POLL: Welk land wordt volgens u Europees kampioen?

768 stemmen
POLL: Welk land wordt volgens u Europees kampioen?

De Rode Duivels zijn jammer genoeg uitgeschakeld, maar het EK gaat desondanks onverminderd voort. Inmiddels zijn er nog slechts vier landen overgebleven die kans maken op de Europese titel. Dinsdag- en woensdagavond werken zij de halve finales af in het legendarische Wembley.


En dat brengt ons meteen bij de topfavoriet volgens de bookmakers: Engeland. De Three Lions werken zowel de halve finale als de eventuele finale af voor eigen publiek, terwijl het aantal bezoekende fans door de corona-maatregelen beperkt zal blijven. Een groot voordeel dus. Bovendien lijkt de ploeg van bondscoach Gareth Southgate te groeien in het toernooi. In de kwartfinale werd alvast indruk gemaakt door met 4-0 te winnen van Oekraïne.

Om een finale te halen zullen de Engelsen zich wel voorbij Denemarken moeten knokken. Na de gebeurtenissen rond Christian Eriksen zijn de moedige Denen alvast de favoriet van heel wat neutrale supporters. Bovendien brengt de ploeg van bondscoach Kasper Hjulmand uitstekend voetbal en kunnen de Denen toch rekenen op een aantal spelers met de nodige ervaring.

Over Italië is nog weinig uitleg nodig na de partij van vrijdagavond tegen België. Bondscoach Roberto Mancini heeft een uitstekend geheel neergezet en zijn ploeg blijft maar winnen. Aan vertrouwen in ieder geval geen gebrek bij La Squadra. Al zal het uitvallen van uitblinker Leonardo Spinazzola wel opgevangen moeten worden.

Spanje tot slot, is eveneens gegroeid tijdens het EK en is op technisch vlak misschien wel de sterkste halvefinalist. Maar de selectie van bondscoach Luis Enrique is behoorlijk onervaren. Bovendien speelden de Spanjaarden al twee keer op rij verlengingen, afwachten in welke mate dit fysiek zal doorwegen.

LEES OOK: België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

Welk land wint het EK volgens u?

Meest recent

'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

41
41
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

22
22
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

222
222
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

240
240
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

29
29
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

141
141
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

373
373
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

247
247
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

523
523
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

149
149
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

211
211
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

450
450
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

366
366
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

586
586
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

553
553
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

218
218
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

639
639
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

174
174
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

236
236
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

239
239
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

128
128
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

251
251
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

583
583
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

176
176
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

301
301

Meer sportnieuws