Uitzinnige Engelsen knikkeren Duitsland uit het EK

door
Uitzinnige Engelsen knikkeren Duitsland uit het EK

Vandaag werd de kraker tussen Engeland en Duitsland gespeeld op het EK. Het waren de Engelsen die aan het langste eind trokken op Wembley. Sterling en Kane waren de doelpuntenmakers van dienst. In de kwartfinale wacht de Engelsen met Zweden of Oekraïne een haalbare kaart.


Coaches Gareth Southgate en Joachim Löw kwamen met meerdere verrassingen in hun opstelling op de proppen. Zo zaten onder meer Jack Grealish, Phil Foden, Jadon Sancho (Engeland), Serge Gnabry, Leroy Sané en Ikay Gündogan (Duitsland) op de bank. Met name bij Engeland resulteerde dat behoorlijk in een gebrek aan creativiteit. Kansen waren spaarzaam; Timo Werner, die het vertrouwen kreeg bij Duitsland, verprutste de enige van de eerste helft, door het speeltuig net niet langs de hand van de goed keepende Jordan Pickford te schuiven. 

Ook na de koffiepauze werd het allesbehalve een spektakelstuk, al bracht de invalbeurt van Grealish wel wat leven in de brouwerij. Niet voor niets begon de aanval richting de openingstreffer, in de 75ste minuut, bij de ster van Aston Villa. Via de mee opgekomen Luke Shaw kreeg Sterling hem voor het inlopen, vlak voor het doel: de in de buurt Wembley geboren aanvaller van Manchester City faalde niet, en scoorde zijn derde doelpunt in vier EK-duels. Daarmee was Sterling nog altijd de enige Engelsman die de netten had doen trillen op dit EK.

Vrijwel gelijk na de 1-0 van Sterling ging Duitsland op zoek naar een gelijkmaker. Thomas Müller kreeg nagenoeg vrije doorgang richting die gelijkmaker, maar de routinier - normaliter zo koeltjes en beheerst - schoot de val uit een één-op-één richting Pickford jammerlijk naast. Tot overmaat van ramp scoorde Harry Kane even later, in de 86ste minuut, na een wederom dramatische wedstrijd van zijn kant wél: en weer op aangeven van Grealish.

Die klap kwam de Mannschaft logischerwijs niet meer te boven, en dus eindigt het tijdperk-Löw met een 2-0 nederlaag tegen Engeland, en uitschakeling in de laatste 18-ronde van dit EK. Voor de Three Lions wacht nu een duel in de kwartfinale tegen de winnaar van Zweden en Oekraïne, die om 21:00 uur tegen elkaar aftrappen vanavond.

Scoreverloop:
1-0 (75') Raheem Sterling
2-0 (86') Harry Kane

Verdiende zege voor Engeland?

Meest recent

Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

3
3
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

24
24
Godts speelt open kaart over selectie voor Rode Duivels

Binnen enkele weken maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

137
137
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

56
56
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

87
87
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

228
228
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

56
56
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

24
24
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

61
61
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

122
122
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

25
25
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

22
22
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

330
330
Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Het aftellen tot het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico is nu ook echt begonnen. Zo zijn ...

270
270
Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

434
434
Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

406
406
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

363
363
Schoktransfer Lukaku? 'Napoli-toekomst in handen één man'

Romelu Lukaku scoorde afgelopen weekend eindelijk zijn eerste doelpunt van het seizoen namens SSC ...

161
161
'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

411
411
Zorgen Garcia: drie Club-spelers in basis op cruciale stage?

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

307
307
Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

796
796
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

407
407
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

66
66
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

96
96

Meer sportnieuws