Genk sterk gehavend richting Supercup

door
Genk sterk gehavend richting Supercup

Een kleine week na de EK-finale trekt het Belgisch voetbalseizoen zich weer op gang. Zaterdag geven Club Brugge en Genk het startschot in de Supercup. In de eerste officiële partij staat er voor de landskampioen en bekerwinnaar dus meteen weer een prijs op het spel. Al treedt geen van beide ploegen aan op volle sterkte.


De voorbije dagen lag de focus vooral op de vele afwezigen bij Blauw-Zwart, dat Simon Mignolet, Ruud Vormer, Hans Vanaken en Eduard Sobol moet missen. Daardoor lijkt Genk volgens sommigen de favoriet, maar ook de Limburgers missen toch een aantal belangrijke pionnen. Zo merkt Sport/Voetbalmagazine op dat het Colombiaanse trio achterin Daniel Munoz, Jhon Lucumi en Carlos Cuesta verstek geeft nadat ze de halve finale van de Copa América bereikten. Daarnaast is ook linksback Gerardo Arteaga nog maar net terug van interlandverplichtingen, net zoals Patrik Hrosovsky. Kristian Thorstvedt ligt dan weer in de lappenmand.

Maar liefst vijf tot zelfs zes potentiële titularissen die ontbreken dus, al kan John van den Brom voorin wel nog steeds rekenen op zijn gouden drietand Paul Onuachu, Junya Ito en Théo Bongonda. Anders dan Club trok men in de Luminus Arena bovendien ook reeds wat vers bloed aan om de vele afwezigen te vervangen. Zo krijgen in de defensie zomeraanwinsten Mujad Sadick en Simen Jukleröd wellicht hun kans, ook Mark McKenzie en Angel Preciado - die in januari al arriveerden - solliciteren naar een basisplek. Op het middenveld verschijnen nieuwkomers Carel Eiting en Mike Trésor Ndayishimiye dan weer mogelijk meteen aan de aftrap

LEES OOK: Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Wie is volgens u zaterdag favoriet?

Meest recent

Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

12
12
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

12
12
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

67
67
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

45
45
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

394
394
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

39
39
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

48
48
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

50
50
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

243
243
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

211
211
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

310
310
Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Met een ticket voor de kwartfinales van de Croky Cup, heeft Club Brugge zich herpakt na twee ...

477
477
DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

234
234
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

314
314
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

201
201
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

91
91
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

146
146
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

165
165
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

145
145
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

31
31
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

179
179
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

151
151
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

354
354
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

314
314
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

212
212

Meer sportnieuws