Genk sterk gehavend richting Supercup

door
Genk sterk gehavend richting Supercup

Een kleine week na de EK-finale trekt het Belgisch voetbalseizoen zich weer op gang. Zaterdag geven Club Brugge en Genk het startschot in de Supercup. In de eerste officiële partij staat er voor de landskampioen en bekerwinnaar dus meteen weer een prijs op het spel. Al treedt geen van beide ploegen aan op volle sterkte.


De voorbije dagen lag de focus vooral op de vele afwezigen bij Blauw-Zwart, dat Simon Mignolet, Ruud Vormer, Hans Vanaken en Eduard Sobol moet missen. Daardoor lijkt Genk volgens sommigen de favoriet, maar ook de Limburgers missen toch een aantal belangrijke pionnen. Zo merkt Sport/Voetbalmagazine op dat het Colombiaanse trio achterin Daniel Munoz, Jhon Lucumi en Carlos Cuesta verstek geeft nadat ze de halve finale van de Copa América bereikten. Daarnaast is ook linksback Gerardo Arteaga nog maar net terug van interlandverplichtingen, net zoals Patrik Hrosovsky. Kristian Thorstvedt ligt dan weer in de lappenmand.

Maar liefst vijf tot zelfs zes potentiële titularissen die ontbreken dus, al kan John van den Brom voorin wel nog steeds rekenen op zijn gouden drietand Paul Onuachu, Junya Ito en Théo Bongonda. Anders dan Club trok men in de Luminus Arena bovendien ook reeds wat vers bloed aan om de vele afwezigen te vervangen. Zo krijgen in de defensie zomeraanwinsten Mujad Sadick en Simen Jukleröd wellicht hun kans, ook Mark McKenzie en Angel Preciado - die in januari al arriveerden - solliciteren naar een basisplek. Op het middenveld verschijnen nieuwkomers Carel Eiting en Mike Trésor Ndayishimiye dan weer mogelijk meteen aan de aftrap

LEES OOK: Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

Wie is volgens u zaterdag favoriet?

Meest recent

Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

27
27
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

159
159
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

78
78
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

60
60
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

265
265
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

319
319
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

90
90
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

48
48
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

190
190
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

387
387
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

228
228
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

381
381
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

189
189
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

136
136
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

229
229
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

382
382
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

146
146
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

603
603
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

226
226
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

189
189
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

185
185
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

382
382
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

421
421
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

178
178
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

100
100

Meer sportnieuws