officieel bekend. RSC Anderlecht zou zo'n 20 miljoen euro verdienen aan zijn transfer, dat bedrag kan nog stijgen via allerlei bonussen en variabelen. Een deel van de opbrengsten zouden gebruik worden om een rechtstreekse vervanger aan te trekken. Daarnaast werken de Brusselaars ook nog aan de komst van een nieuwe spits.

Wat dat betreft mag RSCA de naam van Taiwo Awoniyi alvast schrappen. Volgens BBC zou Liverpool de Nigeriaan aan Union Berlijn verpatsen. Een ander alternatief is Ike Ugbo. Vorig seizoen was hij nog een revelatie bij Cercle Brugge, nu wil zijn moederclub Chelsea FC hem van de hand doen. Paars-Wit hoopt volgens Goal.com om hem naar het Lotto Park te halen, terwijl ook Bologna interesse toont. Het is echter KRC Genk dat over de beste papieren beschikt om met Ugbo aan de haal te gaan.

De Limburgers willen echter ook nog een aantal spelers van de hand doen. Daarbij ook Sébastien Dewaest, die in afwachting van een oplossing in de B-kern werd gezet. Volgens Het Nieuwsblad zou reeksgenoot OH Leuven hem wel eens een reddingsboei kunnen toewerpen. De Leuvenaars beginnen immers met torenhoge ambities aan het nieuwe seizoen en een transfer van Dewaest zou die kracht kunnen bijzetten.

Promovendus Seraing heeft vlak voor de competitiestart nog een nieuwe speler aangetrokken. De aanvallende middenvelder Youssef Maziz wordt gehuurd van moederclub FC Metz. De 23-jarige speler moet dus voor de nodige creativiteit zorgen bij Les Métallos. Het is niet duidelijk of hij zaterdag al meteen kan debuteren tijdens de openingsspeeldag.

Moeskroen lijkt weldra een aantal oude bekenden uit 1A onder contract te leggen. Volgens La Dernière Heure hebben vier testspelers trainer Enzo Scifo weten te overtuigen in de vriendschappelijke wedstrijd tegen KV Oostende (0-0). De kans lijkt zo weer een pak groter geworden dat Frédéric Duplus, Calvin Dekuyper, Manuel Angiulli en Adrien Giunta straks een contract zullen krijgen op Le Canonnier.

BUITENLAND
Ondanks het vertrouwen van nieuwe coach Carlo Ancelotti, overweegt het bestuur van Real Madrid volgens Marca om Eden Hazard van de hand te doen. De Rode Duivel zelf zou inmiddels ook een beslissing hebben genomen, zo melden Engelse bronnen als The Mirror en Football.London. Het liefst zou hij een nieuwe kans willen krijgen bij zijn huidige club. Maar wanneer dit niet mogelijk blijkt, hoopt hij naar verluidt op een terugkeer naar Chelsea FC.

Volgens The Daily Mail mag Youri Tielemans zich bij zijn terugkeer op de club aan een concreet voorstel verwachten om zijn contract bij Leicester City te verlengen. Indien hij ingaat op die aanbieding, zou hij meteen bij de best verdienende spelers uit de clubgeschiedenis horen. Maar bij gebrek aan Champions League-voetbal, zou hij zelf ook een transfer overwegen. Een lastige keuze dus voor het jeugdproduct van Anderlecht. Moest hij toch voor een transfer kiezen, zal Leicester wel de hoofdprijs verlangen.

Liverpool FC zou deze zomer afscheid willen nemen van Divock Origi, maar mogelijk blijft de Rode Duivel in de Premier League actief. Volgens Read Sport zou West Ham United wel iets zien in onze landgenoot. The Hammers zouden hun pijlen wel eerst op Tammy Abraham (Chelsea) richten. Maar als die overgang niet zou doorgaan, dan zou Origi gezien worden als een backup-optie.

Memphis Depay is na zijn vakantie officieel neergestreken bij FC Barcelona. De 27-jarige aanvaller kwam deze zomer transfervrij over van Olympique Lyon en tekende tot 2023. Martin Braithwaite zou alvast plaats maken voor de Nederlander. De Deen is volgens SPORT op weg naar de Premier League, waar Wolverhampton over de beste papieren beschikt. De ruildeal tussen Antoine Griezmann en Saul Niguez zou dan weer definitief van de baan zijn.

Chelsea FC is momenteel nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe spits en dat is slecht nieuws voor Timo Werner. De Londense club zou van hem af willen, om plaats te maken voor een nieuwe naam. The Sun meldt dat de clubleiding zelf zeer bedrijvig is om de Duits international te lozen. Zo zouden ze al weken de Europese top langs zijn gegaan met de vraag of iemand interesse heeft.

LEES OOK: ‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Wat zou u doen als sportieve baas van Real Madrid?

Meest recent

'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

48
48
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

24
24
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

22
22
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

66
66
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

68
68
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

83
83
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

15
15
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

102
102
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

115
115
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

118
118
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

251
251
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

156
156
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

188
188
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

284
284
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

39
39
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

151
151
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

103
103
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

159
159
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

592
592
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

336
336
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

171
171
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

370
370
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

386
386
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

133
133
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

386
386

Meer sportnieuws