Genk droomt van ideale vervanger Onuachu

door
Genk droomt van ideale vervanger Onuachu

Het is voorlopig nog windstil rond het verwachte vertrek van Paul Onuachu bij KRC Genk. Toch blijft de kans heel groot dat de Gouden Stier straks nog een knappe uitgaande transfer afrondt. Als vervanger voor de Nigeriaan heeft Genk alvast haar zinnen gezet op Iké Ugbo. De ex-huurling van Cercle Bruge was vorig seizoen na Bas Dost en … Onuachu de efficiëntste centrumspits in de Jupiler Pro League.


DE VOORSPELLING VAN GOEMAERE  

Hij arriveerde oorspronkelijk met weinig adelbrieven op Jan Breydel. Iké Ugbo was zo'n typische contractspeler van Chelsea FC die elk seizoen werd verhuurd aan een andere club. Barnsley FC, MK Dons, Scunthorpe United en Roda JC waren Ugbo's laatste opdrachten vooraleer hij vorig seizoen werd uitgeleend aan Cercle Brugge. Bij Roda JC werd de Engelse centrumspits de clubtopschutter met dertien doelpunten, wat een uitzonderlijk hoog aantal was bij een degradatiekandidaat in de Keuken Kampioen Divisie. “Dat torinstinct mag hij dit seizoen bij Cercle Brugge etaleren”, kondigde voorzitter Vincent Goemaere aan in augustus, toen Ugbo officieel werd voorgesteld in het groen-zwarte shirt. En dat deed de Chelsea-huurling met verve. 



DE VOORSPELLING VAN UGBO 

Vorig seizoen was Iké Ugbo één van de tien zomerversterkingen bij Cercle Brugge, maar uiteindelijk was hij veruit de belangrijkste. De andere zomertransfers Jean Marcelin, Thomas Didillon, Antony Musaba en Franck Kanouté lieten allen veelbelovende zaken aantonen in het Jan Breydelstadion, maar wat Ugbo presteerde was toch nog van een gans ander niveau. Cercle Brugge kon voor het eerst sinds nog eens rekenen op een goalgetter pur sang en in West-Vlaanderen reeg de voormalige Engelse jeugdinternational effectief de doelpunten aan elkaar. Met zestien competitiegoals groeide Ugbo zelfs uit tot één van de beste spitsen uit de Jupiler Pro League: enkel zes andere spitsen konden vorig seizoen nog meer scoren dan hem.



“Ik wist dat ik ook hier bij Cercle Brugge wel zou ontploffen”, verklaarde Iké Ugbo al in november vorig jaar aan Het Laatste Nieuws. De 22-jarige spits koos vorige zomer bewust voor het project van Cercle Brugge en voorafgaand had Ugbo verschillende gesprekken gevoerd met de toenmalige coach Paul Clement. De Engelsman zag Cercle Brugge als een logische stap in zijn carrière, waar hij in eerste instantie ervaring wilde opdoen én even vaak beslissend wilde zijn zoals bij Roda JC. Ugbo scoorde in Brugge zelfs drie competitiedoelpunten meer dan in Kerkrade maar daarnaast werd hij in de Jupiler Pro League zelfs de derde efficiëntste spits na Bas Dost (Club Brugge) en Paul Onuachu (KRC Genk).

KWALITEIT IS DUUR   

En laat Iké Ugbo nu net de verwachte vervanger zijn van Paul Onuachu bij KRC Genk. De Limburgers azen al geruime tijd op de speler van Chelsea FC en de concurrentie voor de vlotscorende aanvaller is zeker niet mals. Naast KRC Genk werden de voorbij maanden ook Fulham, Watford, West Ham, Frankfurt, Feyenoord en PSV Eindhoven genoemd als nieuwe bestemmingen voor Ugbo. Daarnaast was ook Cercle Brugge – via de kapitaalkrachtige moederclub AS Monaco uiteraard – bereid om de aankoopoptie te lichten van vijf miljoen euro. 

Maar uiteindelijk is de algemene verwachting dat Iké Ugbo straks de nieuwe aanvalsleider wordt van KRC Genk, waar hij in de voetsporen moet treden van Paul Onuachu. Chelsea zal deze definitieve transfer met plezier afronden want The Blues zullen een mooie financiële winst overhouden bij de verkoop van hun overbodige speler. In één jaar tijd nam Ugbo's marktwaarde in negenvoud toe van 500 duizend euro (aan het eind van zijn uitleenbeurt bij Roda JC) naar 4,5 miljoen euro (aan het eind van zijn uitleenbeurt bij KRC Genk).



KRC Genk zal dus diep in de geldbuidel moeten tasten voor Iké Ugbo, al hoeft dat zeker geen probleem te vormen voor de Limburgers. Dimitri de Condé anticipeert namelijk nog op een grootse inkomende miljoenendeal door de verkoop van zijn prijsschutter Paul Onuachu. Daarnaast komt een vlotscorende spits zoals Ugbo nu eenmaal met een stevig prijskaartje. Of zoals Hannes Van der Bruggen onlangs verwoordde over zijn ploegmaat: “Een spits die bij de op twee na laatste zestien keer scoort, valt niet op elke hoek van de straat te vinden”, citeerde Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

Moet Genk hem halen?

Meest recent

'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

58
58
Anderlecht-soap níét voorbij: nieuwe trainer na seizoen?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

109
109
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

83
83
Werk bij Beveren: Peeters gooit transferplannen op tafel

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

158
158
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

141
141
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

181
181
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

61
61
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

163
163
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

408
408
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

39
39
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

355
355
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

116
116
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

121
121
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

335
335
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

240
240
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

109
109
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

264
264
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

27
27
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

120
120
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

535
535
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

137
137
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

250
250
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

102
102
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

359
359
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

199
199

Meer sportnieuws