Kritiek groeit: "Martinez moet vertrekken, hij is te koppig"

door
Kritiek groeit:

Nu de hevigste emoties wat zijn gaan liggen, is de tijd gekomen om een balans op te maken over het EK van de Rode Duivels. En die lijkt toch overwegend negatief. Ook bondscoach Roberto Martinez maakte geen al te beste beurt, de kritiek op de Spanjaard weerklinkt dan ook steeds luider.


Martinez leverde jarenlang uitstekend werk af en ook achter de schermen doet hij goede zaken voor het Belgische voetbal. Maar sinds het hoogtepunt op het WK 2018, heeft de nationale ploeg amper progressie gemaakt. En daar is ook de bondscoach schuldig aan. Hoewel hij enkele bepalende spelers als Vincent Kompany en Marouane Fellaini zag afhaken en anderen steeds ouder werden, bleef hij halsstarrig vasthouden aan zijn 3-4-2-1-systeem. Zelfs in de interlands tegen kleine tegenstanders werden er amper gewerkt aan een andere tactische variant. Ook tijdens de wedstrijden zelf, zeker gedurende het EK, greep de bondscoach zelden met succes in. Zijn wissels tegen Italië riepen zelfs grote vraagtekens op.

Analist Nordin Jbari is bij Complément Foot van de RTBF dan ook behoorlijk scherp. Volgens de ex-speler van onder meer AA Gent en Club Brugge, moet de bondscoach zijn conclusies trekken. "Hij is een goede trainer, maar geen winnende trainer. En jammer genoeg zal hij moeten vertrekken want hij is koppig. Hij verandert maar niets aan zijn systeem met drie achterin. Toen Kompany stopte zei ik al dat hij moest teruggrijpen naar een systeem met vier verdedigers. Nu is er geen leider en weten ze niet wanneer ze moeten pressen. Ook voor spelers als Meunier en Carrasco is het moeilijk geworden in dit systeem. Ik denk dus dat we van coach moeten wisselen, iemand die ondanks een goede ploeg ook kansen geeft aan jongeren", aldus Jbari.

LEES OOK: WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

De Duivels hebben nood aan een nieuwe bondscoach ...

Meest recent

'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

68
68
UCL: Real dankt sterke Courtois, sensationele comeback Juve

Woensdagavond werden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. ...

26
26
'Plotse ommekeer: Anderlecht lonkt naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

111
111
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

236
236
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

271
271
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

124
124
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

87
87
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

444
444
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

281
281
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

246
246
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

156
156
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

259
259
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

403
403
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

62
62
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

127
127
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

58
58
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

251
251
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

200
200
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

66
66
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

67
67
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

96
96
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

197
197
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

144
144
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

123
123
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

422
422

Meer sportnieuws