'Ook Pro League wil doelpuntenregel afschaffen'

320 stemmen
'Ook Pro League wil doelpuntenregel afschaffen'

Het voetbal is de voorbije jaren stevig geëvolueerd en komend seizoen zullen we weer enkele grote nieuwigheden zien op het Europese toneel. Niet alleen introduceert de UEFA met de Conference League een derde clubcompetitie, na 56 jaar komt er ook een einde aan de uitdoelpuntenregel.

Sinds 1965 wordt er in de knock-outfases van Europese clubcompetities bij een gelijke stand over twee duels in eerste instantie gekeken naar de uitdoelpunten, waarbij de ploeg die het vaakst buitenshuis scoorde doorgaat. Maar die regel wordt nu dus afgeschaft, zo kondigt de UEFA aan. Bij een gelijke stand over twee wedstrijden komen er voortaan altijd verlengingen en daarna eventueel strafschoppen.

De UEFA argumenteert dat de regel overboden geworden was, aangezien de voorbije jaren de verschillen tussen de resultaten van thuisploegen en bezoekers verwaarloosbaar geworden waren. "De impact van de regel was nu het omgekeerde van wat de bedoeling was. Ze ontmoedigt thuisploegen immers om aan te vallen, vooral in de heenwedstrijden, uit vrees om een doelpunt te slikken dat hun tegenstander een cruciaal voordeel zou geven", legt voorzitter Aleksandar Ceferin uit.

UPDATE 22u30

De UEFA zorgde vandaag voor een revolutie door de regel wat betreft uitdoelpunten af te schaffen. En het recentelijk fel gecontesteerde voetbalorgaan krijgt mogelijk ook navolging in België. Zo weet Radio 1 immers te melden dat ook de Pro League zich buigt over de kwestie om de regel met uitdoelpunten af te schaffen. Dit zou dan gebeuren in wedstrijden voor de Croky Cup. Al te veel zijn dat er evenwel niet, want enkel in de halve finales wordt er in deze competitie een dubbele confrontatie afgewerkt.

LEES OOK: Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi
362

Zou dat een goed idee zijn?

Meest recent

Anderlecht kondigt vertrek van Thorgan Hazard aan

Bij Anderlecht zal er komende zomer heel wat veranderen. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

0
0
Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Donderdag werd ook in Duitsland de WK-selectie bekend gemaakt. Daarin maakte Julian Nagelsmann ...

23
23
'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vorig weekend werd de titelstrijd wellicht definitief beslecht met de overtuigende 5-0-overwinning ...

101
101
Promotie is binnen: Sporting Hasselt heeft proflicentie beet

Er was de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over wie volgend seizoen in de Challenger Pro ...

48
48
WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

47
47
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

112
112
'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

25
25
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

333
333
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

190
190
‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

27
27
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

135
135
Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Op clubniveau worden de prijzen ...

174
174
'Union wil verbazen met transfer van 25 miljoen'

Voor Union eindigt het seizoen een beetje met een valse noot nadat het de titel verloor met een ...

131
131
OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

74
74
'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Maandenlang was het in Brazilië een thema of Neymar al dan niet mee zou mogen naar het WK. ...

60
60
'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

314
314
Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

30
30
'Eerste knaltransfer STVV: 8 miljoen euro'

STVV is op twee speeldagen van het einde als enige in de Champions' Play-Off al zeker van zijn lot. ...

118
118
Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

220
220
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

687
687
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

589
589
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

70
70
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

615
615
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

691
691

Meer sportnieuws