Löw past voor opmerkelijke nieuwe uitdaging als coach

door
Löw past voor opmerkelijke nieuwe uitdaging als coach

Na Nederland en Frankrijk is er dinsdag nog een derde topland gesneuveld in de achtste finales van het EK. In de altijd beladen clash tegen Engeland moest Duitsland op Wembley het onderspit delven met 2-0. Dat betekent meteen ook het einde van Joachim Löw als Duits bondscoach, want hij had al voor het toernooi aangekondigd dat hij na het EK zou stoppen.


Er komt zo een einde aan een tijdperk in Duitsland, want Löw stond maar liefst vijftien jaar aan het roer van Die Mannschaft. Hij nam na het WK 2006 over van Jürgen Klinsmann en leidde Duitsland in 2014 naar de wereldtitel. De jongste jaren ging het echter alsmaar minder, met de uitschakeling in de groepsfase op het WK 2018 en een 6-0-vernedering in Spanje vorige november als dieptepunten.

Wat de toekomst nu brengt voor de 61-jarige, is nog niet duidelijk. "Zo'n toernooi schudt je niet in enkele dagen van je af, daarvoor zal tijd nodig zijn", verklaarde hij achteraf op zijn persconferentie volgens Sky Deutschland. "Daarna zal er nieuwe energie komen. Ik denk zeker nog niet aan een pensioen. Er zullen zeker nog interessante nieuwe uitdagingen komen."

UPDATE 30/06

Er lijkt zich al een nieuwe uidaging aangeboden te hebben voor Löw. Zo wordt hij in de wandelgangen genoemd als mogelijke opvolger voor Frank de Boer, die aftreedt als bondscoach van het Nederlandse nationale elftal. Maar Löw was op een persconferentie heel duidelijk over wat die job betreft. "Nee, daar ben ik op dit moment zeker niet in geïnteresseerd. Nederland heeft veel goede trainers die het voetbal goed kennen. Het Nederlands elftal heeft zich goed ontwikkeld, maar is helaas een beetje vroeg uit het toernooi verdwenen", liet hij optekenen. Waar de toekomst van Löw dan wel ligt, is nog niet bekend. 

 

LEES OOK: Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Zou Löw een goede coach zijn voor Nederland?

Meest recent

POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

1
1
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

47
47
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

69
69
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

134
134
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

212
212
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

127
127
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

63
63
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

34
34
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

492
492
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

348
348
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

575
575
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

324
324
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

102
102
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

113
113
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

416
416
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

162
162
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

255
255
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

109
109
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

270
270
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

469
469
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

196
196
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

69
69
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

578
578
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

113
113

Meer sportnieuws