Uitzinnige Engelsen knikkeren Duitsland uit het EK

door
Uitzinnige Engelsen knikkeren Duitsland uit het EK

Vandaag werd de kraker tussen Engeland en Duitsland gespeeld op het EK. Het waren de Engelsen die aan het langste eind trokken op Wembley. Sterling en Kane waren de doelpuntenmakers van dienst. In de kwartfinale wacht de Engelsen met Zweden of Oekraïne een haalbare kaart.


Coaches Gareth Southgate en Joachim Löw kwamen met meerdere verrassingen in hun opstelling op de proppen. Zo zaten onder meer Jack Grealish, Phil Foden, Jadon Sancho (Engeland), Serge Gnabry, Leroy Sané en Ikay Gündogan (Duitsland) op de bank. Met name bij Engeland resulteerde dat behoorlijk in een gebrek aan creativiteit. Kansen waren spaarzaam; Timo Werner, die het vertrouwen kreeg bij Duitsland, verprutste de enige van de eerste helft, door het speeltuig net niet langs de hand van de goed keepende Jordan Pickford te schuiven. 

Ook na de koffiepauze werd het allesbehalve een spektakelstuk, al bracht de invalbeurt van Grealish wel wat leven in de brouwerij. Niet voor niets begon de aanval richting de openingstreffer, in de 75ste minuut, bij de ster van Aston Villa. Via de mee opgekomen Luke Shaw kreeg Sterling hem voor het inlopen, vlak voor het doel: de in de buurt Wembley geboren aanvaller van Manchester City faalde niet, en scoorde zijn derde doelpunt in vier EK-duels. Daarmee was Sterling nog altijd de enige Engelsman die de netten had doen trillen op dit EK.

Vrijwel gelijk na de 1-0 van Sterling ging Duitsland op zoek naar een gelijkmaker. Thomas Müller kreeg nagenoeg vrije doorgang richting die gelijkmaker, maar de routinier - normaliter zo koeltjes en beheerst - schoot de val uit een één-op-één richting Pickford jammerlijk naast. Tot overmaat van ramp scoorde Harry Kane even later, in de 86ste minuut, na een wederom dramatische wedstrijd van zijn kant wél: en weer op aangeven van Grealish.

Die klap kwam de Mannschaft logischerwijs niet meer te boven, en dus eindigt het tijdperk-Löw met een 2-0 nederlaag tegen Engeland, en uitschakeling in de laatste 18-ronde van dit EK. Voor de Three Lions wacht nu een duel in de kwartfinale tegen de winnaar van Zweden en Oekraïne, die om 21:00 uur tegen elkaar aftrappen vanavond.

Scoreverloop:
1-0 (75') Raheem Sterling
2-0 (86') Harry Kane

LEES OOK: Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Verdiende zege voor Engeland?

Meest recent

Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

183
183
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

3
3
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

12
12
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

27
27
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

79
79
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

55
55
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

48
48
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

275
275
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

137
137
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

253
253
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

117
117
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

424
424
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

239
239
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

179
179
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

147
147
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

223
223
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

67
67
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

675
675
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

57
57
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

79
79
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

117
117
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

432
432
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

65
65
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

150
150

Meer sportnieuws