Kritiek groeit: "Martinez moet vertrekken, hij is te koppig"

door
Kritiek groeit:

Nu de hevigste emoties wat zijn gaan liggen, is de tijd gekomen om een balans op te maken over het EK van de Rode Duivels. En die lijkt toch overwegend negatief. Ook bondscoach Roberto Martinez maakte geen al te beste beurt, de kritiek op de Spanjaard weerklinkt dan ook steeds luider.


Martinez leverde jarenlang uitstekend werk af en ook achter de schermen doet hij goede zaken voor het Belgische voetbal. Maar sinds het hoogtepunt op het WK 2018, heeft de nationale ploeg amper progressie gemaakt. En daar is ook de bondscoach schuldig aan. Hoewel hij enkele bepalende spelers als Vincent Kompany en Marouane Fellaini zag afhaken en anderen steeds ouder werden, bleef hij halsstarrig vasthouden aan zijn 3-4-2-1-systeem. Zelfs in de interlands tegen kleine tegenstanders werden er amper gewerkt aan een andere tactische variant. Ook tijdens de wedstrijden zelf, zeker gedurende het EK, greep de bondscoach zelden met succes in. Zijn wissels tegen Italië riepen zelfs grote vraagtekens op.

Analist Nordin Jbari is bij Complément Foot van de RTBF dan ook behoorlijk scherp. Volgens de ex-speler van onder meer AA Gent en Club Brugge, moet de bondscoach zijn conclusies trekken. "Hij is een goede trainer, maar geen winnende trainer. En jammer genoeg zal hij moeten vertrekken want hij is koppig. Hij verandert maar niets aan zijn systeem met drie achterin. Toen Kompany stopte zei ik al dat hij moest teruggrijpen naar een systeem met vier verdedigers. Nu is er geen leider en weten ze niet wanneer ze moeten pressen. Ook voor spelers als Meunier en Carrasco is het moeilijk geworden in dit systeem. Ik denk dus dat we van coach moeten wisselen, iemand die ondanks een goede ploeg ook kansen geeft aan jongeren", aldus Jbari.

LEES OOK: De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

De Duivels hebben nood aan een nieuwe bondscoach ...

Meest recent

Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

19
19
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

131
131
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

44
44
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

19
19
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

62
62
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

161
161
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

53
53
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

251
251
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

764
764
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

38
38
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

244
244
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

50
50
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

247
247
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

74
74
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

221
221
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

40
40
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

84
84
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

146
146
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

386
386
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

236
236
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

94
94
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

76
76
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

96
96
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

49
49
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

488
488

Meer sportnieuws