Carrasco aan bank gekluisterd: "Bepaalde spelers hebben meer krediet"

432 stemmen
Carrasco aan bank gekluisterd:

De EK-kwartfinale tegen Italië draaide uiteindelijk uit op een grote teleurstelling voor de Rode Duivels. Na een spannend duel moesten de Belgen met 1-2 de duimen leggen voor een uitgekookt Italië. Achteraf werden wel bedenkingen geplaatst bij enkele keuzes van bondscoach Roberto Martinez.


Zo bleef Yannick Carrasco bijvoorbeeld een hele wedstrijd op de bank. De winger speelde weliswaar geen groots toernooi, maar kende toch een sterk seizoen bij Atlético Madrid en toonde in de voorbereiding dat hij ook bij de Duivels van goudwaarde kan zijn. "Carrasco had ik ook wel verwacht. Of dat een verschil had gemaakt, kun je nooit bewijzen. Maar het is duidelijk dat bepaalde jongens minder krediet hebben dan anderen. Dat is een beetje eigen aan elke trainer. Je hebt altijd jongens waar je hard in gelooft en die je het meer gunt, al zal geen enkele trainer dat ooit willen toegeven", zei analist Gert Verheyen hierover bij Villa Sporza.

Op zijn persbabbel achteraf werd Martinez zelf uiteraard ook gepolst naar de afwezigheid van Carrasco. De Spanjaard beweerde dat het louter om een tactische keuze ging. "Hij zou normaal gezien invallen voor Jérémy Doku, maar die hield het de volledige wedstrijd vol. Dat Dries Mertens, Nacer Chadli (en later ook Dennis Praet) invielen, was gewoon een keuze voor bepaalde profielen. Het had niets met de spelers zelf te maken", aldus de bondscoach.

LEES OOK: Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Carrasco had altijd minuten moeten krijgen ...

Meest recent

Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

0
0
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

88
88
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

34
34
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

66
66
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

122
122
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

302
302
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

469
469
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

151
151
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

344
344
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

271
271
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

62
62
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

263
263
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

107
107
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

128
128
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

549
549
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

140
140
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

193
193
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

713
713
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

69
69
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

292
292
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

432
432
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1551
1551
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

659
659
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

220
220
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

230
230

Meer sportnieuws