TU: 'Club gaat voor Nederlandse stunt, uitverkoop bij Anderlecht'

563 stemmen
TU: 'Club gaat voor Nederlandse stunt, uitverkoop bij Anderlecht'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens Corriere dello Sport is Club Brugge één van de vele teams die hun oog laten vallen hebben op Jeremiah St. Juste. De 24-jarige Nederlander is aan de slag bij FSV Mainz en groeide daar uit tot één van de betere verdedigers in de Bundesliga. The Sun stelt dan weer ook Blauw-Zwart even aan Toby Alderweireld dacht, maar de Rode Duivel is voorlopig veel te duur. Ignace Van der Brempt zou dan weer kunnen vertrekken. Volgens Serie B News hebben zowel Brescia als Cremonese hun oog laten vallen op het jonge talent en zouden hem graag willen binnenhalen. In Italië denken ze dat een bedrag van 2,5 à 3 miljoen euro genoeg zou moeten zijn om Club te overtuigen.

Adrien Trebel moet deze zomer absoluut vertrekken bij RSC Anderlecht. Er wordt dan ook zo snel mogelijk een oplossing gezocht, in afwachting daarvan maakt de Fransman geen deel meer uit van de A-kern. Dat maakte de club zaterdag officieel bekend. Luka Adzic, Zakaria Bakkali, Ognjen Vranjes, Bubacarr Sanneh, Kenny Saief en Aristote Nkaka zitten overigens in hetzelfde schuitje. Ondertussen blijft RSCA werk maken van versterking. Zo zou Paars-Wit denken aan Niels Nkounou, een 20-jarige linksback van Everton. Voor de spitspositie blijft Christian Kouamé van Fiorentina dan weer in beeld.

Paul Onuachu lijkt goed op weg naar de Premier League. Dat wordt nu ook bevestigd door het doorgaans betrouwbare The Athletic. Het medium meldt dat West Ham United en Watford FC geïnteresseerd zijn. Daarnaast zou ook Arsenal FC zijn zinnen hebben gezet op de boomlange Nigeriaan. De Londenaren zouden ook over de beste papieren beschikken, maar zullen sowieso diep in de buidel moeten tasten. Naar verluidt verlangt KRC Genk minstens 25 à 30 miljoen euro. Theo Bongonda zou dan weer op de radar staan bij Real Betis.

Zinho Vanheusden zal normaal gezien definitief worden overgenomen door Internazionale. Hij tekent er dan mogelijk voor drie jaar of meer. De kans is groot dat hij Standard dan definitief verlaat. Italiaanse media weten immers te melden dat Sassuolo, dat al jaren op de speler aast, Vanheusden op huurbasis wil overnemen van Inter. De Rouches hopen echter dat hij nog een tijdje in Luik wordt gestald.

AA Gent nam Jordan Botaka vorige zomer nog voor 600.000 euro over van STVV, maar hij kon zich nooit echt doorzetten in de Ghelamco Arena. Zijn toekomst lijkt nu in Turkije te liggen. Akit meldt immers dat Konyaspor werk maakt van zijn komst. Ze hebben al contact opgenomen met het management van Botaka. Ook Erzurumspor informeerde al naar zijn voorwaarden.

Het lijkt erop dat Charleroi de komst van Hervé Koffi snel zal kunnen aankondigen, want ook L'Equipe bevestigt nu dat de transfer rond is. De Franse sportkrant heeft ook wat meer details over de deal. Charleroi zou Lille zo'n 600.000 euro betalen voor de keeper, die vorig seizoen nog op huurbasis voor Moeskroen speelde.

BUITENLAND
Divock Origi geraakt bij Liverpool FC maar niet van de bank. Een transfer lijkt zich stilaan op te dringen als de spits zijn carrière nog wil redden en volgens het doorgaans betrouwbare The Athletic verwacht desondanks niet dat Origi zal vertrekken. Nochtans is Liverpool wel bereid om mee te werken als er een transfersom van 17,5 tot 23 miljoen euro op tafel komt.

Manchester United lijkt na Jadon Sancho te willen uitpakken met een volgende megatransfer en heeft zijn zinnen gezet op verdediger Raphael Varane. Volgens AS overwegen de Engelsen zelfs om Paul Pogba op te nemen in de deal. De Franse middenvelder staat al een tijdje op de verlanglijst bij Real Madrid, al leek de interesse in de voorbije maanden wat bekoeld.

Renato Sanches knokte zich tijdens het EK in de Portugese ploeg en werd er vervolgens niet meer uitgehaald. De 23-jarige middenvelder van Lille OSC kan door deze vorm te tonen wellicht naar de Premier League. Volgens L'Équipe zouden Liverpool en Arsenal naar zijn handtekening dingen. Beide ploegen zoeken nog een polyvalente middenvelder.

Volgens de bekende journalist Fabrizio Romano heeft Sergio Busquets serieus nagedacht over aanbiedingen vanuit de Major League Soccer, maar de middenvelder zal nog minstens één seizoen bij FC Barcelona blijven. Volgend jaar overweegt de Spanjaard wel om een overstap te wagen naar de Verenigde Staten.

LEES OOK: Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Origi moet naar een club waar hij wekelijks kan spelen ...

Meest recent

Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

61
61
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

219
219
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

235
235
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

74
74
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

64
64
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

514
514
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

275
275
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

128
128
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

126
126
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

125
125
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

12
12
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

101
101
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

296
296
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

120
120
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

421
421
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

103
103
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

38
38
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

140
140
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

573
573
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

211
211
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

72
72
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

370
370
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

278
278
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

148
148
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

199
199

Meer sportnieuws