'Standard rondt historische transfer af'

532 stemmen
'Standard rondt historische transfer af'

Einde aan het licht van de tunnel in Sclessin, waar de financiële problemen van Standard zo precair zijn dat de club recent zelfs een transferverbod kreeg opgelegd. Gelukkig konden de Luikenaars zichzelf wat ademruimte verschaffen door Michel-Ange Balikwisha te slijten aan Antwerp. Nu krikken de Rouches hun rode cijfers nog wat verder op.


Volgens onder meer Het Laatste Nieuws en La Dernière Heure is er namelijk een doorbraak in zicht in het dossier rond Zinho Vanheusden. Die zou dan toch terugkeren naar Internazionale, dat de 21-jarige verdediger zoals afgesproken voor 16 miljoen opnieuw overneemt. Standard haalde Vanheusden in 2019 voor zo'n 12,5 miljoen euro weg uit Milaan, maar er werd toen wel een verplichte terugkoopclausule in de deal opgenomen. Nadat er even twijfel heerste of de Italiaanse landskampioen zich wel aan deze afspraak zou houden, lijken beide clubs nu dus toch een akkoord te hebben gevonden.

UPDATE 06/07
De kogel is door de kerk: Vanheusden keert terug naar Internazionale. Hoewel het wachten blijft op officieel nieuws, bericht Gazzetta dello Sport namelijk met zekerheid dat de overstap helemaal rond is. Volgens de toonaangevende Italiaanse krant betaalt Inter wel degelijk 16 miljoen, ondanks de al bij al bescheiden winst voor de eenmalige Rode Duivel toch een uiterst stevig bedrag gezien zijn blessurehistorie. En vooral geld dat Standard maar al te goed kan gebruiken om uit de financiële put te klimmen.

Sowieso schaart Vanheusden, die 76 keer in actie kwam voor zijn jeugdclub, zich in de Luikse geschiedenisboeken als de op een na duurste uitgaande transfer. De nu ex-aanvoerder troeft nipt Moussa Djenepo af en moet enkel Marouane Fellaini voor zich dulden. Ook voor de redding van de club kan de transfer van Vanheusden, samen met die van Balikwisha, historische proporties aannemen. De verdediger zelf sluit donderdag aan op het trainingskamp van Inter, nadien wordt over zijn toekomst beslist

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

Vanheusden is zeker 16 miljoen waard

Meest recent

De Ketelaere moet vrezen na opvallende zet van Garcia

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

3
3
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

184
184
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

37
37
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

51
51
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

43
43
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

38
38
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

103
103
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

95
95
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

97
97
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

84
84
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

117
117
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

40
40
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

98
98
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

182
182
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

236
236
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

563
563
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

67
67
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

185
185
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

517
517
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

894
894
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

128
128
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

391
391
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

183
183
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

734
734
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

632
632

Meer sportnieuws