TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vindt nieuwe spits, grootmacht wil Doku'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vindt nieuwe spits, grootmacht wil Doku'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge moet nog steeds vrezen voor een vertrek van Noa Lang. De Italiaanse transfergoeroe Fabrizio Romano verklaarde via Twitch dat Leeds United nog steeds werkt aan de komst van de Nederlander. Er zouden gesprekken lopen, al is niet duidelijk of het om clubniveau gaat of met de entourage van de aanvaller. Thibault Vlietinck is in ieder geval weer vertrokken. Hij wordt opnieuw verhuurd aan OH Leuven, maar verlengde wel eerst zijn contract tot medio 2023. Aan inkomende zijde wordt de aanvallende middenvelder Adi Nalic (Malmö) genoemd als mogelijke aanwinst.

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe spits en volgt daarvoor verschillende pistes. Volgens Le 10 Sport probeert Paars-Wit bijvoorbeeld om Mohamed Bayo naar het Lotto Park te lokken. De 22-jarige Guineeër was vorig seizoen één van de revelaties van de Franse tweede klasse en scoorde 22 keer voor Clermont. Daarmee kroonde hij zich ook tot topschutter van de reeks. De Nigeriaanse doelman Maduka Okoye zou eveneens op de verlanglijst staan, maar is allerminst een prioriteit voor de Brusselaars.

Antwerp FC is op zoek naar een vervanger voor de vertrokken Martin Hongla. En daarvoor zou het vizier nu gericht zijn op Alhassan Yusuf, zo melden verschillende bronnen. De 20-jarige Nigeriaan komt momenteel uit voor het Zweedse IFK Göteborg. Daar staat hij doorgaans in de basis, toch zou de club voor een juiste som willen meewerken aan een transfer vermits hij er zijn laatste contractjaar is ingegaan. De 26-jarige Portugees Dinis Almeida kwam alvast transfervrij over van het Bulgaarse Lokomotiv Plovdiv.

AA Gent heeft de komst van Vakoun Bayo officieel meegedeeld. De 24-jarige spits Ivoriaanse spits komt over van het Schotse Celtic Glasgow. Hij tekende meteen een contract tot medio 2025. Met zijn komst anticipeerden de Buffalo's alvast op het verwachte vertrek van Roman Yaremchuk.

BUITENLAND
Het sterke EK van Jérémy Doku is niet onopgemerkt gebleven. Zo meldt de Italiaanse journalist Rudy Galetti dat Liverpool FC inmiddels gepolst heeft naar een eventuele toptransfer. Maar volgens dezelfde bron is een vertrek deze zomer normaal gezien niet aan de orde. Stade Rennes zou zijn goudhaantje immers graag nog een seizoen behouden. Bovendien zou Doku zich zelf erg goed voelen bij de Franse club en heeft hij momenteel geen intentie om te vertrekken.

Antoine Griezmann kon niet bepaald overtuigen op het EK, toch maakt hij deze zomer mogelijk een toptransfer. Volgens Foot Mercato en TyC Sports is Manchester City serieus geïnteresseerd in de aanvaller van FC Barcelona. De Catalanen zouden alvast openstaan voor een vertrek. Barça heeft immers dringend nood aan verse middelen en ruimte binnen het salarisbudget. Een vertrek van Griezman zou daarin en grote hulp betekenen.

Volgens onder meer La Dernière Heure gaat Zinho Vanheusden een langdurig contract tekenen bij Internazionale. Het zou gaan om een vijfjarige overeenkomst. Vervolgens wordt hij voor een jaartje uitgeleend aan een Italiaanse club. Genoa leek de speler zo goed als beet te hebben, maar ook Cagliari zou last-minute met een interessant voorstel zijn gekomen en Sassuolo ligt al een tijdje op de loer.

LEES OOK: Extra troef Rode Duivels: nieuw wapen Doku ontdekt

Wie is volgens u het grootste talent?

Meest recent

Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

15
15
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

43
43
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

137
137
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

167
167
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

80
80
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

213
213
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

76
76
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

41
41
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

383
383
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

361
361
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

67
67
'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

246
246
Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Sinds een tiental dagen is de zomermercato definitief gesloten voor Belgische clubs en dus kunnen we ...

169
169
Lokeren verrast nog met voormalig jeugdinternational

Vorig seizoen kwam Lokeren nog dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

43
43
Selectie Club bekend: één opvallende afwezige

Club Brugge kijkt al reikhalzend uit naar donderdagavond 18u45, want dan trapt het zijn campagne in ...

287
287
'Raskin stuurde twee topclubs wandelen'

Het wordt uitkijken of Nicolas Raskin volgend weekend zijn wederoptreden zal maken bij Rangers, ...

55
55
Droomscenario bij Anderlecht: Kindermans terug?

Er staat weer heel wat verandering op til bij Anderlecht. Door het vertrek van Wouter Vandenhaute ...

642
642
Explosie bij Anderlecht: Hasi verliest alle remmen

Anderlecht staat in pure shock: onder Besnik Hasi is de knop naar intensiteit en agressiviteit ...

614
614
Hayen doet opmerkelijke ontboezeming over Ordoñez

Bij Club Brugge kwam er deze week zeer verrassend nieuws. Dinsdag kwamen ze immers met de ...

235
235
Ook de zon helpt niet: nieuwe mokerslag Vanheusden

Zinho Vanheusden zorgde misschien wel voor één van de opmerkelijkste Belgische ...

191
191
Manchester United deelt onwaarschijnlijk nieuws mee

Manchester United is al vele jaren een subtopper in de Premier League en ondertussen lijken ze ...

219
219
Toptransfer Bayern: "Kompany volgde hem al bij Anderlecht"

Vincent Kompany speelt met Bayern München tegen Chelsea. Een partij waar veel druk op zal ...

342
342
Zorgen bij Club Brugge: Hayen legt vinger op de wonde

Club Brugge staat toch wel onder druk voor de match tegen AS Monaco. In België zijn ze al voor ...

305
305
Union SG overklast PSV: wat zeggen de data?

Union SG won gisteren met 1-3 van PSV. Al snel wordt gesproken over 'overklassen', maar de concrete ...

84
84
Eindelijk écht ontploffen bij Club? "Gaat allemaal sneller"

Bij Club Brugge moeten de aankopen zich nog echt gaan doorzetten. Een uitgelezen moment om zich te ...

432
432

Meer sportnieuws