EXCLUSIEF Genk strikt potentiële smaakmaker: "Kwaliteiten voor Real Madrid"

452
EXCLUSIEF Genk strikt potentiële smaakmaker:

KRC Genk haalde Mike Trésor Ndayishimiye weg bij Willem II. De Limburgers haalden een zeer beloftevolle jonge Belg in huis. VoetbalNieuws ging in Nederland polsen naar de indruk die de ex-speler van Anderlecht er heeft nagelaten.

Mike Trésor Ndayishimiye verliet Anderlecht voor NEC en speelde de afgelopen seizoenen voor Willem II. Bij de club uit Tilburg was hij in de Eredivisie goed voor 9 goals en 14 assists in 54 wedstrijden. We polsten bij Teun Stiphout van het Brabants Dagblad naar de prestaties van de Belgische speler. 

"In zijn eerste seizoen was hij eigenlijk een kleine sensatie, net als heel Willem II. De club kende het beste seizoen in jaren en plaatste zich in het door corona vroeg afgebroken seizoen voor Europees voetbal. Daar had Mike Trésor een flink aandeel in. Hij was destijds nog een huurling van NEC (dat een divisie lager speelde) en werd daarna definitief ingelijfd. Hij speelde 54 duels in de competitie, scoorde daarin negen goals en gaf veertien assists. Zo scoorde hij onder meer op bezoek bij Ajax en AZ. Dat zijn natuurlijk prima cijfers, al was zijn tweede seizoen - waarin Willem II zich pas op de slotdag handhaafde - net als dat van heel de club een stuk minder. Desalniettemin verliest Willem II met Trésor een van zijn talentvolste en beste spelers”, schetst hij een beeld over de speler. 



Willem II tevreden met de prijs

Vorig seizoen tikte hij ondanks dat mindere seizoen nog af op 4 goals en 11 assists in 34 competitiewedstrijden. Genk zou ongeveer 3,5 miljoen euro hebben betaald. Een jaar geleden werd de technisch vaardige speler nog aan Ajax gelinkt en werden er bedragen van 7 miljoen euro genoemd. 

"Een jaar geleden had hij hoogstwaarschijnlijk iets meer opgeleverd. Maar achteraf is het mooi wonen. Joris Mathijsen, de oud-verdediger en huidig technisch directeur van Willem II, gaf al aan tevreden te zijn met het bedrag dat ze voor Trésor hebben ontvangen. In de zomer van 2019 toonden clubs als Bayern München nog interesse, maar koos hij bewust voor een club van het kaliber Willem II."



Lof én kritiek van Petrovic

Het is algemeen bekend dat Dimitri De Condé een grote fan is van de stijl van voetballen die ze bij ploegen als FC Barcelona en Ajax hanteren. De fans van Genk mogen dan ook een ‘mooie’ speler verwachten die bij de stijl van voetballen van de club past. 

"Het is een technicus, een mooie sierlijke voetballer, met een fraaie dribbel en prima rendement. Toen Willem II in 2019 met 0-2 bij Ajax won, nam hij zijn verantwoordelijkheid door voor rust ongekend koelbloedig de 0-1 vanaf de strafschopstip te maken. Supporters hekelden hem wel eens vanwege zijn veelvuldig balverlies, maar goed: dat gebeurt naar mijn mening nu eenmaal vaker als een creatieve speler risico in zijn spel legt. Ook was meeverdedigen niet bepaald zijn grootste hobby. Zeljko Petrovic, de trainer die afgelopen seizoen de ontslagen Adrie Koster opvolgde, zei ooit al eens dat Mike Trésor de kwaliteiten voor Real Madrid heeft, maar zette hem vervolgens wel op de bank omdat hij zijn verdedigende taken niet goed uitvoerde", besluit Stiphout. 

Aan John van den Brom om hem de volgende stap in zijn ontwikkeling te laten zetten…

Claudio Reulens

Een toptransfer van KRC Genk?

Meest recent

Sensationele comeback: twee trainers ruiken bloed in CPL

Ook in de Challenger Pro League is de eerste fase van de competitie achter de rug. En daarbij vallen ...

24
24
TRANSFERUURTJE: ‘JPL-ontslag nakend, comeback bij STVV’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

150
150
‘Uniek fenomeen’ in JPL: “De rest kijkt machteloos toe”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en helemaal bovenaan prijkt alweer Union SG. Sinds de ...

62
62
Italië gaat los op Diego Moreira: boodschap voor AC Milan

Diego Moreira is bij AC Milan nog geen onbetwistbare basispion, maar de buitenspeler heeft zich de ...

47
47
Ruben Van Gucht gaat diep door het stof: Verbijsterende exit

Ruben Van Gucht beleefde een weekend van uitersten. Terwijl zijn vriendin Valentine Besard de titel ...

41
41
Vandenbempt over RSCA: "Als ze dit kunnen bevestigen..."

Bij RSC Anderlecht wisten ze een overetuigende 3-0-zege te boeken tegen Zulte Waregem. De start van ...

222
222
Tresoldi vol lof: "Speciale vermelding voor hen"

Club Brugge kon eindelijk een topper winnen. De Bruggelingen waren in de topmatchen dit seizoen nog ...

126
126
Vandenbempt over JPL-topper: "Verdiende Duivels-selectie"

De Rode Duivels maken zich klaar voor een lange interlandperiode met maar liefst vier wedstrijden. ...

92
92
Leko is trots én geeft boodschap aan KRC Genk

Club Brugge won verdiend van KRC Genk. De 3-0 was overdreven, de Limburgers kregen immers ook genoeg ...

166
166
Albert maakt eerste balans op van Anderlecht

RSC Anderlecht maakt progressie. Er staat een betere selectie dan vorig jaar en Vitor Bruno heeft ...

363
363
Heynen en Smets geven hét pijnpunt van KRC Genk prijs

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn eland van vorig seizoen. Het is te weinig. De druk neemt toch ...

234
234
Forbs smult van Club Brugge-tweetal: "Fantastische speler"

Na zijn domme rode kaart tegen AA Gent was Carlos Forbs nog de grote zondebok bij Club Brugge. Maar ...

323
323
Na zure owngoal: opvallende Lammens-reactie in Engelse pers

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League met een povere 5 op 15. Zondag raakte ...

223
223
Antwerp benadeeld? Oud-ref dient Compper van antwoord

Antwerp FC heeft het eerste luik van het seizoen afgesloten met een tegenvallende reeks van 0 op 12. ...

317
317
KRC Genk wankelt: Degryse legt gigantisch probleem bloot

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

344
344
‘Club Brugge wil transferstunt: zelfs 12 miljoen te weinig’

Club Brugge broedt op een transfer die meteen tot de duurste uit de clubgeschiedenis zou behoren. ...

356
356
Oorlog in La Liga: Real publiceert publiekelijk statement

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid zondag een flinke tik geïncasseerd. De ...

212
212
Grote naam op bank bij Duivels? "Van Bommel start met hém"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

393
393
Anderlecht krijgt verdict Bentayeb: FIFA-protocol geactiveerd

RSC Anderlecht speelde zaterdagavond een sterke wedstrijd tegen Zulte Waregem (3-0). Met een voet in ...

643
643
Analisten fileren titelstrijd: "Zij zijn te sterk voor de JPL"

Het eerste luik van het seizoen in de Jupiler Pro League zit erop. Uiteraard is het na zeven ...

756
756
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

715
715
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

129
129
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

515
515
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

77
77
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

52
52

Meer sportnieuws