Kritiek groeit: "Martinez moet vertrekken, hij is te koppig"

1815
Kritiek groeit:

Nu de hevigste emoties wat zijn gaan liggen, is de tijd gekomen om een balans op te maken over het EK van de Rode Duivels. En die lijkt toch overwegend negatief. Ook bondscoach Roberto Martinez maakte geen al te beste beurt, de kritiek op de Spanjaard weerklinkt dan ook steeds luider.


Martinez leverde jarenlang uitstekend werk af en ook achter de schermen doet hij goede zaken voor het Belgische voetbal. Maar sinds het hoogtepunt op het WK 2018, heeft de nationale ploeg amper progressie gemaakt. En daar is ook de bondscoach schuldig aan. Hoewel hij enkele bepalende spelers als Vincent Kompany en Marouane Fellaini zag afhaken en anderen steeds ouder werden, bleef hij halsstarrig vasthouden aan zijn 3-4-2-1-systeem. Zelfs in de interlands tegen kleine tegenstanders werden er amper gewerkt aan een andere tactische variant. Ook tijdens de wedstrijden zelf, zeker gedurende het EK, greep de bondscoach zelden met succes in. Zijn wissels tegen Italië riepen zelfs grote vraagtekens op.

Analist Nordin Jbari is bij Complément Foot van de RTBF dan ook behoorlijk scherp. Volgens de ex-speler van onder meer AA Gent en Club Brugge, moet de bondscoach zijn conclusies trekken. "Hij is een goede trainer, maar geen winnende trainer. En jammer genoeg zal hij moeten vertrekken want hij is koppig. Hij verandert maar niets aan zijn systeem met drie achterin. Toen Kompany stopte zei ik al dat hij moest teruggrijpen naar een systeem met vier verdedigers. Nu is er geen leider en weten ze niet wanneer ze moeten pressen. Ook voor spelers als Meunier en Carrasco is het moeilijk geworden in dit systeem. Ik denk dus dat we van coach moeten wisselen, iemand die ondanks een goede ploeg ook kansen geeft aan jongeren", aldus Jbari.

LEES OOK: Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

De Duivels hebben nood aan een nieuwe bondscoach ...

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

27
27
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

13
13
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

13
13
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

37
37
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

138
138
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

39
39
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

95
95
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

54
54
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

185
185
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

62
62
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

174
174
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

27
27
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

919
919
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

52
52
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

160
160
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

902
902
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

48
48
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

153
153
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

132
132
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

300
300
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws