Doku zadelt Martinez met grote koppijn op

door
Doku zadelt Martinez met grote koppijn op

Zondag nemen de Rode Duivels het op tegen Portugal in de 1/8ste finales van het Europees Kampioenschap. Het wordt reikhalzend uitkijken hoe Roberto Martinez zijn ploeg zal neerzetten tegen de regerend Europees Kampioen. Jérémy Doku scoorde alvast veel punten in de laatste groepswedstrijd tegen Finland.


DE KANS VAN DOKU

Enkele dagen voor de laatste EK-groepswedstrijd van de Rode Duivels tegen Finland was Roberto Martinez lovend over Jérémy Doku. “Ik heb nog geen speler zoals Jérémy gezien.” Naar eigen zeggen was de Spaanse bondscoach er toen nog niet helemaal uit of hij de flankenflitser van Stade Rennes zou opstellen tegen de Finnen, maar zijn openlijke lofzang verraadde natuurlijk wel het één en ander. Martinez heeft een zwak voor de unieke kwaliteiten van Doku, die een combinatie inhoudt van onvoorspelbaarheid, kwieke dribbels en een waanzinnige mate van snelheid.



Uiteindelijk was het dan ook geen grote verrassing dat Roberto Martinez effectief koos voor Jérémy Doku in zijn basiselftal tegen Finland. Het logische slachtoffer van die personeelswijziging werd Dries Mertens en ook die switch was niet verrassend. Ciro had er bij Napoli al niet zijn beste seizoen opzitten, en op het recente Europees Kampioenschap laat hij voorlopig tevens een erg bleke indruk na. Voor Doku was de partij tegen Finland aldus een uitgelezen kans om zijn sollicitatie als potentiële basisspeler op het Euro 2020 flink wat kracht bij te zetten. 

DOELGERICHT 

De 19-jarige kwam op die manier voor het eerst in actie op het Europees Kampioenschap. Daarmee treedt Jérémy Doku in de voetsporen van Enzo Scifo, die 18 jaar oud was toen hij met de Rode Duivels debuteerde op het EURO 1984. Op het veld nam Doku veel initiatief, waarbij hij bijvoorbeeld vaak in een één-tegen-één-situatie terechtkwam, maar ook geregeld naar binnen kon snijden en zelfs enkele pogingen richting het doel kon afleveren. 



Met een huidig voortschrijdend gemiddelde van 2,37 doelpoging per 90 minuten, al speelde hij voorlopig 'slechts' 76 minuten op dit Europees Kampioenschap, is Jérémy Doku vandaag de Rode Duivel die het regelmatigst voor rechtstreeks doelgevaar zorgt. Het betreffende verschil met de eerste achtervolgers Eden Hazard (2,35 doelpoging per 90 minuten) en Romelu Lukaku (2,27 doelpoging per 90 minuten) is echter niet bijster groot. 

DRIBBELKONING 

Tegen Finland etaleerde Jérémy Doku aldus een grote mate van doelgerichtheid, maar ook met zijn dribbels kon de speler van Stade Rennes zich onderscheiden. Voorlopig telt Doku 9 aangegane rechtstreekse dribbels, waarmee hij in de buurt komt van Gerard Moreno (Spanje, 9,89 dribbels per 90 minuten), Federico Chiesa (Italië, 9,69 dribbels per 90 minuten) en collega-Rode Duivel Yannick Carrasco (9,64 dribbels per 90 minuten). 

Dit voorgenoemde trio speelde wel aanzienlijk meer minuten op het Europees Kampioenschap, dus op dit vlak vraagt de prestatie van Jérémy Doku tegen Finland nog om bevestiging. Maar gelet op het feit dat Doku vorig seizoen bij Rennes gemiddeld 10 dribbels per wedstrijd verrichtte, lijkt dat wel allemaal goed te zitten. Onder alle offensieve spelers op het EK 2020 behoort Doku zelfs tot de top tien van de efficiëntste dribbelaars, waarmee hij trouwens beter presteert dan Federico Chiesa, Gerard Moreno en Yannick Carrasco. 



“Een sensatie één tegen één”, stak Roberto Martinez de loftrompet op voor Jérémy Doku, na zijn prestatie tegen Finland. Vooral toen de flankenflitser op de linkerkant kwam te spelen, kwamen zijn kwaliteiten opmerkelijker tot uiting. Na de rust zakte Doku weliswaar wat weg, en in de zone van de waarheid miste hij nog wat overzicht, maar al bij al was de prestatie van het Anderlecht-jeugdproduct overwegend positief. “Ik vond het een goeie wedstrijd van mezelf, zeker voor mijn eerste match op zo'n toernooi”, klonk het bij Doku zelf. Dries Mertens is dus gewaarschuwd ...

LEES OOK: Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

Moet Doku meer spelen op het EK?

Meest recent

Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

20
20
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

50
50
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

93
93
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

91
91
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

376
376
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

84
84
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

103
103
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

133
133
'Mannaerts verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

419
419
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

43
43
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

168
168
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

108
108
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

144
144
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

68
68
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

324
324
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

294
294
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

70
70
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

219
219
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

425
425
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

515
515
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

1078
1078
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

140
140
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

610
610
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

936
936
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

301
301

Meer sportnieuws