Genk droomt van ideale vervanger Onuachu

831
Genk droomt van ideale vervanger Onuachu

Het is voorlopig nog windstil rond het verwachte vertrek van Paul Onuachu bij KRC Genk. Toch blijft de kans heel groot dat de Gouden Stier straks nog een knappe uitgaande transfer afrondt. Als vervanger voor de Nigeriaan heeft Genk alvast haar zinnen gezet op Iké Ugbo. De ex-huurling van Cercle Bruge was vorig seizoen na Bas Dost en … Onuachu de efficiëntste centrumspits in de Jupiler Pro League.


DE VOORSPELLING VAN GOEMAERE  

Hij arriveerde oorspronkelijk met weinig adelbrieven op Jan Breydel. Iké Ugbo was zo'n typische contractspeler van Chelsea FC die elk seizoen werd verhuurd aan een andere club. Barnsley FC, MK Dons, Scunthorpe United en Roda JC waren Ugbo's laatste opdrachten vooraleer hij vorig seizoen werd uitgeleend aan Cercle Brugge. Bij Roda JC werd de Engelse centrumspits de clubtopschutter met dertien doelpunten, wat een uitzonderlijk hoog aantal was bij een degradatiekandidaat in de Keuken Kampioen Divisie. “Dat torinstinct mag hij dit seizoen bij Cercle Brugge etaleren”, kondigde voorzitter Vincent Goemaere aan in augustus, toen Ugbo officieel werd voorgesteld in het groen-zwarte shirt. En dat deed de Chelsea-huurling met verve. 



DE VOORSPELLING VAN UGBO 

Vorig seizoen was Iké Ugbo één van de tien zomerversterkingen bij Cercle Brugge, maar uiteindelijk was hij veruit de belangrijkste. De andere zomertransfers Jean Marcelin, Thomas Didillon, Antony Musaba en Franck Kanouté lieten allen veelbelovende zaken aantonen in het Jan Breydelstadion, maar wat Ugbo presteerde was toch nog van een gans ander niveau. Cercle Brugge kon voor het eerst sinds nog eens rekenen op een goalgetter pur sang en in West-Vlaanderen reeg de voormalige Engelse jeugdinternational effectief de doelpunten aan elkaar. Met zestien competitiegoals groeide Ugbo zelfs uit tot één van de beste spitsen uit de Jupiler Pro League: enkel zes andere spitsen konden vorig seizoen nog meer scoren dan hem.



“Ik wist dat ik ook hier bij Cercle Brugge wel zou ontploffen”, verklaarde Iké Ugbo al in november vorig jaar aan Het Laatste Nieuws. De 22-jarige spits koos vorige zomer bewust voor het project van Cercle Brugge en voorafgaand had Ugbo verschillende gesprekken gevoerd met de toenmalige coach Paul Clement. De Engelsman zag Cercle Brugge als een logische stap in zijn carrière, waar hij in eerste instantie ervaring wilde opdoen én even vaak beslissend wilde zijn zoals bij Roda JC. Ugbo scoorde in Brugge zelfs drie competitiedoelpunten meer dan in Kerkrade maar daarnaast werd hij in de Jupiler Pro League zelfs de derde efficiëntste spits na Bas Dost (Club Brugge) en Paul Onuachu (KRC Genk).

KWALITEIT IS DUUR   

En laat Iké Ugbo nu net de verwachte vervanger zijn van Paul Onuachu bij KRC Genk. De Limburgers azen al geruime tijd op de speler van Chelsea FC en de concurrentie voor de vlotscorende aanvaller is zeker niet mals. Naast KRC Genk werden de voorbij maanden ook Fulham, Watford, West Ham, Frankfurt, Feyenoord en PSV Eindhoven genoemd als nieuwe bestemmingen voor Ugbo. Daarnaast was ook Cercle Brugge – via de kapitaalkrachtige moederclub AS Monaco uiteraard – bereid om de aankoopoptie te lichten van vijf miljoen euro. 

Maar uiteindelijk is de algemene verwachting dat Iké Ugbo straks de nieuwe aanvalsleider wordt van KRC Genk, waar hij in de voetsporen moet treden van Paul Onuachu. Chelsea zal deze definitieve transfer met plezier afronden want The Blues zullen een mooie financiële winst overhouden bij de verkoop van hun overbodige speler. In één jaar tijd nam Ugbo's marktwaarde in negenvoud toe van 500 duizend euro (aan het eind van zijn uitleenbeurt bij Roda JC) naar 4,5 miljoen euro (aan het eind van zijn uitleenbeurt bij KRC Genk).



KRC Genk zal dus diep in de geldbuidel moeten tasten voor Iké Ugbo, al hoeft dat zeker geen probleem te vormen voor de Limburgers. Dimitri de Condé anticipeert namelijk nog op een grootse inkomende miljoenendeal door de verkoop van zijn prijsschutter Paul Onuachu. Daarnaast komt een vlotscorende spits zoals Ugbo nu eenmaal met een stevig prijskaartje. Of zoals Hannes Van der Bruggen onlangs verwoordde over zijn ploegmaat: “Een spits die bij de op twee na laatste zestien keer scoort, valt niet op elke hoek van de straat te vinden”, citeerde Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

Moet Genk hem halen?

Meest recent

8 op 10 - Kranten vol lof voor 'patron' bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft de sluimerende crisis voorlopig weer de kop ingedrukt. Paars-Wit pakte ...

112
112
Union meet de schade op: "Hoort niet op voetbalveld"

Union SG blijft uitstekend presteren in de League Phase van de Europa League. Donderdagavond werd ...

36
36
UEL/UECL: Blamage Milan-Belgen, Ajax klopt De Ketelaere

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

29
29
Welke crisis? Anderlecht herpakt zich tegen zwakke Polen

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond herpakt na enkele mindere resultaten. Op het veld van ...

59
59
STVV boekt straffe stunt in Denemarken; nieuwe opdoffer Gent

De Belgische teams in de Cofererence League hebben er een uiteenlopende tweede speeldag opzitten. AA ...

122
122
"Het is 2026" - Bekende presentatrice in de bres voor Club

Club Brugge maakt ondertussen al enkele seizoenen indruk op het Europese toneel. Desondanks wordt ...

343
343
Anderlecht domineert in Polen: "Geef hem de kapiteinsband"

Na een erg lastige week, moest RSC Anderlecht donderdagavond absoluut de rug rechten. En daar ...

188
188
Wedergeboorte bij KRC Genk: "Ben het levende bewijs"

KRC Genk is goed uit de interlandbreak gekomen. De Limburgers wisten hun competitiematch tegen KV ...

67
67
UEL/UECL: Nederlanders aan het feest, Salah nekt Vrancken

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

29
29
7 op 9! Union duldt geen tegenstand in nieuwe Europese triomf

Union SG staat er na drie speeldagen uitstekend voor in de Europa League. Achter gesloten deuren won ...

54
54
Bruno onthult basiself: zeven wissels tegenover bekerduel

RSC Anderlecht staat donderdagavond onder behoorlijke druk. Na de recente 0 op 6 moet Paars-Wit in ...

85
85
Vertonghen schaakmat gezet: straffe beelden duiken op

Jan Vertonghen zit zeker niet stil na zijn voetbalcarrière. De voormalig Rode Duivel liep al ...

27
27
'Belgische Pirlo': Italië in ban van metamorfose De Bruyne

Nadat hij afgelopen weekend nog geviseerd werd, heeft Kevin De Bruyne indruk gemaakt in de Champions ...

178
178
Jan Boskamp tot tranen toe beroert: verhaal raakt héél diep

Wie Jan Boskamp kent, weet dat achter die norse blik een man schuilt die bij voetbalfans bijzonder ...

58
58
Club Brugge op koers in UCL: droomaffiche in 1/8ste finales?

Club Brugge blijft hoge toppen scheren in de Champions League. Een week na de stuntzege op ...

131
131
Trieste beelden op Jan Breydel: "Regelrechte schande"

Het Jan Breydel-stadion liep woensdagavond weer helemaal vol voor de Champions League-match van Club ...

409
409
‘Real Madrid slaat toe: Rode Duivel wordt nieuwe Courtois’

Thibaut Courtois zegt dat hij de Rode Duivels overslaat om bij Real Madrid zijn plaats te ...

323
323
Vitor Bruno onder druk gezet: steunpilaar spreekt zich uit

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

365
365
Vanhaezebrouck beoordeelt Club Brugge: "Meeval van ref"

Een week na de stunt in San Siro boekte Club Brugge een nieuwe overwinning in de Champions League. ...

613
613
Anderlecht in crisisstemming: dagen Bruno al geteld?

Na de bekerblamage tegen Beerschot kan RSC Anderlecht straks in Polen maar beter winnen van ...

216
216
Genk blijft gaan: volgend goudhaantje verlengt contract

KRC Genk is dit seizoen niet in Europa actief, maar dat betekent niet dat er doordeweeks niks te ...

108
108
Club Brugge mag dromen: computer voorspelt CL-stunt

Na drie speeldagen in de Champions League zit Club Brugge al aan zes punten. Hoewel niemand in Jan ...

381
381
Anderlecht krijgt extra opsteker uit ziekenboeg

Met het mes op de keel neemt RSC Anderlecht het op speeldag drie van de Europa League straks tegen ...

130
130
Revelatie bij Club Brugge: dure topaankoop in nesten

In de eerste helft liep het niet van een leien dakje, maar uiteindelijk werd het voor Club Brugge ...

356
356
'Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Polen, waar er veel druk op de ketel staat voor Vitor Bruno en ...

412
412

Meer sportnieuws