Genk sterk gehavend richting Supercup

514 stemmen
Genk sterk gehavend richting Supercup

Een kleine week na de EK-finale trekt het Belgisch voetbalseizoen zich weer op gang. Zaterdag geven Club Brugge en Genk het startschot in de Supercup. In de eerste officiële partij staat er voor de landskampioen en bekerwinnaar dus meteen weer een prijs op het spel. Al treedt geen van beide ploegen aan op volle sterkte.


De voorbije dagen lag de focus vooral op de vele afwezigen bij Blauw-Zwart, dat Simon Mignolet, Ruud Vormer, Hans Vanaken en Eduard Sobol moet missen. Daardoor lijkt Genk volgens sommigen de favoriet, maar ook de Limburgers missen toch een aantal belangrijke pionnen. Zo merkt Sport/Voetbalmagazine op dat het Colombiaanse trio achterin Daniel Munoz, Jhon Lucumi en Carlos Cuesta verstek geeft nadat ze de halve finale van de Copa América bereikten. Daarnaast is ook linksback Gerardo Arteaga nog maar net terug van interlandverplichtingen, net zoals Patrik Hrosovsky. Kristian Thorstvedt ligt dan weer in de lappenmand.

Maar liefst vijf tot zelfs zes potentiële titularissen die ontbreken dus, al kan John van den Brom voorin wel nog steeds rekenen op zijn gouden drietand Paul Onuachu, Junya Ito en Théo Bongonda. Anders dan Club trok men in de Luminus Arena bovendien ook reeds wat vers bloed aan om de vele afwezigen te vervangen. Zo krijgen in de defensie zomeraanwinsten Mujad Sadick en Simen Jukleröd wellicht hun kans, ook Mark McKenzie en Angel Preciado - die in januari al arriveerden - solliciteren naar een basisplek. Op het middenveld verschijnen nieuwkomers Carel Eiting en Mike Trésor Ndayishimiye dan weer mogelijk meteen aan de aftrap

LEES OOK: 'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

Wie is volgens u zaterdag favoriet?

Meest recent

'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

77
77
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

70
70
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

89
89
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

30
30
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

231
231
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

60
60
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

213
213
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

172
172
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

211
211
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

916
916
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

461
461
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

187
187
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

163
163
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

88
88
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

229
229
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

204
204
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

570
570
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

696
696
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

326
326
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

623
623
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

485
485
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

702
702
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

301
301
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

103
103
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

288
288

Meer sportnieuws