Löw past voor opmerkelijke nieuwe uitdaging als coach

179 stemmen
Löw past voor opmerkelijke nieuwe uitdaging als coach

Na Nederland en Frankrijk is er dinsdag nog een derde topland gesneuveld in de achtste finales van het EK. In de altijd beladen clash tegen Engeland moest Duitsland op Wembley het onderspit delven met 2-0. Dat betekent meteen ook het einde van Joachim Löw als Duits bondscoach, want hij had al voor het toernooi aangekondigd dat hij na het EK zou stoppen.


Er komt zo een einde aan een tijdperk in Duitsland, want Löw stond maar liefst vijftien jaar aan het roer van Die Mannschaft. Hij nam na het WK 2006 over van Jürgen Klinsmann en leidde Duitsland in 2014 naar de wereldtitel. De jongste jaren ging het echter alsmaar minder, met de uitschakeling in de groepsfase op het WK 2018 en een 6-0-vernedering in Spanje vorige november als dieptepunten.

Wat de toekomst nu brengt voor de 61-jarige, is nog niet duidelijk. "Zo'n toernooi schudt je niet in enkele dagen van je af, daarvoor zal tijd nodig zijn", verklaarde hij achteraf op zijn persconferentie volgens Sky Deutschland. "Daarna zal er nieuwe energie komen. Ik denk zeker nog niet aan een pensioen. Er zullen zeker nog interessante nieuwe uitdagingen komen."

UPDATE 30/06

Er lijkt zich al een nieuwe uidaging aangeboden te hebben voor Löw. Zo wordt hij in de wandelgangen genoemd als mogelijke opvolger voor Frank de Boer, die aftreedt als bondscoach van het Nederlandse nationale elftal. Maar Löw was op een persconferentie heel duidelijk over wat die job betreft. "Nee, daar ben ik op dit moment zeker niet in geïnteresseerd. Nederland heeft veel goede trainers die het voetbal goed kennen. Het Nederlands elftal heeft zich goed ontwikkeld, maar is helaas een beetje vroeg uit het toernooi verdwenen", liet hij optekenen. Waar de toekomst van Löw dan wel ligt, is nog niet bekend. 

 

LEES OOK: Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Zou Löw een goede coach zijn voor Nederland?

Meest recent

Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

9
9
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

14
14
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

20
20
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

52
52
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

40
40
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

47
47
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

282
282
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

87
87
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

211
211
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

95
95
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

224
224
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

133
133
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

311
311
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

182
182
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

144
144
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

410
410
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

132
132
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

309
309
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

129
129
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

294
294
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

240
240
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

326
326
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

128
128
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

255
255
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

1345
1345

Meer sportnieuws