'Ook Pro League wil doelpuntenregel afschaffen'

door
'Ook Pro League wil doelpuntenregel afschaffen'

Het voetbal is de voorbije jaren stevig geëvolueerd en komend seizoen zullen we weer enkele grote nieuwigheden zien op het Europese toneel. Niet alleen introduceert de UEFA met de Conference League een derde clubcompetitie, na 56 jaar komt er ook een einde aan de uitdoelpuntenregel.

Sinds 1965 wordt er in de knock-outfases van Europese clubcompetities bij een gelijke stand over twee duels in eerste instantie gekeken naar de uitdoelpunten, waarbij de ploeg die het vaakst buitenshuis scoorde doorgaat. Maar die regel wordt nu dus afgeschaft, zo kondigt de UEFA aan. Bij een gelijke stand over twee wedstrijden komen er voortaan altijd verlengingen en daarna eventueel strafschoppen.

De UEFA argumenteert dat de regel overboden geworden was, aangezien de voorbije jaren de verschillen tussen de resultaten van thuisploegen en bezoekers verwaarloosbaar geworden waren. "De impact van de regel was nu het omgekeerde van wat de bedoeling was. Ze ontmoedigt thuisploegen immers om aan te vallen, vooral in de heenwedstrijden, uit vrees om een doelpunt te slikken dat hun tegenstander een cruciaal voordeel zou geven", legt voorzitter Aleksandar Ceferin uit.

UPDATE 22u30

De UEFA zorgde vandaag voor een revolutie door de regel wat betreft uitdoelpunten af te schaffen. En het recentelijk fel gecontesteerde voetbalorgaan krijgt mogelijk ook navolging in België. Zo weet Radio 1 immers te melden dat ook de Pro League zich buigt over de kwestie om de regel met uitdoelpunten af te schaffen. Dit zou dan gebeuren in wedstrijden voor de Croky Cup. Al te veel zijn dat er evenwel niet, want enkel in de halve finales wordt er in deze competitie een dubbele confrontatie afgewerkt.

LEES OOK: Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Zou dat een goed idee zijn?

Meest recent

Leko zaait mist over Tzolis en keeperskwestie Club Brugge

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

19
19
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

210
210
The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

77
77
‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

96
96
Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

KRC Genk krijgt de trein ook onder Nicky Hayen niet op stoom. Toptalent Konstantinos Karetsas (18) ...

145
145
Meunier geeft Club gouden raad: “Dat moet Leko uitbuiten”

Club Brugge staat voor een belangrijke Europese clash tegen Marseille. In het Jan Breydelstadion ...

168
168
Het gaat snel: Anderlecht stelt nieuwe aanwinst voor

RSC Anderlecht werd eerder op de dag nog genoemd voor een nieuwe wintertransfer en op de ...

341
341
Winters vertrek Ordonez? Leko doet boekje open

Club Brugge focust zich volledig op de Europese clash tegen Olympique Marseille, maar achter de ...

140
140
‘Monstertransfer: entourage Haaland onthult grote droom’

Erling Haaland is één van de grote sterren van het huidige topvoetbal. De Noor staat ...

118
118
Club Brugge krijgt gigantisch nieuws over stadiondossier

Club Brugge en het stadiondossier is een ongeziene soap in het Belgische voetbal. Blauw-Zwart wil al ...

475
475
‘KV Mechelen rondt toptransfer af: akkoord gevonden’

KV Mechelen staat op een zucht van een uitgaande toptransfer. Journalist Nicolo Schira laat weten ...

164
164
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

119
119
‘Anderlecht heeft beet: Renard pakt uit met verrassing’

RSC Anderlecht wil nog toeslaan op de wintermercato en volgens Het Laatste Nieuws staat Paars-Wit op ...

627
627
‘Grote Tielemans-vrees: Garcia huivert, Villa grijpt in’

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder bij de Rode Duivels. Dit seizoen is de ...

183
183
TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

413
413
Leko krijgt gigantische opsteker vlak voor Club-Marseille

Club Brugge kijkt woensdag Olympique Marseille recht in de ogen namens de Champions League. ...

347
347
Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Bij RSC Anderlecht gaan er ook dit jaar een aantal talenten vertrekken. Vanuit RSCA Futures is er ...

253
253
Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Naar goede gewoonte neemt Hein Vanhaezebrouck de Belgische clubs onder de loep. Deze keer keek de ...

236
236
‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

573
573
‘KAA Gent zit niet stil en lonkt naar verdediger'

KAA Gent is niet van plan om af te remmen op de wintermercato. De Buffalo’s willen op het slot ...

305
305
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

148
148
‘Olivier Deman verbaast en heeft knappe transfer beet’

Olivier Deman is op zoek naar een vaste basisstek. De Rode Duivel is volgens Het Nieuwsblad op weg ...

90
90
Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Blauw-Zwart kan zich nog ...

196
196
OM-coach De Zerbi dropt straffe Club Brugge-uitspraak

Woensdagavond is het zover, dan bereikt de League Phase van de Champions League zijn climax. Club ...

646
646
Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

294
294

Meer sportnieuws