Balikwisha strijkt mooi loon op bij Antwerp

712 stemmen
Balikwisha strijkt mooi loon op bij Antwerp

Afgelopen week heerste er een heuse transfersoap omtrent Michel-Ange Balikwisha. Standard had namelijk een akkoord met Club Brugge over zijn transfer, de aanvaller wou zelf echter naar Antwerp FC vertrekken. Even leek het dossier helemaal te ontsporen, maar het is nu toch de Great Old die aan het langste einde trekt.


Balikwisha brak het voorbije seizoen helemaal door en wierp zich op tot één van de grootste beloften in de Jupiler Pro League. Maar Standard heeft dringend nood aan vers kapitaal en dus rook Club Brugge zijn kans. Een transfer naar de landskampioen leek zo goed als in kannen en kruiken. Tot Antwerp plots op de proppen kwam met een financieel interessanter voorstel voor de speler en zijn entourage. Ook zou hij op de Bosuil meer speelkansen krijgen. Hierdoor weigerde de aanvaller een overgang naar Blauw-Zwart en wou hij absoluut naar de Great Old vertrekken.

Maar Antwerp bood minder dan Club en dus zagen de Luikenaars hem liever toch naar Jan Breydel gaan. Beide partijen stonden vervolgens lijnrecht tegenover mekaar. In die mate zelfs dat de clan-Balikwisha dreigde om zijn contract eenzijdig op te zeggen via de gevreesde 'wet van '78'. Zover zal het uiteindelijk dus niet komen. Dit weekend namen Standard en Antwerp weer plaats aan de onderhandelingstafel en uiteindelijk verhoogden de Antwerpenaren hun aanbieding.,Naar verluidt zou RAFC zo'n zes miljoen euro op tafel leggen, aangevuld met bonussen en variabelen. 

UPDATE 20u 

La Dernière Heure meldde dat Royal Antwerp FC Michel-Ange Balikwisha een bruto jaarloon van 800.000 euro aanbood, waardoor hij dus hapte. Club Brugge stelde 550.000 euro bruto per jaar voor. Balikwisha koos voor Antwerp vanwege de betere financiële voorwaarden en omwille van het feit dat hij meer speelkansen ziet bij Antwerp. De Great Old haalde de afgelopen weken met Jelle Bataille, Michael Frey en Björn Engels al drie stevige aanwinsten in huis.

LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off
147

Een toptransfer voor Balikwisha?

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

114
114
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

195
195
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

45
45
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

147
147
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

82
82
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

72
72
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

156
156
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

252
252
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

358
358
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

189
189
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

543
543
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

61
61
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

341
341
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

251
251
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

374
374
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

250
250
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

174
174
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

224
224
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

173
173
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

67
67
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

650
650
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

103
103
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

52
52
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

292
292
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

113
113

Meer sportnieuws