Genk droomt van ideale vervanger Onuachu

door
Genk droomt van ideale vervanger Onuachu

Het is voorlopig nog windstil rond het verwachte vertrek van Paul Onuachu bij KRC Genk. Toch blijft de kans heel groot dat de Gouden Stier straks nog een knappe uitgaande transfer afrondt. Als vervanger voor de Nigeriaan heeft Genk alvast haar zinnen gezet op Iké Ugbo. De ex-huurling van Cercle Bruge was vorig seizoen na Bas Dost en … Onuachu de efficiëntste centrumspits in de Jupiler Pro League.


DE VOORSPELLING VAN GOEMAERE  

Hij arriveerde oorspronkelijk met weinig adelbrieven op Jan Breydel. Iké Ugbo was zo'n typische contractspeler van Chelsea FC die elk seizoen werd verhuurd aan een andere club. Barnsley FC, MK Dons, Scunthorpe United en Roda JC waren Ugbo's laatste opdrachten vooraleer hij vorig seizoen werd uitgeleend aan Cercle Brugge. Bij Roda JC werd de Engelse centrumspits de clubtopschutter met dertien doelpunten, wat een uitzonderlijk hoog aantal was bij een degradatiekandidaat in de Keuken Kampioen Divisie. “Dat torinstinct mag hij dit seizoen bij Cercle Brugge etaleren”, kondigde voorzitter Vincent Goemaere aan in augustus, toen Ugbo officieel werd voorgesteld in het groen-zwarte shirt. En dat deed de Chelsea-huurling met verve. 



DE VOORSPELLING VAN UGBO 

Vorig seizoen was Iké Ugbo één van de tien zomerversterkingen bij Cercle Brugge, maar uiteindelijk was hij veruit de belangrijkste. De andere zomertransfers Jean Marcelin, Thomas Didillon, Antony Musaba en Franck Kanouté lieten allen veelbelovende zaken aantonen in het Jan Breydelstadion, maar wat Ugbo presteerde was toch nog van een gans ander niveau. Cercle Brugge kon voor het eerst sinds nog eens rekenen op een goalgetter pur sang en in West-Vlaanderen reeg de voormalige Engelse jeugdinternational effectief de doelpunten aan elkaar. Met zestien competitiegoals groeide Ugbo zelfs uit tot één van de beste spitsen uit de Jupiler Pro League: enkel zes andere spitsen konden vorig seizoen nog meer scoren dan hem.



“Ik wist dat ik ook hier bij Cercle Brugge wel zou ontploffen”, verklaarde Iké Ugbo al in november vorig jaar aan Het Laatste Nieuws. De 22-jarige spits koos vorige zomer bewust voor het project van Cercle Brugge en voorafgaand had Ugbo verschillende gesprekken gevoerd met de toenmalige coach Paul Clement. De Engelsman zag Cercle Brugge als een logische stap in zijn carrière, waar hij in eerste instantie ervaring wilde opdoen én even vaak beslissend wilde zijn zoals bij Roda JC. Ugbo scoorde in Brugge zelfs drie competitiedoelpunten meer dan in Kerkrade maar daarnaast werd hij in de Jupiler Pro League zelfs de derde efficiëntste spits na Bas Dost (Club Brugge) en Paul Onuachu (KRC Genk).

KWALITEIT IS DUUR   

En laat Iké Ugbo nu net de verwachte vervanger zijn van Paul Onuachu bij KRC Genk. De Limburgers azen al geruime tijd op de speler van Chelsea FC en de concurrentie voor de vlotscorende aanvaller is zeker niet mals. Naast KRC Genk werden de voorbij maanden ook Fulham, Watford, West Ham, Frankfurt, Feyenoord en PSV Eindhoven genoemd als nieuwe bestemmingen voor Ugbo. Daarnaast was ook Cercle Brugge – via de kapitaalkrachtige moederclub AS Monaco uiteraard – bereid om de aankoopoptie te lichten van vijf miljoen euro. 

Maar uiteindelijk is de algemene verwachting dat Iké Ugbo straks de nieuwe aanvalsleider wordt van KRC Genk, waar hij in de voetsporen moet treden van Paul Onuachu. Chelsea zal deze definitieve transfer met plezier afronden want The Blues zullen een mooie financiële winst overhouden bij de verkoop van hun overbodige speler. In één jaar tijd nam Ugbo's marktwaarde in negenvoud toe van 500 duizend euro (aan het eind van zijn uitleenbeurt bij Roda JC) naar 4,5 miljoen euro (aan het eind van zijn uitleenbeurt bij KRC Genk).



KRC Genk zal dus diep in de geldbuidel moeten tasten voor Iké Ugbo, al hoeft dat zeker geen probleem te vormen voor de Limburgers. Dimitri de Condé anticipeert namelijk nog op een grootse inkomende miljoenendeal door de verkoop van zijn prijsschutter Paul Onuachu. Daarnaast komt een vlotscorende spits zoals Ugbo nu eenmaal met een stevig prijskaartje. Of zoals Hannes Van der Bruggen onlangs verwoordde over zijn ploegmaat: “Een spits die bij de op twee na laatste zestien keer scoort, valt niet op elke hoek van de straat te vinden”, citeerde Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Moet Genk hem halen?

Meest recent

Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

21
21
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

161
161
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

13
13
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

216
216
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

40
40
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

93
93
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

22
22
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

49
49
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

66
66
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

49
49
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

35
35
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

16
16
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

76
76
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

34
34
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

68
68
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

671
671
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

227
227
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

285
285
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

81
81
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

526
526
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

20
20
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

93
93
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

109
109
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

161
161
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1194
1194

Meer sportnieuws