Genk sterk gehavend richting Supercup

door
Genk sterk gehavend richting Supercup

Een kleine week na de EK-finale trekt het Belgisch voetbalseizoen zich weer op gang. Zaterdag geven Club Brugge en Genk het startschot in de Supercup. In de eerste officiële partij staat er voor de landskampioen en bekerwinnaar dus meteen weer een prijs op het spel. Al treedt geen van beide ploegen aan op volle sterkte.


De voorbije dagen lag de focus vooral op de vele afwezigen bij Blauw-Zwart, dat Simon Mignolet, Ruud Vormer, Hans Vanaken en Eduard Sobol moet missen. Daardoor lijkt Genk volgens sommigen de favoriet, maar ook de Limburgers missen toch een aantal belangrijke pionnen. Zo merkt Sport/Voetbalmagazine op dat het Colombiaanse trio achterin Daniel Munoz, Jhon Lucumi en Carlos Cuesta verstek geeft nadat ze de halve finale van de Copa América bereikten. Daarnaast is ook linksback Gerardo Arteaga nog maar net terug van interlandverplichtingen, net zoals Patrik Hrosovsky. Kristian Thorstvedt ligt dan weer in de lappenmand.

Maar liefst vijf tot zelfs zes potentiële titularissen die ontbreken dus, al kan John van den Brom voorin wel nog steeds rekenen op zijn gouden drietand Paul Onuachu, Junya Ito en Théo Bongonda. Anders dan Club trok men in de Luminus Arena bovendien ook reeds wat vers bloed aan om de vele afwezigen te vervangen. Zo krijgen in de defensie zomeraanwinsten Mujad Sadick en Simen Jukleröd wellicht hun kans, ook Mark McKenzie en Angel Preciado - die in januari al arriveerden - solliciteren naar een basisplek. Op het middenveld verschijnen nieuwkomers Carel Eiting en Mike Trésor Ndayishimiye dan weer mogelijk meteen aan de aftrap

LEES OOK: Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

Wie is volgens u zaterdag favoriet?

Meest recent

Champions' Play-Offs barsten los: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

25
25
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

14
14
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

145
145
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

23
23
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

292
292
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

245
245
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

293
293
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

14
14
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

30
30
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

54
54
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

90
90
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

92
92
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

61
61
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

385
385
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

153
153
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

311
311
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

126
126
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

466
466
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

273
273
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

217
217
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

170
170
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

247
247
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

69
69
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

739
739
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

59
59

Meer sportnieuws