POLL: Welk land wordt volgens u Europees kampioen?

door
POLL: Welk land wordt volgens u Europees kampioen?

De Rode Duivels zijn jammer genoeg uitgeschakeld, maar het EK gaat desondanks onverminderd voort. Inmiddels zijn er nog slechts vier landen overgebleven die kans maken op de Europese titel. Dinsdag- en woensdagavond werken zij de halve finales af in het legendarische Wembley.


En dat brengt ons meteen bij de topfavoriet volgens de bookmakers: Engeland. De Three Lions werken zowel de halve finale als de eventuele finale af voor eigen publiek, terwijl het aantal bezoekende fans door de corona-maatregelen beperkt zal blijven. Een groot voordeel dus. Bovendien lijkt de ploeg van bondscoach Gareth Southgate te groeien in het toernooi. In de kwartfinale werd alvast indruk gemaakt door met 4-0 te winnen van Oekraïne.

Om een finale te halen zullen de Engelsen zich wel voorbij Denemarken moeten knokken. Na de gebeurtenissen rond Christian Eriksen zijn de moedige Denen alvast de favoriet van heel wat neutrale supporters. Bovendien brengt de ploeg van bondscoach Kasper Hjulmand uitstekend voetbal en kunnen de Denen toch rekenen op een aantal spelers met de nodige ervaring.

Over Italië is nog weinig uitleg nodig na de partij van vrijdagavond tegen België. Bondscoach Roberto Mancini heeft een uitstekend geheel neergezet en zijn ploeg blijft maar winnen. Aan vertrouwen in ieder geval geen gebrek bij La Squadra. Al zal het uitvallen van uitblinker Leonardo Spinazzola wel opgevangen moeten worden.

Spanje tot slot, is eveneens gegroeid tijdens het EK en is op technisch vlak misschien wel de sterkste halvefinalist. Maar de selectie van bondscoach Luis Enrique is behoorlijk onervaren. Bovendien speelden de Spanjaarden al twee keer op rij verlengingen, afwachten in welke mate dit fysiek zal doorwegen.

LEES OOK: Beckham-familie ontploft na onthullingen van Brooklyn

Welk land wint het EK volgens u?

Meest recent

'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

89
89
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

61
61
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

69
69
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

121
121
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

307
307
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

118
118
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

46
46
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

214
214
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

27
27
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

189
189
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

196
196
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

65
65
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

159
159
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

468
468
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

77
77
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

141
141
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

95
95
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

121
121
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

374
374
Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

113
113
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

352
352
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

301
301
'Garcia houdt deur op een kier: onverwachte naam duikt op'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

185
185
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

314
314
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

330
330

Meer sportnieuws