Europese pers ziet drie uitblinkers bij Rode Duivels

door
Europese pers ziet drie uitblinkers bij Rode Duivels

Het was zeker niet hun beste wedstrijd en in de tweede helft kwam er de nodige portie geluk bij kijken, maar de Rode Duivels zijn er in geslaagd om Portugal uit te schakelen op het EK. Een zenuwachtige en potige match in Sevilla eindigde zondagavond op 1-0. Achteraf zag de Europese pers drie grote uitblinkers bij de Belgen.


Over het algemeen zijn de reacties niet bijzonder lovend. Zo zag men in de rest van Europa vooral een vrij behouden België, maar wel super-efficiënt. Bovendien staken enkele spelers er bovenuit. In Nederland kwam er bijvoorbeeld veel lof voor het werk van Thomas Vermaelen. "Een masterclass verdedigen van The Verminator", klinkt de titel van de uitgebreide analyse bij Voetbal International. "De Belgische defensie, die erg op leeftijd is, piepte en kraakte af en toe, maar bleef uiteindelijk nog redelijk eenvoudig overeind", vult De Telegraaf aan.

Het Spaanse Marca spendeerde dan weer de nodige aandacht aan Thibaut Courtois, die de Duivels rechthield met enkele knappe reddingen. "De muur die hij in Madrid heeft gebouwd, heeft hij meegenomen naar de nationale ploeg. Tegen Portugal stond hij er opnieuw wanneer nodig." Ook AS onderstreepte de sterke prestatie van de doelman, maar zwaait daarnaast met lof naar uitblinker Thorgan Hazard. "Thorgan, die andere Hazard, regeerde in Sevilla over een verzameling van sterren met veel meer ervaring dan hem."

Vanuit Engeland werd de doelpuntenmaker eveneens bejubeld. "Het is een misvatting dat Thorgan weinig meer is dan de kleine broer van Eden. In Engeland is het talent van Thorgan onder de radar gebleven. Dat verandert misschien wel na deze wedstrijd", aldus The Daily Mail. Bij het Duitse BILD zag men dan weer hoe de 'Dortmund-Belgen Ronaldo op vakantie stuurden', terwijl ook het Italiaanse Gazzetta dello Sport Thorgan aanduidde als meest beslissende Duivel.

LEES OOK: Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Wie was uw Duivel van de match?

Meest recent

'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

4
4
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

51
51
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

170
170
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

103
103
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

76
76
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

454
454
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

630
630
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

54
54
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

277
277
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

29
29
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

489
489
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

94
94
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

401
401
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

498
498
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

598
598
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

334
334
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

586
586
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

445
445
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

226
226
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

528
528
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

636
636
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

553
553
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

133
133
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

238
238
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

309
309

Meer sportnieuws