Lukaku onder vuur op sociale media

door
Lukaku onder vuur op sociale media

Terwijl de start van de nationale competities steeds dichterbij komt, wordt er tevens nog volop teruggeblikt op het voorbije EK. Zo maakte de UEFA dinsdagmiddag het officiële 'Topelftal van EURO 2020' bekend. Kampioen Italië is daarin uiteraard de hofleverancier, maar ook één Rode Duivel kon zijn plekje versieren.


Romelu Lukaku kreeg van de Europese voetbalbond immers het plaatsje als diepste spits toegewezen. De kampioenenmaker van Inter kon in de kwartfinale tegen Italië niet voorkomen dat België vroegtijdig sneuvelde, maar dat was zeker niet enkel zijn schuld. Bovendien scoorde Big Rom uiteindelijk vier keer in vijf wedstrijden. In de punt dolven zo onder meer Cristiano Ronaldo en Patrik Schick, elk nochtans goed voor vijf doelpunten, het onderspit.

Verder vinden we uiteraard een resem Italianen terug: doelman Gianluigi Donnarumma, verdediger Leonardo Bonucci, linksback Leonardo Spinazzola, middenvelder Jorginho en aanvaller Federico Chiesa. Ook verliezend finalist Engeland is met Kyle Walker, Harry Maguire en Raheem Sterling goed vertegenwoordigd. Halve finalisten Denemarken en Spanje leveren net zoals ons land tot slot elk één speler af: middenvelders Pierre-Emil Hojbjerg en Pedri.

UPDATE 16u15
Zoals wel vaker worden de keuzes van de UEFA niet unaniem op applaus onthaald, en klinkt er op sociale media heel wat kritiek op wie uiteindelijk de schifting overleefde. Een van de voornaamste mikpunten blijkt daarbij Lukaku te zijn. Niet dat het speerpunt van de Rode Duivels zelf op de korrel wordt genomen, want met zijn sterke prestaties won hij opnieuw heel wat harten. Wel zijn heel wat volgers van mening dat Ronaldo of Schik, die de titel van topschutter op dit EK deelden, het plekje voorin meer verdienen. Vooral de afwezigheid van Ronaldo beroert heel wat gemoederen.

LEES OOK: Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Wie verdient volgens u het plekje in de spits?

Meest recent

'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

8
8
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

62
62
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

71
71
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

18
18
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

179
179
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

204
204
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

121
121
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

41
41
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

201
201
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

40
40
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

98
98
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

248
248
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

104
104
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

92
92
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

190
190
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

110
110
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

389
389
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

154
154
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

345
345
Bayern staat perplex na ongenadige ingreep van Kompany

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

275
275
KRC Genk mikt hoog: absolute droomtransfer op komst

KRC Genk hoopt via Play-Off 2 een Europees ticket te bemachtigen. De Limburgers moeten jaarlijks ...

491
491
Anderlecht aan zet: Bornauw voert gesprekken op

Olivier Renard had kritiek op Jesper Fredberg omwille van het ‘laten liggen’ van enkele ...

252
252
‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

222
222
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

175
175
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

289
289

Meer sportnieuws