Kritiek groeit: "Martinez moet vertrekken, hij is te koppig"

door
Kritiek groeit:

Nu de hevigste emoties wat zijn gaan liggen, is de tijd gekomen om een balans op te maken over het EK van de Rode Duivels. En die lijkt toch overwegend negatief. Ook bondscoach Roberto Martinez maakte geen al te beste beurt, de kritiek op de Spanjaard weerklinkt dan ook steeds luider.


Martinez leverde jarenlang uitstekend werk af en ook achter de schermen doet hij goede zaken voor het Belgische voetbal. Maar sinds het hoogtepunt op het WK 2018, heeft de nationale ploeg amper progressie gemaakt. En daar is ook de bondscoach schuldig aan. Hoewel hij enkele bepalende spelers als Vincent Kompany en Marouane Fellaini zag afhaken en anderen steeds ouder werden, bleef hij halsstarrig vasthouden aan zijn 3-4-2-1-systeem. Zelfs in de interlands tegen kleine tegenstanders werden er amper gewerkt aan een andere tactische variant. Ook tijdens de wedstrijden zelf, zeker gedurende het EK, greep de bondscoach zelden met succes in. Zijn wissels tegen Italië riepen zelfs grote vraagtekens op.

Analist Nordin Jbari is bij Complément Foot van de RTBF dan ook behoorlijk scherp. Volgens de ex-speler van onder meer AA Gent en Club Brugge, moet de bondscoach zijn conclusies trekken. "Hij is een goede trainer, maar geen winnende trainer. En jammer genoeg zal hij moeten vertrekken want hij is koppig. Hij verandert maar niets aan zijn systeem met drie achterin. Toen Kompany stopte zei ik al dat hij moest teruggrijpen naar een systeem met vier verdedigers. Nu is er geen leider en weten ze niet wanneer ze moeten pressen. Ook voor spelers als Meunier en Carrasco is het moeilijk geworden in dit systeem. Ik denk dus dat we van coach moeten wisselen, iemand die ondanks een goede ploeg ook kansen geeft aan jongeren", aldus Jbari.

LEES OOK: Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

De Duivels hebben nood aan een nieuwe bondscoach ...

Meest recent

Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

3
3
Hayen komt met héél ander verhaal over Mignolet en Jackers

Hoe Club Brugge Nicky Hayen op straat zette en nadien ook nog communiceerde, dat was een topclub ...

83
83
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

18
18
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

37
37
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

175
175
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

125
125
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

69
69
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

182
182
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

56
56
'Zulte Waregem slaat fraaie slag met revelatie'

Zulte Waregem moet in de komende weken nog knokken om de Relegation Play-Off te onlopen. Nochtans ...

56
56
'Doku klopt op tafel: schokkende transfer op komst?'

Woensdagavond is het in de Champions League uitkijken naar de clash tussen Real Madrid en Manchester ...

98
98
'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Loïs Openda versierde vorige zomer een droomtransfer naar Juventus, maar die overgang is tot ...

84
84
'Sunderland wil nieuwe slag slaan met JPL-smaakmaker'

Sunderland ontpopte zich de voorbije maanden tot één van de aangename verrassingen van ...

47
47
'Plan Chelsea met Lavia bekend'

Door blessures zag hij alweer zijn seizoen grotendeels in het water vallen, maar nu lijkt ...

55
55
Pro League lost laatste details voor bekerfinale

Voor de titel in de Jupiler Pro League lijken er met Union, Club Brugge en STVV nog drie kanshebbers ...

167
167
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, De Cat verbaast RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

206
206
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

36
36
Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

57
57
‘Entourage Ilic slaat op tafel: Anderlecht stuit op probleem’

Mihajlo Ilic is onder Jeremy Taravel uitgegroeid tot een absolute basispion. De verdediger wordt ...

242
242
Eden Hazard heeft één enorme spijt in carrière

Eden Hazard kende een grootse carrière bij Lille, Chelsea en Real Madrid. Ook bij de Rode ...

189
189
Anderlecht staat op in toppers: dit zorgt voor ommekeer

RSC Anderlecht kreeg de afgelopen jaren telkens kletsen van de rechtstreekse concurrenten. In ...

142
142
Échte reden ontslag Vandenbroeck bij Zulte onthuld

Sven Vandenbroeck werd bij Zulte Waregem de laan uitgestuurd. Essevee vecht nog tegen degradatie en ...

260
260
Tudor slaat terug na doelmannenrel: “Nooit meegemaakt”

Het is hommeles bij Tottenham Hotspur. De Engelse club kreeg een pandoering van jewelste in de ...

90
90
‘Trump en Infantino hakken knoop door over Iran’

Door de penibele situatie in Iran en het Midden-Oosten kregen de Rode Duivels mogelijk een nieuwe ...

65
65
Heeft Biglia spijt? Argentijn open over Anderlecht en Taravel

Lucas Biglia vertrok bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De Argentijn verliet de club ...

478
478

Meer sportnieuws