Doku zadelt Martinez met grote koppijn op

1767
Doku zadelt Martinez met grote koppijn op

Zondag nemen de Rode Duivels het op tegen Portugal in de 1/8ste finales van het Europees Kampioenschap. Het wordt reikhalzend uitkijken hoe Roberto Martinez zijn ploeg zal neerzetten tegen de regerend Europees Kampioen. Jérémy Doku scoorde alvast veel punten in de laatste groepswedstrijd tegen Finland.


DE KANS VAN DOKU

Enkele dagen voor de laatste EK-groepswedstrijd van de Rode Duivels tegen Finland was Roberto Martinez lovend over Jérémy Doku. “Ik heb nog geen speler zoals Jérémy gezien.” Naar eigen zeggen was de Spaanse bondscoach er toen nog niet helemaal uit of hij de flankenflitser van Stade Rennes zou opstellen tegen de Finnen, maar zijn openlijke lofzang verraadde natuurlijk wel het één en ander. Martinez heeft een zwak voor de unieke kwaliteiten van Doku, die een combinatie inhoudt van onvoorspelbaarheid, kwieke dribbels en een waanzinnige mate van snelheid.



Uiteindelijk was het dan ook geen grote verrassing dat Roberto Martinez effectief koos voor Jérémy Doku in zijn basiselftal tegen Finland. Het logische slachtoffer van die personeelswijziging werd Dries Mertens en ook die switch was niet verrassend. Ciro had er bij Napoli al niet zijn beste seizoen opzitten, en op het recente Europees Kampioenschap laat hij voorlopig tevens een erg bleke indruk na. Voor Doku was de partij tegen Finland aldus een uitgelezen kans om zijn sollicitatie als potentiële basisspeler op het Euro 2020 flink wat kracht bij te zetten. 

DOELGERICHT 

De 19-jarige kwam op die manier voor het eerst in actie op het Europees Kampioenschap. Daarmee treedt Jérémy Doku in de voetsporen van Enzo Scifo, die 18 jaar oud was toen hij met de Rode Duivels debuteerde op het EURO 1984. Op het veld nam Doku veel initiatief, waarbij hij bijvoorbeeld vaak in een één-tegen-één-situatie terechtkwam, maar ook geregeld naar binnen kon snijden en zelfs enkele pogingen richting het doel kon afleveren. 



Met een huidig voortschrijdend gemiddelde van 2,37 doelpoging per 90 minuten, al speelde hij voorlopig 'slechts' 76 minuten op dit Europees Kampioenschap, is Jérémy Doku vandaag de Rode Duivel die het regelmatigst voor rechtstreeks doelgevaar zorgt. Het betreffende verschil met de eerste achtervolgers Eden Hazard (2,35 doelpoging per 90 minuten) en Romelu Lukaku (2,27 doelpoging per 90 minuten) is echter niet bijster groot. 

DRIBBELKONING 

Tegen Finland etaleerde Jérémy Doku aldus een grote mate van doelgerichtheid, maar ook met zijn dribbels kon de speler van Stade Rennes zich onderscheiden. Voorlopig telt Doku 9 aangegane rechtstreekse dribbels, waarmee hij in de buurt komt van Gerard Moreno (Spanje, 9,89 dribbels per 90 minuten), Federico Chiesa (Italië, 9,69 dribbels per 90 minuten) en collega-Rode Duivel Yannick Carrasco (9,64 dribbels per 90 minuten). 

Dit voorgenoemde trio speelde wel aanzienlijk meer minuten op het Europees Kampioenschap, dus op dit vlak vraagt de prestatie van Jérémy Doku tegen Finland nog om bevestiging. Maar gelet op het feit dat Doku vorig seizoen bij Rennes gemiddeld 10 dribbels per wedstrijd verrichtte, lijkt dat wel allemaal goed te zitten. Onder alle offensieve spelers op het EK 2020 behoort Doku zelfs tot de top tien van de efficiëntste dribbelaars, waarmee hij trouwens beter presteert dan Federico Chiesa, Gerard Moreno en Yannick Carrasco. 



“Een sensatie één tegen één”, stak Roberto Martinez de loftrompet op voor Jérémy Doku, na zijn prestatie tegen Finland. Vooral toen de flankenflitser op de linkerkant kwam te spelen, kwamen zijn kwaliteiten opmerkelijker tot uiting. Na de rust zakte Doku weliswaar wat weg, en in de zone van de waarheid miste hij nog wat overzicht, maar al bij al was de prestatie van het Anderlecht-jeugdproduct overwegend positief. “Ik vond het een goeie wedstrijd van mezelf, zeker voor mijn eerste match op zo'n toernooi”, klonk het bij Doku zelf. Dries Mertens is dus gewaarschuwd ...

LEES OOK: Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Moet Doku meer spelen op het EK?

Meest recent

Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

1
1
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

28
28
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

72
72
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

48
48
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

45
45
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

470
470
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

66
66
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

105
105
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

64
64
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

29
29
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

317
317
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

348
348
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

201
201
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

323
323
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

294
294
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

72
72
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

331
331
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

111
111
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

127
127
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

43
43
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

311
311
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

202
202
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

60
60
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

200
200

Meer sportnieuws