Engels verknoeit gedroomde comeback naar Club

2303 stemmen
Engels verknoeit gedroomde comeback naar Club

Björn Engels is back in Belgium. Niet bij Club Brugge zoals in de voorbije maanden vaak werd opgevangen in de geruchtenmolen, maar wel bij Antwerp FC. Daarmee realiseert het jeugdproduct van Club een gevoelige transfer en worden de kansen een toekomstige rentree op Jan Breydel quasi nihil.


LAATSTE MATCH: MAART 2020

Vorige week vrijdag verraste Royal Antwerp FC vriend en vijand door de inkomende transfer van Bjorn Engels wereldkundig te maken. De 26-jarige centrale verdediger zat al geruime tijd op zijspoor bij Aston Villa waar hij – mede door veelvuldige blessures – in bijna twee jaar tijd amper aan 19 officiële wedstrijden raakte. De laatste officiële wedstrijd van Engels bij The Villans dateert alweer van 9 maart 2020, toen zij tegen Leicester City met 4-0 onderuit gingen. Sindsdien maakte Engels geen officiële minuten meer in de hoofdmacht van Aston Villa, enkel met de U23 werkte hij op 16 april 2021 nog eens een volledige wedstrijd af.



Antwerp FC lijkt op het sportief gebied een eerder risicovolle transfer afgerond te hebben, want 't is ondertussen al meer dan een jaar geleden dat Björn Engels in actie kwam in de hoofdmacht van Aston Villa. In die optiek vertoont de rentree van Engels naar de Jupiler Pro League een grote gelijkenis met de terugkeer van Jordan Lukaku vorig seizoen, want ook die kwam destijds weinig aan de bak bij Lazio. Maar net zoals bij Lukaku heeft Antwerp ook bij Engels de nodige informatie ingewonnen omtrent de fysieke capaciteiten van de centrale verdediger. Bovendien stond de ex-speler van Club Brugge al geruime tijd op de Antwerpse shortlist.

DUURSTE INKOMENDE TRANSFER? 

De fysieke screening van Jordan Lukaku was alvast een groot succes, want de achtvoudige Rode Duivel miste vorig seizoen bij Antwerp slechts een handvol wedstrijden wegens blessures. En da's toch straf gedaan, want voor zijn huurbeurt aan Antwerp kwam Jordan Lukaku tussen januari 2019 en oktober 2020 nooit meer dan 45 minuten per wedstrijd in actie bij Lazio. De fysieke situatie van Björn Engels is wel wat genuanceerder, want bij Aston Villa lukte zelfs 45 minuten per wedstrijd hem niet meer sinds 9 maart vorig jaar.



Antwerp FC durft aldus de sportieve gok aan met Björn Engels en daarvoor leverde het ook een flinke financiële inspanning. The Great Old ondernam in het verleden ook al een poging om Engels naar de Bosuil te halen, maar toen moest Antwerp op financieel gebied afhaken. Dit keer lukte het de club dus wél en middels enkele variabele betalingen kan Engels zowaar de duurste inkomende transfer van Antwerp worden, zo verklaarde algemeen Sven Jaecques aan Het Laatste Nieuws. Vandaag is Manuel Benson nog de duurste Antwerpse aankoop met een bedrag van 3 miljoen euro.

BLIJ WEERZIEN? 

Door zijn handtekening te plaatsen onder een contract bij Antwerp FC, lijkt Björn Engels de wel potentiële kans op een terugkeer naar Club Brugge te verknoeien. In het afgelopen jaar werd hij vaak gelinkt aan een Brugse rentree en dat was ook een stille droom geworden van veel Club Brugge-fans. Bovendien liet hij onlangs in een interview met Krant van West-Vlaanderen weten dat hij een terugkeer naar Club Brugge, de club waar hij zijn jeugdopleiding genoot en professioneel voetballer werd, nooit uitsluit.



“Neen, ik sluit zeker niet uit dat ik ooit nog voor Club Brugge kan voetballen”, liet Björn Engels in mei vallen in de Krant van West-Vlaanderen. Maar na zijn transfer naar Antwerp FC lijken die kansen toch wel flink afgenomen. Zo is de achterban van Club Brugge allerminst opgezet over de transfermove van Engels naar Antwerp. In de voorbije jaren stond de onderlinge wedstrijd tussen Club en Antwerp alvast steeds garant voor harde duels, een hoge intensiteit en haantjesgedrag. Dat belooft dus wanneer Engels het zal opnemen tegen zijn ex-club, waarvoor hij 97 officiële wedstrijden speelde in zijn carrière. 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Ziet u Engels ooit nog terug voor Club voetballen?

Meest recent

Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

27
27
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

86
86
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

38
38
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

19
19
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

43
43
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

102
102
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

222
222
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

25
25
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

172
172
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

30
30
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

343
343
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

166
166
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

465
465
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

378
378
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

678
678
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

249
249
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

361
361
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

173
173
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

589
589
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

648
648
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

445
445
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

683
683
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

136
136
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

270
270
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

504
504

Meer sportnieuws