Oppermachtig Ajax drukt Anderlecht met neus op de feiten

door
Oppermachtig Ajax drukt Anderlecht met neus op de feiten

Een dikke week voor de competitieopener tegen Union SG is RSC Anderlecht nog eens met de neus op de feiten gedrukt. In de galawedstrijd tegen Ajax moest Paars-Wit immers duidelijk zijn meerdere erkennen. De partij eindigde op 'slechts' 0-2 maar het klasse-verschil met de Amsterdammers, die nog een pak basisspelers misten, was bij momenten erg groot.


De verwachtingen waren nochtans redelijk hooggespannen bij de Brusselaars. In tegenstelling tot Paars-Wit zijn de Ajacieden nog maar net begonnen aan de voorbereiding, bovendien misten ze tal van bepalende spelers. Maar dat was er bij de start van de eerste helft niet aan te merken. Labyad zorgde eerst nog voor een waarschuwingsschot en Haller liet een blunder van Van Crombrugge onbestraft. Na enkele minuten was het echter toch raak. Tadic controleerde de bal op fraaie wijze en bood Haller de openingstreffer op een schoteltje aan.

Paars-Wit kon daar bitter weinig tegenover zetten. En wanneer het aanvallende trio Amuzu-El Hadj-Verschaeren er toch eens doorkwam, stond er telkens wel een Ajacied in de weg. Doelman Pasveer kwam amper aan de bak. De bezoekers bleven het balbezit dan ook opeisen. Kudus raakte ook nog de onderkant van de lat, maar stond buitenspel. Verder dan een opportunistische poging vanaf de middellijn van Hoedt, geraakte RSCA niet.

Na de pauze volgde wel meteen een grote kans. Amuzu miste echter onbegrijpelijk alleen voor doel, gelukkig voor hem werd de actie ook afgevlagd voor buitenspel. Door de vele wissels ging het tempo bij Ajax wel liggen. Maar de Nederlanders bleven baas en Haller deed de partij met zijn tweede van de avond helemaal op slot. El Hadj kreeg nog een kansje, zijn poging ging echter behoorlijk ver naast. En zo eindigde de partij op een oververdiende 0-2-zege voor Ajax.

LEES OOK: Geen beelden 16de speeldag? DAZN doet opmerkelijke zet

Is Anderlecht volgend seizoen een titelkandidaat volgens u?

Meest recent

'Antwerp dicht bij nieuwe coach: nog één vraagteken'

Bij Antwerp viel vorig weekend het doek voor Stef Wils. Na een pijnlijke thuisnederlaag tegen rode ...

13
13
'Union heeft volgende knaltransfer al in vizier'

Union heeft zich dinsdagavond nog maar eens aan Europa laten zien. De landskampioen stuntte door met ...

36
36
Enorm contrast bij Club NXT: Preud'homme geeft verklaring

Woensdagavond gaat Club Brugge op zoek naar puntenwinst in de Champions League tegen Sporting CP. ...

94
94
'Genk krijgt enorme opsteker uit ziekenboeg voor Basel'

Het blijft voor KRC Genk een wisselvallig seizoen. Het ging vorig weekend nog maar eens onderuit, ...

66
66
'Pro League wijst voorstel DAZN af: plan-B ligt klaar'

DAZN deed dinsdag een bom ontploffen in het Belgische voetbal door het televisiecontract op te ...

400
400
'West Ham plant transferraid: Club en Union moeten vrezen'

In de Premier League beleeft West Ham een dramatisch seizoen. De traditieclub pakte in zijn eerste ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Icoon terug bij PSV, Simeone kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

115
115
Clement meteen onder vuur na mokerslag

Philippe Clement heeft voor een nieuwe uitdaging bij Norwich City gekozen. De oefenmeester werkte ...

97
97
Medewerker DAZN komt met zéér opvallende onthulling

DAZN blijft de gemoederen bezighouden. De rechtenhouder dropte een bom op het Belgische voetbal door ...

811
811
Galatasaray woest na Union SG: één speler afgemaakt

Union SG verraste vriend en vijand door in de heksenketel van Galatasaray te gaan winnen. De ...

234
234
Simeone speelt open kaart: volgende club al bekend

Diego Simeone is nog steeds de trainer van Atlético Madrid. Een clubicoon en een trainer die ...

67
67
'Nieuwe' smaakmaker voor Anderlecht: Hasi heeft er optie bij

Bij RSC Anderlecht haalden ze sinds januari heel wat jonge buitenlanders naar de club. Olivier ...

332
332
Stankovic doorbreekt de stilte over terugkeer naar Inter

Bij Club Brugge worden heel veel spelers gelinkt aan een toptransfer. Onder meer Aleksander ...

394
394
PSV stunt en haalt clublegende terug in huis

PSV is al jaren de nummer één in Nederland. De club lijkt ook dit seizoen weer af te ...

57
57
Kompany verbaast Europa: topcoach doet straffe bekentenis

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vandaag op tegen Arsenal. Kunnen ze daar weer ...

134
134
BV verrast met stevige onthulling over Aster Nzeyimana

Gisterenavond was Aster Nzeyimana nog aanwezig in Istanbul, waar hij getuige was van de ...

51
51
'Uitgaande transfer bij Anderlecht: speler ontevreden'

Bij RSC Anderlecht gaan ze in januari de kern toch danig moeten afslanken. Olivier Renard en Tim ...

401
401
Geen beelden 16de speeldag? DAZN doet opmerkelijke zet

Komend weekend wordt de 16de speeldag van de Jupiler Pro League afgewerkt en daarin staan enkele ...

593
593
'Antwerp nadert nieuwe trainer: gesprekken met topkandidaat'

Antwerp FC staat komend weekend voor de loodzware verplaatsing op Club Brugge. De kans is klein dat ...

398
398
Club Brugge vs. Sporting: Vanhaezebrouck geeft favoriet

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

294
294
Belgisch voetbal op zwart? Kijkers krijgen cruciaal nieuws

Komend weekend gaat de terugronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League van start. De ...

445
445
Charlotte dropt bommetje bij Van Gucht: “Meer vrouwen?”

Ruben Van Gucht lijkt momenteel overal tegelijk te winnen. Gisteren wist hij alweer een aflevering ...

83
83
Niemand zag dit aankomen: Club Brugge choqueert Sporting

In Lissabon kijken ze vol ongeloof naar hoe Club Brugge plots één van de meest ...

291
291
Union verstomt heksenketel: Europese pers diep onder indruk

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

233
233
Sporting-Club Brugge: Hayen voert twee sleutelwissels door

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond voor een erg belangrijke wedstrijd. Zo mikt ...

201
201

Meer sportnieuws