Oppermachtig Ajax drukt Anderlecht met neus op de feiten

door
Oppermachtig Ajax drukt Anderlecht met neus op de feiten

Een dikke week voor de competitieopener tegen Union SG is RSC Anderlecht nog eens met de neus op de feiten gedrukt. In de galawedstrijd tegen Ajax moest Paars-Wit immers duidelijk zijn meerdere erkennen. De partij eindigde op 'slechts' 0-2 maar het klasse-verschil met de Amsterdammers, die nog een pak basisspelers misten, was bij momenten erg groot.


De verwachtingen waren nochtans redelijk hooggespannen bij de Brusselaars. In tegenstelling tot Paars-Wit zijn de Ajacieden nog maar net begonnen aan de voorbereiding, bovendien misten ze tal van bepalende spelers. Maar dat was er bij de start van de eerste helft niet aan te merken. Labyad zorgde eerst nog voor een waarschuwingsschot en Haller liet een blunder van Van Crombrugge onbestraft. Na enkele minuten was het echter toch raak. Tadic controleerde de bal op fraaie wijze en bood Haller de openingstreffer op een schoteltje aan.

Paars-Wit kon daar bitter weinig tegenover zetten. En wanneer het aanvallende trio Amuzu-El Hadj-Verschaeren er toch eens doorkwam, stond er telkens wel een Ajacied in de weg. Doelman Pasveer kwam amper aan de bak. De bezoekers bleven het balbezit dan ook opeisen. Kudus raakte ook nog de onderkant van de lat, maar stond buitenspel. Verder dan een opportunistische poging vanaf de middellijn van Hoedt, geraakte RSCA niet.

Na de pauze volgde wel meteen een grote kans. Amuzu miste echter onbegrijpelijk alleen voor doel, gelukkig voor hem werd de actie ook afgevlagd voor buitenspel. Door de vele wissels ging het tempo bij Ajax wel liggen. Maar de Nederlanders bleven baas en Haller deed de partij met zijn tweede van de avond helemaal op slot. El Hadj kreeg nog een kansje, zijn poging ging echter behoorlijk ver naast. En zo eindigde de partij op een oververdiende 0-2-zege voor Ajax.

LEES OOK: Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Is Anderlecht volgend seizoen een titelkandidaat volgens u?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

144
144
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

150
150
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

87
87
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

165
165
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

81
81
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

102
102
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

55
55
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

143
143
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

37
37
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

67
67
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

222
222
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1300
1300
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

133
133
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

69
69
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

200
200
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

393
393
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

75
75
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

146
146
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

47
47
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

205
205
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

100
100
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

373
373
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

82
82
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

97
97

Meer sportnieuws