EXCLUSIEF: "Via Anderlecht weer bij Spanje? Hij heeft nog veel werk"

317
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht haalde met Sergio Gomez een opvallende speler in huis. De Football Manager-fanaten onder jullie zullen hem wellicht kennen. Wat mogen de fans van Paars-Wit verwachten van de Spanjaard? VoetbalNieuws ging ten rade in Duitsland en Spanje. 

Borussia Dortmund haalde Sergio Gomez in januari 2018 voor 3 miljoen euro weg bij FC Barcelona. Bij de Duitse topclub kwam hij echter niet verder dan drie wedstrijden, vooraleer hij twee jaar werd uitgeleend aan Huesca. Journalist Tushar Bahl van BVB Bruzz sprak over Gomez. 

"Toen Dortmund hem bij FC Barcelona weghaalde, verwachtte iedereen dat hij het volgende jonge talent zou zijn dat zou doorbreken bij de club. Hij werd rustig in de eerste ploeg gebracht, nadat hij indruk had gemaakt bij de U19. Hij maakte amper drie keer minuten in de eerste ploeg en speelde in het seizoen 2018/2019 vooral bij de U23”, aldus Bahl. 



De echte doorbraak volgde maar niet. "Gomez werd uitgeleend aan Huesca, waar hij hen aan de promotie wist te helpen. Dortmund leende hem nog een jaar uit om ervaring op te doen in La Liga, maar hij speelde er minder goed dan gehoopt. Ik vind het geen verrassing dat Dortmund hem definitief van de hand heeft gedaan, want hij leek er op een dood spoor te zitten. Hij is nog maar 20 jaar en ik denk dat een nieuwe start in België hem wel deugd kan doen."

In Spanje konden ze bij Huesca dus twee jaar rekenen op het voormalige toptalent van FC Barcelona. Vorig seizoen startte Gomez amper 4 keer in de basis en viel hij 25 keer in. In de Spaanse tweede klasse startte hij nog 19 keer en viel hij 17 keer in. De Spaanse journalist Victor Rapun van het lokale Sportaragon sprak over de twee jaren van Gomez bij Huesca. 



"Hij kwam als een jonge speler met heel veel potentieel naar Huesca. De fans hadden héél hoge verwachtingen, maar die kon hij niet inlossen. Sergio kon zich niet doorzetten in de Segunda Division en ook niet in de Primera Division. Hij was de afgelopen twee seizoenen veel te onregelmatig. Soms speelde hij wel geweldige wedstrijden, maar soms acteerde hij ook zeer nerveus op het veld."

Vincent Kompany kan Gomez op heel wat posities gebruiken. "Afgelopen seizoen speelde hij als opkomende linksachter in een vijfmansdefensie, maar dat is niet zijn beste positie. Zijn natuurlijke positie is die van rechterflankaanvaller. Het is een zeer snelle speler en Anderlecht kan daar dus gebruik van maken. Daarnaast heeft hij ook een goed schot en zijn beste kwaliteit is misschien nog wel zijn doorzettingsvermogen. Het is iemand die er volledig voor gaat en die wil bijleren. Hij moet vooral rustiger worden op het veld en meer het overzicht behouden." 



Gomez was altijd een vaste waarde bij de jeugdploegen van Spanje, waar hij grote sier maakte bij de U17 en U19. Heeft hij nog altijd het potentieel om ooit voor Spanje uit te komen? 

"Om daar te geraken heeft hij nog een bijzonder lange weg af te leggen. Misschien krijgt hij bij Anderlecht het vertrouwen en kan hij er de nodige ervaring op doen. Gomez stond ooit te boek als een toptalent en wie weet kan hij bij Anderlecht de speler worden die iedereen had verwacht dat hij zou worden. Volgens mij kan het een mooi huwelijk worden tussen Anderlecht en Sergio Gomez", besluit de journalist.

Claudio Reulens

LEES OOK: Anderlecht bekoort: "Heel blij dat ik hier mag spelen"

Zal Gomez meteen in de basis staan?

Meest recent

Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

10
10
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

9
9
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

14
14
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

58
58
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

139
139
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

40
40
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

35
35
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

130
130
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

196
196
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

174
174
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1065
1065
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

101
101
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

36
36
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

270
270
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

71
71
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

67
67
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

28
28
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

65
65
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

46
46
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

82
82
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

29
29
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

168
168
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

343
343
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

285
285
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

42
42

Meer sportnieuws