TU: 'Antwerp wil Club pijn doen, miljoenenbod voor Anderlecht'

464 stemmen
TU: 'Antwerp wil Club pijn doen,  miljoenenbod voor Anderlecht'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge leek goed op weg om Michel-Ange Balikwisha binnen te halen. Maar SudPresse meldt dat Antwerp FC roet in het eten wil gooien. De Great Old zou nu een officieel bod hebben neergelegd. Naar verluidt gaat het om een transfersom van zo'n 4.5 miljoen euro, nog eens één miljoen euro aan bonussen en 15% op de mogelijke doorverkoopsom. Standard verkiest echter Club, dat een veel beter bod op tafel legde. Maar Antwerp zou er wel in geslaagd zijn om de speler zelf serieus te doen twijfelen. Financieel gezien zouden Balikwisha en zijn entourage wél een betere aanbieding hebben ontvangen dan dat ze zouden krijgen in Brugge.

Anderlecht heeft aangekondigd dat Knowledge Musona de club verlaat. De 31-jarige Zimbabwaan vervolgt zijn carrière in het Midden-Oosten. Daar tekende Musona een meerjarig contract bij Al-Tai FC. Ondertussen is een doorbraak rond Albert Sambi Lokonga nabij, zo meldt transfergoeroe Fabrizio Romano. Arsenal zou zijn aanbieding inmiddels verhoogd hebben: een basissom van 17.5 miljoen euro, aangevuld met een slordige 4 miljoen euro aan bonussen en variabelen. Dat lijkt voldoende om Anderlecht te overtuigen. Al is er nog één struikelblok. Zo zou Paars-Wit mikken op 15% op de mogelijke doorverkoopsom.

Het goede seizoen van Hugo Siquet is niet onopgemerkt gebleven. Volgens La Dernière Heure zou hij zich in de kijker van RB Salzburg hebben gespeeld. Toch lijkt een transfer deze zomer niet aan de orde. Siquet heeft namelijk geen intentie om te vertrekken en wil eerst nog wat verder groeien bij Standard. De kans bestaat dan ook dat hij zijn contract weldra zal verlengen. Dat laatste geldt volgens LDH ook voor Nicolas Raskin. De middenvelder zou onder meer op de verlanglijst van Olympique Marseille staan.

Er is een einde gekomen aan de passage van Zinho Gano bij KRC Genk. De aanvaller wist nooit te overtuigen bij de Limburgers, en werd de voorbije twee seizoenen al uitgeleend aan Antwerp en Kortrijk. Nu heeft Gano met Zulte Waregem terug een vaste werkgever beet. De 27-jarige targetspits tekende een contract voor drie seizoenen (met optie tot verlenging) aan de Gaverbeek.

Issa Kaboré heeft KV Mechelen definitief verlaten. KVM had de 20-jarige Burkinees vorige zomer al voor 4,5 miljoen euro verkocht aan Manchester City, maar mocht hem afgelopen seizoen nog huren van de Engelse grootmacht. Komend seizoen keert Kaboré dus niet meer terug Achter de Kazerne. Hij gaat aan de slag in de Ligue 1, want L'Est Eclair weet dat hij komend seizoen voor Troyes zal spelen.

BUTENLAND
Sergio Ramos is over enkele dagen officieel transfervrij. De 35-jarige verdediger neemt na zestien jaar afscheid van Real Madrid, maar de strijd om de 180-voudige international van Spanje ligt verder nog open. Volgens 'meerdere bronnen' heeft de verdediger aanbiedingen ontvangen van PSG, maar ook van Manchester City en Bayern München. Ook New York City FC wordt genoemd.

Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano heeft Marko Arnautovic een akkoord bereikt met Bologna. De Oostenrijker zou transfervrij vertrekken bij het Chinese Shanghai, en eerstdaags een contract tekenen bij de Italiaanse eersteklasser. Op die manier lijkt de 32-jarige aanvaller aan zijn tweede avontuur in de Serie A te beginnen.

Diverse bronnen melden dat heeft Lionel Messi besloten om zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. Dat gerucht deed al enkele dagen de ronde. Messi zou het aanbod van Barcelona verkiezen boven dat van PSG én enkele Premier League-clubs. De Argentijn zou een nieuw contract tot medio 2024 ondertekenen.

LEES OOK: Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

93
93
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

224
224
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

896
896
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

102
102
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

152
152
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

72
72
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

69
69
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

37
37
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

162
162
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

198
198
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

157
157
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

26
26
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

294
294
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

386
386
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

202
202
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

116
116
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

860
860
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

522
522
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

366
366
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

267
267
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

50
50

Meer sportnieuws