'Standard rondt historische transfer af'

door
'Standard rondt historische transfer af'

Einde aan het licht van de tunnel in Sclessin, waar de financiële problemen van Standard zo precair zijn dat de club recent zelfs een transferverbod kreeg opgelegd. Gelukkig konden de Luikenaars zichzelf wat ademruimte verschaffen door Michel-Ange Balikwisha te slijten aan Antwerp. Nu krikken de Rouches hun rode cijfers nog wat verder op.


Volgens onder meer Het Laatste Nieuws en La Dernière Heure is er namelijk een doorbraak in zicht in het dossier rond Zinho Vanheusden. Die zou dan toch terugkeren naar Internazionale, dat de 21-jarige verdediger zoals afgesproken voor 16 miljoen opnieuw overneemt. Standard haalde Vanheusden in 2019 voor zo'n 12,5 miljoen euro weg uit Milaan, maar er werd toen wel een verplichte terugkoopclausule in de deal opgenomen. Nadat er even twijfel heerste of de Italiaanse landskampioen zich wel aan deze afspraak zou houden, lijken beide clubs nu dus toch een akkoord te hebben gevonden.

UPDATE 06/07
De kogel is door de kerk: Vanheusden keert terug naar Internazionale. Hoewel het wachten blijft op officieel nieuws, bericht Gazzetta dello Sport namelijk met zekerheid dat de overstap helemaal rond is. Volgens de toonaangevende Italiaanse krant betaalt Inter wel degelijk 16 miljoen, ondanks de al bij al bescheiden winst voor de eenmalige Rode Duivel toch een uiterst stevig bedrag gezien zijn blessurehistorie. En vooral geld dat Standard maar al te goed kan gebruiken om uit de financiële put te klimmen.

Sowieso schaart Vanheusden, die 76 keer in actie kwam voor zijn jeugdclub, zich in de Luikse geschiedenisboeken als de op een na duurste uitgaande transfer. De nu ex-aanvoerder troeft nipt Moussa Djenepo af en moet enkel Marouane Fellaini voor zich dulden. Ook voor de redding van de club kan de transfer van Vanheusden, samen met die van Balikwisha, historische proporties aannemen. De verdediger zelf sluit donderdag aan op het trainingskamp van Inter, nadien wordt over zijn toekomst beslist

LEES OOK: Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

Vanheusden is zeker 16 miljoen waard

Meest recent

Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

0
0
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

85
85
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

104
104
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

31
31
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

407
407
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

84
84
Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

193
193
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

327
327
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

250
250
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

131
131
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

724
724
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

139
139
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

57
57
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

145
145
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

177
177
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

881
881
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

155
155
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

232
232
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

103
103
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

239
239
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is ...

1144
1144
Stankovic reageert op pikant transfergerucht

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic wellicht de beste zomeraanwinst. Hij werd voor maar liefst 9 ...

304
304
KRC Genk plukt de vruchten van 'kritische' zet van Fink

We horen her en der kritiek op de aanpak van Thorsten Fink op Konstantinos Karetsas. “Hij werd ...

252
252
Hoe Verhaeghe & co hun aanpak moeten veranderen

Bij Club Brugge staat er heel veel druk op de ketel voor de match tegen AA Gent. Voorzitter Bart ...

207
207
Renard ziet dat het goed is: stille kracht bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Royal Antwerp FC. Daar waren de Brusselaars de afgelopen jaren ...

244
244

Meer sportnieuws