Oppermachtig Ajax drukt Anderlecht met neus op de feiten

door
Oppermachtig Ajax drukt Anderlecht met neus op de feiten

Een dikke week voor de competitieopener tegen Union SG is RSC Anderlecht nog eens met de neus op de feiten gedrukt. In de galawedstrijd tegen Ajax moest Paars-Wit immers duidelijk zijn meerdere erkennen. De partij eindigde op 'slechts' 0-2 maar het klasse-verschil met de Amsterdammers, die nog een pak basisspelers misten, was bij momenten erg groot.


De verwachtingen waren nochtans redelijk hooggespannen bij de Brusselaars. In tegenstelling tot Paars-Wit zijn de Ajacieden nog maar net begonnen aan de voorbereiding, bovendien misten ze tal van bepalende spelers. Maar dat was er bij de start van de eerste helft niet aan te merken. Labyad zorgde eerst nog voor een waarschuwingsschot en Haller liet een blunder van Van Crombrugge onbestraft. Na enkele minuten was het echter toch raak. Tadic controleerde de bal op fraaie wijze en bood Haller de openingstreffer op een schoteltje aan.

Paars-Wit kon daar bitter weinig tegenover zetten. En wanneer het aanvallende trio Amuzu-El Hadj-Verschaeren er toch eens doorkwam, stond er telkens wel een Ajacied in de weg. Doelman Pasveer kwam amper aan de bak. De bezoekers bleven het balbezit dan ook opeisen. Kudus raakte ook nog de onderkant van de lat, maar stond buitenspel. Verder dan een opportunistische poging vanaf de middellijn van Hoedt, geraakte RSCA niet.

Na de pauze volgde wel meteen een grote kans. Amuzu miste echter onbegrijpelijk alleen voor doel, gelukkig voor hem werd de actie ook afgevlagd voor buitenspel. Door de vele wissels ging het tempo bij Ajax wel liggen. Maar de Nederlanders bleven baas en Haller deed de partij met zijn tweede van de avond helemaal op slot. El Hadj kreeg nog een kansje, zijn poging ging echter behoorlijk ver naast. En zo eindigde de partij op een oververdiende 0-2-zege voor Ajax.

LEES OOK: Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

Is Anderlecht volgend seizoen een titelkandidaat volgens u?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

83
83
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

31
31
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

77
77
'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Deze week bezegelde Loïs Openda zijn definitieve transfer naar Juventus. De Oude Dame verkreeg ...

37
37
Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

70
70
Anderlecht legt alweer goudhaantje onder contract

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang. Met Tristan Degreef was vorig weekend nog een ...

61
61
Stijnen terechtgewezen: "Enkel relevant in podcast"

Het reguliere seizoen in de Challenger Pro League kent komend weekend zijn ontknoping. De strijd om ...

75
75
Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn in maart helemaal begonnen aan hun voorbereiding op het WK, dat binnen zowat ...

89
89
Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

346
346
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

94
94
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

74
74
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

62
62
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

118
118
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

450
450
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

251
251
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

233
233
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

146
146
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

41
41
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

349
349
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

113
113
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

439
439
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

346
346
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

369
369
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

121
121
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

400
400

Meer sportnieuws