POLL: Welk land wordt volgens u Europees kampioen?

stemmen
POLL: Welk land wordt volgens u Europees kampioen?

De Rode Duivels zijn jammer genoeg uitgeschakeld, maar het EK gaat desondanks onverminderd voort. Inmiddels zijn er nog slechts vier landen overgebleven die kans maken op de Europese titel. Dinsdag- en woensdagavond werken zij de halve finales af in het legendarische Wembley.


En dat brengt ons meteen bij de topfavoriet volgens de bookmakers: Engeland. De Three Lions werken zowel de halve finale als de eventuele finale af voor eigen publiek, terwijl het aantal bezoekende fans door de corona-maatregelen beperkt zal blijven. Een groot voordeel dus. Bovendien lijkt de ploeg van bondscoach Gareth Southgate te groeien in het toernooi. In de kwartfinale werd alvast indruk gemaakt door met 4-0 te winnen van Oekraïne.

Om een finale te halen zullen de Engelsen zich wel voorbij Denemarken moeten knokken. Na de gebeurtenissen rond Christian Eriksen zijn de moedige Denen alvast de favoriet van heel wat neutrale supporters. Bovendien brengt de ploeg van bondscoach Kasper Hjulmand uitstekend voetbal en kunnen de Denen toch rekenen op een aantal spelers met de nodige ervaring.

Over Italië is nog weinig uitleg nodig na de partij van vrijdagavond tegen België. Bondscoach Roberto Mancini heeft een uitstekend geheel neergezet en zijn ploeg blijft maar winnen. Aan vertrouwen in ieder geval geen gebrek bij La Squadra. Al zal het uitvallen van uitblinker Leonardo Spinazzola wel opgevangen moeten worden.

Spanje tot slot, is eveneens gegroeid tijdens het EK en is op technisch vlak misschien wel de sterkste halvefinalist. Maar de selectie van bondscoach Luis Enrique is behoorlijk onervaren. Bovendien speelden de Spanjaarden al twee keer op rij verlengingen, afwachten in welke mate dit fysiek zal doorwegen.

LEES OOK: Fernandez-Pardo verbaast met woorden over keuze voor België

Welk land wint het EK volgens u?

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

119
119
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

129
129
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

522
522
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

138
138
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

387
387
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

39
39
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

462
462
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

247
247
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

238
238
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

136
136
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1253
1253
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

106
106
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

56
56
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

325
325
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

196
196
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

250
250
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

199
199
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

216
216
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

513
513
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

913
913
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

710
710
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

277
277
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

153
153
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

240
240

Meer sportnieuws