EXCLUSIEF Genk strikt potentiële smaakmaker: "Kwaliteiten voor Real Madrid"

door
EXCLUSIEF Genk strikt potentiële smaakmaker:

KRC Genk haalde Mike Trésor Ndayishimiye weg bij Willem II. De Limburgers haalden een zeer beloftevolle jonge Belg in huis. VoetbalNieuws ging in Nederland polsen naar de indruk die de ex-speler van Anderlecht er heeft nagelaten.

Mike Trésor Ndayishimiye verliet Anderlecht voor NEC en speelde de afgelopen seizoenen voor Willem II. Bij de club uit Tilburg was hij in de Eredivisie goed voor 9 goals en 14 assists in 54 wedstrijden. We polsten bij Teun Stiphout van het Brabants Dagblad naar de prestaties van de Belgische speler. 

"In zijn eerste seizoen was hij eigenlijk een kleine sensatie, net als heel Willem II. De club kende het beste seizoen in jaren en plaatste zich in het door corona vroeg afgebroken seizoen voor Europees voetbal. Daar had Mike Trésor een flink aandeel in. Hij was destijds nog een huurling van NEC (dat een divisie lager speelde) en werd daarna definitief ingelijfd. Hij speelde 54 duels in de competitie, scoorde daarin negen goals en gaf veertien assists. Zo scoorde hij onder meer op bezoek bij Ajax en AZ. Dat zijn natuurlijk prima cijfers, al was zijn tweede seizoen - waarin Willem II zich pas op de slotdag handhaafde - net als dat van heel de club een stuk minder. Desalniettemin verliest Willem II met Trésor een van zijn talentvolste en beste spelers”, schetst hij een beeld over de speler. 



Willem II tevreden met de prijs

Vorig seizoen tikte hij ondanks dat mindere seizoen nog af op 4 goals en 11 assists in 34 competitiewedstrijden. Genk zou ongeveer 3,5 miljoen euro hebben betaald. Een jaar geleden werd de technisch vaardige speler nog aan Ajax gelinkt en werden er bedragen van 7 miljoen euro genoemd. 

"Een jaar geleden had hij hoogstwaarschijnlijk iets meer opgeleverd. Maar achteraf is het mooi wonen. Joris Mathijsen, de oud-verdediger en huidig technisch directeur van Willem II, gaf al aan tevreden te zijn met het bedrag dat ze voor Trésor hebben ontvangen. In de zomer van 2019 toonden clubs als Bayern München nog interesse, maar koos hij bewust voor een club van het kaliber Willem II."



Lof én kritiek van Petrovic

Het is algemeen bekend dat Dimitri De Condé een grote fan is van de stijl van voetballen die ze bij ploegen als FC Barcelona en Ajax hanteren. De fans van Genk mogen dan ook een ‘mooie’ speler verwachten die bij de stijl van voetballen van de club past. 

"Het is een technicus, een mooie sierlijke voetballer, met een fraaie dribbel en prima rendement. Toen Willem II in 2019 met 0-2 bij Ajax won, nam hij zijn verantwoordelijkheid door voor rust ongekend koelbloedig de 0-1 vanaf de strafschopstip te maken. Supporters hekelden hem wel eens vanwege zijn veelvuldig balverlies, maar goed: dat gebeurt naar mijn mening nu eenmaal vaker als een creatieve speler risico in zijn spel legt. Ook was meeverdedigen niet bepaald zijn grootste hobby. Zeljko Petrovic, de trainer die afgelopen seizoen de ontslagen Adrie Koster opvolgde, zei ooit al eens dat Mike Trésor de kwaliteiten voor Real Madrid heeft, maar zette hem vervolgens wel op de bank omdat hij zijn verdedigende taken niet goed uitvoerde", besluit Stiphout. 

Aan John van den Brom om hem de volgende stap in zijn ontwikkeling te laten zetten…

Claudio Reulens

LEES OOK: Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Een toptransfer van KRC Genk?

Meest recent

Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ...

17
17
TRANSFERUURTJE: 'Bliksem-exit bij Club, recorddeal Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

128
128
‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in de Champions League. Verschillende smaakmakers staan ...

84
84
Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

De Jupiler Pro League kende dit seizoen een opvallende trainerscarrousel met onder meer Rik De Mil ...

38
38
Ongezien: Club Brugge liet 102 miljoen euro liggen

Club Brugge staat financieel zeer sterk. De afgelopen seizoenen pakte Blauw-Zwart verschillende ...

153
153
Anderlecht stelt Jacobs teleur: “Had ik nooit verwacht”

RSC Anderlecht pakte een ferme opsteker door zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Royal ...

148
148
Vanderbiest briest na KRC Genk: “Niet de eerste keer”

KV Mechelen ging in eigen huis met 2-3 onderuit tegen KRC Genk, een rechtstreekse concurrent voor ...

266
266
‘Club Brugge schuift toptarget naar voren: zomerse knaller'

Club Brugge bleef afgelopen wintermercato relatief rustig. De grote opdracht van Devy Rigaux en ...

321
321
Hatenboer komt met bizarre openbaring over Hasi

RSC Anderlecht haalde ruim een jaar geleden Cédric Hatenboer naar het Lotto Park. Hij mocht ...

317
317
Rigaux deelt straffe financiële cijfers Furo-deal mee

Bij Club Brugge baalden ze enorm toen bleek dat Kaye Furo zijn contract niet wenste open te breken. ...

170
170
'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

RSC Anderlecht bakte er maandenlang niets van onder Besnik Hasi. De Brusselaars leken op weg naar ...

409
409
'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

"Buitenaards". "Grootste talent op de Belgische velden". "Vijf sterren-prestatie". De superlatieven ...

901
901
'Bom barst bij Barça: Flick volledig door het lint'

FC Barcelona slikte donderdagavond een optater van formaat. In de heenmatch van de halve finales in ...

99
99
‘Schreuder schokt Anderlecht: hallucinant miljoenenloon’

Anderlecht staat met de rug tegen de muur in zijn trainerszoektocht. Nu de shortlist slinkt, duikt ...

810
810
Genk plots in top zes: Hayen ziet drastische metamorfose

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

210
210
Rigaux onthult: superaanwinst op agenda Club Brugge

Club Brugge maakt zich stilaan op voor de hervatting van de Champions League en mikt in eigen land ...

567
567
'Anderlecht hakt knoop door: nieuwe trainer voor de deur'

RSC Anderlecht plaatste zich donderdagavond tot ieders verbazing voor de finale van die Croky Cup. ...

682
682
Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

80
80
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

187
187
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

178
178
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

65
65
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

162
162
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

92
92
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

188
188
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

81
81

Meer sportnieuws