Duitsers walgen van Southgate na WO II-uitspraken

door
Duitsers walgen van Southgate na WO II-uitspraken

In aanloop naar de EK-finale tussen Engeland en Italië, heeft de Gareth Southgate zich de woede van de Duitse pers op de hals gehaald. De Engelse bondscoach liet namelijk een ongelukkige uitspraak over Duitsland noteren. Zo vergeleek hij hun onderlinge kwartfinale met wereldoorlog II.


Southgate blikte in aanloop naar de eindstrijd terug op de 2-0 zege van Engeland op Duitsland in de kwartfinale en verwees daarbij naar grote oorlog. "Er is al eens geprobeerd om ons land binnen te dringen. Toen hadden we de moed om het af te stoppen. Je kan niet ontkennen dat de energie die er was in het stadion tegen Duitsland daardoor kwam. Ik heb het nooit tegen de spelers gezegd, maar ik weet dat het zo is."

Die uitspraken worden op woede onthaald in Duitsland. BILD<:i> toont zich bijvoorbeeld vlijmscherp. "Waar is het misgegaan met Gareth Southgate? De bondscoach van Engeland zorgt voor verbijstering met vergelijkingen over de oorlog. Zijn uitspraken zijn opmerkelijk. Hij zegt namelijk dat hij een voorvechter is van samenhang en fair play binnen de sport."

De Duitse tak van RTL vraagt zich af 'of dit nou nodig is', en merkt op dat 'de uitschakeling nu een discutabel staartje krijgt'. De
Westdeutsche Algemeine Zeitung noemt het 'schandelijk' en bij Focus heeft men het over 'een bizarre vergelijking' en 'vreemde uitspraken'.

LEES OOK: Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Southgate moet zijn excuses aanbieden ...

Meest recent

KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

7
7
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

32
32
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

81
81
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

201
201
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

135
135
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

246
246
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

41
41
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

166
166
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

150
150
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in M&uuml;nchen. Onze landgenoot veroverde ...

67
67
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

147
147
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

54
54
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

140
140
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

188
188
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

243
243
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

RSC Anderlecht gaat mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, al is daar nog geen duidelijkheid ...

378
378
Beerschot slijpt de messen: "Dat gaan we tonen!"

In de Challenger Pro League beginnen de Play-Offs voor de promotie. Beerschot neemt het op tegen ...

146
146
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

76
76
Club Brugge slaat terug: titelstrijd ontploft

Club Brugge won overtuigend met 6-1 van KV Mechelen. Achteraf waren ze uiteraard blij in het Jan ...

218
218
Bertaccini doet Anderlecht dromen: cijfers spreken

Adriano Bertaccini is sterk begonnen aan de Play-Offs. De aanvaller kende tot op heden een ...

191
191
Kompany zet Bayern-top onder druk met beslissing van formaat

Bayern zit in een beslissende fase rond een transfertarget die Kompany al maanden bovenaan zijn ...

113
113
Nainggolan spreekt klare taal over vertrek bij Patro

Patro Eisden stuntte door Radja Nainggolan in januari naar Maasmechelen te halen. De voormalige Rode ...

477
477
'Anderlecht botst met Napoli: strijd barst los'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. De Brusselaars willen de kern in de ...

178
178
Hubert geeft verklaring voor pover Union SG

Union SG speelde een povere partij, niet de eerste, tegen AA Gent. Deze keer konden ze geen ...

242
242

Meer sportnieuws