Europese pers ziet drie uitblinkers bij Rode Duivels

door
Europese pers ziet drie uitblinkers bij Rode Duivels

Het was zeker niet hun beste wedstrijd en in de tweede helft kwam er de nodige portie geluk bij kijken, maar de Rode Duivels zijn er in geslaagd om Portugal uit te schakelen op het EK. Een zenuwachtige en potige match in Sevilla eindigde zondagavond op 1-0. Achteraf zag de Europese pers drie grote uitblinkers bij de Belgen.


Over het algemeen zijn de reacties niet bijzonder lovend. Zo zag men in de rest van Europa vooral een vrij behouden België, maar wel super-efficiënt. Bovendien staken enkele spelers er bovenuit. In Nederland kwam er bijvoorbeeld veel lof voor het werk van Thomas Vermaelen. "Een masterclass verdedigen van The Verminator", klinkt de titel van de uitgebreide analyse bij Voetbal International. "De Belgische defensie, die erg op leeftijd is, piepte en kraakte af en toe, maar bleef uiteindelijk nog redelijk eenvoudig overeind", vult De Telegraaf aan.

Het Spaanse Marca spendeerde dan weer de nodige aandacht aan Thibaut Courtois, die de Duivels rechthield met enkele knappe reddingen. "De muur die hij in Madrid heeft gebouwd, heeft hij meegenomen naar de nationale ploeg. Tegen Portugal stond hij er opnieuw wanneer nodig." Ook AS onderstreepte de sterke prestatie van de doelman, maar zwaait daarnaast met lof naar uitblinker Thorgan Hazard. "Thorgan, die andere Hazard, regeerde in Sevilla over een verzameling van sterren met veel meer ervaring dan hem."

Vanuit Engeland werd de doelpuntenmaker eveneens bejubeld. "Het is een misvatting dat Thorgan weinig meer is dan de kleine broer van Eden. In Engeland is het talent van Thorgan onder de radar gebleven. Dat verandert misschien wel na deze wedstrijd", aldus The Daily Mail. Bij het Duitse BILD zag men dan weer hoe de 'Dortmund-Belgen Ronaldo op vakantie stuurden', terwijl ook het Italiaanse Gazzetta dello Sport Thorgan aanduidde als meest beslissende Duivel.

LEES OOK: 'Taravel onder druk: groot slachtoffer voor bekerfinale'

Wie was uw Duivel van de match?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

87
87
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

10
10
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

33
33
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

9
9
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

259
259
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

37
37
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

112
112
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

151
151
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

35
35
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

54
54
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

160
160
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

301
301
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

66
66
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

91
91
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

287
287
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

294
294
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

51
51
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

145
145
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

227
227
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

72
72
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

199
199
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

127
127
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

107
107
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

103
103
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

109
109

Meer sportnieuws