Uitzinnige Engelsen knikkeren Duitsland uit het EK

door
Uitzinnige Engelsen knikkeren Duitsland uit het EK

Vandaag werd de kraker tussen Engeland en Duitsland gespeeld op het EK. Het waren de Engelsen die aan het langste eind trokken op Wembley. Sterling en Kane waren de doelpuntenmakers van dienst. In de kwartfinale wacht de Engelsen met Zweden of Oekraïne een haalbare kaart.


Coaches Gareth Southgate en Joachim Löw kwamen met meerdere verrassingen in hun opstelling op de proppen. Zo zaten onder meer Jack Grealish, Phil Foden, Jadon Sancho (Engeland), Serge Gnabry, Leroy Sané en Ikay Gündogan (Duitsland) op de bank. Met name bij Engeland resulteerde dat behoorlijk in een gebrek aan creativiteit. Kansen waren spaarzaam; Timo Werner, die het vertrouwen kreeg bij Duitsland, verprutste de enige van de eerste helft, door het speeltuig net niet langs de hand van de goed keepende Jordan Pickford te schuiven. 

Ook na de koffiepauze werd het allesbehalve een spektakelstuk, al bracht de invalbeurt van Grealish wel wat leven in de brouwerij. Niet voor niets begon de aanval richting de openingstreffer, in de 75ste minuut, bij de ster van Aston Villa. Via de mee opgekomen Luke Shaw kreeg Sterling hem voor het inlopen, vlak voor het doel: de in de buurt Wembley geboren aanvaller van Manchester City faalde niet, en scoorde zijn derde doelpunt in vier EK-duels. Daarmee was Sterling nog altijd de enige Engelsman die de netten had doen trillen op dit EK.

Vrijwel gelijk na de 1-0 van Sterling ging Duitsland op zoek naar een gelijkmaker. Thomas Müller kreeg nagenoeg vrije doorgang richting die gelijkmaker, maar de routinier - normaliter zo koeltjes en beheerst - schoot de val uit een één-op-één richting Pickford jammerlijk naast. Tot overmaat van ramp scoorde Harry Kane even later, in de 86ste minuut, na een wederom dramatische wedstrijd van zijn kant wél: en weer op aangeven van Grealish.

Die klap kwam de Mannschaft logischerwijs niet meer te boven, en dus eindigt het tijdperk-Löw met een 2-0 nederlaag tegen Engeland, en uitschakeling in de laatste 18-ronde van dit EK. Voor de Three Lions wacht nu een duel in de kwartfinale tegen de winnaar van Zweden en Oekraïne, die om 21:00 uur tegen elkaar aftrappen vanavond.

Scoreverloop:
1-0 (75') Raheem Sterling
2-0 (86') Harry Kane

LEES OOK: Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Verdiende zege voor Engeland?

Meest recent

'Nieuwe wending in saga tussen Napoli en Lukaku'

De voorbije weken was er heel wat te doen over Romelu Lukaku. Hij moest afhaken voor de stage van de ...

6
6
Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

In de Challenger Pro League komt het einde van de reguliere competitie stilaan zeer dichtbij. ...

31
31
Arteta komt met hoopgevend nieuws over Trossard

Tijdens de interlandbreak ontspon zich een zeer opmerkelijk fenomeen: de ene na de andere speler van ...

3
3
Mazzu geeft aan waar OHL de match verloren heeft

OH Leuven wist zich voor de interlandbreak op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog op het ...

21
21
Standard spreekt straffe ambitie uit na droomstart

Standard was de voorbije jaren doorgaans het kneusje in Play-Off II, maar dat lijkt dit seizoen ...

44
44
Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Bij Club Brugge belooft het alweer een drukke transferzomer te gaan worden. Deze week raakte al ...

133
133
Standard kan na 30 matchen eindelijk nog eens winnen in PO2

Het is eindelijk gebeurd: Standard heeft nog eens een wedstrijd in de Europe Play-Off gewonnen. ...

43
43
Verhaeghe pakt uit met megadeal bij Club Brugge

Bart Verhaeghe wil Club Brugge niet alleen kampioen maken, maar ook klaarstomen voor een nieuwe ...

327
327
Van Gucht en Charlotte zorgen voor groot liefdesmysterie

Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy verwachten binnenkort een dochter samen. Een opvallende ...

32
32
'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

203
203
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

47
47
Barça gniffelt: Real gaat met billen bloot in Mallorca

Voor Real Madrid lijkt de titel in LaLiga dit seizoen weer een beetje verder weg. De Koninklijke ...

43
43
Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

58
58
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

250
250
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

79
79
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

34
34
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

213
213
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

152
152
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

251
251
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

97
97
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

69
69
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

443
443
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

155
155
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

188
188
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

47
47

Meer sportnieuws