Lukaku onder vuur op sociale media

door
Lukaku onder vuur op sociale media

Terwijl de start van de nationale competities steeds dichterbij komt, wordt er tevens nog volop teruggeblikt op het voorbije EK. Zo maakte de UEFA dinsdagmiddag het officiële 'Topelftal van EURO 2020' bekend. Kampioen Italië is daarin uiteraard de hofleverancier, maar ook één Rode Duivel kon zijn plekje versieren.


Romelu Lukaku kreeg van de Europese voetbalbond immers het plaatsje als diepste spits toegewezen. De kampioenenmaker van Inter kon in de kwartfinale tegen Italië niet voorkomen dat België vroegtijdig sneuvelde, maar dat was zeker niet enkel zijn schuld. Bovendien scoorde Big Rom uiteindelijk vier keer in vijf wedstrijden. In de punt dolven zo onder meer Cristiano Ronaldo en Patrik Schick, elk nochtans goed voor vijf doelpunten, het onderspit.

Verder vinden we uiteraard een resem Italianen terug: doelman Gianluigi Donnarumma, verdediger Leonardo Bonucci, linksback Leonardo Spinazzola, middenvelder Jorginho en aanvaller Federico Chiesa. Ook verliezend finalist Engeland is met Kyle Walker, Harry Maguire en Raheem Sterling goed vertegenwoordigd. Halve finalisten Denemarken en Spanje leveren net zoals ons land tot slot elk één speler af: middenvelders Pierre-Emil Hojbjerg en Pedri.

UPDATE 16u15
Zoals wel vaker worden de keuzes van de UEFA niet unaniem op applaus onthaald, en klinkt er op sociale media heel wat kritiek op wie uiteindelijk de schifting overleefde. Een van de voornaamste mikpunten blijkt daarbij Lukaku te zijn. Niet dat het speerpunt van de Rode Duivels zelf op de korrel wordt genomen, want met zijn sterke prestaties won hij opnieuw heel wat harten. Wel zijn heel wat volgers van mening dat Ronaldo of Schik, die de titel van topschutter op dit EK deelden, het plekje voorin meer verdienen. Vooral de afwezigheid van Ronaldo beroert heel wat gemoederen.

LEES OOK: Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Wie verdient volgens u het plekje in de spits?

Meest recent

Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

28
28
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

7
7
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

52
52
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

331
331
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

32
32
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

29
29
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

61
61
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

86
86
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

842
842
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

51
51
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

37
37
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

60
60
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

142
142
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

275
275
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

51
51
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

240
240
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

260
260
Einde van een voetbalgedrocht: Real Madrid stopt ermee

FC Barcelona kondigde vorige week aan dat ze uit de Europese Super League stapten. Deze competitie ...

130
130
Hayen waarschuwt: "Kan anders fataal zijn"

KRC Genk pakte een zes op zes in de Jupiler Pro League, maar de weg naar een ticket voor Play-Off 1 ...

207
207
Taravel komt meteen met zéér goed nieuws voor RSCA

RSC Anderlecht verloor met een zeer gehavend elftal met 2-0 van KRC Genk. Er stond eigenlijk een ...

666
666
'Keita grof wild: 3 clubs in de running voor handtekening'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

75
75
Taravel onthult meteen aanbieding om Anderlecht te verlaten

Anderlecht wil donderdag een ticket voor de bekerfinale pakken, maar dat belooft een zeer lastige ...

442
442
Seizoensverrassing duidelijk over toekomst bij Club

Bij Club Brugge mogen we in de zomer weer heel wat beweging gaan verwachten. Heel wat smaakmakers ...

315
315
Alderweireld tipt op verrassing in WK-selectie Duivels

Voor de Rode Duivels staan de komende maanden volledig in het teken van het WK. In maart staat er al ...

103
103
'Standard schuift titularis plots opzij: transfer op komst'

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Ook Standard is nog niet uitgeteld, al ...

184
184

Meer sportnieuws