'Ook Pro League wil doelpuntenregel afschaffen'

door
'Ook Pro League wil doelpuntenregel afschaffen'

Het voetbal is de voorbije jaren stevig geëvolueerd en komend seizoen zullen we weer enkele grote nieuwigheden zien op het Europese toneel. Niet alleen introduceert de UEFA met de Conference League een derde clubcompetitie, na 56 jaar komt er ook een einde aan de uitdoelpuntenregel.

Sinds 1965 wordt er in de knock-outfases van Europese clubcompetities bij een gelijke stand over twee duels in eerste instantie gekeken naar de uitdoelpunten, waarbij de ploeg die het vaakst buitenshuis scoorde doorgaat. Maar die regel wordt nu dus afgeschaft, zo kondigt de UEFA aan. Bij een gelijke stand over twee wedstrijden komen er voortaan altijd verlengingen en daarna eventueel strafschoppen.

De UEFA argumenteert dat de regel overboden geworden was, aangezien de voorbije jaren de verschillen tussen de resultaten van thuisploegen en bezoekers verwaarloosbaar geworden waren. "De impact van de regel was nu het omgekeerde van wat de bedoeling was. Ze ontmoedigt thuisploegen immers om aan te vallen, vooral in de heenwedstrijden, uit vrees om een doelpunt te slikken dat hun tegenstander een cruciaal voordeel zou geven", legt voorzitter Aleksandar Ceferin uit.

UPDATE 22u30

De UEFA zorgde vandaag voor een revolutie door de regel wat betreft uitdoelpunten af te schaffen. En het recentelijk fel gecontesteerde voetbalorgaan krijgt mogelijk ook navolging in België. Zo weet Radio 1 immers te melden dat ook de Pro League zich buigt over de kwestie om de regel met uitdoelpunten af te schaffen. Dit zou dan gebeuren in wedstrijden voor de Croky Cup. Al te veel zijn dat er evenwel niet, want enkel in de halve finales wordt er in deze competitie een dubbele confrontatie afgewerkt.

LEES OOK: Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent
67

Zou dat een goed idee zijn?

Meest recent

Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

7
7
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

67
67
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

57
57
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

308
308
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

60
60
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

114
114
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

160
160
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

64
64
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

125
125
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

80
80
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

139
139
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

58
58
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

37
37
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

229
229
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

92
92
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

344
344
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

354
354
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

98
98
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

195
195
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

386
386
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

184
184
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

381
381
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

158
158
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

390
390
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

375
375

Meer sportnieuws