Spanje na strafschoppen voorbij Zwitserland

door
Spanje na strafschoppen voorbij Zwitserland

Spanje is de eerste ploeg die zich heeft weten te plaatsen voor de halve finales van het EK. Het werd 1-1 na verlengingen tegen Zwitserland. In de strafschoppenreeks wist Spanje met 3-1 het laken naar zich toe te trekken.

Spanje had zoals verwacht de bal en Jordi Alba bracht zijn land al snel op voorsprong. Zijn schot ging via Zakaria in doel en zo stond het al snel 0-1. Tot overmaat van ramp moest aanvaller Embolo na 22 minuten ook al de strijd staken door een blessure. Vargas kwam in de ploeg. De Spanjaarden waren baas en dreigden een aantal keren voor de kooi van Sommer, Zwitserland was aanvallend onmondig. Zo bleef het 0-1 na een zwakke eerste helft.

Rode kaart

Spanje begon de tweede helft met Olmo in de plaats van Sarabia. Zwitserland kwam wat meer aan het venster piepen en was dreigender dan in de eerste helft. Zo zette Zuber de Spaanse doelman aan het werk. De Spanjaarden toonden bitter weinig en Shaqiri profiteerde van geklungel in de Spaanse defensie: 1-1 en nog bijna een half uur te spelen. Gingen ze wéér stunten? Een kwartier voor affluiten kreeg Freuler een rode kaart na een tackle. Een zéér strenge beslissing. Zwitserland hield stand en zo kregen we verlengingen.

Daarin kreeg Spanje al twee grote kansen, maar die werden gemist. Sommer speelde ijzersterk en hield de Zwitsers in de match. In de tweede verlenging kreeg Spanje de bal ook niet tegen de touwen. Daardoor gingen we naar strafschoppen. Daarin won Spanje met 3-1. In de halve finale wacht een treffen met België of Italië.

Een verdiende kwalificatie?

Meest recent

‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

10
10
De Bruyne schittert plots in opmerkelijk filmpje: "King Kev"

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

1
1
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

95
95
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

63
63
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

94
94
Vannieuwkerke geeft inkijk in financiën: absurd unicum

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

20
20
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

117
117
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

40
40
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

177
177
Van Gucht zorgt voor absolute toptransfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

33
33
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

65
65
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

94
94
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

73
73
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

64
64
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

540
540
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

54
54
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

69
69
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

260
260
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

148
148
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

53
53
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

187
187
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

209
209
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

209
209
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1400
1400

Meer sportnieuws