Europese pers ziet drie uitblinkers bij Rode Duivels

door
Europese pers ziet drie uitblinkers bij Rode Duivels

Het was zeker niet hun beste wedstrijd en in de tweede helft kwam er de nodige portie geluk bij kijken, maar de Rode Duivels zijn er in geslaagd om Portugal uit te schakelen op het EK. Een zenuwachtige en potige match in Sevilla eindigde zondagavond op 1-0. Achteraf zag de Europese pers drie grote uitblinkers bij de Belgen.


Over het algemeen zijn de reacties niet bijzonder lovend. Zo zag men in de rest van Europa vooral een vrij behouden België, maar wel super-efficiënt. Bovendien staken enkele spelers er bovenuit. In Nederland kwam er bijvoorbeeld veel lof voor het werk van Thomas Vermaelen. "Een masterclass verdedigen van The Verminator", klinkt de titel van de uitgebreide analyse bij Voetbal International. "De Belgische defensie, die erg op leeftijd is, piepte en kraakte af en toe, maar bleef uiteindelijk nog redelijk eenvoudig overeind", vult De Telegraaf aan.

Het Spaanse Marca spendeerde dan weer de nodige aandacht aan Thibaut Courtois, die de Duivels rechthield met enkele knappe reddingen. "De muur die hij in Madrid heeft gebouwd, heeft hij meegenomen naar de nationale ploeg. Tegen Portugal stond hij er opnieuw wanneer nodig." Ook AS onderstreepte de sterke prestatie van de doelman, maar zwaait daarnaast met lof naar uitblinker Thorgan Hazard. "Thorgan, die andere Hazard, regeerde in Sevilla over een verzameling van sterren met veel meer ervaring dan hem."

Vanuit Engeland werd de doelpuntenmaker eveneens bejubeld. "Het is een misvatting dat Thorgan weinig meer is dan de kleine broer van Eden. In Engeland is het talent van Thorgan onder de radar gebleven. Dat verandert misschien wel na deze wedstrijd", aldus The Daily Mail. Bij het Duitse BILD zag men dan weer hoe de 'Dortmund-Belgen Ronaldo op vakantie stuurden', terwijl ook het Italiaanse Gazzetta dello Sport Thorgan aanduidde als meest beslissende Duivel.

LEES OOK: ‘Clash bij Anderlecht: bestbetaalde ster naar de exit?’

Wie was uw Duivel van de match?

Meest recent

Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

5
5
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

15
15
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

122
122
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

131
131
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

48
48
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

89
89
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

153
153
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

62
62
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

56
56
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

96
96
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

32
32
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

83
83
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

305
305
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

113
113
Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

406
406
Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

123
123
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

197
197
Einde CL-verhaal voor Mignolet? 'Big Si' velt oordeel

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden als doelman van Club Brugge. Hij is er einde ...

303
303
'Anderlecht en Renard: dé oorzaak voor vertrek bekend'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard, wat geen verrassende beslissing was. De sportief directeur ...

407
407
Carrasco over Duivels én transfer: "Wil toch iets zeggen"

Yannick Carrasco kende al een héél mooie carrière, waarbij vooral zijn periode ...

81
81
Speler Club trapt niet in val: "Of ik naar Atlético wil?"

Nicolo Tresoldi praat regellmatig met buitenlandse media. De aanvaller gaf een interview aan het ...

145
145
Anderlecht switcht: enorme koerswijziging op komst

RSC Anderlecht blijft maar veranderen van visie, dat blijkt ook nu weer. Deze keer willen ze meer en ...

576
576
Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35
Atlético alert: AS waarschuwt voor twee Club-spelers

Club Brugge droomt ervan om zijn straffe Champions League-prestaties van vorige seizoen te evenaren. ...

157
157

Meer sportnieuws