Lukaku onder vuur op sociale media

door
Lukaku onder vuur op sociale media

Terwijl de start van de nationale competities steeds dichterbij komt, wordt er tevens nog volop teruggeblikt op het voorbije EK. Zo maakte de UEFA dinsdagmiddag het officiële 'Topelftal van EURO 2020' bekend. Kampioen Italië is daarin uiteraard de hofleverancier, maar ook één Rode Duivel kon zijn plekje versieren.


Romelu Lukaku kreeg van de Europese voetbalbond immers het plaatsje als diepste spits toegewezen. De kampioenenmaker van Inter kon in de kwartfinale tegen Italië niet voorkomen dat België vroegtijdig sneuvelde, maar dat was zeker niet enkel zijn schuld. Bovendien scoorde Big Rom uiteindelijk vier keer in vijf wedstrijden. In de punt dolven zo onder meer Cristiano Ronaldo en Patrik Schick, elk nochtans goed voor vijf doelpunten, het onderspit.

Verder vinden we uiteraard een resem Italianen terug: doelman Gianluigi Donnarumma, verdediger Leonardo Bonucci, linksback Leonardo Spinazzola, middenvelder Jorginho en aanvaller Federico Chiesa. Ook verliezend finalist Engeland is met Kyle Walker, Harry Maguire en Raheem Sterling goed vertegenwoordigd. Halve finalisten Denemarken en Spanje leveren net zoals ons land tot slot elk één speler af: middenvelders Pierre-Emil Hojbjerg en Pedri.

UPDATE 16u15
Zoals wel vaker worden de keuzes van de UEFA niet unaniem op applaus onthaald, en klinkt er op sociale media heel wat kritiek op wie uiteindelijk de schifting overleefde. Een van de voornaamste mikpunten blijkt daarbij Lukaku te zijn. Niet dat het speerpunt van de Rode Duivels zelf op de korrel wordt genomen, want met zijn sterke prestaties won hij opnieuw heel wat harten. Wel zijn heel wat volgers van mening dat Ronaldo of Schik, die de titel van topschutter op dit EK deelden, het plekje voorin meer verdienen. Vooral de afwezigheid van Ronaldo beroert heel wat gemoederen.

LEES OOK: 'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

Wie verdient volgens u het plekje in de spits?

Meest recent

'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

20
20
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

42
42
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

92
92
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

144
144
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

239
239
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

221
221
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

205
205
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

235
235
'Real lacht in vuistje: miljoenenkorting op deal'

Real Madrid voerde de voorbije jaren al een stevige verjonging van zijn elftal door en de ...

70
70
'Bikkelharde strijd: 7 Duivels voor één WK-ticket'

De Rode Duivels speelden woensdag in de vroege ochtend 1-1 gelijk tegen Mexico en rondden daarmee ...

166
166
Straffe wending rond Lukaku? "Marc Coucke, bel nu!"

De komende dagen lijken bepalend te gaan worden voor de toekomst van Romelu Lukaku, zowel op korte ...

262
262
'Inter in actie: Chivu vraagt persoonlijk om Rode Duivel'

Zes Belgen droegen ooit het shirt van Inter, met Romelu Lukaku als laatste in het seizoen 2022/23. ...

61
61
Wereldtopper voor Duivels: "Hij wordt één van de besten"

De Rode Duivels sloten dinsdagnacht hun stage in de Verenigde Staten af met een gelijkspel tegen ...

120
120
Nieuw probleem voor competitieformat duikt op

De voorbije dagen barstte de discussie omtrent het competitieformat van de Jupiler Pro League en ...

179
179
'Beerschot bibbert: sterkhouder vertrekt alsnog'

Na een moeilijke periode lijkt de toekomst Beerschot weer toe te lachen. Na de overname door een ...

168
168
De Bruyne spreekt voor het eerst over Lukaku-rel

De Rode Duivels speelden in de nacht van dinsdag op woensdag 1-1 gelijk tegen Mexico en zetten ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Union grijpt naast droom, Hazard out bij Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

263
263
Racismeschandaal in Spanje ontploft: Yamal in shock

Spanje nam het in een oefenwedstrijd op tegen Egypte in een oefenwedstrijd. Op het veld bleef het ...

123
123
Hubert en Pocognoli plots op bezoek bij… Kompany

Het is interlandperiode dus dan is er ook voor de coaches tijd om zaken op orde te stellen. Zo zijn ...

40
40
Duivelse zorgen voor WK: “Wisten daar geen raad mee”

De Rode Duivels hebben de oefenstage in de Verenigde Staten afgesloten met een 1-1 gelijkspel tegen ...

77
77
Emoties Messi gaan wereld rond, Thiago scoort bij Brazilië

Titelverdediger Argentinië heeft richting het WK een nieuw statement gemaakt met een erg ruime ...

78
78
Thorgan Hazard tast markt af: schoktransfer in JPL?

Hoewel hij ook dit seizoen van groot belang is, blijft een groot vraagteken staan achter de toekomst ...

293
293
Ruben Van Gucht zorgt voor ophef met nieuwe show

Ruben Van Gucht liet zijn volgers even geloven dat hij binnenkort de Vlaamse theaters zou veroveren. ...

33
33
Openbaring bij Belgen: afwezige Duivel plots in nesten

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

172
172
Nieuw goudklompje voor Club: Stankovic laaiend enthousiast

De U19 van Club Brugge maakte dit seizoen heel wat indruk in de Youth League, de jongeren-versie van ...

622
622

Meer sportnieuws