TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vindt nieuwe spits, grootmacht wil Doku'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vindt nieuwe spits, grootmacht wil Doku'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge moet nog steeds vrezen voor een vertrek van Noa Lang. De Italiaanse transfergoeroe Fabrizio Romano verklaarde via Twitch dat Leeds United nog steeds werkt aan de komst van de Nederlander. Er zouden gesprekken lopen, al is niet duidelijk of het om clubniveau gaat of met de entourage van de aanvaller. Thibault Vlietinck is in ieder geval weer vertrokken. Hij wordt opnieuw verhuurd aan OH Leuven, maar verlengde wel eerst zijn contract tot medio 2023. Aan inkomende zijde wordt de aanvallende middenvelder Adi Nalic (Malmö) genoemd als mogelijke aanwinst.

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe spits en volgt daarvoor verschillende pistes. Volgens Le 10 Sport probeert Paars-Wit bijvoorbeeld om Mohamed Bayo naar het Lotto Park te lokken. De 22-jarige Guineeër was vorig seizoen één van de revelaties van de Franse tweede klasse en scoorde 22 keer voor Clermont. Daarmee kroonde hij zich ook tot topschutter van de reeks. De Nigeriaanse doelman Maduka Okoye zou eveneens op de verlanglijst staan, maar is allerminst een prioriteit voor de Brusselaars.

Antwerp FC is op zoek naar een vervanger voor de vertrokken Martin Hongla. En daarvoor zou het vizier nu gericht zijn op Alhassan Yusuf, zo melden verschillende bronnen. De 20-jarige Nigeriaan komt momenteel uit voor het Zweedse IFK Göteborg. Daar staat hij doorgaans in de basis, toch zou de club voor een juiste som willen meewerken aan een transfer vermits hij er zijn laatste contractjaar is ingegaan. De 26-jarige Portugees Dinis Almeida kwam alvast transfervrij over van het Bulgaarse Lokomotiv Plovdiv.

AA Gent heeft de komst van Vakoun Bayo officieel meegedeeld. De 24-jarige spits Ivoriaanse spits komt over van het Schotse Celtic Glasgow. Hij tekende meteen een contract tot medio 2025. Met zijn komst anticipeerden de Buffalo's alvast op het verwachte vertrek van Roman Yaremchuk.

BUITENLAND
Het sterke EK van Jérémy Doku is niet onopgemerkt gebleven. Zo meldt de Italiaanse journalist Rudy Galetti dat Liverpool FC inmiddels gepolst heeft naar een eventuele toptransfer. Maar volgens dezelfde bron is een vertrek deze zomer normaal gezien niet aan de orde. Stade Rennes zou zijn goudhaantje immers graag nog een seizoen behouden. Bovendien zou Doku zich zelf erg goed voelen bij de Franse club en heeft hij momenteel geen intentie om te vertrekken.

Antoine Griezmann kon niet bepaald overtuigen op het EK, toch maakt hij deze zomer mogelijk een toptransfer. Volgens Foot Mercato en TyC Sports is Manchester City serieus geïnteresseerd in de aanvaller van FC Barcelona. De Catalanen zouden alvast openstaan voor een vertrek. Barça heeft immers dringend nood aan verse middelen en ruimte binnen het salarisbudget. Een vertrek van Griezman zou daarin en grote hulp betekenen.

Volgens onder meer La Dernière Heure gaat Zinho Vanheusden een langdurig contract tekenen bij Internazionale. Het zou gaan om een vijfjarige overeenkomst. Vervolgens wordt hij voor een jaartje uitgeleend aan een Italiaanse club. Genoa leek de speler zo goed als beet te hebben, maar ook Cagliari zou last-minute met een interessant voorstel zijn gekomen en Sassuolo ligt al een tijdje op de loer.

LEES OOK: Doku roept straffe WK-boodschap naar Rode Duivels

Wie is volgens u het grootste talent?

Meest recent

Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

8
8
'Club lacht groen op mercato: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

61
61
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

362
362
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

113
113
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

195
195
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

46
46
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

85
85
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

79
79
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

239
239
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

48
48
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

183
183
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

146
146
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

291
291
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

70
70
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

194
194
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

187
187
De Mil zwaar onder druk: blessurezorgen KAA Gent

KAA Gent kan zondag een plek voor Play-Off 1 over de streep trekken. Het enige wat de ...

143
143
Cercle stelt nieuwe T1 voor: lot De Wulf ook bekend

Cercle Brugge heeft een nieuwe hoofdtrainer gevonden na het ontslag van Onur Cinel. Groen-Zwart ...

105
105
Rudi Garcia jubelt over De Cat: WK met Rode Duivels?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie van de Rode Duivels voor de oefenwedstrijden tegen de ...

89
89
'Cercle kiest voor Deen als opvolger Cinel'

Cercle Brugge werd deze week al de twaalfde eersteklasser die dit seizoen minstens één ...

93
93
Fans steigeren over deze afwezige bij Duivels: "Crimineel!"

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK met een stage in de Verenigde ...

198
198
Selectie Rode Duivels: Garcia tovert 3 nieuwkomers uit hoed

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag zijn selectie bekendgemaakt voor de aankomende stage van de Rode ...

257
257
'Man Utd slikt: flop van 85 miljoen gratis de deur uit'

Manchester United heeft zich de laatste maanden herpakt en lijkt zich als derde in het klassement in ...

97
97
'Vanderhaeghe volgend seizoen coach bij deze club'

Yves Vanderhaeghe kende vorig seizoen een ultrakorte passage bij KV Kortrijk, waar hij na amper twee ...

228
228
Garcia wrijft zich in handen met De Bruyne-nieuws

Om 13u maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels bekend voor de stage in de Verenigde ...

51
51

Meer sportnieuws