Genk droomt van ideale vervanger Onuachu

831
Genk droomt van ideale vervanger Onuachu

Het is voorlopig nog windstil rond het verwachte vertrek van Paul Onuachu bij KRC Genk. Toch blijft de kans heel groot dat de Gouden Stier straks nog een knappe uitgaande transfer afrondt. Als vervanger voor de Nigeriaan heeft Genk alvast haar zinnen gezet op Iké Ugbo. De ex-huurling van Cercle Bruge was vorig seizoen na Bas Dost en … Onuachu de efficiëntste centrumspits in de Jupiler Pro League.


DE VOORSPELLING VAN GOEMAERE  

Hij arriveerde oorspronkelijk met weinig adelbrieven op Jan Breydel. Iké Ugbo was zo'n typische contractspeler van Chelsea FC die elk seizoen werd verhuurd aan een andere club. Barnsley FC, MK Dons, Scunthorpe United en Roda JC waren Ugbo's laatste opdrachten vooraleer hij vorig seizoen werd uitgeleend aan Cercle Brugge. Bij Roda JC werd de Engelse centrumspits de clubtopschutter met dertien doelpunten, wat een uitzonderlijk hoog aantal was bij een degradatiekandidaat in de Keuken Kampioen Divisie. “Dat torinstinct mag hij dit seizoen bij Cercle Brugge etaleren”, kondigde voorzitter Vincent Goemaere aan in augustus, toen Ugbo officieel werd voorgesteld in het groen-zwarte shirt. En dat deed de Chelsea-huurling met verve. 



DE VOORSPELLING VAN UGBO 

Vorig seizoen was Iké Ugbo één van de tien zomerversterkingen bij Cercle Brugge, maar uiteindelijk was hij veruit de belangrijkste. De andere zomertransfers Jean Marcelin, Thomas Didillon, Antony Musaba en Franck Kanouté lieten allen veelbelovende zaken aantonen in het Jan Breydelstadion, maar wat Ugbo presteerde was toch nog van een gans ander niveau. Cercle Brugge kon voor het eerst sinds nog eens rekenen op een goalgetter pur sang en in West-Vlaanderen reeg de voormalige Engelse jeugdinternational effectief de doelpunten aan elkaar. Met zestien competitiegoals groeide Ugbo zelfs uit tot één van de beste spitsen uit de Jupiler Pro League: enkel zes andere spitsen konden vorig seizoen nog meer scoren dan hem.



“Ik wist dat ik ook hier bij Cercle Brugge wel zou ontploffen”, verklaarde Iké Ugbo al in november vorig jaar aan Het Laatste Nieuws. De 22-jarige spits koos vorige zomer bewust voor het project van Cercle Brugge en voorafgaand had Ugbo verschillende gesprekken gevoerd met de toenmalige coach Paul Clement. De Engelsman zag Cercle Brugge als een logische stap in zijn carrière, waar hij in eerste instantie ervaring wilde opdoen én even vaak beslissend wilde zijn zoals bij Roda JC. Ugbo scoorde in Brugge zelfs drie competitiedoelpunten meer dan in Kerkrade maar daarnaast werd hij in de Jupiler Pro League zelfs de derde efficiëntste spits na Bas Dost (Club Brugge) en Paul Onuachu (KRC Genk).

KWALITEIT IS DUUR   

En laat Iké Ugbo nu net de verwachte vervanger zijn van Paul Onuachu bij KRC Genk. De Limburgers azen al geruime tijd op de speler van Chelsea FC en de concurrentie voor de vlotscorende aanvaller is zeker niet mals. Naast KRC Genk werden de voorbij maanden ook Fulham, Watford, West Ham, Frankfurt, Feyenoord en PSV Eindhoven genoemd als nieuwe bestemmingen voor Ugbo. Daarnaast was ook Cercle Brugge – via de kapitaalkrachtige moederclub AS Monaco uiteraard – bereid om de aankoopoptie te lichten van vijf miljoen euro. 

Maar uiteindelijk is de algemene verwachting dat Iké Ugbo straks de nieuwe aanvalsleider wordt van KRC Genk, waar hij in de voetsporen moet treden van Paul Onuachu. Chelsea zal deze definitieve transfer met plezier afronden want The Blues zullen een mooie financiële winst overhouden bij de verkoop van hun overbodige speler. In één jaar tijd nam Ugbo's marktwaarde in negenvoud toe van 500 duizend euro (aan het eind van zijn uitleenbeurt bij Roda JC) naar 4,5 miljoen euro (aan het eind van zijn uitleenbeurt bij KRC Genk).



KRC Genk zal dus diep in de geldbuidel moeten tasten voor Iké Ugbo, al hoeft dat zeker geen probleem te vormen voor de Limburgers. Dimitri de Condé anticipeert namelijk nog op een grootse inkomende miljoenendeal door de verkoop van zijn prijsschutter Paul Onuachu. Daarnaast komt een vlotscorende spits zoals Ugbo nu eenmaal met een stevig prijskaartje. Of zoals Hannes Van der Bruggen onlangs verwoordde over zijn ploegmaat: “Een spits die bij de op twee na laatste zestien keer scoort, valt niet op elke hoek van de straat te vinden”, citeerde Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

Moet Genk hem halen?

Meest recent

Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

1
1
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

13
13
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

29
29
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

123
123
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

54
54
Ref van Driessche verrast voetbalwereld met spraakmakend geheim

De ene dag staat hij op het veld om de grootste voetbalsterren in het gareel te houden, ooit stond ...

66
66
KV Kortrijk roept straffe taal na stuntje tegen Standard

KV Kortrijk speelde gelijk tegen Standard Luik. De Kerels lijken dit seizoen tegen degradatie te ...

62
62
Thorup zet KRC Genk-spelers ferm op hun plek

KRC Genk ging met het kleinste verschil onderuit tegen KV Mechelen, een ferme mokerslag voor de ...

118
118
David Hubert sneert streng ondanks winst Union

Union SG wist te winnen van SK Beveren en is nog steeds ongeslagen in de Jupiler Pro League. Toch is ...

20
20
Vanhoutte vergeleken met Belgisch icoon: "Begrijp het wel"

Charles Vanhoutte heeft zich bijzonder snel opgewerkt tot een vaste waarde bij Feyenoord. De ...

37
37
Lavia staat weer op bij Chelsea: eindelijk weer basis?

Roméo Lavia kende een sterke interlandperiode bij de Rode Duivels, maar vervolgens werd hij ...

37
37
Defour lyrisch over Rode Duivel: "Dat maakt hem heel speciaal"

Bij Chelsea startte Roméo Lavia in de basis tegen Manchester United. De Rode Duivel toonde ...

76
76
TRANSFERUURTJE: Vanaken bijna weg, Lukaku richting RSCA?

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

612
612
Nikola Storm weet het zeker: “Zij worden kampioen”

Nikola Storm staat onder contract bij Westerlo, maar de middenvelder ligt momenteel in de ...

215
215
KRC Genk briest op arbitrage: Matte Smets is woedend

KRC Genk ging tegen KV Mechelen kopje onder. De Limburgers verloren met het kleinste verschil en de ...

328
328
Penders verbaast na zeperd: Xabi Alonso kijkt ogen uit

Mike Penders staat onder de lat bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. Bij zijn ...

107
107
Nainggolan maakt Beerschot-fans met grond gelijk: "Junkies!"

De supporters van Beerschot hebben zaterdag tijdens de wedstrijd tegen Francs Borains nog eens ...

117
117
Marc Coucke onthult: plots berichten met grote WK-ster

Marc Coucke stapte jaren geleden in de voetbalwereld, eerst bij KV Oostende en vervolgens bij RSC ...

120
120
Nilis en Stijnen halen hard uit: "Laagste van het laagste!"

Een pijnlijke herinnering die voor Luc Nilis nog altijd bijzonder zwaar weegt, is opnieuw opgerakeld ...

236
236
Zulte Waregem verwacht meer: "Geduld hebben"

Ousseynou Niang was afgelopen zomer een van de opvallendste aanwinsten van Zulte Waregem. De ...

85
85
'Bayern München zet alles op alles voor knaldeal met Arsenal'

Er zou weleens een stevige transferbom kunnen ontploffen in de Premier League. Volgens Sky Sport ...

47
47
Still geniet: "Dit maakt ons beroep zo mooi"

Voor Edward Still wordt de confrontatie tussen Sporting Charleroi en RAAL La Louvière een ...

15
15
'Contract Lukaku op straat: hoop voor Anderlecht'

Romelu Lukaku trok afgelopen zomer van Napoli naar Fenerbahçe. Die overgang verloopt ...

228
228
Historische stunt: Engelse media in de ban van De Cuyper

Maxim De Cuyper stond zaterdag aan de basis van een historische zege van Brighton bij Manchester ...

805
805
‘Bayern vreest het ergste: Kompany krijgt monsteraanbod’

Vincent Kompany belandde vorige week in het ziekenhuis. Toch wil Bayern München hem nu al een ...

530
530

Meer sportnieuws