EXCLUSIEF Genk strikt potentiële smaakmaker: "Kwaliteiten voor Real Madrid"

door
EXCLUSIEF Genk strikt potentiële smaakmaker:

KRC Genk haalde Mike Trésor Ndayishimiye weg bij Willem II. De Limburgers haalden een zeer beloftevolle jonge Belg in huis. VoetbalNieuws ging in Nederland polsen naar de indruk die de ex-speler van Anderlecht er heeft nagelaten.

Mike Trésor Ndayishimiye verliet Anderlecht voor NEC en speelde de afgelopen seizoenen voor Willem II. Bij de club uit Tilburg was hij in de Eredivisie goed voor 9 goals en 14 assists in 54 wedstrijden. We polsten bij Teun Stiphout van het Brabants Dagblad naar de prestaties van de Belgische speler. 

"In zijn eerste seizoen was hij eigenlijk een kleine sensatie, net als heel Willem II. De club kende het beste seizoen in jaren en plaatste zich in het door corona vroeg afgebroken seizoen voor Europees voetbal. Daar had Mike Trésor een flink aandeel in. Hij was destijds nog een huurling van NEC (dat een divisie lager speelde) en werd daarna definitief ingelijfd. Hij speelde 54 duels in de competitie, scoorde daarin negen goals en gaf veertien assists. Zo scoorde hij onder meer op bezoek bij Ajax en AZ. Dat zijn natuurlijk prima cijfers, al was zijn tweede seizoen - waarin Willem II zich pas op de slotdag handhaafde - net als dat van heel de club een stuk minder. Desalniettemin verliest Willem II met Trésor een van zijn talentvolste en beste spelers”, schetst hij een beeld over de speler. 



Willem II tevreden met de prijs

Vorig seizoen tikte hij ondanks dat mindere seizoen nog af op 4 goals en 11 assists in 34 competitiewedstrijden. Genk zou ongeveer 3,5 miljoen euro hebben betaald. Een jaar geleden werd de technisch vaardige speler nog aan Ajax gelinkt en werden er bedragen van 7 miljoen euro genoemd. 

"Een jaar geleden had hij hoogstwaarschijnlijk iets meer opgeleverd. Maar achteraf is het mooi wonen. Joris Mathijsen, de oud-verdediger en huidig technisch directeur van Willem II, gaf al aan tevreden te zijn met het bedrag dat ze voor Trésor hebben ontvangen. In de zomer van 2019 toonden clubs als Bayern München nog interesse, maar koos hij bewust voor een club van het kaliber Willem II."



Lof én kritiek van Petrovic

Het is algemeen bekend dat Dimitri De Condé een grote fan is van de stijl van voetballen die ze bij ploegen als FC Barcelona en Ajax hanteren. De fans van Genk mogen dan ook een ‘mooie’ speler verwachten die bij de stijl van voetballen van de club past. 

"Het is een technicus, een mooie sierlijke voetballer, met een fraaie dribbel en prima rendement. Toen Willem II in 2019 met 0-2 bij Ajax won, nam hij zijn verantwoordelijkheid door voor rust ongekend koelbloedig de 0-1 vanaf de strafschopstip te maken. Supporters hekelden hem wel eens vanwege zijn veelvuldig balverlies, maar goed: dat gebeurt naar mijn mening nu eenmaal vaker als een creatieve speler risico in zijn spel legt. Ook was meeverdedigen niet bepaald zijn grootste hobby. Zeljko Petrovic, de trainer die afgelopen seizoen de ontslagen Adrie Koster opvolgde, zei ooit al eens dat Mike Trésor de kwaliteiten voor Real Madrid heeft, maar zette hem vervolgens wel op de bank omdat hij zijn verdedigende taken niet goed uitvoerde", besluit Stiphout. 

Aan John van den Brom om hem de volgende stap in zijn ontwikkeling te laten zetten…

Claudio Reulens

Een toptransfer van KRC Genk?

Meest recent

Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

32
32
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

25
25
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

94
94
Wesley Sonck totaal van slag na misselijkmakend moment

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

15
15
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

69
69
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

74
74
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

126
126
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

138
138
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

47
47
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

155
155
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

120
120
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

295
295
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

694
694
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

69
69
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

83
83
Opluchting voor Genk: Hayen meldt dubbele opsteker

KRC Genk boekte donderdagavond een knap resultaat door Freiburg te kloppen. Daarmee heeft het niet ...

146
146
'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

102
102
Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Lucas Biglia zet de deur naar België opnieuw open. Net dat zal in Anderlecht hard binnenkomen, ...

356
356
Van Handenhoven vreest voor rampscenario bij KV Mechelen

Komend weekend krijgen we sowieso zekerheid over een vierde deelnemer aan de Champions' Play-Off. In ...

247
247
'Nico Williams maakt eindelijk toptransfer'

Sinds hij op het EK in 2024 schitterde met Spanje en de Europese titel veroverde, werd Nico ...

120
120
Louwagie onthult bijzonder transferplan AA Gent

AA Gent ontdekte vorig weekend een nieuwe parel. Tegen KV Mechelen maakte de 18-jarige Ibrahima ...

202
202
Hayen spreekt El Ouahdi tegen: "Hij wist het wél"

KRC Genk heeft donderdag een goede uitgangspositie veroverd in de achtste finales van de Europa ...

175
175
Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

125
125
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

98
98

Meer sportnieuws