Herhaling WK-scenario? "Tactisch Portugal wint van België"

635 stemmen
Herhaling WK-scenario?

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op één van hun belangrijkste wedstrijden in jaren. Zondag hopen onze nationale helden immers een plekje in de kwartfinales van het EK te veroveren. Maar dan moeten ze zich wel voorbij titelverdediger Portugal zien te knokken.


Tot dusver deden de Duivels het weliswaar uitstekend, toch volgt tegen Ronaldo en co pas de eerste grote test sinds lange tijd. Portugal kon voorlopig niet echt indruk maken, maar kreeg wel al te maken met zware tegenstanders als Frankrijk en Duitsland. Bovendien kan het elftal van Fernando Santos een wedstrijd erg zakelijk en resultaatgericht aanpakken. "De Portugezen raken niet zo in paniek van een tegenslag en kunnen op een lelijke manier een wedstrijd winnen. De Belgen kunnen eigenlijk alleen maar op een mooie manier een wedstrijd winnen. Daarom gaan ze het ongelooflijk lastig krijgen tegen Portugal", stelt de Nederlandse analist Süleyman Öztürk in een Youtube-video van Voetbal International.

Nochtans rekende Öztürk ons land voor het EK bij de grote kanshebbers op een finaleplaats, maar nu vreest hij er toch voor. "Ik ben bang dat de Belgen net zoals op het WK tactisch verrast zullen worden en daardoor uitgeschakeld worden. De Belgen maakten toen voetballend gezien meer indruk dan Frankrijk, maar werden uitgeschakeld door een uitgekookt elftal. En zo'n Witsel is dan wel terug na zijn achillespees-blessure, maar staat nu tegenover Renato Sanches. Dat is toch slikken. Dus ik denk dat de Portugezen zullen winnen. Als voetbalromanticus hoop je natuurlijk wel op De Bruyne en Lukaku. Er zit ook meer intelligentie in het elftal, maar ik ben bang dat deze generatie in schoonheid zal sterven."

LEES OOK: Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

104
104
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

58
58
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

526
526
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

49
49
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

33
33
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

53
53
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

50
50
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

133
133
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

236
236
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

242
242
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

414
414
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

882
882
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

136
136
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

784
784
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

204
204
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

618
618
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

211
211
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

64
64
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

188
188
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

162
162
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

1011
1011
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

603
603
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

211
211
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

74
74
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

41
41

Meer sportnieuws