TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vindt nieuwe spits, grootmacht wil Doku'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vindt nieuwe spits, grootmacht wil Doku'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge moet nog steeds vrezen voor een vertrek van Noa Lang. De Italiaanse transfergoeroe Fabrizio Romano verklaarde via Twitch dat Leeds United nog steeds werkt aan de komst van de Nederlander. Er zouden gesprekken lopen, al is niet duidelijk of het om clubniveau gaat of met de entourage van de aanvaller. Thibault Vlietinck is in ieder geval weer vertrokken. Hij wordt opnieuw verhuurd aan OH Leuven, maar verlengde wel eerst zijn contract tot medio 2023. Aan inkomende zijde wordt de aanvallende middenvelder Adi Nalic (Malmö) genoemd als mogelijke aanwinst.

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe spits en volgt daarvoor verschillende pistes. Volgens Le 10 Sport probeert Paars-Wit bijvoorbeeld om Mohamed Bayo naar het Lotto Park te lokken. De 22-jarige Guineeër was vorig seizoen één van de revelaties van de Franse tweede klasse en scoorde 22 keer voor Clermont. Daarmee kroonde hij zich ook tot topschutter van de reeks. De Nigeriaanse doelman Maduka Okoye zou eveneens op de verlanglijst staan, maar is allerminst een prioriteit voor de Brusselaars.

Antwerp FC is op zoek naar een vervanger voor de vertrokken Martin Hongla. En daarvoor zou het vizier nu gericht zijn op Alhassan Yusuf, zo melden verschillende bronnen. De 20-jarige Nigeriaan komt momenteel uit voor het Zweedse IFK Göteborg. Daar staat hij doorgaans in de basis, toch zou de club voor een juiste som willen meewerken aan een transfer vermits hij er zijn laatste contractjaar is ingegaan. De 26-jarige Portugees Dinis Almeida kwam alvast transfervrij over van het Bulgaarse Lokomotiv Plovdiv.

AA Gent heeft de komst van Vakoun Bayo officieel meegedeeld. De 24-jarige spits Ivoriaanse spits komt over van het Schotse Celtic Glasgow. Hij tekende meteen een contract tot medio 2025. Met zijn komst anticipeerden de Buffalo's alvast op het verwachte vertrek van Roman Yaremchuk.

BUITENLAND
Het sterke EK van Jérémy Doku is niet onopgemerkt gebleven. Zo meldt de Italiaanse journalist Rudy Galetti dat Liverpool FC inmiddels gepolst heeft naar een eventuele toptransfer. Maar volgens dezelfde bron is een vertrek deze zomer normaal gezien niet aan de orde. Stade Rennes zou zijn goudhaantje immers graag nog een seizoen behouden. Bovendien zou Doku zich zelf erg goed voelen bij de Franse club en heeft hij momenteel geen intentie om te vertrekken.

Antoine Griezmann kon niet bepaald overtuigen op het EK, toch maakt hij deze zomer mogelijk een toptransfer. Volgens Foot Mercato en TyC Sports is Manchester City serieus geïnteresseerd in de aanvaller van FC Barcelona. De Catalanen zouden alvast openstaan voor een vertrek. Barça heeft immers dringend nood aan verse middelen en ruimte binnen het salarisbudget. Een vertrek van Griezman zou daarin en grote hulp betekenen.

Volgens onder meer La Dernière Heure gaat Zinho Vanheusden een langdurig contract tekenen bij Internazionale. Het zou gaan om een vijfjarige overeenkomst. Vervolgens wordt hij voor een jaartje uitgeleend aan een Italiaanse club. Genoa leek de speler zo goed als beet te hebben, maar ook Cagliari zou last-minute met een interessant voorstel zijn gekomen en Sassuolo ligt al een tijdje op de loer.

LEES OOK: Sneeuwfiasco in JPL: Lardot geeft opmerkelijke reactie

Wie is volgens u het grootste talent?

Meest recent

Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

15
15
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

49
49
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

17
17
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

209
209
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

78
78
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

182
182
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

31
31
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

142
142
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

298
298
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

116
116
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

325
325
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

52
52
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

190
190
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

499
499
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1341
1341
Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

131
131
De Condé: "Kans groot dat hij KRC Genk verlaat"

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker. Head of Football Dimitri De Condé heeft ...

486
486
Spaanse pers ziet tal van uitblinkers bij Club Brugge

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van in het Jan Breydelstadion. Ze speelden ...

484
484
'Anderlecht krijgt gigantische opdoffer te verwerken'

RSC Anderlecht is op zoek naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi. De Brusselaars hebben ...

356
356
Leko baalt: Club met grote tegenvaller naar Madrid

Club Brugge speelde 3-3 tegen Atlético Madrid. Dat was al bij al een correct resultaat in het ...

285
285
Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

407
407
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

523
523
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

77
77
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

319
319
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

554
554

Meer sportnieuws