EXCLUSIEF Genk strikt potentiële smaakmaker: "Kwaliteiten voor Real Madrid"

452
EXCLUSIEF Genk strikt potentiële smaakmaker:

KRC Genk haalde Mike Trésor Ndayishimiye weg bij Willem II. De Limburgers haalden een zeer beloftevolle jonge Belg in huis. VoetbalNieuws ging in Nederland polsen naar de indruk die de ex-speler van Anderlecht er heeft nagelaten.

Mike Trésor Ndayishimiye verliet Anderlecht voor NEC en speelde de afgelopen seizoenen voor Willem II. Bij de club uit Tilburg was hij in de Eredivisie goed voor 9 goals en 14 assists in 54 wedstrijden. We polsten bij Teun Stiphout van het Brabants Dagblad naar de prestaties van de Belgische speler. 

"In zijn eerste seizoen was hij eigenlijk een kleine sensatie, net als heel Willem II. De club kende het beste seizoen in jaren en plaatste zich in het door corona vroeg afgebroken seizoen voor Europees voetbal. Daar had Mike Trésor een flink aandeel in. Hij was destijds nog een huurling van NEC (dat een divisie lager speelde) en werd daarna definitief ingelijfd. Hij speelde 54 duels in de competitie, scoorde daarin negen goals en gaf veertien assists. Zo scoorde hij onder meer op bezoek bij Ajax en AZ. Dat zijn natuurlijk prima cijfers, al was zijn tweede seizoen - waarin Willem II zich pas op de slotdag handhaafde - net als dat van heel de club een stuk minder. Desalniettemin verliest Willem II met Trésor een van zijn talentvolste en beste spelers”, schetst hij een beeld over de speler. 



Willem II tevreden met de prijs

Vorig seizoen tikte hij ondanks dat mindere seizoen nog af op 4 goals en 11 assists in 34 competitiewedstrijden. Genk zou ongeveer 3,5 miljoen euro hebben betaald. Een jaar geleden werd de technisch vaardige speler nog aan Ajax gelinkt en werden er bedragen van 7 miljoen euro genoemd. 

"Een jaar geleden had hij hoogstwaarschijnlijk iets meer opgeleverd. Maar achteraf is het mooi wonen. Joris Mathijsen, de oud-verdediger en huidig technisch directeur van Willem II, gaf al aan tevreden te zijn met het bedrag dat ze voor Trésor hebben ontvangen. In de zomer van 2019 toonden clubs als Bayern München nog interesse, maar koos hij bewust voor een club van het kaliber Willem II."



Lof én kritiek van Petrovic

Het is algemeen bekend dat Dimitri De Condé een grote fan is van de stijl van voetballen die ze bij ploegen als FC Barcelona en Ajax hanteren. De fans van Genk mogen dan ook een ‘mooie’ speler verwachten die bij de stijl van voetballen van de club past. 

"Het is een technicus, een mooie sierlijke voetballer, met een fraaie dribbel en prima rendement. Toen Willem II in 2019 met 0-2 bij Ajax won, nam hij zijn verantwoordelijkheid door voor rust ongekend koelbloedig de 0-1 vanaf de strafschopstip te maken. Supporters hekelden hem wel eens vanwege zijn veelvuldig balverlies, maar goed: dat gebeurt naar mijn mening nu eenmaal vaker als een creatieve speler risico in zijn spel legt. Ook was meeverdedigen niet bepaald zijn grootste hobby. Zeljko Petrovic, de trainer die afgelopen seizoen de ontslagen Adrie Koster opvolgde, zei ooit al eens dat Mike Trésor de kwaliteiten voor Real Madrid heeft, maar zette hem vervolgens wel op de bank omdat hij zijn verdedigende taken niet goed uitvoerde", besluit Stiphout. 

Aan John van den Brom om hem de volgende stap in zijn ontwikkeling te laten zetten…

Claudio Reulens

LEES OOK: Hendrik Van Crombrugge verrast fans met nieuwe uitdaging

Een toptransfer van KRC Genk?

Meest recent

Nainggolan op de bank: Stijnen haalt stevig uit

De voorbije seizoenen was Patro Eisden nog een vaste waarde in de strijd om de play-offs in de ...

46
46
Adedeji-Sternberg doet opvallend boekje open over Club-soap

KRC Genk slaagde er zondag als eerste in om dit seizoen AA Gent punten te ontfutselen. Vooral ...

47
47
Napoli kan weer winnen: De Bruyne krijgt enorme lof

Bij Napoli slaakten ze zondag een zucht van opluchting. Na een nul op zes in de Serie A én ...

55
55
Sassuolo-Belgen stunten tegen Juve, nipte zege Godts en PSG

Er werd zondagavond ook nog in het buitenland gevoetbald. Daar boekte invaller Mika Godts met PSG ...

29
29
Essvee trekt verrassende conclusie na eerste nederlaag

Er stond zondagnamiddag nog een duel op het programma tussen twee van de revelaties van het ...

53
53
Eerste trainersontslag JPL? "Trainer is verantwoordelijk..."

Na zes speeldagen oogt de situatie bij enkele teams in de Jupiler Pro League stilaan zeer precair. ...

157
157
Club ziet transfer eindelijk renderen: "Heb het nu begrepen"

Club Brugge heeft zondagmiddag zijn opdracht tegen Antwerp tot een goed einde gebracht, want de ...

182
182
Vierde nederlaag op rij voor Patro na dolle slotfase

De slotwedstrijd van de vijfde speeldag in de Challenger Pro League heeft nog een opmerkelijk ...

104
104
Kortrijk nog steeds puntenloos na pandoering in kelderkraker

Na zes speeldagen blijft KV Kortrijk als enige puntenloos in de Jupiler Pro League. De Kerels kregen ...

93
93
Leko velt oordeel over prestatie van Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 3-1 van Royal Antwerp FC. Het is echter ook duidelijk dat er nog veel ...

245
245
Charleroi blijft verrassen en zegeviert aan de Gaverbeek

Sporting Charleroi en Zulte Waregem waren goed begonnen aan het seizoen. De twee stonden vanavond ...

32
32
‘Nieuwe Coucke-ramp al in de maak bij Anderlecht’

Anderlecht gaf deze zomer opnieuw bijna dertig miljoen euro uit. De zuinige zege bij KV Mechelen ...

599
599
De Mil looft zijn ploeg: "Dat was top"

AA Gent pakte een punt op het veld van KRC Genk. Alweer een correcte prestatie van de Buffalo's, die ...

140
140
Haaland krijgt Old Trafford stil, Kompany dankt Kane

In de Bundesliga ging Bayern München op bezoek bij Elversberg. In de Premier League stond de ...

52
52
Thorup scherp: "Dat was onacceptabel"

Alwéér puntenverlies voor KRC Genk. De Limburgers speelden 1-1 tegen AA Gent. Daar kan ...

449
449
Drama bij Union: Mac Allister maandenlang buiten strijd

Union SG boekte zaterdagavond een ruime 5-0-overwinning tegen Lommel SK. Maar voor die overwinning ...

151
151
Barça niet te stuiten: Yamal en co pakken 15 op 15

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De troepen van coach Hansi Flick boekten ...

51
51
Nieuwkomer imponeert bij Club: Joaquin Seys zwaait met lof

Club Brugge heeft de nederlaag tegen Aston Villa op gepaste wijze doorgespoeld. De titelverdediger ...

294
294
AA Gent is maximum kwijt: KRC Genk schiet wakker na rust

AA Gent is als laatste ploeg uit de Jupiler Pro League het maximum van de punten kwijt. De Buffalo's ...

137
137
De Cuyper assisteert bij pandoering; nieuwe afgang El Ouahdi en co

Maxim De Cuyper zal zich binnen een dikke week in bloedvorm melden bij de Rode Duivels. Zondag was ...

130
130
Frustratie borrelt op bij Antwerp: "Waren aan het slapen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

340
340
Nachtmerrie-week Sommer: Leko en spelers spreken klare taal

Yann Sommer heeft een week om heel snel te vergeten achter de rug. Het sluitstuk van Club Brugge ...

317
317
Club-publiek klaar met één speler: keihard verdict Verheyen

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. ...

1113
1113
"Weddenschap verloren?" - Nieuwe look Vermant maakt tongen los

Club Brugge kruist zondagmiddag de degens met Antwerp FC. Voor de gelegenheid verraste coach Ivan ...

360
360
'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

612
612

Meer sportnieuws