Lukaku onder vuur op sociale media

door
Lukaku onder vuur op sociale media

Terwijl de start van de nationale competities steeds dichterbij komt, wordt er tevens nog volop teruggeblikt op het voorbije EK. Zo maakte de UEFA dinsdagmiddag het officiële 'Topelftal van EURO 2020' bekend. Kampioen Italië is daarin uiteraard de hofleverancier, maar ook één Rode Duivel kon zijn plekje versieren.


Romelu Lukaku kreeg van de Europese voetbalbond immers het plaatsje als diepste spits toegewezen. De kampioenenmaker van Inter kon in de kwartfinale tegen Italië niet voorkomen dat België vroegtijdig sneuvelde, maar dat was zeker niet enkel zijn schuld. Bovendien scoorde Big Rom uiteindelijk vier keer in vijf wedstrijden. In de punt dolven zo onder meer Cristiano Ronaldo en Patrik Schick, elk nochtans goed voor vijf doelpunten, het onderspit.

Verder vinden we uiteraard een resem Italianen terug: doelman Gianluigi Donnarumma, verdediger Leonardo Bonucci, linksback Leonardo Spinazzola, middenvelder Jorginho en aanvaller Federico Chiesa. Ook verliezend finalist Engeland is met Kyle Walker, Harry Maguire en Raheem Sterling goed vertegenwoordigd. Halve finalisten Denemarken en Spanje leveren net zoals ons land tot slot elk één speler af: middenvelders Pierre-Emil Hojbjerg en Pedri.

UPDATE 16u15
Zoals wel vaker worden de keuzes van de UEFA niet unaniem op applaus onthaald, en klinkt er op sociale media heel wat kritiek op wie uiteindelijk de schifting overleefde. Een van de voornaamste mikpunten blijkt daarbij Lukaku te zijn. Niet dat het speerpunt van de Rode Duivels zelf op de korrel wordt genomen, want met zijn sterke prestaties won hij opnieuw heel wat harten. Wel zijn heel wat volgers van mening dat Ronaldo of Schik, die de titel van topschutter op dit EK deelden, het plekje voorin meer verdienen. Vooral de afwezigheid van Ronaldo beroert heel wat gemoederen.

LEES OOK: Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Wie verdient volgens u het plekje in de spits?

Meest recent

Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

4
4
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

16
16
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

7
7
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

17
17
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

35
35
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

120
120
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

265
265
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

147
147
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

104
104
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

520
520
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

760
760
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

61
61
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

292
292
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

528
528
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

100
100
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

430
430
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

539
539
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

645
645
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

353
353
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

603
603
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

457
457
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

243
243
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

541
541
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

648
648

Meer sportnieuws