Genk sterk gehavend richting Supercup

514 stemmen
Genk sterk gehavend richting Supercup

Een kleine week na de EK-finale trekt het Belgisch voetbalseizoen zich weer op gang. Zaterdag geven Club Brugge en Genk het startschot in de Supercup. In de eerste officiële partij staat er voor de landskampioen en bekerwinnaar dus meteen weer een prijs op het spel. Al treedt geen van beide ploegen aan op volle sterkte.


De voorbije dagen lag de focus vooral op de vele afwezigen bij Blauw-Zwart, dat Simon Mignolet, Ruud Vormer, Hans Vanaken en Eduard Sobol moet missen. Daardoor lijkt Genk volgens sommigen de favoriet, maar ook de Limburgers missen toch een aantal belangrijke pionnen. Zo merkt Sport/Voetbalmagazine op dat het Colombiaanse trio achterin Daniel Munoz, Jhon Lucumi en Carlos Cuesta verstek geeft nadat ze de halve finale van de Copa América bereikten. Daarnaast is ook linksback Gerardo Arteaga nog maar net terug van interlandverplichtingen, net zoals Patrik Hrosovsky. Kristian Thorstvedt ligt dan weer in de lappenmand.

Maar liefst vijf tot zelfs zes potentiële titularissen die ontbreken dus, al kan John van den Brom voorin wel nog steeds rekenen op zijn gouden drietand Paul Onuachu, Junya Ito en Théo Bongonda. Anders dan Club trok men in de Luminus Arena bovendien ook reeds wat vers bloed aan om de vele afwezigen te vervangen. Zo krijgen in de defensie zomeraanwinsten Mujad Sadick en Simen Jukleröd wellicht hun kans, ook Mark McKenzie en Angel Preciado - die in januari al arriveerden - solliciteren naar een basisplek. Op het middenveld verschijnen nieuwkomers Carel Eiting en Mike Trésor Ndayishimiye dan weer mogelijk meteen aan de aftrap

LEES OOK: KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Wie is volgens u zaterdag favoriet?

Meest recent

'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

69
69
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

73
73
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

68
68
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

50
50
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

145
145
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

428
428
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

600
600
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

522
522
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

91
91
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

415
415
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

569
569
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

254
254
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

72
72
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

250
250
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

470
470
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

268
268
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

744
744
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

230
230
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

248
248
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

582
582
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

396
396
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

766
766
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

636
636
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

226
226
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

751
751

Meer sportnieuws