Löw past voor opmerkelijke nieuwe uitdaging als coach

door
Löw past voor opmerkelijke nieuwe uitdaging als coach

Na Nederland en Frankrijk is er dinsdag nog een derde topland gesneuveld in de achtste finales van het EK. In de altijd beladen clash tegen Engeland moest Duitsland op Wembley het onderspit delven met 2-0. Dat betekent meteen ook het einde van Joachim Löw als Duits bondscoach, want hij had al voor het toernooi aangekondigd dat hij na het EK zou stoppen.


Er komt zo een einde aan een tijdperk in Duitsland, want Löw stond maar liefst vijftien jaar aan het roer van Die Mannschaft. Hij nam na het WK 2006 over van Jürgen Klinsmann en leidde Duitsland in 2014 naar de wereldtitel. De jongste jaren ging het echter alsmaar minder, met de uitschakeling in de groepsfase op het WK 2018 en een 6-0-vernedering in Spanje vorige november als dieptepunten.

Wat de toekomst nu brengt voor de 61-jarige, is nog niet duidelijk. "Zo'n toernooi schudt je niet in enkele dagen van je af, daarvoor zal tijd nodig zijn", verklaarde hij achteraf op zijn persconferentie volgens Sky Deutschland. "Daarna zal er nieuwe energie komen. Ik denk zeker nog niet aan een pensioen. Er zullen zeker nog interessante nieuwe uitdagingen komen."

UPDATE 30/06

Er lijkt zich al een nieuwe uidaging aangeboden te hebben voor Löw. Zo wordt hij in de wandelgangen genoemd als mogelijke opvolger voor Frank de Boer, die aftreedt als bondscoach van het Nederlandse nationale elftal. Maar Löw was op een persconferentie heel duidelijk over wat die job betreft. "Nee, daar ben ik op dit moment zeker niet in geïnteresseerd. Nederland heeft veel goede trainers die het voetbal goed kennen. Het Nederlands elftal heeft zich goed ontwikkeld, maar is helaas een beetje vroeg uit het toernooi verdwenen", liet hij optekenen. Waar de toekomst van Löw dan wel ligt, is nog niet bekend. 

 

Zou Löw een goede coach zijn voor Nederland?

Meest recent

"Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Indien het alsnog de bekerfinale wil halen, zal RSC Anderlecht volgende zwaar aan de bak moeten. Het ...

64
64
Anderlecht benadeeld? Still vloekt na uitsluiting Sardella

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup tegen Antwerp FC met 0-1 ...

58
58
3 op 10: Anderlecht-zondebok keihard uitgefloten

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Brusselaars verloren ...

138
138
De Ketelaere wint Coppa-clash, nieuwe klap Pocognoli

Ook elders in Europa stond donderdagavond bekervoetbal op het programma. Zo wisten Charles De ...

39
39
Bloedrode avond Anderlecht: Antwerp kan bekerfinale ruiken

Antwerp FC heeft donderdagavond een stevige optie op de finale van de Croky Cup genomen. Dankzij een ...

293
293
Kompany maakt Bayern wild: zwaargewicht houdt zich niet in

Vincent Kompany is bezig aan een uitmuntend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München. ...

78
78
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

148
148
Anderlecht schreeuwt om penalty: Van der Elst reageert fors

In de Croky Cup stond donderdag weer een erg fraaie affiche op het programma. Zo werkten RSC ...

699
699
Anderlecht-Antwerp lokt opvallende gast naar Lotto Park

In de Croky Cup stond donderdagavond de tweede heenmatch van de halve finale op het programma. Zo ...

158
158
Saudische soap: superdebuut Benzema gooit olie op vuur

De Saudische competitie stond de voorbije dagen op zijn kop. Uiteraard door de staking van Cristiano ...

44
44
Job op het spel: Renard maakt 'grove fout' bij Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. En mogelijk moet het vizier ...

275
275
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

961
961
'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

162
162
Still verrast met eerste basisploeg, één wissel bij Antwerp

Donderdagavond staat de tweede heenmatch in de halve finales van de Croky Cup op het programma. En ...

185
185
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

110
110
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

43
43
'Bliksemvertrek bij Club Brugge: Engelse miljoenen in spel'

Club Brugge wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

776
776
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

532
532
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

70
70
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

468
468
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

246
246
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

379
379
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

259
259
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

478
478
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

421
421

Meer sportnieuws