Balikwisha strijkt mooi loon op bij Antwerp

712 stemmen
Balikwisha strijkt mooi loon op bij Antwerp

Afgelopen week heerste er een heuse transfersoap omtrent Michel-Ange Balikwisha. Standard had namelijk een akkoord met Club Brugge over zijn transfer, de aanvaller wou zelf echter naar Antwerp FC vertrekken. Even leek het dossier helemaal te ontsporen, maar het is nu toch de Great Old die aan het langste einde trekt.


Balikwisha brak het voorbije seizoen helemaal door en wierp zich op tot één van de grootste beloften in de Jupiler Pro League. Maar Standard heeft dringend nood aan vers kapitaal en dus rook Club Brugge zijn kans. Een transfer naar de landskampioen leek zo goed als in kannen en kruiken. Tot Antwerp plots op de proppen kwam met een financieel interessanter voorstel voor de speler en zijn entourage. Ook zou hij op de Bosuil meer speelkansen krijgen. Hierdoor weigerde de aanvaller een overgang naar Blauw-Zwart en wou hij absoluut naar de Great Old vertrekken.

Maar Antwerp bood minder dan Club en dus zagen de Luikenaars hem liever toch naar Jan Breydel gaan. Beide partijen stonden vervolgens lijnrecht tegenover mekaar. In die mate zelfs dat de clan-Balikwisha dreigde om zijn contract eenzijdig op te zeggen via de gevreesde 'wet van '78'. Zover zal het uiteindelijk dus niet komen. Dit weekend namen Standard en Antwerp weer plaats aan de onderhandelingstafel en uiteindelijk verhoogden de Antwerpenaren hun aanbieding.,Naar verluidt zou RAFC zo'n zes miljoen euro op tafel leggen, aangevuld met bonussen en variabelen. 

UPDATE 20u 

La Dernière Heure meldde dat Royal Antwerp FC Michel-Ange Balikwisha een bruto jaarloon van 800.000 euro aanbood, waardoor hij dus hapte. Club Brugge stelde 550.000 euro bruto per jaar voor. Balikwisha koos voor Antwerp vanwege de betere financiële voorwaarden en omwille van het feit dat hij meer speelkansen ziet bij Antwerp. De Great Old haalde de afgelopen weken met Jelle Bataille, Michael Frey en Björn Engels al drie stevige aanwinsten in huis.

LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Een toptransfer voor Balikwisha?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

18
18
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

28
28
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

184
184
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

112
112
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

206
206
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

263
263
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

121
121
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

555
555
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

174
174
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

476
476
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

142
142
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

713
713
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

232
232
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

744
744
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

521
521
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

196
196
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

371
371
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1247
1247
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

468
468
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

330
330
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

486
486
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

406
406
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

282
282
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

224
224
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

480
480

Meer sportnieuws