Balikwisha strijkt mooi loon op bij Antwerp

door
Balikwisha strijkt mooi loon op bij Antwerp

Afgelopen week heerste er een heuse transfersoap omtrent Michel-Ange Balikwisha. Standard had namelijk een akkoord met Club Brugge over zijn transfer, de aanvaller wou zelf echter naar Antwerp FC vertrekken. Even leek het dossier helemaal te ontsporen, maar het is nu toch de Great Old die aan het langste einde trekt.


Balikwisha brak het voorbije seizoen helemaal door en wierp zich op tot één van de grootste beloften in de Jupiler Pro League. Maar Standard heeft dringend nood aan vers kapitaal en dus rook Club Brugge zijn kans. Een transfer naar de landskampioen leek zo goed als in kannen en kruiken. Tot Antwerp plots op de proppen kwam met een financieel interessanter voorstel voor de speler en zijn entourage. Ook zou hij op de Bosuil meer speelkansen krijgen. Hierdoor weigerde de aanvaller een overgang naar Blauw-Zwart en wou hij absoluut naar de Great Old vertrekken.

Maar Antwerp bood minder dan Club en dus zagen de Luikenaars hem liever toch naar Jan Breydel gaan. Beide partijen stonden vervolgens lijnrecht tegenover mekaar. In die mate zelfs dat de clan-Balikwisha dreigde om zijn contract eenzijdig op te zeggen via de gevreesde 'wet van '78'. Zover zal het uiteindelijk dus niet komen. Dit weekend namen Standard en Antwerp weer plaats aan de onderhandelingstafel en uiteindelijk verhoogden de Antwerpenaren hun aanbieding.,Naar verluidt zou RAFC zo'n zes miljoen euro op tafel leggen, aangevuld met bonussen en variabelen. 

UPDATE 20u 

La Dernière Heure meldde dat Royal Antwerp FC Michel-Ange Balikwisha een bruto jaarloon van 800.000 euro aanbood, waardoor hij dus hapte. Club Brugge stelde 550.000 euro bruto per jaar voor. Balikwisha koos voor Antwerp vanwege de betere financiële voorwaarden en omwille van het feit dat hij meer speelkansen ziet bij Antwerp. De Great Old haalde de afgelopen weken met Jelle Bataille, Michael Frey en Björn Engels al drie stevige aanwinsten in huis.

LEES OOK: Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Een toptransfer voor Balikwisha?

Meest recent

Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

64
64
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

82
82
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

79
79
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

252
252
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

21
21
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

136
136
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

454
454
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

23
23
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

60
60
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

32
32
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

169
169
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

75
75
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

113
113
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

105
105
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

110
110
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

102
102
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

275
275
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

34
34
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

286
286
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

171
171
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

141
141
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

198
198
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

157
157
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

113
113
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

294
294

Meer sportnieuws