Genk droomt van ideale vervanger Onuachu

831 stemmen
Genk droomt van ideale vervanger Onuachu

Het is voorlopig nog windstil rond het verwachte vertrek van Paul Onuachu bij KRC Genk. Toch blijft de kans heel groot dat de Gouden Stier straks nog een knappe uitgaande transfer afrondt. Als vervanger voor de Nigeriaan heeft Genk alvast haar zinnen gezet op Iké Ugbo. De ex-huurling van Cercle Bruge was vorig seizoen na Bas Dost en … Onuachu de efficiëntste centrumspits in de Jupiler Pro League.


DE VOORSPELLING VAN GOEMAERE  

Hij arriveerde oorspronkelijk met weinig adelbrieven op Jan Breydel. Iké Ugbo was zo'n typische contractspeler van Chelsea FC die elk seizoen werd verhuurd aan een andere club. Barnsley FC, MK Dons, Scunthorpe United en Roda JC waren Ugbo's laatste opdrachten vooraleer hij vorig seizoen werd uitgeleend aan Cercle Brugge. Bij Roda JC werd de Engelse centrumspits de clubtopschutter met dertien doelpunten, wat een uitzonderlijk hoog aantal was bij een degradatiekandidaat in de Keuken Kampioen Divisie. “Dat torinstinct mag hij dit seizoen bij Cercle Brugge etaleren”, kondigde voorzitter Vincent Goemaere aan in augustus, toen Ugbo officieel werd voorgesteld in het groen-zwarte shirt. En dat deed de Chelsea-huurling met verve. 



DE VOORSPELLING VAN UGBO 

Vorig seizoen was Iké Ugbo één van de tien zomerversterkingen bij Cercle Brugge, maar uiteindelijk was hij veruit de belangrijkste. De andere zomertransfers Jean Marcelin, Thomas Didillon, Antony Musaba en Franck Kanouté lieten allen veelbelovende zaken aantonen in het Jan Breydelstadion, maar wat Ugbo presteerde was toch nog van een gans ander niveau. Cercle Brugge kon voor het eerst sinds nog eens rekenen op een goalgetter pur sang en in West-Vlaanderen reeg de voormalige Engelse jeugdinternational effectief de doelpunten aan elkaar. Met zestien competitiegoals groeide Ugbo zelfs uit tot één van de beste spitsen uit de Jupiler Pro League: enkel zes andere spitsen konden vorig seizoen nog meer scoren dan hem.



“Ik wist dat ik ook hier bij Cercle Brugge wel zou ontploffen”, verklaarde Iké Ugbo al in november vorig jaar aan Het Laatste Nieuws. De 22-jarige spits koos vorige zomer bewust voor het project van Cercle Brugge en voorafgaand had Ugbo verschillende gesprekken gevoerd met de toenmalige coach Paul Clement. De Engelsman zag Cercle Brugge als een logische stap in zijn carrière, waar hij in eerste instantie ervaring wilde opdoen én even vaak beslissend wilde zijn zoals bij Roda JC. Ugbo scoorde in Brugge zelfs drie competitiedoelpunten meer dan in Kerkrade maar daarnaast werd hij in de Jupiler Pro League zelfs de derde efficiëntste spits na Bas Dost (Club Brugge) en Paul Onuachu (KRC Genk).

KWALITEIT IS DUUR   

En laat Iké Ugbo nu net de verwachte vervanger zijn van Paul Onuachu bij KRC Genk. De Limburgers azen al geruime tijd op de speler van Chelsea FC en de concurrentie voor de vlotscorende aanvaller is zeker niet mals. Naast KRC Genk werden de voorbij maanden ook Fulham, Watford, West Ham, Frankfurt, Feyenoord en PSV Eindhoven genoemd als nieuwe bestemmingen voor Ugbo. Daarnaast was ook Cercle Brugge – via de kapitaalkrachtige moederclub AS Monaco uiteraard – bereid om de aankoopoptie te lichten van vijf miljoen euro. 

Maar uiteindelijk is de algemene verwachting dat Iké Ugbo straks de nieuwe aanvalsleider wordt van KRC Genk, waar hij in de voetsporen moet treden van Paul Onuachu. Chelsea zal deze definitieve transfer met plezier afronden want The Blues zullen een mooie financiële winst overhouden bij de verkoop van hun overbodige speler. In één jaar tijd nam Ugbo's marktwaarde in negenvoud toe van 500 duizend euro (aan het eind van zijn uitleenbeurt bij Roda JC) naar 4,5 miljoen euro (aan het eind van zijn uitleenbeurt bij KRC Genk).



KRC Genk zal dus diep in de geldbuidel moeten tasten voor Iké Ugbo, al hoeft dat zeker geen probleem te vormen voor de Limburgers. Dimitri de Condé anticipeert namelijk nog op een grootse inkomende miljoenendeal door de verkoop van zijn prijsschutter Paul Onuachu. Daarnaast komt een vlotscorende spits zoals Ugbo nu eenmaal met een stevig prijskaartje. Of zoals Hannes Van der Bruggen onlangs verwoordde over zijn ploegmaat: “Een spits die bij de op twee na laatste zestien keer scoort, valt niet op elke hoek van de straat te vinden”, citeerde Het Nieuwsblad.

LEES OOK: PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Moet Genk hem halen?

Meest recent

Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

116
116
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

19
19
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

38
38
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

84
84
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

414
414
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

32
32
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

348
348
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

261
261
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

565
565
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

546
546
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

109
109
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

355
355
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

613
613
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

315
315
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

176
176
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

218
218
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

199
199
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

351
351
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

817
817
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

129
129
'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding weldra van start. Maar door het WK zal Blauw-Zwart in de ...

495
495
'Alonso eist ophefmakende reünie: schoktransfer Chelsea'

In een zoveelste poging om voor de hoofdprijzen te gaan, heeft Chelsea FC zijn lot in handen van ...

71
71
De Bruyne als herboren: "Daarom kuste ik mijn tattoo"

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Meunier naar Premier League, Club schermt met Barça'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

393
393
Een volledige dag op het WK in Amerika? Dit is het kostenplaatje

Een wereldkampioenschap bezoeken staat voor veel voetbalfans gelijk aan een droomreis. Maar die ...

118
118

Meer sportnieuws