TU: 'Antwerp wil Club pijn doen, miljoenenbod voor Anderlecht'

door
TU: 'Antwerp wil Club pijn doen,  miljoenenbod voor Anderlecht'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge leek goed op weg om Michel-Ange Balikwisha binnen te halen. Maar SudPresse meldt dat Antwerp FC roet in het eten wil gooien. De Great Old zou nu een officieel bod hebben neergelegd. Naar verluidt gaat het om een transfersom van zo'n 4.5 miljoen euro, nog eens één miljoen euro aan bonussen en 15% op de mogelijke doorverkoopsom. Standard verkiest echter Club, dat een veel beter bod op tafel legde. Maar Antwerp zou er wel in geslaagd zijn om de speler zelf serieus te doen twijfelen. Financieel gezien zouden Balikwisha en zijn entourage wél een betere aanbieding hebben ontvangen dan dat ze zouden krijgen in Brugge.

Anderlecht heeft aangekondigd dat Knowledge Musona de club verlaat. De 31-jarige Zimbabwaan vervolgt zijn carrière in het Midden-Oosten. Daar tekende Musona een meerjarig contract bij Al-Tai FC. Ondertussen is een doorbraak rond Albert Sambi Lokonga nabij, zo meldt transfergoeroe Fabrizio Romano. Arsenal zou zijn aanbieding inmiddels verhoogd hebben: een basissom van 17.5 miljoen euro, aangevuld met een slordige 4 miljoen euro aan bonussen en variabelen. Dat lijkt voldoende om Anderlecht te overtuigen. Al is er nog één struikelblok. Zo zou Paars-Wit mikken op 15% op de mogelijke doorverkoopsom.

Het goede seizoen van Hugo Siquet is niet onopgemerkt gebleven. Volgens La Dernière Heure zou hij zich in de kijker van RB Salzburg hebben gespeeld. Toch lijkt een transfer deze zomer niet aan de orde. Siquet heeft namelijk geen intentie om te vertrekken en wil eerst nog wat verder groeien bij Standard. De kans bestaat dan ook dat hij zijn contract weldra zal verlengen. Dat laatste geldt volgens LDH ook voor Nicolas Raskin. De middenvelder zou onder meer op de verlanglijst van Olympique Marseille staan.

Er is een einde gekomen aan de passage van Zinho Gano bij KRC Genk. De aanvaller wist nooit te overtuigen bij de Limburgers, en werd de voorbije twee seizoenen al uitgeleend aan Antwerp en Kortrijk. Nu heeft Gano met Zulte Waregem terug een vaste werkgever beet. De 27-jarige targetspits tekende een contract voor drie seizoenen (met optie tot verlenging) aan de Gaverbeek.

Issa Kaboré heeft KV Mechelen definitief verlaten. KVM had de 20-jarige Burkinees vorige zomer al voor 4,5 miljoen euro verkocht aan Manchester City, maar mocht hem afgelopen seizoen nog huren van de Engelse grootmacht. Komend seizoen keert Kaboré dus niet meer terug Achter de Kazerne. Hij gaat aan de slag in de Ligue 1, want L'Est Eclair weet dat hij komend seizoen voor Troyes zal spelen.

BUTENLAND
Sergio Ramos is over enkele dagen officieel transfervrij. De 35-jarige verdediger neemt na zestien jaar afscheid van Real Madrid, maar de strijd om de 180-voudige international van Spanje ligt verder nog open. Volgens 'meerdere bronnen' heeft de verdediger aanbiedingen ontvangen van PSG, maar ook van Manchester City en Bayern München. Ook New York City FC wordt genoemd.

Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano heeft Marko Arnautovic een akkoord bereikt met Bologna. De Oostenrijker zou transfervrij vertrekken bij het Chinese Shanghai, en eerstdaags een contract tekenen bij de Italiaanse eersteklasser. Op die manier lijkt de 32-jarige aanvaller aan zijn tweede avontuur in de Serie A te beginnen.

Diverse bronnen melden dat heeft Lionel Messi besloten om zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. Dat gerucht deed al enkele dagen de ronde. Messi zou het aanbod van Barcelona verkiezen boven dat van PSG én enkele Premier League-clubs. De Argentijn zou een nieuw contract tot medio 2024 ondertekenen.

LEES OOK: ‘Ramos wil naar WK: sensationele Europese comeback’

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

7
7
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

22
22
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

86
86
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

33
33
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

117
117
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

43
43
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

34
34
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

176
176
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

353
353
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

328
328
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

89
89
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

259
259
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

326
326
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

53
53
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

131
131
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

112
112
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

257
257
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

145
145
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

142
142
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

54
54
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

210
210
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

619
619
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

498
498
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

103
103
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

377
377

Meer sportnieuws