Oppermachtig Ajax drukt Anderlecht met neus op de feiten

1088
Oppermachtig Ajax drukt Anderlecht met neus op de feiten

Een dikke week voor de competitieopener tegen Union SG is RSC Anderlecht nog eens met de neus op de feiten gedrukt. In de galawedstrijd tegen Ajax moest Paars-Wit immers duidelijk zijn meerdere erkennen. De partij eindigde op 'slechts' 0-2 maar het klasse-verschil met de Amsterdammers, die nog een pak basisspelers misten, was bij momenten erg groot.


De verwachtingen waren nochtans redelijk hooggespannen bij de Brusselaars. In tegenstelling tot Paars-Wit zijn de Ajacieden nog maar net begonnen aan de voorbereiding, bovendien misten ze tal van bepalende spelers. Maar dat was er bij de start van de eerste helft niet aan te merken. Labyad zorgde eerst nog voor een waarschuwingsschot en Haller liet een blunder van Van Crombrugge onbestraft. Na enkele minuten was het echter toch raak. Tadic controleerde de bal op fraaie wijze en bood Haller de openingstreffer op een schoteltje aan.

Paars-Wit kon daar bitter weinig tegenover zetten. En wanneer het aanvallende trio Amuzu-El Hadj-Verschaeren er toch eens doorkwam, stond er telkens wel een Ajacied in de weg. Doelman Pasveer kwam amper aan de bak. De bezoekers bleven het balbezit dan ook opeisen. Kudus raakte ook nog de onderkant van de lat, maar stond buitenspel. Verder dan een opportunistische poging vanaf de middellijn van Hoedt, geraakte RSCA niet.

Na de pauze volgde wel meteen een grote kans. Amuzu miste echter onbegrijpelijk alleen voor doel, gelukkig voor hem werd de actie ook afgevlagd voor buitenspel. Door de vele wissels ging het tempo bij Ajax wel liggen. Maar de Nederlanders bleven baas en Haller deed de partij met zijn tweede van de avond helemaal op slot. El Hadj kreeg nog een kansje, zijn poging ging echter behoorlijk ver naast. En zo eindigde de partij op een oververdiende 0-2-zege voor Ajax.

LEES OOK: Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Is Anderlecht volgend seizoen een titelkandidaat volgens u?

Meest recent

Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

2
2
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

3
3
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

34
34
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

97
97
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

50
50
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

49
49
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

509
509
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

66
66
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

111
111
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

67
67
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

31
31
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

335
335
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

360
360
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

201
201
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

343
343
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

308
308
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

77
77
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

339
339
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

114
114
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

128
128
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

43
43
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

319
319
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

204
204
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

61
61

Meer sportnieuws