'Ook Pro League wil doelpuntenregel afschaffen'

door
'Ook Pro League wil doelpuntenregel afschaffen'

Het voetbal is de voorbije jaren stevig geëvolueerd en komend seizoen zullen we weer enkele grote nieuwigheden zien op het Europese toneel. Niet alleen introduceert de UEFA met de Conference League een derde clubcompetitie, na 56 jaar komt er ook een einde aan de uitdoelpuntenregel.

Sinds 1965 wordt er in de knock-outfases van Europese clubcompetities bij een gelijke stand over twee duels in eerste instantie gekeken naar de uitdoelpunten, waarbij de ploeg die het vaakst buitenshuis scoorde doorgaat. Maar die regel wordt nu dus afgeschaft, zo kondigt de UEFA aan. Bij een gelijke stand over twee wedstrijden komen er voortaan altijd verlengingen en daarna eventueel strafschoppen.

De UEFA argumenteert dat de regel overboden geworden was, aangezien de voorbije jaren de verschillen tussen de resultaten van thuisploegen en bezoekers verwaarloosbaar geworden waren. "De impact van de regel was nu het omgekeerde van wat de bedoeling was. Ze ontmoedigt thuisploegen immers om aan te vallen, vooral in de heenwedstrijden, uit vrees om een doelpunt te slikken dat hun tegenstander een cruciaal voordeel zou geven", legt voorzitter Aleksandar Ceferin uit.

UPDATE 22u30

De UEFA zorgde vandaag voor een revolutie door de regel wat betreft uitdoelpunten af te schaffen. En het recentelijk fel gecontesteerde voetbalorgaan krijgt mogelijk ook navolging in België. Zo weet Radio 1 immers te melden dat ook de Pro League zich buigt over de kwestie om de regel met uitdoelpunten af te schaffen. Dit zou dan gebeuren in wedstrijden voor de Croky Cup. Al te veel zijn dat er evenwel niet, want enkel in de halve finales wordt er in deze competitie een dubbele confrontatie afgewerkt.

LEES OOK: Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Zou dat een goed idee zijn?

Meest recent

Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

2
2
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

148
148
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

314
314
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

427
427
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

244
244
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

283
283
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

207
207
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

528
528
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

198
198
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

78
78
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

241
241
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

77
77
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

426
426
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

186
186
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

66
66
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

43
43
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

70
70
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

181
181
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

115
115
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

61
61
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

255
255
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

119
119
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

81
81
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

271
271
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

167
167

Meer sportnieuws