Duitsers walgen van Southgate na WO II-uitspraken

484 stemmen
Duitsers walgen van Southgate na WO II-uitspraken

In aanloop naar de EK-finale tussen Engeland en Italië, heeft de Gareth Southgate zich de woede van de Duitse pers op de hals gehaald. De Engelse bondscoach liet namelijk een ongelukkige uitspraak over Duitsland noteren. Zo vergeleek hij hun onderlinge kwartfinale met wereldoorlog II.


Southgate blikte in aanloop naar de eindstrijd terug op de 2-0 zege van Engeland op Duitsland in de kwartfinale en verwees daarbij naar grote oorlog. "Er is al eens geprobeerd om ons land binnen te dringen. Toen hadden we de moed om het af te stoppen. Je kan niet ontkennen dat de energie die er was in het stadion tegen Duitsland daardoor kwam. Ik heb het nooit tegen de spelers gezegd, maar ik weet dat het zo is."

Die uitspraken worden op woede onthaald in Duitsland. BILD<:i> toont zich bijvoorbeeld vlijmscherp. "Waar is het misgegaan met Gareth Southgate? De bondscoach van Engeland zorgt voor verbijstering met vergelijkingen over de oorlog. Zijn uitspraken zijn opmerkelijk. Hij zegt namelijk dat hij een voorvechter is van samenhang en fair play binnen de sport."

De Duitse tak van RTL vraagt zich af 'of dit nou nodig is', en merkt op dat 'de uitschakeling nu een discutabel staartje krijgt'. De
Westdeutsche Algemeine Zeitung noemt het 'schandelijk' en bij Focus heeft men het over 'een bizarre vergelijking' en 'vreemde uitspraken'.

LEES OOK: Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Southgate moet zijn excuses aanbieden ...

Meest recent

Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

Belgi&euml; neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

3
3
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

22
22
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

314
314
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

40
40
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

Belgi&euml; treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

73
73
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

106
106
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

575
575
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is &eacute;&eacute;n van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

47
47
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

419
419
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

307
307
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

650
650
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

617
617
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

114
114
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

381
381
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

665
665
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

326
326
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

185
185
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

221
221
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

201
201
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

353
353
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

857
857
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er &eacute;&eacute;n man ...

132
132
'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding weldra van start. Maar door het WK zal Blauw-Zwart in de ...

502
502
'Alonso eist ophefmakende reünie: schoktransfer Chelsea'

In een zoveelste poging om voor de hoofdprijzen te gaan, heeft Chelsea FC zijn lot in handen van ...

72
72
De Bruyne als herboren: "Daarom kuste ik mijn tattoo"

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

132
132

Meer sportnieuws