Uitzinnige Engelsen knikkeren Duitsland uit het EK

101 stemmen
Uitzinnige Engelsen knikkeren Duitsland uit het EK

Vandaag werd de kraker tussen Engeland en Duitsland gespeeld op het EK. Het waren de Engelsen die aan het langste eind trokken op Wembley. Sterling en Kane waren de doelpuntenmakers van dienst. In de kwartfinale wacht de Engelsen met Zweden of Oekraïne een haalbare kaart.


Coaches Gareth Southgate en Joachim Löw kwamen met meerdere verrassingen in hun opstelling op de proppen. Zo zaten onder meer Jack Grealish, Phil Foden, Jadon Sancho (Engeland), Serge Gnabry, Leroy Sané en Ikay Gündogan (Duitsland) op de bank. Met name bij Engeland resulteerde dat behoorlijk in een gebrek aan creativiteit. Kansen waren spaarzaam; Timo Werner, die het vertrouwen kreeg bij Duitsland, verprutste de enige van de eerste helft, door het speeltuig net niet langs de hand van de goed keepende Jordan Pickford te schuiven. 

Ook na de koffiepauze werd het allesbehalve een spektakelstuk, al bracht de invalbeurt van Grealish wel wat leven in de brouwerij. Niet voor niets begon de aanval richting de openingstreffer, in de 75ste minuut, bij de ster van Aston Villa. Via de mee opgekomen Luke Shaw kreeg Sterling hem voor het inlopen, vlak voor het doel: de in de buurt Wembley geboren aanvaller van Manchester City faalde niet, en scoorde zijn derde doelpunt in vier EK-duels. Daarmee was Sterling nog altijd de enige Engelsman die de netten had doen trillen op dit EK.

Vrijwel gelijk na de 1-0 van Sterling ging Duitsland op zoek naar een gelijkmaker. Thomas Müller kreeg nagenoeg vrije doorgang richting die gelijkmaker, maar de routinier - normaliter zo koeltjes en beheerst - schoot de val uit een één-op-één richting Pickford jammerlijk naast. Tot overmaat van ramp scoorde Harry Kane even later, in de 86ste minuut, na een wederom dramatische wedstrijd van zijn kant wél: en weer op aangeven van Grealish.

Die klap kwam de Mannschaft logischerwijs niet meer te boven, en dus eindigt het tijdperk-Löw met een 2-0 nederlaag tegen Engeland, en uitschakeling in de laatste 18-ronde van dit EK. Voor de Three Lions wacht nu een duel in de kwartfinale tegen de winnaar van Zweden en Oekraïne, die om 21:00 uur tegen elkaar aftrappen vanavond.

Scoreverloop:
1-0 (75') Raheem Sterling
2-0 (86') Harry Kane

LEES OOK: Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Verdiende zege voor Engeland?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

66
66
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

22
22
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

39
39
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

26
26
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

83
83
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

188
188
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

30
30
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

103
103
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

90
90
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

177
177
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

92
92
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

319
319
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

137
137
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

137
137
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

269
269
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

116
116
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

232
232
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

657
657
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

139
139
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

704
704
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

317
317
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

698
698
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

191
191
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

456
456
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

222
222
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

85
85

Meer sportnieuws