EXCLUSIEF Genk strikt potentiële smaakmaker: "Kwaliteiten voor Real Madrid"

door
EXCLUSIEF Genk strikt potentiële smaakmaker:

KRC Genk haalde Mike Trésor Ndayishimiye weg bij Willem II. De Limburgers haalden een zeer beloftevolle jonge Belg in huis. VoetbalNieuws ging in Nederland polsen naar de indruk die de ex-speler van Anderlecht er heeft nagelaten.

Mike Trésor Ndayishimiye verliet Anderlecht voor NEC en speelde de afgelopen seizoenen voor Willem II. Bij de club uit Tilburg was hij in de Eredivisie goed voor 9 goals en 14 assists in 54 wedstrijden. We polsten bij Teun Stiphout van het Brabants Dagblad naar de prestaties van de Belgische speler. 

"In zijn eerste seizoen was hij eigenlijk een kleine sensatie, net als heel Willem II. De club kende het beste seizoen in jaren en plaatste zich in het door corona vroeg afgebroken seizoen voor Europees voetbal. Daar had Mike Trésor een flink aandeel in. Hij was destijds nog een huurling van NEC (dat een divisie lager speelde) en werd daarna definitief ingelijfd. Hij speelde 54 duels in de competitie, scoorde daarin negen goals en gaf veertien assists. Zo scoorde hij onder meer op bezoek bij Ajax en AZ. Dat zijn natuurlijk prima cijfers, al was zijn tweede seizoen - waarin Willem II zich pas op de slotdag handhaafde - net als dat van heel de club een stuk minder. Desalniettemin verliest Willem II met Trésor een van zijn talentvolste en beste spelers”, schetst hij een beeld over de speler. 



Willem II tevreden met de prijs

Vorig seizoen tikte hij ondanks dat mindere seizoen nog af op 4 goals en 11 assists in 34 competitiewedstrijden. Genk zou ongeveer 3,5 miljoen euro hebben betaald. Een jaar geleden werd de technisch vaardige speler nog aan Ajax gelinkt en werden er bedragen van 7 miljoen euro genoemd. 

"Een jaar geleden had hij hoogstwaarschijnlijk iets meer opgeleverd. Maar achteraf is het mooi wonen. Joris Mathijsen, de oud-verdediger en huidig technisch directeur van Willem II, gaf al aan tevreden te zijn met het bedrag dat ze voor Trésor hebben ontvangen. In de zomer van 2019 toonden clubs als Bayern München nog interesse, maar koos hij bewust voor een club van het kaliber Willem II."



Lof én kritiek van Petrovic

Het is algemeen bekend dat Dimitri De Condé een grote fan is van de stijl van voetballen die ze bij ploegen als FC Barcelona en Ajax hanteren. De fans van Genk mogen dan ook een ‘mooie’ speler verwachten die bij de stijl van voetballen van de club past. 

"Het is een technicus, een mooie sierlijke voetballer, met een fraaie dribbel en prima rendement. Toen Willem II in 2019 met 0-2 bij Ajax won, nam hij zijn verantwoordelijkheid door voor rust ongekend koelbloedig de 0-1 vanaf de strafschopstip te maken. Supporters hekelden hem wel eens vanwege zijn veelvuldig balverlies, maar goed: dat gebeurt naar mijn mening nu eenmaal vaker als een creatieve speler risico in zijn spel legt. Ook was meeverdedigen niet bepaald zijn grootste hobby. Zeljko Petrovic, de trainer die afgelopen seizoen de ontslagen Adrie Koster opvolgde, zei ooit al eens dat Mike Trésor de kwaliteiten voor Real Madrid heeft, maar zette hem vervolgens wel op de bank omdat hij zijn verdedigende taken niet goed uitvoerde", besluit Stiphout. 

Aan John van den Brom om hem de volgende stap in zijn ontwikkeling te laten zetten…

Claudio Reulens

Een toptransfer van KRC Genk?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

74
74
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

10
10
'Leegloop bij Club Brugge: woekerwinst op winger'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

38
38
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

42
42
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

96
96
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

253
253
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

474
474
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

366
366
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

257
257
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

357
357
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

642
642
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

129
129
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

132
132
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

48
48
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

25
25
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

48
48
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

68
68
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

160
160
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

107
107
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

344
344
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

138
138
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

245
245
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

42
42
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

250
250
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

66
66
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

216
216

Meer sportnieuws